- Buty
- New Balance
- FuelCell SuperComp Elite v5

Recenzja New Balance FuelCell SuperComp Elite v5
Karbonowy but startowy New Balance, przebudowany na smuklejszy i lżejszy niż v4, ze sztywniejszą płytką, wyższym dropem i pełną pianką PEBA FuelCell marki.
- Drop
- 8 mm
- Stack pięty
- 40 mm
- Przodostopie
- 32 mm
- Waga
- 213 g
- Wsparcie
- Neutralne
- Płytka
- Karbonowa
Nasz werdykt
Szczuplejszy, szybszy i mniej wyrozumiały.
SC Elite v5 to karbonowy but startowy, który traci wagę i szerokość względem v4 na rzecz twardszego, dynamiczniejszego biegu z dużo lepszą przyczepnością. Pasuje neutralnym biegaczom z normalną lub wąską stopą, którzy ścigają się w żwawym tempie, a recenzenci nie zgadzają się, czy wytrzyma pełny maraton.
Mocne strony
- Dużo lżejszy niż v4: RunRepeat zważył 198 g wobec 232 g
- Bardziej dynamiczne odbicie dzięki sztywniejszej płytce w przodostopiu
- Przyczepność, którą testerzy wyróżniają jako atut
- Wyściełany kołnierz i język z mieszkiem naprawiają ocieranie pięty z v4
- Wysoki zwrot energii w laboratorium: 74,8 procent w pięcie
- Zgodny z rozmiarem według prawie każdego testera
Słabe strony
- Dużo węższy niż v4, od pięty po palce
- Smukła pięta, którą RunRepeat uważa za mniej stabilną
- Testerzy zaliczają kilka rywalizujących superbutów do szybszych lub sprężystszych
- Niewygodny w wolnym tempie, według dwóch recenzji
Dla kogo jest
- Ścigasz się w żwawym tempie
- Twoja stopa jest normalna do wąskiej
- V4 wydawał ci się zbyt ciężki albo zbyt miękki
- Nie lubisz agresywnych rockerów
Kto powinien go ominąć
- Masz szeroką stopę
- Potrzebujesz pomocy ze stabilnością
- To twoje pierwsze buty startowe
Profil buta
Gdzie FuelCell SuperComp Elite v5 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu i co zmieniło się względem FuelCell SuperComp Elite v4.
| Oś | FuelCell SuperComp Elite v5 | FuelCell SuperComp Elite v4 | Zmiana |
|---|---|---|---|
| Amortyzacja | 64 | 64 | = |
| Lekkość | 84 | 75 | +9 |
| Stabilność | 30 | 30 | = |
| Drop | 45 | 6 | +39 |
| Dynamika | 100 | 60 | +40 |
Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Gdzie plasuje się w katalogu
Waga213 g, lżejszy niż 84% butów
Drop8 mm, wyższy niż u 45% butów
Stack pięty40 mm, wyższy niż u 64% butów
Stack przodostopia32 mm, wyższy niż u 52% butów
Odczucia
Napisane na podstawie 6 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.
Twardszy niż v4, nadal ochronny. Pełna PEBA FuelCell 40 i 32 mm, twardsza i mniej gąbczasta niż v4, z niewielkim czuciem podłoża według Doctors of Running.
Smukła pięta w neutralnym bucie startowym. Neutralny i wąski z tyłu: RunRepeat zmierzył piętę 71,6 mm i na to wskazuje, choć Correr una Maratón uznał go za stabilniejszego, niż oczekiwano.
Dynamiczny, ale nie najszybszy. Zwrot energii bliski 75 procent w laboratorium RunRepeat i dynamiczne odbicie, ale rywale wydają się kilku testerom bardziej sprężyste.
Twardszy niż v4, nadal ochronny. Międzypodeszwa to pianka FuelCell, którą New Balance opisuje jako w 100 procentach PEBA, 40 mm w pięcie i 32 mm w przodostopiu. Believe in the Run zauważają, że receptura jest niezmieniona względem v4, ale platformy jest o około 25 procent mniej, a przodostopie straciło 4 mm.
Testerzy opisują twardsze, mniej gąbczaste odczucie niż w v4. RunRepeat zmierzył piankę na 33,8 w skali AC, blisko średniej, a Doctors of Running uznali ją za gęstą, z niewielkim czuciem podłoża.
