1. Buty
  2. New Balance
  3. Fresh Foam X More v6
New Balance Fresh Foam X More v6, widok z boku

Recenzja New Balance Fresh Foam X More v6

Najwyższe buty treningowe New Balance na co dzień: gruba, bardzo miękka platforma Fresh Foam X z niskim dropem, w szóstej wersji dopracowana, a nie przebudowana.

Drop
4 mm
Stack pięty
44 mm
Przodostopie
40 mm
Waga
306 g
Wsparcie
Neutralne
Płytka
Brak

US M9, wg producenta. Zaktualizowano 13 paź 2026 · 12 źródeł

Nasz werdykt

Maksimum pianki, minimum pośpiechu.

Fresh Foam X More v6 stawia bardzo miękką piętę 44 mm i przodostopie 40 mm na szerokiej, stabilnej podstawie, z dropem 4 mm i wagą około 306 g w męskim US 9. Pasuje biegaczom, którzy lądują na śródstopiu lub przodostopiu i chcą ochrony na spokojnych biegach, dniach regeneracji i długich dniach na nogach, a hamuje każdego, kto chce tempa.

Mocne strony

  • Rekordowe tłumienie wstrząsów w przodostopiu w laboratorium RunRepeat, 144 SA
  • Szeroka platforma, która wydaje się stabilna jak na tak wysoki but
  • Miękka, dobrze wyściełana cholewka i kołnierz
  • Zgodny z rozmiarem, z wersjami szeroką i bardzo szeroką
  • Wygodny do chodzenia i stania przez cały dzień

Słabe strony

  • Ciężki: około 306 g w męskim US 9
  • Mało sprężystości, gdy tempo rośnie
  • Wypada ciepło: przewiewność dużo poniżej średniej
  • RunRepeat zmierzył wąski, niski przód buta

Dla kogo jest

  • Chcesz maksymalnej ochrony w spokojne dni
  • Jesteś cięższym biegaczem
  • Spędzasz długie dni na nogach
  • Lądujesz na śródstopiu lub przodostopiu

Kto powinien go ominąć

  • Chcesz jakiejkolwiek szybkości
  • Chcesz lekkich butów
  • Jesteś przyzwyczajony do wysokiego dropu
  • Twoje stopy się przegrzewają

Profil buta

Gdzie Fresh Foam X More v6 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu.

50100AmortyzacjaLekkośćStabilnośćDropDynamika
OśFresh Foam X More v6
Amortyzacja87
Lekkość10
Stabilność30
Drop6
Dynamika6

Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Gdzie plasuje się w katalogu

Waga306 g, cięższy niż 90% butów

Drop4 mm, niższy niż u 91% butów

Stack pięty44 mm, wyższy niż u 87% butów

Stack przodostopia40 mm, wyższy niż u 96% butów

Rys. 2 · Rozkład podanych danych w katalogu. Wysokość słupka to liczba butów w danym przedziale. Waga: 300 butów, średnia 257,2 g. Drop: 306 butów, średnia 7,1 mm. Stack pięty: 255 butów, średnia 38 mm. Stack przodostopia: 253 butów, średnia 31,1 mm. Źródło: katalog Strideprint (cat), wartości podane przez producentów.

Odczucia

Napisane na podstawie 9 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.

Tak miękki, jak maksymalna amortyzacja może być. Fresh Foam X zmierzona na 27,5 AC przez RunRepeat, z rekordowym tłumieniem wstrząsów w przodostopiu: miękka, ale nie but, przez który się zapadasz.

Wystarczająco szeroki, by pozostać spokojnym. Neutralny but stabilizowany platformą zmierzoną dużo szerzej niż średnia; recenzenci uznają go za pewny, z ostrożnością potrzebną na ciasnych zakrętach.

Płynny, nie sprężysty. Zwrot energii 60,1 procent w pięcie według RunRepeat, 4,1 na 10 według RTINGS: płynny walec na równe tempa, nie sprężyste buty.

