1. Boty
  2. New Balance
  3. FuelCell SuperComp Elite v5
New Balance FuelCell SuperComp Elite v5, pohled z boku

New Balance FuelCell SuperComp Elite v5 recenze

Karbonová závodní bota New Balance přestavěná štíhlejší a lehčí než v4, s tužší deskou, vyšším dropem a plnou pěnou PEBA FuelCell značky.

Drop
8 mm
Stack u paty
40 mm
Přední část
32 mm
Váha
213 g
Podpora
Neutrální
Deska
Karbon

US M9.5, jak je uvedeno. Aktualizováno 13. 10. 2026 · 8 zdrojů

Náš verdikt

Štíhlejší, rychlejší a méně odpouštějící.

SC Elite v5 je závodní bota s karbonovou deskou, která ubírá v4 hmotnost a šířku pro pevnější, ostřejší chod a mnohem lepší přilnavost. Sedne neutrálním běžcům s normálním až úzkým chodidlem, kteří závodí ve svižném tempu, a recenzenti se neshodnou, jestli obstojí na celý maraton.

Silné stránky

  • Mnohem lehčí než v4: RunRepeat zvážil 198 g proti 232 g
  • Ostřejší odraz z tužší desky v přední části
  • Přilnavost, kterou testeři vyzdvihují jako přednost
  • Vycpaný lem a přišitý jazyk opravují tření paty u v4
  • Vysoký návrat energie v laboratoři: 74,8 procenta na patě
  • Sedí na velikost podle téměř každého testera

Slabé stránky

  • Mnohem užší než v4, od paty po prsty
  • Štíhlá pata, kterou RunRepeat shledává méně stabilní
  • Testeři řadí několik konkurenčních superbot jako rychlejší nebo pružnější
  • Nepohodlná při pomalém tempu, podle dvou recenzí

Komu sedí

  • Závodíš ve svižném tempu
  • Tvé chodidlo je normální až úzké
  • V4 ti připadala příliš těžká nebo příliš měkká
  • Nemáš rád agresivní rockery

Kdo by ji měl přeskočit

  • Máš široké chodidlo
  • Potřebuješ pomoc se stabilitou
  • Je to tvá první závodní bota

Profil boty

Kde se FuelCell SuperComp Elite v5 řadí mezi 395 bot v našem katalogu a co se změnilo oproti FuelCell SuperComp Elite v4.

50100TlumeníLehkostStabilitaDropOdezva
OsaFuelCell SuperComp Elite v5FuelCell SuperComp Elite v4Změna
Tlumení6464=
Lehkost8475+9
Stabilita3030=
Drop456+39
Odezva10060+40

Obr. 1 · Jak ho číst. Každá osa vede od 0 ve středu po 100 na okraji. Tlumení, lehkost a drop jsou pořadí boty v katalogu podle uvedených údajů; stabilita a odezva se hodnotí podle typu podpory, desky, rockeru a zamýšleného použití. Tečkovaná šedá čára je medián katalogu. Zdroj: katalog Strideprint (cat).

Kde se řadí v katalogu

Váha213 g, lehčí než 84 % bot

Drop8 mm, vyšší než u 45 % bot

Stack u paty40 mm, vyšší než u 64 % bot

Stack v přední části32 mm, vyšší než u 52 % bot

Obr. 2 · Rozložení uvedených údajů v katalogu. Výška sloupce je počet bot v každé skupině. Váha: 300 bot, průměr 257,2 g. Drop: 306 bot, průměr 7,1 mm. Stack u paty: 255 bot, průměr 38 mm. Stack v přední části: 253 bot, průměr 31,1 mm. Zdroj: katalog Strideprint (cat), uvedené hodnoty.

Jaký je to pocit

Napsáno ze 6 zveřejněných testů. Citujeme měření, ne dojmy, které jsme nezažili.

Pevnější než v4, pořád ochranná. Plná PEBA FuelCell na 40 a 32 mm, pevnější a méně bořivá než v4, s malým citem pro zem podle Doctors of Running.

Štíhlá pata na neutrální závodní botě. Neutrální a vzadu úzká: RunRepeat naměřil patu 71,6 mm a upozorňuje na ni, i když Correr una Maratón ji shledal stabilnější, než čekal.

