1. Schoenen
  2. Adidas
  3. Adizero Adios Pro 5
Adidas Adizero Adios Pro 5, zijaanzicht

Adidas Adizero Adios Pro 5 review

De marathonracer van adidas uit 2026 verliest ongeveer een ounce en ruilt de staafjes in voor een carbonversterkte rand. De labs waarderen het gewicht en het schuim; vroege meldingen over de levensduur en een smalle hiel temperen het enthousiasme.

Drop
4 mm
Stack hiel
39 mm
Voorvoet
35 mm
Gewicht
170 g
Ondersteuning
Neutraal
Plaat
Carbon
Is het jouw paar? Start je fitting

US M9, zoals vermeld. Bijgewerkt op 13 okt 2026 · 9 bronnen

Ons oordeel

Lichter, zachter, nog steeds smal.

De Adios Pro 5 is een heel lichte, neutrale marathonracer: een Lightstrike Pro-tussenzool met twee lagen zit in een carbonversterkte EnergyRim die de staafjes van de Pro 4 vervangt, voor een zachtere, vergevingsgezindere loop. Hij past bij lopers die op het middenvoet of de voorvoet landen, met smalle tot gemiddelde voeten, en de halve of hele marathon racen. Voor lopers die op de hiel landen en voor wie stabiliteit nodig heeft, past hij minder goed.

Sterke punten

  • Heel licht: 170 g in een herenmaat US 9, en RTINGS woog 170,3 g
  • Veerkracht op topniveau: 80,4% energieterugave bij de voorvoet bij RunRepeat
  • Nog steeds beschermend laat in een gesimuleerde run van 50 km bij RTINGS
  • Veel betere grip: 0,74 tractie tegenover 0,55 bij de Pro 4
  • Mediale uitsparing is weg, dus het middenvoet is makkelijker te vertrouwen

Zwakke punten

  • Vroege meldingen van snelle slijtage aan het blootliggende voorvoetschuim
  • Heel smalle hiel van 77,1 mm: zwaar werk voor lopers die op de hiel landen
  • Smalle boog en een lage teenbox van 24,9 mm
  • Niet gemaakt voor rustige dagen of dagelijkse kilometers
  • Minder pittige afzet dan de Pro 4

Voor wie hij past

  • Je landt op het middenvoet of de voorvoet
  • Je racet de halve of hele marathon
  • Je vond de Pro 4 te agressief
  • Je wilt de lichtste Adios Pro tot nu toe

Wie hem moet overslaan

  • Je landt op je hiel
  • Je hebt laat in een wedstrijd een stabiel platform nodig
  • Je hebt brede voeten of hoge tenen
  • Je wilt één schoen die ook voor training werkt

Schoenprofiel

Waar de Adizero Adios Pro 5 zit tussen de 395 schoenen in onze catalogus, en wat er veranderde ten opzichte van de Adizero Adios Pro 4.

50100DempingLichtheidStabiliteitDropReactiviteit
AsAdizero Adios Pro 5Adizero Adios Pro 4Verandering
Demping5252=
Lichtheid9790+7
Stabiliteit3030=
Drop620−14
Reactiviteit6080−20

Fig. 1 · Zo lees je het. Elke as loopt van 0 in het midden tot 100 aan de rand. Demping, lichtheid en drop zijn de plek van de schoen in de catalogus op basis van vermelde waarden; stabiliteit en reactiviteit zijn gescoord op basis van het type ondersteuning, de plaat, de rocker en het beoogde gebruik. De stippellijn in grijs is de mediaan van de catalogus. Bron: Strideprint-catalogus (cat).

Waar hij zit in de catalogus

Gewicht170 g, lichter dan 96% van de schoenen

Drop4 mm, lager dan 91% van de schoenen

Stack hiel39 mm, hoger dan 52% van de schoenen

Stack voorvoet35 mm, hoger dan 79% van de schoenen

Fig. 2 · Verdeling van vermelde waarden over de catalogus. De hoogte van een balk is het aantal schoenen in elke klasse. Gewicht: 300 schoenen, gemiddeld 257,2 g. Drop: 306 schoenen, gemiddeld 7,1 mm. Stack hiel: 255 schoenen, gemiddeld 38 mm. Stack voorvoet: 253 schoenen, gemiddeld 31,1 mm. Bron: Strideprint-catalogus (cat), vermelde waarden.