Tak miękki, jak maksymalna amortyzacja może być. Międzypodeszwa to Fresh Foam X New Balance, ta sama mieszanka co w v5 i 1080 v14 według Believe in the Run. Podany stack to 44 mm w pięcie i 40 mm w przodostopiu; RunRepeat zmierzył 41,8 i 38,5 mm. Tylko 7 z 205 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu podaje grubsze przodostopie.

RunRepeat zmierzył piankę na 27,5 w skali AC, dużo bardziej miękką niż jego średnia 35,5, z tłumieniem wstrząsów 152 SA w pięcie i rekordowym w laboratorium 144 SA w przodostopiu. Believe in the Run poczuli miękkość bez zapadania, a Fleet Feet opisuje lekko ściśliwą piankę, w której się siedzi, a nie na której.

Wystarczająco szeroki, by pozostać spokojnym. Nie ma systemu wsparcia: to but neutralny. Stabilność pochodzi z platformy, którą RunRepeat zmierzył na 122,5 mm w poprzek przodostopia i 102,0 mm w pięcie, wobec średnich 115,1 i 91,1 mm. Laboratorium uważa go za w porządku przy lekkim do umiarkowanego uginania do wewnątrz.

WearTesters, The Size 15 Runner i 21RUN opisują pewny bieg, wspomagany bokami, które trzymają stopę wewnątrz pianki. RTINGS ocenia stabilność boczną na 7,4 na 10, a Running Shoes Guru ostrzega, że wysokość nadal wymaga ostrożności na ostrych zakrętach.

Płynny, nie sprężysty. RunRepeat zmierzył zwrot energii 60,1 procent w pięcie i 58,8 procent w przodostopiu, lepiej niż we wcześniejszych More, ale nadal nijako. RTINGS jest surowszy, z oceną zwrotu energii 4,1 na 10, 3,2 w pięcie.

Toczenie do przodu pochodzi z rockera i niskiego dropu: RunRepeat zmierzył 3,3 mm, RTINGS 4,7 mm, a tylko 14 z 249 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu podaje niższy drop. Running Warehouse uznał go za wystarczająco żywego w tempie przelotowym, a The Size 15 Runner chwilami za mozolny.

Czytaj dalej

Tak miękki, jak maksymalna amortyzacja może być. Międzypodeszwa to Fresh Foam X New Balance, ta sama mieszanka co w v5 i 1080 v14 według Believe in the Run. Podany stack to 44 mm w pięcie i 40 mm w przodostopiu; RunRepeat zmierzył 41,8 i 38,5 mm. Tylko 7 z 205 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu podaje grubsze przodostopie.

RunRepeat zmierzył piankę na 27,5 w skali AC, dużo bardziej miękką niż jego średnia 35,5, z tłumieniem wstrząsów 152 SA w pięcie i rekordowym w laboratorium 144 SA w przodostopiu. Believe in the Run poczuli miękkość bez zapadania, a Fleet Feet opisuje lekko ściśliwą piankę, w której się siedzi, a nie na której.

Wystarczająco szeroki, by pozostać spokojnym. Nie ma systemu wsparcia: to but neutralny. Stabilność pochodzi z platformy, którą RunRepeat zmierzył na 122,5 mm w poprzek przodostopia i 102,0 mm w pięcie, wobec średnich 115,1 i 91,1 mm. Laboratorium uważa go za w porządku przy lekkim do umiarkowanego uginania do wewnątrz.

WearTesters, The Size 15 Runner i 21RUN opisują pewny bieg, wspomagany bokami, które trzymają stopę wewnątrz pianki. RTINGS ocenia stabilność boczną na 7,4 na 10, a Running Shoes Guru ostrzega, że wysokość nadal wymaga ostrożności na ostrych zakrętach.

Płynny, nie sprężysty. RunRepeat zmierzył zwrot energii 60,1 procent w pięcie i 58,8 procent w przodostopiu, lepiej niż we wcześniejszych More, ale nadal nijako. RTINGS jest surowszy, z oceną zwrotu energii 4,1 na 10, 3,2 w pięcie.

