- Boty
- New Balance
- FuelCell Rebel v5

New Balance FuelCell Rebel v5 recenze
Lehká tréninková bota New Balance bez desky je o 5 mm vyšší a dostává měkčí pěnu z PEBA a EVA, vyměňuje část staré ostrosti za chod, v jakém většina testerů ráda běhá každý den.
- Drop
- 6 mm
- Stack u paty
- 35 mm
- Přední část
- 29 mm
- Váha
- 225 g
- Podpora
- Neutrální
- Deska
- Žádná
Náš verdikt
Lehčí, než vypadá, měkčí než dřív.
FuelCell Rebel v5 je neutrální tréninková bota 225 g bez desky, s velmi měkkou mezipodešví z PEBA a EVA a dropem 6 mm, stavěná, aby v jednom páru pokryla volné dny i rychlejší tréninky. Sedne lehčím neutrálním běžcům se stabilním dopadem, kteří chtějí živou botu na každý den, méně těžším běžcům nebo komukoli, komu se chodidlo kroutí dovnitř, protože recenzenti se dělí v tom, jak je stabilní.
Silné stránky
- Lehká na své tlumení: 225 g v pánské US 9,5
- Velmi měkká pěna, 25,9 AC v laboratoři RunRepeat, s nadprůměrným odrazem
- Pokrývá volné běhy až po tempovou práci v jedné botě, podle většiny testerů
- Přepracovaný jazyk a pata opravují hlavní stížnosti na sedání u v4
- Sedí na velikost, nabízená ve standardní a široké verzi
Slabé stránky
- Stabilita testery dělí; pro některé měkká a vratká
- Méně ostrá než v4 na krátké, ostré intervaly
- Svršek a odkrytá pěna se v několika testech rychle opotřebovaly
- Ne pro těžší běžce, podle Runner’s World Germany
Komu sedí
- Chceš jednu lehkou botu na většinu běhů
- Jsi lehčí neutrální běžec
- Dopadáš na střed nebo přední část chodidla
- V4 ti vadila na patě nebo ti chybělo tlumení
Kdo by ji měl přeskočit
- Chodidlo se ti kroutí dovnitř, nebo chceš ukotvený chod
- Jsi těžší běžec
- Chceš ostrou botu na krátká opakování
Profil boty
Kde se FuelCell Rebel v5 řadí mezi 395 bot v našem katalogu.
| Osa | FuelCell Rebel v5 |
|---|---|
| Tlumení | 18 |
| Lehkost | 79 |
| Stabilita | 30 |
| Drop | 20 |
| Odezva | 40 |
Obr. 1 · Jak ho číst. Každá osa vede od 0 ve středu po 100 na okraji. Tlumení, lehkost a drop jsou pořadí boty v katalogu podle uvedených údajů; stabilita a odezva se hodnotí podle typu podpory, desky, rockeru a zamýšleného použití. Tečkovaná šedá čára je medián katalogu. Zdroj: katalog Strideprint (cat).
Kde se řadí v katalogu
Váha225 g, lehčí než 79 % bot
Drop6 mm, nižší než u 59 % bot
Stack u paty35 mm, nižší než u 77 % bot
Stack v přední části29 mm, nižší než u 65 % bot
Jaký je to pocit
Napsáno ze 6 zveřejněných testů. Citujeme měření, ne dojmy, které jsme nezažili.
Ne vysoká, ale velmi měkká. Skromná pata 35 mm, velmi měkká pěna: 25,9 AC v laboratoři RunRepeat, pro Doctors of Running nejměkčí Rebel dosud.
Neutrální, a je to znát. Žádný stabilizační prvek; Doctors of Running a RunningLab ji shledávají dost jistou, OutdoorGearLab a Running Shoes Guru nestabilní.
Živá, ale méně ostrá než v4. Nadprůměrný odraz, 59,8 procenta na patě a 67,3 v přední části podle RunRepeat, ve velmi ohebné podešvi bez desky, která zjemňuje rychlá úsilí.
Ne vysoká, ale velmi měkká. New Balance uvádí 35 mm na patě a 29 mm v přední části, asi o 5 mm víc než u v4. To je pořád skromné: ze 183 neutrálních silničních bot s uvedenou výškou paty v našem katalogu jich 147 sedí výš.
