1. Schoenen
  2. Hoka
  3. Skyward X 2
Hoka Skyward X 2, zijaanzicht

Hoka Skyward X 2 review

De supertrainer met maximale stack van Hoka, met PEBA-schuim boven een frame van superkritisch EVA en een carbonplaat, komt terug lichter en iets lager dan de eerste Skyward X.

Drop
5 mm
Stack hiel
44 mm
Voorvoet
39 mm
Gewicht
283 g
Ondersteuning
Neutraal
Plaat
Carbon
Is het jouw paar? Start je fitting

US M9, zoals vermeld. Bijgewerkt op 13 okt 2026 · 8 bronnen

Ons oordeel

Een hoge, stabiele cruiser voor rustige kilometers.

De Skyward X 2 is een neutrale trainer met maximale stack waarvan de brede basis, carbonplaat en rocker een zeer hoge schoen stabiel en soepel laten voelen bij rustige runs en duurlopen. Hij past bij neutrale lopers of lopers met een milde binnenwaartse rol en een normale tot smalle voet die bescherming willen voor veel kilometers, niet bij een schoen voor snelheidswerk of een brede voorvoet.

Sterke punten

  • Diepe, beschermende demping die elke test benadrukt
  • Opmerkelijk stabiel voor zijn hoogte in twee van de drie tests
  • Ongeveer 9 procent lichter dan de eerste Skyward X, volgens RunRepeat
  • Soepele rocker die je door lange, gestage runs rolt
  • Goede energieterugave voor zo’n gedempte schoen

Zwakke punten

  • Nog steeds zwaar: 283 g in een herenmaat US 9
  • Lage, taps toelopende teenbox voor Doctors of Running en RunRepeat
  • Geen snelheidsschoen: tests sluiten intervallen en korte wedstrijden uit
  • Zeer stijf platform, 23,0 N in de buigtest van RunRepeat
  • Eén standaardbreedte in de meeste markten

Voor wie hij past

  • Je week is gebouwd op rustige runs en duurlopen
  • Je wilt hoogte zonder wiebel
  • Je voet rolt een beetje naar binnen
  • Je bent een zwaardere loper

Wie hem moet overslaan

  • Je voorvoet is breed of je tenen hebben ruimte nodig
  • Je wilt één schoen voor elk tempo
  • Je loopt op grind of trails

Schoenprofiel

Waar de Skyward X 2 zit tussen de 395 schoenen in onze catalogus.

50100DempingLichtheidStabiliteitDropReactiviteit
AsSkyward X 2
Demping87
Lichtheid28
Stabiliteit30
Drop9
Reactiviteit60

Fig. 1 · Zo lees je het. Elke as loopt van 0 in het midden tot 100 aan de rand. Demping, lichtheid en drop zijn de plek van de schoen in de catalogus op basis van vermelde waarden; stabiliteit en reactiviteit zijn gescoord op basis van het type ondersteuning, de plaat, de rocker en het beoogde gebruik. De stippellijn in grijs is de mediaan van de catalogus. Bron: Strideprint-catalogus (cat).

Waar hij zit in de catalogus

Gewicht283 g, zwaarder dan 72% van de schoenen

Drop5 mm, lager dan 80% van de schoenen

Stack hiel44 mm, hoger dan 87% van de schoenen

Stack voorvoet39 mm, hoger dan 92% van de schoenen

Fig. 2 · Verdeling van vermelde waarden over de catalogus. De hoogte van een balk is het aantal schoenen in elke klasse. Gewicht: 300 schoenen, gemiddeld 257,2 g. Drop: 306 schoenen, gemiddeld 7,1 mm. Stack hiel: 255 schoenen, gemiddeld 38 mm. Stack voorvoet: 253 schoenen, gemiddeld 31,1 mm. Bron: Strideprint-catalogus (cat), vermelde waarden.

