
Adidas Adizero Adios Pro 4 recenze
Maratonská závodní bota Adidasu z roku 2024 vyměnila pevnost za odraz. Recenzenti řadí pěnu mezi nejživější, jaké běželi, a varují před krátkým, úzkým střihem a vratkou střední částí.
- Drop
- 6 mm
- Stack u paty
- 39 mm
- Přední část
- 33 mm
- Váha
- 201 g
- Podpora
- Neutrální
- Deska
- Karbon
Náš verdikt
Nejdřív odraz, potom stabilita.
Adios Pro 4 je lehká neutrální maratonská závodní bota, která spojuje velmi měkkou pěnu Lightstrike Pro s pěti tyčemi EnergyRods s karbonovými vlákny pro rychlé a pružné odlepení. Sedne efektivním běžcům s došlapem na střed a přední část chodidla, kteří závodí od 10 km po maraton, a hodně žádá od běžců s došlapem na patu i od chodidel, která se kroutí dovnitř.
Silné stránky
- Pružná pěna: 80,3 % návratu energie v přední části v laboratoři RunRepeat
- Lehká: 201 g v pánské US 9, asi o 8 % lehčí než Pro 3
- Přilnavá podešev s gumou Continental v místě odrazu
- Jisté držení nohy a vycpaný přišitý jazyk
- Rychlá od 10 km po půlmaraton
Slabé stránky
- Vychází kratší a u palce se prudce zužuje
- Mediální výřez a úzká pata ji dělají vratkou
- Při volném tempu neohrabaná, není to tréninková bota na každý den
- Pěna ztrácí odraz dřív než u Pro 3, podle RunRepeat
- Svršek v horku špatně prodýchá
Komu sedí
- Došlapuješ na střed nebo přední část chodidla
- Závodíš od 10 km po půlmaraton
- Maraton běžíš rychle
- Pro 3 ti připadala příliš tvrdá
Kdo by ji měl přeskočit
- Dopadáš tvrdě na patu
- Chodidlo se ti kroutí dovnitř, zvlášť v závěru závodu
- Máš široké chodidlo nebo dlouhý palec
- Maraton ti trvá čtyři hodiny nebo víc
Profil boty
Kde se Adizero Adios Pro 4 řadí mezi 395 bot v našem katalogu.
| Osa | Adizero Adios Pro 4 |
|---|---|
| Tlumení | 52 |
| Lehkost | 90 |
| Stabilita | 30 |
| Drop | 20 |
| Odezva | 80 |
Obr. 1 · Jak ho číst. Každá osa vede od 0 ve středu po 100 na okraji. Tlumení, lehkost a drop jsou pořadí boty v katalogu podle uvedených údajů; stabilita a odezva se hodnotí podle typu podpory, desky, rockeru a zamýšleného použití. Tečkovaná šedá čára je medián katalogu. Zdroj: katalog Strideprint (cat).
Kde se řadí v katalogu
Váha201 g, lehčí než 90 % bot
Drop6 mm, nižší než u 59 % bot
Stack u paty39 mm, vyšší než u 52 % bot
Stack v přední části33 mm, vyšší než u 60 % bot
Jaký je to pocit
Napsáno ze 5 zveřejněných testů. Citujeme měření, ne dojmy, které jsme nezažili.
Velmi měkká, velmi pružná. Měkká na 29,3 AC a velmi pružná: recenzenti ji označují za nejpružnější Lightstrike Pro dosud, i když ochrana v dlouhých výkonech k závěru slábne.
Neutrální, úzká a trochu vratká. Žádný podpůrný systém: úzká pata 80,4 mm a mediální výřez ji dělají vratkou, zatímco široká základna přední části 118,8 mm zůstává stabilní.
Rychlá v závodním tempu, nemotorná při pomalém běhu. Návrat energie 80,3 % v přední části a brzký rocker ji dělají rychlou v závodním tempu, ale rychlý přechod působí při zpomalení nemotorně.