Smukła pięta w neutralnym bucie startowym. To but neutralny z wąskim tyłem. RunRepeat zmierzył piętę międzypodeszwy na 71,6 mm, daleko poniżej 88,7 mm w v4, a przodostopie na 107,0 mm. Widzi wąską piętę jako główną słabość stabilności buta.
Doctors of Running opisują wąski tył i śródstopie równoważone rozszerzonym wewnętrznym przodostopiem, które opiera się uginaniu stopy do wewnątrz przy odbiciu. Correr una Maratón i tak uznał go za zaskakująco stabilnego jak na swoją szerokość.
Dynamiczny, ale nie najszybszy. RunRepeat zmierzył zwrot energii 74,8 procent w pięcie i 74,9 procent w przodostopiu, dużo powyżej średniej. Sztywniejsza płytka w przodostopiu daje szybsze odbicie, według Believe in the Run i The Run Testers.
Szybkość jest tu względna. The Run Testers uznają kilku rywali za lżejszych lub sprężystszych, a The Running Channel nazywa go mniej wybuchowym niż najszybsze superbuty. Jeden tester Doctors of Running nie poczuł wyraźnego napędu w żadnym tempie.
Czytaj dalej
Twardszy niż v4, nadal ochronny. Międzypodeszwa to pianka FuelCell, którą New Balance opisuje jako w 100 procentach PEBA, 40 mm w pięcie i 32 mm w przodostopiu. Believe in the Run zauważają, że receptura jest niezmieniona względem v4, ale platformy jest o około 25 procent mniej, a przodostopie straciło 4 mm.
Testerzy opisują twardsze, mniej gąbczaste odczucie niż w v4. RunRepeat zmierzył piankę na 33,8 w skali AC, blisko średniej, a Doctors of Running uznali ją za gęstą, z niewielkim czuciem podłoża.
Smukła pięta w neutralnym bucie startowym. To but neutralny z wąskim tyłem. RunRepeat zmierzył piętę międzypodeszwy na 71,6 mm, daleko poniżej 88,7 mm w v4, a przodostopie na 107,0 mm. Widzi wąską piętę jako główną słabość stabilności buta.
Doctors of Running opisują wąski tył i śródstopie równoważone rozszerzonym wewnętrznym przodostopiem, które opiera się uginaniu stopy do wewnątrz przy odbiciu. Correr una Maratón i tak uznał go za zaskakująco stabilnego jak na swoją szerokość.
Dynamiczny, ale nie najszybszy. RunRepeat zmierzył zwrot energii 74,8 procent w pięcie i 74,9 procent w przodostopiu, dużo powyżej średniej. Sztywniejsza płytka w przodostopiu daje szybsze odbicie, według Believe in the Run i The Run Testers.
Szybkość jest tu względna. The Run Testers uznają kilku rywali za lżejszych lub sprężystszych, a The Running Channel nazywa go mniej wybuchowym niż najszybsze superbuty. Jeden tester Doctors of Running nie poczuł wyraźnego napędu w żadnym tempie.
Do jakich biegów jest
| Bieg | Dopasowanie | Dlaczego | Źródło |
|---|---|---|---|
| Zawody na półmaraton | Stworzony do tego | Jego teren. The Run Testers stawiają go od 5 km do półmaratonu, gdzie recenzenci uznali go za szybki. | The Run Testers, The Running Channel |
| Tempo | Stworzony do tego | Doctors of Running uznali go za najlepszego w tempie tempowym i szybszym, a The Running Channel wymienia treningi z akcentami i biegi tempowe. | Doctors of Running, The Running Channel |
| Zawody na maraton | Da radę | RunRepeat i Running Warehouse polecają go na maraton; Doctors of Running i The Run Testers wolą coś szerszego na 42 km. | Doctors of Running, RunRepeat, The Run Testers, Running Warehouse |
| Interwały | Da radę | Przyczepny na bieżni, według The Run Testers, ale Doctors of Running uznali go za mniej odpowiedni do powtórzeń 400 m. | Doctors of Running, The Run Testers |
| Długie wybiegania | Da radę | Dobry krążownik na długie biegi dla jednego testera Doctors of Running; The Running Channel chce więcej struktury na długi, wolny trening. | Doctors of Running, The Running Channel |
| Spokojne biegi | Nie do tego | Sztywna płytka i smukła podstawa wydają się niezgrabne w wolnym tempie, według Correr una Maratón i The Running Channel. | The Running Channel, Correr una Maratón |
Źródło: The Run Testers, The Running Channel, Doctors of Running, RunRepeat, Running Warehouse, Correr una Maratón
Co mówią testy
Opublikowane recenzje zgadzają się, że SC Elite v5 to wyraźny krok naprzód względem v4: lżejszy, szybszy, przyczepniejszy, z naprawionymi problemami z kołnierzem i językiem v4, kosztem dużo węższego dopasowania i podstawy. Różnią się w ocenie maratonu, wzorca lądowania, któremu służy, i tego, jak wypada na tle najszybszych rywali.
