- Buty
- New Balance
- Fresh Foam X 880 v15

Recenzja New Balance 880 v15
Koń roboczy New Balance stoi teraz tak wysoko jak jego topowy brat. Jak dotąd istnieje niewiele pełnych recenzji, a te, które są, opisują bardzo inny but niż v14.
- Drop
- 6 mm
- Stack pięty
- 40,5 mm
- Przodostopie
- 34,5 mm
- Waga
- 303 g
- Wsparcie
- Neutralne
- Płytka
- Brak
Nasz werdykt
Wysoki, twardy, zbudowany, by chronić.
Fresh Foam X 880 v15 to teraz wysokie, neutralne buty treningowe z twardszym, sztywniejszym biegiem, niż sugeruje ich wysokość, i niższym realnym dropem niż podano. Pasują neutralnym biegaczom, którzy chcą dużo ochrony bez miękkiego, zapadającego się odczucia i którzy lądują bliżej śródstopia.
Mocne strony
- Dużo więcej amortyzacji niż w v14
- Twardy, kontrolowany bieg mimo wysokiego stacku
- Bardzo sztywny skrętnie: mało skręcania pod stopą
- Duży wybór szerokości, od wąskiej do bardzo szerokiej
Słabe strony
- Cięższy od poprzedniej wersji
- Cienka guma podeszwy, zgłoszone wczesne zużycie
- Wypada lekko mały według RunRepeat
- Traci niski, wszechstronny charakter v14
Dla kogo jest
- Chcesz ochrony, nie miękkości
- Lądujesz na śródstopiu
- Twoja stopa potrzebuje konkretnej szerokości
- Biegasz równe kilometry po drodze
Kto powinien go ominąć
- Pokochałeś niski, zwinny v14
- Szybko zużywasz podeszwy
- Chcesz elastycznych, lekkich butów
Profil buta
Gdzie Fresh Foam X 880 v15 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu.
| Oś | Fresh Foam X 880 v15 |
|---|---|
| Amortyzacja | 74 |
| Lekkość | 11 |
| Stabilność | 30 |
| Drop | 20 |
| Dynamika | 20 |
Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Gdzie plasuje się w katalogu
Waga303 g, cięższy niż 89% butów
Drop6 mm, niższy niż u 59% butów
Stack pięty40,5 mm, wyższy niż u 74% butów
Stack przodostopia34,5 mm, wyższy niż u 76% butów
Odczucia
Napisane na podstawie 3 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.
Wysoki stack, zmierzona twardość. Skok do wysokości maksymalnego stacku z gęstszym Fresh Foam X, zmierzonym jako twardy: spodziewaj się ochrony i kontrolowanego odczucia zamiast zapadania.
Neutralny, ale prawie się nie skręca. Bez elementu wsparcia, ale bardzo wysoka sztywność skrętna i sztywny zapiętek trzymają go stabilnie; to nie but z prowadzeniem.
Stabilny przelot, mało dynamiki. Sztywniejsza, cięższa podeszwa toczy się stabilnie w spokojnym tempie, a nie wyskakuje do przodu, choć Fleet Feet nadal uznaje ją za responsywną.
Wysoki stack, zmierzona twardość. New Balance podaje stack 40,5 mm w pięcie i 34,5 mm w przodostopiu z dropem 6 mm, wobec 29 i 21 mm w v14 według wartości Fleet Feet. To skok na teren maksymalnego stacku: Fleet Feet zauważa, że stoi teraz wyżej niż 1080 v14, zbudowany z twardszej wersji pianki.
Międzypodeszwa to nadal Fresh Foam X, ale RunRepeat zmierzył ją na 35,5 AC, wyraźnie gęściej niż wcześniej. Fleet Feet nazywa to średnim poziomem amortyzacji. Spodziewaj się ochrony z twardym, kontrolowanym odczuciem zamiast zapadania.
