
Recenzja Nike Pegasus Plus
Pegasus z międzypodeszwą ZoomX na całej długości i bez płytki: lżejszy i żywszy niż klasyczny Pegasus, na niższym stacku, który recenzenci uważają za zbyt mało ochronny na długie biegi.
- Drop
- 10 mm
- Stack pięty
- 34 mm
- Przodostopie
- 24 mm
- Waga
- 238 g
- Wsparcie
- Neutralne
- Płytka
- Brak
Nasz werdykt
Szybki i lekki, cienki na długie kilometry.
Nike Pegasus Plus kładzie jedną warstwę pianki ZoomX pod cholewką Flyknit, co daje około 238 g w męskim US 9 i wyraźnie większą żywość niż klasyczny Pegasus. Pasuje neutralnym biegaczom, zwłaszcza lądującym na pięcie, którzy chcą jednych butów na codzienne biegi i pracę tempową, a dużo mniej tym, którzy potrzebują głębokiej amortyzacji na długie biegi.
Mocne strony
- Lekki: około 238 g w męskim US 9
- Wysoki zwrot energii w obu laboratoriach, 70,8 procent w przodostopiu według RunRepeat
- Lepiej radzi sobie z pracą tempową niż klasyczny Pegasus 41
- Zgodny z rozmiarem pod względem długości, potwierdzone ankietą 254 głosów
- Bardzo elastyczne przodostopie, 10,5 N w teście zginania RunRepeat
Słabe strony
- Niski stack, pięta 34 mm i przodostopie 24 mm: cienki na długie biegi
- Odsłonięty ZoomX w śródstopiu, który wcześnie się rozerwał w dwóch testach
- Wąski, zwężony przód buta dla niektórych testerów
- Przyczepność poniżej średniej, 0,42 w teście przyczepności RunRepeat
Dla kogo jest
- Chcesz jednych butów na codzienne biegi i tempo
- Lądujesz na pięcie
- Jesteś lżejszym biegaczem
- Lubisz czuć drogę
Kto powinien go ominąć
- Biegasz długo i chcesz ochrony
- Lądujesz na śródstopiu lub przodostopiu
- Twoja stopa mocno ugina się do wewnątrz
Profil buta
Gdzie Pegasus Plus plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu i co zmieniło się względem Pegasus 41.
| Oś | Pegasus Plus | Pegasus 41 | Zmiana |
|---|---|---|---|
| Amortyzacja | 15 | 33 | −18 |
| Lekkość | 71 | 28 | +43 |
| Stabilność | 30 | 30 | = |
| Drop | 84 | 84 | = |
| Dynamika | 20 | 6 | +14 |
Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Gdzie plasuje się w katalogu
Waga238 g, lżejszy niż 70% butów
Drop10 mm, wyższy niż u 84% butów
Stack pięty34 mm, niższy niż u 83% butów
Stack przodostopia24 mm, niższy niż u 90% butów
Odczucia
Napisane na podstawie 5 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.
Sprężysta pianka, niewiele jej. ZoomX na całej długości na pięcie 34 mm i przodostopiu 24 mm: sprężysty, ale RTINGS i dwóch testerów uważa go za twardy i cienki na dystansie.
Stabilny w pięcie, luźny w podbiciu. Neutralny, bez elementów wsparcia. RTINGS uważa niską platformę za stabilną; wąska podstawa pod podbiciem może wydawać się chwiejna dla lądujących na śródstopiu.
Żywy bez płytki. Wysoki zwrot energii, 70,8 procent w przodostopiu według RunRepeat, i elastyczne przodostopie; bez płytki, więc odbicie nie jest dynamiczne.
Sprężysta pianka, niewiele jej. Cała międzypodeszwa to ZoomX, piankę startową Nike na bazie PEBA, bez płytki. Doctors of Running i Running Warehouse podają 34 mm w pięcie i 24 mm w przodostopiu. RunRepeat zmierzył 33,0 mm i 23,6 mm. 159 ze 184 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu podaje wyższą piętę.
Ta cienka warstwa ma swój koszt. RTINGS ocenia amortyzację na 5,0 na 10 i ocenia zarówno piętę, jak i przodostopie jako twarde, podczas gdy RunRepeat zmierzył piankę na 33,9 AC, odrobinę bardziej miękką niż jego średnia. Drugi tester Doctors of Running uznał przodostopie za twarde i pozbawione ochrony, Running Shoes Guru uznał je za miękkie.
