1. Buty
  2. ASICS
  3. Glideride Max 2
ASICS Glideride Max 2, widok z boku

Recenzja ASICS GlideRide Max 2

Buty ASICS z rockerem i maksymalnym stackiem, z trzyćwierciową płytką pod dwiema piankami, teraz lżejsze, twardsze i stabilniejsze niż pierwsza wersja.

Drop
6 mm
Stack pięty
46 mm
Przodostopie
40 mm
Waga
261 g
Wsparcie
Neutralne
Płytka
Inna

męskie US 9, dane producenta za pośrednictwem Doctors of Running, wg producenta. Zaktualizowano 13 paź 2026 · 6 źródeł

Nasz werdykt

Wysoki, stabilny, toczący się, nie sprężysty.

GlideRide Max 2 ustawia piętę na 46 mm na szerokiej, sztywnej podstawie z wyraźnym rockerem w przodostopiu. Pasuje neutralnym biegaczom, którzy robią spokojne i długie kilometry i lubią prowadzone przetoczenie. Zwrot energii jest skromny, przód buta zwężony i niski, a podany drop 6 mm wyszedł blisko 11 mm w dwóch laboratoriach.

Mocne strony

  • Stabilny jak na swoją wysokość: 7,7 na 10 za stabilność w RTINGS
  • Lekki jak na 46 mm stacku: podane około 261 g w męskim US 9
  • Doskonała ochrona pięty w teście amortyzacji RTINGS
  • Bardzo trwała podeszwa: 0,6 mm straty w teście ścierania RunRepeat
  • Dostępny w wersji szerokiej

Słabe strony

  • Mało odbicia: zwrot energii 56,1 procent w pięcie w laboratorium RunRepeat
  • Zwężony, niski przód buta: wysokość 24,6 mm w RunRepeat
  • Dużo więcej dropu, niż podano, w obu laboratoriach
  • Sztywny bieg, który dla niektórych może być zbyt prowadzony

Dla kogo jest

  • Spokojne i długie kilometry na stabilnej platformie
  • Lubisz wyraźny rocker
  • Twoje stopy są przeciętne albo smukłe
  • Dużo chodzisz w swoich butach do biegania

Kto powinien go ominąć

  • Chcesz żywych, sprężystych butów
  • Wolisz elastyczne, naturalne odczucie
  • Twoje palce potrzebują miejsca

Profil buta

Gdzie Glideride Max 2 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu i co zmieniło się względem Glideride Max.

50100AmortyzacjaLekkośćStabilnośćDropDynamika
OśGlideride Max 2Glideride MaxZmiana
Amortyzacja9387+6
Lekkość5424+30
Stabilność3030=
Drop2020=
Dynamika2020=

Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Gdzie plasuje się w katalogu

Waga261 g, lżejszy niż 51% butów

Drop6 mm, niższy niż u 59% butów

Stack pięty46 mm, wyższy niż u 93% butów

Stack przodostopia40 mm, wyższy niż u 96% butów

Rys. 2 · Rozkład podanych danych w katalogu. Wysokość słupka to liczba butów w danym przedziale. Waga: 300 butów, średnia 257,2 g. Drop: 306 butów, średnia 7,1 mm. Stack pięty: 255 butów, średnia 38 mm. Stack przodostopia: 253 butów, średnia 31,1 mm. Źródło: katalog Strideprint (cat), wartości podane przez producentów.

Odczucia

Napisane na podstawie 3 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.

Wysoki i ochronny, twardszy, niż wygląda. 46 mm FF Blast Max na twardszej bazie i płytce: doskonała ochrona pięty według RTINGS, zrównoważony, a nie miękki.

Neutralny but, który biegnie stabilnie. Bez systemu wsparcia, ale szeroka, sztywna podstawa i zapiętek 5 na 5 dają stabilność; RTINGS ocenia stabilność na 7,7.

Toczący się bieg, nie sprężysty. Skromne odbicie, 56,1 procent w pięcie w laboratorium RunRepeat: zamiast tego toczy cię rocker w przodostopiu.

Wysoki i ochronny, twardszy, niż wygląda. FF Blast Max leży na twardszej warstwie bazowej z trzyćwierciową płytką pomiędzy. Doctors of Running podają 46 mm w pięcie i 40 mm w przodostopiu. Tylko 4 ze 183 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu ma wyższą piętę.