Neutralny, ale prawie się nie skręca. Nie ma elementu wsparcia. Stabilność pochodzi ze sztywności: RunRepeat ocenił sztywność skrętną na 5 na 5, poziom, który porównuje do butów z płytką, i dał zapiętkowi 4 na 5 za sztywność.
Runnea opisuje wystarczającą twardość i stabilność na codzienne bieganie. Dla neutralnego lub lekko nierównego kroku to uspokajające; to nie but z prowadzeniem.
Stabilny przelot, mało dynamiki. RunRepeat zmierzył podeszwę sztywniejszą o około 49 procent niż wcześniej i też większą wagę, i widzi, jak traci wszechstronność wcześniejszych wersji.
Fleet Feet nadal znajduje responsywne odczucie pod stopą jak na but tej wysokości, a ich testerzy mówią, że niższy drop i wyższy stack sprawiają, że chodzenie i bieganie wydają się płynne, a pianka mięknie z dotarciem. Toczy się stabilnie w spokojnym tempie, a nie wyskakuje do przodu.
Czytaj dalej
Wysoki stack, zmierzona twardość. New Balance podaje stack 40,5 mm w pięcie i 34,5 mm w przodostopiu z dropem 6 mm, wobec 29 i 21 mm w v14 według wartości Fleet Feet. To skok na teren maksymalnego stacku: Fleet Feet zauważa, że stoi teraz wyżej niż 1080 v14, zbudowany z twardszej wersji pianki.
Międzypodeszwa to nadal Fresh Foam X, ale RunRepeat zmierzył ją na 35,5 AC, wyraźnie gęściej niż wcześniej. Fleet Feet nazywa to średnim poziomem amortyzacji. Spodziewaj się ochrony z twardym, kontrolowanym odczuciem zamiast zapadania.
Neutralny, ale prawie się nie skręca. Nie ma elementu wsparcia. Stabilność pochodzi ze sztywności: RunRepeat ocenił sztywność skrętną na 5 na 5, poziom, który porównuje do butów z płytką, i dał zapiętkowi 4 na 5 za sztywność.
Runnea opisuje wystarczającą twardość i stabilność na codzienne bieganie. Dla neutralnego lub lekko nierównego kroku to uspokajające; to nie but z prowadzeniem.
Stabilny przelot, mało dynamiki. RunRepeat zmierzył podeszwę sztywniejszą o około 49 procent niż wcześniej i też większą wagę, i widzi, jak traci wszechstronność wcześniejszych wersji.
Fleet Feet nadal znajduje responsywne odczucie pod stopą jak na but tej wysokości, a ich testerzy mówią, że niższy drop i wyższy stack sprawiają, że chodzenie i bieganie wydają się płynne, a pianka mięknie z dotarciem. Toczy się stabilnie w spokojnym tempie, a nie wyskakuje do przodu.
Do jakich biegów jest
| Bieg | Dopasowanie | Dlaczego | Źródło |
|---|---|---|---|
| Spokojne biegi | Stworzony do tego | Twarda, ochronna platforma na codzienne kilometry. | Fleet Feet, Runnea |
| Długie wybiegania | Stworzony do tego | Wysoki stack jest zbudowany na dystans i ochronę. | RunRepeat |
| Biegi regeneracyjne | Da radę | Ochronny, ale mniej miękki niż typowe buty regeneracyjne. | RunRepeat, Fleet Feet |
| Tempo | Nie do tego | Sztywny i cięższy niż wcześniej: nie but na szybkie treningi. | RunRepeat |
Źródło: Fleet Feet, Runnea, RunRepeat
Co mówią testy
Jak dotąd 880 v15 recenzują tylko trzy istotne strony: test laboratoryjny RunRepeat, recenzja Fleet Feet i recenzja produktu Runnea. Na tej wąskiej podstawie zgadzają się, że jest wyższy, twardszy i cięższy niż v14, z ciaśniejszym dopasowaniem.