Hoe hij aanvoelt

Geschreven op basis van 5 gepubliceerde tests. We citeren metingen, geen indrukken die we niet hadden.

Diep, zacht en beschermend. PEBA boven een frame van superkritisch EVA op een hiel van 44 mm: zacht met 31,9 AC in het lab van RunRepeat, beschermend in plaats van papperig voor Doctors of Running.

Stabiel voor 44 mm, met één tegenstem. Een brede basis, plaat en rocker leveren een A op van Doctors of Running en 92 van RunRepeat; RTINGS geeft 6,3 en noemt een zachte hiel.

Veerkrachtig, maar zonder haast. Energieterugave van 64,3 procent bij de hiel en 67,6 bij de voorvoet in het lab van RunRepeat, met een stijve rol met rocker die relaxt blijft.

Diep, zacht en beschermend. De tussenzool zet een PEBA-toplaag boven een stevigere frame van superkritisch EVA. Hoka noemt 44 mm bij de hiel en 39 mm bij de voorvoet, en maar 9 van de 181 neutrale wegschoenen in onze catalogus noemen een hogere voorvoet.

RunRepeat mat het schuim op 31,9 op de AC-schaal, zachter dan gemiddeld, met schokdemping bij de hiel ruim boven het labgemiddelde. RTINGS geeft de demping 9,1 en de demping van de voorvoet bij duurlopen 8,9. Doctors of Running vond hem beschermend maar niet papperig.

Stabiel voor 44 mm, met één tegenstem. Doctors of Running schrijft het toe aan brede zijwanden, een uitlopende basis, de PEBA in een EVA-frame, een centrale groef, de carbonplaat en een vroege rocker, en beide testers geven stabiliteit een A. RunRepeat mat een tussenzool van 125,7 mm bij de voorvoet en 103,7 mm bij de hiel en geeft stabiliteit 92.

RTINGS is het niet eens en geeft stabiliteit 6,3 omdat de hiel zacht is en het hoge schuim stevigheid mist. Land je hard op de buitenkant van de hiel, dan is dat het punt om op te letten.

Veerkrachtig, maar zonder haast. RunRepeat mat een energieterugave van 64,3 procent bij de hiel en 67,6 procent bij de voorvoet, goede cijfers voor een schoen die zo gedempt is. Het platform is zeer stijf met 23,0 N in zijn buigtest, dus de rocker doet het rollen.

Testers voelden het. Believe in the Run vond hem iets pittiger dan het origineel, en een tester van Doctors of Running vond hem pittig. De ander vond hem niet pittig genoeg voor snellere trainingen, en RTINGS vindt dat de zachte voorvoet pit mist voor kortere wedstrijden.

Lees meer

Diep, zacht en beschermend. De tussenzool zet een PEBA-toplaag boven een stevigere frame van superkritisch EVA. Hoka noemt 44 mm bij de hiel en 39 mm bij de voorvoet, en maar 9 van de 181 neutrale wegschoenen in onze catalogus noemen een hogere voorvoet.

RunRepeat mat het schuim op 31,9 op de AC-schaal, zachter dan gemiddeld, met schokdemping bij de hiel ruim boven het labgemiddelde. RTINGS geeft de demping 9,1 en de demping van de voorvoet bij duurlopen 8,9. Doctors of Running vond hem beschermend maar niet papperig.

Stabiel voor 44 mm, met één tegenstem. Doctors of Running schrijft het toe aan brede zijwanden, een uitlopende basis, de PEBA in een EVA-frame, een centrale groef, de carbonplaat en een vroege rocker, en beide testers geven stabiliteit een A. RunRepeat mat een tussenzool van 125,7 mm bij de voorvoet en 103,7 mm bij de hiel en geeft stabiliteit 92.

RTINGS is het niet eens en geeft stabiliteit 6,3 omdat de hiel zacht is en het hoge schuim stevigheid mist. Land je hard op de buitenkant van de hiel, dan is dat het punt om op te letten.

