1. Schoenen
  2. Nike
  3. Vaporfly 4
Nike Vaporfly 4, zijaanzicht

Nike Vaporfly 4 review

De lichtste Vaporfly tot nu toe, lager en steviger dan de Vaporfly 3. Testers houden ervan van 5 km tot de halve marathon en twisten over de pasvorm van de hiel, de marathon en de buitenzool.

Drop
6 mm
Stack hiel
36 mm
Voorvoet
30 mm
Gewicht
167 g
Ondersteuning
Neutraal
Plaat
Carbon
Is het jouw paar? Start je fitting

herenmaat US 9 (Running Warehouse, Doctors of Running), zoals vermeld. Bijgewerkt op 13 okt 2026 · 9 bronnen

Ons oordeel

Lichter, lager, gebouwd voor kortere wedstrijden.

De Vaporfly 4 is een wedstrijdschoen voor de weg met carbonplaat en een volledige ZoomX-tussenzool, teruggebracht tot ongeveer 167 g in een herenmaat US 9 en lager gezet dan de Vaporfly 3. Hij past bij lichte, neutrale lopers met een efficiënte landing op het middenvoet of de voorvoet die wedstrijden lopen van 5 km tot de halve marathon, en vraagt veel van een hiel die slipt of een loopstijl die steun nodig heeft.

Sterke punten

  • Zeer licht: ongeveer 167 g in een herenmaat US 9
  • Pittig en snel van 5 km tot de halve marathon
  • Hoge energieterugave: 74,5 % bij de voorvoet in het lab van RunRepeat
  • Een opnieuw ontworpen tong en een uitneembare binnenzool, nieuw in deze versie

Zwakke punten

  • Hielslip gemeld door meerdere testers
  • Smal, onstabiel platform, vooral bij de hiel
  • Dunne demping voor de hele marathon
  • Slijtage van de buitenzool al vroeg opgemerkt door Doctors of Running

Voor wie hij past

  • Je loopt wedstrijden van 5 km tot de halve
  • Je bent een lichte, efficiënte loper
  • Je voet is normaal tot smal
  • Hoge supershoes voelen te veel

Wie hem moet overslaan

  • Je bent een zwaardere loper
  • Je hebt stabiliteit nodig of hebt losse enkels
  • Je landt hard op je hiel

Schoenprofiel

Waar de Vaporfly 4 zit tussen de 395 schoenen in onze catalogus.

50100DempingLichtheidStabiliteitDropReactiviteit
AsVaporfly 4
Demping24
Lichtheid97
Stabiliteit30
Drop20
Reactiviteit60

Fig. 1 · Zo lees je het. Elke as loopt van 0 in het midden tot 100 aan de rand. Demping, lichtheid en drop zijn de plek van de schoen in de catalogus op basis van vermelde waarden; stabiliteit en reactiviteit zijn gescoord op basis van het type ondersteuning, de plaat, de rocker en het beoogde gebruik. De stippellijn in grijs is de mediaan van de catalogus. Bron: Strideprint-catalogus (cat).

Waar hij zit in de catalogus

Gewicht167 g, lichter dan 97% van de schoenen

Drop6 mm, lager dan 59% van de schoenen

Stack hiel36 mm, lager dan 69% van de schoenen

Stack voorvoet30 mm, lager dan 56% van de schoenen

Fig. 2 · Verdeling van vermelde waarden over de catalogus. De hoogte van een balk is het aantal schoenen in elke klasse. Gewicht: 300 schoenen, gemiddeld 257,2 g. Drop: 306 schoenen, gemiddeld 7,1 mm. Stack hiel: 255 schoenen, gemiddeld 38 mm. Stack voorvoet: 253 schoenen, gemiddeld 31,1 mm. Bron: Strideprint-catalogus (cat), vermelde waarden.

Hoe hij aanvoelt

Geschreven op basis van 5 gepubliceerde tests. We citeren metingen, geen indrukken die we niet hadden.

