1. Buty
  2. Nike
  3. Streakfly 2
Nike Streakfly 2, widok z boku

Recenzja Nike Streakfly 2

Kolce bieżniowe na drogę: ZoomX, pełna płytka karbonowa i 128 g w męskim US 9. Recenzenci kochają szybkość i zgadzają się, że zbudowano je tylko na krótkie zawody.

Drop
4 mm
Stack pięty
27 mm
Przodostopie
23 mm
Waga
128 g
Wsparcie
Neutralne
Płytka
Karbonowa

US M9, wg producenta. Zaktualizowano 13 paź 2026 · 6 źródeł

Nasz werdykt

Kolce szosowe na krótkie zawody.

Streakfly 2 to ultralekki, neutralny but startowy, który kładzie piankę ZoomX i płytkę karbonową na całej długości pod niską piętą 27 mm, zbudowany na zawody od mili do 10 km. Pasuje biegaczom lądującym na śródstopiu i przodostopiu z wąskimi stopami i przygotowanymi łydkami, a prawie nikomu jako but codzienny lub na długie dystanse.

Mocne strony

  • Ultralekki: 128 g w męskim US 9
  • Szybki, dynamiczny bieg na dystans od mili do 10 km
  • Pełna płytka karbonowa, której brakowało pierwszemu Streakfly
  • Bardzo wysoki zwrot energii: 77,9 procent w laboratorium RunRepeat
  • Dobra przyczepność na mokrych drogach i bieżni

Słabe strony

  • Mało ochrony poza 10 km
  • Ciężki dla łydek i nie dla lądujących na pięcie
  • Bardzo wąskie dopasowanie o małej objętości
  • Cholewka i odsłonięta międzypodeszwa szybko się zużywają
  • Słabe trzymanie na ostrych zakrętach

Dla kogo jest

  • Ścigasz się na milę, 5 km lub 10 km
  • Lądujesz na śródstopiu lub przodostopiu
  • Twoja stopa jest wąska
  • Brakuje ci butów startowych z płaską podeszwą, ale chcesz płytki

Kto powinien go ominąć

  • Ścigasz się w półmaratonie lub dłużej
  • Lądujesz na pięcie
  • Twoje łydki nie są przyzwyczajone do niskich dropów
  • Potrzebujesz miejsca albo stabilności

Profil buta

Gdzie Streakfly 2 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu.

50100AmortyzacjaLekkośćStabilnośćDropDynamika
OśStreakfly 2
Amortyzacja6
Lekkość100
Stabilność30
Drop6
Dynamika80

Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Gdzie plasuje się w katalogu

Waga128 g, lżejszy niż 99% butów

Drop4 mm, niższy niż u 91% butów

Stack pięty27 mm, niższy niż u 96% butów

Stack przodostopia23 mm, niższy niż u 92% butów

Rys. 2 · Rozkład podanych danych w katalogu. Wysokość słupka to liczba butów w danym przedziale. Waga: 300 butów, średnia 257,2 g. Drop: 306 butów, średnia 7,1 mm. Stack pięty: 255 butów, średnia 38 mm. Stack przodostopia: 253 butów, średnia 31,1 mm. Źródło: katalog Strideprint (cat), wartości podane przez producentów.

Odczucia

Napisane na podstawie 4 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.

Cienki, sprężysty, twardszy z przodu. Miękki ZoomX o 31,9 AC pod niską piętą 27 mm: sprężysty przy mocnym obciążeniu, ale RTINGS ostrzega, że ochrona słabnie ze zmęczeniem.

Pewny przy szybkości, wąski wszędzie. Neutralny, z platformą pięty 70,8 mm wobec średniej 91,1 mm: pewny przy szybkości, mniej, gdy jesteś zmęczony albo skręcasz.

Obroty jak w kolcach. Zwrot energii 77,9 procent i wczesny rocker dają szybkie obroty jak w kolcach z odczuciem pochylenia do przodu.