Velmi měkká, velmi pružná. Lightstrike Pro v Pro 4 je podle RunRepeat nová receptura TPEE a naměřila 29,3 AC oproti 37,6 AC u Pro 3. Doctors of Running ji označují za nejpružnější verzi pěny, jakou běželi, a Believe in the Run ji shledávají plynulou, ne rozplizlou.
RunRepeat naměřil tlumení nárazů na patě 142 SA, nad průměrem 131 SA. RTINGS zjistil, že tlumení hluboko v dlouhém běhu ztrácí část ochrany, což víc záleží u čtyřhodinového maratonu než u rychlého půlmaratonu.
Neutrální, úzká a trochu vratká. Žádný podpůrný systém. Doctors of Running popisují boční sklon daný zkosením paty a rozšířením přední části, vyvážený mediálním výřezem ve střední části, který nechává chodidlo rychle se zhroutit dovnitř. RunRepeat naměřil patu 80,4 mm, o 3,6 mm užší než u Pro 3, a RTINGS hodnotí stabilitu 5,5 z 10.
Základna přední části 118,8 mm je ta stabilní část, a proto bota upřednostňuje běžce, kteří zůstávají na přední polovině chodidla.
Rychlá v závodním tempu, nemotorná při pomalém běhu. RunRepeat naměřil v přední části návrat energie 80,3 % proti průměru 61,4 % a RTINGS hodnotí návrat energie 8,8 z 10. Pět tyčí EnergyRods s karbonovými vlákny a velký, brzký rocker v přední části tě rychle odvíjí dopředu, což Doctors of Running v rychlosti připadá přirozené a při volném tempu neohrabané.
Tester Runnea shledal tyče progresivnější a méně náročné než tuhou desku.
Číst dál
Velmi měkká, velmi pružná. Lightstrike Pro v Pro 4 je podle RunRepeat nová receptura TPEE a naměřila 29,3 AC oproti 37,6 AC u Pro 3. Doctors of Running ji označují za nejpružnější verzi pěny, jakou běželi, a Believe in the Run ji shledávají plynulou, ne rozplizlou.
RunRepeat naměřil tlumení nárazů na patě 142 SA, nad průměrem 131 SA. RTINGS zjistil, že tlumení hluboko v dlouhém běhu ztrácí část ochrany, což víc záleží u čtyřhodinového maratonu než u rychlého půlmaratonu.
Neutrální, úzká a trochu vratká. Žádný podpůrný systém. Doctors of Running popisují boční sklon daný zkosením paty a rozšířením přední části, vyvážený mediálním výřezem ve střední části, který nechává chodidlo rychle se zhroutit dovnitř. RunRepeat naměřil patu 80,4 mm, o 3,6 mm užší než u Pro 3, a RTINGS hodnotí stabilitu 5,5 z 10.
Základna přední části 118,8 mm je ta stabilní část, a proto bota upřednostňuje běžce, kteří zůstávají na přední polovině chodidla.
Rychlá v závodním tempu, nemotorná při pomalém běhu. RunRepeat naměřil v přední části návrat energie 80,3 % proti průměru 61,4 % a RTINGS hodnotí návrat energie 8,8 z 10. Pět tyčí EnergyRods s karbonovými vlákny a velký, brzký rocker v přední části tě rychle odvíjí dopředu, což Doctors of Running v rychlosti připadá přirozené a při volném tempu neohrabané.
Tester Runnea shledal tyče progresivnější a méně náročné než tuhou desku.
