1. Sko
  2. Nike
  3. Structure Plus
Nike Structure Plus, sett fra siden

Nike Structure Plus test

Nikes første Structure med ZoomX-kjerne: en høy stabilitetssko med høye sidevegger som stabiliserer hæl og midtfot uten en hard støttedel.

Drop
10 mm
Hælstack
42 mm
Forfot
32 mm
Vekt
295 g
Støtte
Stabilitet
Plate
Ingen

herre US 9, Running Warehouse, som oppgitt. Oppdatert 13. okt. 2026 · 8 kilder

Vår dom

Stødig og høy, med en omstridt hæl.

Structure Plus pakker en myk ZoomX-kjerne inn i en fastere ReactX-ramme med høye sidevegger, noe som gir en stabil, beskyttende gange som laboratoriene vurderer blant Nikes mest stødige. Den passer løpere hvis fot ruller litt innover og som løper rolig eller går mye, mens testerne er uenige om hælen fungerer for hælløpere.

Sterke sider

  • Svært stabil gjennom hæl og midtfot, ifølge begge laboratoriers score
  • Mykt ZoomX-toppsjikt, målt til 29,5 AC av RunRepeat
  • Sikkert hold uten hælgliding
  • Slitesterk yttersåle med knapt slitasje i publiserte tester
  • Fungerer like godt til gåing og stående arbeid som til rolige turer

Svake sider

  • Tung: rundt 295 g i herre US 9
  • Dempet gange med lite sprett for en ZoomX-sko
  • Doctors of Running fant hælovergangen klumpete
  • Smal midtfot og lav tåboks for noen føtter

Hvem den passer for

  • Foten din ruller litt innover
  • Du syntes Structure 26 var for fast
  • Du går eller står mye i tillegg til å løpe
  • Du lander på midtfoten

Hvem bør hoppe over den

  • Midtfoten din er bred, eller buen din er følsom
  • Du vil ha fart eller sprett
  • Hælen din er følsom

Skoprofil

Hvor Structure Plus ligger blant de 395 skoene i katalogen vår, og hva som er endret fra Structure 26.

50100DempingLetthetStabilitetDropRespons
AkseStructure PlusStructure 26Endring
Demping7843+35
Letthet166+10
Stabilitet8585=
Drop8484=
Respons206+14

Fig. 1 · Slik leser du den. Hver akse går fra 0 i midten til 100 ytterst. Demping, letthet og drop er skoens plassering i katalogen ut fra oppgitte tall. Stabilitet og respons er skåret ut fra støttetype, plate, rocker og tiltenkt bruk. Den prikkede grå linjen er medianen i katalogen. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Hvor den ligger i katalogen

Vekt295 g, tyngre enn 84 % av skoene

Drop10 mm, høyere enn 84 % av skoene

Hælstack42 mm, høyere enn 78 % av skoene

Forfotstack32 mm, høyere enn 52 % av skoene

Fig. 2 · Fordeling av oppgitte tall i katalogen. Høyden på søylen er antall sko i hvert intervall. Vekt: 300 sko, snitt 257,2 g. Drop: 306 sko, snitt 7,1 mm. Hælstack: 255 sko, snitt 38 mm. Forfotstack: 253 sko, snitt 31,1 mm. Kilde: Strideprint-katalogen (cat), oppgitte verdier.

Slik føles den

Skrevet ut fra 4 publiserte tester. Vi siterer målinger, ikke inntrykk vi ikke har hatt.

Plysjet innstigning, dempet løping. En myk ZoomX-kjerne inne i en fastere ReactX-ramme: plysjet i innstigningen og beskyttende, men fastere og flatere når du løper.

Vegger, ikke støttedeler. Høye sidevegger rundt hæl og bue på en bred base: svært stabil i begge laboratoriene, uten følelsen av en hard støttedel.

Stødig, aldri spenstig. Energitilbakeføring på 58,2 prosent i hælen og 65,2 i forfoten. Jevn gjennom midtfoten, brå i hælen for én test.

Plysjet innstigning, dempet løping. En ZoomX-kjerne sitter inne i en høyere ReactX-bærer. Running Warehouse oppgir 42 mm i hælen og 32 mm i forfoten for en herre US 9, og RunRepeat målte ZoomX-toppsjiktet til 29,5 AC, tydelig mykere enn gjennomsnittet.