Ostrá, ale ne nejrychlejší. Návrat energie blízko 75 procent v laboratoři RunRepeat a ostrý odraz, ale konkurence několika testerům připadá pružnější.

Pevnější než v4, pořád ochranná. Mezipodešev je pěna FuelCell, kterou New Balance popisuje jako 100 procent PEBA, 40 mm na patě a 32 mm v přední části. Believe in the Run poznamenávají, že receptura je oproti v4 beze změny, ale platforma je asi o 25 procent menší a přední část ztratila 4 mm.

Testeři popisují pevnější, méně bořivý pocit než u v4. RunRepeat naměřil pěnu na 33,8 na stupnici AC, blízko průměru, a Doctors of Running ji shledali hustou, s malým citem pro zem.

Štíhlá pata na neutrální závodní botě. Je to neutrální bota s úzkým zadním koncem. RunRepeat naměřil patu mezipodešve 71,6 mm, daleko pod 88,7 mm u v4, a přední část 107,0 mm. Úzkou patu vidí jako hlavní stabilitní slabinu boty.

Doctors of Running popisují úzkou zadní část a střed vyvážené rozšířenou vnitřní přední částí, která odolává kroucení chodidla dovnitř při odrazu. Correr una Maratón ji přesto shledal na svou šířku překvapivě stabilní.

Ostrá, ale ne nejrychlejší. RunRepeat naměřil návrat energie 74,8 procenta na patě a 74,9 procenta v přední části, daleko nad průměrem. Tužší deska v přední části dává rychlejší odraz, podle Believe in the Run a The Run Testers.

Rychlost je tu relativní. The Run Testers shledávají několik konkurentů lehčích nebo pružnějších a The Running Channel ji nazývá méně výbušnou než nejrychlejší superboty. Jeden tester Doctors of Running necítil jasný pohon v žádném tempu.

Číst dál

Pevnější než v4, pořád ochranná. Mezipodešev je pěna FuelCell, kterou New Balance popisuje jako 100 procent PEBA, 40 mm na patě a 32 mm v přední části. Believe in the Run poznamenávají, že receptura je oproti v4 beze změny, ale platforma je asi o 25 procent menší a přední část ztratila 4 mm.

Testeři popisují pevnější, méně bořivý pocit než u v4. RunRepeat naměřil pěnu na 33,8 na stupnici AC, blízko průměru, a Doctors of Running ji shledali hustou, s malým citem pro zem.

Štíhlá pata na neutrální závodní botě. Je to neutrální bota s úzkým zadním koncem. RunRepeat naměřil patu mezipodešve 71,6 mm, daleko pod 88,7 mm u v4, a přední část 107,0 mm. Úzkou patu vidí jako hlavní stabilitní slabinu boty.

Doctors of Running popisují úzkou zadní část a střed vyvážené rozšířenou vnitřní přední částí, která odolává kroucení chodidla dovnitř při odrazu. Correr una Maratón ji přesto shledal na svou šířku překvapivě stabilní.

Ostrá, ale ne nejrychlejší. RunRepeat naměřil návrat energie 74,8 procenta na patě a 74,9 procenta v přední části, daleko nad průměrem. Tužší deska v přední části dává rychlejší odraz, podle Believe in the Run a The Run Testers.

Rychlost je tu relativní. The Run Testers shledávají několik konkurentů lehčích nebo pružnějších a The Running Channel ji nazývá méně výbušnou než nejrychlejší superboty. Jeden tester Doctors of Running necítil jasný pohon v žádném tempu.

Pro které běhy je

BěhSedíPročZdroj
Závod na půlmaratonUrčená pro něJejí domov. The Run Testers ji řadí od 5 km po půlmaraton, kde ji recenzenti shledali rychlou.The Run Testers, The Running Channel
Tempový tréninkUrčená pro něDoctors of Running ji shledali nejlepší v tempu a rychlejším tempu a The Running Channel uvádí tréninky a tempové běhy.Doctors of Running, The Running Channel
Závod na maratonZvládne jeRunRepeat a Running Warehouse ji podporují na maraton; Doctors of Running a The Run Testers preferují na 42 km něco širšího.Doctors of Running, RunRepeat, The Run Testers, Running Warehouse
IntervalyZvládne jePřilnavá na dráze, podle The Run Testers, ale Doctors of Running ji shledali hůř vhodnou na opakování 400 m.Doctors of Running, The Run Testers
Dlouhé běhyZvládne jeDobrý křižník na dlouhé běhy pro jednoho testera Doctors of Running; The Running Channel chce na dlouhé, pomalé tréninky víc struktury.Doctors of Running, The Running Channel
Volné běhyNení pro něTuhá deska a štíhlá základna působí při pomalém tempu neohrabaně, podle Correr una Maratón a The Running Channel.The Running Channel, Correr una Maratón