Stabilny w pięcie, luźny w podbiciu. To but neutralny bez elementów wsparcia. RTINGS i tak ocenia jego stabilność na 8,0 na 10, wspomaganą twardą, niską platformą. RunRepeat jest mniej przekonany i wymienia ograniczoną stabilność wśród wad.
Słabym punktem jest środek buta. RTINGS ostrzega, że wąska podeszwa pod podbiciem może wydawać się chwiejna dla lądujących na śródstopiu, a drugi tester Doctors of Running stwierdził, że przestronna cholewka pozwalała stopie ślizgać się po wąskiej podstawie śródstopia.
Żywy bez płytki. RunRepeat zmierzył zwrot energii 70,8 procent w przodostopiu i 64,4 procent w pięcie, powyżej średniej, i uznał go za dużo szybszego niż zwykły Pegasus. RTINGS również ocenia zwrot energii bardzo dobrze, na 7,8.
Przodostopie łatwo się zgina, 10,5 N w teście RunRepeat, a Doctors of Running zauważają wczesny, łagodny rocker w przodostopiu. Bez płytki ani dużego wygięcia noska RTINGS uważa odbicie za trochę ociężałe, a Running Shoes Guru miał trudność z utrzymaniem w nim szybkiego tempa.
Czytaj dalej
Sprężysta pianka, niewiele jej. Cała międzypodeszwa to ZoomX, piankę startową Nike na bazie PEBA, bez płytki. Doctors of Running i Running Warehouse podają 34 mm w pięcie i 24 mm w przodostopiu. RunRepeat zmierzył 33,0 mm i 23,6 mm. 159 ze 184 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu podaje wyższą piętę.
Ta cienka warstwa ma swój koszt. RTINGS ocenia amortyzację na 5,0 na 10 i ocenia zarówno piętę, jak i przodostopie jako twarde, podczas gdy RunRepeat zmierzył piankę na 33,9 AC, odrobinę bardziej miękką niż jego średnia. Drugi tester Doctors of Running uznał przodostopie za twarde i pozbawione ochrony, Running Shoes Guru uznał je za miękkie.
Stabilny w pięcie, luźny w podbiciu. To but neutralny bez elementów wsparcia. RTINGS i tak ocenia jego stabilność na 8,0 na 10, wspomaganą twardą, niską platformą. RunRepeat jest mniej przekonany i wymienia ograniczoną stabilność wśród wad.
Słabym punktem jest środek buta. RTINGS ostrzega, że wąska podeszwa pod podbiciem może wydawać się chwiejna dla lądujących na śródstopiu, a drugi tester Doctors of Running stwierdził, że przestronna cholewka pozwalała stopie ślizgać się po wąskiej podstawie śródstopia.
Żywy bez płytki. RunRepeat zmierzył zwrot energii 70,8 procent w przodostopiu i 64,4 procent w pięcie, powyżej średniej, i uznał go za dużo szybszego niż zwykły Pegasus. RTINGS również ocenia zwrot energii bardzo dobrze, na 7,8.
Przodostopie łatwo się zgina, 10,5 N w teście RunRepeat, a Doctors of Running zauważają wczesny, łagodny rocker w przodostopiu. Bez płytki ani dużego wygięcia noska RTINGS uważa odbicie za trochę ociężałe, a Running Shoes Guru miał trudność z utrzymaniem w nim szybkiego tempa.
