1. Buty
  2. New Balance
  3. FuelCell Rebel v5
New Balance FuelCell Rebel v5, widok z boku

Recenzja New Balance FuelCell Rebel v5

Lekkie buty treningowe New Balance bez płytki rosną o 5 mm i dostają bardziej miękką piankę PEBA i EVA, wymieniając część dawnej dynamiki na bieg, w którym większość testerów chętnie biegałaby codziennie.

Drop
6 mm
Stack pięty
35 mm
Przodostopie
29 mm
Waga
225 g
Wsparcie
Neutralne
Płytka
Brak

US M9.5, wg producenta. Zaktualizowano 13 paź 2026 · 10 źródeł

Nasz werdykt

Lżejszy, niż wygląda, bardziej miękki niż wcześniej.

FuelCell Rebel v5 to neutralne buty 225 g bez płytki, z bardzo miękką międzypodeszwą z PEBA i EVA oraz dropem 6 mm, zbudowane na spokojne dni i szybsze treningi w jednej parze. Pasują lżejszym neutralnym biegaczom z pewnym lądowaniem, którzy chcą żywych butów na co dzień, mniej cięższym biegaczom ani komuś, u kogo stopa ugina się do wewnątrz, bo recenzenci różnią się w ocenie stabilności.

Mocne strony

  • Lekki jak na swoją amortyzację: 225 g w męskim US 9.5
  • Bardzo miękka pianka, 25,9 AC w laboratorium RunRepeat, z odbiciem powyżej średniej
  • Obejmuje spokojne biegi po pracę tempową w jednych butach, według większości testerów
  • Przerobiony język i pięta naprawiają główne skargi na dopasowanie v4
  • Zgodny z rozmiarem, oferowany w wersji standardowej i szerokiej

Słabe strony

  • Stabilność dzieli testerów; dla niektórych miękki i chwiejny
  • Mniej dynamiczny niż v4 na krótkie, ostre interwały
  • Cholewka i odsłonięta pianka szybko się zużywają w kilku testach
  • Nie dla cięższych biegaczy, według Runner’s World Germany

Dla kogo jest

  • Chcesz jednych lekkich butów na większość biegów
  • Jesteś lżejszym neutralnym biegaczem
  • Lądujesz na śródstopiu lub przodostopiu
  • V4 przeszkadzał ci w pięcie albo brakowało mu amortyzacji

Kto powinien go ominąć

  • Twoja stopa ugina się do wewnątrz albo chcesz pewnego biegu
  • Jesteś cięższym biegaczem
  • Chcesz ostrych butów na krótkie powtórzenia

Profil buta

Gdzie FuelCell Rebel v5 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu.

50100AmortyzacjaLekkośćStabilnośćDropDynamika
OśFuelCell Rebel v5
Amortyzacja18
Lekkość79
Stabilność30
Drop20
Dynamika40

Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Gdzie plasuje się w katalogu

Waga225 g, lżejszy niż 79% butów

Drop6 mm, niższy niż u 59% butów

Stack pięty35 mm, niższy niż u 77% butów

Stack przodostopia29 mm, niższy niż u 65% butów

Rys. 2 · Rozkład podanych danych w katalogu. Wysokość słupka to liczba butów w danym przedziale. Waga: 300 butów, średnia 257,2 g. Drop: 306 butów, średnia 7,1 mm. Stack pięty: 255 butów, średnia 38 mm. Stack przodostopia: 253 butów, średnia 31,1 mm. Źródło: katalog Strideprint (cat), wartości podane przez producentów.

Odczucia

Napisane na podstawie 6 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.

Niewysoki, ale bardzo miękki. Skromna pięta 35 mm, bardzo miękka pianka: 25,9 AC w laboratorium RunRepeat, najbardziej miękka w Rebel do tej pory według Doctors of Running.

Neutralny i to widać. Bez elementu stabilizującego; Doctors of Running i RunningLab uznają go za wystarczająco pewnego, OutdoorGearLab i Running Shoes Guru za niestabilnego.

Żywy, ale mniej ostry niż v4. Zwrot energii powyżej średniej, 59,8 procent w pięcie i 67,3 w przodostopiu według RunRepeat, w bardzo elastycznej podeszwie bez płytki, która łagodzi szybkie wysiłki.