Cienki, sprężysty, twardszy z przodu. ZoomX leży nad płytką karbonową na całej długości na niskim stacku: RunRepeat zmierzył 27,0 mm w pięcie i 23,3 mm w przodostopiu, wobec średnich laboratorium 35,5 mm i 27,1 mm. Doctors of Running uznali piętę za bardziej miękką, a przodostopie za twardsze, z pianką coraz bardziej responsywną, im mocniej jest obciążana.

RunRepeat zmierzył samą piankę jako miękką, 31,9 AC, ale RTINGS ocenia amortyzację nisko i ostrzega, że ochrona słabnie, gdy narasta zmęczenie.

Pewny przy szybkości, wąski wszędzie. RTINGS uważa, że sztywna płytka i twarda pianka utrzymują go pewnie w tempie, ale wąska platforma ogranicza stabilność, gdy narasta zmęczenie. RunRepeat zmierzył piętę 70,8 mm i platformę przodostopia 102,2 mm, wobec średnich 91,1 mm i 115,1 mm.

Doctors of Running klasyfikują go jako neutralny, z łagodnym prowadzeniem w przodostopiu od małego przyśrodkowego boku i bocznego rozszerzenia, i uznali trzymanie za słabe na ostrych zakrętach.

Obroty jak w kolcach. RunRepeat zmierzył 77,9 procent zwrotu energii w przodostopiu, wobec średniej 61,4 procent, i opisuje bieg bliższy kolcom bieżniowym niż butowi szosowemu. Believe in the Run uznali go za dynamiczny i agresywny, z odczuciem pochylenia do przodu.

Doctors of Running opisują rocker w przodostopiu z wczesnym szczytem, a jeden tester poczuł, że but jest bliski zerowego dropu przy lądowaniu na pięcie.

Czytaj dalej

Cienki, sprężysty, twardszy z przodu. ZoomX leży nad płytką karbonową na całej długości na niskim stacku: RunRepeat zmierzył 27,0 mm w pięcie i 23,3 mm w przodostopiu, wobec średnich laboratorium 35,5 mm i 27,1 mm. Doctors of Running uznali piętę za bardziej miękką, a przodostopie za twardsze, z pianką coraz bardziej responsywną, im mocniej jest obciążana.

RunRepeat zmierzył samą piankę jako miękką, 31,9 AC, ale RTINGS ocenia amortyzację nisko i ostrzega, że ochrona słabnie, gdy narasta zmęczenie.

Pewny przy szybkości, wąski wszędzie. RTINGS uważa, że sztywna płytka i twarda pianka utrzymują go pewnie w tempie, ale wąska platforma ogranicza stabilność, gdy narasta zmęczenie. RunRepeat zmierzył piętę 70,8 mm i platformę przodostopia 102,2 mm, wobec średnich 91,1 mm i 115,1 mm.

Doctors of Running klasyfikują go jako neutralny, z łagodnym prowadzeniem w przodostopiu od małego przyśrodkowego boku i bocznego rozszerzenia, i uznali trzymanie za słabe na ostrych zakrętach.

Obroty jak w kolcach. RunRepeat zmierzył 77,9 procent zwrotu energii w przodostopiu, wobec średniej 61,4 procent, i opisuje bieg bliższy kolcom bieżniowym niż butowi szosowemu. Believe in the Run uznali go za dynamiczny i agresywny, z odczuciem pochylenia do przodu.

Doctors of Running opisują rocker w przodostopiu z wczesnym szczytem, a jeden tester poczuł, że but jest bliski zerowego dropu przy lądowaniu na pięcie.

Do jakich biegów jest

BiegDopasowanieDlaczegoŹródło
InterwałyStworzony do tegoJego teren: Doctors of Running używali go na powtórzenia 200 m do 400 m, a RunRepeat ocenia go do treningów na bieżni.RunRepeat, Doctors of Running
TempoDa radęRunRepeat daje tempu 93 na 100, ale jeden tester Doctors of Running chciał więcej amortyzacji na biegi tempowe.RunRepeat, Doctors of Running
Zawody na półmaratonNie do tegoRunRepeat dopuszcza go tylko dla lekkich biegaczy, a Doctors of Running stwierdzili, że nie ożywa w tempie półmaratonu.RunRepeat, Doctors of Running
Zawody na maratonNie do tegoRunRepeat i RTINGS wykluczają go z maratonu.RunRepeat, RTINGS
Spokojne biegiNie do tegoTrening na co dzień dostaje 5,2 na 10 w RTINGS, a Doctors of Running nie rozgrzewałby się w nim nawet.Doctors of Running, RTINGS
ChodzenieNie do tegoDoctors of Running oceniają go słabo do chodzenia, a Believe in the Run uznali go za niestabilnego w tempie spaceru.Doctors of Running, Believe in the Run

