1. Buty
  2. Hoka
  3. Arahi 9
Hoka Arahi 9, widok z boku

Recenzja Hoka Arahi 9

Codzienne buty z prowadzeniem Hoka dostają ulepszony H-Frame, większą elastyczność i lepszą przyczepność. Jak dotąd ukazał się tylko jeden pełny test, a opublikowane dane techniczne nie zgadzają się ze sobą.

Drop
8 mm
Stack pięty
39 mm
Przodostopie
31 mm
Waga
284 g
Wsparcie
Stabilizacja
Płytka
Brak

Zaktualizowano 12 paź 2026 · 5 źródeł

Nasz werdykt

Prowadzenie, które pozostaje miękkie.

Arahi 9 to buty treningowe z prowadzeniem i rockerem, które stabilizują stopę gęstszą pianką po bokach zamiast sztywnego klina, na miękkim biegu. Pasują lądującym na pięcie, u których stopa lekko ugina się do wewnątrz i którzy biegają spokojnie lub dużo chodzą, bardziej niż biegaczom szukającym tempa albo mocnego wsparcia.

Mocne strony

  • Stabilny bez poczucia sztywności czy nadmiernej konstrukcji
  • Bardzo małe zużycie podeszwy w laboratorium
  • Lepsza przyczepność na mokrych drogach niż w Arahi 8
  • Trzy szerokości: zwykła, szeroka i bardzo szeroka

Słabe strony

  • Mały zwrot energii w laboratorium
  • Cięższy o około 8 procent niż Arahi 8
  • Węższy przód buta niż średnia
  • Język bez mieszka

Dla kogo jest

  • Twoja stopa lekko ugina się do wewnątrz
  • Lądujesz na pięcie
  • Większość twojego biegania jest spokojna i też chodzisz
  • Masz wrażliwą piętę

Kto powinien go ominąć

  • Twoja stopa mocno ugina się do wewnątrz
  • Chcesz żywych butów
  • Twoje przodostopie jest szerokie w standardowej szerokości
  • Lądujesz na przodostopiu

Profil buta

Gdzie Arahi 9 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu i co zmieniło się względem Arahi 8.

50100AmortyzacjaLekkośćStabilnośćDropDynamika
OśArahi 9Arahi 8Zmiana
Amortyzacja5275−23
Lekkość2650−24
Stabilność8585=
Drop4545=
Dynamika620−14

Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Gdzie plasuje się w katalogu

Waga284 g, cięższy niż 74% butów

Drop8 mm, wyższy niż u 45% butów

Stack pięty39 mm, wyższy niż u 52% butów

Stack przodostopia31 mm, niższy niż u 49% butów

Rys. 2 · Rozkład podanych danych w katalogu. Wysokość słupka to liczba butów w danym przedziale. Waga: 300 butów, średnia 257,2 g. Drop: 306 butów, średnia 7,1 mm. Stack pięty: 255 butów, średnia 38 mm. Stack przodostopia: 253 butów, średnia 31,1 mm. Źródło: katalog Strideprint (cat), wartości podane przez producentów.

Odczucia

Napisane na podstawie 2 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.

Miękki pośrodku. Miękka EVA o podwójnej gęstości, gęstsza przy krawędziach. RunRepeat zmierzył piankę trochę miększą niż średnia.

Prowadzenie z ramy, nie z klina. Gęstsza pianka po bokach prowadzi stopę ku środkowi bez sztywnego klina. Tylko lekkie prowadzenie; mocno pronujących kieruje się do Gaviota 6.

Płynny, nie sprężysty. Mały zwrot energii w laboratorium (47,0 procent w pięcie). Płynne przetoczenie rockera i większa elastyczność niż w Arahi 8, ale brak nagrody za szybkość.

Miękki pośrodku. Międzypodeszwa to EVA formowana na gorąco o podwójnej gęstości: miękka pod stopą, gęstsza przy krawędziach. Running Warehouse i Fleet Feet opisują miękką amortyzację, a Fleet Feet podaje stack 39 mm w pięcie i 31 mm w przodostopiu.

RunRepeat zmierzył piankę na 32,9 w skali AC, trochę miękciej niż średnia.