Den fastere ReactX-rammen former følelsen mer enn ZoomX gjør. RTINGS vurderer hælutdempingen som svært beskyttende, mens Doctors of Running og Running Shoes Guru beskriver en plysjet innstigning som blir fastere og flatere når du løper.

Vegger, ikke støttedeler. Nikes Midfoot Support System er et sett med høye sidevegger som omslutter hæl og bue, på en bred base. RunRepeat målte mellomsålen til 119,4 mm over forfoten og 94,7 mm i hælen, og ga stabiliteten 91.

RTINGS fant at den holder foten sentrert uten å føles overdrevent korrigerende. Doctors of Running kjente støtten mest under den indre buen og ytre hæl, mens Running Shoes Guru fant den mindre stabil enn fastere stabilitetssko.

Stødig, aldri spenstig. RunRepeat målte 58,2 prosent energitilbakeføring i hælen og 65,2 prosent i forfoten, et dempet resultat for en ZoomX-sko. RTINGS vurderer den også som en sko med lite sprett.

Overgangen deler testerne. Doctors of Running fant den skarpe, sentrerte hælskråningen klaskende og stiv ved landing, mens rockeren i midtfot og forfot ruller jevnt. RunRepeat fant at den langsgående stive plattformen passer løpere som foretrekker klassisk geometri.

Les mer

Plysjet innstigning, dempet løping. En ZoomX-kjerne sitter inne i en høyere ReactX-bærer. Running Warehouse oppgir 42 mm i hælen og 32 mm i forfoten for en herre US 9, og RunRepeat målte ZoomX-toppsjiktet til 29,5 AC, tydelig mykere enn gjennomsnittet.

Den fastere ReactX-rammen former følelsen mer enn ZoomX gjør. RTINGS vurderer hælutdempingen som svært beskyttende, mens Doctors of Running og Running Shoes Guru beskriver en plysjet innstigning som blir fastere og flatere når du løper.

Vegger, ikke støttedeler. Nikes Midfoot Support System er et sett med høye sidevegger som omslutter hæl og bue, på en bred base. RunRepeat målte mellomsålen til 119,4 mm over forfoten og 94,7 mm i hælen, og ga stabiliteten 91.

RTINGS fant at den holder foten sentrert uten å føles overdrevent korrigerende. Doctors of Running kjente støtten mest under den indre buen og ytre hæl, mens Running Shoes Guru fant den mindre stabil enn fastere stabilitetssko.

Stødig, aldri spenstig. RunRepeat målte 58,2 prosent energitilbakeføring i hælen og 65,2 prosent i forfoten, et dempet resultat for en ZoomX-sko. RTINGS vurderer den også som en sko med lite sprett.

Overgangen deler testerne. Doctors of Running fant den skarpe, sentrerte hælskråningen klaskende og stiv ved landing, mens rockeren i midtfot og forfot ruller jevnt. RunRepeat fant at den langsgående stive plattformen passer løpere som foretrekker klassisk geometri.

Hvilke økter den er til

ØktEgnethetHvorforKilde
Rolige turerLaget for detDens hjemmetempo. RunRepeat gir den 90 for daglig løping.Doctors of Running, RunRepeat
RestitusjonsturerLaget for detBeskyttende hælutdemping og en stabil base for slitne bein.RTINGS
GåingLaget for detDoctors of Running vurderer den som en utmerket gå- og stående sko.Doctors of Running
LangturerFunkerRTINGS vurderer den best til langturer. Running Shoes Guru foretrekker den til turer under 15 km.RTINGS, Running Shoes Guru
TempotreningIkke til detFor tung og dempet til raskere økter, ifølge alle publiserte tester.Doctors of Running, RunRepeat, Running Shoes Guru
MaratonIkke til detRTINGS ser den som en maratontreningssko for løpere som trenger føring, ikke et valg til konkurransedagen.RTINGS

Kilde: Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru

Hva testene sier

Publiserte tester er enige om at Structure Plus er svært stabil, tung og best i rolig tempo. De er uenige om selve gangen: RunRepeat og RTINGS finner den myk og beskyttende, mens Doctors of Running og Running Shoes Guru finner den fastere og flatere enn en ZoomX-sko burde føles.

