1. Buty
  2. Hoka
  3. Skyward X 2
Hoka Skyward X 2, widok z boku

Recenzja Hoka Skyward X 2

Maksymalne superbuty treningowe Hoka, z pianką PEBA nad ramą z EVA nadkrytycznej i płytką karbonową, wracają lżejsze i nieco niższe niż pierwszy Skyward X.

Drop
5 mm
Stack pięty
44 mm
Przodostopie
39 mm
Waga
283 g
Wsparcie
Neutralne
Płytka
Karbonowa

US M9, wg producenta. Zaktualizowano 13 paź 2026 · 8 źródeł

Nasz werdykt

Wysoki, stabilny krążownik na spokojne kilometry.

Skyward X 2 to neutralne buty z maksymalnym stackiem, których szeroka podstawa, płytka karbonowa i rocker sprawiają, że bardzo wysoki but wydaje się stabilny i płynny na spokojnych i długich biegach. Pasują neutralnym biegaczom lub z lekkim uginaniem do wewnątrz, z normalną lub wąską stopą, którzy chcą ochrony na duży kilometraż, nie butom do pracy nad szybkością ani na szerokie przodostopie.

Mocne strony

  • Głęboka, ochronna amortyzacja, którą wyróżnia każdy test
  • Niezwykle stabilny jak na swoją wysokość w dwóch z trzech testów
  • Około 9 procent lżejszy niż pierwszy Skyward X, według RunRepeat
  • Płynny rocker, który toczy przez długie, równe biegi
  • Dobry zwrot energii jak na tak amortyzowany but

Słabe strony

  • Nadal ciężki: 283 g w męskim US 9
  • Niski, zwężony przód buta według Doctors of Running i RunRepeat
  • Nie but na szybkość: testy wykluczają interwały i krótkie zawody
  • Bardzo sztywna platforma, 23,0 N w teście zginania RunRepeat
  • Jedna standardowa szerokość na większości rynków

Dla kogo jest

  • Twój tydzień jest zbudowany na spokojnych i długich biegach
  • Chcesz wysokości bez chwiejności
  • Twoja stopa lekko ugina się do wewnątrz
  • Jesteś cięższym biegaczem

Kto powinien go ominąć

  • Twoje przodostopie jest szerokie albo palce potrzebują miejsca
  • Chcesz jednych butów na każde tempo
  • Biegasz po żwirze albo szlakach

Profil buta

Gdzie Skyward X 2 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu.

50100AmortyzacjaLekkośćStabilnośćDropDynamika
OśSkyward X 2
Amortyzacja87
Lekkość28
Stabilność30
Drop9
Dynamika60

Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Gdzie plasuje się w katalogu

Waga283 g, cięższy niż 72% butów

Drop5 mm, niższy niż u 80% butów

Stack pięty44 mm, wyższy niż u 87% butów

Stack przodostopia39 mm, wyższy niż u 92% butów

Rys. 2 · Rozkład podanych danych w katalogu. Wysokość słupka to liczba butów w danym przedziale. Waga: 300 butów, średnia 257,2 g. Drop: 306 butów, średnia 7,1 mm. Stack pięty: 255 butów, średnia 38 mm. Stack przodostopia: 253 butów, średnia 31,1 mm. Źródło: katalog Strideprint (cat), wartości podane przez producentów.

Odczucia

Napisane na podstawie 5 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.

Głęboki, miękki i ochronny. PEBA nad ramą z EVA nadkrytycznej na pięcie 44 mm: miękka, 31,9 AC w laboratorium RunRepeat, ochronna, a nie gąbczasta według Doctors of Running.

Stabilny jak na swoją wysokość, z jednym zdaniem odrębnym. Szeroka podstawa, płytka i rocker dają A od Doctors of Running i 92 od RunRepeat; RTINGS ocenia na 6,3, wskazując miękką piętę.