Laag en slank voor een supershoe. ZoomX over de hele lengte op 34,7 AC op een lagere hiel van 34,1 mm: stevig en slank, en hard voor veel lopers voorbij de halve.

Smal, en dat merk je. Een hiel van 77,0 mm tegenover een gemiddelde van 91,1 mm: een smal platform dat past bij een stabiele, efficiënte loopstijl.

Komt tot leven naarmate je sneller gaat. 74,5 procent energieterugave en een steilere Flyplate: pittig op wedstrijdtempo, vlak bij rustig tempo.

Laag en slank voor een supershoe. Een volledige ZoomX-tussenzool, afgeslankt waar Nike vond dat schuim niet nodig was. RunRepeat mat 34,1 mm bij de hiel en 25,5 mm bij de voorvoet, onder de gemiddelden die het registreert, en het schuim op 34,7 AC.

Doctors of Running voelden hem veel steviger dan eerdere Vaporflys, over de eerste 40 mijl iets zachter wordend. RTINGS geven de demping bij de voorvoet 6,2 op 10 en vinden dat hij hard wordt na de halve marathon.

Smal, en dat merk je. RunRepeat mat de hiel van de tussenzool op 77,0 mm tegenover een gemiddelde van 91,1 mm, en RTINGS noemen het platform zeer smal. Zacht schuim bij de hiel kan landingen op de hiel laten wiebelen, volgens RTINGS.

Testers zijn het oneens over hoeveel dat uitmaakt. Een tester van Doctors of Running vond dat de centrale groef en de stijve plaat de smalle basis compenseren, terwijl een ander hem de minst stabiele Vaporfly tot nu toe noemde.

Komt tot leven naarmate je sneller gaat. RunRepeat mat 74,5 procent energieterugave bij de voorvoet, ruim boven het gemiddelde van 61,4 procent, en RTINGS geven de energieterugave 8,4 op 10. Nike zette de Flyplate onder een steilere hoek dan bij de Vaporfly 3.

Doctors of Running voelden de loop wakker worden naarmate het tempo steeg en vlak worden bij rustig tempo, en de testers van Believe in the Run vonden de veerkracht en de vonk terug na twee rustigere versies.

Lees meer

Laag en slank voor een supershoe. Een volledige ZoomX-tussenzool, afgeslankt waar Nike vond dat schuim niet nodig was. RunRepeat mat 34,1 mm bij de hiel en 25,5 mm bij de voorvoet, onder de gemiddelden die het registreert, en het schuim op 34,7 AC.

Doctors of Running voelden hem veel steviger dan eerdere Vaporflys, over de eerste 40 mijl iets zachter wordend. RTINGS geven de demping bij de voorvoet 6,2 op 10 en vinden dat hij hard wordt na de halve marathon.

Smal, en dat merk je. RunRepeat mat de hiel van de tussenzool op 77,0 mm tegenover een gemiddelde van 91,1 mm, en RTINGS noemen het platform zeer smal. Zacht schuim bij de hiel kan landingen op de hiel laten wiebelen, volgens RTINGS.

Testers zijn het oneens over hoeveel dat uitmaakt. Een tester van Doctors of Running vond dat de centrale groef en de stijve plaat de smalle basis compenseren, terwijl een ander hem de minst stabiele Vaporfly tot nu toe noemde.

Komt tot leven naarmate je sneller gaat. RunRepeat mat 74,5 procent energieterugave bij de voorvoet, ruim boven het gemiddelde van 61,4 procent, en RTINGS geven de energieterugave 8,4 op 10. Nike zette de Flyplate onder een steilere hoek dan bij de Vaporfly 3.

Doctors of Running voelden de loop wakker worden naarmate het tempo steeg en vlak worden bij rustig tempo, en de testers van Believe in the Run vonden de veerkracht en de vonk terug na twee rustigere versies.