| Test | Rodzaj | Nasza interpretacja | W jednym zdaniu | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| RunRepeat | Laboratorium | Pozytywna | RunRepeat chwali pewne trzymanie i ochronę maksymalnego stacku, ale wskazuje dużo cięższy but, cieńszą podeszwę i twardsze odczucie. | Czytaj |
| Fleet Feet | Recenzja | Pozytywna | Fleet Feet poleca go jako wszechstronne buty do codziennych treningów z niezawodną trwałością i ochroną bez gąbczastego odczucia, choć wypada ciaśniej i sztywniej. | Czytaj |
| Runnea | Recenzja | Pozytywna | Runnea jest pozytywna co do zrównoważonej amortyzacji i stabilności, z wczesnym zużyciem podeszwy jako główną wadą. | Czytaj |
Zgadzają się
- Duży skok wysokości stackuRunRepeat i Fleet Feet opisują wejście na teren wysokiego stacku, z mniej więcej 10 mm więcej pianki pod przodostopiem.
- Twardszy, niż wyglądaRunRepeat uznaje piankę za wyraźnie twardszą niż wcześniej, a Fleet Feet opisuje bardziej solidny bieg niż u konkurencyjnych butów treningowych.
- Cięższy niż wcześniejRunRepeat zmierzył 286 g wobec 251 g w v14, a Fleet Feet podaje ponad uncję dodatkowej wagi dla mężczyzn.
- Trwałość podeszwy to pytanieRunRepeat zmierzył cienką gumę podeszwy, a Runnea donosi o przedwczesnym zużyciu.
Jak jest zbudowany
Gruba międzypodeszwa z gęstszego Fresh Foam X bez płytki, pod wyściełaną dwuwarstwową cholewką z siatki, na cieńszej, segmentowanej podeszwie.
Gruba międzypodeszwa z gęstszego Fresh Foam X bez płytki, pod wyściełaną dwuwarstwową cholewką z siatki i sztywnym zapiętkiem. Segmentowana podeszwa dobrze trzyma, ale jest cienka, więc spodziewaj się, że zużyje się szybciej niż w v14.
| # | Część | Pomiar |
|---|---|---|
| 1 | Cholewka | Przewiewność 3 / 5 |
| 2 | Język | 7,1 mm |
| 3 | Zapiętek | Sztywność 4 / 5 |
| 4 | MiędzypodeszwaFresh Foam X | Miękkość 35,5 AC |
| 5 | Wkładka | 4,7 mm |
| 6 | Podeszwa zewnętrzna | 1,9 mm |
Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 40,5 mm, przodostopie 34,5 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 1,9 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Fleet Feet, RunRepeat, Runnea.
Cholewka. Gruba, miękka siatka z dużymi otworami wentylacyjnymi nad drugą wewnętrzną warstwą, która według RunRepeat ogranicza przepływ powietrza do przeciętnych 3 na 5. Lekko się rozciąga, co pomaga stopom o dużej objętości, a płaskie sznurówki przechodzą przez przetłaczane oczka. Testerzy Fleet Feet uznali ją za ciaśniejszą w śródstopiu niż we wcześniejszych 880.
Język. Miękki, a nie lekki: RunRepeat zmierzył 7,1 mm wyściółki i konstrukcję z półmieszkiem, przymocowaną po obu stronach. Fleet Feet podejrzewa, że ta wyściółka tłumaczy część ciaśniejszego odczucia śródstopia.
Zapiętek. Zapiętek jest sztywny, 4 na 5 w laboratorium RunRepeat, bliżej buta stabilizującego niż typowych butów treningowych, z obfitą wyściółką wokół, która łagodzi trzymanie.
Międzypodeszwa. Nadal Fresh Foam X, pianka na bazie EVA New Balance, ale gęstsza wersja niż w 1080, jak menedżer produktu New Balance powiedział Fleet Feet. RunRepeat zmierzył 35,5 AC i zwrot energii 56,4 procent w pięcie i 60,1 procent w przodostopiu, blisko innych modeli Fresh Foam X: niezawodna amortyzacja, nie pianka na szybkość. Nie ma płytki.