Práci dělá pěna. RunRepeat ji naměřil na 25,9 AC, daleko měkčí než průměr 35,5, s nadprůměrným tlumením nárazů na patě. Doctors of Running ji nazývají nejměkčím Rebel dosud a jeden tester ji v závěru dlouhých běhů cítil rozplizlou.
Neutrální, a je to znát. Stabilizační prvek tu není. Doctors of Running našli mírné vedení od širší základny, bočnic a rozšířené podešve, ale chodidlo jednoho testera se v zatáčkách posouvalo, protože svršek ve střední části je prostorný.
Jiní jsou přísnější. OutdoorGearLab hodnotí její stabilitu špatně a Running Shoes Guru zjistili, že užší základna a vyšší postoj ji dělají méně stabilní než v4. RunningLab naopak shledal chod jistý.
Živá, ale méně ostrá než v4. RunRepeat naměřil návrat energie 59,8 procenta na patě a 67,3 procenta v přední části, obojí nad průměrem, i když hodnota paty klesla z 63,1 procenta u v4.
Chod je velmi ohebný, 11,7 N v ohybovém testu RunRepeat, bez desky nebo výztuhy. To sedí uvolněnému a stálému běhání. Running Shoes Guru chtěli pro rychlejší práci tužší přední část a jeden tester Doctors of Running zjistil, že ohebnost ji v rychlejším tempu nechává zaostávat.
Číst dál
Ne vysoká, ale velmi měkká. New Balance uvádí 35 mm na patě a 29 mm v přední části, asi o 5 mm víc než u v4. To je pořád skromné: ze 183 neutrálních silničních bot s uvedenou výškou paty v našem katalogu jich 147 sedí výš.
Práci dělá pěna. RunRepeat ji naměřil na 25,9 AC, daleko měkčí než průměr 35,5, s nadprůměrným tlumením nárazů na patě. Doctors of Running ji nazývají nejměkčím Rebel dosud a jeden tester ji v závěru dlouhých běhů cítil rozplizlou.
Neutrální, a je to znát. Stabilizační prvek tu není. Doctors of Running našli mírné vedení od širší základny, bočnic a rozšířené podešve, ale chodidlo jednoho testera se v zatáčkách posouvalo, protože svršek ve střední části je prostorný.
Jiní jsou přísnější. OutdoorGearLab hodnotí její stabilitu špatně a Running Shoes Guru zjistili, že užší základna a vyšší postoj ji dělají méně stabilní než v4. RunningLab naopak shledal chod jistý.
Živá, ale méně ostrá než v4. RunRepeat naměřil návrat energie 59,8 procenta na patě a 67,3 procenta v přední části, obojí nad průměrem, i když hodnota paty klesla z 63,1 procenta u v4.
Chod je velmi ohebný, 11,7 N v ohybovém testu RunRepeat, bez desky nebo výztuhy. To sedí uvolněnému a stálému běhání. Running Shoes Guru chtěli pro rychlejší práci tužší přední část a jeden tester Doctors of Running zjistil, že ohebnost ji v rychlejším tempu nechává zaostávat.
Pro které běhy je
| Běh | Sedí | Proč | Zdroj |
|---|---|---|---|
| Volné běhy | Určená pro ně | Všichni tři testeři Doctors of Running shledali volné tempo jejím ideálním bodem. | Doctors of Running, Running Shoes Guru |
| Tempový trénink | Určená pro ně | RunRepeat jí dává 91 za tempo, i když Running Shoes Guru ji shledali pomalejší než v4. | RunRepeat, Running Shoes Guru, RunningLab |
| Intervaly | Zvládne je | V pořádku na krátké úseky, ale ohebná přední část na tempu 5 km pro některé testery zaostává. | Doctors of Running, Running Shoes Guru, RunningLab |
| Dlouhé běhy | Zvládne je | RunningLab v ní odběhl víc než 30 km; jeden tester Doctors of Running cítil, že se v závěru stává rozplizlou. | Doctors of Running, RunningLab |
| Závod na půlmaraton | Zvládne je | Pro někoho závodní možnost bez desky, ale RunRepeat jí dává 74 za závodění. | Doctors of Running, RunRepeat |
| Chůze | Není pro ně | Doctors of Running ji nedoporučují na chůzi ani stání. | Doctors of Running |
| Lehký trail | Není pro ně | Silniční bota: testeři ji v terénu shledali nestabilní a na hlíně kluzkou. | Doctors of Running, RunRepeat, Runner’s World Germany |
Zdroj: Doctors of Running, Running Shoes Guru, RunRepeat, RunningLab, Runner’s World Germany
Co říkají testy
Zveřejněné testy se shodují, že Rebel v5 je vyšší, měkčí a univerzálnější než v4, lehká tréninková bota víc než rychlostní. Rozcházejí se ve stabilitě a v tom, kolik tempa ztratila.