Do jakich biegów jest
| Bieg | Dopasowanie | Dlaczego | Źródło |
|---|---|---|---|
| Spokojne biegi | Stworzony do tego | RTINGS ocenia trening na co dzień najwyżej, na 7,2 na 10, a Running Shoes Guru nazywa go najpierw butami na spokojne biegi. | RTINGS, Running Shoes Guru |
| Tempo | Stworzony do tego | Jego najmocniejsza strona według RunRepeat i Doctors of Running: lekki, żywy i wystarczająco elastyczny, by przyspieszyć. | Doctors of Running, RunRepeat, Running Warehouse |
| Interwały | Da radę | Tester Running Warehouse używał go do pracy nad szybkością, ale nie ma płytki, a RTINGS uważa odbicie za trochę ociężałe. | RTINGS, Running Warehouse |
| Długie wybiegania | Da radę | Tester i-run był zadowolony na długich biegach, ale RTINGS, Running Warehouse i Running Shoes Guru uznali go za mało ochronny na dystansie. | RTINGS, Running Warehouse, Running Shoes Guru, i-run |
| Zawody na maraton | Nie do tego | RTINGS nie poleca go na starty w maratonie; niski stack dobija na długich wysiłkach. | RTINGS |
Źródło: RTINGS, Running Shoes Guru, Doctors of Running, RunRepeat, Running Warehouse, i-run
Co mówią testy
Opublikowane testy zgadzają się, że Pegasus Plus jest lekki, żywy i zgodny z rozmiarem, z niższym stackiem niż klasyczny Pegasus. Różnią się w ocenie przestronności i tego, czy ma dość amortyzacji na coś ponad średnie dystanse.
| Test | Rodzaj | Nasza interpretacja | W jednym zdaniu | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Recenzja | Mieszana | Doctors of Running są podzieleni: główny tester uznaje go za wygodniejszego niż Pegasus 41, drugi nie będzie w nim już biegał z powodu dopasowania i pięty. | Czytaj |
| RTINGS | Laboratorium | Mieszana | RTINGS widzi przyzwoite buty do codziennych treningów z bardzo dobrą stabilnością i odbiciem, zawiedzione słabą ochroną przed uderzeniem na dystansie. | Czytaj |
| RunRepeat | Laboratorium | Pozytywna | RunRepeat daje mu 84 na 100: lekkie, responsywne, wszechstronne buty treningowe, choć ciasne i już nie jedyne w swoim rodzaju. | Czytaj |
| Running Warehouse | Recenzja | Mieszana | Dwaj testerzy Running Warehouse dają po 8 na 10; jeden polubił jego sprężystość, drugi uznał, że brakuje mu ochrony na długie biegi. | Czytaj |
| Running Shoes Guru | Recenzja | Mieszana | Running Shoes Guru daje 7 na 10: przyjemny i miękki na spokojne biegi, hamowany ograniczoną wszechstronnością i jakością wykonania. | Czytaj |
Zgadzają się
- Lekki i żywyRunRepeat zmierzył 70,8 procent zwrotu energii w przodostopiu, dużo powyżej średniej, a RTINGS ocenia zwrot energii bardzo dobrze. Doctors of Running i Running Warehouse podają 238 g dla męskiego US 9.
- Mało ochrony na dystansieRTINGS nazywa bieg twardym na dłuższych biegach, pierwszy tester Running Warehouse zatrzymał się po około 13 km, a Running Shoes Guru zostawia go na biegi poniżej 21 km.
- Zgodny z rozmiaremDoctors of Running, RTINGS, Running Warehouse, Running Shoes Guru i i-run uznali długość za właściwą, a ankieta 254 głosów RunRepeat się zgadza.
Rozchodzą się
- Wąski czy przestronny?RunRepeat i Running Shoes Guru nazywają dopasowanie wąskim ze zwężonym przodem buta. Running Warehouse znalazł miejsce, by palce mogły się rozłożyć, i-run mówi, że wąskie stopy mogą wymagać ciaśniejszego sznurowania, a RTINGS ocenia przodostopie jako przestronne, ale podbicie jako bardzo ciasne.
- Miękki czy twardy?Running Shoes Guru opisuje miękki, gąbczasty bieg. RTINGS ocenia przodostopie jako bardzo twarde, a pierwszy tester Running Warehouse i drugi tester Doctors of Running uznali go za twardszego, niż oczekiwali po ZoomX.
Jak jest zbudowany
Konstrukcja z jedną pianką: ZoomX na całej długości bez płytki, cholewka Flyknit z opaską w śródstopiu i guma odporna na ścieranie, która zostawia piankę odsłoniętą pod śródstopiem.
ZoomX na całej długości bez płytki, rozciągliwa cholewka Flyknit z cienkim językiem bez mieszka i gumowa podeszwa 2,7 mm, która zostawia piankę odsłoniętą pod śródstopiem.
| # | Część | Pomiar |
|---|---|---|
| 1 | CholewkaFlyknit | Przewiewność 3 / 5 |
| 2 | Język | 2,8 mm |
| 3 | Zapiętek | Sztywność 4 / 5 |
| 4 | MiędzypodeszwaZoomX | Twardość 33,9 AC |
| 5 | Wkładka | 4,4 mm |
| 6 | Podeszwa zewnętrzna | 2,7 mm |
Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 34 mm, przodostopie 24 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 2,7 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Doctors of Running, RunRepeat, Running Shoes Guru, Fleet Feet, Running Warehouse.