| Test | Rodzaj | Nasza interpretacja | W jednym zdaniu | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Recenzja | Mieszana | Doctors of Running są podzieleni: jeden tester ocenia design na B plus i nazywa go butem na treningi z akcentami, drugi daje B minus i czuł niewielki napęd. | Czytaj |
| RunRepeat | Laboratorium | Pozytywna | RunRepeat daje mu 85 na 100: wyraźny krok naprzód dla New Balance, choć nie wśród najszybszych superbutów. | Czytaj |
| Believe in the Run | Recenzja | Pozytywna | Believe in the Run ocenia jego wydajność na A i nazywa go najlepszym butem startowym New Balance do tej pory, mniej przystępnym niż v4. | Czytaj |
| The Run Testers | Recenzja | Mieszana | The Run Testers nazywają go dobrą aktualizacją i najlepszym karbonowym butem New Balance, ale nadal wolą kilku rywali. | Czytaj |
| The Running Channel | Recenzja | Mieszana | The Running Channel uznaje go za najlepszy superbut New Balance na szybkość, ale nie tak ekscytujący jak najszybsi rywale. | Czytaj |
| Correr una Maratón | Recenzja | Mieszana | Correr una Maratón widzi bardziej konkurencyjny, techniczny but startowy, który stracił szeroką atrakcyjność v4. | Czytaj |
Zgadzają się
- Lżejszy i szybszy niż v4RunRepeat zważył 198 g wobec 232 g w v4, a Believe in the Run, The Run Testers i The Running Channel uznali go za szybszy i bardziej gotowy do zawodów.
- Dużo węższy butRunRepeat zmierzył piętę międzypodeszwy na 71,6 mm wobec 88,7 mm w v4. Believe in the Run, The Run Testers i Correr una Maratón uznali dopasowanie za smuklejsze.
- Przyczepność to atutRunRepeat zmierzył przyczepność 0,72, o 0,15 więcej niż w v4. The Running Channel nazywa przyczepność czołową w kategorii, a Correr una Maratón uznał ją za doskonałą na mokrych drogach.
- Zgodny z rozmiaremDoctors of Running, The Run Testers i Running Warehouse uznali zwykły rozmiar za właściwy, a ankieta czytelników RunRepeat się zgadza.
Rozchodzą się
- Czy to but maratoński?RunRepeat poleca go maratończykom, którzy uznali v4 za ciężki, a Running Warehouse zawodnikom ze środka stawki maratońskiej. Jeden tester Doctors of Running odradza go na maraton z powodu wąskiej pięty i śródstopia, a The Run Testers zostawiają v4 na ten dystans.
- Lądujący na pięcie czy przodostopiu?Jeden tester Doctors of Running uznał drop 8 mm i stonowany rocker za lepiej pasujące lądującym na pięcie, podczas gdy drugi uznał przodostopie za zbyt sztywne przy lądowaniu na nim. The Running Channel kieruje go do biegaczy lądujących na przodostopiu i śródstopiu i uznaje piętę za krótką na wsparcie dla lądujących na pięcie.
- Jak stabilna jest smukła podstawa?RunRepeat widzi bardzo wąską piętę jako główną słabość pod względem stabilności. Correr una Maratón uznał go za zaskakująco stabilnego mimo smuklejszej platformy.
Jak jest zbudowany
Odchudzona konstrukcja startowa: pełna pianka PEBA FuelCell wokół sztywniejszej płytki karbonowej Energy Arc, jednowarstwowa cholewka z siatki i nowa, lżejsza podeszwa z trójkątnymi wypustkami w przodostopiu.
Pełna pianka PEBA FuelCell smuklejsza o około 25 procent niż v4, sztywniejsza płytka karbonowa Energy Arc, cienka cholewka z siatki i lżejsza, przyczepniejsza podeszwa.
| # | Część | Pomiar |
|---|---|---|
| 1 | CholewkaJednowarstwowa siatka inżynieryjna | Przewiewność 4 / 5 |
| 2 | Język | 1,0 mm |
| 3 | Zapiętek | Sztywność 2 / 5 |
| 4 | MiędzypodeszwaFuelCell (100% PEBA) | Twardość 33,8 AC |
| 5 | PłytkaPłytka karbonowa Energy Arc | Zginanie 16,2 N |
| 6 | Wkładka | 3,1 mm |
| 7 | Podeszwa zewnętrzna | Przyczepność 0,72 |
Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 40 mm, przodostopie 32 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 3,5 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run, The Run Testers, The Running Channel, Fleet Feet, Correr una Maratón.
