
Hoka Arahi 9 review
De geleidingsschoen voor elke dag van Hoka krijgt een verbeterd H-Frame, meer flex en betere grip. Er is tot nu toe maar één volledige test, en de gepubliceerde specificaties komen niet met elkaar overeen.
- Drop
- 8 mm
- Stack hiel
- 39 mm
- Voorvoet
- 31 mm
- Gewicht
- 284 g
- Ondersteuning
- Stabiliteit
- Plaat
- Geen
Ons oordeel
Geleiding die zacht blijft.
De Arahi 9 is een geleidingstrainer met rocker die de voet stabiliseert met dichter schuim langs de zijkanten in plaats van een stijve post, op een zachte loop. Hij past bij lopers die op de hiel landen, wier voet een beetje naar binnen rolt en die rustig lopen of veel wandelen, meer dan bij lopers die tempo of sterke steun zoeken.
Sterke punten
- Stabiel zonder stijf of overbouwd te voelen
- Zeer weinig slijtage van de buitenzool in het lab
- Betere grip op natte wegen dan de Arahi 8
- Drie breedtes: normaal, breed en extra breed
Zwakke punten
- Lage energieterugave in het lab
- Ongeveer 8 procent zwaarder dan de Arahi 8
- Smallere teenbox dan gemiddeld
- Tong zonder zijflappen
Voor wie hij past
- Je voet rolt een beetje naar binnen
- Je landt op je hiel
- Je loopt vooral rustig, en je wandelt ook
- Je hebt een gevoelige hiel
Wie hem moet overslaan
- Je voet rolt sterk naar binnen
- Je wilt een levendige schoen
- Je voorvoet is breed in een standaardbreedte
- Je landt op je voorvoet
Schoenprofiel
Waar de Arahi 9 zit tussen de 395 schoenen in onze catalogus, en wat er veranderde ten opzichte van de Arahi 8.
| As | Arahi 9 | Arahi 8 | Verandering |
|---|---|---|---|
| Demping | 52 | 75 | −23 |
| Lichtheid | 26 | 50 | −24 |
| Stabiliteit | 85 | 85 | = |
| Drop | 45 | 45 | = |
| Reactiviteit | 6 | 20 | −14 |
Fig. 1 · Zo lees je het. Elke as loopt van 0 in het midden tot 100 aan de rand. Demping, lichtheid en drop zijn de plek van de schoen in de catalogus op basis van vermelde waarden; stabiliteit en reactiviteit zijn gescoord op basis van het type ondersteuning, de plaat, de rocker en het beoogde gebruik. De stippellijn in grijs is de mediaan van de catalogus. Bron: Strideprint-catalogus (cat).
Waar hij zit in de catalogus
Gewicht284 g, zwaarder dan 74% van de schoenen
Drop8 mm, hoger dan 45% van de schoenen
Stack hiel39 mm, hoger dan 52% van de schoenen
Stack voorvoet31 mm, lager dan 49% van de schoenen
Hoe hij aanvoelt
Geschreven op basis van 2 gepubliceerde tests. We citeren metingen, geen indrukken die we niet hadden.
Zacht in het midden. Zacht EVA met dubbele dichtheid, dichter aan de randen. RunRepeat mat het schuim iets zachter dan gemiddeld.
Geleiding van het frame, niet van een post. Dichter schuim aan de zijkanten leidt de voet naar het midden zonder stijve post. Alleen lichte geleiding; lopers met sterke hyperpronatie worden naar de Gaviota 6 verwezen.
Soepel, niet veerkrachtig. Lage energieterugave in het lab (47,0 procent bij de hiel). Soepele rol van de rocker en meer flex dan de Arahi 8, maar geen beloning voor snelheid.
Zacht in het midden. De tussenzool is EVA met dubbele dichtheid, in een pers gevormd: zacht onder de voet, dichter aan de randen. Running Warehouse en Fleet Feet beschrijven allebei zachte demping, en Fleet Feet noemt een stackhoogte van 39 mm bij de hiel en 31 mm bij de voorvoet.
RunRepeat mat het schuim op 32,9 op de AC-schaal, iets zachter dan gemiddeld.
Geleiding van het frame, niet van een post. De verbeterde H-Frame-technologie legt dichter schuim langs beide kanten om de voet door de loopcyclus naar het midden van de schoen te leiden, en Fleet Feet merkt een strakkere mesh langs de binnenkant van het bovenwerk op. RunRepeat beoordeelt hem hoog voor stabiliteit en vond de steun onopvallend.