Veerkrachtig, maar zonder haast. RunRepeat mat een energieterugave van 64,3 procent bij de hiel en 67,6 procent bij de voorvoet, goede cijfers voor een schoen die zo gedempt is. Het platform is zeer stijf met 23,0 N in zijn buigtest, dus de rocker doet het rollen.

Testers voelden het. Believe in the Run vond hem iets pittiger dan het origineel, en een tester van Doctors of Running vond hem pittig. De ander vond hem niet pittig genoeg voor snellere trainingen, en RTINGS vindt dat de zachte voorvoet pit mist voor kortere wedstrijden.

Voor welke runs hij is

RunGeschiktheidWaaromBron
Rustige runsErvoor gemaaktZijn thuisbasis: RunRepeat geeft hem 93 voor dagelijks hardlopen.RunRepeat, The Run Testers
DuurlopenErvoor gemaaktRTINGS noemt de duurloop zijn beste gebruik, met 7,8.RTINGS, Believe in the Run
HerstelrunjesErvoor gemaaktBelieve in the Run noemt herstelruns onder zijn beste gebruik; een tester vond zijn benen daarna fris.Believe in the Run
Marathon (wedstrijd)Kan ookRTINGS geeft hem 7,4 voor de halve en hele marathon bij relaxt tempo; voor een tijddoel doen lichtere schoenen het beter.RTINGS, i-run
TempotrainingKan ookGestage versnellingen zijn prima, maar RunRepeat geeft tempo 73 en Doctors of Running vindt hem niet pittig genoeg voor volledige trainingen.Doctors of Running, RunRepeat, The Run Testers
IntervaltrainingNiet ervoorTe zwaar en hoog voor korte, scherpe inspanningen, volgens RTINGS en i-run.RTINGS, i-run
WandelenErvoor gemaaktDoctors of Running vinkt hem aan als goed voor wandelen en staan.Doctors of Running

Bron: RunRepeat, The Run Testers, RTINGS, Believe in the Run, i-run, Doctors of Running

Wat de tests zeggen

De gepubliceerde tests zijn het erover eens dat de Skyward X 2 een diep gedempte, lichtere evolutie van de eerste Skyward X is, gemaakt voor rustige en lange kilometers in plaats van snelheid. Ze verschillen van mening over hoe stabiel hij voelt en hoeveel ruimte de voorvoet laat.

TestTypeOnze lezingIn één zinBron
Doctors of RunningReviewWisselendBeide testers geven prestaties B+ en stabiliteit A maar pasvorm maar C+ tot B-: een stabiele, beschermende schoen voor duurlopen geremd door zijn teenbox.
RunRepeatLabPositiefRunRepeat geeft hem 87 op 100: lichter dan de eerste Skyward X, uitstekend voor rustige en lange runs, maar een specialist in plaats van een brede keuze.
RTINGSLabWisselendRTINGS geeft 7,4: een cruiser met maximale stack en plaat voor lange relaxte runs, geremd door gewicht voor racen.
Believe in the RunReviewPositiefBelieve in the Run plaatst hem in de B-klasse, met een A voor prestaties: een cruiser voor duurlopen en werkpaard voor veel kilometers, geen schoen die alles kan.
The Run TestersReviewWisselendThe Run Testers houdt van zijn veerkrachtige, stabiele loop voor rustige en lange kilometers, maar ziet hem als onderdeel van een rotatie in plaats van één schoen voor de meeste lopers.
Tabel 1 · Consensus van gepubliceerde tests. “Onze lezing” vat de eigen conclusie van elke test samen, in onze woorden. Er worden geen scores omgerekend of verzonnen. Geraadpleegd op 13 okt 2026.