Hoe hij aanvoelt

Geschreven op basis van 3 gepubliceerde tests. We citeren metingen, geen indrukken die we niet hadden.

Zachter bovenin, beschermend voor de afstand. Een heel zachte PEBA-laag van 18,2 AC op een basis van 30,3 AC: zacht, en bij RTINGS nog beschermend laat in een gesimuleerde run van 50 km.

Beter middenvoet, heel smalle hiel. Geen mediale uitsparing meer, dus het middenvoet houdt beter vast, maar een hiel van 77,1 mm maakt hem een schoen voor lopers die op de voorvoet landen.

Veerkrachtig, iets minder pittig. 80,4% energieterugave bij de voorvoet in het lab van RunRepeat, met een latere, zachtere rocker dan de Pro 4, die testers de pittigere van de twee vinden.

Zachter bovenin, beschermend voor de afstand. De Lightstrike Pro-tussenzool heeft nu twee lagen, een PEBA-toplaag boven een A-TPU-basis, volgens Running Warehouse en RunRepeat. RunRepeat mat de basis op 30,3 AC, dicht bij de Pro 4, en de toplaag op een heel zachte 18,2 AC, waardoor de loop over het geheel zachter wordt.

RTINGS vond de demping nog beschermend in een gesimuleerde run van 50 km, en RunRepeat mat 149 SA schokdemping bij de hiel. In de kou wordt het schuim steviger: 22% na 20 minuten in de vriezer van RunRepeat, al voelt de zachte toplaag nog steeds zacht aan.

Beter middenvoet, heel smalle hiel. De mediale uitsparing van de Pro 4 is weg, wat de Pro 5 volgens RTINGS makkelijker te vertrouwen maakt, en RunRepeat vindt het middenvoet beter vastgehouden. De hiel is de beperking: RunRepeat mat 77,1 mm, tegenover een gemiddelde van 91,1 mm, en RTINGS geeft stabiliteit 5,8 op 10.

RunRepeat vindt hem over het geheel nog steeds minder stabiel dan de Pro 3 en de Pro 4. Land je op de voorste helft, dan houdt de voorvoetbasis van 116,2 mm hem stabiel; land je op de hiel, dan vraagt hij veel.

Veerkrachtig, iets minder pittig. RunRepeat mat 80,4% energieterugave bij de voorvoet en 75,1% bij de hiel, en adidas claimt 9% meer energieterugave dan het schuim van de Pro 4, zoals doorgegeven door Running Warehouse en Believe in the Run. De EnergyRim voegt volgens RTINGS wat buigstijfheid toe; RunRepeat mat 20,5 N in de buigtest.

Believe in the Run en RTINGS vinden allebei de Pro 4 pittiger bij de afzet, omdat de Pro 5 later en zachter doorrolt. Thomas van Believe in the Run geeft over een marathon toch de voorkeur aan het lagere gewicht van de Pro 5.

Lees meer

Zachter bovenin, beschermend voor de afstand. De Lightstrike Pro-tussenzool heeft nu twee lagen, een PEBA-toplaag boven een A-TPU-basis, volgens Running Warehouse en RunRepeat. RunRepeat mat de basis op 30,3 AC, dicht bij de Pro 4, en de toplaag op een heel zachte 18,2 AC, waardoor de loop over het geheel zachter wordt.

RTINGS vond de demping nog beschermend in een gesimuleerde run van 50 km, en RunRepeat mat 149 SA schokdemping bij de hiel. In de kou wordt het schuim steviger: 22% na 20 minuten in de vriezer van RunRepeat, al voelt de zachte toplaag nog steeds zacht aan.

Beter middenvoet, heel smalle hiel. De mediale uitsparing van de Pro 4 is weg, wat de Pro 5 volgens RTINGS makkelijker te vertrouwen maakt, en RunRepeat vindt het middenvoet beter vastgehouden. De hiel is de beperking: RunRepeat mat 77,1 mm, tegenover een gemiddelde van 91,1 mm, en RTINGS geeft stabiliteit 5,8 op 10.