Niewysoki, ale bardzo miękki. New Balance podaje 35 mm w pięcie i 29 mm w przodostopiu, o około 5 mm więcej niż v4. To nadal skromnie: ze 183 neutralnych butów szosowych z podaną wysokością pięty w naszym katalogu 147 leży wyżej.

Pracę wykonuje pianka. RunRepeat zmierzył ją na 25,9 AC, dużo bardziej miękką niż średnia 35,5, z tłumieniem wstrząsów w pięcie powyżej średniej. Doctors of Running nazywają ją najbardziej miękką w Rebel do tej pory, a jeden tester poczuł, że robi się gąbczasta pod koniec długich biegów.

Neutralny i to widać. Nie ma elementu stabilizującego. Doctors of Running znaleźli łagodne prowadzenie od szerszej podstawy, boków i rozszerzonej podeszwy, ale stopa jednego testera przesuwała się na zakrętach, bo cholewka w śródstopiu jest przestronna.

Inni są surowsi. OutdoorGearLab ocenia jego stabilność słabo, a Running Shoes Guru uznał, że węższa podstawa i wyższa postawa czynią go mniej stabilnym niż v4. RunningLab natomiast uznał bieg za pewny.

Żywy, ale mniej ostry niż v4. RunRepeat zmierzył zwrot energii 59,8 procent w pięcie i 67,3 procent w przodostopiu, oba powyżej średniej, choć wartość w pięcie spadła z 63,1 procent w v4.

Bieg jest bardzo elastyczny, 11,7 N w teście zginania RunRepeat, bez płytki czy trzonka. To pasuje do spokojnego i równego biegania. Running Shoes Guru chciał sztywniejszego przodostopia do szybszej pracy, a tester Doctors of Running uznał, że elastyczność sprawia, iż zostaje w tyle w tempie tempowym.

Czytaj dalej

Niewysoki, ale bardzo miękki. New Balance podaje 35 mm w pięcie i 29 mm w przodostopiu, o około 5 mm więcej niż v4. To nadal skromnie: ze 183 neutralnych butów szosowych z podaną wysokością pięty w naszym katalogu 147 leży wyżej.

Pracę wykonuje pianka. RunRepeat zmierzył ją na 25,9 AC, dużo bardziej miękką niż średnia 35,5, z tłumieniem wstrząsów w pięcie powyżej średniej. Doctors of Running nazywają ją najbardziej miękką w Rebel do tej pory, a jeden tester poczuł, że robi się gąbczasta pod koniec długich biegów.

Neutralny i to widać. Nie ma elementu stabilizującego. Doctors of Running znaleźli łagodne prowadzenie od szerszej podstawy, boków i rozszerzonej podeszwy, ale stopa jednego testera przesuwała się na zakrętach, bo cholewka w śródstopiu jest przestronna.

Inni są surowsi. OutdoorGearLab ocenia jego stabilność słabo, a Running Shoes Guru uznał, że węższa podstawa i wyższa postawa czynią go mniej stabilnym niż v4. RunningLab natomiast uznał bieg za pewny.

Żywy, ale mniej ostry niż v4. RunRepeat zmierzył zwrot energii 59,8 procent w pięcie i 67,3 procent w przodostopiu, oba powyżej średniej, choć wartość w pięcie spadła z 63,1 procent w v4.

Bieg jest bardzo elastyczny, 11,7 N w teście zginania RunRepeat, bez płytki czy trzonka. To pasuje do spokojnego i równego biegania. Running Shoes Guru chciał sztywniejszego przodostopia do szybszej pracy, a tester Doctors of Running uznał, że elastyczność sprawia, iż zostaje w tyle w tempie tempowym.