Zdroj: The Run Testers, The Running Channel, Doctors of Running, RunRepeat, Running Warehouse, Correr una Maratón

Co říkají testy

Zveřejněné recenze se shodují, že SC Elite v5 je jasný krok vpřed oproti v4: lehčí, rychlejší, přilnavější, s opravenými problémy lemu a jazyka z v4, za cenu mnohem užšího střihu a základny. Dělí se v maratonu, v tom, jakému došlapu slouží, a v tom, jak se řadí vůči nejrychlejším konkurentům.

TestTypNaše čteníJednou větouZdroj
Doctors of RunningRecenzeSmíšenéDoctors of Running se dělí: jeden tester hodnotí design B plus a nazývá ji botou na tréninky, druhý dává B minus a cítil málo pohonu.
RunRepeatLaboratořPozitivníRunRepeat ji hodnotí 85 ze 100: jasný krok vpřed pro New Balance, i když ne mezi nejrychlejšími superbotami.
Believe in the RunRecenzePozitivníBelieve in the Run hodnotí její výkon A a nazývají ji dosud nejlepší závodní botou New Balance, méně vstřícnou než v4.
The Run TestersRecenzeSmíšenéThe Run Testers ji nazývají dobrou aktualizací a nejlepší karbonovou botou New Balance, ale stále preferují několik konkurentů.
The Running ChannelRecenzeSmíšenéThe Running Channel ji shledává nejlepší superbotou New Balance na rychlost, ale ne tak vzrušující jako nejrychlejší konkurenti.
Correr una MaratónRecenzeSmíšenéCorrer una Maratón vidí soutěživější, technickou závodní botu, která ztratila široký apel v4.
Tab. 1 · Shoda zveřejněných testů. „Naše čtení“ shrnuje vlastní závěr každého testu našimi slovy. Žádná hodnocení nepřepočítáváme ani nevymýšlíme. Zobrazeno 13. 10. 2026.

Shodují se

  • Lehčí a rychlejší než v4RunRepeat zvážil 198 g proti 232 g u v4 a Believe in the Run, The Run Testers i The Running Channel ji všichni shledali rychlejší a víc připravenou na závod.
  • Mnohem užší botaRunRepeat naměřil patu mezipodešve 71,6 mm proti 88,7 mm u v4. Believe in the Run, The Run Testers i Correr una Maratón všichni shledali střih štíhlejší.
  • Přilnavost je přednostRunRepeat naměřil adhezi 0,72, o 0,15 víc než u v4. The Running Channel nazývá přilnavost špičkovou v kategorii a Correr una Maratón ji shledal vynikající na mokrých silnicích.
  • Sedí na velikostDoctors of Running, The Run Testers a Running Warehouse shledali obvyklou velikost správnou a anketa čtenářů RunRepeat souhlasí.

Rozcházejí se

  • Je to maratonská bota?RunRepeat ji doporučuje maratoncům, kterým v4 připadala těžká, a Running Warehouse středně pokročilým maratonským závodníkům. Jeden tester Doctors of Running ji na maraton odrazuje kvůli úzké patě a střední části a The Run Testers si na tuto vzdálenost nechávají v4.
  • Běžci s došlapem na patu, nebo na přední část?Jeden tester Doctors of Running shledal drop 8 mm a tlumený rocker lépe vhodné pro běžce s došlapem na patu, zatímco druhý shledal přední část příliš tuhou při dopadu na ni. The Running Channel ji míří na běžce s došlapem na přední část a střed a shledává patu jako málo podpůrnou pro běžce s došlapem na patu.
  • Jak stabilní je štíhlá základna?RunRepeat vidí velmi úzkou patu jako její hlavní slabinu pro stabilitu. Correr una Maratón ji shledal překvapivě stabilní navzdory štíhlejší platformě.
Číst celá stanoviska, bod po bodu