Źródło: RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run

Co mówią testy

Opublikowane testy zgadzają się, że Streakfly 2 to szybki, ultralekki but startowy na dystans od mili do 10 km, który wymaga lądowania na śródstopiu lub przodostopiu i wąskiej stopy. Różnią się w ocenie rozmiaru, trwałości i tego, jak daleko poza 5 km sięga.

TestRodzajNasza interpretacjaW jednym zdaniuŹródło
RunRepeatLaboratoriumPozytywnaRunRepeat daje mu 88 na 100 i nazywa kolcami bieżniowymi na drogę, idealnymi na starty na 5 i 10 km.
Doctors of RunningRecenzjaPozytywnaDoctors of Running nazywają go niesamowitą aktualizacją i ulubionym butem jednego testera na milę, z ocenami wydajności A i A+.
Believe in the RunRecenzjaPozytywnaBelieve in the Run stawiają design i wydajność na szczycie swojej skali, nazywając go jednym trikiem na krótkie zawody.
RTINGSLaboratoriumPozytywnaRTINGS ocenia go na 9,0 na 10 za starty na 5 i 10 km, z małą ochroną na cokolwiek dłuższego.
Tabela 1 · Konsensus opublikowanych testów. „Nasza interpretacja” streszcza własny wniosek każdego testu, naszymi słowami. Żadne oceny nie są przeliczane ani wymyślane. Dostęp: 13 paź 2026.

Zgadzają się

  • Zbudowany na krótkie, szybkie zawodyRunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS stawiają go między milą a 10 km.
  • Duży krok naprzód względem pierwszego StreakflyRunRepeat uznaje go za dużo szybszego niż wersja 1, Doctors of Running nazywają go prawdziwym butem startowym na krótkie dystanse, a Believe in the Run zauważają lżejszą konstrukcję z płytką.
  • Nie dla lądujących na pięcie ani spokojnych kilometrówRunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS ostrzegają przed wolnym bieganiem i lądowaniem na pięcie w nim.
  • Wąskie, ciasne dopasowanieRunRepeat, Doctors of Running i RTINGS opisują wąskie, ciasne dopasowanie, a Believe in the Run cholewkę w kształcie rurki, która leży blisko stopy.

Rozchodzą się

  • Większy rozmiar czy nie?Ankieta właścicieli RunRepeat mówi, że lekko mały, a RTINGS uznał go za krótszy, niż oczekiwano, choć radzą zwykły rozmiar na krótkie zawody. W Doctors of Running jeden tester został przy zwykłym rozmiarze, a drugi wziął pół rozmiaru większy.
  • Jak daleko sięga?Jeden tester Believe in the Run nie startowałby w nim poza 5 km. Doctors of Running dopuszczają 10 km dla doświadczonych biegaczy, a RunRepeat półmaraton dla lekkich biegaczy.
  • Jak jest trwały?Jeden tester Doctors of Running uznał go za trwalszego, niż oczekiwano, podczas gdy drugi zobaczył szybkie zużycie odsłoniętej międzypodeszwy. RunRepeat dał przodowi buta 1 na 5 i zmierzył większe niż przeciętne zużycie podeszwy.
Przeczytaj pełne stanowiska, punkt po punkcie

Zbudowany na krótkie, szybkie zawody. RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS stawiają go między milą a 10 km. (RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS)

Duży krok naprzód względem pierwszego Streakfly. RunRepeat uznaje go za dużo szybszego niż wersja 1, Doctors of Running nazywają go prawdziwym butem startowym na krótkie dystanse, a Believe in the Run zauważają lżejszą konstrukcję z płytką. (RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run)