Toczenie do przodu pochodzi z rockera i niskiego dropu: RunRepeat zmierzył 3,3 mm, RTINGS 4,7 mm, a tylko 14 z 249 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu podaje niższy drop. Running Warehouse uznał go za wystarczająco żywego w tempie przelotowym, a The Size 15 Runner chwilami za mozolny.

Do jakich biegów jest

BiegDopasowanieDlaczegoŹródło
Spokojne biegiStworzony do tegoJego dom. Każda recenzja, którą czytaliśmy, stawia go na spokojnych codziennych kilometrach.RunRepeat, Believe in the Run, Running Warehouse
Biegi regeneracyjneStworzony do tegoMiękki, stabilny i niewymagający na zmęczonych nogach.RunRepeat, Believe in the Run, 21RUN
ChodzenieStworzony do tegoTesterzy Fleet Feet nosili go przez cały dzień stania i na bieżni do chodzenia.Fleet Feet, WearTesters
Długie wybieganiaDa radęRunRepeat i Running Warehouse widzą spokojne długie biegi; The Size 15 Runner nie zabrałby go na długie.RunRepeat, Running Warehouse, The Size 15 Runner
TempoNie do tegoRunRepeat daje tempu 49 na 100. Trzymaj lżejszą parę na szybszą pracę.RunRepeat, Running Shoes Guru
Zawody na maratonNie do tegoRunRepeat daje zawodom 34 na 100, a RTINGS 6,1 na 10 za maraton.RunRepeat, RTINGS

Źródło: RunRepeat, Believe in the Run, Running Warehouse, 21RUN, Fleet Feet, WearTesters, The Size 15 Runner, Running Shoes Guru, RTINGS

Co mówią testy

Opublikowane recenzje zgadzają się, że More v6 jest bardzo miękki, ciężki, zaskakująco stabilny jak na swoją wysokość i zrobiony na wolne kilometry. Różnią się w ocenie przestronności wnętrza, żywości pianki i przyczepności.

TestRodzajNasza interpretacjaW jednym zdaniuŹródło
RunRepeatLaboratoriumPozytywnaRunRepeat daje mu 86 na 100: miękki jak chmura i najlepszy na spokojnych biegach i regeneracji, ale ciężki i ciasny w standardowej szerokości.
Believe in the RunRecenzjaPozytywnaBelieve in the Run umieszcza go w klasie A: najbardziej miękki z butów treningowych z maksymalną amortyzacją, z wagą jako jedyną prawdziwą wadą.
RTINGSLaboratoriumMieszanaRTINGS ocenia amortyzację na 8,6 na 10, ale zwrot energii tylko na 4,1, i woli Bondi 9 za odbicie.
WearTestersRecenzjaPozytywnaWearTesters daje 10 na 10 jako stabilnym butom z maksymalną amortyzacją na spokojne biegi, regenerację i długie biegi.
The Size 15 RunnerRecenzjaMieszanaThe Size 15 Runner lubi stabilność i cholewkę, ale uważa bieg za nudny i zostawia go tylko na spokojne dni.
Tabela 1 · Konsensus opublikowanych testów. „Nasza interpretacja” streszcza własny wniosek każdego testu, naszymi słowami. Żadne oceny nie są przeliczane ani wymyślane. Dostęp: 13 paź 2026.

Zgadzają się

  • Bardzo miękki i ochronnyRunRepeat zmierzył rekordowe tłumienie wstrząsów w przodostopiu i miękką piankę 27,5 AC, RTINGS ocenia amortyzację na 8,6 na 10, a Believe in the Run i Running Warehouse opisują miękki bieg, który nie jest gąbczasty.
  • CiężkiRunRepeat zważył 302 g, a RTINGS 302,3 g, blisko 306 g podanych dla męskiego US 9. Believe in the Run i The Size 15 Runner wskazują wagę jako główną wadę.
  • Stabilny jak na swoją wysokośćRunRepeat zmierzył platformę dużo szerszą niż średnia, WearTesters uznali go za stabilny, choć nie but stabilizujący, a The Size 15 Runner uznał go nawet za trochę zbyt stabilny.
  • Zgodny z rozmiaremAnkieta czytelników RunRepeat, Running Warehouse, Fleet Feet, WearTesters i Running Shoes Guru podają normalną długość.

