1. Buty
  2. Hoka
  3. Mach X 3
Hoka Mach X 3, widok z boku

Recenzja Hoka Mach X 3

Superbuty treningowe Hoka z płytką Pebax zachowują międzypodeszwę Mach X 2 i wreszcie naprawiają jego piętę. Nowa cholewka dodaje trochę wagi, a dopasowanie pozostaje wąskie.

Drop
5 mm
Stack pięty
44 mm
Przodostopie
39 mm
Waga
266 g
Wsparcie
Neutralne
Płytka
Inna

męskie US 9 (Running Warehouse, potwierdzone przez RunRepeat i RTINGS), wg producenta. Zaktualizowano 13 paź 2026 · 12 źródeł

Nasz werdykt

Naprawiona pięta, ta sama dynamika, więcej wagi.

Mach X 3 to wysokie, neutralne superbuty treningowe z górną warstwą PEBA, twardszą bazą z EVA i płytką Pebax, zbudowane na pracę tempową i długie biegi w zdecydowanym tempie. Pasują neutralnym biegaczom z normalną lub wąską stopą, którzy lądują na śródstopiu lub dalej z przodu, bardziej niż szerokim stopom, ciężkim lądującym na pięcie ani komuś, kto szuka miękkich butów regeneracyjnych.

Mocne strony

  • Nowa cholewka i wyściełany kołnierz naprawiają ocieranie pięty z Mach X 2
  • Jeden z najlepszych profili rockera, jakie czuł fizjoterapeuta Doctors of Running
  • Żywe przodostopie: 69,3 procent zwrotu energii w laboratorium RunRepeat
  • Głęboka amortyzacja, 39 mm pod przodostopiem
  • Wszechstronny od spokojnych dni po pracę tempową i długie biegi
  • Lepsza przyczepność na mokrym niż w X 2 i małe zużycie podeszwy w laboratorium

Słabe strony

  • Cięższy niż X 2: 264 g wobec 247 g w laboratorium RunRepeat
  • Wąski, zwężony przód buta ogranicza rozstaw palców
  • Język bez mieszka, który może się zaginać lub przesuwać
  • Płaska pięta: 58,9 procent zwrotu energii w laboratorium RunRepeat
  • Twardy na spokojne biegi według niektórych testerów

Dla kogo jest

  • Chcesz jednych butów z płytką na tempo i długie biegi
  • Twoja stopa jest normalna do wąskiej
  • Lądujesz na śródstopiu lub dalej z przodu
  • Mach X 2 ocierał ci piętę

Kto powinien go ominąć

  • Twoje stopy są szerokie
  • Mocno lądujesz na pięcie
  • Chcesz miękkich butów regeneracyjnych

Profil buta

Gdzie Mach X 3 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu i co zmieniło się względem Mach X 2.

50100AmortyzacjaLekkośćStabilnośćDropDynamika
OśMach X 3Mach X 2Zmiana
Amortyzacja8793−6
Lekkość4761−14
Stabilność3030=
Drop99=
Dynamika4080−40

Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Gdzie plasuje się w katalogu

Waga266 g, cięższy niż 53% butów

Drop5 mm, niższy niż u 80% butów

Stack pięty44 mm, wyższy niż u 87% butów

Stack przodostopia39 mm, wyższy niż u 92% butów

Rys. 2 · Rozkład podanych danych w katalogu. Wysokość słupka to liczba butów w danym przedziale. Waga: 300 butów, średnia 257,2 g. Drop: 306 butów, średnia 7,1 mm. Stack pięty: 255 butów, średnia 38 mm. Stack przodostopia: 253 butów, średnia 31,1 mm. Źródło: katalog Strideprint (cat), wartości podane przez producentów.

Odczucia

Napisane na podstawie 8 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.

Głęboki, z twardą krawędzią. PEBA nad twardszą EVA i płytką Pebax, 44 / 39 mm: miękki przy pierwszym kontakcie, twardy i dynamiczny w ruchu, według RunRepeat, RTINGS i Fleet Feet.