TestTypeVår lesningI én setningKilde
Doctors of RunningAnmeldelseBlandetDoctors of Running er delt: én tester fant den tyngre, fastere og klumpetere enn håpet, den andre likte den som en stabil gå- og rolig løpesko.
RunRepeatLabPositivRunRepeat gir den 87 av 100: myk, beskyttende og svært stabil, holdt tilbake av vekt og en dempet gange.
RTINGSLabBlandetRTINGS ser en betryggende stabil støttetreningssko med beskyttende hælutdemping, men tung og lite spenstig.
Running Shoes GuruAnmeldelseBlandetRunning Shoes Guru gir den 7 av 10: en grei tradisjonell stabilitetssko med en lite spennende gange og en smal midtfot.
Tabell 1 · Enighet mellom publiserte tester. «Vår lesning» oppsummerer hver tests egen konklusjon, med våre ord. Ingen karakterer er omregnet eller funnet på. Åpnet 13. okt. 2026.

De er enige

  • Svært stabil for høydenRunRepeat gir stabiliteten 91, RTINGS kaller den betryggende stabil for en høy treningssko, og Doctors of Running gir stabiliteten A minus.
  • TungRunRepeat veide 292 g og RTINGS 290,9 g i herre US 9, nær de 295 g Running Warehouse oppgir for den størrelsen.
  • Ikke en rask skoRunRepeat, RTINGS og Running Shoes Guru holder den alle til rolige mil og finner for lite sprett til tempoarbeid.
  • Vanlig størrelseDoctors of Running, RunRepeat, RTINGS og Running Shoes Guru fant alle lengden riktig i vanlig størrelse.

De er uenige

  • Myk eller fast under fotenRunRepeat målte et mykt ZoomX-toppsjikt, og RTINGS vurderer hælen som svært beskyttende. Doctors of Running fant at ReactX-rammen dominerer og gangen fastere enn ventet.
  • Bra for hælløpere?RunRepeat målte en drop på 11,2 mm og tror bakfotløpere vil føle seg hjemme. Doctors of Running fant den skarpe, sentrerte hælskråningen klaskende og sier at skoen fungerer bedre for løpere som lander lenger frem.
  • Hvor mye støtteDoctors of Running vurderer den til moderat til høy stabilitet. Running Shoes Guru finner den mindre stabil enn fastere stabilitetssko som ASICS Kayano 32.
Les de fulle standpunktene, punkt for punkt

Svært stabil for høyden. RunRepeat gir stabiliteten 91, RTINGS kaller den betryggende stabil for en høy treningssko, og Doctors of Running gir stabiliteten A minus. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS)

Tung. RunRepeat veide 292 g og RTINGS 290,9 g i herre US 9, nær de 295 g Running Warehouse oppgir for den størrelsen. (RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse)

Ikke en rask sko. RunRepeat, RTINGS og Running Shoes Guru holder den alle til rolige mil og finner for lite sprett til tempoarbeid. (RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru)

Vanlig størrelse. Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS og Running Shoes Guru fant alle lengden riktig i vanlig størrelse. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru)

Myk eller fast under foten. RunRepeat målte et mykt ZoomX-toppsjikt, og RTINGS vurderer hælen som svært beskyttende. Doctors of Running fant at ReactX-rammen dominerer og gangen fastere enn ventet. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS)

Bra for hælløpere?. RunRepeat målte en drop på 11,2 mm og tror bakfotløpere vil føle seg hjemme. Doctors of Running fant den skarpe, sentrerte hælskråningen klaskende og sier at skoen fungerer bedre for løpere som lander lenger frem. (Doctors of Running, RunRepeat)

Hvor mye støtte. Doctors of Running vurderer den til moderat til høy stabilitet. Running Shoes Guru finner den mindre stabil enn fastere stabilitetssko som ASICS Kayano 32. (Doctors of Running, Running Shoes Guru)

Slik er den bygget

En stabilitetskonstruksjon med to skum: en ZoomX-kjerne inne i en ReactX-bærer, høye sidevegger som danner Midfoot Support System, en mesh-overdel med midtfotbånd og en yttersåle av to gummityper.

En ZoomX-kjerne inne i en fastere ReactX-bærer med høye sidevegger, en polstret mesh-overdel med midtfotbånd og en 3,4 mm yttersåle av to gummityper som slites sakte.

4232123456
#DelMål
1OverdelEngineered meshPustbarhet 4 / 5
2Tunge7,9 mm
3HælStivhet 4 / 5
4MellomsåleZoomX, ReactX og Midfoot Support SystemHardhet 29,5 AC
5Innersåle4,9 mm
6Yttersåle3,4 mm

Fig. 3 · Sideprofil. Stackhøyder i målestokk (oppgitt: 42 mm hæl, 32 mm forfot; målt: 3,4 mm yttersåle). Fordelingen mellom de to skumlagene er ikke målt og er tegnet på midten. Stiplet: innersåle, skjult. Kilder: Fleet Feet, RunRepeat, Running Shoes Guru, Running Warehouse, Doctors of Running, Nike.