Wkładka. Wyjmowana i niewklejona; RunRepeat zmierzył 4,7 mm, co dodaje odrobinę amortyzacji do już wysokiego stacku.
Podeszwa zewnętrzna. Przeprojektowana ze smukłymi, falistymi segmentami zamiast masywnych wypustek v14 i z większą ilością odsłoniętej pianki w śródstopiu. Pod przodostopiem segmenty biegną teraz wzdłuż zamiast po przekątnej, co Fleet Feet łączy ze sztywnym, dźwigniowym odbiciem. RunRepeat zmierzył dobrą przyczepność w przodostopiu, także na mokrych drogach.
Czytaj dalej
Gruba międzypodeszwa z gęstszego Fresh Foam X bez płytki, pod wyściełaną dwuwarstwową cholewką z siatki, na cieńszej, segmentowanej podeszwie.
1. Cholewka. Gruba, miękka siatka z dużymi otworami wentylacyjnymi nad drugą wewnętrzną warstwą, która według RunRepeat ogranicza przepływ powietrza do przeciętnych 3 na 5. Lekko się rozciąga, co pomaga stopom o dużej objętości, a płaskie sznurówki przechodzą przez przetłaczane oczka. Testerzy Fleet Feet uznali ją za ciaśniejszą w śródstopiu niż we wcześniejszych 880.
2. Język. Miękki, a nie lekki: RunRepeat zmierzył 7,1 mm wyściółki i konstrukcję z półmieszkiem, przymocowaną po obu stronach. Fleet Feet podejrzewa, że ta wyściółka tłumaczy część ciaśniejszego odczucia śródstopia.
3. Zapiętek. Zapiętek jest sztywny, 4 na 5 w laboratorium RunRepeat, bliżej buta stabilizującego niż typowych butów treningowych, z obfitą wyściółką wokół, która łagodzi trzymanie.
4. Międzypodeszwa. Nadal Fresh Foam X, pianka na bazie EVA New Balance, ale gęstsza wersja niż w 1080, jak menedżer produktu New Balance powiedział Fleet Feet. RunRepeat zmierzył 35,5 AC i zwrot energii 56,4 procent w pięcie i 60,1 procent w przodostopiu, blisko innych modeli Fresh Foam X: niezawodna amortyzacja, nie pianka na szybkość. Nie ma płytki.
5. Wkładka. Wyjmowana i niewklejona; RunRepeat zmierzył 4,7 mm, co dodaje odrobinę amortyzacji do już wysokiego stacku.
6. Podeszwa zewnętrzna. Przeprojektowana ze smukłymi, falistymi segmentami zamiast masywnych wypustek v14 i z większą ilością odsłoniętej pianki w śródstopiu. Pod przodostopiem segmenty biegną teraz wzdłuż zamiast po przekątnej, co Fleet Feet łączy ze sztywnym, dźwigniowym odbiciem. RunRepeat zmierzył dobrą przyczepność w przodostopiu, także na mokrych drogach.
Trwałość. Cholewka i wyściółka pięty dobrze wytrzymały w testach ścierania RunRepeat. Słabym punktem jest podeszwa: tylko 1,9 mm gumy wobec 3,4 mm w poprzedniej wersji, z przeciętnym zużyciem w ich teście, a Runnea też donosi o wczesnym zużyciu. Fleet Feet są bardziej pozytywni i mówią, że zachowuje trwałość, jakiej oczekują wieloletni fani 880.
Trwałość. Cholewka i wyściółka pięty dobrze wytrzymały w testach ścierania RunRepeat. Słabym punktem jest podeszwa: tylko 1,9 mm gumy wobec 3,4 mm w poprzedniej wersji, z przeciętnym zużyciem w ich teście, a Runnea też donosi o wczesnym zużyciu. Fleet Feet są bardziej pozytywni i mówią, że zachowuje trwałość, jakiej oczekują wieloletni fani 880.