Pro které běhy je
| Běh | Sedí | Proč | Zdroj |
|---|---|---|---|
| Závod na půlmaraton | Určená pro ně | Její ideální oblast podle Doctors of Running, Believe in the Run a Runnea. | Doctors of Running, Believe in the Run, Runnea |
| Závod na maraton | Určená pro ně | Pro rychlé maratonce: RTINGS hodnotí závodění na půlmaraton a maraton 8,1 z 10. | Believe in the Run, RTINGS |
| Tempový trénink | Určená pro ně | David z Doctors of Running v ní běhal tempové tréninky na 11 mil (asi 18 km). | Doctors of Running |
| Intervaly | Určená pro ně | Matt Klein ji měl nejraději kolem tempa na 10 km a Runnea ji použila na dráze. | Doctors of Running, Runnea |
| Dlouhé běhy | Zvládne je | RTINGS hodnotí dlouhé běhy 7,2 z 10, protože ochrana hluboko v dlouhém výkonu slábne. | RTINGS |
| Volné běhy | Není pro ně | Rychlý přechod působí při pomalém běhu neohrabaně; RTINGS dává běžnému tréninku 6,0 z 10. | Doctors of Running, RTINGS |
Zdroj: Doctors of Running, Believe in the Run, Runnea, RTINGS
Co říkají testy
Zveřejněné recenze se shodují, že Adios Pro 4 je lehká, velmi pružná závodní bota, nejrychlejší od 10 km po půlmaraton, s těsným střihem a malou stabilitou. Rozcházejí se v délce a v tom, jak daleko unese pomalejšího běžce na maratonu.
| Test | Typ | Naše čtení | Jednou větou | Zdroj |
|---|---|---|---|---|
| RunRepeat | Laboratoř | Pozitivní | RunRepeat ji hodnotí 93 ze 100, jako vynikající závodní botu od 5 km po maraton pro běžce s došlapem na střed a přední část chodidla. | Číst |
| Doctors of Running | Recenze | Pozitivní | Doctors of Running jí dávají celkově B+ a A za výkon: rychlá a agresivní, brzděná krátkým svrškem a nestabilní střední částí. | Číst |
| Believe in the Run | Recenze | Pozitivní | Believe in the Run ji řadí do své úrovně S, téměř dokonalá pro většinu běžců, pokud si na maraton vezmou větší velikost. | Číst |
| RTINGS | Laboratoř | Smíšené | RTINGS ji na závodění hodnotí dobře, ale shledává ji vůbec nestabilní, s mediálním výřezem, který může na konci maratonu nechat kotníky překlápět. | Číst |
| Runnea | Recenze | Pozitivní | Runnea ji po 250 km označuje za nejlepší Adios Pro dosud, na závodění v tempu 3:30 až 4:30 min/km, ne na každodenní používání. | Číst |
Shodují se
- Měkčí a pružnější než Pro 3RunRepeat naměřil mnohem měkčí pěnu, Doctors of Running ji označují za nejpružnější Lightstrike Pro, jakou zkusili, a Believe in the Run ji shledávají měkkou, aniž by se rozplývala.
- Nestabilní mimo neutrální krok na přední částRunRepeat, Doctors of Running i RTINGS upozorňují na úzkou patu nebo mediální výřez a RTINGS hodnotí stabilitu 5,5 z 10.
- Stavěná na závody, ne na běžné kilometryRunRepeat hodnotí každodenní běhání 45 ze 100, RTINGS běžný trénink 6,0 z 10 a Runnea volné běhy vylučuje.
- Silná přilnavostRunRepeat naměřil adhezi v přední části 0,55, nad průměrem 0,53, a Doctors of Running i Believe in the Run chválí podešev v zatáčkách a na mokré silnici.
Rozcházejí se
- Sedí na velikost, nebo je kratší?RTINGS dává délce plných 10 z 10. Hlasování majitelů na RunRepeat říká, že je mírně malá, Doctors of Running ji shledali krátkou a Believe in the Run radí na plný maraton o půl čísla víc.
- Maratonská bota pro každého?Believe in the Run ji označují za téměř dokonalou pro většinu běžců, s půl číslem navíc na maraton, a přesto její testeři zjistili, že se hůř hodí na výkony přes čtyři hodiny. Matt Klein z Doctors of Running a Runnea si maraton vyhrazují pro rychlejší běžce.