  1. Overdel. Engineered mesh med overlegg og et midtfotbånd for hold, ifølge Running Warehouse og Fleet Feet. Running Shoes Guru roser den ventilerte tåboksen, og RunRepeat vurderer pustbarheten til 4 av 5.

  2. Tunge. Tykt polstret, 7,9 mm i RunRepeats måling, og uten sidefester. Én tester hos Doctors of Running kjente at den gled litt. Den andre hadde ikke snøretrykk.

  3. Hæl. En stiv hælkappe som glir over i sideveggene, 4 av 5 i RunRepeats test. Running Shoes Guru melder om ingen hælgliding. Én tester hos Doctors of Running kjente kappen presse mot hælbenet.

  4. Mellomsåle. Fleet Feet bemerker at den er den første Structure med ZoomX og ReactX, og den høyeste i serien. RunRepeat målte ZoomX-toppsjiktet til 29,5 AC og fant plattformen stiv på langs, 19,3 N mot et gjennomsnitt på 15,5 N, med gjennomsnittlig torsjonsstivhet på 14,4 Nm.

  5. Innersåle. En avtagbar EVA-innersåle, 4,9 mm tykk i RunRepeats måling.

  6. Yttersåle. Fastere gummi med høy slitestyrke i hælen og mykere gummi i forfoten, ifølge Nike. RunRepeat målte 3,4 mm gummi og friksjon på 0,51, nær gjennomsnittet. Doctors of Running fant grepet flott på våt og tørr vei.

Les mer

En stabilitetskonstruksjon med to skum: en ZoomX-kjerne inne i en ReactX-bærer, høye sidevegger som danner Midfoot Support System, en mesh-overdel med midtfotbånd og en yttersåle av to gummityper.

1. Overdel. Engineered mesh med overlegg og et midtfotbånd for hold, ifølge Running Warehouse og Fleet Feet. Running Shoes Guru roser den ventilerte tåboksen, og RunRepeat vurderer pustbarheten til 4 av 5.

2. Tunge. Tykt polstret, 7,9 mm i RunRepeats måling, og uten sidefester. Én tester hos Doctors of Running kjente at den gled litt. Den andre hadde ikke snøretrykk.

3. Hæl. En stiv hælkappe som glir over i sideveggene, 4 av 5 i RunRepeats test. Running Shoes Guru melder om ingen hælgliding. Én tester hos Doctors of Running kjente kappen presse mot hælbenet.

4. Mellomsåle. Fleet Feet bemerker at den er den første Structure med ZoomX og ReactX, og den høyeste i serien. RunRepeat målte ZoomX-toppsjiktet til 29,5 AC og fant plattformen stiv på langs, 19,3 N mot et gjennomsnitt på 15,5 N, med gjennomsnittlig torsjonsstivhet på 14,4 Nm.

5. Innersåle. En avtagbar EVA-innersåle, 4,9 mm tykk i RunRepeats måling.

6. Yttersåle. Fastere gummi med høy slitestyrke i hælen og mykere gummi i forfoten, ifølge Nike. RunRepeat målte 3,4 mm gummi og friksjon på 0,51, nær gjennomsnittet. Doctors of Running fant grepet flott på våt og tørr vei.

Slitestyrke. Yttersålen bør vare. RunRepeat målte 0,9 mm slitasje i slitetesten, Doctors of Running så ingen synlig fordypning etter 40 miles (ca. 64 km), og Running Shoes Guru melder om knapt noen slitasje. Overdelen er det svake punktet: RunRepeat ga tåboksens slitestyrke 2 av 5 og hælpolstringen 4 av 5.

Slitestyrke. Yttersålen bør vare. RunRepeat målte 0,9 mm slitasje i slitetesten, Doctors of Running så ingen synlig fordypning etter 40 miles (ca. 64 km), og Running Shoes Guru melder om knapt noen slitasje. Overdelen er det svake punktet: RunRepeat ga tåboksens slitestyrke 2 av 5 og hælpolstringen 4 av 5.

Spesifikasjoner, oppgitt og målt

Hvert tall har sin kilde.