Lehčí a rychlejší než v4. RunRepeat zvážil 198 g proti 232 g u v4 a Believe in the Run, The Run Testers i The Running Channel ji všichni shledali rychlejší a víc připravenou na závod. (RunRepeat, Believe in the Run, The Run Testers, The Running Channel)

Mnohem užší bota. RunRepeat naměřil patu mezipodešve 71,6 mm proti 88,7 mm u v4. Believe in the Run, The Run Testers i Correr una Maratón všichni shledali střih štíhlejší. (RunRepeat, Believe in the Run, The Run Testers, Correr una Maratón)

Přilnavost je přednost. RunRepeat naměřil adhezi 0,72, o 0,15 víc než u v4. The Running Channel nazývá přilnavost špičkovou v kategorii a Correr una Maratón ji shledal vynikající na mokrých silnicích. (RunRepeat, The Running Channel, Correr una Maratón)

Sedí na velikost. Doctors of Running, The Run Testers a Running Warehouse shledali obvyklou velikost správnou a anketa čtenářů RunRepeat souhlasí. (Doctors of Running, RunRepeat, The Run Testers, Running Warehouse)

Je to maratonská bota?. RunRepeat ji doporučuje maratoncům, kterým v4 připadala těžká, a Running Warehouse středně pokročilým maratonským závodníkům. Jeden tester Doctors of Running ji na maraton odrazuje kvůli úzké patě a střední části a The Run Testers si na tuto vzdálenost nechávají v4. (Doctors of Running, RunRepeat, The Run Testers, Running Warehouse)

Běžci s došlapem na patu, nebo na přední část?. Jeden tester Doctors of Running shledal drop 8 mm a tlumený rocker lépe vhodné pro běžce s došlapem na patu, zatímco druhý shledal přední část příliš tuhou při dopadu na ni. The Running Channel ji míří na běžce s došlapem na přední část a střed a shledává patu jako málo podpůrnou pro běžce s došlapem na patu. (Doctors of Running, The Running Channel)

Jak stabilní je štíhlá základna?. RunRepeat vidí velmi úzkou patu jako její hlavní slabinu pro stabilitu. Correr una Maratón ji shledal překvapivě stabilní navzdory štíhlejší platformě. (RunRepeat, Correr una Maratón)

Jak je postavená

Zeštíhlená závodní konstrukce: plná pěna PEBA FuelCell kolem tužší karbonové desky Energy Arc, jednovrstvý síťovinový svršek a nová, lehčí podešev s trojúhelníkovými výstupky v přední části.

Plná pěna PEBA FuelCell asi o 25 procent štíhlejší než u v4, tužší karbonová deska Energy Arc, tenký síťovinový svršek a lehčí, přilnavější podešev.

40321234567
#SoučástMíra
1SvršekJednovrstvá technická síťovinaProdyšnost 4 / 5
2Jazyk1,0 mm
3PataTuhost 2 / 5
4MezipodeševFuelCell (100% PEBA)Tvrdost 33,8 AC
5DeskaKarbonová deska Energy ArcOhyb 16,2 N
6Vložka3,1 mm
7PodeševAdheze 0,72

Obr. 3 · Boční profil. Výšky stacku v měřítku (uvedeno: pata 40 mm, přední část 32 mm; změřeno: podešev 3,5 mm); rozdělení mezi dvě pěny není změřeno a je nakresleno v polovině výšky. Čárkovaně: vložka, skrytá. Zdroje: Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run, The Run Testers, The Running Channel, Fleet Feet, Correr una Maratón.

  1. Svršek. Tenká jednovrstvá síťovina, kterou Doctors of Running shledali prodyšnou přes střed a přední část. RunRepeat ohodnotil prodyšnost 4 z 5.

  2. Jazyk. Tenký a přišitý se smyčkou na tkaničku, nahrazuje látkový pásek z v4. RunRepeat naměřil jen 1,0 mm vycpávky a Believe in the Run ho shledali pohodlnější než dřív.

  3. Pata. Malá, ohebná opěrka, 2 z 5 v testu RunRepeat, s víc vycpaným lemem, který ukončil tření paty, jež mělo několik testerů u v4.