Stabilny jak na swoją wysokość. Neutralny, ale stabilny jak na swoją wysokość dzięki rozszerzonej podstawie i łagodnym bokom; RTINGS ocenia stabilność na 6,1, a strome zbiegi wymagają ostrożności.

Sprężyste przodostopie, płaska pięta. Zwrot energii w przodostopiu 69,3 procent wobec 58,9 w pięcie w laboratorium RunRepeat, z rockerem, który nagradza lądowanie na śródstopiu.

Głęboki, z twardą krawędzią. Miękka warstwa PEBA leży nad twardszą bazą z EVA nadkrytycznej, rozdzielone płytką Pebax. Fleet Feet podaje 44 mm w pięcie i 39 mm w przodostopiu, a tylko 8 ze 181 neutralnych butów szosowych z podanym stackiem przodostopia w naszym katalogu leży wyżej pod przodostopiem.

RunRepeat zmierzył piankę na 32,5 AC, bardziej miękką niż średnia, a RTINGS ocenia amortyzację na 8,7 na 10. W biegu testerzy opisują miękki pierwszy kontakt, który robi się twardy i dynamiczny: Fleet Feet uznał go za twardszego, niż trzeba, na spokojne biegi, a jeden tester Doctors of Running poczuł go jako skłaniającego się ku twardości mimo stacku.

Stabilny jak na swoją wysokość. Doctors of Running nazywają go butem neutralnym, stabilizowanym rozszerzonym przodostopiem i łagodnymi bokami, które ingerują mniej niż w starszych Hoka. The Run Testers uznali go za dość stabilnego jak na wysokie superbuty treningowe, a RunRepeat opisuje płytkę głównie jako stabilizator.

Ograniczenia pochodzą z wysokości i miękkiej górnej pianki. RTINGS ocenia stabilność na 6,1 na 10, a Doctors of Running radzą ostrożność na stromych zbiegach, gdzie but przechyla cię do przodu.

Sprężyste przodostopie, płaska pięta. RunRepeat zmierzył 69,3 procent zwrotu energii w przodostopiu, powyżej średniej, ale tylko 58,9 procent w pięcie, gdzie EVA tłumi odbicie. RTINGS znalazł ten sam podział, z dużo sprężystszym przodostopiem niż piętą.

Dużą część pracy robi rocker. Fizjoterapeuta Doctors of Running ocenia go wśród najlepszych profili rockera, w jakich biegał w superbutach treningowych, choć but jest nastawiony na śródstopie i przodostopie, a lądujący na pięcie mogą uznać przetoczenie za niezgrabne. RunRepeat zmierzył drop 9,5 mm wobec podanych 5 mm, RTINGS 7,6 mm.

Czytaj dalej

Głęboki, z twardą krawędzią. Miękka warstwa PEBA leży nad twardszą bazą z EVA nadkrytycznej, rozdzielone płytką Pebax. Fleet Feet podaje 44 mm w pięcie i 39 mm w przodostopiu, a tylko 8 ze 181 neutralnych butów szosowych z podanym stackiem przodostopia w naszym katalogu leży wyżej pod przodostopiem.

RunRepeat zmierzył piankę na 32,5 AC, bardziej miękką niż średnia, a RTINGS ocenia amortyzację na 8,7 na 10. W biegu testerzy opisują miękki pierwszy kontakt, który robi się twardy i dynamiczny: Fleet Feet uznał go za twardszego, niż trzeba, na spokojne biegi, a jeden tester Doctors of Running poczuł go jako skłaniającego się ku twardości mimo stacku.

Stabilny jak na swoją wysokość. Doctors of Running nazywają go butem neutralnym, stabilizowanym rozszerzonym przodostopiem i łagodnymi bokami, które ingerują mniej niż w starszych Hoka. The Run Testers uznali go za dość stabilnego jak na wysokie superbuty treningowe, a RunRepeat opisuje płytkę głównie jako stabilizator.

Ograniczenia pochodzą z wysokości i miękkiej górnej pianki. RTINGS ocenia stabilność na 6,1 na 10, a Doctors of Running radzą ostrożność na stromych zbiegach, gdzie but przechyla cię do przodu.