- Jak dlouho pěna vydrží?Doctors of Running čekají nadprůměrnou odolnost a po 72 km (45 mil) neviděli na podešvi žádné opotřebení. RunRepeat uvádí, že pěna ztrácí výkon zhruba po 160 km (100 mil), Believe in the Run viděli po maratonu víc záhybů a Runnea zaznamenala brzké odlupování pěny na patě.
Jak je postavená
Závodní konstrukce bez čehokoli navíc: jeden blok měkké pěny Lightstrike Pro, pět tyčí EnergyRods s karbonovými vlákny, tenký tkaný svršek s vycpaným jazykem a polyuretanová podešev s malou ploškou Continental.
Jeden blok měkké pěny Lightstrike Pro, pět tyčí EnergyRods 2.0 s karbonovými vlákny, tenký tkaný svršek s vycpaným přišitým jazykem, minimální opěrka paty a podešev 1,0 mm s gumou Continental v místě odrazu.
| # | Součást | Míra |
|---|---|---|
| 1 | SvršekTkaná síťovina Lightlock | Prodyšnost 2 / 5 |
| 2 | Jazyk | 5,6 mm |
| 3 | Pata | Tuhost 1 / 5 |
| 4 | MezipodeševLightstrike Pro | 29.3 AC |
| 5 | DeskaEnergyRods 2.0 | Síla ohybu 22,7 N |
| 6 | Vložka | 1,9 mm |
| 7 | PodeševLighttraxion a Continental | 1,0 mm |
Obr. 3 · Boční profil. Výšky stacku v měřítku (uvedeno: pata 39 mm, přední část 33 mm; změřeno: podešev 1 mm); rozdělení mezi dvě pěny není změřeno a je nakresleno v polovině výšky. Čárkovaně: vložka, skrytá. Zdroje: doctorsofrunning.com, RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, Runnea.
Svršek. Tenká, lehká tkaná síťovina s těsným střihem a nízkým objemem, podle Doctors of Running. Slabým místem je prodyšnost: RunRepeat ji hodnotí 2 z 5, RTINGS 6,0 z 10.
Jazyk. Přišitý a vycpaný, velká změna oproti Pro 3: RunRepeat naměřil 5,6 mm proti dřívějším 0,9 mm a Believe in the Run připisují jeho pěnové podušce, že brání tlaku tkaniček.
Pata. Téměř žádná opěrka paty, 1 z 5 za tuhost v laboratoři RunRepeat, s lehkou vycpávkou lemu. Doctors of Running říkají, že vnější nášivka pomáhá zajistit patu, a RunRepeat nezjistil žádné sjíždění paty.
Mezipodešev. Nová superkritická verze Lightstrike Pro z TPEE, která se podle RunRepeat liší od pěny Pro 3. Naměřila 29,3 AC, mnohem měkčí než průměr 35,5 AC.
Deska. Pět tyčí s karbonovými vlákny po celé délce boty, podle RunRepeat beze změny oproti Pro 3. Doctors of Running cítí, že ztužují hlavně přední část; RunRepeat naměřil 22,7 N v ohybovém testu a 4 z 5 za torzní tuhost.
Vložka. Vyjímatelná a velmi tenká: 1,9 mm proti průměru 4,4 mm.
Podešev. Polyuretanová vrstva Lighttraxion po celé délce s gumou Continental v místě odrazu. RunRepeat naměřil tloušťku jen 1,0 mm a adhezi 0,55 a Doctors of Running hodnotí přilnavost mezi nejlepšími u současných silničních superbot.
Číst dál
Závodní konstrukce bez čehokoli navíc: jeden blok měkké pěny Lightstrike Pro, pět tyčí EnergyRods s karbonovými vlákny, tenký tkaný svršek s vycpaným jazykem a polyuretanová podešev s malou ploškou Continental.
1. Svršek. Tenká, lehká tkaná síťovina s těsným střihem a nízkým objemem, podle Doctors of Running. Slabým místem je prodyšnost: RunRepeat ji hodnotí 2 z 5, RTINGS 6,0 z 10.