Voor welke runs hij is

RunGeschiktheidWaaromBron
Halve marathon (wedstrijd)Ervoor gemaaktWaar de meeste testers vinden dat hij zijn beste werk doet.RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, The Run Testers
TempotrainingErvoor gemaaktRunRepeat geeft tempo 91, en Believe in the Run gebruikte hem voor snellere trainingen.RunRepeat, Believe in the Run
IntervaltrainingErvoor gemaaktLicht en pittig bij snelheid; RTINGS geven racen op 5 km en 10 km 8,5 op 10.RTINGS, Believe in the Run
Marathon (wedstrijd)Kan ookPrima voor lichte, efficiënte lopers; RTINGS geeft 7,2 en vindt hem hard voorbij de halve.RunRepeat, RTINGS, The Run Testers
DuurlopenKan ookEen tester van Believe in the Run liep er 20 mijl in, maar RTINGS geven duurlopen maar 6,4.RTINGS, Believe in the Run
Rustige runsNiet ervoorDoctors of Running vonden hem teleurstellend bij rustig tempo, en RTINGS geven dagelijkse training 5,7.Doctors of Running, RTINGS
HerstelrunjesNiet ervoorTe stevig en onstabiel voor vermoeide benen.Doctors of Running, RTINGS

Bron: RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, The Run Testers, RTINGS

Wat de tests zeggen

De gepubliceerde reviews zijn het erover eens dat de Vaporfly 4 een zeer lichte, pittige wedstrijdschoen is die het best werkt tot de halve marathon, met weinig stabiliteit. Ze verschillen van mening over of hij steviger of zachter is dan de Vaporfly 3, over de maat en over hoe lang de buitenzool meegaat.

TestTypeOnze lezingIn één zinBron
RunRepeatLabPositiefRunRepeat geeft hem 93 op 100: een slimme update in plaats van een heruitvinding, het best voor wedstrijden tot 21 km.
Doctors of RunningReviewWisselendBeide testers van Doctors of Running geven B plus over het geheel: snel van 5 km tot de halve, stevig bij rustig tempo, met twijfels over de levensduur.
RTINGSLabWisselendRTINGS ziet een van de lichtste supershoes, geremd door beperkte demping en stabiliteit voorbij de halve.
Believe in the RunReviewPositiefBelieve in the Run plaatst hem in de A-klasse; twee van de drie testers raden hem aan, de derde kon niet leven met de pasvorm van de hiel.
The Run TestersReviewPositiefThe Run Testers vinden hem licht en pittig, het best bij kortere wedstrijden, met minder punch dan de beste wedstrijdschoenen.
Tabel 1 · Consensus van gepubliceerde tests. “Onze lezing” vat de eigen conclusie van elke test samen, in onze woorden. Er worden geen scores omgerekend of verzonnen. Geraadpleegd op 13 okt 2026.

Ze zijn het eens

  • Het best tot de halve marathonRunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run en The Run Testers plaatsen hem allemaal bij kortere wedstrijden, met de marathon als stretch voor veel lopers.
  • Opmerkelijk lichtRunRepeat woog 166 g en RTINGS 160,5 g, en Doctors of Running noemen hem de lichtste Vaporfly tot nu toe.
  • De hiel kan slippenDoctors of Running, Believe in the Run en The Run Testers melden allemaal wat hielslip; een tester van Believe in the Run kreeg de hiel nooit op zijn plek.
  • Niet veel stabiliteitRunRepeat geeft stabiliteit 59, RTINGS 5,7 op 10, en testers bij Believe in the Run en Doctors of Running noemen hem onstabiel of de minst stabiele Vaporfly.