Nie dla lądujących na pięcie ani spokojnych kilometrów. RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS ostrzegają przed wolnym bieganiem i lądowaniem na pięcie w nim. (RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS)

Wąskie, ciasne dopasowanie. RunRepeat, Doctors of Running i RTINGS opisują wąskie, ciasne dopasowanie, a Believe in the Run cholewkę w kształcie rurki, która leży blisko stopy. (RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS)

Większy rozmiar czy nie?. Ankieta właścicieli RunRepeat mówi, że lekko mały, a RTINGS uznał go za krótszy, niż oczekiwano, choć radzą zwykły rozmiar na krótkie zawody. W Doctors of Running jeden tester został przy zwykłym rozmiarze, a drugi wziął pół rozmiaru większy. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS)

Jak daleko sięga?. Jeden tester Believe in the Run nie startowałby w nim poza 5 km. Doctors of Running dopuszczają 10 km dla doświadczonych biegaczy, a RunRepeat półmaraton dla lekkich biegaczy. (RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run)

Jak jest trwały?. Jeden tester Doctors of Running uznał go za trwalszego, niż oczekiwano, podczas gdy drugi zobaczył szybkie zużycie odsłoniętej międzypodeszwy. RunRepeat dał przodowi buta 1 na 5 i zmierzył większe niż przeciętne zużycie podeszwy. (RunRepeat, Doctors of Running)

Jak jest zbudowany

Konstrukcja startowa odarta do istoty: płytka karbonowa Flyplate na całej długości pod pianką ZoomX, bezszwowa cholewka z siatki z Vaporfly 4, sznurowanie drutowe i cienka perforowana gumowa podeszwa.

ZoomX nad płytką karbonową Flyplate na całej długości z dużym centralnym wycięciem, cholewka z siatki z Vaporfly 4, język 0,4 mm i cienka, miękka gumowa podeszwa.

27231234567
#CzęśćPomiar
1CholewkaSiatka inżynieryjnaPrzewiewność 5 / 5
2Język0,4 mm
3ZapiętekSztywność 1 / 5
4MiędzypodeszwaZoomXTwardość 31,9 AC
5PłytkaKarbonowa płytka FlyplateSiła zginania 7,0 N
6Wkładka3,0 mm
7Podeszwa zewnętrzna2,4 mm

Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 27 mm, przodostopie 23 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 2,4 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: RunRepeat, Believe in the Run, Running Warehouse, Doctors of Running.

  1. Cholewka. Bezszwowa siatka inżynieryjna, ta sama cholewka co w Vaporfly 4 według Running Warehouse i Believe in the Run. RunRepeat ocenił przewiewność na 5 na 5.

  2. Język. Bez mieszka i prawie niewyściełany, 0,4 mm w laboratorium RunRepeat, trzymany pętlą na sznurówkę. Doctors of Running uznali, że wymaga staranności, by go prawidłowo ułożyć.

  3. Zapiętek. Bez prawdziwego zapiętka, 1 na 5 za sztywność u RunRepeat, ale z wyprofilowaną poduszką na ścięgno Achillesa. Doctors of Running i Believe in the Run potrzebowali mocnego sznurowania, by powstrzymać ześlizgiwanie pięty.

  4. Międzypodeszwa. Pełna PEBA ZoomX, ulepszona względem wersji TPE oryginału według Running Warehouse. RunRepeat dopasował ją do pianki Vaporfly 4 i Dragonfly 2.

  5. Płytka. Płytka z włókna węglowego na całej długości z dużym centralnym wycięciem, zastępująca plastikowy trzonek w śródstopiu pierwszego Streakfly. RunRepeat zmierzył tylko 7,0 N do jej zgięcia, wobec średniej 15,5 N, podczas gdy Doctors of Running podają przodostopie jako niegięte.

  6. Wkładka. Niewyjmowana, grubości 3,0 mm.

  7. Podeszwa zewnętrzna. Perforowana guma we wzorze wafla, brakująca pod dużą częścią śródstopia i pięty. RunRepeat zmierzył 2,4 mm miękkiej gumy i przyczepność na mokrym 0,49, wobec średniej 0,53.