Do jakich biegów jest

BiegDopasowanieDlaczegoŹródło
Spokojne biegiStworzony do tegoWszyscy trzej testerzy Doctors of Running uznali spokojne tempo za jego najlepsze miejsce.Doctors of Running, Running Shoes Guru
TempoStworzony do tegoRunRepeat daje mu 91 za tempo, choć Running Shoes Guru uznał go za wolniejszego niż v4.RunRepeat, Running Shoes Guru, RunningLab
InterwałyDa radęW porządku na przebieżki, ale elastyczne przodostopie zostaje w tyle w tempie 5 km dla niektórych testerów.Doctors of Running, Running Shoes Guru, RunningLab
Długie wybieganiaDa radęRunningLab przebiegł w nim ponad 30 km; jeden tester Doctors of Running poczuł, że robi się gąbczasty pod koniec.Doctors of Running, RunningLab
Zawody na półmaratonDa radęDla niektórych opcja startowa bez płytki, ale RunRepeat daje zawodom 74.Doctors of Running, RunRepeat
ChodzenieNie do tegoDoctors of Running nie polecają go do chodzenia ani stania.Doctors of Running
Lekki trailNie do tegoSzosowy but: testerzy uznali go za niestabilny na szlakach i śliski na ziemi.Doctors of Running, RunRepeat, Runner’s World Germany

Źródło: Doctors of Running, Running Shoes Guru, RunRepeat, RunningLab, Runner’s World Germany

Co mówią testy

Opublikowane testy zgadzają się, że Rebel v5 jest wyższy, bardziej miękki i bardziej wszechstronny niż v4, lekki but do codziennych treningów bardziej niż narzędzie na szybkość. Rozchodzą się w ocenie stabilności i tego, ile tempa oddał.

TestRodzajNasza interpretacjaW jednym zdaniuŹródło
Doctors of RunningRecenzjaPozytywnaWszyscy trzej testerzy Doctors of Running dają mu ogólnie A minus: lekki, wszechstronny, bardziej miękki Rebel, hamowany naciskiem języka i pewną niestabilnością na zakrętach.
RunRepeatLaboratoriumPozytywnaRunRepeat daje mu 86 na 100: mocne ulepszenie, które naprawia wady v4, choć nie najbardziej sprężysty wybór.
Runner’s World GermanyRecenzjaPozytywnaRunner’s World Germany nazywa go doskonałymi, wszechstronnymi butami treningowymi na biegi szosowe w większości temp, dla lżejszych neutralnych biegaczy.
OutdoorGearLabRecenzjaMieszanaOutdoorGearLab daje 73: przyjemny i lekki na większość biegów, ale ograniczony słabą stabilnością i dziwnym dopasowaniem.
Running Shoes GuruRecenzjaPozytywnaRunning Shoes Guru ocenia go na 9 na 10: wciągające buty do codziennych treningów, ze słabą trwałością i ograniczonym wsparciem jako słabymi punktami.
RunningLabRecenzjaPozytywnaRunningLab daje 9,5 na 10: doskonały wybór bez płytki dla biegaczy, którzy chcą tylko jednej pary.
Tabela 1 · Konsensus opublikowanych testów. „Nasza interpretacja” streszcza własny wniosek każdego testu, naszymi słowami. Żadne oceny nie są przeliczane ani wymyślane. Dostęp: 13 paź 2026.

Zgadzają się

  • Lekki i bardzo miękkiRunRepeat zmierzył piankę na 25,9 AC, dużo bardziej miękką niż średnia, Doctors of Running nazywają go najbardziej miękkim i najwyższym Rebel do tej pory, a Running Shoes Guru uznał go za bardzo miękki i energiczny.
  • Teraz buty do codziennych treningówDoctors of Running, Runner’s World Germany i RunningLab opisują but, który obejmuje spokojne biegi po pracę tempową, a nie czyste narzędzie na szybkość.
  • Zgodny z rozmiaremDoctors of Running, RunningLab i Running Shoes Guru uznali zwykły rozmiar za właściwy, tak samo jak większość z 289 czytelników RunRepeat, którzy głosowali.

Rozchodzą się

  • Jak stabilny jest?Doctors of Running oceniają go jako neutralny z łagodnym prowadzeniem, a RunningLab uznał bieg za pewny. OutdoorGearLab nazywa jego stabilność słabą, a Running Shoes Guru uznał go za mniej stabilnego niż v4.
  • Nadal szybki?RunRepeat daje mu 91 za tempo, a jeden tester Doctors of Running przebiegł poniżej tempa 5 km bez kłopotu. Running Shoes Guru, Runner’s World Germany i RunningLab uznali go za mniej szybki niż v4.
  • Przestronny czy ciasny?OutdoorGearLab znalazł szerokie śródstopie i piętę, w których wąskie stopy się ślizgają, a Running Shoes Guru sugeruje go na szerokie stopy. Runner’s World Germany widzi w nim but dla wąskich do średnich stóp.
Przeczytaj pełne stanowiska, punkt po punkcie