Ze verschillen

  • Steviger of zachter dan de Vaporfly 3?Doctors of Running en The Run Testers vinden hem duidelijk steviger, en RunRepeat mat iets steviger schuim. RTINGS vinden de tussenzool iets zachter en meer gedempt, met een stevigere hiel.
  • Valt normaal of klein?De lezersstem van RunRepeat, The Run Testers en een tester van Believe in the Run zeggen valt normaal. RTINGS vinden hem iets kort, en Doctors of Running stellen een halve maat groter voor voor meer ruimte bij de tenen.
  • Hoe duurzaam is de buitenzool?Bij Doctors of Running was het rubber aan de buitenkant van de voorvoet na 40 mijl bijna doorgesleten. The Run Testers vonden hem steviger dan de Vaporfly 3, en RunRepeat gaf de teenbox 4 op 5 tegenover 1 op 5 bij de Vaporfly 3.
Lees de volledige standpunten, punt voor punt

Het best tot de halve marathon. RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run en The Run Testers plaatsen hem allemaal bij kortere wedstrijden, met de marathon als stretch voor veel lopers. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, The Run Testers)

Opmerkelijk licht. RunRepeat woog 166 g en RTINGS 160,5 g, en Doctors of Running noemen hem de lichtste Vaporfly tot nu toe. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS)

De hiel kan slippen. Doctors of Running, Believe in the Run en The Run Testers melden allemaal wat hielslip; een tester van Believe in the Run kreeg de hiel nooit op zijn plek. (Doctors of Running, Believe in the Run, The Run Testers)

Niet veel stabiliteit. RunRepeat geeft stabiliteit 59, RTINGS 5,7 op 10, en testers bij Believe in the Run en Doctors of Running noemen hem onstabiel of de minst stabiele Vaporfly. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run)

Steviger of zachter dan de Vaporfly 3?. Doctors of Running en The Run Testers vinden hem duidelijk steviger, en RunRepeat mat iets steviger schuim. RTINGS vinden de tussenzool iets zachter en meer gedempt, met een stevigere hiel. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, The Run Testers)

Valt normaal of klein?. De lezersstem van RunRepeat, The Run Testers en een tester van Believe in the Run zeggen valt normaal. RTINGS vinden hem iets kort, en Doctors of Running stellen een halve maat groter voor voor meer ruimte bij de tenen. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, The Run Testers)

Hoe duurzaam is de buitenzool?. Bij Doctors of Running was het rubber aan de buitenkant van de voorvoet na 40 mijl bijna doorgesleten. The Run Testers vonden hem steviger dan de Vaporfly 3, en RunRepeat gaf de teenbox 4 op 5 tegenover 1 op 5 bij de Vaporfly 3. (RunRepeat, Doctors of Running, The Run Testers)

Hoe hij is gebouwd

Een uitgeklede wedstrijdschoen: een volledige ZoomX-tussenzool die is uitgehold om gewicht te besparen, een carbon Flyplate onder een steilere hoek, een dun engineered-mesh bovenwerk en een doorlopende rubberen buitenzool.

ZoomX over de hele lengte uitgehold om gewicht te besparen, een steilere carbon Flyplate, een dun engineered-mesh bovenwerk, een uitneembare binnenzool en een doorlopende rubberen buitenzool.

36301234567
#OnderdeelMaat
1BovenwerkEngineered meshAdemend vermogen 4 / 5
2Tong2,5 mm
3HielStijfheid 2 / 5
4TussenzoolZoomXHardheid 34,7 AC
5PlaatFlyplateBuigkracht 18 N
6Binnenzool2,9 mm
7Buitenzool2,3 mm

Fig. 3 · Zijprofiel. Stackhoogtes op schaal (vermeld: 36 mm hiel, 30 mm voorvoet; gemeten: 2,3 mm buitenzool); de verdeling tussen de twee schuimlagen is niet gemeten en op halve hoogte getekend. Gestippeld: binnenzool, verborgen. Bronnen: Running Warehouse, RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, Nike, RTINGS, The Run Testers.