Ze zijn het eens

  • Maximale, beschermende dempingRunRepeat mat een zachte tussenzool van 31,9 AC en hoge schokdemping, RTINGS geeft de demping 9,1, en testers van Believe in the Run vonden hun benen fris na duurlopen.
  • Rustige en lange kilometers, geen snelheidRunRepeat, Doctors of Running, RTINGS en The Run Testers plaatsen hem allemaal bij rustige runs en duurlopen en sluiten hem uit voor snelle trainingen.
  • Lichter dan de eerste versieRunRepeat mat een afname van ongeveer 9 procent, en Doctors of Running en Believe in the Run voelen het verschil allebei laat in runs.

Ze verschillen

  • Hoe stabiel hij voeltDoctors of Running geeft stabiliteit een A en RunRepeat geeft 92. RTINGS geeft stabiliteit 6,3 en wijst op een zachte hiel en een hoge stack met schuim dat stevigheid mist.
  • Ruimte voor de tenenDoctors of Running vond de teenbox laag en taps, en RunRepeat neigt naar smal. RTINGS noemt de ruime hoogte en breedte van de voorvoet, en een tester van Believe in the Run had veel ruimte voor de tenen.
  • Ademend vermogenRunRepeat mat 74 BR, goed voor een zacht bovenwerk, en The Run Testers vond hem beter ademend dan het origineel. Testers van Believe in the Run vonden hem warm.
Lees de volledige standpunten, punt voor punt

Maximale, beschermende demping. RunRepeat mat een zachte tussenzool van 31,9 AC en hoge schokdemping, RTINGS geeft de demping 9,1, en testers van Believe in the Run vonden hun benen fris na duurlopen. (RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run)

Rustige en lange kilometers, geen snelheid. RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS en The Run Testers plaatsen hem allemaal bij rustige runs en duurlopen en sluiten hem uit voor snelle trainingen. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, The Run Testers)

Lichter dan de eerste versie. RunRepeat mat een afname van ongeveer 9 procent, en Doctors of Running en Believe in the Run voelen het verschil allebei laat in runs. (Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run)

Hoe stabiel hij voelt. Doctors of Running geeft stabiliteit een A en RunRepeat geeft 92. RTINGS geeft stabiliteit 6,3 en wijst op een zachte hiel en een hoge stack met schuim dat stevigheid mist. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS)

Ruimte voor de tenen. Doctors of Running vond de teenbox laag en taps, en RunRepeat neigt naar smal. RTINGS noemt de ruime hoogte en breedte van de voorvoet, en een tester van Believe in the Run had veel ruimte voor de tenen. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run)

Ademend vermogen. RunRepeat mat 74 BR, goed voor een zacht bovenwerk, en The Run Testers vond hem beter ademend dan het origineel. Testers van Believe in the Run vonden hem warm. (RunRepeat, Believe in the Run, The Run Testers)

Hoe hij is gebouwd

Een opbouw met twee soorten schuim en carbonplaat: PEBA bovenop, een frame van superkritisch EVA eronder, een bolle carbonplaat ertussen, een bovenwerk van creel jacquard-mesh en een dunne rubberen buitenzool.

PEBA boven een frame van superkritisch EVA met een bolle carbonplaat, een bovenwerk van jacquard-mesh en een dunne buitenzool van 2,1 mm die goed standhield in de test van RunRepeat.

44391234567
#OnderdeelMaat
1BovenwerkCreel jacquard-meshAdemend vermogen 74 BR
2Tong6,9 mm
3HielStijfheid 4 / 5
4TussenzoolPEBA en superkritisch EVAHardheid 31,9 AC
5PlaatBolle carbonplaatFlex 23,0 N
6Binnenzool4,4 mm
7Buitenzool2,1 mm

Fig. 3 · Zijprofiel. Stackhoogtes op schaal (vermeld: 44 mm hiel, 39 mm voorvoet; gemeten: 2,1 mm buitenzool); de verdeling tussen de twee schuimlagen is niet gemeten en op halve hoogte getekend. Gestippeld: binnenzool, verborgen. Bronnen: Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run, Running Warehouse, i-run. BR: de ademendheidsschaal van RunRepeat (geen score op 100).