RTINGS znajduje doskonałą ochronę pięty i dobrą amortyzację przodostopia na codzienny kilometraż. RunRepeat zmierzył piankę na 32,8 AC, miększą niż średnia, i tłumienie wstrząsów w pięcie 137 SA. Doctors of Running opisują zrównoważone odczucie, twardsze niż w wielu butach do codziennych treningów.

Neutralny but, który biegnie stabilnie. Nie ma systemu wsparcia, ale podstawa jest szeroka i sztywna. Doctors of Running wskazują szeroką platformę, boki w śródstopiu i płytkę, a RunRepeat zmierzył sztywność skrętną 20,3 Nm i zapiętek 5 na 5.

RTINGS ocenia stabilność na 7,7. Doctors of Running zauważają lekkie odchylenie na zewnątrz od rozszerzenia przodostopia, a RTINGS ostrzega, że miękka pięta i bardzo wysoki stack mogą dawać mniej pewności.

Toczący się bieg, nie sprężysty. RunRepeat zmierzył zwrot energii 56,1 procent w pięcie i 58,6 procent w przodostopiu, lepiej niż w wersji 1, ale nadal skromnie. Pracę wykonuje za to rocker w przodostopiu; Doctors of Running wyjaśniają, że długi rocker zmniejsza, jak bardzo zgina się kostka przy odbiciu.

Przy podanych około 261 g dla męskiego US 9 zajmuje 87. miejsce wśród najlżejszych ze 149 neutralnych butów szosowych zważonych w tym rozmiarze w naszym katalogu: lekki jak na stack, w środku stawki ogółem.

Czytaj dalej

Wysoki i ochronny, twardszy, niż wygląda. FF Blast Max leży na twardszej warstwie bazowej z trzyćwierciową płytką pomiędzy. Doctors of Running podają 46 mm w pięcie i 40 mm w przodostopiu. Tylko 4 ze 183 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu ma wyższą piętę.

RTINGS znajduje doskonałą ochronę pięty i dobrą amortyzację przodostopia na codzienny kilometraż. RunRepeat zmierzył piankę na 32,8 AC, miększą niż średnia, i tłumienie wstrząsów w pięcie 137 SA. Doctors of Running opisują zrównoważone odczucie, twardsze niż w wielu butach do codziennych treningów.

Neutralny but, który biegnie stabilnie. Nie ma systemu wsparcia, ale podstawa jest szeroka i sztywna. Doctors of Running wskazują szeroką platformę, boki w śródstopiu i płytkę, a RunRepeat zmierzył sztywność skrętną 20,3 Nm i zapiętek 5 na 5.

RTINGS ocenia stabilność na 7,7. Doctors of Running zauważają lekkie odchylenie na zewnątrz od rozszerzenia przodostopia, a RTINGS ostrzega, że miękka pięta i bardzo wysoki stack mogą dawać mniej pewności.

Toczący się bieg, nie sprężysty. RunRepeat zmierzył zwrot energii 56,1 procent w pięcie i 58,6 procent w przodostopiu, lepiej niż w wersji 1, ale nadal skromnie. Pracę wykonuje za to rocker w przodostopiu; Doctors of Running wyjaśniają, że długi rocker zmniejsza, jak bardzo zgina się kostka przy odbiciu.

Przy podanych około 261 g dla męskiego US 9 zajmuje 87. miejsce wśród najlżejszych ze 149 neutralnych butów szosowych zważonych w tym rozmiarze w naszym katalogu: lekki jak na stack, w środku stawki ogółem.

Do jakich biegów jest

BiegDopasowanieDlaczegoŹródło
Spokojne biegiStworzony do tegoJego główne zadanie w każdym teście: chronione, równe codzienne kilometry.Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS
Długie wybieganiaStworzony do tegoRTINGS daje 7,3 za długie biegi, to jego najlepsza ocena zastosowania.Doctors of Running, RTINGS
Biegi regeneracyjneStworzony do tegoZrównoważona, ochronna amortyzacja i stabilna podstawa pasują na wolne dni.Doctors of Running, RTINGS
ChodzenieStworzony do tegoDoctors of Running oceniają go dobrze do chodzenia.Doctors of Running
TempoDa radęW porządku na równe, szybsze tempo według Doctors of Running; RunRepeat daje tempu tylko 58.Doctors of Running, RunRepeat
Zawody na maratonDa radęRTINGS daje 6,8 za starty w maratonie: ochronny, ale ciężki i płaski jak na start.RTINGS
InterwałyNie do tegoZa duży i wolny na tempo interwałowe, według Doctors of Running.Doctors of Running

Źródło: Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS

Co mówią testy

Testy zgadzają się, że GlideRide Max 2 jest stabilny, ochronny i zrobiony na spokojny kilometraż, ze skromnym odbiciem i ciasnym, niskim przodem. Różnią się głównie w długości dopasowania i tym, jak bardzo rocker się wyróżnia.