  1. Bovenwerk. Een lichte, rekbare engineered mesh met minimale stiksels, ter vervanging van het Flyknit van de Vaporfly 3. RunRepeat geeft het ademend vermogen 4 op 5, en Doctors of Running denken dat sommige lopers zonder sokken kunnen.

  2. Tong. Een dunne, gewatteerde tong zonder zijflappen van 2,5 mm, op zijn plek gehouden door een veterlus. RunRepeat ziet dat het het probleem met de tong van de Vaporfly 3 oplost, al voelden Doctors of Running hem verschuiven bij snelle bochten.

  3. Hiel. Een dik gewatteerde rand boven een milde hielkap, 2 op 5 in de stijfheidstest van RunRepeat. Meerdere testers melden hier hielslip, en een tester van Doctors of Running vond het hielleipje scherp.

  4. Tussenzool. ZoomX over de hele lengte, teruggesnoeid waar Nike vond dat schuim niet nodig was. RunRepeat mat 34,7 AC, iets steviger dan bij de Vaporfly 3, en vond hetzelfde schuim op Pebax-basis als in eerdere versies.

  5. Plaat. Een carbonplaat over de hele lengte met een steilere hoek voor de afzet, volgens Nike. RTINGS vonden hem dichter naar achteren gezet dan bij de Vaporfly 3, en RunRepeat mat 18 N in zijn buigtest, tegenover een gemiddelde van 15,5 N.

  6. Binnenzool. Nu uitneembaar en geperforeerd, 2,9 mm tegenover een gemiddelde van 4,4 mm, wat RunRepeat telt als winst voor lopers met steunzolen.

  7. Buitenzool. Verzacht rubber in een wafelpatroon, nu doorlopend in plaats van de uitsparingen van de Vaporfly 3. RunRepeat mat 2,3 mm bij de hiel en 0,45 voor tractie tegenover een gemiddelde van 0,53. Doctors of Running vonden dat kleine steentjes bij elke run vast kwamen te zitten in de centrale groef.

Lees meer

Een uitgeklede wedstrijdschoen: een volledige ZoomX-tussenzool die is uitgehold om gewicht te besparen, een carbon Flyplate onder een steilere hoek, een dun engineered-mesh bovenwerk en een doorlopende rubberen buitenzool.

1. Bovenwerk. Een lichte, rekbare engineered mesh met minimale stiksels, ter vervanging van het Flyknit van de Vaporfly 3. RunRepeat geeft het ademend vermogen 4 op 5, en Doctors of Running denken dat sommige lopers zonder sokken kunnen.

2. Tong. Een dunne, gewatteerde tong zonder zijflappen van 2,5 mm, op zijn plek gehouden door een veterlus. RunRepeat ziet dat het het probleem met de tong van de Vaporfly 3 oplost, al voelden Doctors of Running hem verschuiven bij snelle bochten.

3. Hiel. Een dik gewatteerde rand boven een milde hielkap, 2 op 5 in de stijfheidstest van RunRepeat. Meerdere testers melden hier hielslip, en een tester van Doctors of Running vond het hielleipje scherp.

4. Tussenzool. ZoomX over de hele lengte, teruggesnoeid waar Nike vond dat schuim niet nodig was. RunRepeat mat 34,7 AC, iets steviger dan bij de Vaporfly 3, en vond hetzelfde schuim op Pebax-basis als in eerdere versies.

5. Plaat. Een carbonplaat over de hele lengte met een steilere hoek voor de afzet, volgens Nike. RTINGS vonden hem dichter naar achteren gezet dan bij de Vaporfly 3, en RunRepeat mat 18 N in zijn buigtest, tegenover een gemiddelde van 15,5 N.

6. Binnenzool. Nu uitneembaar en geperforeerd, 2,9 mm tegenover een gemiddelde van 4,4 mm, wat RunRepeat telt als winst voor lopers met steunzolen.