Cholewka. Rozciągliwa cholewka Flyknit, którą Fleet Feet opisuje jako bezszwową i perforowaną. Running Shoes Guru uznał ją za grubą i niezbyt przewiewną, a RunRepeat ocenił przewiewność na 3 na 5, zauważając, że pasek ogranicza przepływ powietrza.
Język. Cienki i bez mieszka, 2,8 mm wobec średniej 5,8 mm w teście RunRepeat, trzymany na miejscu pętlą na sznurówkę.
Zapiętek. Sztywniejszy niż zwykle zapiętek, 4 na 5 u RunRepeat, ale dobrze wyściełany. Doctors of Running ostrzegają, że szwy wokół pięty mogą ocierać bez skarpet.
Międzypodeszwa. ZoomX na całej długości bez płytki, usztywnienia ani drugiej pianki. RunRepeat zmierzył 33,9 AC, nieco bardziej miękką niż średnia, i małą sztywność skrętną 3 na 5.
Wkładka. Wyjmowana, grubości 4,4 mm, dokładnie średnia RunRepeat.
Podeszwa zewnętrzna. Guma odporna na ścieranie we wzorze wafla z odsłoniętym ZoomX pod śródstopiem. RunRepeat zmierzył 2,7 mm gumy i przyczepność 0,42, poniżej jego średniej 0,53; Running Warehouse uznał przyczepność za niezawodną na drogach i żwirze.
Czytaj dalej
Konstrukcja z jedną pianką: ZoomX na całej długości bez płytki, cholewka Flyknit z opaską w śródstopiu i guma odporna na ścieranie, która zostawia piankę odsłoniętą pod śródstopiem.
1. Cholewka. Rozciągliwa cholewka Flyknit, którą Fleet Feet opisuje jako bezszwową i perforowaną. Running Shoes Guru uznał ją za grubą i niezbyt przewiewną, a RunRepeat ocenił przewiewność na 3 na 5, zauważając, że pasek ogranicza przepływ powietrza.
2. Język. Cienki i bez mieszka, 2,8 mm wobec średniej 5,8 mm w teście RunRepeat, trzymany na miejscu pętlą na sznurówkę.
3. Zapiętek. Sztywniejszy niż zwykle zapiętek, 4 na 5 u RunRepeat, ale dobrze wyściełany. Doctors of Running ostrzegają, że szwy wokół pięty mogą ocierać bez skarpet.
4. Międzypodeszwa. ZoomX na całej długości bez płytki, usztywnienia ani drugiej pianki. RunRepeat zmierzył 33,9 AC, nieco bardziej miękką niż średnia, i małą sztywność skrętną 3 na 5.
5. Wkładka. Wyjmowana, grubości 4,4 mm, dokładnie średnia RunRepeat.
6. Podeszwa zewnętrzna. Guma odporna na ścieranie we wzorze wafla z odsłoniętym ZoomX pod śródstopiem. RunRepeat zmierzył 2,7 mm gumy i przyczepność 0,42, poniżej jego średniej 0,53; Running Warehouse uznał przyczepność za niezawodną na drogach i żwirze.
Trwałość. Odsłonięta pianka to słaby punkt. Doctors of Running zobaczyli rozerwanie ZoomX w śródstopiu po około 40 do 48 km i zużyte wypustki pięty, a Running Shoes Guru stwierdził oddzielanie się cholewki od międzypodeszwy po 83 km. RunRepeat zmierzył 1,2 mm zużycia podeszwy, blisko średniej.
Trwałość. Odsłonięta pianka to słaby punkt. Doctors of Running zobaczyli rozerwanie ZoomX w śródstopiu po około 40 do 48 km i zużyte wypustki pięty, a Running Shoes Guru stwierdził oddzielanie się cholewki od międzypodeszwy po 83 km. RunRepeat zmierzył 1,2 mm zużycia podeszwy, blisko średniej.
Parametry, podane i zmierzone
Każda liczba ma swoje źródło.