Czytaj dalej

Konstrukcja startowa odarta do istoty: płytka karbonowa Flyplate na całej długości pod pianką ZoomX, bezszwowa cholewka z siatki z Vaporfly 4, sznurowanie drutowe i cienka perforowana gumowa podeszwa.

1. Cholewka. Bezszwowa siatka inżynieryjna, ta sama cholewka co w Vaporfly 4 według Running Warehouse i Believe in the Run. RunRepeat ocenił przewiewność na 5 na 5.

2. Język. Bez mieszka i prawie niewyściełany, 0,4 mm w laboratorium RunRepeat, trzymany pętlą na sznurówkę. Doctors of Running uznali, że wymaga staranności, by go prawidłowo ułożyć.

3. Zapiętek. Bez prawdziwego zapiętka, 1 na 5 za sztywność u RunRepeat, ale z wyprofilowaną poduszką na ścięgno Achillesa. Doctors of Running i Believe in the Run potrzebowali mocnego sznurowania, by powstrzymać ześlizgiwanie pięty.

4. Międzypodeszwa. Pełna PEBA ZoomX, ulepszona względem wersji TPE oryginału według Running Warehouse. RunRepeat dopasował ją do pianki Vaporfly 4 i Dragonfly 2.

5. Płytka. Płytka z włókna węglowego na całej długości z dużym centralnym wycięciem, zastępująca plastikowy trzonek w śródstopiu pierwszego Streakfly. RunRepeat zmierzył tylko 7,0 N do jej zgięcia, wobec średniej 15,5 N, podczas gdy Doctors of Running podają przodostopie jako niegięte.

6. Wkładka. Niewyjmowana, grubości 3,0 mm.

7. Podeszwa zewnętrzna. Perforowana guma we wzorze wafla, brakująca pod dużą częścią śródstopia i pięty. RunRepeat zmierzył 2,4 mm miękkiej gumy i przyczepność na mokrym 0,49, wobec średniej 0,53.

Trwałość. Żywotność buta startowego. RunRepeat ocenił przód buta na 1 na 5 i zmierzył 1,7 mm zużycia podeszwy wobec średniej 1,1 mm. Doctors of Running spodziewają się trwałości poniżej średniej: jeden tester zobaczył małe zużycie po około 20 milach (32 km), drugi widoczne zużycie odsłoniętej międzypodeszwy po 10.

Trwałość. Żywotność buta startowego. RunRepeat ocenił przód buta na 1 na 5 i zmierzył 1,7 mm zużycia podeszwy wobec średniej 1,1 mm. Doctors of Running spodziewają się trwałości poniżej średniej: jeden tester zobaczył małe zużycie po około 20 milach (32 km), drugi widoczne zużycie odsłoniętej międzypodeszwy po 10.

Parametry, podane i zmierzone

Każda liczba ma swoje źródło.

Drop, mm

RunRepeat4
Running Warehouse4
RunRepeat3,7
RTINGS4,1

Stack pięty, mm

RunRepeat27
Believe in the Run27
Running Warehouse26
RunRepeat27
RTINGS26,7

Stack przodostopia, mm

RunRepeat23
Running Warehouse22
RunRepeat23,3

Waga (męskie), g

Running Warehouse128
RunRepeat128
RTINGS121,5
ParametrPodaneZmierzone
Drop
  • 4 mm Running Warehouse
  • 3,7 mm RunRepeat
  • 4,1 mm RTINGS
Stack pięty
  • 27 mm RunRepeat
  • 26 mm Running Warehouse
  • 27 mm RunRepeat
  • 26,7 mm RTINGS
Stack przodostopia
  • 23 mm RunRepeat
  • 22 mm Running Warehouse
  • 23,3 mm RunRepeat
Waga, US M9
  • 128 g Running Warehouse
  • 128 g RunRepeat
  • 121,5 g RTINGS
Wsparcie
  • Neutralne Running Warehouse
–
Płytka
  • Karbonowa Running Warehouse
–
Nawierzchnia
  • Asfalt cat
–

Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: RunRepeat, Running Warehouse, RTINGS, Believe in the Run.