Drop, mm

Nike10
RunRepeat11,2
RTINGS10,1

Hælhøyde (stack), mm

Running Warehouse42
RunRepeat40,9
RTINGS41,8

Forfothøyde (stack), mm

Running Warehouse32
RunRepeat29,7

Vekt (herre), g

Running Warehouse295
RunRepeat292
RTINGS290,9
SpesifikasjonOppgittMålt
Drop
  • 10 mm Nike
  • 11,2 mm RunRepeat
  • 10,1 mm RTINGS
Hælstack
  • 42 mm Fleet Feet
  • 40,9 mm RunRepeat
  • 41,8 mm RTINGS
Forfotstack
  • 32 mm Fleet Feet
  • 29,7 mm RunRepeat
Vekt, herre US 9, Running Warehouse
  • 295 g Running Warehouse
  • 292 g RunRepeat
  • 290,9 g RTINGS
Støtte
  • Stabilitet Fleet Feet
–
Plate
  • Ingen Fleet Feet
–
Underlag
  • Vei Nike
–

Fig. 4 · Oppgitt mot målt. Søylene starter på null. Kilder: Nike, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse.

Labmålinger

SpesifikasjonMålt
Mellomsålens hardhet
  • 29,5 AC RunRepeat
Energitilbakeføring (hæl)
  • 58,2 % RunRepeat
Bøyekraft
  • 19,3 N RunRepeat
Torsjonsstivhet
  • 14,4 Nm RunRepeat
Hælkappens stivhet
  • 4 / 5 RunRepeat
Friksjonskoeffisient
  • 0,51 RunRepeat
SpesifikasjonMålt
Tåboksens bredde
  • 72,5 mm RunRepeat
Tåboksens høyde
  • 26 mm RunRepeat
Yttersålens tykkelse
  • 3,4 mm RunRepeat
Innersålens tykkelse
  • 4,9 mm RunRepeat
Tungens tykkelse
  • 7,9 mm RunRepeat

Størrelse og passform

Velg vanlig størrelse. Spørsmålene er midtfotbredde og tåhøyde, ikke lengde.

Lengde

Vanlig størrelse

Bredder

normal og ekstra bred

Plass til tærne

Bredden er fin, høyden er ikke raus. RunRepeat målte en tåboks på 72,5 mm, litt under gjennomsnittet, og en lav tåboksshøyde på 26,0 mm. RTINGS peker også på begrenset plass over tærne.

RunRepeat, RTINGS

Alle størrelsesnotater fra testere

Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS og Running Shoes Guru melder alle om vanlig størrelse, og RunRepeats lesere er enige i størrelsesundersøkelsen.

Volum er der meningene skiller seg. RTINGS fant tåboksen romslig fra side til side, men grunn over tærne. Running Shoes Guru fant midtfoten trang, der støttesystemet sitter, og Doctors of Running beskriver en spiss tåboks med overlegg som får forfoten til å føles lavere.

Nike oppgir vanlige og ekstra brede versjoner for menn, og RunRepeat nevner en bred versjon. Tilgjengeligheten varierer etter marked.

Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru, Nike

Mot Structure 26

Structure Plus er en førstegenerasjonsmodell, ikke en etterfølger: den ligger over Structure 26 i Nikes stabilitetsserie. Ved siden av Structure 26 er den høyere, mykere øverst og stødigere, for omtrent samme vekt.

Structure PlusStructure 26
StøtteStabilitetStabilitet
Drop10 mm10 mm
Hælstack42 mm38 mm
Forfot32 mm28 mm
Vekt295 g321 g

Bli ved Structure 26 hvis du foretrekker en lavere plattform med mer følelse av underlaget, eller hvis Plus’ høyere hæl føles brå ved landing. Doctors of Running fant Plus fastere og ikke lettere enn de håpet, så den ekstra høyden er hovedgrunnen til å gå opp.

Oppgitte tall. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Versjonshistorikk: Structure 26 til Structure Plus

ZoomX slutter seg til ReactX. En ZoomX-kjerne inne i en ReactX-bærer, en nyhet for Structure-serien ifølge Fleet Feet. (Fleet Feet)

Høyere plattform. RunRepeat målte 40,9 mm i hælen mot 36,1 mm på Structure 26. I katalogen vår rangerer hælen på 42 mm som nr. 3 høyeste av de 40 stabilitets-asfaltskoene med oppgitt hælhøyde. (RunRepeat, Strideprint)

Mer stabilitet og beskyttelse. Doctors of Running kaller den et steg opp i stabilitet, og RTINGS finner den mykere og mer beskyttende enn Structure 26. (Doctors of Running, RTINGS)

Ikke lettere. RunRepeat veide 292 g mot 296 g for Structure 26, og Doctors of Running oppgir den 0,1 oz tyngre: i praksis samme vekt. (Doctors of Running, RunRepeat)

Alternativer sammenlignet

Hvert av dem løser noe som Structure Plus ikke gjør.