Waga (męskie), g
Stack pięty, mm
Stack przodostopia, mm
Drop, mm
| Parametr | Podane | Zmierzone |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack pięty |
|
|
| Stack przodostopia |
|
|
| Waga, męski US 9, Doctors of Running i Running Warehouse |
|
|
| Wsparcie |
| – |
| Płytka |
| – |
| Nawierzchnia |
| – |
Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Running Warehouse, Fleet Feet, RTINGS, RunRepeat, Running Shoes Guru.
Pomiary laboratoryjne
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Twardość międzypodeszwy |
|
| Zwrot energii (przodostopie) |
|
| Szerokość przodu buta |
|
| Wysokość przodu buta |
|
| Siła zginania |
|
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Sztywność zapiętka |
|
| Współczynnik przyczepności |
|
| Grubość podeszwy zewnętrznej |
|
| Grubość wkładki |
|
| Grubość języka |
|
Rozmiar i dopasowanie
Weź swój zwykły rozmiar; pytanie dotyczy objętości wokół podbicia i palców, nie długości.
Długość
Zgodny z rozmiarem
Szerokości
standardowy
Miejsce na palce
RunRepeat zmierzył przód buta 71,6 mm, węższy niż jego średnia 73,2 mm, ale wysoki, 29,3 mm. RTINGS ocenia wysokość przodostopia jako trochę niską dla wysokich palców, a Doctors of Running poczuli wczesny nacisk na duży i mały palec.
Doctors of Running, RTINGS, RunRepeat
Pełne uwagi testerów o rozmiarze
Doctors of Running, RTINGS, Running Warehouse, Running Shoes Guru i i-run uznali długość za właściwą, a 254 czytelników głosowało za zgodnością z rozmiarem w ankiecie RunRepeat. Główny tester Doctors of Running odczuł przód buta jako krótki na początku, dopóki Flyknit się nie dotarł.
Objętość to miejsce, gdzie opinie się dzielą. RunRepeat i Running Shoes Guru opisują ciasne, wąskie dopasowanie Nike, które może być ciasne dla stóp przeciętnych lub szerokich. RTINGS uznał przodostopie za przestronne, ale podbicie za bardzo ciasne, Running Warehouse miał miejsce, by palce mogły się rozłożyć, a i-run sugeruje, by wąskie stopy sznurowały ciaśniej.
RunRepeat podaje męski but tylko w normalnej szerokości, z opcją szeroką dla kobiet. Fleet Feet podaje dla mężczyzn jedną szerokość D.
Doctors of Running, RTINGS, RunRepeat, Running Warehouse, Running Shoes Guru, Fleet Feet, i-run
Kontra Pegasus 41
Pegasus Plus to model pierwszej generacji, a nie nowa wersja Pegasus. Użytecznym porównaniem jest klasyczny Pegasus 41, obok którego zadebiutował, a Doctors of Running widzą w nim powrót idei starego Pegasus Turbo.
| Pegasus Plus | Pegasus 41 | |
|---|---|---|
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne |
| Drop | 10 mm | 10 mm |
| Stack pięty | 34 mm | 37 mm |
| Przodostopie | 24 mm | 27 mm |
| Waga | 238 g | 283 g |
Wybierz Pegasus 41, jeśli chcesz jednych butów na długie, równe kilometry z większą ilością pianki pod stopą i odrobiną więcej stabilności. Wybierz Plus, jeśli chcesz lżejszych butów, które radzą sobie też z tempem. RTINGS zauważa, że Plus został od tamtej pory zastąpiony przez Pegasus Plus 2.
Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Historia wersji: Pegasus 41 do Pegasus Plus
ZoomX zamiast ReactX i Air Zoom. Fleet Feet zestawia piankę ReactX z jednostkami Air Zoom w Pegasus 41 z międzypodeszwą Plus wykonaną wyłącznie z ZoomX. (Fleet Feet)
Niższy i lżejszy. 34 mm w pięcie wobec 37 mm w Pegasus 41 w naszym katalogu i 238 g wobec 283 g w męskim US 9. (Doctors of Running, Strideprint)
Bardziej żywy. Doctors of Running i Running Shoes Guru uznają go za bardziej energicznego i lepszego do szybszego tempa niż Pegasus 41. (Doctors of Running, Running Shoes Guru)
Mniej na duży kilometraż. Pierwszy tester Running Warehouse uznał Pegasus 41 za lepiej dopasowany do długich biegów o dużym kilometrażu, z jego wyższym stackiem i wyraźniejszym rockerem. (Running Warehouse)
Porównanie alternatyw
Każda poprawia jedną rzecz, której Pegasus Plus nie robi.