7. Buitenzool. Verzacht rubber in een wafelpatroon, nu doorlopend in plaats van de uitsparingen van de Vaporfly 3. RunRepeat mat 2,3 mm bij de hiel en 0,45 voor tractie tegenover een gemiddelde van 0,53. Doctors of Running vonden dat kleine steentjes bij elke run vast kwamen te zitten in de centrale groef.

Duurzaamheid. De meldingen verschillen. Doctors of Running zagen blootliggend schuim slijten en het rubber aan de buitenkant van de voorvoet na 40 mijl bijna doorgesleten, en een tester verwacht minder dan 100 mijl van de buitenzool. The Run Testers vonden hem steviger dan de Vaporfly 3, en RunRepeat gaf de teenbox 4 op 5 tegenover 1 op 5 bij de Vaporfly 3, terwijl het slijtage bij de hiel opmerkte in zijn slijtagetest.

Duurzaamheid. De meldingen verschillen. Doctors of Running zagen blootliggend schuim slijten en het rubber aan de buitenkant van de voorvoet na 40 mijl bijna doorgesleten, en een tester verwacht minder dan 100 mijl van de buitenzool. The Run Testers vonden hem steviger dan de Vaporfly 3, en RunRepeat gaf de teenbox 4 op 5 tegenover 1 op 5 bij de Vaporfly 3, terwijl het slijtage bij de hiel opmerkte in zijn slijtagetest.

Specificaties, vermeld en gemeten

Elk cijfer heeft zijn bron.

Drop, mm

Nike6
RunRepeat8,6
RTINGS8,8

Hielstack, mm

Running Warehouse36
Fleet Feet35
RunRepeat34,1
RTINGS35,1

Voorvoetstack, mm

Running Warehouse30
Fleet Feet29
RunRepeat25,5

Gewicht (heren), g

Nike190
Running Warehouse167
RunRepeat166
RTINGS160,5
SpecificatieVermeldGemeten
Drop
  • 6 mm Nike
  • 8,6 mm RunRepeat
  • 8,8 mm RTINGS
Stack hiel
  • 36 mm Running Warehouse
  • 35 mm Fleet Feet
  • 34,1 mm RunRepeat
  • 35,1 mm RTINGS
Stack voorvoet
  • 30 mm Running Warehouse
  • 29 mm Fleet Feet
  • 25,5 mm RunRepeat
Gewicht, herenmaat US 9 (Running Warehouse, Doctors of Running)
  • 167 g Doctors of Running
  • 190 g Nike
  • 166 g RunRepeat
  • 160,5 g RTINGS
Ondersteuning
  • Neutraal Running Warehouse
–
Plaat
  • Carbon Nike
–
Ondergrond
  • Weg Nike
–

Fig. 4 · Vermeld versus gemeten. Balken beginnen bij nul. Bronnen: Nike, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse, Fleet Feet.

Labmetingen

SpecificatieGemeten
Hardheid tussenzool
  • 34,7 AC RunRepeat
Energieterugave (voorvoet)
  • 74,5 % RunRepeat
Torsiestijfheid
  • 4 / 5 RunRepeat
Stijfheid hielkap
  • 2 / 5 RunRepeat
Buigkracht
  • 18 N RunRepeat
Breedte teenbox
  • 73,2 mm RunRepeat
SpecificatieGemeten
Hoogte teenbox
  • 27,3 mm RunRepeat
Tractiecoëfficiënt
  • 0,45 RunRepeat
Ademend vermogen
  • 4 / 5 RunRepeat
Dikte buitenzool (hiel)
  • 2,3 mm RunRepeat
Dikte binnenzool
  • 2,9 mm RunRepeat
Dikte tong
  • 2,5 mm RunRepeat

Maat en pasvorm

De lengte valt normaal tot iets kort; zit je tussen twee maten of wil je ruimte voor de tenen, neem dan een halve maat groter.