  4. Mezipodešev. Stejná receptura PEBA jako u v4, podle Believe in the Run, v platformě asi o 25 procent štíhlejší. RunRepeat ji naměřil na 33,8 AC.

  5. Deska. Tužší v přední části a s novým zakřivením, které RunRepeat spojuje s rychlejšími přechody. Její síla ohybu 16,2 N ji v ohybovém testu RunRepeat činí o trochu ohebnější než v4.

  6. Vložka. Tenká vložka 3,1 mm, jak se na závodní botě čeká.

  7. Podešev. Nová, lehčí směs s trojúhelníkovými výstupky pod přední částí a otevřenou střední částí, kde je vidět deska. RunRepeat naměřil tloušťku 3,5 mm a skóre adheze 0,72.

Číst dál

Zeštíhlená závodní konstrukce: plná pěna PEBA FuelCell kolem tužší karbonové desky Energy Arc, jednovrstvý síťovinový svršek a nová, lehčí podešev s trojúhelníkovými výstupky v přední části.

1. Svršek. Tenká jednovrstvá síťovina, kterou Doctors of Running shledali prodyšnou přes střed a přední část. RunRepeat ohodnotil prodyšnost 4 z 5.

2. Jazyk. Tenký a přišitý se smyčkou na tkaničku, nahrazuje látkový pásek z v4. RunRepeat naměřil jen 1,0 mm vycpávky a Believe in the Run ho shledali pohodlnější než dřív.

3. Pata. Malá, ohebná opěrka, 2 z 5 v testu RunRepeat, s víc vycpaným lemem, který ukončil tření paty, jež mělo několik testerů u v4.

4. Mezipodešev. Stejná receptura PEBA jako u v4, podle Believe in the Run, v platformě asi o 25 procent štíhlejší. RunRepeat ji naměřil na 33,8 AC.

5. Deska. Tužší v přední části a s novým zakřivením, které RunRepeat spojuje s rychlejšími přechody. Její síla ohybu 16,2 N ji v ohybovém testu RunRepeat činí o trochu ohebnější než v4.

6. Vložka. Tenká vložka 3,1 mm, jak se na závodní botě čeká.

7. Podešev. Nová, lehčí směs s trojúhelníkovými výstupky pod přední částí a otevřenou střední částí, kde je vidět deska. RunRepeat naměřil tloušťku 3,5 mm a skóre adheze 0,72.

Odolnost. Rozumná na závodní botu. RunRepeat naměřil opotřebení paty 1,1 mm, zhruba průměr, ale odolnost prostoru pro prsty ohodnotil 1 z 5. The Run Testers neviděli po 40 mílích (asi 64 km) žádné opotřebení a Correr una Maratón po 80 km žádné a čekají, že se pěna unaví dřív než guma.

Odolnost. Rozumná na závodní botu. RunRepeat naměřil opotřebení paty 1,1 mm, zhruba průměr, ale odolnost prostoru pro prsty ohodnotil 1 z 5. The Run Testers neviděli po 40 mílích (asi 64 km) žádné opotřebení a Correr una Maratón po 80 km žádné a čekají, že se pěna unaví dřív než guma.

Parametry, uvedené a změřené

Každý údaj nese svůj zdroj.

Drop, mm

Doctors of Running8
RunRepeat10,7

Stack paty, mm

Doctors of Running40
RunRepeat39,3

Stack přední části, mm

Doctors of Running32
RunRepeat28,6

Hmotnost (pánská), g

Doctors of Running213
Running Warehouse201
RunRepeat198
ParametrUvedenoZměřeno
Drop
  • 8 mm Doctors of Running
  • 10,7 mm RunRepeat
Stack u paty
  • 40 mm Doctors of Running
  • 39,3 mm RunRepeat
Stack v přední části
  • 32 mm Doctors of Running
  • 28,6 mm RunRepeat
Váha, US M9.5
  • 213 g Doctors of Running
  • 201 g Running Warehouse
  • 198 g RunRepeat
Podpora
  • Neutrální Fleet Feet
–
Deska
  • Karbon Fleet Feet
–
Povrch
  • Silnice cat
–
Rok vydání
  • 2025 Doctors of Running
–

Obr. 4 · Uvedeno vs změřeno. Sloupce začínají od nuly. Zdroje: Doctors of Running, RunRepeat, Running Warehouse.

