1. Schoenen
  2. New Balance
  3. FuelCell SuperComp Elite v5
New Balance FuelCell SuperComp Elite v5, zijaanzicht

New Balance FuelCell SuperComp Elite v5 review

De carbonracer van New Balance, slanker en lichter herbouwd dan de v4, met een stijvere plaat, een hogere drop en het volledige PEBA FuelCell-schuim van het merk.

Drop
8 mm
Stack hiel
40 mm
Voorvoet
32 mm
Gewicht
213 g
Ondersteuning
Neutraal
Plaat
Carbon
Is het jouw paar? Start je fitting

US M9.5, zoals vermeld. Bijgewerkt op 13 okt 2026 · 8 bronnen

Ons oordeel

Slanker, sneller en minder vergevingsgezind.

De SC Elite v5 is een wedstrijdschoen met carbonplaat die gewicht en breedte van de v4 verliest voor een stevigere, pittigere loop met veel betere grip. Hij past bij neutrale lopers met een normale tot smalle voet die in een vlot tempo racen, en testers verschillen van mening of hij standhoudt voor een volledige marathon.

Sterke punten

  • Veel lichter dan de v4: RunRepeat woog 198 g tegenover 232 g
  • Pittiger afzet door een stijvere plaat in de voorvoet
  • Grip die testers als hoogtepunt noemen
  • Gewatteerde rand en tong met zijflappen lossen het hielschuren van de v4 op
  • Hoge energieterugave in het lab: 74,8 procent bij de hiel
  • Valt normaal volgens bijna elke tester

Zwakke punten

  • Veel smaller dan de v4, van hiel tot tenen
  • Smalle hiel die RunRepeat minder stabiel vindt
  • Testers rangschikken verschillende concurrerende supershoes als sneller of veerkrachtiger
  • Oncomfortabel bij laag tempo, volgens twee reviews

Voor wie hij past

  • Je racet in een vlot tempo
  • Je voet is normaal tot smal
  • Je vond de v4 te zwaar of te zacht
  • Je houdt niet van agressieve rockers

Wie hem moet overslaan

  • Je hebt een brede voet
  • Je hebt hulp nodig met stabiliteit
  • Dit is je eerste wedstrijdschoen

Schoenprofiel

Waar de FuelCell SuperComp Elite v5 zit tussen de 395 schoenen in onze catalogus, en wat er veranderde ten opzichte van de FuelCell SuperComp Elite v4.

50100DempingLichtheidStabiliteitDropReactiviteit
AsFuelCell SuperComp Elite v5FuelCell SuperComp Elite v4Verandering
Demping6464=
Lichtheid8475+9
Stabiliteit3030=
Drop456+39
Reactiviteit10060+40

Fig. 1 · Zo lees je het. Elke as loopt van 0 in het midden tot 100 aan de rand. Demping, lichtheid en drop zijn de plek van de schoen in de catalogus op basis van vermelde waarden; stabiliteit en reactiviteit zijn gescoord op basis van het type ondersteuning, de plaat, de rocker en het beoogde gebruik. De stippellijn in grijs is de mediaan van de catalogus. Bron: Strideprint-catalogus (cat).

Waar hij zit in de catalogus

Gewicht213 g, lichter dan 84% van de schoenen

Drop8 mm, hoger dan 45% van de schoenen

Stack hiel40 mm, hoger dan 64% van de schoenen

Stack voorvoet32 mm, hoger dan 52% van de schoenen

Fig. 2 · Verdeling van vermelde waarden over de catalogus. De hoogte van een balk is het aantal schoenen in elke klasse. Gewicht: 300 schoenen, gemiddeld 257,2 g. Drop: 306 schoenen, gemiddeld 7,1 mm. Stack hiel: 255 schoenen, gemiddeld 38 mm. Stack voorvoet: 253 schoenen, gemiddeld 31,1 mm. Bron: Strideprint-catalogus (cat), vermelde waarden.

Hoe hij aanvoelt

Geschreven op basis van 6 gepubliceerde tests. We citeren metingen, geen indrukken die we niet hadden.

Steviger dan de v4, nog steeds beschermend. Volledig PEBA FuelCell op 40 en 32 mm, steviger en minder wegzakkend dan de v4, met weinig gevoel voor de grond volgens Doctors of Running.