2. Jazyk. Přišitý a vycpaný, velká změna oproti Pro 3: RunRepeat naměřil 5,6 mm proti dřívějším 0,9 mm a Believe in the Run připisují jeho pěnové podušce, že brání tlaku tkaniček.
3. Pata. Téměř žádná opěrka paty, 1 z 5 za tuhost v laboratoři RunRepeat, s lehkou vycpávkou lemu. Doctors of Running říkají, že vnější nášivka pomáhá zajistit patu, a RunRepeat nezjistil žádné sjíždění paty.
4. Mezipodešev. Nová superkritická verze Lightstrike Pro z TPEE, která se podle RunRepeat liší od pěny Pro 3. Naměřila 29,3 AC, mnohem měkčí než průměr 35,5 AC.
5. Deska. Pět tyčí s karbonovými vlákny po celé délce boty, podle RunRepeat beze změny oproti Pro 3. Doctors of Running cítí, že ztužují hlavně přední část; RunRepeat naměřil 22,7 N v ohybovém testu a 4 z 5 za torzní tuhost.
6. Vložka. Vyjímatelná a velmi tenká: 1,9 mm proti průměru 4,4 mm.
7. Podešev. Polyuretanová vrstva Lighttraxion po celé délce s gumou Continental v místě odrazu. RunRepeat naměřil tloušťku jen 1,0 mm a adhezi 0,55 a Doctors of Running hodnotí přilnavost mezi nejlepšími u současných silničních superbot.
Odolnost. Podešev vydrží líp než pěna. RunRepeat naměřil v otěruvzdorném testu důlek 0,8 mm, lépe než průměr 1,1 mm, a Runnea shledala gumu Continental po 250 km odolnou. Otazník visí nad pěnou: RunRepeat uvádí, že ztrácí výkon zhruba po 160 km (100 mil), Believe in the Run viděli po maratonu víc záhybů a Runnea zaznamenala brzké odlupování pěny na patě. RunRepeat také hodnotí síťovinu v prostoru pro prsty 1 z 5.
Odolnost. Podešev vydrží líp než pěna. RunRepeat naměřil v otěruvzdorném testu důlek 0,8 mm, lépe než průměr 1,1 mm, a Runnea shledala gumu Continental po 250 km odolnou. Otazník visí nad pěnou: RunRepeat uvádí, že ztrácí výkon zhruba po 160 km (100 mil), Believe in the Run viděli po maratonu víc záhybů a Runnea zaznamenala brzké odlupování pěny na patě. RunRepeat také hodnotí síťovinu v prostoru pro prsty 1 z 5.
Parametry, uvedené a změřené
Každý údaj nese svůj zdroj.
Drop, mm
Stack paty, mm
Stack přední části, mm
Hmotnost (pánská, US 9), g
| Parametr | Uvedeno | Změřeno |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack u paty |
|
|
| Stack v přední části |
|
|
| Váha, US M9 |
|
|
| Podpora |
| – |
| Deska |
| – |
| Povrch |
| – |
| Rok vydání |
| – |
Obr. 4 · Uvedeno vs změřeno. Sloupce začínají od nuly. Zdroje: Doctors of Running, Runnea, RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run.
Laboratorní měření
| Parametr | Změřeno |
|---|---|
| Tvrdost mezipodešve |
|
| Návrat energie |
|
| Torzní tuhost |
|
| Tuhost opěrky paty |
|
| Koeficient adheze |
|
| Prodyšnost |
|
| Parametr | Změřeno |
|---|---|
| Šířka prostoru pro prsty |
|
| Výška prostoru pro prsty |
|
| Tloušťka podešve |
|
| Tloušťka vložky |
|
| Tloušťka jazyka |
|
| Síla ohybu |
|
Velikost a střih
Většina recenzentů ji shledává o kousek kratší a těsnou u palce: na maraton zvaž o půl čísla víc.