Laboratorní měření

ParametrZměřeno
Tvrdost mezipodešve
  • 33,8 AC RunRepeat
Návrat energie (pata)
  • 74,8 % RunRepeat
Torzní tuhost
  • 12,5 Nm RunRepeat
Síla ohybu
  • 16,2 N RunRepeat
Tuhost opěrky paty
  • 2 / 5 RunRepeat
Koeficient adheze
  • 0,72 RunRepeat
ParametrZměřeno
Prodyšnost
  • 4 / 5 RunRepeat
Šířka prostoru pro prsty
  • 74,5 mm RunRepeat
Výška prostoru pro prsty
  • 26,4 mm RunRepeat
Tloušťka podešve
  • 3,5 mm RunRepeat
Tloušťka vložky
  • 3,1 mm RunRepeat
Tloušťka jazyka
  • 1 mm RunRepeat

Velikost a střih

Vezmi si svou obvyklou velikost; otázkou je šířka, ne délka.

Délka

Sedí na velikost

Šířky

standardní a široká

Místo pro prsty

Místo pro prsty je na závodní botu slušné. RunRepeat naměřil prostor pro prsty 74,5 mm, prostornější než většina závodních bot, ale dolů z 78,4 mm u v4, s mírně nízkou výškou 26,4 mm. Doctors of Running našli u prstů asi půl šířky palce.

Doctors of Running, RunRepeat

Celé poznámky testerů k velikosti

Doctors of Running, The Run Testers a Running Warehouse shledali obvyklou velikost správnou a 64 čtenářů v anketě RunRepeat souhlasí.

Střih je těsný a s nízkým objemem. The Run Testers ji shledali užší než v4, zvlášť ve střední části, a Doctors of Running popisují mírně těsnou patu a střed se širším, nezužujícím se prostorem pro prsty. Tenký přišitý jazyk a vycpaný lem drží chodidlo dobře.

Fleet Feet uvádí pro muže standardní a širokou (2E) verzi. RunRepeat poznamenává, že široká verze se prodává hlavně v USA, takže ji v Evropě může být těžké sehnat.

Doctors of Running, RunRepeat, The Run Testers, Running Warehouse, Fleet Feet

Vs FuelCell SuperComp Elite v4

Spíš jiná bota než aktualizace: lehčí, štíhlejší, s vyšším dropem, s tužší deskou a úplně přepracovaným svrškem.

FuelCell SuperComp Elite v5FuelCell SuperComp Elite v4
PodporaNeutrálníNeutrální
Drop8 mm4 mm
Stack u paty40 mm40 mm
Přední část32 mm–
Váha213 g232 g

Nech si v4, pokud máš široké chodidlo, závodíš spíš ve stálém než rychlém tempu nebo chceš stabilnější, odpouštějící botu na maraton: The Run Testers i The Running Channel posílají novější, těžší nebo pomalejší běžce zpět k ní. Přejdi na v5, pokud jsi rychlý a v4 ti připadala těžká a měkká.

Uvedené údaje. Zdroj: katalog Strideprint (cat).

Historie verzí: FuelCell SuperComp Elite v4 až FuelCell SuperComp Elite v5

Lehčí. RunRepeat zvážil 198 g proti 232 g u v4. (RunRepeat)

Zdvojnásobený drop. Ze 4 na 8 mm, ubráním 4 mm z přední části: 40 a 32 mm proti 40 a 36 mm. (Doctors of Running, Believe in the Run)

Mnohem štíhlejší platforma. Asi o 25 procent míň platformy podle Believe in the Run. RunRepeat naměřil patu 71,6 mm proti 88,7 mm. (RunRepeat, Believe in the Run)

Tužší deska, nová podešev. Tužší deska v přední části s novým zakřivením a lehčí směs podešve, která lépe přilne. (RunRepeat, Believe in the Run, Fleet Feet)

Opravy svršku. Přišitý jazyk a vycpaný lem nahrazují části, které u v4 třely nebo sjížděly. (RunRepeat, Believe in the Run, The Run Testers)

Porovnání alternativ

Každá z nich řeší jednu věc, kterou FuelCell SuperComp Elite v5 nedělá.