Lekki i bardzo miękki. RunRepeat zmierzył piankę na 25,9 AC, dużo bardziej miękką niż średnia, Doctors of Running nazywają go najbardziej miękkim i najwyższym Rebel do tej pory, a Running Shoes Guru uznał go za bardzo miękki i energiczny. (Doctors of Running, RunRepeat, Running Shoes Guru)

Teraz buty do codziennych treningów. Doctors of Running, Runner’s World Germany i RunningLab opisują but, który obejmuje spokojne biegi po pracę tempową, a nie czyste narzędzie na szybkość. (Doctors of Running, Runner’s World Germany, RunningLab)

Zgodny z rozmiarem. Doctors of Running, RunningLab i Running Shoes Guru uznali zwykły rozmiar za właściwy, tak samo jak większość z 289 czytelników RunRepeat, którzy głosowali. (Doctors of Running, RunRepeat, Running Shoes Guru, RunningLab)

Jak stabilny jest?. Doctors of Running oceniają go jako neutralny z łagodnym prowadzeniem, a RunningLab uznał bieg za pewny. OutdoorGearLab nazywa jego stabilność słabą, a Running Shoes Guru uznał go za mniej stabilnego niż v4. (Doctors of Running, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru, RunningLab)

Nadal szybki?. RunRepeat daje mu 91 za tempo, a jeden tester Doctors of Running przebiegł poniżej tempa 5 km bez kłopotu. Running Shoes Guru, Runner’s World Germany i RunningLab uznali go za mniej szybki niż v4. (Doctors of Running, RunRepeat, Runner’s World Germany, Running Shoes Guru, RunningLab)

Przestronny czy ciasny?. OutdoorGearLab znalazł szerokie śródstopie i piętę, w których wąskie stopy się ślizgają, a Running Shoes Guru sugeruje go na szerokie stopy. Runner’s World Germany widzi w nim but dla wąskich do średnich stóp. (Runner’s World Germany, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru)

Jak jest zbudowany

Minimalna konstrukcja bez płytki: cholewka z siatki FantomFit, międzypodeszwa FuelCell na całej długości, łącząca PEBA i EVA, i cienka guma, która pokrywa teraz więcej podstawy.

Cienka siatka FantomFit, bardzo miękka międzypodeszwa FuelCell z PEBA i EVA bez płytki i 2,6 mm gumy, która dobrze się zużywa, podczas gdy cholewka i odsłonięta pianka nie.

3529123456
#CzęśćPomiar
1CholewkaInżynieryjna siatka FantomFitPrzewiewność 3 / 5
2Język2,9 mm
3ZapiętekSztywność 3 / 5
4MiędzypodeszwaFuelCell (PEBA i EVA)Twardość 25,9 AC
5Wkładka2,6 mm
6Podeszwa zewnętrzna2,6 mm

Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 35 mm, przodostopie 29 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 2,6 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: New Balance, RunRepeat, RunningLab, Fleet Feet, Doctors of Running, Running Shoes Guru.

  1. Cholewka. Cienka siatka inżynieryjna ze sklejanym wsparciem FantomFit. RunRepeat ocenił wentylację na 3 na 5, wystarczająco na większość roku, a RunningLab stwierdził, że stopa może się nagrzewać latem.

  2. Język. Z mieszkiem i teraz dłuższy, co naprawia krótki język v4. Jest cienki, 2,9 mm w laboratorium RunRepeat, a Doctors of Running stwierdzili, że naciskał na podbicie i był drapiący bez skarpet.

  3. Zapiętek. Umiarkowanie sztywny zapiętek, 3 na 5 u RunRepeat, przekształcony tak, że nie naciska już na ścięgno Achillesa, według RunningLab. Nie ma uchwytu pięty.

  4. Międzypodeszwa. New Balance opisuje mieszankę PEBA; RunningLab podaje mieszankę jako 80 procent EVA i 20 procent PEBA, nasyconą azotem. RunRepeat zmierzył 25,9 AC, z małą sztywnością skrętną 10,8 Nm i bez płytki.