Nike Pegasus Plus | Nike Pegasus 41 | Nike Pegasus Premium | Hoka Mach 7 | Adidas Adizero SL 2 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Wybierz ją dla | Ta strona | Stabilniejszy | Więcej amortyzacji | Niższy drop | Takie samo wsparcie |
| Drop | 10 mm | 10 mm | 10 mm | 5 mm | 10 mm |
| Stack pięty | 34 mm | 37 mm | 45 mm | 37 mm | 36 mm |
| Waga | 238 g | 283 g | 325 g | 241 g | 236 g |
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne |
Pytania biegaczy
Czy Nike Pegasus Plus jest zgodny z rozmiarem?
Tak pod względem długości. Doctors of Running, RTINGS, Running Warehouse, Running Shoes Guru i i-run uznali go za zgodny z rozmiarem, a 254 czytelników zgodziło się w ankiecie RunRepeat. Objętość to spór: RunRepeat i Running Shoes Guru uznają go za wąski ze zwężonym przodem buta, podczas gdy RTINGS ocenia przodostopie jako przestronne, ale podbicie jako bardzo ciasne.
Pegasus Plus czy Pegasus 41: jaka jest różnica?
Pegasus Plus używa tylko pianki ZoomX, leży niżej, 34 mm w pięcie wobec 37 mm, i waży około 238 g wobec 283 g w męskim US 9. Doctors of Running i Running Shoes Guru uznają go za żywszego i lepszego na tempo. Running Warehouse uznaje Pegasus 41 za lepszy na długie biegi o dużym kilometrażu.
Jaki jest stack i drop Pegasus Plus?
Doctors of Running i Running Warehouse podają 34 mm w pięcie i 24 mm w przodostopiu, drop 10 mm. RunRepeat zmierzył 33,0 mm i 23,6 mm, drop 9,4 mm, a RTINGS zmierzył drop 9,2 mm. To niski stack jak na nowoczesne buty treningowe.
Czy Pegasus Plus nadaje się na długie biegi albo maraton?
Głównie nie. RTINGS ocenia jego ochronę przed uderzeniem jako słabą, uznaje go za twardy na dystansie i nie poleca na starty w maratonie. Tester Running Warehouse ograniczył go do około 13 km, a Running Shoes Guru do 21 km, choć tester i-run czuł się wygodnie na długich biegach. Najlepszy jest na codziennych biegach i tempie.
Czy Pegasus Plus nadaje się na szeroką stopę?
Prawdopodobnie nie w wersji standardowej. RunRepeat i Running Shoes Guru mówią, że szerokie stopy lub o dużej objętości uznają go za ciasny, a RTINGS zmierzył bardzo ciasne podbicie. RunRepeat podaje męski but tylko w normalnej szerokości. Niektórzy testerzy uznali przodostopie za przestronne, więc przymierz, zanim się zdecydujesz.
Czy Pegasus Plus to buty stabilizujące?
Nie, to but neutralny bez elementów wsparcia. RTINGS i tak uznaje niską platformę za stabilną, ale ostrzega, że wąska podstawa pod podbiciem może się chwiać u lądujących na śródstopiu. Running Shoes Guru radzi biegaczom, których stopa mocno ugina się do wewnątrz, wybrać zamiast tego but stabilizujący.
Źródła
- Doctors of Running, Nike Pegasus Plus Review (Matt Klein, Andrea Myers, September 2024). Dostęp: 13 paź 2026.
- RTINGS, Nike Pegasus Plus running shoe review. Dostęp: 13 paź 2026.
- RunRepeat, Nike Pegasus Plus lab review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Running Warehouse, Nike Pegasus Plus review (August 2024). Dostęp: 13 paź 2026.
- Running Shoes Guru, Nike Pegasus Plus review (Brandon Law). Dostęp: 13 paź 2026.
- Fleet Feet, Men’s Nike Pegasus Plus. Dostęp: 13 paź 2026.
- i-run, Nike Pegasus Plus review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
- cat: katalog Strideprint, 395 butów
Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.