Prowadzenie z ramy, nie z klina. Ulepszona technologia H-Frame umieszcza gęstszą piankę po obu stronach, by prowadzić stopę ku środkowi buta w trakcie cyklu kroku, a Fleet Feet zauważa ciaśniejszą siatkę po wewnętrznej stronie cholewki. RunRepeat wysoko ocenia stabilność i uznał wsparcie za dyskretne.

To czyni go butem z lekkim prowadzeniem. Przy stopie, która mocno zapada się do wewnątrz, RunRepeat wskazuje Gaviota 6.

Płynny, nie sprężysty. RunRepeat zmierzył 47,0 procent zwrotu energii w pięcie, dużo poniżej średniej, i znów nazywa to rozczarowaniem. Rocker daje płynne przetoczenie od pięty do palców, a but zgina się bardziej niż Arahi 8, ale nie nagradza szybszego biegania.

Czytaj dalej

Miękki pośrodku. Międzypodeszwa to EVA formowana na gorąco o podwójnej gęstości: miękka pod stopą, gęstsza przy krawędziach. Running Warehouse i Fleet Feet opisują miękką amortyzację, a Fleet Feet podaje stack 39 mm w pięcie i 31 mm w przodostopiu.

RunRepeat zmierzył piankę na 32,9 w skali AC, trochę miękciej niż średnia.

Prowadzenie z ramy, nie z klina. Ulepszona technologia H-Frame umieszcza gęstszą piankę po obu stronach, by prowadzić stopę ku środkowi buta w trakcie cyklu kroku, a Fleet Feet zauważa ciaśniejszą siatkę po wewnętrznej stronie cholewki. RunRepeat wysoko ocenia stabilność i uznał wsparcie za dyskretne.

To czyni go butem z lekkim prowadzeniem. Przy stopie, która mocno zapada się do wewnątrz, RunRepeat wskazuje Gaviota 6.

Płynny, nie sprężysty. RunRepeat zmierzył 47,0 procent zwrotu energii w pięcie, dużo poniżej średniej, i znów nazywa to rozczarowaniem. Rocker daje płynne przetoczenie od pięty do palców, a but zgina się bardziej niż Arahi 8, ale nie nagradza szybszego biegania.

Do jakich biegów jest

BiegDopasowanieDlaczegoŹródło
Spokojne biegiStworzony do tegoRunRepeat ocenia go dobrze za codzienne bieganie.RunRepeat
ChodzenieStworzony do tegoFleet Feet kieruje go do piechurów i na codzienne noszenie.Fleet Feet
Biegi regeneracyjneStworzony do tegoMiękki i stabilny na zmęczonych nogach.RunRepeat, Running Warehouse
Długie wybieganiaDa radęWygodny i trwały; waga i mały zwrot energii dają o sobie znać na dystansie.RunRepeat
TempoNie do tegoRunRepeat ocenia go nisko za pracę tempową.RunRepeat

Źródło: RunRepeat, Fleet Feet, Running Warehouse

Co mówią testy

Wstępnie, jak dotąd jeden pełny opublikowany test: recenzja laboratoryjna RunRepeat z 18 września 2026. Karta ocen Runnea i opisy sprzedawców zgadzają się z nią co do głównej kwestii: miękkie i stabilne prowadzenie na spokojne bieganie.

TestRodzajNasza interpretacjaW jednym zdaniuŹródło
RunRepeatLaboratoriumMieszanaOcena 79 na 100: chwalony za stabilność, komfort i trwałą gumę na spokojnych kilometrach, obniżony za mały zwrot i zwężony przód buta.
Tabela 1 · Konsensus opublikowanych testów. „Nasza interpretacja” streszcza własny wniosek każdego testu, naszymi słowami. Żadne oceny nie są przeliczane ani wymyślane. Dostęp: 9 paź 2026.