Parametry, podane i zmierzone
Każda liczba ma swoje źródło.
Drop, mm
Stack pięty, mm
Stack przodostopia, mm
Waga (męskie), g
| Parametr | Podane | Zmierzone |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack pięty |
|
|
| Stack przodostopia |
|
|
| Waga, US M9 |
|
|
| Wsparcie |
| – |
| Płytka |
| – |
| Nawierzchnia |
| – |
| Rok premiery |
| – |
Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: RunRepeat, Fleet Feet, Runnea.
Pomiary laboratoryjne
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Twardość międzypodeszwy |
|
| Zwrot energii (pięta) |
|
| Sztywność skrętna |
|
| Sztywność zapiętka |
|
| Przewiewność |
|
| Współczynnik przyczepności (przodostopie) |
|
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Szerokość przodu buta |
|
| Wysokość przodu buta |
|
| Grubość podeszwy zewnętrznej |
|
| Grubość wkładki |
|
| Grubość wyściółki języka |
|
| Siła zginania |
|
Rozmiar i dopasowanie
RunRepeat uznaje go za lekko mały i sugeruje rozważenie pół rozmiaru większego; sprawdź szerokość, zanim zmienisz długość.
Długość
Pół rozmiaru większy
Szerokości
standardowy, szeroki i bardzo szeroki
Miejsce na palce
RunRepeat zmierzył przód buta 74,6 mm w okolicy dużego palca i wysokość 28,5 mm i ocenia dopasowanie jako lekko małe. Fleet Feet uznał śródstopie za ciaśniejsze i węższe niż we wcześniejszych 880; szersze wersje są dostępne.
RunRepeat, Fleet Feet
Pełne uwagi testerów o rozmiarze
Werdykt RunRepeat co do dopasowania to lekko mały, z pół rozmiaru większym wartym rozważenia. Ich przód buta zmierzył 74,6 mm szerokości, trochę węziej niż 76,2 mm poprzedniej wersji, podczas gdy wysokość przodu buta zostawia dużo miejsca nad palcami.
Fleet Feet zauważa nieco węższe śródstopie i bardziej wyściełany język niż w poprzednich wersjach.
880 ma niezwykle szeroki zakres dopasowań: Fleet Feet i RunRepeat podają wersje wąską, standardową, szeroką i bardzo szeroką. Jeśli but wydaje się krótki tylko dlatego, że jest ciasny, spróbuj najpierw szerszej wersji.
RunRepeat, Fleet Feet
Kontra 880 v14
Nie aktualizacja, ale zmiana kategorii: z umiarkowanych, wszechstronnych butów treningowych na wysokie, twarde, ochronne.
Zostań przy v14, jeśli chcesz lżejszych, niższych, bardziej elastycznych butów do codziennych treningów albo jesteś ciężki dla podeszew. Przejdź na v15, jeśli chcesz ochrony maksymalnego stacku z twardym odczuciem, lądujesz na śródstopiu i potrzebujesz konkretnej szerokości.
Historia wersji: 880 v14 do Fresh Foam X 880 v15
Dużo więcej pianki. RunRepeat zmierzył o około 6,7 mm więcej w pięcie i o 10,4 mm więcej w przodostopiu niż w v14. (RunRepeat)
Niższy drop. Podany drop spada z 8 do 6 mm; RunRepeat zmierzył 4,3 mm. (RunRepeat, Fleet Feet)
Twardszy i sztywniejszy. Twardszy odczyt pianki i podeszwa sztywniejsza o około 49 procent niż wcześniej. (RunRepeat)
Cięższy. RunRepeat zmierzył 286 g wobec 251 g w v14. (RunRepeat)
Mniej gumy podeszwy. Grubość podeszwy spadła z 3,4 do 1,9 mm w laboratorium RunRepeat. (RunRepeat)
Porównanie alternatyw
Każda poprawia jedną rzecz, której Fresh Foam X 880 v15 nie robi.