RunRepeat vindt hem over het geheel nog steeds minder stabiel dan de Pro 3 en de Pro 4. Land je op de voorste helft, dan houdt de voorvoetbasis van 116,2 mm hem stabiel; land je op de hiel, dan vraagt hij veel.

Veerkrachtig, iets minder pittig. RunRepeat mat 80,4% energieterugave bij de voorvoet en 75,1% bij de hiel, en adidas claimt 9% meer energieterugave dan het schuim van de Pro 4, zoals doorgegeven door Running Warehouse en Believe in the Run. De EnergyRim voegt volgens RTINGS wat buigstijfheid toe; RunRepeat mat 20,5 N in de buigtest.

Believe in the Run en RTINGS vinden allebei de Pro 4 pittiger bij de afzet, omdat de Pro 5 later en zachter doorrolt. Thomas van Believe in the Run geeft over een marathon toch de voorkeur aan het lagere gewicht van de Pro 5.

Voor welke runs hij is

RunGeschiktheidWaaromBron
Marathon (wedstrijd)Ervoor gemaaktZijn beste gebruik bij RTINGS, 8,5 op 10, met bescherming die over de afstand standhoudt.RTINGS
Halve marathon (wedstrijd)Ervoor gemaaktDezelfde 8,5 op 10 bij RTINGS; RunRepeat vindt hem veelzijdig voor korte en lange wedstrijden.RunRepeat, RTINGS
TempotrainingErvoor gemaaktMarathon Sports vond dat hij ook past bij trainingen op hoger tempo; RunRepeat geeft tempo 87 op 100.RunRepeat, Marathon Sports
DuurlopenKan ookRTINGS geeft lange duurlopen 7,6 op 10, het best als ze snellere stukken bevatten.RTINGS
Rustige runsNiet ervoorRTINGS vindt de opbouw slecht geschikt voor rustige kilometers, al liep Karl van Believe in the Run er rustige kilometers in.RTINGS, Believe in the Run

Bron: RTINGS, RunRepeat, Marathon Sports, Believe in the Run

Wat de tests zeggen

De gepubliceerde reviews zijn het erover eens dat de Adios Pro 5 een heel lichte, zachte en vergevingsgezinde marathonracer is voor lopers die op de voorvoet of het middenvoet landen, met een smalle pasvorm en beperkte stabiliteit. De dekking is nog dun, drie volledige reviews in oktober 2026, en ze verschillen van mening over hoe pittig hij voelt en over de levensduur.

TestTypeOnze lezingIn één zinBron
RunRepeatLabPositiefRunRepeat geeft hem 91 op 100: een uitstekende racer van de mijl tot de marathon, met twijfels over levensduur en stabiliteit.
RTINGSLabPositiefRTINGS geeft hem 8,5 op 10 voor racen op de halve en hele marathon, looft het gewicht en de demping voor lange wedstrijden en noemt de stabiliteit onvoldoende.
Believe in the RunReviewPositiefBelieve in the Run plaatst hem in de A-klasse: een degelijke update voor de meeste fans van de Pro 4, met een minder agressieve loop.
Tabel 1 · Consensus van gepubliceerde tests. “Onze lezing” vat de eigen conclusie van elke test samen, in onze woorden. Er worden geen scores omgerekend of verzonnen. Geraadpleegd op 13 okt 2026.

Ze zijn het eens

  • De lichtste Adios Pro tot nu toeRunRepeat woog 176 g tegenover 200 g voor de Pro 4, RTINGS 170,3 g, en ook Believe in the Run en Running Warehouse melden de gewichtsdaling.
  • Gemaakt voor lopers die op de voorvoet en het middenvoet landenRunRepeat en RTINGS noemen de smalle hiel allebei de grens voor de stabiliteit bij de landing.
  • Beschermend over een marathonRTINGS vond de demping nog beschermend na een simulatie van 50 km, en RunRepeat mat 149 SA schokdemping bij de hiel tegenover een gemiddelde van 131 SA.
  • Een smalle pasvormRunRepeat en RTINGS beschrijven een smalle pasvorm met een lage teenbox, en Marathon Sports stelt voor een maat groter te nemen voor ruimte bij de tenen.