| Test | Typ | Naše čtení | Jednou větou | Zdroj |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Recenze | Pozitivní | Všichni tři testeři Doctors of Running jí dávají celkově A minus: lehký, univerzální, měkčí Rebel, brzděný tlakem jazyka a trochou nestability v zatáčkách. | Číst |
| RunRepeat | Laboratoř | Pozitivní | RunRepeat ji hodnotí 86 ze 100: silné vylepšení, které opravuje vady v4, i když ne nejpružnější volba. | Číst |
| Runner’s World Germany | Recenze | Pozitivní | Runner’s World Germany ji nazývá vynikající, univerzální tréninkovou botou na silniční běhy ve většině temp, pro lehčí neutrální běžce. | Číst |
| OutdoorGearLab | Recenze | Smíšené | OutdoorGearLab dává 73: příjemná a lehká na většinu běhů, ale omezená špatnou stabilitou a zvláštním střihem. | Číst |
| Running Shoes Guru | Recenze | Pozitivní | Running Shoes Guru ji hodnotí 9 z 10: poutavá tréninková bota na každý den, s malou odolností a omezenou oporou jako slabými místy. | Číst |
| RunningLab | Recenze | Pozitivní | RunningLab dává 9,5 z 10: vynikající volba bez desky pro běžce, kteří chtějí jediný pár. | Číst |
Shodují se
- Lehká a velmi měkkáRunRepeat naměřil pěnu na 25,9 AC, daleko měkčí než průměr, Doctors of Running ji nazývají nejměkčím a nejvyšším Rebel dosud a Running Shoes Guru ji shledali velmi měkkou a energickou.
- Nyní tréninková bota na každý denDoctors of Running, Runner’s World Germany i RunningLab všichni popisují botu, která pokrývá od volných běhů po tempovou práci, ne čistě rychlostní nástroj.
- Sedí na velikostDoctors of Running, RunningLab i Running Shoes Guru shledali obvyklou velikost správnou, stejně jako většina z 289 čtenářů RunRepeat, kteří hlasovali.
Rozcházejí se
- Jak je stabilní?Doctors of Running ji hodnotí jako neutrální s mírným vedením a RunningLab shledal chod jistý. OutdoorGearLab označuje její stabilitu za špatnou a Running Shoes Guru ji shledali méně stabilní než v4.
- Pořád rychlá?RunRepeat jí dává 91 za tempo a jeden tester Doctors of Running v ní bez potíží odběhl tempo pod 5 km. Running Shoes Guru, Runner’s World Germany i RunningLab ji shledali méně rychlou než v4.
- Prostorná, nebo těsná?OutdoorGearLab zjistil širokou střední část a patu, které nechávají úzká chodidla klouzat, a Running Shoes Guru ji navrhuje pro široká chodidla. Runner’s World Germany ji vidí jako botu pro úzká až střední chodidla.
Jak je postavená
Minimální konstrukce bez desky: svršek ze síťoviny FantomFit, mezipodešev FuelCell po celé délce mísící PEBA a EVA a tenká guma, která nyní pokrývá víc základny.