Délka
Smíšené zprávy
Šířky
standardní
Místo pro prsty
Vpředu zúžená a nízká. RunRepeat naměřil u palce 69,5 mm proti průměru 73,2 mm a 77,8 mm u Pro 3, s výškou 28,3 mm, a Believe in the Run i Doctors of Running hlásí tlak od nárazníku špičky na palec.
RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run
Celé poznámky testerů k velikosti
Hlasování majitelů na RunRepeat, s 525 odpověďmi, říká, že vychází mírně malá. Doctors of Running ji v obvyklé velikosti shledali krátkou: Matt Klein radí na maraton o půl čísla víc, David o půl čísla víc obecně. Believe in the Run doporučují o půl čísla víc, pokud jsi mezi velikostmi. RTINGS naopak hodnotí délku jako sedící na velikost.
Druhým problémem je šířka: RunRepeat i RTINGS popisují úzký střih, zvlášť v oblasti klenby a u palce. RunRepeat uvádí od adidasu úzkou, normální a širokou verzi, ale RTINGS hlásí, že široká verze není, tak si ověř, co se prodává ve tvé zemi.
RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS
Vs Adios Pro 3
Pro 4 vyměňuje pevnější a odpouštějící chod Pro 3 za měkčí, pružnější a lehčí botu s užším střihem a menší stabilitou. Doctors of Running ji označují za mnohem agresivnější.
Běžci se širokým chodidlem, běžci s došlapem na patu a každý, komu se líbil stabilnější a přístupnější chod Pro 3: RunRepeat radí širokým chodidlům zůstat u Pro 3 a Doctors of Running považují starší botu za odpouštějící z obou.
Historie verzí: Adios Pro 3 až Adizero Adios Pro 4
Mnohem měkčí pěna. RunRepeat naměřil 29,3 AC oproti 37,6 AC, z nové verze Lightstrike Pro z TPEE. (RunRepeat)
Lehčí. V laboratoři RunRepeat asi o 8 % lehčí; Believe in the Run vážili 7,5 oz (asi 213 g) proti 8,3 oz (asi 235 g) v pánské US 10,5. (RunRepeat, Believe in the Run)
Užší. Prostor pro prsty se u palce zúžil ze 77,8 mm na 69,5 mm a pata je podle RunRepeat o 3,6 mm užší. (RunRepeat)
Nový jazyk a lepší držení paty. Vycpaný přišitý jazyk (5,6 mm proti 0,9 mm) a pata, která už nesjíždí, což RunRepeat i Believe in the Run oceňují. (RunRepeat, Believe in the Run)
Stejné tyče. Pět tyčí EnergyRods zůstává podle RunRepeat beze změny. (RunRepeat)
Porovnání alternativ
Každá z nich řeší jednu věc, kterou Adizero Adios Pro 4 nedělá.
Adidas Adizero Adios Pro 4 | Adidas Adizero Adios Pro 5 | Nike Alphafly 3 | Saucony Endorphin Pro 5 | Adidas Adizero Evo SL | |
|---|---|---|---|---|---|
| Vyber ji kvůli | Tato stránka | Lehčí | Prostornější střih | Vyšší drop | Méně tlumení |
| Drop | 6 mm | 4 mm | 8 mm | 8 mm | 7 mm |
| Stack u paty | 39 mm | 38 mm | 40 mm | 39,5 mm | 37 mm |
| Váha | 201 g | 170 g | 218 g | 206 g | 230 g |
| Podpora | Neutrální | Neutrální | Neutrální | Neutrální | Neutrální |
Otázky, které běžci kladou
Má Adidas Adios Pro 4 karbonovou desku?
Ne jednu desku. Adios Pro 4 používá EnergyRods 2.0, pět tyčí s karbonovými vlákny po celé délce boty, převzatých z Pro 3, podle RunRepeat. Doctors of Running zjistili, že ztužují hlavně přední část, a tester Runnea je cítil progresivnější než tuhou karbonovou desku.