Ze verschillen

  • Pittig of zacht?Thomas van Believe in the Run vond hem pittig in plaats van papperig, maar dezelfde review noemt de minder agressieve loop een nadeel voor lopers die voortstuwing willen. RTINGS vindt dat de zachte voorvoet een directe afzet beperkt en geeft de Pro 4 een pittigere beoordeling.
  • Ruimer of strakker dan de Pro 4?Believe in the Run vindt een iets bredere voorvoet en meer volume boven de tenen. RunRepeat mat een teenbox die 0,4 mm smaller en lager is dan die van de Pro 4, en RTINGS noemt hem heel laag.
  • Gaat hij lang mee?RunRepeat geeft meldingen door van forse slijtage na een of twee runs en het antwoord van adidas dat het om cosmetische schuring gaat, terwijl zijn eigen paar maar lichte slijtage liet zien. De klantreviews van Running Warehouse lopen uiteen van rafelig voorvoetschuim tot bijna geen slijtage.

Wat hardlopers zeggen

Forumdraden en reviews van kopers, samengevat en gelinkt. Geen sterrenscores: we geven weer wat mensen schreven, geen cijfer.

Levensduur

De klantreviews van Running Warehouse zijn verdeeld: meerdere melden dat het voorvoetschuim binnen 12 tot 20 mijl slecht slijt, terwijl één marathonloper na ongeveer 50 mijl bijna geen slijtage zag.

Running Warehouse · bron

Lees de volledige standpunten, punt voor punt

De lichtste Adios Pro tot nu toe. RunRepeat woog 176 g tegenover 200 g voor de Pro 4, RTINGS 170,3 g, en ook Believe in the Run en Running Warehouse melden de gewichtsdaling. (RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run, Running Warehouse)

Gemaakt voor lopers die op de voorvoet en het middenvoet landen. RunRepeat en RTINGS noemen de smalle hiel allebei de grens voor de stabiliteit bij de landing. (RunRepeat, RTINGS)

Beschermend over een marathon. RTINGS vond de demping nog beschermend na een simulatie van 50 km, en RunRepeat mat 149 SA schokdemping bij de hiel tegenover een gemiddelde van 131 SA. (RunRepeat, RTINGS)

Een smalle pasvorm. RunRepeat en RTINGS beschrijven een smalle pasvorm met een lage teenbox, en Marathon Sports stelt voor een maat groter te nemen voor ruimte bij de tenen. (RunRepeat, RTINGS, Marathon Sports)

Pittig of zacht?. Thomas van Believe in the Run vond hem pittig in plaats van papperig, maar dezelfde review noemt de minder agressieve loop een nadeel voor lopers die voortstuwing willen. RTINGS vindt dat de zachte voorvoet een directe afzet beperkt en geeft de Pro 4 een pittigere beoordeling. (RTINGS, Believe in the Run)

Ruimer of strakker dan de Pro 4?. Believe in the Run vindt een iets bredere voorvoet en meer volume boven de tenen. RunRepeat mat een teenbox die 0,4 mm smaller en lager is dan die van de Pro 4, en RTINGS noemt hem heel laag. (RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run)

Gaat hij lang mee?. RunRepeat geeft meldingen door van forse slijtage na een of twee runs en het antwoord van adidas dat het om cosmetische schuring gaat, terwijl zijn eigen paar maar lichte slijtage liet zien. De klantreviews van Running Warehouse lopen uiteen van rafelig voorvoetschuim tot bijna geen slijtage. (RunRepeat, Running Warehouse)

Hoe hij is gebouwd

Een opnieuw ontworpen racer: een Lightstrike Pro-tussenzool met twee lagen, vastgehouden door een carbonversterkte EnergyRim langs de rand, een geweven Lightlock 2.0-bovenwerk en een dunne polyurethaan buitenzool met een klein Continental-vlak.

Twee lagen Lightstrike Pro, PEBA op A-TPU, omlijst door een carbonversterkte EnergyRim in plaats van staafjes, onder een Lightlock 2.0-bovenwerk, met een buitenzool van 1,0 mm en een klein Continental-vlak.