Dat maakt hem een schoen met lichte geleiding. Voor een voet die sterk naar binnen inzakt verwijst RunRepeat naar de Gaviota 6.
Soepel, niet veerkrachtig. RunRepeat mat 47,0 procent energieterugave bij de hiel, ruim onder het gemiddelde, en noemt het opnieuw teleurstellend. De rocker geeft een soepele rol van hiel naar teen, en de schoen buigt meer mee dan de Arahi 8, maar hij beloont sneller lopen niet.
Lees meer
Zacht in het midden. De tussenzool is EVA met dubbele dichtheid, in een pers gevormd: zacht onder de voet, dichter aan de randen. Running Warehouse en Fleet Feet beschrijven allebei zachte demping, en Fleet Feet noemt een stackhoogte van 39 mm bij de hiel en 31 mm bij de voorvoet.
RunRepeat mat het schuim op 32,9 op de AC-schaal, iets zachter dan gemiddeld.
Geleiding van het frame, niet van een post. De verbeterde H-Frame-technologie legt dichter schuim langs beide kanten om de voet door de loopcyclus naar het midden van de schoen te leiden, en Fleet Feet merkt een strakkere mesh langs de binnenkant van het bovenwerk op. RunRepeat beoordeelt hem hoog voor stabiliteit en vond de steun onopvallend.
Dat maakt hem een schoen met lichte geleiding. Voor een voet die sterk naar binnen inzakt verwijst RunRepeat naar de Gaviota 6.
Soepel, niet veerkrachtig. RunRepeat mat 47,0 procent energieterugave bij de hiel, ruim onder het gemiddelde, en noemt het opnieuw teleurstellend. De rocker geeft een soepele rol van hiel naar teen, en de schoen buigt meer mee dan de Arahi 8, maar hij beloont sneller lopen niet.
Voor welke runs hij is
| Run | Geschiktheid | Waarom | Bron |
|---|---|---|---|
| Rustige runs | Ervoor gemaakt | RunRepeat beoordeelt hem goed voor dagelijks hardlopen. | RunRepeat |
| Wandelen | Ervoor gemaakt | Fleet Feet richt hem op wandelaars en dagelijks dragen. | Fleet Feet |
| Herstelrunjes | Ervoor gemaakt | Zacht en stabiel bij vermoeide benen. | RunRepeat, Running Warehouse |
| Duurlopen | Kan ook | Comfortabel en duurzaam; het gewicht en de lage energieterugave merk je over de afstand. | RunRepeat |
| Tempotraining | Niet ervoor | RunRepeat beoordeelt hem laag voor tempowerk. | RunRepeat |
Bron: RunRepeat, Fleet Feet, Running Warehouse
Wat de tests zeggen
Voorlopig, tot nu toe één volledige gepubliceerde test: het labrapport van RunRepeat van 18 september 2026. Het beoordelingsblad van Runnea en de beschrijvingen van de retailers komen er op het hoofdpunt mee overeen: zachte, stabiele geleiding voor rustig lopen.
| Test | Type | Onze lezing | In één zin | Bron |
|---|---|---|---|---|
| RunRepeat | Lab | Wisselend | Beoordeeld met 79 op 100: geroemd om stabiliteit, comfort en duurzaam rubber bij rustige kilometers, afgestraft voor lage terugkaatsing en een taps toelopende teenbox. | Lees |
Ze zijn het eens
- Stabiel zonder stijfheidRunRepeat vond hem stabiel zonder stijf gevoel, Runnea presenteert hem als steun zonder de rigide corrigerende systemen van oudere stabiliteitsschoenen, en Fleet Feet beschrijft hem op dezelfde manier.
- Gemaakt voor rustige kilometersRunRepeat beoordeelt hem voor dagelijks hardlopen, niet voor tempo; het beoordelingsblad van Runnea plaatst hem bij tempo’s trager dan 5:30 per km, van 10 km tot de halve marathon; Fleet Feet richt hem op kilometers voor elke dag en dagelijks dragen.
Ze verschillen
- Stack en gewichtRunning Warehouse noemt 41 mm en 33 mm en 275 g in een herenmaat US 9; Fleet Feet en de merkcijfers die RunRepeat citeert geven 39 mm en 31 mm en 284 g. Het lab van RunRepeat mat 38,0 mm en 27,7 mm en 278 g.