Zgadzają się

  • Stabilny bez sztywnościRunRepeat uznał go za stabilny bez sztywnego odczucia, Runnea przedstawia go jako wsparcie bez sztywnych systemów korygujących starszych butów stabilizujących, a Fleet Feet opisuje to samo.
  • Zbudowany na spokojne kilometryRunRepeat ocenia go za codzienne bieganie, nie tempo; karta ocen Runnea stawia go w tempie wolniejszym niż 5:30 na km, od 10 km do półmaratonu; Fleet Feet kieruje go na codzienne kilometry i noszenie.

Rozchodzą się

  • Stack i wagaRunning Warehouse podaje 41 mm i 33 mm oraz 275 g w męskim US 9; Fleet Feet i wartości producenta cytowane przez RunRepeat podają 39 mm i 31 mm oraz 284 g. Laboratorium RunRepeat zmierzyło 38,0 mm i 27,7 mm oraz 278 g.
Przeczytaj pełne stanowiska, punkt po punkcie

Stabilny bez sztywności. RunRepeat uznał go za stabilny bez sztywnego odczucia, Runnea przedstawia go jako wsparcie bez sztywnych systemów korygujących starszych butów stabilizujących, a Fleet Feet opisuje to samo. (RunRepeat, Fleet Feet, Runnea)

Zbudowany na spokojne kilometry. RunRepeat ocenia go za codzienne bieganie, nie tempo; karta ocen Runnea stawia go w tempie wolniejszym niż 5:30 na km, od 10 km do półmaratonu; Fleet Feet kieruje go na codzienne kilometry i noszenie. (RunRepeat, Fleet Feet, Runnea)

Stack i waga. Running Warehouse podaje 41 mm i 33 mm oraz 275 g w męskim US 9; Fleet Feet i wartości producenta cytowane przez RunRepeat podają 39 mm i 31 mm oraz 284 g. Laboratorium RunRepeat zmierzyło 38,0 mm i 27,7 mm oraz 278 g. (RunRepeat, Fleet Feet, Running Warehouse)

Jak jest zbudowany

Dwuwarstwowa międzypodeszwa EVA ukształtowana w ulepszony H-Frame, cholewka z siatki inżynieryjnej ciaśniejsza po stronie przyśrodkowej i podeszwa z wypustek gumy na odsłoniętej piance.

Dwuwarstwowa międzypodeszwa EVA z twardszymi bokami, ciaśniej utkana siatka przyśrodkowa, wyściełany, ale bez mieszka język i wypustki gumy na odsłoniętej piance. Wyróżniający się wynik laboratoryjny: bardzo małe zużycie podeszwy.

3931123456
#CzęśćPomiar
1CholewkaSiatka inżynieryjna–
2Język8,0 mm
3ZapiętekSztywność 3 / 5
4MiędzypodeszwaCMEVA o podwójnej gęstości, ulepszony H-Frame32,9 AC
5Wkładka4,4 mm
6Podeszwa zewnętrznaGuma superodporna na ścieranie, konstrukcja z wypustek3,5 mm

Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 39 mm, przodostopie 31 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 3,5 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: RunRepeat, Fleet Feet, Running Warehouse.

  1. Cholewka. Siatka inżynieryjna, miękka i wyściełana wokół kołnierza i języka, jest utkana ciaśniej po stronie przyśrodkowej dla dodatkowego wsparcia, a RunRepeat stwierdził, że dobrze trzyma stopę na boki. Running Warehouse opisuje dopasowanie wystarczająco przestronne na komfort przez cały dzień, z ciasnym trzymaniem wokół podbicia.

  2. Język. Język ma 8 mm wyściółki od góry do dołu, ale nie ma mieszka, co RunRepeat uznaje za potknięcie. Sznurowanie jest asymetryczne: przetłaczane oczka po jednej stronie, dwie pętle na sznurówki po drugiej, by zmniejszyć nacisk na górę stopy.

  3. Zapiętek. Zapiętek jest umiarkowanie sztywny, 3 na 5 w teście RunRepeat, i kończy się niewielkim wydłużonym uchwytem pięty HOKA, który zdejmuje nacisk ze ścięgna Achillesa. Running Warehouse zauważa dodatkową wyściółkę wokół kołnierza.