TestRodzajNasza interpretacjaW jednym zdaniuŹródło
Doctors of RunningRecenzjaPozytywnaObaj testerzy Doctors of Running dają mu ogólnie B plus: lekki jak na swój stack, zrównoważony i stabilny, hamowany zwężonym przodem buta.
RunRepeatLaboratoriumMieszanaRunRepeat daje mu 81 na 100: solidny but do codziennych treningów, którego wydajność nie w pełni odpowiada jego pozycjonowaniu.
RTINGSLaboratoriumMieszanaRTINGS ocenia go jako ochronny but na równy kilometraż, najlepszy na długie biegi, 7,3 na 10, z ograniczonym zwrotem energii.
Tabela 1 · Konsensus opublikowanych testów. „Nasza interpretacja” streszcza własny wniosek każdego testu, naszymi słowami. Żadne oceny nie są przeliczane ani wymyślane. Dostęp: 13 paź 2026.

Zgadzają się

  • Stabilny jak na but z maksymalnym stackiemDoctors of Running nazywają go butem neutralnym, który biegnie stabilnie, a RTINGS ocenia stabilność na 7,7 dzięki szerokiej podstawie. RunRepeat zmierzył bardzo sztywną platformę: 20,3 Nm w skręcaniu.
  • Mało odbiciaRunRepeat zmierzył 56,1 procent zwrotu energii w pięcie, a RTINGS daje zwrotowi energii 3,1 na 10.
  • Ciasny, niski przód butaDoctors of Running opisują zwężony przód buta, RTINGS ograniczoną wysokość, a RunRepeat zmierzył 24,6 mm wobec średniej 27,0 mm.
  • Lżejszy i stabilniejszy niż wersja 1RunRepeat zmierzył o około 6 procent mniejszą wagę, a Doctors of Running uważają go za lżejszy, twardszy i stabilniejszy niż pierwszy GlideRide Max.

Rozchodzą się

  • Zgodny z rozmiarem czy lekko krótki?Czytelnicy RunRepeat i RTINGS podają dopasowanie zgodne z rozmiarem, tak samo jak jeden tester Doctors of Running. Drugi uznał go za lekko krótki w swoim zwykłym rozmiarze, głównie z powodu zwężonego przodu buta.
  • Jak bardzo rocker się wyróżniaDoctors of Running uważają rocker za wyraźniejszy niż wcześniej, ale niewyróżniający się wśród butów z rockerem i superstackiem. RunRepeat zauważa tę samą płytkę i geometrię co w wersji 1 i uznaje, że bieg może wydawać się prowadzony i sztywny.
Przeczytaj pełne stanowiska, punkt po punkcie

Stabilny jak na but z maksymalnym stackiem. Doctors of Running nazywają go butem neutralnym, który biegnie stabilnie, a RTINGS ocenia stabilność na 7,7 dzięki szerokiej podstawie. RunRepeat zmierzył bardzo sztywną platformę: 20,3 Nm w skręcaniu. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS)

Mało odbicia. RunRepeat zmierzył 56,1 procent zwrotu energii w pięcie, a RTINGS daje zwrotowi energii 3,1 na 10. (RunRepeat, RTINGS)

Ciasny, niski przód buta. Doctors of Running opisują zwężony przód buta, RTINGS ograniczoną wysokość, a RunRepeat zmierzył 24,6 mm wobec średniej 27,0 mm. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS)

Lżejszy i stabilniejszy niż wersja 1. RunRepeat zmierzył o około 6 procent mniejszą wagę, a Doctors of Running uważają go za lżejszy, twardszy i stabilniejszy niż pierwszy GlideRide Max. (Doctors of Running, RunRepeat)

Zgodny z rozmiarem czy lekko krótki?. Czytelnicy RunRepeat i RTINGS podają dopasowanie zgodne z rozmiarem, tak samo jak jeden tester Doctors of Running. Drugi uznał go za lekko krótki w swoim zwykłym rozmiarze, głównie z powodu zwężonego przodu buta. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS)