Rozchodzą się

  • Przestronny czy wąski w środku?RunRepeat zmierzył wąski, niski przód buta i nazywa wnętrze niskim objętościowo. Running Warehouse znalazł miejsce, by palce mogły się rozłożyć, a WearTesters mówi, że standardowa szerokość przyjmuje szersze stopy.
  • Jak żywa jest pianka?RunRepeat zmierzył lepszy zwrot energii niż we wcześniejszych More, 60,1 procent w pięcie. RTINGS ocenia zwrot energii na 4,1 na 10, a The Size 15 Runner uznał bieg za jednowymiarowy.
  • PrzyczepnośćRunRepeat zmierzył współczynnik przyczepności 0,44, poniżej średniej 0,53. Running Shoes Guru ocenia przyczepność na 9 na 10 i uznał ją za niezawodną na deszczu.
Przeczytaj pełne stanowiska, punkt po punkcie

Bardzo miękki i ochronny. RunRepeat zmierzył rekordowe tłumienie wstrząsów w przodostopiu i miękką piankę 27,5 AC, RTINGS ocenia amortyzację na 8,6 na 10, a Believe in the Run i Running Warehouse opisują miękki bieg, który nie jest gąbczasty. (RunRepeat, Believe in the Run, Running Warehouse, RTINGS)

Ciężki. RunRepeat zważył 302 g, a RTINGS 302,3 g, blisko 306 g podanych dla męskiego US 9. Believe in the Run i The Size 15 Runner wskazują wagę jako główną wadę. (RunRepeat, Believe in the Run, RTINGS, The Size 15 Runner)

Stabilny jak na swoją wysokość. RunRepeat zmierzył platformę dużo szerszą niż średnia, WearTesters uznali go za stabilny, choć nie but stabilizujący, a The Size 15 Runner uznał go nawet za trochę zbyt stabilny. (RunRepeat, WearTesters, The Size 15 Runner)

Zgodny z rozmiarem. Ankieta czytelników RunRepeat, Running Warehouse, Fleet Feet, WearTesters i Running Shoes Guru podają normalną długość. (RunRepeat, Running Warehouse, Fleet Feet, WearTesters, Running Shoes Guru)

Przestronny czy wąski w środku?. RunRepeat zmierzył wąski, niski przód buta i nazywa wnętrze niskim objętościowo. Running Warehouse znalazł miejsce, by palce mogły się rozłożyć, a WearTesters mówi, że standardowa szerokość przyjmuje szersze stopy. (RunRepeat, Running Warehouse, WearTesters)

Jak żywa jest pianka?. RunRepeat zmierzył lepszy zwrot energii niż we wcześniejszych More, 60,1 procent w pięcie. RTINGS ocenia zwrot energii na 4,1 na 10, a The Size 15 Runner uznał bieg za jednowymiarowy. (RunRepeat, RTINGS, The Size 15 Runner)

Przyczepność. RunRepeat zmierzył współczynnik przyczepności 0,44, poniżej średniej 0,53. Running Shoes Guru ocenia przyczepność na 9 na 10 i uznał ją za niezawodną na deszczu. (RunRepeat, Running Shoes Guru)

Jak jest zbudowany

Jedna gruba warstwa Fresh Foam X na bardzo szerokiej podstawie, wyściełana cholewka z siatki inżynieryjnej z językiem z półmieszkiem i cienka gumowa podeszwa z szerokim pokryciem.