  1. Bovenwerk. Een jacquard-mesh vervangt het breisel van de eerste Skyward X, volgens Believe in the Run. RunRepeat mat het ademend vermogen op 74 BR, ongeveer gemiddeld, al vonden testers van Believe in the Run hem nog steeds warm.

  2. Tong. Zonder zijflappen en goed gewatteerd: RunRepeat mat 6,9 mm, boven zijn gemiddelde van 5,8 mm, en vond een extra bovenste oogje voor alternatieve vetering. Doctors of Running beschrijft de vulling als strategisch geplaatst.

  3. Hiel. Een stijve hielkap, 4 op 5 in de test van RunRepeat, met matige vulling die beide testers van Doctors of Running comfortabel vonden. Er is geen lusje om aan te trekken. RunRepeat wijst de hielvulling aan als zwak punt voor de levensduur.

  4. Tussenzool. Een PEBA-toplaag geeft het grootste deel van de veerkracht, terwijl een stevigere frame van superkritisch EVA structuur en stabiliteit toevoegt. RunRepeat mat het schuim op 31,9 AC en vond het platform 2 mm breder bij de voorvoet en 3,6 mm breder bij de hiel dan bij de eerste Skyward X.

  5. Plaat. Een opnieuw ontworpen bolle carbonplaat, H-vormig volgens RunRepeat, afgestemd op geleiding en controle in plaats van wedstrijdsnelheid. Ze maakt de schoen zeer stijf, 23,0 N in de buigtest van RunRepeat, en 19,0 Nm bij torsie.

  6. Binnenzool. Uitneembaar, 4,4 mm dik. RunRepeat waarschuwt dat een losse binnenzool misschien niet past bij de verhoogde, badkuipachtige zijwanden, al beoordeelt Doctors of Running hem als geschikt voor orthopedische zolen.

  7. Buitenzool. Kleverig rubber in de voorvoet en Durabrasion-rubber bij de hiel, volgens Running Warehouse, maar 2,1 mm dik in het lab van RunRepeat. De tractie scoorde 0,61, boven het labgemiddelde, en Doctors of Running vond de grip goed op natte wegen.

Lees meer

Een opbouw met twee soorten schuim en carbonplaat: PEBA bovenop, een frame van superkritisch EVA eronder, een bolle carbonplaat ertussen, een bovenwerk van creel jacquard-mesh en een dunne rubberen buitenzool.

1. Bovenwerk. Een jacquard-mesh vervangt het breisel van de eerste Skyward X, volgens Believe in the Run. RunRepeat mat het ademend vermogen op 74 BR, ongeveer gemiddeld, al vonden testers van Believe in the Run hem nog steeds warm.

2. Tong. Zonder zijflappen en goed gewatteerd: RunRepeat mat 6,9 mm, boven zijn gemiddelde van 5,8 mm, en vond een extra bovenste oogje voor alternatieve vetering. Doctors of Running beschrijft de vulling als strategisch geplaatst.

3. Hiel. Een stijve hielkap, 4 op 5 in de test van RunRepeat, met matige vulling die beide testers van Doctors of Running comfortabel vonden. Er is geen lusje om aan te trekken. RunRepeat wijst de hielvulling aan als zwak punt voor de levensduur.

4. Tussenzool. Een PEBA-toplaag geeft het grootste deel van de veerkracht, terwijl een stevigere frame van superkritisch EVA structuur en stabiliteit toevoegt. RunRepeat mat het schuim op 31,9 AC en vond het platform 2 mm breder bij de voorvoet en 3,6 mm breder bij de hiel dan bij de eerste Skyward X.