Sprężysty, ale bez pośpiechu. Zwrot energii 64,3 procent w pięcie i 67,6 w przodostopiu w laboratorium RunRepeat, ze sztywnym toczeniem z rockerem, które pozostaje spokojne.

Głęboki, miękki i ochronny. Międzypodeszwa układa górną warstwę PEBA nad twardszą ramą z EVA nadkrytycznej. Hoka podaje 44 mm w pięcie i 39 mm w przodostopiu, a tylko 9 ze 181 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu podaje wyższe przodostopie.

RunRepeat zmierzył piankę na 31,9 w skali AC, bardziej miękką niż średnia, z tłumieniem wstrząsów w pięcie dużo powyżej średniej laboratorium. RTINGS ocenia amortyzację na 9,1, a amortyzację przodostopia na długich biegach na 8,9. Doctors of Running uznali go za ochronny, ale nie gąbczasty.

Stabilny jak na swoją wysokość, z jednym zdaniem odrębnym. Doctors of Running przypisują zasługę szerokim bokom, rozszerzonej podstawie, PEBA osadzonej w ramie z EVA, centralnemu rowkowi, płytce karbonowej i wczesnemu rockerowi, a obaj testerzy oceniają stabilność na A. RunRepeat zmierzył międzypodeszwę 125,7 mm w przodostopiu i 103,7 mm w pięcie i ocenia stabilność na 92.

RTINGS się nie zgadza, oceniając stabilność na 6,3, bo pięta jest miękka, a wysokiej pianki brakuje twardości. Jeśli mocno lądujesz na zewnętrznej stronie pięty, to na to warto uważać.

Sprężysty, ale bez pośpiechu. RunRepeat zmierzył zwrot energii 64,3 procent w pięcie i 67,6 procent w przodostopiu, dobre wartości jak na tak amortyzowany but. Platforma jest bardzo sztywna, 23,0 N w teście zginania, więc toczenie robi rocker.

Testerzy to poczuli. Believe in the Run uznali go za nieco bardziej dynamicznego niż oryginał, a jeden tester Doctors of Running uznał go za dynamicznego. Drugi nie uznał go za wystarczająco dynamicznego na szybsze treningi, a RTINGS uważa, że miękkiemu przodostopiu brakuje dynamiki na krótsze zawody.

Czytaj dalej

Głęboki, miękki i ochronny. Międzypodeszwa układa górną warstwę PEBA nad twardszą ramą z EVA nadkrytycznej. Hoka podaje 44 mm w pięcie i 39 mm w przodostopiu, a tylko 9 ze 181 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu podaje wyższe przodostopie.

RunRepeat zmierzył piankę na 31,9 w skali AC, bardziej miękką niż średnia, z tłumieniem wstrząsów w pięcie dużo powyżej średniej laboratorium. RTINGS ocenia amortyzację na 9,1, a amortyzację przodostopia na długich biegach na 8,9. Doctors of Running uznali go za ochronny, ale nie gąbczasty.

Stabilny jak na swoją wysokość, z jednym zdaniem odrębnym. Doctors of Running przypisują zasługę szerokim bokom, rozszerzonej podstawie, PEBA osadzonej w ramie z EVA, centralnemu rowkowi, płytce karbonowej i wczesnemu rockerowi, a obaj testerzy oceniają stabilność na A. RunRepeat zmierzył międzypodeszwę 125,7 mm w przodostopiu i 103,7 mm w pięcie i ocenia stabilność na 92.

RTINGS się nie zgadza, oceniając stabilność na 6,3, bo pięta jest miękka, a wysokiej pianki brakuje twardości. Jeśli mocno lądujesz na zewnętrznej stronie pięty, to na to warto uważać.

Sprężysty, ale bez pośpiechu. RunRepeat zmierzył zwrot energii 64,3 procent w pięcie i 67,6 procent w przodostopiu, dobre wartości jak na tak amortyzowany but. Platforma jest bardzo sztywna, 23,0 N w teście zginania, więc toczenie robi rocker.