Tenká síťovina FantomFit, velmi měkká mezipodešev FuelCell z PEBA a EVA bez desky a 2,6 mm gumy, která se dobře opotřebovává, zatímco svršek a odkrytá pěna ne.
| # | Součást | Míra |
|---|---|---|
| 1 | SvršekTechnická síťovina FantomFit | Prodyšnost 3 / 5 |
| 2 | Jazyk | 2,9 mm |
| 3 | Pata | Tuhost 3 / 5 |
| 4 | MezipodeševFuelCell (PEBA a EVA) | Tvrdost 25,9 AC |
| 5 | Vložka | 2,6 mm |
| 6 | Podešev | 2,6 mm |
Obr. 3 · Boční profil. Výšky stacku v měřítku (uvedeno: pata 35 mm, přední část 29 mm; změřeno: podešev 2,6 mm); rozdělení mezi dvě pěny není změřeno a je nakresleno v polovině výšky. Čárkovaně: vložka, skrytá. Zdroje: New Balance, RunRepeat, RunningLab, Fleet Feet, Doctors of Running, Running Shoes Guru.
Svršek. Tenká technická síťovina s vlepenou oporou FantomFit. RunRepeat ohodnotil větrání 3 z 5, dost na většinu roku, a RunningLab zjistil, že se chodidlo v létě může zahřívat.
Jazyk. Přišitý a nyní delší, což opravuje krátký jazyk v4. Je tenký, 2,9 mm v laboratoři RunRepeat, a Doctors of Running zjistili, že tlačil na nárt a bez ponožek působil drsně.
Pata. Středně tuhá opěrka, 3 z 5 u RunRepeat, přetvarovaná tak, že už netlačí na Achillovu šlachu, podle RunningLab. Poutko tu není.
Mezipodešev. New Balance popisuje směs PEBA; RunningLab uvádí složení 80 procent EVA a 20 procent PEBA, vstřikované dusíkem. RunRepeat ji naměřil na 25,9 AC, s nízkou torzní tuhostí 10,8 Nm a bez desky.
Vložka. Tenká, vyjímatelná vložka, 2,6 mm v laboratoři RunRepeat, daleko pod průměrem 4,4 mm.
Podešev. Víc gumy než u v4, nyní pokrývá vnější střední část a víc přední části, podle Doctors of Running a Fleet Feet. Je tenká, 2,6 mm, a v testu adheze RunRepeat dosáhla 0,53, průměrný výsledek.
Číst dál
Minimální konstrukce bez desky: svršek ze síťoviny FantomFit, mezipodešev FuelCell po celé délce mísící PEBA a EVA a tenká guma, která nyní pokrývá víc základny.
1. Svršek. Tenká technická síťovina s vlepenou oporou FantomFit. RunRepeat ohodnotil větrání 3 z 5, dost na většinu roku, a RunningLab zjistil, že se chodidlo v létě může zahřívat.
2. Jazyk. Přišitý a nyní delší, což opravuje krátký jazyk v4. Je tenký, 2,9 mm v laboratoři RunRepeat, a Doctors of Running zjistili, že tlačil na nárt a bez ponožek působil drsně.
3. Pata. Středně tuhá opěrka, 3 z 5 u RunRepeat, přetvarovaná tak, že už netlačí na Achillovu šlachu, podle RunningLab. Poutko tu není.
4. Mezipodešev. New Balance popisuje směs PEBA; RunningLab uvádí složení 80 procent EVA a 20 procent PEBA, vstřikované dusíkem. RunRepeat ji naměřil na 25,9 AC, s nízkou torzní tuhostí 10,8 Nm a bez desky.
5. Vložka. Tenká, vyjímatelná vložka, 2,6 mm v laboratoři RunRepeat, daleko pod průměrem 4,4 mm.
6. Podešev. Víc gumy než u v4, nyní pokrývá vnější střední část a víc přední části, podle Doctors of Running a Fleet Feet. Je tenká, 2,6 mm, a v testu adheze RunRepeat dosáhla 0,53, průměrný výsledek.
Odolnost. Slabé místo. RunRepeat zjistil malé opotřebení podešve, 0,8 mm, ale síťovina dostala v testu prostoru pro prsty 1 z 5. Running Shoes Guru viděli po 120 km silné opotřebení vnější paty a čekají asi 300 km a Doctors of Running viděli otěr mezipodešve do asi 30 mil (asi 48 km).
Odolnost. Slabé místo. RunRepeat zjistil malé opotřebení podešve, 0,8 mm, ale síťovina dostala v testu prostoru pro prsty 1 z 5. Running Shoes Guru viděli po 120 km silné opotřebení vnější paty a čekají asi 300 km a Doctors of Running viděli otěr mezipodešve do asi 30 mil (asi 48 km).