Hoe hij is gebouwd
Een tussenzool van EVA met twee lagen gevormd tot een verbeterd H-Frame, een engineered-mesh bovenwerk dat aan de mediale kant strakker is, en een buitenzool met rubberen blokken over blootliggend schuim.
Een tussenzool van EVA met twee lagen met stevigere zijwanden, een strakker geweven mediale mesh, een gewatteerde tong zonder zijflappen en rubberen blokken over blootliggend schuim. Opvallend labresultaat: zeer weinig slijtage van de buitenzool.
| # | Onderdeel | Maat |
|---|---|---|
| 1 | BovenwerkEngineered mesh | – |
| 2 | Tong | 8,0 mm |
| 3 | Hiel | Stijfheid 3 / 5 |
| 4 | TussenzoolCMEVA met dubbele dichtheid, verbeterd H-Frame | 32,9 AC |
| 5 | Binnenzool | 4,4 mm |
| 6 | BuitenzoolSuperslijtvast rubber, blokkenontwerp | 3,5 mm |
Fig. 3 · Zijprofiel. Stackhoogtes op schaal (vermeld: 39 mm hiel, 31 mm voorvoet; gemeten: 3,5 mm buitenzool); de verdeling tussen de twee schuimlagen is niet gemeten en op halve hoogte getekend. Gestippeld: binnenzool, verborgen. Bronnen: RunRepeat, Fleet Feet, Running Warehouse.
Bovenwerk. De engineered mesh, zacht en gewatteerd rond rand en tong, is aan de mediale kant strakker geweven voor extra steun, en RunRepeat vond dat hij de voet zijdelings goed vasthoudt. Running Warehouse beschrijft een pasvorm die ruim genoeg is voor comfort de hele dag met een strak houvast rond de boog.
Tong. De tong heeft 8 mm vulling van boven naar beneden maar geen zijflappen, wat RunRepeat als misser telt. De vetering is asymmetrisch: gestanste oogjes aan de ene kant, twee veterlussen aan de andere om de druk op de bovenkant van de voet te verlichten.
Hiel. De hielkap is matig stijf, 3 op 5 in de test van RunRepeat, en eindigt in het kleine verlengde hielpuntje van HOKA, dat de druk van de achillespees houdt. Running Warehouse merkt extra vulling rond de rand op.
Tussenzool. Twee lagen in een pers gevormd EVA: RunRepeat mat de onderste laag zacht (32,9 AC) en de bovenste laag veel harder (46,2 AC). Het hardere schuim is in een H-vorm gevormd die beide kanten van de voet ondersteunt terwijl het midden zacht blijft. Het lab vond het schuim ook 23 procent harder na 20 minuten in een vriezer, dus verwacht een stijver gevoel bij koud weer.
Binnenzool. Een uitneembare binnenzool van gerecycled schuim, 4,4 mm dik in de meting van RunRepeat, makkelijk te vervangen door je eigen.
Buitenzool. Dikke blokken superslijtvast rubber zitten over blootliggend CMEVA, hetzelfde blokkenontwerp van de buitenzool als de Arahi 8, wat volgens Fleet Feet de overgangen soepel houdt. De rubbersamenstelling is nieuw: RunRepeat mat een wrijvingscoëfficiënt van 0,64 tegenover een gemiddelde van 0,53, genoeg voor natte wegen.
Lees meer
Een tussenzool van EVA met twee lagen gevormd tot een verbeterd H-Frame, een engineered-mesh bovenwerk dat aan de mediale kant strakker is, en een buitenzool met rubberen blokken over blootliggend schuim.
1. Bovenwerk. De engineered mesh, zacht en gewatteerd rond rand en tong, is aan de mediale kant strakker geweven voor extra steun, en RunRepeat vond dat hij de voet zijdelings goed vasthoudt. Running Warehouse beschrijft een pasvorm die ruim genoeg is voor comfort de hele dag met een strak houvast rond de boog.
2. Tong. De tong heeft 8 mm vulling van boven naar beneden maar geen zijflappen, wat RunRepeat als misser telt. De vetering is asymmetrisch: gestanste oogjes aan de ene kant, twee veterlussen aan de andere om de druk op de bovenkant van de voet te verlichten.
3. Hiel. De hielkap is matig stijf, 3 op 5 in de test van RunRepeat, en eindigt in het kleine verlengde hielpuntje van HOKA, dat de druk van de achillespees houdt. Running Warehouse merkt extra vulling rond de rand op.