Cholewka. Cienka jednowarstwowa siatka, którą Doctors of Running uznali za przewiewną w śródstopiu i przodostopiu. RunRepeat ocenił przewiewność na 4 na 5.
Język. Cienki i z mieszkiem, z pętlą na sznurówkę, zastępuje materiałowy pasek z v4. RunRepeat zmierzył tylko 1,0 mm wyściółki, a Believe in the Run uznali go za wygodniejszy niż wcześniej.
Zapiętek. Mały, elastyczny zapiętek, 2 na 5 w teście RunRepeat, z bardziej wyściełanym kołnierzem, który zatrzymał ocieranie pięty, jakie kilku testerów miało w v4.
Międzypodeszwa. Ta sama receptura PEBA co w v4, według Believe in the Run, na platformie smuklejszej o około 25 procent. RunRepeat zmierzył ją na 33,8 AC.
Płytka. Sztywniejsza w przodostopiu i z nowym wygięciem, co RunRepeat wiąże z szybszymi przejściami. Jej siła zginania 16,2 N czyni ją trochę bardziej elastyczną niż v4 w teście zginania RunRepeat.
Wkładka. Cienka wkładka 3,1 mm, jak można się spodziewać po bucie startowym.
Podeszwa zewnętrzna. Nowa, lżejsza mieszanka z trójkątnymi wypustkami pod przodostopiem i otwartym śródstopiem pokazującym płytkę. RunRepeat zmierzył grubość 3,5 mm i przyczepność 0,72.
Czytaj dalej
Odchudzona konstrukcja startowa: pełna pianka PEBA FuelCell wokół sztywniejszej płytki karbonowej Energy Arc, jednowarstwowa cholewka z siatki i nowa, lżejsza podeszwa z trójkątnymi wypustkami w przodostopiu.
1. Cholewka. Cienka jednowarstwowa siatka, którą Doctors of Running uznali za przewiewną w śródstopiu i przodostopiu. RunRepeat ocenił przewiewność na 4 na 5.
2. Język. Cienki i z mieszkiem, z pętlą na sznurówkę, zastępuje materiałowy pasek z v4. RunRepeat zmierzył tylko 1,0 mm wyściółki, a Believe in the Run uznali go za wygodniejszy niż wcześniej.
3. Zapiętek. Mały, elastyczny zapiętek, 2 na 5 w teście RunRepeat, z bardziej wyściełanym kołnierzem, który zatrzymał ocieranie pięty, jakie kilku testerów miało w v4.
4. Międzypodeszwa. Ta sama receptura PEBA co w v4, według Believe in the Run, na platformie smuklejszej o około 25 procent. RunRepeat zmierzył ją na 33,8 AC.
5. Płytka. Sztywniejsza w przodostopiu i z nowym wygięciem, co RunRepeat wiąże z szybszymi przejściami. Jej siła zginania 16,2 N czyni ją trochę bardziej elastyczną niż v4 w teście zginania RunRepeat.
6. Wkładka. Cienka wkładka 3,1 mm, jak można się spodziewać po bucie startowym.
7. Podeszwa zewnętrzna. Nowa, lżejsza mieszanka z trójkątnymi wypustkami pod przodostopiem i otwartym śródstopiem pokazującym płytkę. RunRepeat zmierzył grubość 3,5 mm i przyczepność 0,72.
Trwałość. Rozsądna jak na but startowy. RunRepeat zmierzył 1,1 mm zużycia pięty, mniej więcej przeciętnie, ale ocenił trwałość przodu buta na 1 na 5. The Run Testers nie zobaczyli zużycia po 40 milach (64 km), a Correr una Maratón żadnego po 80 km, spodziewając się, że pianka zmęczy się przed gumą.
Trwałość. Rozsądna jak na but startowy. RunRepeat zmierzył 1,1 mm zużycia pięty, mniej więcej przeciętnie, ale ocenił trwałość przodu buta na 1 na 5. The Run Testers nie zobaczyli zużycia po 40 milach (64 km), a Correr una Maratón żadnego po 80 km, spodziewając się, że pianka zmęczy się przed gumą.