Testerzy to poczuli. Believe in the Run uznali go za nieco bardziej dynamicznego niż oryginał, a jeden tester Doctors of Running uznał go za dynamicznego. Drugi nie uznał go za wystarczająco dynamicznego na szybsze treningi, a RTINGS uważa, że miękkiemu przodostopiu brakuje dynamiki na krótsze zawody.

Do jakich biegów jest

BiegDopasowanieDlaczegoŹródło
Spokojne biegiStworzony do tegoJego teren: RunRepeat daje mu 93 za codzienne bieganie.RunRepeat, The Run Testers
Długie wybieganiaStworzony do tegoRTINGS ocenia długi bieg jako jego najlepsze zastosowanie, na 7,8.RTINGS, Believe in the Run
Biegi regeneracyjneStworzony do tegoBelieve in the Run wymieniają biegi regeneracyjne wśród jego najlepszych zastosowań; tester stwierdził, że jego nogi były po nich świeże.Believe in the Run
Zawody na maratonDa radęRTINGS daje mu 7,4 za półmaratony i maratony w spokojnym tempie; przy celu czasowym lepiej radzą sobie lżejsze buty.RTINGS, i-run
TempoDa radęRówne przyspieszenia są w porządku, ale RunRepeat daje tempu 73, a Doctors of Running uważają, że nie jest wystarczająco dynamiczny na pełne treningi z akcentami.Doctors of Running, RunRepeat, The Run Testers
InterwałyNie do tegoZbyt ciężki i wysoki na krótkie, ostre wysiłki, według RTINGS i i-run.RTINGS, i-run
ChodzenieStworzony do tegoDoctors of Running zaznaczają go jako dobry do chodzenia i stania.Doctors of Running

Źródło: RunRepeat, The Run Testers, RTINGS, Believe in the Run, i-run, Doctors of Running

Co mówią testy

Opublikowane testy zgadzają się, że Skyward X 2 to głęboko amortyzowana, lżejsza ewolucja pierwszego Skyward X, zbudowana na spokojne i długie kilometry, a nie szybkość. Różnią się w ocenie stabilności i miejsca w przodostopiu.

TestRodzajNasza interpretacjaW jednym zdaniuŹródło
Doctors of RunningRecenzjaMieszanaObaj testerzy oceniają wydajność na B+ i stabilność na A, ale dopasowanie tylko na C+ do B-: stabilny, ochronny but na długie biegi, hamowany przodem buta.
RunRepeatLaboratoriumPozytywnaRunRepeat daje mu 87 na 100: lżejszy niż pierwszy Skyward X, doskonały na spokojne i długie biegi, ale specjalista, a nie szeroki wybór.
RTINGSLaboratoriumMieszanaRTINGS daje 7,4: maksymalny krążownik z płytką na długie spokojne biegi, hamowany wagą na zawody.
Believe in the RunRecenzjaPozytywnaBelieve in the Run umieszczają go w klasie B, z A za wydajność: krążownik na długie biegi i koń roboczy na duży kilometraż, nie but do wszystkiego.
The Run TestersRecenzjaMieszanaThe Run Testers lubią jego sprężysty, stabilny bieg na spokojne i długie kilometry, ale widzą w nim element rotacji, a nie jedne buty dla większości biegaczy.
Tabela 1 · Konsensus opublikowanych testów. „Nasza interpretacja” streszcza własny wniosek każdego testu, naszymi słowami. Żadne oceny nie są przeliczane ani wymyślane. Dostęp: 13 paź 2026.