4. Tussenzool. Twee lagen in een pers gevormd EVA: RunRepeat mat de onderste laag zacht (32,9 AC) en de bovenste laag veel harder (46,2 AC). Het hardere schuim is in een H-vorm gevormd die beide kanten van de voet ondersteunt terwijl het midden zacht blijft. Het lab vond het schuim ook 23 procent harder na 20 minuten in een vriezer, dus verwacht een stijver gevoel bij koud weer.
5. Binnenzool. Een uitneembare binnenzool van gerecycled schuim, 4,4 mm dik in de meting van RunRepeat, makkelijk te vervangen door je eigen.
6. Buitenzool. Dikke blokken superslijtvast rubber zitten over blootliggend CMEVA, hetzelfde blokkenontwerp van de buitenzool als de Arahi 8, wat volgens Fleet Feet de overgangen soepel houdt. De rubbersamenstelling is nieuw: RunRepeat mat een wrijvingscoëfficiënt van 0,64 tegenover een gemiddelde van 0,53, genoeg voor natte wegen.
Duurzaamheid. Levensduur is het sterkste labresultaat van de Arahi 9: de Dremel van RunRepeat haalde maar 0,3 mm weg van 3,5 mm rubber van de buitenzool. De mesh bij de teenbox haalde hun test (3 op 5) en de hielvoering scoorde 4 op 5. De bronnen die we lazen geven nog geen kilometercijfer.
Duurzaamheid. Levensduur is het sterkste labresultaat van de Arahi 9: de Dremel van RunRepeat haalde maar 0,3 mm weg van 3,5 mm rubber van de buitenzool. De mesh bij de teenbox haalde hun test (3 op 5) en de hielvoering scoorde 4 op 5. De bronnen die we lazen geven nog geen kilometercijfer.
Specificaties, vermeld en gemeten
Elk cijfer heeft zijn bron.
Hielstack, mm
Voorvoetstack, mm
Drop, mm
Gewicht (heren), g
| Specificatie | Vermeld | Gemeten |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack hiel |
|
|
| Stack voorvoet |
|
|
| Gewicht |
|
|
| Ondersteuning |
| – |
| Plaat |
| – |
| Ondergrond |
| – |
Fig. 4 · Vermeld versus gemeten. Balken beginnen bij nul. Bronnen: RunRepeat, Fleet Feet, Running Warehouse.
Labmetingen
| Specificatie | Gemeten |
|---|---|
| Energieterugave (hiel) |
|
| Stijfheid hielkap |
|
| Tractiecoëfficiënt |
|
| Breedte teenbox |
|
| Hoogte teenbox |
|
| Specificatie | Gemeten |
|---|---|
| Dikte buitenzool |
|
| Dikte binnenzool |
|
| Vulling tong |
|
| Flexibiliteit (buigkracht) |
|
| Hardheid tussenzool |
|
Maat en pasvorm
Neem je gebruikelijke maat; kies de breedte zorgvuldig, want de standaard teenbox is aan de smalle kant.
Lengte
Valt normaal
Breedtes
standaard, breed en extra breed
Ruimte voor de tenen
RunRepeat mat de teenbox op 70,5 mm, smaller dan gemiddeld, en waarschuwt dat de taps toelopende vorm niet bij elke voet past. Er bestaan brede en extra brede versies.
RunRepeat, Fleet Feet
Volledige maatnotities van testers
De kleine lezersstem van RunRepeat zegt valt normaal, en hun lab mat een binnenlengte die iets boven het gemiddelde ligt.
De teenbox mat 70,5 mm, smaller dan gemiddeld. Fleet Feet biedt normaal, breed (2E) en extra breed (4E); Running Warehouse noemt alleen normaal en breed. Welke breedtes Europa bereiken verschilt per retailer.
RunRepeat, Fleet Feet, Running Warehouse
Vs Arahi 8
Buigzamer, betere grip en een herwerkt bovenwerk, ten koste van wat gewicht. Niet levendiger.
| Arahi 9 | Arahi 8 | |
|---|---|---|
| Ondersteuning | Stabiliteit | Stabiliteit |
| Drop | 8 mm | 8 mm |
| Stack hiel | 39 mm | 41 mm |
| Voorvoet | 31 mm | 33 mm |
| Gewicht | 284 g | 264 g |
Hou de Arahi 8 als hij je past en je de lichtere schoen waardeert: de 9 is niet levendiger. Kies de Arahi 9 als het bovenwerk van de 8 je hinderde, je op natte wegen loopt of je wat meer flex wilt.
Vermelde waarden. Bron: Strideprint-catalogus (cat).