Sprężyste przodostopie, płaska pięta. RunRepeat zmierzył 69,3 procent zwrotu energii w przodostopiu, powyżej średniej, ale tylko 58,9 procent w pięcie, gdzie EVA tłumi odbicie. RTINGS znalazł ten sam podział, z dużo sprężystszym przodostopiem niż piętą.

Dużą część pracy robi rocker. Fizjoterapeuta Doctors of Running ocenia go wśród najlepszych profili rockera, w jakich biegał w superbutach treningowych, choć but jest nastawiony na śródstopie i przodostopie, a lądujący na pięcie mogą uznać przetoczenie za niezgrabne. RunRepeat zmierzył drop 9,5 mm wobec podanych 5 mm, RTINGS 7,6 mm.

Do jakich biegów jest

BiegDopasowanieDlaczegoŹródło
TempoStworzony do tegoJego najlepsze zastosowanie według Believe in the Run, a RunRepeat daje mu 88 za tempo.RunRepeat, Believe in the Run
Długie wybieganiaStworzony do tegoRTINGS ocenia go najwyżej za długie biegi, a Believe in the Run zabrali go poza dwie godziny.Believe in the Run, RTINGS
Spokojne biegiDa radęW porządku na codzienne kilometry dla niektórych testerów; inni uznali go za twardego w wolnym tempie.Believe in the Run, RTINGS, Fleet Feet, The Run Testers
Zawody na maratonDa radęDoctors of Running widzą w nim but, w którym kończy się maraton. Przy celu czasowym Fleet Feet wybrałby lżejszy but startowy.Doctors of Running, Fleet Feet
InterwałyDa radęThe Run Testers używali go na interwały; Doctors of Running uważają go za mniej odpowiedni do szybkiego tempa 5 km.Doctors of Running, The Run Testers
Biegi regeneracyjneNie do tegoZbyt twardy i zdecydowany na wolne dni regeneracji, według Carreras de Montaña i Fleet Feet.Fleet Feet, Carreras de Montaña

Źródło: RunRepeat, Believe in the Run, RTINGS, Fleet Feet, The Run Testers, Doctors of Running, Carreras de Montaña

Co mówią testy

Opublikowane testy zgadzają się, że Mach X 3 naprawia piętę Mach X 2, zachowuje jego bieg z płytką i przybiera na wadze. Różnią się w ocenie miejsca z przodu, twardości i tego, czy bije X 2.

TestRodzajNasza interpretacjaW jednym zdaniuŹródło
RunRepeatLaboratoriumPozytywnaRunRepeat daje mu 83 na 100: dobre superbuty treningowe, najlepsze dla wąskich stóp, hamowane językiem, wagą i ciasnym przodem buta.
Doctors of RunningRecenzjaPozytywnaDoctors of Running oceniają go w zakresie A: wszechstronne buty treningowe z płytką od spokojnego do szybszego tempa, pasujące też do ukończenia maratonu.
Believe in the RunRecenzjaMieszanaBelieve in the Run umieszcza go w klasie B: jeden tester nazywa go jednymi z najlepszych superbutów treningowych roku, inny zmarnowaną okazją.
RTINGSLaboratoriumMieszanaRTINGS daje 7,4 na 10: doskonała amortyzacja i sprężyste przodostopie, ale ciężki jak na superbuty treningowe.
Fleet FeetRecenzjaPozytywnaFleet Feet nazywa go trzecim szczęśliwym podejściem: twarde, responsywne buty na szybsze tempo, z lżejszym butem startowym preferowanym na dzień zawodów.
The Run TestersRecenzjaPozytywnaThe Run Testers uznają go za lepszy uniwersalny but niż X 2, milszy na spokojne biegi i mniej atrakcyjny na pełne wysiłki.
RunneaRecenzjaPozytywnaTester Runnea ocenia go wysoko jako wszechstronne buty z płytką na tempa poniżej 4:30 na km, od 10 km do maratonu.
Tabela 1 · Konsensus opublikowanych testów. „Nasza interpretacja” streszcza własny wniosek każdego testu, naszymi słowami. Żadne oceny nie są przeliczane ani wymyślane. Dostęp: 13 paź 2026.