Zgadzają się

  • Maksymalna, ochronna amortyzacjaRunRepeat zmierzył miękką międzypodeszwę 31,9 AC i wysokie tłumienie wstrząsów, RTINGS ocenia amortyzację na 9,1, a testerzy Believe in the Run stwierdzili świeże nogi po długich biegach.
  • Spokojne i długie kilometry, nie szybkośćRunRepeat, Doctors of Running, RTINGS i The Run Testers stawiają go na spokojnych i długich biegach i wykluczają z szybkich treningów.
  • Lżejszy niż pierwsza wersjaRunRepeat zmierzył spadek o około 9 procent, a Doctors of Running i Believe in the Run czują różnicę pod koniec biegów.

Rozchodzą się

  • Jak stabilny się czujeDoctors of Running oceniają stabilność na A, a RunRepeat na 92. RTINGS ocenia stabilność na 6,3, wskazując miękką piętę i wysoki stack z pianką, której brakuje twardości.
  • Miejsce na palceDoctors of Running uznali przód buta za niski i zwężony, a RunRepeat skłania się ku wąskiemu. RTINGS chwali przestronną wysokość i szerokość przodostopia, a tester Believe in the Run miał mnóstwo miejsca na palce.
  • PrzewiewnośćRunRepeat zmierzył 74 BR, dobrze jak na miękką cholewkę, a The Run Testers uznali go za bardziej przewiewny niż oryginał. Testerzy Believe in the Run uznali go za ciepły.
Przeczytaj pełne stanowiska, punkt po punkcie

Maksymalna, ochronna amortyzacja. RunRepeat zmierzył miękką międzypodeszwę 31,9 AC i wysokie tłumienie wstrząsów, RTINGS ocenia amortyzację na 9,1, a testerzy Believe in the Run stwierdzili świeże nogi po długich biegach. (RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run)

Spokojne i długie kilometry, nie szybkość. RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS i The Run Testers stawiają go na spokojnych i długich biegach i wykluczają z szybkich treningów. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, The Run Testers)

Lżejszy niż pierwsza wersja. RunRepeat zmierzył spadek o około 9 procent, a Doctors of Running i Believe in the Run czują różnicę pod koniec biegów. (Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run)

Jak stabilny się czuje. Doctors of Running oceniają stabilność na A, a RunRepeat na 92. RTINGS ocenia stabilność na 6,3, wskazując miękką piętę i wysoki stack z pianką, której brakuje twardości. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS)

Miejsce na palce. Doctors of Running uznali przód buta za niski i zwężony, a RunRepeat skłania się ku wąskiemu. RTINGS chwali przestronną wysokość i szerokość przodostopia, a tester Believe in the Run miał mnóstwo miejsca na palce. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run)

Przewiewność. RunRepeat zmierzył 74 BR, dobrze jak na miękką cholewkę, a The Run Testers uznali go za bardziej przewiewny niż oryginał. Testerzy Believe in the Run uznali go za ciepły. (RunRepeat, Believe in the Run, The Run Testers)

Jak jest zbudowany

Konstrukcja z dwiema piankami i płytką karbonową: PEBA na górze, rama z EVA nadkrytycznej poniżej, wypukła płytka karbonowa pomiędzy, cholewka z siatki żakardowej creel i cienka gumowa podeszwa.

PEBA nad ramą z EVA nadkrytycznej z wypukłą płytką karbonową, cholewka z siatki żakardowej i cienka podeszwa 2,1 mm, która dobrze wytrzymała w teście RunRepeat.

44391234567
#CzęśćPomiar
1CholewkaSiatka żakardowa creelPrzewiewność 74 BR
2Język6,9 mm
3ZapiętekSztywność 4 / 5
4MiędzypodeszwaPEBA i EVA nadkrytycznaTwardość 31,9 AC
5PłytkaWypukła płytka karbonowaZginanie 23,0 N
6Wkładka4,4 mm
7Podeszwa zewnętrzna2,1 mm

Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 44 mm, przodostopie 39 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 2,1 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run, Running Warehouse, i-run. BR: skala przewiewności RunRepeat (to nie wynik w skali do 100).