Sedí Adios Pro 4 na velikost?
Mnoho běžců shledává Adios Pro 4 o kousek kratší. Hlasování majitelů na RunRepeat říká, že je mírně malá, Doctors of Running ji shledali krátkou a Believe in the Run radí o půl čísla víc, pokud jsi mezi velikostmi, zvlášť na plný maraton. RTINGS hodnotí délku jako sedící na velikost, takže si ji podle možnosti vyzkoušej se závodními ponožkami.
Je Adios Pro 4 dobrá na maraton?
Pro rychlé, efektivní běžce ano: RTINGS hodnotí závodění na půlmaraton a maraton 8,1 z 10 a Runnea ji vyhrazuje pro tempa mezi 3:30 a 4:30 min/km. Doctors of Running a Believe in the Run ji shledávají méně pohodlnou na pomalejší maratony, kde může kontrola nad nestabilní platformou, jak říká RTINGS, unavovat dolní končetiny.
Je Adios Pro 4 dobrá pro běžce s došlapem na patu?
Spíš ne. RunRepeat naměřil úzkou patu 80,4 mm a označuje Adios Pro 4 za nestabilní pro běžce s došlapem na patu, a místo ní navrhuje Saucony Endorphin Pro. Bota funguje nejlépe, když dopadáš na střed nebo přední část chodidla, kde je základna široká 118,8 mm.
Adios Pro 4, nebo Adios Pro 3?
Adios Pro 4 je měkčí (29,3 AC proti 37,6 AC v laboratoři RunRepeat), asi o 8 % lehčí a pružnější, s mnohem lepším jazykem. Pro 3 je v prstech širší a stabilnější, takže RunRepeat radí běžcům se širokým chodidlem u ní zůstat, a Doctors of Running ji vidí jako přístupnější botu.
Jak dlouho vydrží Adios Pro 4?
Podešev Adios Pro 4 je odolná: RunRepeat naměřil malý důlek 0,8 mm a Runnea shledala gumu Continental odolnou. Pěna stárne rychleji: RunRepeat uvádí, že ztrácí výkon zhruba po 160 km (100 mil), a Believe in the Run viděli po jednom maratonu víc záhybů. Nech si ji na závody a klíčové tréninky.
Dá se v Adios Pro 4 trénovat každý den?
Na to není stavěná. RTINGS hodnotí běžný trénink 6,0 z 10, RunRepeat hodnotí každodenní běhání 45 ze 100 a Runnea volné běhy odrazuje. Doctors of Running připadá rychlý přechod při pomalém tempu neohrabaný. Doplň ji tréninkovou botou na každý den.
Kolik váží Adios Pro 4?
Uváděná hmotnost Adios Pro 4 je 201 g v pánské US 9 a RunRepeat a RTINGS ji zvážily na 200 g a 197,5 g. Jen 20 ze 149 neutrálních silničních bot vážených v pánské US 9 v našem katalogu je lehčích.
Zdroje
- RunRepeat, adidas Adizero Adios Pro 4 lab review (Carlos Sánchez, updated October 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Doctors of Running, adidas adizero Adios Pro 4 Review (Matt Klein and David, 2024). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Believe in the Run, Adidas Adizero Adios Pro 4 Review (October 2024). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- RTINGS, adidas Adizero Adios Pro 4 review (updated October 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Runnea, Adidas Adizero Adios Pro 4 (Eider Fernández, updated March 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- doctorsofrunning.com · Drop, Stack u paty, Stack v přední části a Váha, US M9, uvedeno
- adidas.com · Podpora a Deska, uvedeno
- roadtrailrun.com · Rok vydání, uvedeno
- cat: katalog Strideprint, 395 bot
Jak recenzujeme. Čteme zveřejněné testy, stránky značek a prodejců a laboratorní měření, údaje porovnáváme a upozorňujeme, kde si odporují. Tuto botu jsme sami netestovali. Naposledy aktualizováno 13. října 2026.