Zgadzają się

  • Pięta naprawionaRunRepeat, Believe in the Run, Fleet Feet i The Run Testers donoszą, że przerobiony kołnierz kończy ocieranie pięty z X 2.
  • Cięższy niż wcześniejRunRepeat zważył 264 g wobec 247 g w X 2, The Run Testers znaleźli około 20 g więcej, a jeden tester Believe in the Run poczuł, że stracił trochę werwy.
  • Zrobiony na tempo i długie biegiBelieve in the Run, RTINGS, Doctors of Running i Fleet Feet widzą go w najlepszej formie w umiarkowanym do szybkiego tempie na dłuższych dystansach.
  • Zgodny z rozmiarem pod względem długościDoctors of Running, Believe in the Run, RTINGS i The Run Testers biegali w zwykłym rozmiarze.

Rozchodzą się

  • Przestronny czy wąski z przodu?RunRepeat zmierzył zwężony przód buta 70,8 mm, a RTINGS bardzo wąską okolicę podbicia. Believe in the Run i Doctors of Running uznali przód buta za przestronniejszy, niż oczekiwano.
  • Miękki czy twardy?RunRepeat zmierzył miękką piankę 32,5 AC, a RTINGS wysoko ocenia amortyzację, podczas gdy Fleet Feet i jeden tester Doctors of Running uznali bieg za skłaniający się ku twardości.
  • Lepszy niż X 2?RunRepeat nazywa go solidnym krokiem naprzód. Jeden tester Believe in the Run i jeden z The Run Testers uznali go za mniej dynamicznego niż X 2 z powodu dodatkowej wagi.
Przeczytaj pełne stanowiska, punkt po punkcie

Pięta naprawiona. RunRepeat, Believe in the Run, Fleet Feet i The Run Testers donoszą, że przerobiony kołnierz kończy ocieranie pięty z X 2. (RunRepeat, Believe in the Run, Fleet Feet, The Run Testers)

Cięższy niż wcześniej. RunRepeat zważył 264 g wobec 247 g w X 2, The Run Testers znaleźli około 20 g więcej, a jeden tester Believe in the Run poczuł, że stracił trochę werwy. (RunRepeat, Believe in the Run, The Run Testers)

Zrobiony na tempo i długie biegi. Believe in the Run, RTINGS, Doctors of Running i Fleet Feet widzą go w najlepszej formie w umiarkowanym do szybkiego tempie na dłuższych dystansach. (Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS, Fleet Feet)

Zgodny z rozmiarem pod względem długości. Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS i The Run Testers biegali w zwykłym rozmiarze. (Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS, The Run Testers)

Przestronny czy wąski z przodu?. RunRepeat zmierzył zwężony przód buta 70,8 mm, a RTINGS bardzo wąską okolicę podbicia. Believe in the Run i Doctors of Running uznali przód buta za przestronniejszy, niż oczekiwano. (RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS)

Miękki czy twardy?. RunRepeat zmierzył miękką piankę 32,5 AC, a RTINGS wysoko ocenia amortyzację, podczas gdy Fleet Feet i jeden tester Doctors of Running uznali bieg za skłaniający się ku twardości. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Fleet Feet)

Lepszy niż X 2?. RunRepeat nazywa go solidnym krokiem naprzód. Jeden tester Believe in the Run i jeden z The Run Testers uznali go za mniej dynamicznego niż X 2 z powodu dodatkowej wagi. (RunRepeat, Believe in the Run, The Run Testers)

Jak jest zbudowany

Dwuwarstwowa międzypodeszwa, PEBA na górze i EVA nadkrytyczna poniżej, rozdzielone skrzydlatą płytką Pebax, pod nową cholewką z dzianiny osnowowej z przerobionym kołnierzem pięty i podeszwą z formowanej gumy.

PEBA nad EVA nadkrytyczną ze skrzydlatą płytką Pebax, nowa cholewka z dzianiny osnowowej i przerobiony kołnierz oraz cienka gumowa podeszwa, która dobrze wytrzymała w laboratorium RunRepeat.