  5. Wkładka. Cienka, wyjmowana wkładka, 2,6 mm w laboratorium RunRepeat, dużo poniżej średniej 4,4 mm.

  6. Podeszwa zewnętrzna. Więcej gumy niż w v4, pokrywającej teraz zewnętrzne śródstopie i więcej przodostopia, według Doctors of Running i Fleet Feet. Jest cienka, 2,6 mm, i dostała 0,53 w teście przyczepności RunRepeat, przeciętny wynik.

Czytaj dalej

Minimalna konstrukcja bez płytki: cholewka z siatki FantomFit, międzypodeszwa FuelCell na całej długości, łącząca PEBA i EVA, i cienka guma, która pokrywa teraz więcej podstawy.

1. Cholewka. Cienka siatka inżynieryjna ze sklejanym wsparciem FantomFit. RunRepeat ocenił wentylację na 3 na 5, wystarczająco na większość roku, a RunningLab stwierdził, że stopa może się nagrzewać latem.

2. Język. Z mieszkiem i teraz dłuższy, co naprawia krótki język v4. Jest cienki, 2,9 mm w laboratorium RunRepeat, a Doctors of Running stwierdzili, że naciskał na podbicie i był drapiący bez skarpet.

3. Zapiętek. Umiarkowanie sztywny zapiętek, 3 na 5 u RunRepeat, przekształcony tak, że nie naciska już na ścięgno Achillesa, według RunningLab. Nie ma uchwytu pięty.

4. Międzypodeszwa. New Balance opisuje mieszankę PEBA; RunningLab podaje mieszankę jako 80 procent EVA i 20 procent PEBA, nasyconą azotem. RunRepeat zmierzył 25,9 AC, z małą sztywnością skrętną 10,8 Nm i bez płytki.

5. Wkładka. Cienka, wyjmowana wkładka, 2,6 mm w laboratorium RunRepeat, dużo poniżej średniej 4,4 mm.

6. Podeszwa zewnętrzna. Więcej gumy niż w v4, pokrywającej teraz zewnętrzne śródstopie i więcej przodostopia, według Doctors of Running i Fleet Feet. Jest cienka, 2,6 mm, i dostała 0,53 w teście przyczepności RunRepeat, przeciętny wynik.

Trwałość. Słaby punkt. RunRepeat znalazł małe zużycie podeszwy, 0,8 mm, ale siatka dostała 1 na 5 w teście przodu buta. Running Shoes Guru zobaczyli mocne zużycie zewnętrznej pięty po 120 km i spodziewają się około 300 km, a Doctors of Running zobaczyli zarysowanie międzypodeszwy w ciągu około 30 mil (48 km).

Trwałość. Słaby punkt. RunRepeat znalazł małe zużycie podeszwy, 0,8 mm, ale siatka dostała 1 na 5 w teście przodu buta. Running Shoes Guru zobaczyli mocne zużycie zewnętrznej pięty po 120 km i spodziewają się około 300 km, a Doctors of Running zobaczyli zarysowanie międzypodeszwy w ciągu około 30 mil (48 km).

Parametry, podane i zmierzone

Każda liczba ma swoje źródło.

Drop, mm

New Balance6
RunRepeat6,3
OutdoorGearLab7

Stack pięty, mm

New Balance35
Running Warehouse38
RunRepeat33
OutdoorGearLab34

Stack przodostopia, mm

New Balance29
Running Warehouse32
RunRepeat26,7

Waga (męskie), g

New Balance225
RunRepeat220
OutdoorGearLab232
RunningLab216
ParametrPodaneZmierzone
Drop
  • 6 mm New Balance
  • 6,3 mm RunRepeat
  • 7 mm OutdoorGearLab
Stack pięty
  • 35 mm New Balance
  • 38 mm Running Warehouse
  • 33 mm RunRepeat
  • 34 mm OutdoorGearLab
Stack przodostopia
  • 29 mm New Balance
  • 32 mm Running Warehouse
  • 26,7 mm RunRepeat
Waga, US M9.5
  • 225 g New Balance
  • 216 g RunningLab
  • 220 g RunRepeat
  • 232 g OutdoorGearLab
Wsparcie
  • Neutralne New Balance
–
Płytka
  • Brak New Balance
–
Nawierzchnia
  • Asfalt cat
–
Rok premiery
  • 2025 New Balance
–

Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: New Balance, RunRepeat, OutdoorGearLab, Running Warehouse, RunningLab.