Een slanke hiel op een neutrale racer. Neutraal en smal achterin: RunRepeat mat een hiel van 71,6 mm en wijst erop, al vond Correr una Maratón hem stabieler dan verwacht.

Pittig, maar niet de snelste. Energieterugave rond 75 procent in het lab van RunRepeat en een pittige afzet, maar rivalen voelen voor meerdere testers veerkrachtiger.

Steviger dan de v4, nog steeds beschermend. De tussenzool is FuelCell-schuim dat New Balance beschrijft als 100 procent PEBA, op 40 mm bij de hiel en 32 mm bij de voorvoet. Believe in the Run merkt op dat de formule ongewijzigd is ten opzichte van de v4, maar dat er ongeveer 25 procent minder platform is en de voorvoet 4 mm verloor.

Testers beschrijven een steviger, minder wegzakkend gevoel dan bij de v4. RunRepeat mat het schuim op 33,8 op de AC-schaal, dicht bij het gemiddelde, en Doctors of Running vond het dicht, met weinig gevoel voor de grond.

Een slanke hiel op een neutrale racer. Dit is een neutrale schoen met een smalle achterkant. RunRepeat mat de hiel van de tussenzool op 71,6 mm, ver onder de 88,7 mm van de v4, en de voorvoet op 107,0 mm. Het ziet de smalle hiel als de belangrijkste stabiliteitszwakte van de schoen.

Doctors of Running beschrijft een smalle achterkant en smal middenvoet, gecompenseerd door een uitlopende binnenste voorvoet die weerstand biedt aan naar binnen rollen bij de afzet. Correr una Maratón vond hem toch verrassend stabiel voor zijn breedte.

Pittig, maar niet de snelste. RunRepeat mat een energieterugave van 74,8 procent bij de hiel en 74,9 procent bij de voorvoet, ruim boven het gemiddelde. De stijvere plaat in de voorvoet geeft een snellere afzet, volgens Believe in the Run en The Run Testers.

Snelheid is hier relatief. The Run Testers vindt verschillende rivalen lichter of veerkrachtiger, en The Running Channel noemt hem minder explosief dan de snelste supershoes. Een tester van Doctors of Running voelde bij geen enkel tempo duidelijke voortstuwing.

Lees meer

Steviger dan de v4, nog steeds beschermend. De tussenzool is FuelCell-schuim dat New Balance beschrijft als 100 procent PEBA, op 40 mm bij de hiel en 32 mm bij de voorvoet. Believe in the Run merkt op dat de formule ongewijzigd is ten opzichte van de v4, maar dat er ongeveer 25 procent minder platform is en de voorvoet 4 mm verloor.

Testers beschrijven een steviger, minder wegzakkend gevoel dan bij de v4. RunRepeat mat het schuim op 33,8 op de AC-schaal, dicht bij het gemiddelde, en Doctors of Running vond het dicht, met weinig gevoel voor de grond.

Een slanke hiel op een neutrale racer. Dit is een neutrale schoen met een smalle achterkant. RunRepeat mat de hiel van de tussenzool op 71,6 mm, ver onder de 88,7 mm van de v4, en de voorvoet op 107,0 mm. Het ziet de smalle hiel als de belangrijkste stabiliteitszwakte van de schoen.

Doctors of Running beschrijft een smalle achterkant en smal middenvoet, gecompenseerd door een uitlopende binnenste voorvoet die weerstand biedt aan naar binnen rollen bij de afzet. Correr una Maratón vond hem toch verrassend stabiel voor zijn breedte.

Pittig, maar niet de snelste. RunRepeat mat een energieterugave van 74,8 procent bij de hiel en 74,9 procent bij de voorvoet, ruim boven het gemiddelde. De stijvere plaat in de voorvoet geeft een snellere afzet, volgens Believe in the Run en The Run Testers.

Snelheid is hier relatief. The Run Testers vindt verschillende rivalen lichter of veerkrachtiger, en The Running Channel noemt hem minder explosief dan de snelste supershoes. Een tester van Doctors of Running voelde bij geen enkel tempo duidelijke voortstuwing.