  1. Cholewka. Siatka żakardowa zastępuje dzianinę pierwszego Skyward X, według Believe in the Run. RunRepeat zmierzył przewiewność na 74 BR, mniej więcej przeciętnie, choć testerzy Believe in the Run i tak uznali ją za ciepłą.

  2. Język. Bez mieszka i dobrze wyściełany: RunRepeat zmierzył 6,9 mm, powyżej średniej 5,8 mm, i znalazł dodatkowe górne oczko do alternatywnego sznurowania. Doctors of Running opisują wyściółkę jako strategicznie rozmieszczoną.

  3. Zapiętek. Sztywny zapiętek, 4 na 5 w teście RunRepeat, z umiarkowaną wyściółką, którą obaj testerzy Doctors of Running uznali za wygodną. Nie ma uchwytu pięty. RunRepeat wskazuje wyściółkę pięty jako słaby punkt trwałości.

  4. Międzypodeszwa. Górna warstwa PEBA daje większość odbicia, podczas gdy twardsza rama z EVA nadkrytycznej dodaje struktury i stabilności. RunRepeat zmierzył piankę na 31,9 AC i stwierdził platformę szerszą o 2 mm w przodostopiu i o 3,6 mm w pięcie niż w pierwszym Skyward X.

  5. Płytka. Przeprojektowana wypukła płytka karbonowa, w kształcie litery H według RunRepeat, dostrojona do prowadzenia i kontroli, a nie szybkości startowej. Czyni but bardzo sztywnym, 23,0 N w teście zginania RunRepeat i 19,0 Nm w skręcaniu.

  6. Wkładka. Wyjmowana, grubości 4,4 mm. RunRepeat ostrzega, że zamienna wkładka może nie pasować do podniesionych boków w stylu wanny, choć Doctors of Running oceniają but jako przyjazny ortezom.

  7. Podeszwa zewnętrzna. Przyczepna guma w przodostopiu i guma Durabrasion w pięcie, według Running Warehouse, tylko 2,1 mm grubości w laboratorium RunRepeat. Przyczepność dostała 0,61, powyżej średniej laboratorium, a Doctors of Running uznali przyczepność za dobrą na mokrych drogach.

Czytaj dalej

Konstrukcja z dwiema piankami i płytką karbonową: PEBA na górze, rama z EVA nadkrytycznej poniżej, wypukła płytka karbonowa pomiędzy, cholewka z siatki żakardowej creel i cienka gumowa podeszwa.

1. Cholewka. Siatka żakardowa zastępuje dzianinę pierwszego Skyward X, według Believe in the Run. RunRepeat zmierzył przewiewność na 74 BR, mniej więcej przeciętnie, choć testerzy Believe in the Run i tak uznali ją za ciepłą.

2. Język. Bez mieszka i dobrze wyściełany: RunRepeat zmierzył 6,9 mm, powyżej średniej 5,8 mm, i znalazł dodatkowe górne oczko do alternatywnego sznurowania. Doctors of Running opisują wyściółkę jako strategicznie rozmieszczoną.

3. Zapiętek. Sztywny zapiętek, 4 na 5 w teście RunRepeat, z umiarkowaną wyściółką, którą obaj testerzy Doctors of Running uznali za wygodną. Nie ma uchwytu pięty. RunRepeat wskazuje wyściółkę pięty jako słaby punkt trwałości.

4. Międzypodeszwa. Górna warstwa PEBA daje większość odbicia, podczas gdy twardsza rama z EVA nadkrytycznej dodaje struktury i stabilności. RunRepeat zmierzył piankę na 31,9 AC i stwierdził platformę szerszą o 2 mm w przodostopiu i o 3,6 mm w pięcie niż w pierwszym Skyward X.

5. Płytka. Przeprojektowana wypukła płytka karbonowa, w kształcie litery H według RunRepeat, dostrojona do prowadzenia i kontroli, a nie szybkości startowej. Czyni but bardzo sztywnym, 23,0 N w teście zginania RunRepeat i 19,0 Nm w skręcaniu.