Jak bardzo rocker się wyróżnia. Doctors of Running uważają rocker za wyraźniejszy niż wcześniej, ale niewyróżniający się wśród butów z rockerem i superstackiem. RunRepeat zauważa tę samą płytkę i geometrię co w wersji 1 i uznaje, że bieg może wydawać się prowadzony i sztywny. (Doctors of Running, RunRepeat)

Jak jest zbudowany

FF Blast Max na twardszej bazie, trzyćwierciowa płytka pomiędzy, tkana cholewka z poliestru z recyklingu z językiem z mieszkiem i guma Hybrid ASICSGRIP.

FF Blast Max na twardszej bazie z trzyćwierciową płytką EVA, tkana cholewka i podeszwa Hybrid ASICSGRIP 3,6 mm, która prawie się nie zużywa w teście RunRepeat.

4640123456
#CzęśćPomiar
1CholewkaTkany poliester z recyklinguPrzewiewność 4 / 5
2Język4,4 mm
3ZapiętekSztywność 5 / 5
4MiędzypodeszwaFF Blast Max nad FF Blast PlusTwardość 32,8 AC
5PłytkaTrzyćwierciowa płytka EVA–
6Podeszwa zewnętrznaHybrydowy ASICSGRIP3,6 mm

Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 46 mm, przodostopie 40 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 3,6 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Fleet Feet.

  1. Cholewka. Gęstszy i bardziej uporządkowany niż w wersji 1, z lepiej wentylowanym przodem buta według RunRepeat, który ocenia przewiewność na 4 na 5. Doctors of Running stwierdzili, że mięknie po kilku biegach.

  2. Język. Z mieszkiem i grubości 4,4 mm. U Doctors of Running zostawał na miejscu, a RTINGS przypisuje mu zasługę za trzymanie stopy.

  3. Zapiętek. Bardzo sztywny zapiętek, 5 na 5 w RunRepeat. Jeden tester Doctors of Running stwierdził, że tył pięty siedzi wysoko i ociera okolicę ścięgna Achillesa; uchwyt to teraz jeden pasek.

  4. Międzypodeszwa. Miękki FF Blast Max na górze, zmierzony na 32,8 AC, nad twardszą warstwą, którą Fleet Feet nazywa FF Blast Plus. Doctors of Running nie zgadzają się między sobą co do tej dolnej pianki.

  5. Płytka. Twarda prasowana płytka EVA, według Fleet Feet, przejęta z wersji 1 według RunRepeat. Doctors of Running mówią, że dodaje odrobinę twardości miękkiej piance.

  6. Podeszwa zewnętrzna. Guma ASICSGRIP i AHAR Plus, grubości 3,6 mm, z wynikiem 0,86 w teście przyczepności RunRepeat. Doctors of Running uznali ją za solidną na suchej drodze, ale nieco śliską na mokrym chodniku.

Czytaj dalej

FF Blast Max na twardszej bazie, trzyćwierciowa płytka pomiędzy, tkana cholewka z poliestru z recyklingu z językiem z mieszkiem i guma Hybrid ASICSGRIP.

1. Cholewka. Gęstszy i bardziej uporządkowany niż w wersji 1, z lepiej wentylowanym przodem buta według RunRepeat, który ocenia przewiewność na 4 na 5. Doctors of Running stwierdzili, że mięknie po kilku biegach.

2. Język. Z mieszkiem i grubości 4,4 mm. U Doctors of Running zostawał na miejscu, a RTINGS przypisuje mu zasługę za trzymanie stopy.

3. Zapiętek. Bardzo sztywny zapiętek, 5 na 5 w RunRepeat. Jeden tester Doctors of Running stwierdził, że tył pięty siedzi wysoko i ociera okolicę ścięgna Achillesa; uchwyt to teraz jeden pasek.

4. Międzypodeszwa. Miękki FF Blast Max na górze, zmierzony na 32,8 AC, nad twardszą warstwą, którą Fleet Feet nazywa FF Blast Plus. Doctors of Running nie zgadzają się między sobą co do tej dolnej pianki.

5. Płytka. Twarda prasowana płytka EVA, według Fleet Feet, przejęta z wersji 1 według RunRepeat. Doctors of Running mówią, że dodaje odrobinę twardości miękkiej piance.