Parametry, podane i zmierzone
Każda liczba ma swoje źródło.
Drop, mm
Stack pięty, mm
Stack przodostopia, mm
Waga (męskie), g
| Parametr | Podane | Zmierzone |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack pięty |
|
|
| Stack przodostopia |
|
|
| Waga, US M9.5 |
|
|
| Wsparcie |
| – |
| Płytka |
| – |
| Nawierzchnia |
| – |
| Rok premiery |
| – |
Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Doctors of Running, RunRepeat, Running Warehouse.
Pomiary laboratoryjne
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Twardość międzypodeszwy |
|
| Zwrot energii (pięta) |
|
| Sztywność skrętna |
|
| Siła zginania |
|
| Sztywność zapiętka |
|
| Współczynnik przyczepności |
|
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Przewiewność |
|
| Szerokość przodu buta |
|
| Wysokość przodu buta |
|
| Grubość podeszwy zewnętrznej |
|
| Grubość wkładki |
|
| Grubość języka |
|
Rozmiar i dopasowanie
Weź swój zwykły rozmiar; pytanie dotyczy szerokości, nie długości.
Długość
Zgodny z rozmiarem
Szerokości
standardowy i szeroki
Miejsce na palce
Miejsce na palce jest przyzwoite jak na but startowy. RunRepeat zmierzył przód buta 74,5 mm, przestronniejszy niż większość butów startowych, ale mniej niż 78,4 mm w v4, z lekko niską wysokością 26,4 mm. Doctors of Running znaleźli około pół szerokości kciuka przy palcach.
Doctors of Running, RunRepeat
Pełne uwagi testerów o rozmiarze
Doctors of Running, The Run Testers i Running Warehouse uznali zwykły rozmiar za właściwy, a 64 czytelników w ankiecie RunRepeat się zgadza.
Dopasowanie jest ciasne i o małej objętości. The Run Testers uznali je za węższe niż v4, zwłaszcza w śródstopiu, a Doctors of Running opisują lekko ciasną piętę i śródstopie z szerszym, niezwężającym się przodem buta. Cienki język z mieszkiem i wyściełany kołnierz dobrze trzymają stopę.
Fleet Feet podaje dla mężczyzn wersję standardową i szeroką (2E). RunRepeat zauważa, że wersja szeroka jest sprzedawana głównie w USA, więc w Europie może być trudna do znalezienia.
Doctors of Running, RunRepeat, The Run Testers, Running Warehouse, Fleet Feet
Kontra FuelCell SuperComp Elite v4
Inny but, a nie aktualizacja: lżejszy, smuklejszy, z wyższym dropem, sztywniejszą płytką i w pełni przeprojektowaną cholewką.
| FuelCell SuperComp Elite v5 | FuelCell SuperComp Elite v4 | |
|---|---|---|
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne |
| Drop | 8 mm | 4 mm |
| Stack pięty | 40 mm | 40 mm |
| Przodostopie | 32 mm | – |
| Waga | 213 g | 232 g |
Zostań przy v4, jeśli masz szeroką stopę, ścigasz się w równym, a nie szybkim tempie albo chcesz bardziej stabilnych, wyrozumiałych butów na maraton: The Run Testers i The Running Channel odsyłają nowszych, cięższych lub wolniejszych biegaczy z powrotem do niego. Przejdź na v5, jeśli jesteś szybki i uznałeś v4 za ciężki i miękki.
Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Historia wersji: FuelCell SuperComp Elite v4 do FuelCell SuperComp Elite v5
Lżejszy. RunRepeat zważył 198 g wobec 232 g w v4. (RunRepeat)
Drop podwojony. Z 4 do 8 mm, przez odcięcie 4 mm z przodostopia: 40 i 32 mm wobec 40 i 36 mm. (Doctors of Running, Believe in the Run)
Dużo smuklejsza platforma. Około 25 procent mniej platformy według Believe in the Run. RunRepeat zmierzył piętę na 71,6 mm wobec 88,7 mm. (RunRepeat, Believe in the Run)
Sztywniejsza płytka, nowa podeszwa. Sztywniejsza płytka w przodostopiu z nowym wygięciem i lżejsza mieszanka podeszwy, która lepiej trzyma. (RunRepeat, Believe in the Run, Fleet Feet)
Poprawki cholewki. Język z mieszkiem i wyściełany kołnierz zastępują elementy, które w v4 ocierały lub się ześlizgiwały. (RunRepeat, Believe in the Run, The Run Testers)
Porównanie alternatyw
Każda poprawia jedną rzecz, której FuelCell SuperComp Elite v5 nie robi.