New Balance FuelCell SuperComp Elite v5New Balance FuelCell SuperComp Elite v4Nike Alphafly 3Puma Fast-R Nitro Elite 3Adidas Adizero Adios Pro 4
Vyber ji kvůliTato stránkaProstornější střihStabilnějšíLehčíRychlejší
Drop8 mm4 mm8 mm8 mm6 mm
Stack u paty40 mm40 mm40 mm39 mm39 mm
Váha213 g232 g218 g170 g201 g
PodporaNeutrálníNeutrálníNeutrálníNeutrálníNeutrální
Tab. 2 · Uvedené údaje. Zdroj: katalog Strideprint (cat).

Otázky, které běžci kladou

Sedí New Balance SC Elite v5 na velikost?

Ano. Doctors of Running, The Run Testers a Running Warehouse shledali obvyklou velikost správnou a anketa čtenářů RunRepeat souhlasí. SC Elite v5 je užší a s nižším objemem než v4, takže pokud máš široké chodidlo, podívej se na širokou verzi (2E), kde se prodává.

SC Elite v4, nebo v5: co vybrat?

Vyber SC Elite v5, pokud závodíš ve svižném tempu a chceš lehčí, ostřejší botu s lepší přilnavostí. Zůstaň u v4, pokud máš široké chodidlo, závodíš ve stálejším tempu nebo chceš stabilnější platformu na maraton: The Run Testers i The Running Channel ji pro tyto běžce doporučují.

Je SC Elite v5 dobrá na maraton?

Recenzenti se neshodnou. RunRepeat doporučuje SC Elite v5 maratoncům, kterým v4 připadala těžká, a Running Warehouse středně pokročilým maratonským závodníkům. Jeden tester Doctors of Running ji na maraton odrazuje kvůli úzké patě a střední části a The Run Testers ji vidí nejlépe od 5 km po půlmaraton.

Je SC Elite v5 dobrá na široká chodidla?

Ne ve standardní šířce. SC Elite v5 je jasně užší než v4 přes patu a střed a Correr una Maratón varuje, že může být na širokých chodidlech těsná. RunRepeat přesto naměřil prostor pro prsty 74,5 mm, na závodní botu prostorný. Fleet Feet uvádí širokou (2E) verzi, prodávanou hlavně v USA.

Je SC Elite v5 dobrá pro běžce s došlapem na patu?

Názory se liší. Jeden tester Doctors of Running shledal její drop 8 mm a tlumený rocker lépe vhodné pro běžce s došlapem na patu. The Running Channel ji vidí jako botu pro běžce s došlapem na přední část a střed a shledává úzkou patu málo podpůrnou, když na ni dopadáš. RunRepeat také naměřil drop 10,7 mm, vyšší než uváděný.

Dá se v SC Elite v5 trénovat?

Na rychlé tréninky ano. Doctors of Running shledali SC Elite v5 silnou v tempu a rychlejším tempu a jeden tester ji používá jako botu na tréninky. Na volné nebo pomalé běhy Correr una Maratón a The Running Channel shledali tuhou desku a štíhlou základnu nepohodlnou, takže na ně si nech tréninkovou botu na každý den.

Zdroje

  1. Doctors of Running, New Balance FuelCell SuperComp Elite v5 Review (Andrea Myers, Matt Klein, June 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  2. RunRepeat, New Balance FuelCell SuperComp Elite v5 lab review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  3. Believe in the Run, New Balance SC Elite v5 Review: Firing On All Cylinders. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  4. The Run Testers, New Balance SC Elite v5 review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  5. The Running Channel, New Balance SC Elite V5 Review & Comparisons (Mark Dredge, January 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  6. Correr una Maratón, Review New Balance SC Elite v5 (Eduardo Mateos, September 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  7. Running Warehouse, New Balance FuelCell SuperComp Elite v5 Review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  8. Fleet Feet, Men’s New Balance FuelCell SuperComp Elite v5. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  9. cat: katalog Strideprint, 395 bot

Jak recenzujeme. Čteme zveřejněné testy, stránky značek a prodejců a laboratorní měření, údaje porovnáváme a upozorňujeme, kde si odporují. Tuto botu jsme sami netestovali. Naposledy aktualizováno 13. října 2026.

Je to tvůj pár?Začni svůj fitting