39351234567
#OnderdeelMaat
1BovenwerkLightlock 2.0Ademend vermogen 6,0 / 10
2Tong3,7 mm
3HielStijfheid 1 / 5
4TussenzoolLightstrike Pro (PEBA en A-TPU)18,2 / 30,3 AC
5PlaatEnergyRimBuigkracht 20,5 N
6Binnenzool2,0 mm
7BuitenzoolLighttraxion en Continental1,0 mm

Fig. 3 · Zijprofiel. Stackhoogtes op schaal (vermeld: 39 mm hiel, 35 mm voorvoet; gemeten: 1 mm buitenzool); de verdeling tussen de twee schuimlagen is niet gemeten en op halve hoogte getekend. Gestippeld: binnenzool, verborgen. Bronnen: Believe in the Run, RTINGS, Running Warehouse, RunRepeat.

  1. Bovenwerk. Een geweven mesh met rek in één richting, volgens Running Warehouse. Believe in the Run vindt hem lichter en soepeler dan die van de Pro 4; RTINGS beoordeelt het ademend vermogen nog steeds als matig, met 6,0 op 10.

  2. Tong. Een tong met halve zijflappen, 3,7 mm dik tegenover 5,6 mm bij de Pro 4 in het lab van RunRepeat, met nieuwe zaagtandveters die Believe in the Run waardeert.

  3. Hiel. Een zachte hiel met een hielkap van 1 op 5 in het lab van RunRepeat. Running Warehouse noemt antislip-schuimblokjes aan de binnenkant, en Believe in the Run vindt meer vulling dan bij de Pro 4 maar mist het hielpuntje om aan te trekken.

  4. Tussenzool. Een PEBA-toplaag boven een A-TPU-basis, door RunRepeat gemeten op 18,2 AC en 30,3 AC. Running Warehouse geeft de claim van adidas door van 9% meer energieterugave dan de Pro 4.

  5. Plaat. Een U-vormig frame met carbon rond de rand van de tussenzool, waardoor het schuim onder de voet ononderbroken blijft, volgens Running Warehouse. RTINGS vindt dat het wat buigstijfheid toevoegt; RunRepeat mat 20,5 N om te buigen en 11,3 Nm torsiestijfheid, onder het gemiddelde van 14,4 Nm.

  6. Binnenzool. Uitneembaar en dun: 2,0 mm in het lab van RunRepeat.

  7. Buitenzool. Een gegoten polyurethaanlaag over de hele lengte met Continental-rubber aan de mediale kant van de voorvoet. RunRepeat mat 1,0 mm en een tractiescore van 0,74, ver boven het gemiddelde van 0,53, maar merkt op dat de buitenkant van de voorvoet minder bedekt is.

Lees meer

Een opnieuw ontworpen racer: een Lightstrike Pro-tussenzool met twee lagen, vastgehouden door een carbonversterkte EnergyRim langs de rand, een geweven Lightlock 2.0-bovenwerk en een dunne polyurethaan buitenzool met een klein Continental-vlak.

1. Bovenwerk. Een geweven mesh met rek in één richting, volgens Running Warehouse. Believe in the Run vindt hem lichter en soepeler dan die van de Pro 4; RTINGS beoordeelt het ademend vermogen nog steeds als matig, met 6,0 op 10.

2. Tong. Een tong met halve zijflappen, 3,7 mm dik tegenover 5,6 mm bij de Pro 4 in het lab van RunRepeat, met nieuwe zaagtandveters die Believe in the Run waardeert.

3. Hiel. Een zachte hiel met een hielkap van 1 op 5 in het lab van RunRepeat. Running Warehouse noemt antislip-schuimblokjes aan de binnenkant, en Believe in the Run vindt meer vulling dan bij de Pro 4 maar mist het hielpuntje om aan te trekken.

4. Tussenzool. Een PEBA-toplaag boven een A-TPU-basis, door RunRepeat gemeten op 18,2 AC en 30,3 AC. Running Warehouse geeft de claim van adidas door van 9% meer energieterugave dan de Pro 4.