5. Plaat. Een opnieuw ontworpen bolle carbonplaat, H-vormig volgens RunRepeat, afgestemd op geleiding en controle in plaats van wedstrijdsnelheid. Ze maakt de schoen zeer stijf, 23,0 N in de buigtest van RunRepeat, en 19,0 Nm bij torsie.

6. Binnenzool. Uitneembaar, 4,4 mm dik. RunRepeat waarschuwt dat een losse binnenzool misschien niet past bij de verhoogde, badkuipachtige zijwanden, al beoordeelt Doctors of Running hem als geschikt voor orthopedische zolen.

7. Buitenzool. Kleverig rubber in de voorvoet en Durabrasion-rubber bij de hiel, volgens Running Warehouse, maar 2,1 mm dik in het lab van RunRepeat. De tractie scoorde 0,61, boven het labgemiddelde, en Doctors of Running vond de grip goed op natte wegen.

Duurzaamheid. De buitenzool verloor 0,9 mm in de slijtagetest van RunRepeat, beter dan gemiddeld, maar het rubber is dun. De teenbox scoorde 3 op 5 en de hielvulling maar 2. Een tester van Doctors of Running zag na ongeveer 80 mijl (ongeveer 130 km) minimale slijtage van de buitenzool en geen afbraak van de tussenzool, en een tester van Believe in the Run verwacht enkele honderden mijlen.

Duurzaamheid. De buitenzool verloor 0,9 mm in de slijtagetest van RunRepeat, beter dan gemiddeld, maar het rubber is dun. De teenbox scoorde 3 op 5 en de hielvulling maar 2. Een tester van Doctors of Running zag na ongeveer 80 mijl (ongeveer 130 km) minimale slijtage van de buitenzool en geen afbraak van de tussenzool, en een tester van Believe in the Run verwacht enkele honderden mijlen.

Specificaties, vermeld en gemeten

Elk cijfer heeft zijn bron.

Drop, mm

Believe in the Run5
RunRepeat7,6
RTINGS6,7

Hielstack, mm

Believe in the Run44
Running Warehouse49
RunRepeat45,8
RTINGS48,6

Voorvoetstack, mm

Believe in the Run39
Running Warehouse44
RunRepeat38,2

Gewicht (heren), g

Doctors of Running283
RunRepeat286
RTINGS283,3
SpecificatieVermeldGemeten
Drop
  • 5 mm Doctors of Running
  • 7,6 mm RunRepeat
  • 6,7 mm RTINGS
Stack hiel
  • 44 mm Doctors of Running
  • 49 mm Running Warehouse
  • 45,8 mm RunRepeat
  • 48,6 mm RTINGS
Stack voorvoet
  • 39 mm Doctors of Running
  • 44 mm Running Warehouse
  • 38,2 mm RunRepeat
Gewicht, US M9
  • 283 g Doctors of Running
  • 286 g RunRepeat
  • 283,3 g RTINGS
Ondersteuning
  • Neutraal Doctors of Running
–
Plaat
  • Carbon Running Warehouse
–
Ondergrond
  • Weg cat
–
Jaar van uitgave
  • 2026 Doctors of Running
–

Fig. 4 · Vermeld versus gemeten. Balken beginnen bij nul. Bronnen: Believe in the Run, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse, Doctors of Running.

Labmetingen

SpecificatieGemeten
Hardheid tussenzool
  • 31,9 AC RunRepeat
Energieterugave (hiel)
  • 64,3 % RunRepeat
Torsiestijfheid
  • 19 Nm RunRepeat
Buigkracht
  • 23 N RunRepeat
Stijfheid hielkap
  • 4 / 5 RunRepeat
Tractiecoëfficiënt
  • 0,61 RunRepeat
SpecificatieGemeten
Ademend vermogen
  • 74 BR RunRepeat
Breedte teenbox
  • 72,7 mm RunRepeat
Hoogte teenbox
  • 28,4 mm RunRepeat
Dikte buitenzool
  • 2,1 mm RunRepeat
Dikte binnenzool
  • 4,4 mm RunRepeat
Dikte tong
  • 6,9 mm RunRepeat

BR: de ademendheidsschaal van RunRepeat (geen score op 100).