Jedna warstwa miękkiego Fresh Foam X na bardzo szerokiej podstawie, wyściełana cholewka z siatki, która wypada ciepło, i cienka, ale wolno zużywająca się gumowa podeszwa.

4440123456
#CzęśćPomiar
1CholewkaSiatka inżynieryjnaPrzewiewność 58 BR
2Język7,4 mm
3ZapiętekSztywność 3 / 5
4MiędzypodeszwaFresh Foam XTwardość 27,5 AC
5Wkładka3,5 mm
6Podeszwa zewnętrzna1,9 mm

Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 44 mm, przodostopie 40 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 1,9 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Believe in the Run, RunRepeat, 21RUN, The Size 15 Runner, Fleet Feet. BR: skala przewiewności RunRepeat (to nie wynik w skali do 100).

  1. Cholewka. Wyściełana, dwuwarstwowa siatka inżynieryjna, którą Believe in the Run i 21RUN uznali za wygodną od pierwszego kroku. Zatrzymuje ciepło: RunRepeat ocenił przewiewność na 58 wobec średniej 75.

  2. Język. Z półmieszkiem po obu stronach i dobrze wyściełany, grubości 7,4 mm wobec średniej 5,8 mm w laboratorium RunRepeat. Testerzy donoszą, że zostaje na miejscu.

  3. Zapiętek. Średnio sztywny zapiętek, 3 na 5 w teście RunRepeat, z grubo wyściełanym kołnierzem i bez pętli na palec. Testerzy Fleet Feet uznali kołnierz za miękki.

  4. Międzypodeszwa. Jedna warstwa Fresh Foam X na całej długości, zmierzona na 27,5 AC. Mimo rozmiaru skręca się jak przeciętny but, 14,7 Nm w teście skrętnym RunRepeat, i zgina się z siłą 17,7 N, trochę sztywniej niż średnia.

  5. Wkładka. Wyjmowana wkładka 3,5 mm, cieńsza niż średnia 4,4 mm, co zostawia amortyzację piance.

  6. Podeszwa zewnętrzna. Guma z szerokim pokryciem, ale tylko 1,9 mm grubości w pomiarze RunRepeat, wobec średniej 3,1 mm. Believe in the Run uznali ją za bardziej przyczepną niż w v5; RunRepeat zmierzył nieco mniejszą przyczepność niż wcześniej.

Czytaj dalej

Jedna gruba warstwa Fresh Foam X na bardzo szerokiej podstawie, wyściełana cholewka z siatki inżynieryjnej z językiem z półmieszkiem i cienka gumowa podeszwa z szerokim pokryciem.

1. Cholewka. Wyściełana, dwuwarstwowa siatka inżynieryjna, którą Believe in the Run i 21RUN uznali za wygodną od pierwszego kroku. Zatrzymuje ciepło: RunRepeat ocenił przewiewność na 58 wobec średniej 75.

2. Język. Z półmieszkiem po obu stronach i dobrze wyściełany, grubości 7,4 mm wobec średniej 5,8 mm w laboratorium RunRepeat. Testerzy donoszą, że zostaje na miejscu.

3. Zapiętek. Średnio sztywny zapiętek, 3 na 5 w teście RunRepeat, z grubo wyściełanym kołnierzem i bez pętli na palec. Testerzy Fleet Feet uznali kołnierz za miękki.

4. Międzypodeszwa. Jedna warstwa Fresh Foam X na całej długości, zmierzona na 27,5 AC. Mimo rozmiaru skręca się jak przeciętny but, 14,7 Nm w teście skrętnym RunRepeat, i zgina się z siłą 17,7 N, trochę sztywniej niż średnia.

5. Wkładka. Wyjmowana wkładka 3,5 mm, cieńsza niż średnia 4,4 mm, co zostawia amortyzację piance.

6. Podeszwa zewnętrzna. Guma z szerokim pokryciem, ale tylko 1,9 mm grubości w pomiarze RunRepeat, wobec średniej 3,1 mm. Believe in the Run uznali ją za bardziej przyczepną niż w v5; RunRepeat zmierzył nieco mniejszą przyczepność niż wcześniej.