5. Plaat. Een U-vormig frame met carbon rond de rand van de tussenzool, waardoor het schuim onder de voet ononderbroken blijft, volgens Running Warehouse. RTINGS vindt dat het wat buigstijfheid toevoegt; RunRepeat mat 20,5 N om te buigen en 11,3 Nm torsiestijfheid, onder het gemiddelde van 14,4 Nm.

6. Binnenzool. Uitneembaar en dun: 2,0 mm in het lab van RunRepeat.

7. Buitenzool. Een gegoten polyurethaanlaag over de hele lengte met Continental-rubber aan de mediale kant van de voorvoet. RunRepeat mat 1,0 mm en een tractiescore van 0,74, ver boven het gemiddelde van 0,53, maar merkt op dat de buitenkant van de voorvoet minder bedekt is.

Duurzaamheid. De open vraag. RunRepeat geeft meldingen door van forse slijtage na een of twee runs, met blootliggend schuim aan de buitenkant van de voorvoet waar de rand tegenaan schuurt, en het antwoord van adidas dat dit cosmetische schuring is. Het eigen paar van RunRepeat liet maar lichte slijtage zien en 1,1 mm in de slijtagetest van de buitenzool, gelijk aan het gemiddelde. De klantreviews van Running Warehouse zijn verdeeld.

Duurzaamheid. De open vraag. RunRepeat geeft meldingen door van forse slijtage na een of twee runs, met blootliggend schuim aan de buitenkant van de voorvoet waar de rand tegenaan schuurt, en het antwoord van adidas dat dit cosmetische schuring is. Het eigen paar van RunRepeat liet maar lichte slijtage zien en 1,1 mm in de slijtagetest van de buitenzool, gelijk aan het gemiddelde. De klantreviews van Running Warehouse zijn verdeeld.

Specificaties, vermeld en gemeten

Elk cijfer heeft zijn bron.

Drop, mm

Running Warehouse4
Believe in the Run4
Runnea6
RunRepeat5,6
RTINGS7,3

Hielstack, mm

Believe in the Run39
Marathon Sports39
Running Warehouse38
RunRepeat35,6
RTINGS38,2

Voorvoetstack, mm

Believe in the Run35
Marathon Sports35
Running Warehouse34
RunRepeat30

Gewicht (heren), g

Running Warehouse170
Runnea175
RunRepeat176
RTINGS170,3
SpecificatieVermeldGemeten
Drop
  • 4 mm Running Warehouse
  • 6 mm Runnea
  • 5,6 mm RunRepeat
  • 7,3 mm RTINGS
Stack hiel
  • 39 mm Believe in the Run
  • 38 mm Running Warehouse
  • 35,6 mm RunRepeat
  • 38,2 mm RTINGS
Stack voorvoet
  • 35 mm Believe in the Run
  • 34 mm Running Warehouse
  • 30 mm RunRepeat
Gewicht, US M9
  • 170 g Running Warehouse
  • 175 g Runnea
  • 176 g RunRepeat
  • 170,3 g RTINGS
Ondersteuning
  • Neutraal Running Warehouse
–
Plaat
  • Carbon adidas.com
–
Ondergrond
  • Weg i-run.fr
–
Jaar van uitgave
  • 2026 Running Warehouse
–

Fig. 4 · Vermeld versus gemeten. Balken beginnen bij nul. Bronnen: Running Warehouse, Believe in the Run, Runnea, RunRepeat, RTINGS, Marathon Sports.

Labmetingen

SpecificatieGemeten
Hardheid tussenzool (basis / toplaag)
  • 30,3 AC RunRepeat
  • 18,2 AC RunRepeat
Energieterugave
  • 80,4 % RunRepeat
Torsiestijfheid
  • 11,3 Nm RunRepeat
Stijfheid hielkap
  • 1 / 5 RunRepeat
Tractiecoëfficiënt
  • 0,74 RunRepeat
Ademend vermogen
  • 3 / 5 RunRepeat
SpecificatieGemeten
Breedte teenbox
  • 69,1 mm RunRepeat
Hoogte teenbox
  • 24,9 mm RunRepeat
Dikte buitenzool
  • 1 mm RunRepeat
Dikte binnenzool
  • 2 mm RunRepeat
Dikte tong
  • 3,7 mm RunRepeat
Buigkracht
  • 20,5 N RunRepeat

Maat en pasvorm

De lengte valt bijna normaal; de pasvorm is smal, dus met brede voeten pas je hem eerst.