Maat en pasvorm

De lengte is voor de meeste testers goed, maar een lage, taps toelopende teenbox laat hem voor sommigen kort voelen.

Lengte

Wisselende meldingen

Breedtes

standaard

Ruimte voor de tenen

RunRepeat mat een teenbox van 72,7 mm, dicht bij het gemiddelde, met royale hoogte van 28,4 mm. Doctors of Running vond hem toch laag en taps, terwijl RTINGS de hoogte en breedte van de voorvoet als ruim beoordeelt.

Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS

Volledige maatnotities van testers

Doctors of Running en RTINGS vonden de lengte valt normaal, net als twee van de drie testers van Believe in the Run. De lezers van RunRepeat stemmen iets klein, en de derde tester van Believe in the Run vond hem kort en nam een maat groter.

Doctors of Running legt de verdeeldheid uit: de teenbox is taps en laag, dus hij kan eerst kort voelen en wordt ruimer met dragen. Een zijdelingse overlay die nu doorloopt in de voorvoet beperkt de rek, daarom zien ze hem als schoen voor normale tot smalle voeten.

RunRepeat, RTINGS en Running Warehouse noemen één standaardbreedte. The Run Testers zeggen dat er een brede versie is; controleer wat jouw land aanbiedt voordat je erop rekent.

Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run, The Run Testers, Running Warehouse

Vs Skyward X

Een verfijning in plaats van een heruitvinding: lichter, op papier iets lager, breder aan de basis, met een nieuw bovenwerk en een opnieuw ontworpen plaat.

Hou de eerste Skyward X als je hield van zijn zachtere, meer meegevende loop of zijn voorvoet ruimer vond. Stap over op de X 2 als het gewicht je hinderde of je een stabielere, iets levendigere schoen voor duurlopen wilt.

Versiegeschiedenis: Skyward X tot Skyward X 2

Lichter. RunRepeat mat een afname van ongeveer 9 procent, en Doctors of Running meldt ongeveer 0,8 oz minder voor heren. (Doctors of Running, RunRepeat)

Lagere hiel op papier. Believe in the Run noemt een hielstack die daalt van 48 naar 44 mm. RunRepeat mat een kleinere verandering, en Running Warehouse mat beide versies op 49 mm, wat Doctors of Running toeschrijft aan dunner rubber. (Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run)

Nieuw bovenwerk. Een jacquard-mesh vervangt het breisel, met meer vulling in de tong. Doctors of Running vindt de voorvoet smaller dan voorheen door een zijdelingse overlay, terwijl een tester van Believe in the Run hem iets toegankelijker vond. (Doctors of Running, Believe in the Run)

Bredere basis, steviger loop. RunRepeat mat de tussenzool 2 mm breder bij de voorvoet en 3,6 mm breder bij de hiel. Doctors of Running vond de herontworpen plaat en schuimsoorten steviger en reactiever dan het zachtere origineel. (Doctors of Running, RunRepeat)

Alternatieven vergeleken

Elk lost één ding op dat de Skyward X 2 niet doet.

Hoka Skyward X 2ASICS Superblast 3ASICS MegablastHoka Bondi 9New Balance FuelCell SuperComp Trainer v3
Kies hem voorDeze paginaLichterSnellerRuimere pasvormMinder demping
Drop5 mm8 mm8 mm5 mm6 mm
Stack hiel44 mm47 mm46 mm43 mm40 mm
Gewicht283 g238 g230 g297 g261 g
OndersteuningNeutraalNeutraalNeutraalNeutraalNeutraal
Tabel 2 · Vermelde waarden. Bron: Strideprint-catalogus (cat).

Vragen die hardlopers stellen

Valt de Hoka Skyward X 2 normaal qua maat?