New Balance FuelCell SuperComp Elite v5 | New Balance FuelCell SuperComp Elite v4 | Nike Alphafly 3 | Puma Fast-R Nitro Elite 3 | Adidas Adizero Adios Pro 4 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Wybierz ją dla | Ta strona | Więcej miejsca | Stabilniejszy | Lżejszy | Szybszy |
| Drop | 8 mm | 4 mm | 8 mm | 8 mm | 6 mm |
| Stack pięty | 40 mm | 40 mm | 40 mm | 39 mm | 39 mm |
| Waga | 213 g | 232 g | 218 g | 170 g | 201 g |
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne |
Pytania biegaczy
Czy New Balance SC Elite v5 jest zgodny z rozmiarem?
Tak. Doctors of Running, The Run Testers i Running Warehouse uznali zwykły rozmiar za właściwy, a ankieta czytelników RunRepeat się zgadza. SC Elite v5 jest węższy i o mniejszej objętości niż v4, więc jeśli twoja stopa jest szeroka, spójrz na wersję szeroką (2E), tam gdzie jest sprzedawana.
SC Elite v4 czy v5: który wybrać?
Wybierz SC Elite v5, jeśli ścigasz się w żwawym tempie i chcesz lżejszych, bardziej dynamicznych butów z lepszą przyczepnością. Zostań przy v4, jeśli masz szeroką stopę, ścigasz się w równiejszym tempie albo chcesz stabilniejszej platformy na maraton: The Run Testers i The Running Channel polecają go tym biegaczom.
Czy SC Elite v5 nadaje się na maraton?
Recenzenci się nie zgadzają. RunRepeat poleca SC Elite v5 maratończykom, którzy uznali v4 za ciężki, a Running Warehouse zawodnikom ze środka stawki maratońskiej. Jeden tester Doctors of Running odradza go na maraton z powodu wąskiej pięty i śródstopia, a The Run Testers widzą go w najlepszej formie od 5 km do półmaratonu.
Czy SC Elite v5 nadaje się na szeroką stopę?
Nie w standardowej szerokości. SC Elite v5 jest wyraźnie węższy niż v4 w pięcie i śródstopiu, a Correr una Maratón ostrzega, że może wydawać się ciasny na szerokich stopach. RunRepeat i tak zmierzył przód buta 74,5 mm, przestronny jak na but startowy. Fleet Feet podaje wersję szeroką (2E), głównie sprzedawaną w USA.
Czy SC Elite v5 nadaje się dla lądujących na pięcie?
Opinie są różne. Jeden tester Doctors of Running uznał jego drop 8 mm i stonowany rocker za lepiej pasujące lądującym na pięcie. The Running Channel widzi w nim but dla biegaczy lądujących na przodostopiu i śródstopiu i uznaje wąską piętę za krótką na wsparcie, gdy się na niej ląduje. RunRepeat zmierzył też drop 10,7 mm, wyższy niż podano.
Czy można trenować w SC Elite v5?
Na szybkie treningi tak. Doctors of Running uznali SC Elite v5 za mocny w tempie tempowym i szybszym, a jeden tester używa go jako buta na treningi z akcentami. Na spokojne lub wolne biegi Correr una Maratón i The Running Channel uznali sztywną płytkę i smukłą podstawę za niewygodne, więc trzymaj buty do codziennych treningów na te dni.
Źródła
- Doctors of Running, New Balance FuelCell SuperComp Elite v5 Review (Andrea Myers, Matt Klein, June 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- RunRepeat, New Balance FuelCell SuperComp Elite v5 lab review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Believe in the Run, New Balance SC Elite v5 Review: Firing On All Cylinders. Dostęp: 13 paź 2026.
- The Run Testers, New Balance SC Elite v5 review. Dostęp: 13 paź 2026.
- The Running Channel, New Balance SC Elite V5 Review & Comparisons (Mark Dredge, January 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
- Correr una Maratón, Review New Balance SC Elite v5 (Eduardo Mateos, September 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- Running Warehouse, New Balance FuelCell SuperComp Elite v5 Review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Fleet Feet, Men’s New Balance FuelCell SuperComp Elite v5. Dostęp: 13 paź 2026.
- cat: katalog Strideprint, 395 butów
Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.