Trwałość. Lepsza, niż sugeruje cienka guma. Podeszwa straciła 0,8 mm w teście zużycia RunRepeat, mniej niż średnia 1,1 mm, a przód buta i podszewka pięty dostały 3 i 4 na 5. Believe in the Run zobaczyli małe zużycie po około 48 km.

Trwałość. Lepsza, niż sugeruje cienka guma. Podeszwa straciła 0,8 mm w teście zużycia RunRepeat, mniej niż średnia 1,1 mm, a przód buta i podszewka pięty dostały 3 i 4 na 5. Believe in the Run zobaczyli małe zużycie po około 48 km.

Parametry, podane i zmierzone

Każda liczba ma swoje źródło.

Drop, mm

Believe in the Run4
RunRepeat3,3
RTINGS4,7

Stack pięty, mm

Believe in the Run44
Running Warehouse42
RunRepeat41,8

Stack przodostopia, mm

Believe in the Run40
Running Warehouse38
RunRepeat38,5

Waga (męskie), g

Believe in the Run306
RunRepeat302
RTINGS302,3
ParametrPodaneZmierzone
Drop
  • 4 mm Believe in the Run
  • 3,3 mm RunRepeat
  • 4,7 mm RTINGS
Stack pięty
  • 44 mm Believe in the Run
  • 42 mm Running Warehouse
  • 41,8 mm RunRepeat
Stack przodostopia
  • 40 mm Believe in the Run
  • 38 mm Running Warehouse
  • 38,5 mm RunRepeat
Waga, US M9
  • 306 g Believe in the Run
  • 302 g RunRepeat
  • 302,3 g RTINGS
Wsparcie
  • Neutralne Believe in the Run
–
Płytka
  • Brak Believe in the Run
–
Nawierzchnia
  • Asfalt cat
–
Rok premiery
  • 2025 goat.com
–

Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Believe in the Run, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse.

Pomiary laboratoryjne

ParametrZmierzone
Twardość międzypodeszwy
  • 27,5 AC RunRepeat
Zwrot energii (pięta)
  • 60,1 % RunRepeat
Sztywność skrętna
  • 14,7 Nm RunRepeat
Sztywność zapiętka
  • 3 / 5 RunRepeat
Współczynnik przyczepności
  • 0,44 RunRepeat
Przewiewność
  • 58 BR RunRepeat
ParametrZmierzone
Szerokość przodu buta
  • 71,3 mm RunRepeat
Wysokość przodu buta
  • 24,4 mm RunRepeat
Grubość podeszwy zewnętrznej
  • 1,9 mm RunRepeat
Grubość wkładki
  • 3,5 mm RunRepeat
Grubość języka
  • 7,4 mm RunRepeat
Siła zginania
  • 17,7 N RunRepeat

BR: skala przewiewności RunRepeat (to nie wynik w skali do 100).

Rozmiar i dopasowanie

Weź swój zwykły rozmiar; pytanie dotyczy objętości, a szerokości na nie odpowiadają.

Długość

Zgodny z rozmiarem

Szerokości

standardowy, szeroki i bardzo szeroki

Miejsce na palce

RunRepeat zmierzył przód buta 71,3 mm, poniżej średniej 73,2 mm, i niską wysokość 24,4 mm wobec 27,0. Running Warehouse i The Size 15 Runner i tak znaleźli dużo miejsca na rozłożenie palców, więc o wszystkim decyduje kształt stopy.

RunRepeat, Running Warehouse, The Size 15 Runner

Pełne uwagi testerów o rozmiarze

Ankieta czytelników RunRepeat, Running Warehouse, Fleet Feet, WearTesters, Running Shoes Guru i 21RUN podają długość zgodną z rozmiarem.