Parametry, uvedené a změřené
Každý údaj nese svůj zdroj.
Drop, mm
Stack paty, mm
Stack přední části, mm
Hmotnost (pánská), g
| Parametr | Uvedeno | Změřeno |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack u paty |
|
|
| Stack v přední části |
|
|
| Váha, US M9.5 |
|
|
| Podpora |
| – |
| Deska |
| – |
| Povrch |
| – |
| Rok vydání |
| – |
Obr. 4 · Uvedeno vs změřeno. Sloupce začínají od nuly. Zdroje: New Balance, RunRepeat, OutdoorGearLab, Running Warehouse, RunningLab.
Laboratorní měření
| Parametr | Změřeno |
|---|---|
| Tvrdost mezipodešve |
|
| Návrat energie (pata) |
|
| Torzní tuhost |
|
| Síla ohybu |
|
| Tuhost opěrky paty |
|
| Koeficient adheze |
|
| Parametr | Změřeno |
|---|---|
| Prodyšnost |
|
| Šířka prostoru pro prsty |
|
| Výška prostoru pro prsty |
|
| Tloušťka podešve |
|
| Tloušťka vložky |
|
| Tloušťka jazyka |
|
Velikost a střih
Vezmi si svou obvyklou velikost; otázkou je, jestli objem sedí tvému chodidlu.
Délka
Sedí na velikost
Šířky
standardní a široká
Místo pro prsty
Vpředu velkorysá: RunRepeat naměřil prostor pro prsty 75,0 mm, širší než průměr, s výškou 27,9 mm. Running Shoes Guru nazývá prostor pro prsty prostorným a RunningLab shledal přední část o něco užší než u v4.
RunRepeat, Running Shoes Guru, RunningLab
Celé poznámky testerů k velikosti
Doctors of Running, Running Shoes Guru i RunningLab shledali botu sedící na velikost a většina z 289 čtenářů RunRepeat, kteří hlasovali, souhlasí. OutdoorGearLab je výjimka a shledal ji o trochu krátkou.
Objem je místo, kde se názory dělí. OutdoorGearLab a tester Doctors of Running shledali střední část volnou, zatímco Runner’s World Germany vidí botu stavěnou hlavně pro úzká až střední chodidla. Doctors of Running také radí ponožky: tenký jazyk působil na holé kůži drsně.
Fleet Feet uvádí pro muže standardní (D) a širokou (2E) verzi. RunRepeat dodává na některých trzích úzkou a extra širokou.
Doctors of Running, RunRepeat, Runner’s World Germany, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru, RunningLab, Fleet Feet
Vs FuelCell Rebel v4
Změna povahy víc než osvěžení: víc pěny, měkčí směs, opravené sedání a o trochu méně rychlosti v4.
Nech si v4, pokud jsi ji používal na intervaly a závody: Running Shoes Guru i RunningLab preferují její pevnější chod blíž k zemi na ostré zrychlení. Přejdi na v5, pokud ti v4 připadala tenká na delší běhy nebo ti třela patu.
Historie verzí: FuelCell Rebel v4 až FuelCell Rebel v5
Asi o 5 mm víc pěny. Runner’s World Germany uvádí pro v4 30 a 24 mm proti dnešním 35 a 29 mm. RunRepeat naměřil přední část na 26,7 mm, oproti 21,5 mm. (RunRepeat, Runner’s World Germany)
Měkčí směs PEBA a EVA. Doctors of Running poznamenávají novou směs FuelCell místo pěny na bázi PEBA u v4 a Running Shoes Guru ji shledali o 10 až 15 procent měkčí. (Doctors of Running, Running Shoes Guru)
Přepracovaný jazyk a pata. Delší, vycpaný, přišitý jazyk a přetvarovaná pata řeší dvě hlavní stížnosti na v4, podle RunRepeat a Fleet Feet. (RunRepeat, Fleet Feet)
Víc gumy, o trochu víc hmotnosti. Guma nyní sahá na vnější střední část. Running Shoes Guru udávají v5 o 17 g těžší a RunningLab asi o 15 g. (Doctors of Running, Running Shoes Guru, RunningLab)
Porovnání alternativ
Každá z nich řeší jednu věc, kterou FuelCell Rebel v5 nedělá.