6. Wkładka. Wyjmowana, grubości 4,4 mm. RunRepeat ostrzega, że zamienna wkładka może nie pasować do podniesionych boków w stylu wanny, choć Doctors of Running oceniają but jako przyjazny ortezom.

7. Podeszwa zewnętrzna. Przyczepna guma w przodostopiu i guma Durabrasion w pięcie, według Running Warehouse, tylko 2,1 mm grubości w laboratorium RunRepeat. Przyczepność dostała 0,61, powyżej średniej laboratorium, a Doctors of Running uznali przyczepność za dobrą na mokrych drogach.

Trwałość. Podeszwa straciła 0,9 mm w teście zużycia RunRepeat, lepiej niż średnia, ale guma jest cienka. Przód buta dostał 3 na 5, a wyściółka pięty tylko 2. Jeden tester Doctors of Running zobaczył minimalne zużycie podeszwy i brak rozpadu międzypodeszwy po około 80 milach (około 130 km), a tester Believe in the Run spodziewa się kilkuset mil.

Trwałość. Podeszwa straciła 0,9 mm w teście zużycia RunRepeat, lepiej niż średnia, ale guma jest cienka. Przód buta dostał 3 na 5, a wyściółka pięty tylko 2. Jeden tester Doctors of Running zobaczył minimalne zużycie podeszwy i brak rozpadu międzypodeszwy po około 80 milach (około 130 km), a tester Believe in the Run spodziewa się kilkuset mil.

Parametry, podane i zmierzone

Każda liczba ma swoje źródło.

Drop, mm

Believe in the Run5
RunRepeat7,6
RTINGS6,7

Stack pięty, mm

Believe in the Run44
Running Warehouse49
RunRepeat45,8
RTINGS48,6

Stack przodostopia, mm

Believe in the Run39
Running Warehouse44
RunRepeat38,2

Waga (męskie), g

Doctors of Running283
RunRepeat286
RTINGS283,3
ParametrPodaneZmierzone
Drop
  • 5 mm Doctors of Running
  • 7,6 mm RunRepeat
  • 6,7 mm RTINGS
Stack pięty
  • 44 mm Doctors of Running
  • 49 mm Running Warehouse
  • 45,8 mm RunRepeat
  • 48,6 mm RTINGS
Stack przodostopia
  • 39 mm Doctors of Running
  • 44 mm Running Warehouse
  • 38,2 mm RunRepeat
Waga, US M9
  • 283 g Doctors of Running
  • 286 g RunRepeat
  • 283,3 g RTINGS
Wsparcie
  • Neutralne Doctors of Running
–
Płytka
  • Karbonowa Running Warehouse
–
Nawierzchnia
  • Asfalt cat
–
Rok premiery
  • 2026 Doctors of Running
–

Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Believe in the Run, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse, Doctors of Running.

Pomiary laboratoryjne

ParametrZmierzone
Twardość międzypodeszwy
  • 31,9 AC RunRepeat
Zwrot energii (pięta)
  • 64,3 % RunRepeat
Sztywność skrętna
  • 19 Nm RunRepeat
Siła zginania
  • 23 N RunRepeat
Sztywność zapiętka
  • 4 / 5 RunRepeat
Współczynnik przyczepności
  • 0,61 RunRepeat
ParametrZmierzone
Przewiewność
  • 74 BR RunRepeat
Szerokość przodu buta
  • 72,7 mm RunRepeat
Wysokość przodu buta
  • 28,4 mm RunRepeat
Grubość podeszwy zewnętrznej
  • 2,1 mm RunRepeat
Grubość wkładki
  • 4,4 mm RunRepeat
Grubość języka
  • 6,9 mm RunRepeat

BR: skala przewiewności RunRepeat (to nie wynik w skali do 100).

Rozmiar i dopasowanie

Długość jest właściwa dla większości testerów, ale niski, zwężony przód buta sprawia, że niektórym wydaje się krótki.