Lengte

Wisselende meldingen

Breedtes

standaard

Ruimte voor de tenen

Laag en taps voor de meesten, ruimer voor sommigen. RunRepeat mat een teenbox van 69,1 mm met maar 24,9 mm hoogte, lager dan de Pro 4, en RTINGS noemt hem heel laag. Believe in the Run vond daarentegen meer volume boven de tenen dan bij de Pro 4.

RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run

Volledige maatnotities van testers

RTINGS beoordeelt de lengte als valt normaal en zegt dat je gebruikelijke maat vrijwel zeker goed is. De eigenarenstem van RunRepeat, met maar 30 reacties, zegt iets klein, en Thomas van Believe in the Run raadt een halve maat groter aan. Marathon Sports vindt hem normaal vallen, maar stelt een maat groter voor voor ruimte bij de tenen.

Er is één breedte: RunRepeat noemt alleen normaal, Running Warehouse heeft alleen D op voorraad, en RTINGS meldt geen brede versie. RTINGS beschrijft ook een heel smalle boog.

RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run, Marathon Sports, Running Warehouse

Vs Adizero Adios Pro 4

De Pro 5 houdt de wedstrijdopdracht, maar wordt lichter en zachter: de staafjes worden een carbonversterkte rand, het schuim krijgt een PEBA-toplaag en de mediale uitsparing verdwijnt. De Pro 4 blijft de pittigere schoen.

Adizero Adios Pro 5Adizero Adios Pro 4
OndersteuningNeutraalNeutraal
Drop4 mm6 mm
Stack hiel39 mm39 mm
Voorvoet35 mm33 mm
Gewicht170 g201 g

Lopers die dol waren op de pittige, agressieve afzet van de Pro 4: RTINGS en Believe in the Run vinden allebei de oudere schoen de energiekere van de twee bij de afzet.

Vermelde waarden. Bron: Strideprint-catalogus (cat).

Versiegeschiedenis: Adizero Adios Pro 4 tot Adizero Adios Pro 5

EnergyRim vervangt EnergyRods. Een U-vormig frame met carbon rond het schuim in plaats van vijf staafjes onder de voet, volgens Running Warehouse en Marathon Sports. (Marathon Sports, Running Warehouse)

Lichter. RunRepeat woog 176 g tegenover 200 g voor de Pro 4, en Running Warehouse noemt hem een hele ounce lichter. (RunRepeat, Running Warehouse)

Zachtere toplaag. Een nieuwe PEBA-laag van 18,2 AC op een basis die ongeveer even stevig is als die van de Pro 4, volgens RunRepeat. (RunRepeat)

Betere grip, minder rubber. De tractie steeg van 0,55 naar 0,74 in het lab van RunRepeat, maar aan de buitenkant van de voorvoet ligt nu schuim bloot. (RunRepeat)

Rustigere geometrie. Geen mediale uitsparing en een latere rocker: RTINGS vindt hem makkelijker te vertrouwen, Believe in the Run minder agressief. (RTINGS, Believe in the Run)

Alternatieven vergeleken

Elk lost één ding op dat de Adizero Adios Pro 5 niet doet.

Adidas Adizero Adios Pro 5Adidas Adizero Adios Pro 4Saucony Endorphin Pro 5Hoka Cielo X1 3.0Adidas Adizero Evo SL
Kies hem voorDeze paginaSnellerHogere dropMeer dempingMinder demping
Drop4 mm6 mm8 mm7 mm7 mm
Stack hiel39 mm39 mm39,5 mm48 mm37 mm
Gewicht170 g201 g206 g198 g230 g
OndersteuningNeutraalNeutraalNeutraalNeutraalNeutraal
Tabel 2 · Vermelde waarden. Bron: Strideprint-catalogus (cat).

Vragen die hardlopers stellen

Heeft de Adidas Adios Pro 5 een carbonplaat?