44391234567
#CzęśćPomiar
1CholewkaDzianina osnowowaPrzewiewność 3 / 5
2Język6,4 mm
3ZapiętekSztywność 2 / 5
4MiędzypodeszwaPEBA i EVA nadkrytycznaTwardość 32,5 AC
5PłytkaPłytka PebaxZginanie 17,8 N
6Wkładka5,0 mm
7Podeszwa zewnętrznaFormowana gumaPrzyczepność 0,58

Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 44 mm, przodostopie 39 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 2,5 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Fleet Feet, RunRepeat, Believe in the Run, RTINGS, Doctors of Running, Running Warehouse, Runnea, Carreras de Montaña.

  1. Cholewka. Nowa cholewka z dzianiny osnowowej zastępuje siatkę Mach X 2, bardziej miękka i szybko się dociera według Fleet Feet i Believe in the Run. RunRepeat ocenia przewiewność na 3 na 5, blisko średniej.

  2. Język. Bez mieszka i wyściełany tylko tam, gdzie naciskają sznurówki: 6,4 mm grubości w laboratorium RunRepeat. Believe in the Run uznali go za wiotki pod sznurówkami i skłonny do zaginania.

  3. Zapiętek. Zapiętek jest przerobiony z dodatkową pianką, a wydłużony kołnierz Hoka wraca, odchylony od ścięgna Achillesa. RunRepeat ocenia zapiętek jako elastyczny, 2 na 5, a Doctors of Running nie mieli ześlizgiwania pięty.

  4. Międzypodeszwa. Górna warstwa PEBA nad bazą z EVA nadkrytycznej, zmierzona na 32,5 AC przez RunRepeat. Platforma jest bardzo sztywna skrętnie: 20,4 Nm wobec średniej 14,4 Nm.

  5. Płytka. Skrzydlata płytka Pebax pomiędzy dwiema piankami, ten sam projekt co w X 2. RunRepeat widzi ją głównie jako stabilizator z łagodnym napędem, Doctors of Running uznali ją za dość sztywną, a Runnea zauważa, że to nie karbon.

  6. Wkładka. Wyjmowana i grubości 5,0 mm. Doctors of Running stwierdzili, że przeciętne zamienne wkładki pasują, grube mniej.

  7. Podeszwa zewnętrzna. Guma tylko w głównych strefach zużycia, grubości 2,5 mm. Przyczepność na mokrym wzrosła z 0,50 do 0,58 względem X 2 w teście RunRepeat, a Doctors of Running zauważają, że głęboki rowek w pięcie może wciągać kamienie.

Czytaj dalej

Dwuwarstwowa międzypodeszwa, PEBA na górze i EVA nadkrytyczna poniżej, rozdzielone skrzydlatą płytką Pebax, pod nową cholewką z dzianiny osnowowej z przerobionym kołnierzem pięty i podeszwą z formowanej gumy.

1. Cholewka. Nowa cholewka z dzianiny osnowowej zastępuje siatkę Mach X 2, bardziej miękka i szybko się dociera według Fleet Feet i Believe in the Run. RunRepeat ocenia przewiewność na 3 na 5, blisko średniej.

2. Język. Bez mieszka i wyściełany tylko tam, gdzie naciskają sznurówki: 6,4 mm grubości w laboratorium RunRepeat. Believe in the Run uznali go za wiotki pod sznurówkami i skłonny do zaginania.

3. Zapiętek. Zapiętek jest przerobiony z dodatkową pianką, a wydłużony kołnierz Hoka wraca, odchylony od ścięgna Achillesa. RunRepeat ocenia zapiętek jako elastyczny, 2 na 5, a Doctors of Running nie mieli ześlizgiwania pięty.

4. Międzypodeszwa. Górna warstwa PEBA nad bazą z EVA nadkrytycznej, zmierzona na 32,5 AC przez RunRepeat. Platforma jest bardzo sztywna skrętnie: 20,4 Nm wobec średniej 14,4 Nm.