Objętość to miejsce, gdzie opinie się dzielą. RunRepeat uznaje standardową szerokość za ciasną, z wąskim i niskim wnętrzem. Running Warehouse i The Size 15 Runner znaleźli dużo miejsca na palce, a wąskostopy tester Fleet Feet uznał go za lekko szeroki, ale dobrze trzymający. Testerzy Fleet Feet stwierdzili też, że sznurowanie z blokadą pięty zmniejszało ześlizgiwanie pięty.

Szerokości rozstrzygają większość przypadków. RunRepeat podaje wersje wąską, standardową, szeroką i bardzo szeroką, a Fleet Feet podaje 2E i 4E dla mężczyzn, D i 2E dla kobiet. Dostępność każdej szerokości zależy od kraju i sprzedawcy.

RunRepeat, Running Warehouse, Fleet Feet, WearTesters, The Size 15 Runner, Running Shoes Guru, 21RUN

Kontra Fresh Foam X More v5

Dopracowanie, a nie przebudowa: ta sama pianka i ten sam podany stack, nieco szersza podstawa, kilka gramów mniej i bardziej wyściełana cholewka.

Zmiany są na tyle małe, że tester Believe in the Run widzi v5 jako rozsądny wybór, jeśli nadal można go znaleźć. Zostań przy nim, jeśli wolisz jego przewiewniejszą siatkę; przejdź na v6, jeśli chcesz stabilniejszej podstawy i bardziej wyściełanego dopasowania.

Historia wersji: Fresh Foam X More v5 do Fresh Foam X More v6

Ta sama pianka, przestrojone odczucie. Mieszanka Fresh Foam X zostaje. Fleet Feet uznaje v6 za bardziej miękki pod stopą, podczas gdy WearTesters i Carreras de Montaña za mniej gąbczasty i bardziej kontrolowany niż v5. (Believe in the Run, Fleet Feet, WearTesters, Carreras de Montaña)

Szersza, stabilniejsza podstawa. Running Warehouse i Carreras de Montaña opisują nieco szerszą platformę, a recenzenci uznają v6 za stabilniejszego niż v5. (Running Warehouse, WearTesters, Carreras de Montaña)

Odrobinę lżejszy. RunRepeat zmierzył o około 3 procent mniejszą wagę niż w v5, a 21RUN podaje oszczędność około 5 g. (RunRepeat, 21RUN)

Więcej wyściółki na górze. Cholewka dodaje wyściółkę przy języku i kołnierzu. Tester Believe in the Run uznał ją za cieplejszą niż przewiewniejsza siatka v5. (Believe in the Run, The Size 15 Runner, Carreras de Montaña)

Rocker, który recenzenci odczytują różnie. Running Warehouse i Fleet Feet opisują mocniejszy rocker z większym wygięciem noska, podczas gdy RunRepeat uznaje go za mniej wyraźny niż w v5. (RunRepeat, Running Warehouse, Fleet Feet)

Porównanie alternatyw

Każda poprawia jedną rzecz, której Fresh Foam X More v6 nie robi.

New Balance Fresh Foam X More v6Hoka Bondi 9Brooks Ghost Max 3ASICS Novablast 5New Balance 1080 v15
Wybierz ją dlaTa stronaStabilniejszyTwardszyLżejszyMniej amortyzacji
Drop4 mm5 mm6 mm8 mm6 mm
Stack pięty44 mm43 mm39 mm41,5 mm40 mm
Waga306 g297 g318 g252 g261 g
WsparcieNeutralneNeutralneNeutralneNeutralneNeutralne
Tabela 2 · Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Pytania biegaczy

Czy New Balance More v6 jest zgodny z rozmiarem?

Tak. Ankieta czytelników RunRepeat, Running Warehouse, Fleet Feet, WearTesters i Running Shoes Guru podają długość zgodną z rozmiarem. Objętość to spór: RunRepeat zmierzył wąski, niski przód buta, podczas gdy większość testerów znalazła dość miejsca, więc szersze stopy powinny spojrzeć na wersje szerokie.