  4. Międzypodeszwa. Dwie warstwy EVA formowanej na gorąco: RunRepeat zmierzył dolną warstwę jako miękką (32,9 AC), a górną dużo twardszą (46,2 AC). Twardsza pianka jest uformowana w kształt litery H, który stabilizuje obie strony stopy, podczas gdy środek pozostaje miękki. Laboratorium stwierdziło też, że pianka jest o 23 procent twardsza po 20 minutach w zamrażarce, więc w zimie spodziewaj się sztywniejszego odczucia.

  5. Wkładka. Wyjmowana wkładka z piany z recyklingu, grubości 4,4 mm w pomiarze RunRepeat, łatwa do wymiany na własną.

  6. Podeszwa zewnętrzna. Grube wypustki gumy superodpornej na ścieranie leżą na odsłoniętej CMEVA, ten sam wzór podeszwy z wypustek co w Arahi 8, któremu Fleet Feet przypisuje płynne przetoczenia. Mieszanka gumy jest nowa: RunRepeat zmierzył współczynnik tarcia 0,64 wobec średniej 0,53, wystarczający na mokre drogi.

Czytaj dalej

Dwuwarstwowa międzypodeszwa EVA ukształtowana w ulepszony H-Frame, cholewka z siatki inżynieryjnej ciaśniejsza po stronie przyśrodkowej i podeszwa z wypustek gumy na odsłoniętej piance.

1. Cholewka. Siatka inżynieryjna, miękka i wyściełana wokół kołnierza i języka, jest utkana ciaśniej po stronie przyśrodkowej dla dodatkowego wsparcia, a RunRepeat stwierdził, że dobrze trzyma stopę na boki. Running Warehouse opisuje dopasowanie wystarczająco przestronne na komfort przez cały dzień, z ciasnym trzymaniem wokół podbicia.

2. Język. Język ma 8 mm wyściółki od góry do dołu, ale nie ma mieszka, co RunRepeat uznaje za potknięcie. Sznurowanie jest asymetryczne: przetłaczane oczka po jednej stronie, dwie pętle na sznurówki po drugiej, by zmniejszyć nacisk na górę stopy.

3. Zapiętek. Zapiętek jest umiarkowanie sztywny, 3 na 5 w teście RunRepeat, i kończy się niewielkim wydłużonym uchwytem pięty HOKA, który zdejmuje nacisk ze ścięgna Achillesa. Running Warehouse zauważa dodatkową wyściółkę wokół kołnierza.

4. Międzypodeszwa. Dwie warstwy EVA formowanej na gorąco: RunRepeat zmierzył dolną warstwę jako miękką (32,9 AC), a górną dużo twardszą (46,2 AC). Twardsza pianka jest uformowana w kształt litery H, który stabilizuje obie strony stopy, podczas gdy środek pozostaje miękki. Laboratorium stwierdziło też, że pianka jest o 23 procent twardsza po 20 minutach w zamrażarce, więc w zimie spodziewaj się sztywniejszego odczucia.

5. Wkładka. Wyjmowana wkładka z piany z recyklingu, grubości 4,4 mm w pomiarze RunRepeat, łatwa do wymiany na własną.

6. Podeszwa zewnętrzna. Grube wypustki gumy superodpornej na ścieranie leżą na odsłoniętej CMEVA, ten sam wzór podeszwy z wypustek co w Arahi 8, któremu Fleet Feet przypisuje płynne przetoczenia. Mieszanka gumy jest nowa: RunRepeat zmierzył współczynnik tarcia 0,64 wobec średniej 0,53, wystarczający na mokre drogi.

Trwałość. Trwałość to najmocniejszy wynik laboratoryjny Arahi 9: Dremel RunRepeat usunął tylko 0,3 mm z 3,5 mm gumy podeszwy. Siatka przodu buta przeszła ich test (3 na 5), a podszewka pięty dostała 4 na 5. Źródła, które czytaliśmy, nie podają jeszcze przebiegu.

Trwałość. Trwałość to najmocniejszy wynik laboratoryjny Arahi 9: Dremel RunRepeat usunął tylko 0,3 mm z 3,5 mm gumy podeszwy. Siatka przodu buta przeszła ich test (3 na 5), a podszewka pięty dostała 4 na 5. Źródła, które czytaliśmy, nie podają jeszcze przebiegu.