Długość

Opinie rozbieżne

Szerokości

standardowy

Miejsce na palce

RunRepeat zmierzył przód buta 72,7 mm, blisko średniej, z obfitą wysokością 28,4 mm. Doctors of Running i tak uznali go za niski i zwężony, podczas gdy RTINGS ocenia wysokość i szerokość przodostopia jako przestronne.

Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS

Pełne uwagi testerów o rozmiarze

Doctors of Running i RTINGS uznali długość za zgodną z rozmiarem, tak samo jak dwóch z trzech testerów Believe in the Run. Czytelnicy RunRepeat głosują, że lekko mały, a trzeci tester Believe in the Run uznał go za krótki i wziął większy rozmiar.

Doctors of Running wyjaśniają podział: przód buta jest zwężony i niski, więc na początku może wydawać się krótki, a z noszeniem się otwiera. Boczna nakładka, która sięga teraz w przodostopie, ogranicza rozciąganie, dlatego widzą w nim but dla normalnej do wąskiej stopy.

RunRepeat, RTINGS i Running Warehouse podają jedną standardową szerokość. The Run Testers mówią, że dostępna jest wersja szeroka; sprawdź, co oferuje twój kraj, zanim na nią zaczniesz liczyć.

Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run, The Run Testers, Running Warehouse

Kontra Skyward X

Dopracowanie, a nie wynalezienie na nowo: lżejszy, na papierze trochę niższy, szerszy w podstawie, z nową cholewką i przeprojektowaną płytką.

Zostań przy pierwszym Skyward X, jeśli lubiłeś jego bardziej miękki, podatny bieg albo uznałeś jego przodostopie za przestronniejsze. Przejdź na X 2, jeśli przeszkadzała ci waga albo chcesz stabilniejszych, nieco żywszych butów na długie biegi.

Historia wersji: Skyward X do Skyward X 2

Lżejszy. RunRepeat zmierzył spadek o około 9 procent, a Doctors of Running podają około 0,8 oz mniej dla mężczyzn. (Doctors of Running, RunRepeat)

Niższa pięta na papierze. Believe in the Run podają stack pięty niższy z 48 do 44 mm. RunRepeat zmierzył mniejszą zmianę, a Running Warehouse zmierzył obie wersje na 49 mm, co Doctors of Running przypisują cieńszej gumie. (Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run)

Nowa cholewka. Siatka żakardowa zastępuje dzianinę, z większą wyściółką języka. Doctors of Running uznają przodostopie za węższe niż wcześniej z powodu bocznej nakładki, podczas gdy tester Believe in the Run uznał je za trochę bardziej przystępne. (Doctors of Running, Believe in the Run)

Szersza podstawa, twardszy bieg. RunRepeat zmierzył międzypodeszwę szerszą o 2 mm w przodostopiu i o 3,6 mm w pięcie. Doctors of Running uznali przeprojektowaną płytkę i pianki za twardsze i bardziej responsywne niż bardziej miękki oryginał. (Doctors of Running, RunRepeat)

Porównanie alternatyw

Każda poprawia jedną rzecz, której Skyward X 2 nie robi.

Hoka Skyward X 2ASICS Superblast 3ASICS MegablastHoka Bondi 9New Balance FuelCell SuperComp Trainer v3
Wybierz ją dlaTa stronaLżejszySzybszyWięcej miejscaMniej amortyzacji
Drop5 mm8 mm8 mm5 mm6 mm
Stack pięty44 mm47 mm46 mm43 mm40 mm
Waga283 g238 g230 g297 g261 g
WsparcieNeutralneNeutralneNeutralneNeutralneNeutralne
Tabela 2 · Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Pytania biegaczy

Czy Hoka Skyward X 2 jest zgodny z rozmiarem?