Pomiary laboratoryjne

ParametrZmierzone
Twardość międzypodeszwy
  • 25,9 AC RunRepeat
Zwrot energii (pięta)
  • 59,8 % RunRepeat
Sztywność skrętna
  • 10,8 Nm RunRepeat
Siła zginania
  • 11,7 N RunRepeat
Sztywność zapiętka
  • 3 / 5 RunRepeat
Współczynnik przyczepności
  • 0,53 RunRepeat
ParametrZmierzone
Przewiewność
  • 3 / 5 RunRepeat
Szerokość przodu buta
  • 75 mm RunRepeat
Wysokość przodu buta
  • 27,9 mm RunRepeat
Grubość podeszwy zewnętrznej
  • 2,6 mm RunRepeat
Grubość wkładki
  • 2,6 mm RunRepeat
Grubość języka
  • 2,9 mm RunRepeat

Rozmiar i dopasowanie

Weź swój zwykły rozmiar; pytanie dotyczy tego, czy objętość pasuje twojej stopie.

Długość

Zgodny z rozmiarem

Szerokości

standardowy i szeroki

Miejsce na palce

Obfity z przodu: RunRepeat zmierzył przód buta 75,0 mm, szerszy niż średnia, przy wysokości 27,9 mm. Running Shoes Guru nazywa przód buta przestronnym, a RunningLab uznał przodostopie za trochę węższe niż w v4.

RunRepeat, Running Shoes Guru, RunningLab

Pełne uwagi testerów o rozmiarze

Doctors of Running, Running Shoes Guru i RunningLab uznali but za zgodny z rozmiarem, a większość z 289 czytelników RunRepeat, którzy głosowali, się zgadza. OutdoorGearLab to wyjątek i uznał go za trochę krótki.

Objętość to miejsce, gdzie opinie się dzielą. OutdoorGearLab i tester Doctors of Running uznali śródstopie za luźne, podczas gdy Runner’s World Germany widzi but zrobiony głównie dla wąskich do średnich stóp. Doctors of Running radzą też skarpety: cienki język wydawał się drapiący na gołej skórze.

Fleet Feet podaje dla mężczyzn wersje standardową (D) i szeroką (2E). RunRepeat dodaje wąską i bardzo szeroką na niektórych rynkach.

Doctors of Running, RunRepeat, Runner’s World Germany, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru, RunningLab, Fleet Feet

Kontra FuelCell Rebel v4

Zmiana charakteru bardziej niż odświeżenie: więcej pianki, bardziej miękka mieszanka, naprawione dopasowanie i trochę mniej szybkości v4.

Zostań przy v4, jeśli używałeś go na interwały i zawody: Running Shoes Guru i RunningLab wolą jego twardszy, bliższy ziemi bieg do ostrych przyspieszeń. Przejdź na v5, jeśli v4 wydawał się cienki na dłuższych biegach albo ocierał piętę.

Historia wersji: FuelCell Rebel v4 do FuelCell Rebel v5

Około 5 mm więcej pianki. Runner’s World Germany podaje 30 i 24 mm dla v4 wobec 35 i 29 mm teraz. RunRepeat zmierzył przodostopie na 26,7 mm, więcej niż 21,5 mm. (RunRepeat, Runner’s World Germany)

Bardziej miękka mieszanka PEBA i EVA. Doctors of Running zauważają nową mieszankę FuelCell zamiast pianki na bazie PEBA z v4, a Running Shoes Guru uznał ją za bardziej miękką o 10 do 15 procent. (Doctors of Running, Running Shoes Guru)

Język i pięta przerobione. Dłuższy, wyściełany język z mieszkiem i przerobiona pięta odpowiadają na dwie główne skargi na v4, według RunRepeat i Fleet Feet. (RunRepeat, Fleet Feet)

Więcej gumy, trochę więcej wagi. Guma sięga teraz zewnętrznego śródstopia. Running Shoes Guru podaje v5 cięższy o 17 g, a RunningLab o około 15 g. (Doctors of Running, Running Shoes Guru, RunningLab)

Porównanie alternatyw

Każda poprawia jedną rzecz, której FuelCell Rebel v5 nie robi.