6. Podeszwa zewnętrzna. Guma ASICSGRIP i AHAR Plus, grubości 3,6 mm, z wynikiem 0,86 w teście przyczepności RunRepeat. Doctors of Running uznali ją za solidną na suchej drodze, ale nieco śliską na mokrym chodniku.

Trwałość. Mocna. Podeszwa straciła tylko 0,6 mm w teście ścierania RunRepeat, a Doctors of Running zobaczyli niewielkie zużycie po około 50 milach (80 km) i spodziewają się trwałości powyżej średniej. RunRepeat ocenił cholewkę na 2 na 5 w przodzie buta i podszewkę pięty na 3 na 5.

Trwałość. Mocna. Podeszwa straciła tylko 0,6 mm w teście ścierania RunRepeat, a Doctors of Running zobaczyli niewielkie zużycie po około 50 milach (80 km) i spodziewają się trwałości powyżej średniej. RunRepeat ocenił cholewkę na 2 na 5 w przodzie buta i podszewkę pięty na 3 na 5.

Parametry, podane i zmierzone

Każda liczba ma swoje źródło.

Drop, mm

Doctors of Running6
RunRepeat11
RTINGS10,6

Stack pięty, mm

Doctors of Running46
RunRepeat42,1
RTINGS45,9

Stack przodostopia, mm

Doctors of Running40
RunRepeat31,1

Waga (męskie), g

Doctors of Running261
RunRepeat264
RTINGS259,7
ParametrPodaneZmierzone
Drop
  • 6 mm Fleet Feet
  • 11 mm RunRepeat
  • 10,6 mm RTINGS
Stack pięty
  • 46 mm Doctors of Running
  • 42,1 mm RunRepeat
  • 45,9 mm RTINGS
Stack przodostopia
  • 40 mm Doctors of Running
  • 31,1 mm RunRepeat
Waga, męskie US 9, dane producenta za pośrednictwem Doctors of Running
  • 261 g Doctors of Running
  • 264 g RunRepeat
  • 259,7 g RTINGS
Wsparcie
  • Neutralne Fleet Feet
–
Płytka
  • Inna Fleet Feet
–
Nawierzchnia
  • Asfalt i-run.fr
–

Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS.

Pomiary laboratoryjne

ParametrZmierzone
Twardość międzypodeszwy
  • 32,8 AC RunRepeat
Zwrot energii (pięta)
  • 56,1 % RunRepeat
Sztywność skrętna
  • 20,3 Nm RunRepeat
Sztywność zapiętka
  • 5 / 5 RunRepeat
Współczynnik przyczepności
  • 0,86 RunRepeat
Przewiewność
  • 4 / 5 RunRepeat
ParametrZmierzone
Szerokość przodu buta
  • 72,6 mm RunRepeat
Wysokość przodu buta
  • 24,6 mm RunRepeat
Grubość podeszwy zewnętrznej
  • 3,6 mm RunRepeat
Grubość wkładki
  • 4,4 mm RunRepeat
Grubość języka
  • 4,4 mm RunRepeat
Siła zginania
  • 17,5 N RunRepeat

Rozmiar i dopasowanie

Weź swój zwykły rozmiar; jeśli twoje palce są długie albo wysokie, przymierz go najpierw.

Długość

Zgodny z rozmiarem

Szerokości

standardowy i szeroki

Miejsce na palce

Ograniczona. RunRepeat zmierzył przód buta 72,6 mm szerokości i 24,6 mm wysokości, oba poniżej średniej, a RTINGS daje wysokości przodostopia 6,2 na 10.

RunRepeat, RTINGS

Pełne uwagi testerów o rozmiarze

Czytelnicy RunRepeat i RTINGS podają dopasowanie zgodne z rozmiarem, a RTINGS ocenia długość na 10 na 10. Jeden tester Doctors of Running się zgadza; drugi uznał go za lekko krótki, co przypisuje zwężonemu przodowi buta.

Doctors of Running opisują lekko ciasne dopasowanie na całej długości buta, zwłaszcza w przodostopiu dla normalnych i wąskich stóp. RTINGS ocenia szerokość przodostopia jako wystarczającą, a podbicie jako wąskie.

Fleet Feet i RunRepeat podają wersje standardową i szeroką, a RTINGS potwierdza szeroką dla mężczyzn i kobiet.

Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Fleet Feet

Kontra Glideride Max

Dopracowanie: lżejszy, twardszy i stabilniejszy, z nową tkaną cholewką i tą samą płytką.

Glideride Max 2Glideride Max
WsparcieNeutralneNeutralne
Drop6 mm6 mm
Stack pięty46 mm44 mm
Przodostopie40 mm38 mm
Waga261 g286 g

Zostań przy pierwszym GlideRide Max, jeśli podobało ci się jego bardziej miękkie odczucie albo potrzebujesz trochę więcej wysokości nad palcami. Przejdź na wersję 2, jeśli chcesz lżejszego, stabilniejszego biegu i lepszej cholewki.

Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Historia wersji: Glideride Max do Glideride Max 2

Lżejszy. Około 6 procent lżejszy w laboratorium RunRepeat. (RunRepeat)

Twardszy i stabilniejszy. Doctors of Running znajdują mniej gąbczastego odczucia z wersji 1 i stabilniejszy bieg. (Doctors of Running)

Nowa cholewka. Gęstsza tkana cholewka z lepiej wentylowanym przodem buta, ale z wysokością przodu buta mniejszą o 2,8 mm w pomiarach RunRepeat. (RunRepeat, Fleet Feet)

Rocker. Doctors of Running czują wyraźniejszy rocker; RunRepeat zauważa tę samą trzyćwierciową płytkę i geometrię co wcześniej. (Doctors of Running, RunRepeat)

Porównanie alternatyw

Każda poprawia jedną rzecz, której Glideride Max 2 nie robi.

ASICS Glideride Max 2Puma MagMax Nitro 2Brooks Glycerin Max 2Nike Vomero PlusAdidas Adizero Evo SL
Wybierz ją dlaTa stronaStabilniejszyTwardszyWyższy dropLżejszy
Drop6 mm8 mm6 mm10 mm7 mm
Stack pięty46 mm46 mm45 mm43 mm37 mm
Waga261 g275 g311 g292 g230 g
WsparcieNeutralneStabilizacjaNeutralneNeutralneNeutralne
Tabela 2 · Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Pytania biegaczy

Czy ASICS GlideRide Max 2 jest zgodny z rozmiarem?

W większości tak: czytelnicy RunRepeat, RTINGS i jeden tester Doctors of Running podają zgodność z rozmiarem. Drugi uznał go za lekko krótki z powodu zwężonego przodu buta. Długie albo wysokie palce powinny przymierzyć go najpierw lub rozważyć wersję szeroką.

Jaki jest prawdziwy drop GlideRide Max 2?

ASICS podaje 6 mm, ale RunRepeat zmierzył 11,0 mm, a RTINGS 10,6 mm. W praktyce zachowuje się jak but ze średnim do wysokiego dropem.

GlideRide Max 2 czy pierwszy GlideRide Max?

Wersja 2 jest lżejsza o około 6 procent w laboratorium RunRepeat oraz twardsza i stabilniejsza według Doctors of Running, z lepszą cholewką. Pierwsza wersja jest bardziej miękka i ma nieco więcej wysokości nad palcami.

Czy GlideRide Max 2 występuje w wersji szerokiej?

Tak. Fleet Feet i RunRepeat podają wersję szeroką, a RTINGS potwierdza ją dla mężczyzn i kobiet.

Czy GlideRide Max 2 nadaje się do chodzenia?

Doctors of Running oceniają go dobrze do chodzenia i w pewnym stopniu dobrze do stania.

Czy GlideRide Max 2 nadaje się na maraton?

Jako but startowy raczej nie: RTINGS daje mu 6,8 za starty w maratonie i uważa zwrot energii za ograniczony. Doctors of Running widzą w nim but do codziennych treningów i długich biegów, rolę, którą najlepiej pełni w przygotowaniach do maratonu.

Źródła

  1. Doctors of Running, ASICS GlideRide Max 2 Review (Matt Klein, December 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
  2. RunRepeat, ASICS GlideRide Max 2 lab review. Dostęp: 13 paź 2026.
  3. RTINGS, ASICS GLIDERIDE MAX 2 review. Dostęp: 13 paź 2026.
  4. Fleet Feet, Men’s ASICS GlideRide MAX 2. Dostęp: 13 paź 2026.
  5. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
  6. i-run.fr · Nawierzchnia, podane
  7. cat: katalog Strideprint, 395 butów

Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.

Czy to twoja para?Zacznij swój fitting