Nike Structure PlusNike Structure 26ASICS Gel-Kayano 33Brooks Adrenaline GTS 25Saucony Hurricane 25
Velg den forDenne sidenMindre dempingMykereMer stabilMer demping
Drop10 mm10 mm8 mm10 mm6 mm
Hælstack42 mm38 mm39 mm37 mm38 mm
Vekt295 g321 g298 g301 g285 g
StøtteStabilitetStabilitetStabilitetStabilitetStabilitet
Tabell 2 · Oppgitte tall. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Spørsmål løpere stiller

Følger Nike Structure Plus vanlig størrelse?

Ja. Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS og Running Shoes Guru fant alle lengden riktig i vanlig størrelse. Sjekk volumet i stedet: RTINGS fant tåboksen grunn over tærne og Running Shoes Guru fant midtfoten smal, så brede føtter eller føtter med høyt volum bør prøve den ekstra brede versjonen der den tilbys.

Structure Plus eller Structure 26: hva er forskjellen?

Structure Plus legger til en ZoomX-kjerne i ReactX-mellomsålen, ligger høyere og føles stødigere og mer beskyttende, ifølge Doctors of Running og RTINGS. Den er ikke lettere: RunRepeat veide 292 g mot 296 g for Structure 26. Velg Plus for mer demping, Structure 26 for en lavere, nærmere følelse.

Er Structure Plus bra ved overpronasjon eller flate føtter?

Structure Plus er laget for løpere hvis fot ruller innover, og testerne plasserer den best for en mild til moderat rulling. Den leder med høye sidevegger snarere enn en støttedel. Running Shoes Guru fraråder den til flate, følsomme buer fordi midtfoten er smal. Flate føtter betyr ikke alltid overpronasjon. Den er en stabilitetssko, ikke en behandling.

Er Nike Structure Plus bra for hælløpere?

Meningene er delte. RunRepeat målte en drop på 11,2 mm og venter at bakfotløpere vil føle seg hjemme. Doctors of Running fant den skarpe, sentrerte hælskråningen klaskende og stiv, og ser skoen som bedre egnet for løpere som lander lenger frem. Hvis du lander hardt på hælen, bør du prøve den før du binder deg.

Er Structure Plus bra til gåing?

Ja. Begge testerne hos Doctors of Running vurderer den som en utmerket gå- og stående sko, og RunRepeat rangerer den blant sine beste Nike-valg til gåing og bruk hele dagen. Den stabile basen og den beskyttende hælen betyr mer ved gåing, og hælovergangen betyr mindre.

Hvor mye veier Nike Structure Plus?

Rundt 295 g i herre US 9, ifølge Running Warehouse og Doctors of Running. RunRepeat veide 292 g og RTINGS 290,9 g i samme størrelse. Nikes eget tall, 309 g, gjelder herre US 10.

Kilder

  1. Doctors of Running, Nike Structure Plus Review (Matt Klein, January 2026). Åpnet 13. okt. 2026.
  2. RunRepeat, Nike Structure Plus lab review. Åpnet 13. okt. 2026.
  3. RTINGS, Nike Structure Plus review. Åpnet 13. okt. 2026.
  4. Running Shoes Guru, Nike Structure Plus review (Brandon Law, February 2026). Åpnet 13. okt. 2026.
  5. Running Warehouse, Nike Structure Plus Men’s Shoes. Åpnet 13. okt. 2026.
  6. Fleet Feet, Men’s Nike Structure Plus. Åpnet 13. okt. 2026.
  7. Nike, Nike Structure Plus Men’s Road Running Shoes. Åpnet 13. okt. 2026.
  8. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Åpnet 13. okt. 2026.
  9. cat: Strideprint-katalogen, 395 sko

Slik tester vi. Vi leser publiserte tester, merke- og butikksider og labmålinger, krysssjekker tallene og peker på hvor de ikke stemmer overens. Vi har ikke testet denne skoen selv. Sist oppdatert 13. oktober 2026.

Er det riktig par?Start fittingen din