Parametry, podane i zmierzone

Każda liczba ma swoje źródło.

Stack pięty, mm

RunRepeat39
Fleet Feet39
Running Warehouse41
RunRepeat38

Stack przodostopia, mm

RunRepeat31
Fleet Feet31
Running Warehouse33
RunRepeat27,7

Drop, mm

RunRepeat8
RunRepeat10,3

Waga (męskie), g

RunRepeat284
Running Warehouse275
RunRepeat278
ParametrPodaneZmierzone
Drop
  • 8 mm Running Warehouse
  • 10,3 mm RunRepeat
Stack pięty
  • 39 mm RunRepeat
  • 41 mm Running Warehouse
  • 38 mm RunRepeat
Stack przodostopia
  • 31 mm RunRepeat
  • 33 mm Running Warehouse
  • 27,7 mm RunRepeat
Waga
  • 284 g RunRepeat
  • 275 g Running Warehouse
  • 278 g RunRepeat
Wsparcie
  • Stabilizacja Running Warehouse
–
Płytka
  • Brak Running Warehouse
–
Nawierzchnia
  • Asfalt cat
–

Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: RunRepeat, Fleet Feet, Running Warehouse.

Pomiary laboratoryjne

ParametrZmierzone
Zwrot energii (pięta)
  • 47 % RunRepeat
Sztywność zapiętka
  • 3 / 5 RunRepeat
Współczynnik przyczepności
  • 0,64 RunRepeat
Szerokość przodu buta
  • 70,5 mm RunRepeat
Wysokość przodu buta
  • 28,9 mm RunRepeat
ParametrZmierzone
Grubość podeszwy zewnętrznej
  • 3,5 mm RunRepeat
Grubość wkładki
  • 4,4 mm RunRepeat
Wyściółka języka
  • 8 mm RunRepeat
Elastyczność (siła zginania)
  • 15,5 N RunRepeat
Twardość międzypodeszwy
  • 32,9 AC RunRepeat

Rozmiar i dopasowanie

Weź swój zwykły rozmiar; szerokość wybierz ostrożnie, bo standardowy przód buta jest raczej wąski.

Długość

Zgodny z rozmiarem

Szerokości

standardowy, szeroki i bardzo szeroki

Miejsce na palce

RunRepeat zmierzył przód buta na 70,5 mm, węższy niż średnia, i ostrzega, że zwężony kształt nie pasuje każdej stopie. Istnieją wersje szeroka i bardzo szeroka.

RunRepeat, Fleet Feet

Pełne uwagi testerów o rozmiarze

Niewielkie głosowanie czytelników RunRepeat mówi o zgodności z rozmiarem, a ich laboratorium zmierzyło wewnętrzną długość nieco powyżej średniej.

Przód buta zmierzył 70,5 mm, węższy niż średnia. Fleet Feet oferuje zwykłą, szeroką (2E) i bardzo szeroką (4E); Running Warehouse podaje tylko zwykłą i szeroką. Które szerokości docierają do Europy, zależy od sprzedawcy.

RunRepeat, Fleet Feet, Running Warehouse

Kontra Arahi 8

Bardziej elastyczny, z lepszą przyczepnością i przerobioną cholewką, kosztem wagi. Nie żywszy.

Arahi 9Arahi 8
WsparcieStabilizacjaStabilizacja
Drop8 mm8 mm
Stack pięty39 mm41 mm
Przodostopie31 mm33 mm
Waga284 g264 g

Zostań przy Arahi 8, jeśli dobrze leży i cenisz lżejsze buty: wersja 9 nie jest żywsza. Wybierz Arahi 9, jeśli cholewka 8 ci przeszkadzała, biegasz po mokrych drogach albo chcesz trochę więcej elastyczności.

Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Historia wersji: Arahi 8 do Arahi 9

Ulepszony H-Frame. Twardsze boki prowadzą stopę, podczas gdy środek pozostaje miękki. (Fleet Feet, Running Warehouse)

Bardziej elastyczny. RunRepeat zmierzył siłę zginania przodostopia niższą z 18,3 N do 15,5 N. (RunRepeat)

Lepsza przyczepność. RunRepeat zmierzył lepszą przyczepność, także na mokrych drogach. (RunRepeat)

Cięższy. RunRepeat zmierzył o około 8 procent większą wagę niż w Arahi 8. (RunRepeat)

Porównanie alternatyw

Każda poprawia jedną rzecz, której Arahi 9 nie robi.

Hoka Arahi 9Hoka Gaviota 6ASICS GT-2000 15Hoka Arahi 8Brooks Adrenaline GTS 25
Wybierz ją dlaTa stronaStabilniejszySzybszyLżejszyWyższy drop
Drop8 mm6 mm8 mm8 mm10 mm
Stack pięty39 mm39 mm37 mm41 mm37 mm
Waga284 g283 g249 g264 g301 g
WsparcieStabilizacjaStabilizacjaStabilizacjaStabilizacjaStabilizacja
Tabela 2 · Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Pytania biegaczy

Jaka jest różnica między Arahi 8 a Arahi 9?

Arahi 9 dostaje ulepszony H-Frame, przerobioną cholewkę i lepszą przyczepność. RunRepeat zmierzył go jako bardziej elastycznego i cięższego o około 8 procent niż Arahi 8, z nadal skromnym zwrotem energii. Idea prowadzenia pozostaje bez zmian.

Arahi 9 czy Gaviota 6?

Wybierz Arahi 9, jeśli twoja stopa lekko ugina się do wewnątrz i chcesz miękkiego, lekkiego prowadzenia. RunRepeat kieruje biegaczy z wyraźną nadmierną pronacją do Gaviota 6, które daje twardsze, mocniejsze wsparcie.

Arahi 9 czy GT-2000 15?

Oba to buty treningowe z lekkim prowadzeniem. RunRepeat sugeruje GT-2000 15 każdemu, kto chce więcej odbicia, niż daje Arahi 9. Arahi pozostaje bardziej miękką opcją z rockerem na spokojne kilometry.

Czy Hoka Arahi 9 jest zgodny z rozmiarem?

Głosowanie czytelników RunRepeat mówi o zgodności z rozmiarem, ale opiera się na niewielu głosach. Standardowy przód buta zmierzył się jako węższy niż średnia, więc sprawdź szerokość, zanim zdecydujesz się na rozmiar.

Czy Arahi 9 jest dostępny w wersji szerokiej?

Tak. Fleet Feet oferuje zwykłą, szeroką (2E) i bardzo szeroką (4E). Running Warehouse podaje zwykłą i szeroką. Dostępność w Europie zależy od sprzedawcy.

Czy Arahi 9 nadaje się na płaską stopę?

Płaska stopa nie zawsze oznacza, że stopa ugina się do wewnątrz podczas biegu. Jeśli tak, trochę, H-Frame w Arahi 9 prowadzi ją bez sztywnego klina. To but komfortu i prowadzenia, nie leczenia, więc uporczywy ból to sprawa dla specjalisty.

Czy Hoka Arahi 9 jest ciężki?

Cięższy niż wcześniej, lekki jak na swoją kategorię. RunRepeat zważył go na 278 g (9,8 oz), o około 8 procent więcej niż Arahi 8. Running Warehouse podaje 275 g dla męskiego US 9, co nadal plasuje go na 13. miejscu wśród najlżejszych z 37 szosowych butów stabilizujących zważonych w tym rozmiarze w naszym katalogu.

Źródła

  1. RunRepeat, HOKA Arahi 9 lab review (September 2026). Dostęp: 9 paź 2026.
  2. Fleet Feet, Men’s HOKA Arahi 9. Dostęp: 9 paź 2026.
  3. Running Warehouse, HOKA Arahi 9 Men’s Shoes. Dostęp: 9 paź 2026.
  4. Runnea, HOKA Arahi 9. Dostęp: 9 paź 2026.
  5. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-11). Dostęp: 11 paź 2026.
  6. cat: katalog Strideprint, 395 butów

Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 12 października 2026.

Czy to twoja para?Zacznij swój fitting