W większości, pod względem długości. Doctors of Running, RTINGS i dwóch z trzech testerów Believe in the Run uznało go za zgodny z rozmiarem, podczas gdy czytelnicy RunRepeat głosują, że lekko mały. Niski, zwężony przód buta może sprawiać, że na początku wydaje się krótki, więc jeśli jesteś pomiędzy rozmiarami albo masz szerokie przodostopie, weź pół rozmiaru większy.

Skyward X czy Skyward X 2: co się zmieniło?

Skyward X 2 jest lżejszy o około 9 procent w laboratorium RunRepeat, ma cholewkę z siatki żakardowej zamiast dzianiny, przeprojektowaną płytkę karbonową i szerszą podstawę. Hoka obniżyła podaną piętę z 48 do 44 mm. Doctors of Running uznają bieg za twardszy i bardziej responsywny, ale przodostopie za węższe.

Czy Skyward X 2 nadaje się na maraton?

Na wygodne ukończenie tak. RTINGS ocenia Skyward X 2 na 7,4 za półmaratony i maratony, a i-run podaje tempo maratonu i umiarkowane zawody szosowe. Przy 283 g w męskim US 9 jest zbyt ciężki na cel czasowy, gdzie RTINGS sugeruje lżejsze buty.

Czy Skyward X 2 występuje w wersji szerokiej?

Na większości rynków nie. RunRepeat, RTINGS i Running Warehouse podają dla Skyward X 2 tylko standardową szerokość, a Doctors of Running opisują niski, zwężony przód buta. The Run Testers mówią, że dostępna jest wersja szeroka, więc sprawdź swój kraj. Przy szerokim przodostopiu Bondi 9 to bardziej przystępny Hoka.

Czy Skyward X 2 nadaje się przy nadmiernej pronacji?

Skyward X 2 to but neutralny, ale recenzenci uważają go za wystarczająco stabilnego przy lekkim uginaniu do wewnątrz: RunRepeat poleca go biegaczom z lekką nadmierną pronacją, a Doctors of Running mówią, że pasuje do lekkich i umiarkowanych potrzeb prowadzenia. Niczego nie koryguje. Jeśli masz ból, zgłoś się do specjalisty i najpierw sprawdź, jak twoja stopa naprawdę się porusza.

Czy Skyward X 2 nadaje się dla ciężkich biegaczy?

RTINGS opisuje Skyward X 2 jako krążownik odpowiedni dla cięższych biegaczy, a i-run podaje go też dla cięższych sylwetek. Podana pięta 44 mm, miękka warstwa PEBA i szeroka podstawa dają mnóstwo ochrony. RTINGS zauważa jednak, że piance w pięcie brakuje twardości, więc ciężcy lądujący na pięcie mogą poczuć, jak się zapada.

Czy można chodzić w Skyward X 2?

Tak. Doctors of Running oceniają Skyward X 2 dobrze do chodzenia i stania, z dobrym ścięciem pięty i jako przyjazny ortezom. Sztywna platforma z rockerem toczy cię do przodu, co pomaga na długich dniach na nogach. Unikaj żwirowych ścieżek: kamienie wciskają się w centralny rowek.

Źródła

  1. Doctors of Running, HOKA Skyward X 2 Review (Matt Klein, Andrea Myers, April 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
  2. RunRepeat, HOKA Skyward X 2 lab review. Dostęp: 13 paź 2026.
  3. RTINGS, HOKA Skyward X 2 running shoe review. Dostęp: 13 paź 2026.
  4. Believe in the Run, Hoka Skyward X 2 Review (April 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
  5. The Run Testers, Hoka Skyward X 2 review. Dostęp: 13 paź 2026.
  6. Running Warehouse, HOKA Skyward X 2 Men’s Shoes. Dostęp: 13 paź 2026.
  7. i-run, Hoka Skyward X 2 (men). Dostęp: 13 paź 2026.
  8. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
  9. cat: katalog Strideprint, 395 butów

Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.

Czy to twoja para?Zacznij swój fitting