Grotendeels, in de lengte. Doctors of Running, RTINGS en twee van de drie testers van Believe in the Run vonden hem valt normaal, terwijl de lezers van RunRepeat iets klein stemmen. De lage, taps toelopende teenbox kan hem eerst kort laten voelen, dus zit je tussen twee maten of heb je een brede voorvoet, neem dan een halve maat groter.

Skyward X of Skyward X 2: wat is er veranderd?

De Skyward X 2 is ongeveer 9 procent lichter in het lab van RunRepeat, heeft een bovenwerk van jacquard-mesh in plaats van breisel, een opnieuw ontworpen carbonplaat en een bredere basis. Hoka verlaagde de opgegeven hiel van 48 naar 44 mm. Doctors of Running vindt de loop steviger en reactiever, maar de voorvoet smaller.

Is de Skyward X 2 goed voor een marathon?

Om comfortabel uit te lopen wel. RTINGS beoordeelt de Skyward X 2 met 7,4 voor de halve en hele marathon, en i-run noemt marathontempo en matige wedstrijden op de weg. Met 283 g in een herenmaat US 9 is hij te zwaar voor een tijddoel, waarvoor RTINGS lichtere schoenen voorstelt.

Is de Skyward X 2 ook breed verkrijgbaar?

In de meeste markten niet. RunRepeat, RTINGS en Running Warehouse noemen alleen een standaardbreedte voor de Skyward X 2, en Doctors of Running beschrijft een lage, taps toelopende teenbox. The Run Testers zeggen dat er een brede versie is, dus controleer je land. Met een brede voorvoet is de Bondi 9 een toegankelijker Hoka.

Is de Skyward X 2 goed bij hyperpronatie?

De Skyward X 2 is een neutrale schoen, maar testers vinden hem stabiel genoeg voor een milde binnenwaartse rol: RunRepeat raadt hem aan voor milde hyperpronatie, en Doctors of Running zegt dat hij past bij milde tot matige geleidingsbehoeften. Hij corrigeert niets. Heb je pijn, ga dan naar een professional, en controleer hoe je voet echt beweegt voordat je kiest.

Is de Skyward X 2 goed voor zware lopers?

RTINGS beschrijft de Skyward X 2 als cruiser die past bij zwaardere lopers, en i-run noemt hem ook voor zwaardere bouw. De opgegeven hiel van 44 mm, de zachte PEBA-laag en de brede basis geven veel bescherming. RTINGS merkt wel op dat het hielschuim stevigheid mist, dus zware lopers die op de hiel landen voelen hem misschien wegzakken.

Kun je wandelen in de Skyward X 2?

Ja. Doctors of Running beoordeelt de Skyward X 2 als goed voor wandelen en staan, met een goede afschuining van de hiel, en geschikt voor orthopedische zolen. Het stijve platform met rocker rolt je naar voren, wat helpt op lange dagen op de been. Vermijd grindpaden: steentjes blijven in de centrale groef zitten.

Bronnen

  1. Doctors of Running, HOKA Skyward X 2 Review (Matt Klein, Andrea Myers, April 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  2. RunRepeat, HOKA Skyward X 2 lab review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  3. RTINGS, HOKA Skyward X 2 running shoe review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  4. Believe in the Run, Hoka Skyward X 2 Review (April 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  5. The Run Testers, Hoka Skyward X 2 review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  6. Running Warehouse, HOKA Skyward X 2 Men’s Shoes. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  7. i-run, Hoka Skyward X 2 (men). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  8. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  9. cat: Strideprint-catalogus, 395 schoenen

Zo beoordelen we. We lezen gepubliceerde tests, pagina’s van merken en winkels en labmetingen, vergelijken de cijfers en melden waar ze niet overeenkomen. We hebben deze schoen zelf niet getest. Laatst bijgewerkt op 13 oktober 2026.

Is het jouw paar?Start je fitting