Lengte

Wisselende meldingen

Breedtes

standaard

Ruimte voor de tenen

Gemiddelde breedte, taps toelopende vorm. RunRepeat mat een teenbox van 73,2 mm, precies zijn gemiddelde, maar Doctors of Running vonden minder ruimte voor de tenen dan bij de Vaporfly 3 en een taps toelopende voorvoet die de tenen van een tester schuurde. RTINGS vonden hem daarentegen iets ruimer dan de Vaporfly 3.

RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS

Volledige maatnotities van testers

De lezersstem van RunRepeat zegt valt normaal, en The Run Testers en een tester van Believe in the Run zijn het eens. RTINGS vinden hem iets kort en stellen de grotere maat voor als je tussen twee maten zit, en Doctors of Running stellen een halve maat groter voor voor meer ruimte, nadat een tester dat nodig had.

De pasvorm is strak en laag in volume, het best voor normale tot smalle voeten volgens Doctors of Running. The Run Testers vonden hem ook iets smal. De hiel is de veelgehoorde klacht: meerdere testers hadden extra veteren nodig om slippen te voorkomen.

Running Warehouse en Fleet Feet hebben alleen breedte D in voorraad, en RTINGS melden geen brede versie.

RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, The Run Testers, Running Warehouse, Fleet Feet

Vs Vaporfly 3

Een bijsnoeiing in plaats van een heruitvinding: minder gewicht, minder hoogte, minder drop en een gerepareerde tong, met een stevigere voel voor de meeste testers.

Hou de Vaporfly 3 als je van zijn zachtere, hogere loop hield of wat meer stabiliteit nodig hebt: een tester van Doctors of Running vond de Vaporfly 3 de stabielste Vaporfly, en een tester van Believe in the Run die ervan hield vond dat de Vaporfly 4 slecht paste. RTINGS vinden de Vaporfly 3 ook pittiger en feller.

Versiegeschiedenis: Vaporfly 3 tot Vaporfly 4

Lichter. Ongeveer 13 procent lichter dan de Vaporfly 3 in het lab van RunRepeat, en bijna 30 g lichter bij RTINGS, vooral door een uitgeholde tussenzool en een lichtere tong. (RunRepeat, RTINGS)

Lagere stack en drop. Doctors of Running melden de hiel 2 mm lager en de opgegeven drop gezakt van 8 mm naar 6 mm. RunRepeat mat 8,6 mm tegenover 11,1 mm bij de Vaporfly 3. (RunRepeat, Doctors of Running)

Nieuw bovenwerk, tong en binnenzool. Engineered mesh vervangt Flyknit en gewone vetering keert terug, volgens Believe in the Run. RunRepeat vond een opnieuw ontworpen tong die het probleem van de Vaporfly 3 oplost, en een binnenzool die nu uitneembaar is. (RunRepeat, Believe in the Run)

Steilere plaat, doorlopende buitenzool. Nike zette de Flyplate onder een steilere hoek, en RunRepeat vond doorlopend rubber waar de Vaporfly 3 uitsparingen had. (RunRepeat, Nike)

Alternatieven vergeleken

Elk lost één ding op dat de Vaporfly 4 niet doet.

Nike Vaporfly 4Nike Alphafly 3Hoka Rocket X 3Nike Streakfly 2Fila Kr7 Pro Speed Tech
Kies hem voorDeze paginaStabielerMeer dempingMinder dempingDezelfde ondersteuning
Drop6 mm8 mm7 mm4 mm6 mm
Stack hiel36 mm40 mm40 mm26 mm–
Gewicht167 g218 g210 g128 g160 g
OndersteuningNeutraalNeutraalNeutraalNeutraalNeutraal
Tabel 2 · Vermelde waarden. Bron: Strideprint-catalogus (cat).

Vragen die hardlopers stellen

Valt de Nike Vaporfly 4 normaal qua maat?