New Balance FuelCell Rebel v5 | Adidas Adizero Evo SL | ASICS Novablast 5 | New Balance 1080 v15 | Saucony Endorphin Speed 5 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Vyber ji kvůli | Tato stránka | Rychlejší | Víc tlumení | Stabilnější | Pevnější |
| Drop | 6 mm | 7 mm | 8 mm | 6 mm | 8 mm |
| Stack u paty | 35 mm | 37 mm | 41,5 mm | 40 mm | 36 mm |
| Váha | 225 g | 230 g | 252 g | 261 g | 238 g |
| Podpora | Neutrální | Neutrální | Neutrální | Neutrální | Neutrální |
Otázky, které běžci kladou
Sedí New Balance FuelCell Rebel v5 na velikost?
Ano, pro většinu běžců. Doctors of Running, Running Shoes Guru i RunningLab shledali obvyklou velikost správnou a většina z 289 čtenářů RunRepeat, kteří hlasovali, souhlasí. OutdoorGearLab ji shledal o trochu krátkou. Objem se liší víc než délka a bota existuje ve standardní a široké verzi.
Rebel v4, nebo Rebel v5: co vybrat?
Vyber Rebel v5 pro měkčí, víc tlumenou tréninkovou botu na každý den s lépe sedícím jazykem a patou. Nech si Rebel v4, pokud jsi ji hlavně používal na intervaly a závody: Running Shoes Guru i RunningLab shledali v4 pevnější a rychlejší na ostrá úsilí.
Je Rebel v5 dobrý pro těžší běžce?
Recenzenti radí opatrnost. Runner’s World Germany doporučuje Rebel v5 neutrálním běžcům do asi 75 kg a těžším běžcům navrhuje 1080 a RunningLab poznamenává pochybnosti těžších běžců na dlouhé vzdálenosti. Důvodem jsou velmi měkká pěna a omezená stabilita.
Rebel v5, nebo Adidas Adizero Evo SL?
Adizero Evo SL působí rychleji: Running Shoes Guru ji shledali pevnější a rychlejší a RunRepeat odkazuje běžce, kteří honí maximální odraz, na ni. Rebel v5 je měkčí, s tím, co Running Shoes Guru nazývá pohodlnějším svrškem, a sedí o trochu líp na volné dny.
Dá se v Rebel v5 uběhnout maraton?
Někdo ano. RunningLab hodnotí Rebel v5 na každou vzdálenost až po maraton a odběhl v něm víc než 30 km. RunRepeat jí dává 74 za závodění a jeden tester Doctors of Running ji v závěru dlouhých běhů shledal rozplizlou, takže sedí víc na uvolněné maratonské cíle než na rychlé.
Jak dlouho Rebel v5 vydrží?
Méně než většina tréninkových bot na každý den. Running Shoes Guru viděli po 120 km silné opotřebení vnější paty a odhadují asi 300 km. RunRepeat zjistil, že podešev se opotřebovává dobře, ale síťovinu ohodnotil za odolnost prostoru pro prsty 1 z 5, a Doctors of Running viděli brzký otěr mezipodešve.
Zdroje
- New Balance, New Balance introduces the FuelCell Rebel v5 (press release, May 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Doctors of Running, New Balance FuelCell Rebel v5 Review (Matt Klein, May 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- RunRepeat, New Balance FuelCell Rebel v5 lab review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Runner’s World Germany, New Balance FuelCell Rebel v5 im Test. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- OutdoorGearLab, New Balance FuelCell Rebel v5 review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Running Shoes Guru, New Balance FuelCell Rebel v5 review (Brandon Law). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- RunningLab, New Balance FuelCell Rebel v5 : test et avis. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Fleet Feet, Men’s New Balance FuelCell Rebel v5. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Running Warehouse, New Balance FuelCell Rebel v5 review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- cat: katalog Strideprint, 395 bot
Jak recenzujeme. Čteme zveřejněné testy, stránky značek a prodejců a laboratorní měření, údaje porovnáváme a upozorňujeme, kde si odporují. Tuto botu jsme sami netestovali. Naposledy aktualizováno 13. října 2026.