Versiegeschiedenis: Arahi 8 tot Arahi 9
Verbeterd H-Frame. Stevigere zijwanden leiden de voet terwijl het midden zacht blijft. (Fleet Feet, Running Warehouse)
Buigzamer. RunRepeat mat de buigkracht van de voorvoet omlaag van 18,3 N naar 15,5 N. (RunRepeat)
Betere grip. RunRepeat mat verbeterde tractie, ook op natte wegen. (RunRepeat)
Zwaarder. RunRepeat mat ongeveer 8 procent meer gewicht dan de Arahi 8. (RunRepeat)
Alternatieven vergeleken
Elk lost één ding op dat de Arahi 9 niet doet.
Hoka Arahi 9 | Hoka Gaviota 6 | ASICS GT-2000 15 | Hoka Arahi 8 | Brooks Adrenaline GTS 25 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Kies hem voor | Deze pagina | Stabieler | Sneller | Lichter | Hogere drop |
| Drop | 8 mm | 6 mm | 8 mm | 8 mm | 10 mm |
| Stack hiel | 39 mm | 39 mm | 37 mm | 41 mm | 37 mm |
| Gewicht | 284 g | 283 g | 249 g | 264 g | 301 g |
| Ondersteuning | Stabiliteit | Stabiliteit | Stabiliteit | Stabiliteit | Stabiliteit |
Vragen die hardlopers stellen
Wat is het verschil tussen de Arahi 8 en de Arahi 9?
De Arahi 9 krijgt een verbeterd H-Frame, een herwerkt bovenwerk en betere grip. RunRepeat mat hem buigzamer en ongeveer 8 procent zwaarder dan de Arahi 8, met nog steeds bescheiden energieterugave. Het geleidingsidee is ongewijzigd.
Arahi 9 of Gaviota 6?
Kies de Arahi 9 als je voet een beetje naar binnen rolt en je zachte, lichte geleiding wilt. RunRepeat verwijst lopers met duidelijke hyperpronatie naar de Gaviota 6, die stevigere, sterkere steun geeft.
Arahi 9 of GT-2000 15?
Beide zijn trainers met lichte geleiding. RunRepeat stelt de GT-2000 15 voor aan iedereen die meer terugkaatsing wil dan de Arahi 9 geeft. De Arahi blijft de zachtere optie met rocker voor rustige kilometers.
Valt de Hoka Arahi 9 normaal qua maat?
De lezersstem van RunRepeat zegt valt normaal, maar die is gebaseerd op weinig stemmen. De standaard teenbox mat smaller dan gemiddeld, dus controleer de breedte voordat je een maat kiest.
Is de Arahi 9 ook breed verkrijgbaar?
Ja. Fleet Feet biedt normaal, breed (2E) en extra breed (4E). Running Warehouse noemt normaal en breed. De beschikbaarheid in Europa verschilt per retailer.
Is de Arahi 9 goed voor platvoeten?
Platvoeten betekenen niet altijd dat de voet naar binnen rolt als je loopt. Doet de jouwe dat een beetje, dan leidt het H-Frame van de Arahi 9 hem zonder stijve post. Het is een schoen voor comfort en geleiding, geen behandeling, dus aanhoudende pijn is iets voor een zorgprofessional.
Is de Hoka Arahi 9 zwaar?
Zwaarder dan voorheen, licht voor zijn categorie. RunRepeat woog hem op 278 g (9,8 oz), ongeveer 8 procent meer dan de Arahi 8. Running Warehouse geeft 275 g voor een herenmaat US 9, wat hem op plek 13 zet van de lichtste van de 37 stabiliteitswegschoenen in onze catalogus die in die maat zijn gewogen.
Bronnen
- RunRepeat, HOKA Arahi 9 lab review (September 2026). Geraadpleegd op 9 okt 2026.
- Fleet Feet, Men’s HOKA Arahi 9. Geraadpleegd op 9 okt 2026.
- Running Warehouse, HOKA Arahi 9 Men’s Shoes. Geraadpleegd op 9 okt 2026.
- Runnea, HOKA Arahi 9. Geraadpleegd op 9 okt 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-11). Geraadpleegd op 11 okt 2026.
- cat: Strideprint-catalogus, 395 schoenen
Zo beoordelen we. We lezen gepubliceerde tests, pagina’s van merken en winkels en labmetingen, vergelijken de cijfers en melden waar ze niet overeenkomen. We hebben deze schoen zelf niet getest. Laatst bijgewerkt op 12 oktober 2026.