Pomiary laboratoryjne

ParametrZmierzone
Twardość międzypodeszwy
  • 31,9 AC RunRepeat
Zwrot energii
  • 77,9 % RunRepeat
Siła zginania
  • 7 N RunRepeat
Sztywność skrętna
  • 2 / 5 RunRepeat
Sztywność zapiętka
  • 1 / 5 RunRepeat
Szerokość przodu buta
  • 66,7 mm RunRepeat
ParametrZmierzone
Wysokość przodu buta
  • 23,1 mm RunRepeat
Grubość podeszwy zewnętrznej
  • 2,4 mm RunRepeat
Grubość wkładki
  • 3 mm RunRepeat
Grubość języka
  • 0,4 mm RunRepeat
Współczynnik przyczepności
  • 0,49 RunRepeat
Przewiewność
  • 5 / 5 RunRepeat

Rozmiar i dopasowanie

Rozmiarówka unisex, która dla niektórych wypada krótko: weź pół rozmiaru większy, jeśli jesteś pomiędzy rozmiarami albo wrażliwy przy palcach.

Długość

Opinie rozbieżne

Szerokości

standardowy

Miejsce na palce

Bardzo mało. RunRepeat zmierzył przód buta 66,7 mm i wysokość 23,1 mm, oba dużo poniżej średniej, a RTINGS uważa, że przód buta może wydawać się krępujący. Doctors of Running uznali przodostopie za ciasne, ale zaokrąglone na zewnątrz.

RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS

Pełne uwagi testerów o rozmiarze

Ankieta właścicieli RunRepeat, ze 182 odpowiedziami, mówi, że lekko mały, a RTINGS uznał go za krótszy, niż oczekiwano, radząc jednocześnie zwykły rozmiar na krótkie starty. W Doctors of Running jeden tester został przy zwykłym rozmiarze, a drugi wziął pół rozmiaru większy, dodając, że biegacze, którzy biorą większy rozmiar w Vaporfly 4, prawdopodobnie będą musieli też tutaj.

Rozmiarówka jest unisex, podawana w parach męskich i damskich przez Running Warehouse; Doctors of Running podają 128 g dla męskiego 9 lub damskiego 10,5. RunRepeat i RTINGS podają tylko jedną standardową szerokość.

RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Running Warehouse

Kontra Streakfly

Inny but: pierwszy Streakfly był miękkim butem startowym bez płytki, który recenzenci uznali za zbyt wolny, a wersja 2 to karbonowy but startowy na krótkie dystanse.

Zostań przy oryginale tylko wtedy, gdy używałeś go jako miękkiego buta na powtórzenia pod górę albo spokojną pracę nad szybkością, jak jeden tester Doctors of Running. Na zawody recenzenci zgadzają się, że wersja 2 to ta właściwa.

Historia wersji: Streakfly do Streakfly 2

Pełna płytka karbonowa. Płytka karbonowa Flyplate na całej długości zastępuje plastikowy trzonek w śródstopiu oryginału, według Running Warehouse i RunRepeat. (RunRepeat, Running Warehouse)

Dużo lżejszy. RunRepeat podaje 171 g dla pierwszego Streakfly wobec 128 g dla wersji 2. (RunRepeat)

Niższy stack. RunRepeat zmierzył 31,7 mm w pięcie w oryginale wobec 27,0 mm teraz. (RunRepeat)

Nowa pianka i cholewka. Pełna PEBA ZoomX zastępuje wersję TPE, a cholewka Atomknit ustępuje siatce z Vaporfly 4, którą jeden tester Believe in the Run lubi mniej. (Believe in the Run, Running Warehouse)

Porównanie alternatyw

Każda poprawia jedną rzecz, której Streakfly 2 nie robi.

Nike Streakfly 2Nike Vaporfly 4Adidas Takumi Sen 10New Balance FuelCell SuperComp Pacer v2Olympikus Corre Supra 2
Wybierz ją dlaTa stronaWięcej amortyzacjiWyższy dropWięcej miejscaTakie samo wsparcie
Drop4 mm6 mm6 mm8 mm6 mm
Stack pięty27 mm36 mm33 mm35 mm–
Waga128 g190 g198 g209 g–
WsparcieNeutralneNeutralneNeutralneNeutralneNeutralne
Tabela 2 · Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Pytania biegaczy

Na jakie dystanse jest Nike Streakfly 2?