Niet de klassieke. De Adios Pro 5 gebruikt de EnergyRim, een U-vormig frame met carbon rond de rand van de tussenzool dat de EnergyRods van de Pro 4 vervangt, volgens Running Warehouse en Believe in the Run. RTINGS vindt dat het wat buigstijfheid toevoegt, en Running Warehouse zegt dat het het schuim onder de voet ononderbroken laat.

Adios Pro 5 of Adios Pro 4?

De Adios Pro 5 is lichter (176 g tegenover 200 g in het lab van RunRepeat), zachter bovenin en stabieler door het middenvoet, met veel betere grip. De Pro 4 heeft de pittigere, agressievere afzet, volgens RTINGS en Believe in the Run. De Pro 5 is logischer voor de marathon, de Pro 4 als je een krachtigere loop wilt.

Valt de Adios Pro 5 normaal qua maat?

In de lengte grotendeels wel: RTINGS beoordeelt de Adios Pro 5 als valt normaal, terwijl de kleine eigenarenstem van RunRepeat iets klein zegt en Thomas van Believe in the Run een halve maat groter nam. De pasvorm is smal bij de boog en laag boven de tenen, en er wordt maar één breedte verkocht, dus met brede voeten pas je hem eerst.

Is de Adios Pro 5 duurzaam?

Daar is het nog te vroeg voor. RunRepeat geeft meldingen door van forse slijtage aan het blootliggende schuim aan de buitenkant van de voorvoet na een of twee runs, wat adidas cosmetische schuring noemde, terwijl het eigen paar Adios Pro 5 van RunRepeat maar lichte slijtage liet zien. De klantreviews van Running Warehouse zijn verdeeld. Bewaar hem voor wedstrijden en belangrijke trainingen.

Is de Adios Pro 5 goed voor lopers die op de hiel landen?

Niet de beste match. RunRepeat mat een heel smalle hiel van 77,1 mm bij de Adios Pro 5 en zegt dat de geometrie duidelijk lopers bevoordeelt die op de voorvoet of het middenvoet landen; voor lopers die op de hiel landen stelt het de Saucony Endorphin Pro 5 voor. Ook RTINGS zegt dat de smalle hiel de stabiliteit bij de landing beperkt.

Is de Adios Pro 5 goed voor een marathon?

Ja, dat is het beste gebruik. RTINGS geeft de Adios Pro 5 8,5 op 10 voor racen op de halve en hele marathon en vond de demping nog beschermend in een gesimuleerde run van 50 km, en RunRepeat geeft hem 94 op 100 voor racen. Lopers die laat in een wedstrijd stabiliteit nodig hebben, willen misschien een bredere hiel.

Hoeveel weegt de Adios Pro 5?

Running Warehouse noemt de Adios Pro 5 met 170 g voor een herenmaat US 9, en RTINGS woog 170,3 g; RunRepeat woog 176 g. Slechts 6 van de 149 neutrale wegschoenen die in onze catalogus in een herenmaat US 9 zijn gewogen, zijn lichter, en slechts 11 van de 234 noemen een lagere drop dan zijn 4 mm.

Bronnen

  1. RunRepeat, adidas Adizero Adios Pro 5 lab review (Carlos Sánchez, October 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  2. RTINGS, adidas Adizero Adios Pro 5 review (September 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  3. Believe in the Run, Adidas Adizero Adios Pro 5 Review (September 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  4. Marathon Sports, adidas Adios Pro 5 review: meet the carbon Energy Rim (September 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  5. Running Warehouse, adidas adizero Adios Pro 5 Men’s Shoes. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  6. Runnea, Adidas Adizero Adios Pro 5 (product guide). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  7. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  8. adidas.com · Plaat, vermeld
  9. i-run.fr · Ondergrond, vermeld
  10. cat: Strideprint-catalogus, 395 schoenen

Zo beoordelen we. We lezen gepubliceerde tests, pagina’s van merken en winkels en labmetingen, vergelijken de cijfers en melden waar ze niet overeenkomen. We hebben deze schoen zelf niet getest. Laatst bijgewerkt op 13 oktober 2026.

Is het jouw paar?Start je fitting