New Balance FuelCell Rebel v5Adidas Adizero Evo SLASICS Novablast 5New Balance 1080 v15Saucony Endorphin Speed 5
Wybierz ją dlaTa stronaSzybszyWięcej amortyzacjiStabilniejszyTwardszy
Drop6 mm7 mm8 mm6 mm8 mm
Stack pięty35 mm37 mm41,5 mm40 mm36 mm
Waga225 g230 g252 g261 g238 g
WsparcieNeutralneNeutralneNeutralneNeutralneNeutralne
Tabela 2 · Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Pytania biegaczy

Czy New Balance FuelCell Rebel v5 jest zgodny z rozmiarem?

Tak dla większości biegaczy. Doctors of Running, Running Shoes Guru i RunningLab uznali zwykły rozmiar za właściwy, a większość z 289 czytelników RunRepeat, którzy głosowali, się zgadza. OutdoorGearLab uznał go za trochę krótki. Objętość różni się bardziej niż długość, a but występuje w wersji standardowej i szerokiej.

Rebel v4 czy Rebel v5: który wybrać?

Wybierz Rebel v5 na bardziej miękkie, bardziej amortyzowane buty do codziennych treningów z lepiej leżącym językiem i piętą. Zostań przy Rebel v4, jeśli głównie używałeś go na interwały i zawody: Running Shoes Guru i RunningLab uznały v4 za twardszy i szybszy na ostre wysiłki.

Czy Rebel v5 nadaje się dla ciężkich biegaczy?

Recenzenci radzą ostrożność. Runner’s World Germany poleca Rebel v5 neutralnym biegaczom do około 75 kg i sugeruje 1080 dla cięższych, a RunningLab zauważa wątpliwości cięższych biegaczy na długich dystansach. Powodem są bardzo miękka pianka i ograniczona stabilność.

Rebel v5 czy Adidas Adizero Evo SL?

Adizero Evo SL wydaje się szybszy: Running Shoes Guru uznał go za twardszego i szybszego, a RunRepeat kieruje do niego biegaczy goniących za maksymalnym odbiciem. Rebel v5 jest bardziej miękki, z tym, co Running Shoes Guru nazywa wygodniejszą cholewką, i trochę lepiej pasuje na spokojne dni.

Czy w Rebel v5 można przebiec maraton?

Niektórzy będą. RunningLab ocenia Rebel v5 na każdy dystans do maratonu i przebiegł w nim ponad 30 km. RunRepeat daje zawodom 74, a tester Doctors of Running uznał go za gąbczastego pod koniec długich biegów, więc pasuje bardziej do rozluźnionych celów maratońskich niż szybkich.

Jak długo wytrzymuje Rebel v5?

Mniej długo niż większość butów do codziennych treningów. Running Shoes Guru zobaczyli mocne zużycie zewnętrznej pięty po 120 km i szacują około 300 km. RunRepeat stwierdził, że podeszwa zużywa się dobrze, ale ocenił siatkę na 1 na 5 za trwałość przodu buta, a Doctors of Running zobaczyli wczesne zarysowanie międzypodeszwy.

Źródła

  1. New Balance, New Balance introduces the FuelCell Rebel v5 (press release, May 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
  2. Doctors of Running, New Balance FuelCell Rebel v5 Review (Matt Klein, May 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
  3. RunRepeat, New Balance FuelCell Rebel v5 lab review. Dostęp: 13 paź 2026.
  4. Runner’s World Germany, New Balance FuelCell Rebel v5 im Test. Dostęp: 13 paź 2026.
  5. OutdoorGearLab, New Balance FuelCell Rebel v5 review. Dostęp: 13 paź 2026.
  6. Running Shoes Guru, New Balance FuelCell Rebel v5 review (Brandon Law). Dostęp: 13 paź 2026.
  7. RunningLab, New Balance FuelCell Rebel v5 : test et avis. Dostęp: 13 paź 2026.
  8. Fleet Feet, Men’s New Balance FuelCell Rebel v5. Dostęp: 13 paź 2026.
  9. Running Warehouse, New Balance FuelCell Rebel v5 review. Dostęp: 13 paź 2026.
  10. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
  11. cat: katalog Strideprint, 395 butów

Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.

Czy to twoja para?Zacznij swój fitting