Grotendeels, met een kanttekening bij de lengte. De lezersstem van RunRepeat, The Run Testers en een tester van Believe in the Run vonden hem valt normaal, terwijl RTINGS hem iets kort vinden. Doctors of Running stellen een halve maat groter voor voor meer ruimte bij de tenen. De pasvorm is strak en het best voor normale tot smalle voeten.

Is de Vaporfly 4 goed voor een marathon?

Voor lichte, efficiënte lopers wel; voor de meeste anderen is het een stretch. RTINGS geven racen op de marathon en halve marathon 7,2 tegenover 8,5 voor 5 km en 10 km en vinden hem hard voorbij de halve. RunRepeat noemt hem minder ideaal voor de marathon, terwijl een tester van Believe in the Run tevreden was op een run van 20 mijl.

Vaporfly 4 of Alphafly 3?

RTINGS raden de Alphafly 3 aan voor de marathon, met meer stabiliteit en bescherming over lange afstanden, en de Vaporfly 4 voor 5 km tot de halve, waar zijn lagere gewicht telt. Doctors of Running maken dezelfde splitsing: Alphafly voor de halve en de marathon, Vaporfly voor kortere wedstrijden of elitelopers.

Wat is de drop van de Vaporfly 4?

Nike noemt een drop van 6 mm voor de Vaporfly 4, gezakt van 8 mm bij de Vaporfly 3. Beide labs maten meer: 8,6 mm bij RunRepeat en 8,8 mm bij RTINGS. De hiel is ook lager: 36 mm in onze catalogus, en 132 van de 183 neutrale wegschoenen in onze catalogus noemen een hogere hiel.

Hoeveel weegt de Vaporfly 4?

De Nike Vaporfly 4 weegt ongeveer 167 g in een herenmaat US 9, volgens Running Warehouse en Doctors of Running; RunRepeat woog 166 g en RTINGS 160,5 g. Slechts 6 van de 150 neutrale wegschoenen die in onze catalogus in een herenmaat US 9 zijn gewogen zijn lichter. Nike noemt 190 g voor een herenmaat US 10.

Hoe lang gaat de Vaporfly 4 mee?

De meningen verschillen. Doctors of Running zagen het rubber aan de buitenkant van de voorvoet na 40 mijl bijna doorgesleten en een tester verwacht minder dan 100 mijl van de buitenzool. The Run Testers vonden hem duurzamer dan de Vaporfly 3. Bewaar hem voor wedstrijden en sleuteltrainingen om hem langer te laten meegaan.

Is de Vaporfly 4 goed voor zwaardere lopers?

Het is niet de natuurlijke keuze. RunRepeat waarschuwt dat zwaardere lopers de demping beperkt kunnen vinden, en RTINGS geven de stabiliteit 5,7 op 10 op een zeer smal platform. RunRepeat verwijst lopers die meer stack willen naar de Alphafly 3.

Bronnen

  1. RunRepeat, Nike Vaporfly 4 lab review (Carlos Sánchez, updated February 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  2. Doctors of Running, Nike Vaporfly 4 Review (Matt Klein, April 2025). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  3. RTINGS, Nike Vaporfly 4 review (updated September 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  4. Believe in the Run, Nike Vaporfly 4 Review (May 2025). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  5. The Run Testers, Nike Vaporfly 4 Review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  6. Running Warehouse, Nike Vaporfly 4 Men’s Shoes. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  7. Fleet Feet, Men’s Nike Vaporfly 4. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  8. Nike, Nike Vaporfly 4 Men’s Road Racing Shoes. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  9. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  10. cat: Strideprint-catalogus, 395 schoenen

Zo beoordelen we. We lezen gepubliceerde tests, pagina’s van merken en winkels en labmetingen, vergelijken de cijfers en melden waar ze niet overeenkomen. We hebben deze schoen zelf niet getest. Laatst bijgewerkt op 13 oktober 2026.

Is het jouw paar?Start je fitting