5. Płytka. Skrzydlata płytka Pebax pomiędzy dwiema piankami, ten sam projekt co w X 2. RunRepeat widzi ją głównie jako stabilizator z łagodnym napędem, Doctors of Running uznali ją za dość sztywną, a Runnea zauważa, że to nie karbon.

6. Wkładka. Wyjmowana i grubości 5,0 mm. Doctors of Running stwierdzili, że przeciętne zamienne wkładki pasują, grube mniej.

7. Podeszwa zewnętrzna. Guma tylko w głównych strefach zużycia, grubości 2,5 mm. Przyczepność na mokrym wzrosła z 0,50 do 0,58 względem X 2 w teście RunRepeat, a Doctors of Running zauważają, że głęboki rowek w pięcie może wciągać kamienie.

Trwałość. Obiecująca. Podeszwa straciła 0,8 mm w teście zużycia RunRepeat wobec średniej 1,1 mm, a Believe in the Run zobaczyli minimalne zużycie. Siatka przodu buta dostała 2 na 5 za trwałość, a Doctors of Running spodziewają się przeciętnej trwałości ogólnie.

Trwałość. Obiecująca. Podeszwa straciła 0,8 mm w teście zużycia RunRepeat wobec średniej 1,1 mm, a Believe in the Run zobaczyli minimalne zużycie. Siatka przodu buta dostała 2 na 5 za trwałość, a Doctors of Running spodziewają się przeciętnej trwałości ogólnie.

Parametry, podane i zmierzone

Każda liczba ma swoje źródło.

Drop, mm

Fleet Feet5
RunRepeat9,5
RTINGS7,6

Stack pięty, mm

Fleet Feet44
Running Warehouse46
Doctors of Running46
RunRepeat42,9
RTINGS46,6

Stack przodostopia, mm

Fleet Feet39
Running Warehouse41
RunRepeat33,4

Waga (męskie), g

Running Warehouse266
Doctors of Running289
Runnea288
RunRepeat264
RTINGS267,6
ParametrPodaneZmierzone
Drop
  • 5 mm Doctors of Running
  • 9,5 mm RunRepeat
  • 7,6 mm RTINGS
Stack pięty
  • 44 mm Fleet Feet
  • 46 mm Running Warehouse
  • 46 mm Doctors of Running
  • 42,9 mm RunRepeat
  • 46,6 mm RTINGS
Stack przodostopia
  • 39 mm Fleet Feet
  • 41 mm Running Warehouse
  • 33,4 mm RunRepeat
Waga, męskie US 9 (Running Warehouse, potwierdzone przez RunRepeat i RTINGS)
  • 266 g Running Warehouse
  • 289 g Doctors of Running
  • 288 g Runnea
  • 264 g RunRepeat
  • 267,6 g RTINGS
Wsparcie
  • Neutralne Doctors of Running
–
Płytka
  • Inna Running Warehouse
–
Nawierzchnia
  • Asfalt hoka.com
–
Rok premiery
  • 2025 Doctors of Running
–

Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Fleet Feet, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse, Doctors of Running, Runnea.

Pomiary laboratoryjne

ParametrZmierzone
Twardość międzypodeszwy
  • 32,5 AC RunRepeat
Sztywność skrętna
  • 20,4 Nm RunRepeat
Zwrot energii (pięta)
  • 58,9 % RunRepeat
Sztywność zapiętka
  • 2 / 5 RunRepeat
Współczynnik przyczepności
  • 0,58 RunRepeat
Przewiewność
  • 3 / 5 RunRepeat
ParametrZmierzone
Szerokość przodu buta
  • 70,8 mm RunRepeat
Wysokość przodu buta
  • 28,5 mm RunRepeat
Grubość podeszwy zewnętrznej
  • 2,5 mm RunRepeat
Grubość wkładki
  • 5 mm RunRepeat
Grubość języka
  • 6,4 mm RunRepeat
Siła zginania
  • 17,8 N RunRepeat

Rozmiar i dopasowanie

Weź swoją zwykłą długość; prawdziwe pytanie dotyczy szerokości, nie rozmiaru.