Streakfly 2 jest zbudowany na dystans od mili do 10 km. Doctors of Running polecają go od mili do 5 km, a 10 km doświadczonym biegaczom, i RTINGS ocenia go na 9,0 na 10 za starty na 5 i 10 km. RunRepeat dopuszcza półmaraton tylko dla lekkich biegaczy i kieruje do Vaporfly 4 lub Alphafly 3 na cokolwiek dłuższego.

Czy Streakfly 2 ma płytkę karbonową?

Tak. W przeciwieństwie do pierwszego Streakfly, który miał plastikowy trzonek w śródstopiu, Streakfly 2 ma płytkę Flyplate z włókna węglowego na całej długości z dużym centralnym wycięciem, pod pełną pianką PEBA ZoomX.

Czy Streakfly 2 jest zgodny z rozmiarem?

Nie dla każdego. Ankieta właścicieli RunRepeat mówi, że Streakfly 2 wypada lekko mały, a RTINGS uznał go za krótszy, niż oczekiwano; w Doctors of Running jeden tester został przy zwykłym rozmiarze, a jeden wziął pół rozmiaru większy. Rozmiarówka jest unisex, więc sprawdź przelicznik męski i damski.

Jaki jest stack i drop Streakfly 2?

RunRepeat przekazuje 27 mm w pięcie i 23 mm w przodostopiu, drop 4 mm, i zmierzył 27,0 mm i 23,3 mm; Running Warehouse podaje 26 mm i 22 mm. Tylko 7 ze 183 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu podaje niższą piętę, a tylko 11 z 234 niższy drop.

Czy Streakfly 2 nadaje się dla lądujących na pięcie?

Nie. RunRepeat wymienia lądujących na pięcie wśród biegaczy, którym Streakfly 2 nie pasuje, a Doctors of Running mówią, że jego geometria zniechęca do lądowania na pięcie. Przy dropie 4 mm i niskim stacku obciąża łydki, kostki i stopy, więc przechodź stopniowo, nawet jeśli lądujesz na przodostopiu.

Jak lekki jest Streakfly 2?

Bardzo lekki: 128 g w męskim US 9 według Running Warehouse i Doctors of Running, a RTINGS zważył 121,5 g w tym samym rozmiarze. Tylko 1 ze 149 neutralnych butów szosowych zważonych w męskim US 9 w naszym katalogu jest lżejszy.

Streakfly 2 czy Vaporfly 4?

Streakfly 2 na dystans od mili do 10 km, Vaporfly 4 na dłuższe zawody. Believe in the Run widzą w Streakfly 2 lepszy wybór na krótkie zawody, a w Vaporfly 4 but o szerszym zakresie, a RunRepeat kieruje biegaczy półmaratonu i maratonu do Vaporfly 4.

Jak długo wytrzymuje Streakfly 2?

Krócej niż buty treningowe. Doctors of Running spodziewają się trwałości poniżej średniej, a RunRepeat zmierzył zużycie podeszwy powyżej średniej i dał przodowi buta 1 na 5. Ponieważ Streakfly 2 zostaje na zawody i krótkie treningi, jego przebieg rośnie powoli, jak zauważają Doctors of Running.

Źródła

  1. RunRepeat, Nike Streakfly 2 lab review (Carlos Sánchez, updated February 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
  2. Doctors of Running, Nike Streakfly 2 Review (Andrea Myers and Matt Klein, June 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
  3. Believe in the Run, Nike Streakfly 2 Review: Cutthroat to the Core (June 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
  4. RTINGS, Nike Streakfly 2 review (updated June 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
  5. Running Warehouse, Nike Streakfly 2 Unisex Shoes. Dostęp: 13 paź 2026.
  6. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
  7. cat: katalog Strideprint, 395 butów

Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.

Czy to twoja para?Zacznij swój fitting