More v5 czy More v6: który wybrać?

Oba są blisko. V6 zachowuje tę samą Fresh Foam X i podany stack, dodaje nieco szerszą podstawę, bardziej wyściełaną cholewkę i kilka gramów mniej. Wybierz v6 dla stabilniejszego, bardziej miękkiego dopasowania; tester Believe in the Run uważa v5 nadal za wartego uwagi, jeśli go znajdziesz.

Czy New Balance More v6 występuje w wersji szerokiej?

Tak. RunRepeat podaje wersje wąską, standardową, szeroką i bardzo szeroką, a Fleet Feet podaje 2E i 4E dla mężczyzn oraz D i 2E dla kobiet. Dostępność zależy od kraju. Wobec wąskiego pomiaru przodu buta RunRepeat wersja szeroka jest warta spróbowania, jeśli twoje stopy są szerokie.

Czy More v6 nadaje się do chodzenia albo stania przez cały dzień?

Recenzenci tak uważają. Testerzy Fleet Feet nosili go przez cały dzień stania na betonie i na bieżni do chodzenia, Believe in the Run sugeruje go na długie dni na nogach, a WearTesters poleca go piechurom, którzy chcą stabilnych butów. Spodziewaj się ciepłych stóp: przewiewność jest poniżej średniej.

Czy More v6 nadaje się dla ciężkich biegaczy?

Recenzenci mówią, że tak. RunRepeat wskazuje cięższych biegaczy wśród najlepszych dopasowań, a 95-kilogramowy recenzent WearTesters uznał go za stabilny i ochronny na swoich spokojnych biegach. Szeroka platforma pomaga; ceną jest ciężki but, około 306 g w męskim US 9.

New Balance More v6 czy Hoka Bondi 9?

Oba to neutralne buty z maksymalną amortyzacją i niskimi dropami. RTINGS znalazł w Bondi 9 więcej odbicia i twardsze, stabilniejsze przodostopie, a w More v6 widzi wybór na dodatkowe miejsce i bardziej miękkie odczucie. Fleet Feet ocenia More v6 jako bardziej miękki z dwóch.

Czy More v6 nadaje się na płaską stopę albo nadmierną pronację?

More v6 to but neutralny bez systemu wsparcia. RunRepeat uważa jego szeroką podstawę za w porządku przy lekkim do umiarkowanego uginaniu do wewnątrz. Płaska stopa nie zawsze oznacza nadmierną pronację, więc najpierw przyjrzyj się, jak twoja stopa naprawdę się porusza. To amortyzowany but, nie leczenie.

Źródła

  1. RunRepeat, New Balance Fresh Foam X More v6 lab review (Carlos Sánchez, updated June 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
  2. Believe in the Run, New Balance Fresh Foam More v6 Review (August 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
  3. Running Warehouse, New Balance Fresh Foam X More v6 review. Dostęp: 13 paź 2026.
  4. Fleet Feet, New Balance Fresh Foam X More v6 Review: The More, The Merrier. Dostęp: 13 paź 2026.
  5. RTINGS, New Balance Fresh Foam X More v6 running shoe review. Dostęp: 13 paź 2026.
  6. WearTesters, New Balance Fresh Foam X More v6 Performance Review. Dostęp: 13 paź 2026.
  7. The Size 15 Runner, New Balance Fresh Foam X More v6 Review: Less Is More?. Dostęp: 13 paź 2026.
  8. Running Shoes Guru, New Balance Fresh Foam X More v6 review. Dostęp: 13 paź 2026.
  9. 21RUN, New Balance Fresh Foam X More v6 Testbericht. Dostęp: 13 paź 2026.
  10. Carreras de Montaña, New Balance Fresh Foam X More v6 (Sergio Mayayo). Dostęp: 13 paź 2026.
  11. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
  12. goat.com · Rok premiery, podane
  13. cat: katalog Strideprint, 395 butów

Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.

Czy to twoja para?Zacznij swój fitting