Długość

Zgodny z rozmiarem

Szerokości

standardowy i szeroki

Miejsce na palce

Miejsce na palce to słaby punkt. RunRepeat zmierzył przód buta 70,8 mm wobec średniej 73,2 mm, z dobrą wysokością 28,5 mm, podczas gdy Believe in the Run i Doctors of Running uznali przód za przestronniejszy, niż oczekiwano.

RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run

Pełne uwagi testerów o rozmiarze

Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS i The Run Testers biegali w zwykłym rozmiarze. Ankieta właścicieli RunRepeat skłania się ku lekko małemu, prawdopodobnie odzwierciedlając ciasne dopasowanie bardziej niż długość.

Dopasowanie jest wąskie i ciasne. RunRepeat zmierzył zwężony przód buta, a RTINGS bardzo wąską okolicę podbicia; Doctors of Running uznali śródstopie za ciasne na początku, łagodniejące w ciągu kilku minut. Język nie ma mieszka, co według RTINGS może kosztować trzymanie na wąskich stopach.

Szerokości: RunRepeat i Fleet Feet podają wersję szeroką, podczas gdy Running Warehouse i RTINGS pokazują tylko standardową szerokość D. Sprawdź, co oferuje twój kraj.

RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS, Fleet Feet, Running Warehouse, The Run Testers

Kontra Mach X 2

Poprawka cholewki, a nie nowy but: ta sama międzypodeszwa i płytka, nowa cholewka z dzianiny osnowowej i kołnierz pięty oraz trochę więcej wagi.

Mach X 3Mach X 2
WsparcieNeutralneNeutralne
Drop5 mm5 mm
Stack pięty44 mm46 mm
Przodostopie39 mm41 mm
Waga266 g252 g

Zostań przy Mach X 2, jeśli jego pięta nigdy ci nie przeszkadzała: jest lżejszy, a The Run Testers uznali go za dynamiczniejszy. Przejdź na X 3, jeśli stary kołnierz ocierał albo chcesz łatwiejszego wejścia stopy.

Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Historia wersji: Mach X 2 do Mach X 3

Cholewka z dzianiny osnowowej. Zastępuje siatkę X 2, a testerzy uznają wejście stopy za dużo łatwiejsze. (Believe in the Run, Fleet Feet)

Przerobiona pięta. Dodatkowa pianka w zapiętku i wydłużony kołnierz kończą ocieranie, które cechowało X 2. (RunRepeat, Fleet Feet, The Run Testers)

Cięższy. RunRepeat zważył 264 g wobec 247 g w X 2; The Run Testers znaleźli około 20 g więcej w UK 9. (RunRepeat, The Run Testers)

Lepsza przyczepność na mokrym. Ten sam projekt podeszwy, ale RunRepeat zmierzył przyczepność na mokrym wyższą z 0,50 do 0,58. (RunRepeat)

Ta sama międzypodeszwa i płytka. PEBA nad EVA z płytką Pebax, bez zmian według Believe in the Run i Fleet Feet. (Believe in the Run, Fleet Feet)

Porównanie alternatyw

Każda poprawia jedną rzecz, której Mach X 3 nie robi.

Hoka Mach X 3Hoka Mach X 2Adidas Adizero Evo SLSaucony Endorphin Speed 5ASICS Megablast
Wybierz ją dlaTa stronaSzybszyWięcej miejscaMniej amortyzacjiLżejszy
Drop5 mm5 mm7 mm8 mm8 mm
Stack pięty44 mm46 mm37 mm36 mm46 mm
Waga266 g252 g230 g238 g230 g
WsparcieNeutralneNeutralneNeutralneNeutralneNeutralne
Tabela 2 · Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Pytania biegaczy

Czy Hoka Mach X 3 jest zgodny z rozmiarem?

Tak pod względem długości. Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS i The Run Testers biegali w zwykłym rozmiarze. Dopasowanie jest jednak wąskie: RunRepeat zmierzył zwężony przód buta 70,8 mm, a jego ankieta właścicieli skłania się ku lekko małemu, więc szerokie stopy lub o dużej objętości powinny spróbować wersji szerokiej albo przestronniejszych butów.