New Balance Fresh Foam X 880 v15 | New Balance 1080 v15 | New Balance 860 v15 | ASICS Gel-Cumulus 28 | On Cloudmonster 3 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Wybierz ją dla | Ta strona | Miększy | Stabilniejszy | Mniej amortyzacji | Takie samo wsparcie |
| Drop | 6 mm | 6 mm | 8 mm | 8 mm | 6 mm |
| Stack pięty | 40,5 mm | 40 mm | 43 mm | 38,5 mm | 40 mm |
| Waga | 303 g | 261 g | 335 g | 258 g | 295 g |
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne | Stabilizacja | Neutralne | Neutralne |
Pytania biegaczy
Co zmieniło się między New Balance 880 v14 a 880 v15?
880 v15 jest dużo wyższy: RunRepeat zmierzył 39,7 mm w pięcie i 35,4 mm w przodostopiu, wobec 33,0 i 25,0 mm w v14. Jest też twardszy, sztywniejszy i cięższy (286 g wobec 251 g w laboratorium RunRepeat), z mniejszą ilością gumy podeszwy. Podany drop spada z 8 do 6 mm.
Czy New Balance 880 v15 to buty z maksymalną amortyzacją?
Pod względem wysokości stacku tak. New Balance podaje 40,5 mm w pięcie i 34,5 mm w przodostopiu. Pod względem odczucia mniej: RunRepeat zmierzył piankę na 35,5 AC, zrównoważona twardość, a Fleet Feet opisuje twardszy bieg niż u konkurencyjnych butów treningowych.
Czy 880 v15 wypada mały?
RunRepeat uznaje go za lekko mały i sugeruje rozważenie pół rozmiaru większego. Jego przód buta zmierzył się też trochę węziej niż w v14. Ponieważ 880 występuje w wersjach wąskiej, standardowej, szerokiej i bardzo szerokiej, sprawdź, czy szersza wersja rozwiązuje uczucie ciasnoty, zanim weźmiesz dłuższy but.
880 v15 czy 1080 v15: który wybrać?
Oba to wysokie, neutralne buty treningowe. 880 v15 jest twardszy i sztywniejszy z dwóch: RunRepeat zmierzył 35,5 AC wobec 21,5 AC dla 1080 v15. Wybierz 880 dla twardej, kontrolowanej ochrony, 1080 dla bardziej miękkiego, lżejszego, żywszego biegu.
Jaki jest realny drop 880 v15?
New Balance podaje 6 mm. RunRepeat zmierzył 4,3 mm, z 39,7 mm w pięcie i 35,4 mm w przodostopiu. Lądujący na pięcie dostają mniej nastawienia na piętę, niż sugerują dane techniczne; lądujący na śródstopiu dostają zrównoważoną platformę.
Czy 880 v15 jest trwały?
Cholewka i wyściółka pięty dobrze wypadły w laboratorium RunRepeat, ale podeszwa budzi niepokój: zmierzyli tylko 1,9 mm gumy, wobec 3,4 mm w v14, a Runnea też donosi o przedwczesnym zużyciu podeszwy. Biegacze o dużym kilometrażu i cięższe osoby powinni to uważnie obserwować.
Źródła
- RunRepeat, New Balance Fresh Foam X 880 v15 lab review. Dostęp: 9 paź 2026.
- Fleet Feet, New Balance Fresh Foam X 880 v15 review. Dostęp: 9 paź 2026.
- Runnea, New Balance Fresh Foam X 880 v15. Dostęp: 9 paź 2026.
- RunRepeat, New Balance 1080 v15 lab review. Dostęp: 9 paź 2026.
- cat: katalog Strideprint, 395 butów
Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.