Mach X 2 czy Mach X 3: który wybrać?

Mach X 3 zachowuje międzypodeszwę Mach X 2 i płytkę Pebax, i dodaje cholewkę z dzianiny osnowowej oraz wyściełany kołnierz pięty, który kończy ocieranie pięty z X 2. Jest cięższy, 264 g wobec 247 g w laboratorium RunRepeat. Jeśli X 2 dobrze ci leżał, pozostaje lżejszą, dynamiczniejszą opcją.

Czy Hoka Mach X 3 ma płytkę karbonową?

Nie. Mach X 3 używa skrzydlatej płytki Pebax, która zgina się bardziej niż karbon, umieszczonej między górną warstwą PEBA a bazą z EVA nadkrytycznej. RunRepeat widzi ją głównie jako stabilizator z łagodnym napędem, a Runnea uważa, że łatwiej się do niej przyzwyczaić niż do płytki karbonowej.

Ile waży Hoka Mach X 3?

Około 266 g dla męskiego US 9, wartość podana przez Running Warehouse. RTINGS zważył 267,6 g w tym rozmiarze, a RunRepeat 264 g. Wartość 288 g podawana gdzie indziej odpowiada większemu rozmiarowi: Carreras de Montaña podają 288 g dla EU 44. Tak czy inaczej Mach X 3 jest o około 17 g cięższy niż Mach X 2 w laboratorium RunRepeat.

Czy Hoka Mach X 3 nadaje się na maraton?

Jako but treningowy i na ukończenie tak. Doctors of Running widzą w Mach X 3 narzędzie do ukończenia maratonu, a RTINGS ocenia go na 7,4 za starty w maratonie. Przy celu czasowym Fleet Feet wybrałby lżejszy but startowy, taki jak Rocket X 3, a Runnea radzi mieć doświadczenie z reaktywnymi butami, zanim zacznie się w nich długo ścigać.

Czy Hoka Mach X 3 nadaje się na szeroką stopę?

Zwykle nie w standardowej szerokości. RunRepeat radzi średnim i szerokim stopom szukać gdzie indziej z powodu zwężonego przodu buta, a RTINGS znalazł bardzo wąską okolicę podbicia. RunRepeat i Fleet Feet podają wersję szeroką, ale Running Warehouse pokazuje tylko szerokość D, więc dostępność zależy od kraju.

Czy mogę używać Hoka Mach X 3 na spokojne biegi?

Tak, z zastrzeżeniem. Believe in the Run i The Run Testers polubili Mach X 3 na spokojne dni, ale Fleet Feet uznał go za twardszego, niż trzeba, w wolnym tempie, a RTINGS za wygodniejszego w umiarkowanym do szybkiego tempie. Ma największy sens jako but na tempo i długie biegi, obok bardziej miękkich butów treningowych na regenerację.

Źródła

  1. RunRepeat, HOKA Mach X 3 lab review (Carlos Sánchez, updated February 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
  2. Doctors of Running, HOKA Mach X 3 Review (Bach Pham, David Salas, September 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
  3. Believe in the Run, Hoka Mach X 3 Review: Fixed and More Fun (October 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
  4. RTINGS, HOKA Mach X 3 running shoe review. Dostęp: 13 paź 2026.
  5. Fleet Feet, HOKA Mach X 3 Review: Third time’s the charm (Caroline Bermel). Dostęp: 13 paź 2026.
  6. Running Warehouse, HOKA Mach X 3 Men’s Shoes. Dostęp: 13 paź 2026.
  7. Fleet Feet, Men’s HOKA Mach X 3. Dostęp: 13 paź 2026.
  8. The Run Testers, Hoka Mach X3 review (Nick, Kieran, September 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
  9. Runnea, HOKA Mach X 3 review. Dostęp: 13 paź 2026.
  10. Carreras de Montaña, HOKA Mach X 3 review (Mayayo, September 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
  11. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
  12. hoka.com · Nawierzchnia, podane
  13. cat: katalog Strideprint, 395 butów

Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.

Czy to twoja para?Zacznij swój fitting