Voor welke runs hij is

RunGeschiktheidWaaromBron
Halve marathon (wedstrijd)Ervoor gemaaktZijn thuisbasis. The Run Testers plaatst hem van 5 km tot de halve, waar testers hem snel vonden.The Run Testers, The Running Channel
TempotrainingErvoor gemaaktDoctors of Running vond hem het best bij hoger tempo en tempo, en The Running Channel noemt trainingen en tempoduurlopen.Doctors of Running, The Running Channel
Marathon (wedstrijd)Kan ookRunRepeat en Running Warehouse steunen hem voor de marathon; Doctors of Running en The Run Testers geven voor 42 km de voorkeur aan iets breders.Doctors of Running, RunRepeat, The Run Testers, Running Warehouse
IntervaltrainingKan ookGrippig op de baan, volgens The Run Testers, maar Doctors of Running vond hem minder geschikt voor herhalingen van 400 m.Doctors of Running, The Run Testers
DuurlopenKan ookEen goede cruiser voor duurlopen voor één tester van Doctors of Running; The Running Channel wil meer structuur voor lange, langzame training.Doctors of Running, The Running Channel
Rustige runsNiet ervoorDe stijve plaat en slanke basis voelen onhandig bij laag tempo, volgens Correr una Maratón en The Running Channel.The Running Channel, Correr una Maratón

Bron: The Run Testers, The Running Channel, Doctors of Running, RunRepeat, Running Warehouse, Correr una Maratón

Wat de tests zeggen

De gepubliceerde reviews zijn het erover eens dat de SC Elite v5 een duidelijke stap vooruit is ten opzichte van de v4: lichter, sneller, grippiger, met de rand- en tongproblemen van de v4 opgelost, ten koste van een veel smallere pasvorm en basis. Ze verschillen van mening over de marathon, over de landing die hij bedient en over hoe hij zich verhoudt tot de snelste concurrenten.

TestTypeOnze lezingIn één zinBron
Doctors of RunningReviewWisselendDoctors of Running is verdeeld: een tester geeft het ontwerp B plus en noemt hem een vaste trainingsschoen, de ander geeft B min en voelde weinig voortstuwing.
RunRepeatLabPositiefRunRepeat geeft hem 85 op 100: een duidelijke stap vooruit voor New Balance, al hoort hij niet bij de snelste supershoes.
Believe in the RunReviewPositiefBelieve in the Run beoordeelt de prestaties met A en noemt hem de beste wedstrijdschoen van New Balance tot nu toe, minder meegaand dan de v4.
The Run TestersReviewWisselendThe Run Testers noemt hem een goede update en de beste carbonschoen van New Balance, maar geeft nog steeds de voorkeur aan verschillende rivalen.
The Running ChannelReviewWisselendThe Running Channel vindt hem de beste supershoe van New Balance voor snelheid, maar niet zo opwindend als de snelste rivalen.
Correr una MaratónReviewWisselendCorrer una Maratón ziet een competitievere, technischere racer die de brede aantrekkingskracht van de v4 kwijt is.
Tabel 1 · Consensus van gepubliceerde tests. “Onze lezing” vat de eigen conclusie van elke test samen, in onze woorden. Er worden geen scores omgerekend of verzonnen. Geraadpleegd op 13 okt 2026.

Ze zijn het eens

  • Lichter en sneller dan de v4RunRepeat woog 198 g tegenover 232 g voor de v4, en Believe in the Run, The Run Testers en The Running Channel vonden hem allemaal sneller en meer klaar voor wedstrijden.
  • Een veel smallere schoenRunRepeat mat de hiel van de tussenzool op 71,6 mm tegenover 88,7 mm bij de v4. Believe in the Run, The Run Testers en Correr una Maratón vonden de pasvorm allemaal slanker.
  • Grip is een hoogtepuntRunRepeat mat een tractie van 0,72, 0,15 hoger dan de v4. The Running Channel noemt de grip toonaangevend in zijn categorie, en Correr una Maratón vond hem uitstekend op natte wegen.
  • Valt normaalDoctors of Running, The Run Testers en Running Warehouse vonden de gebruikelijke maat goed, en de lezersenquête van RunRepeat is het eens.

Ze verschillen

  • Is het een marathonschoen?RunRepeat raadt hem aan voor marathonlopers die de v4 zwaar vonden, en Running Warehouse voor marathonracers uit het middenveld. Een tester van Doctors of Running raadt hem af voor de marathon vanwege de smalle hiel en het middenvoet, en The Run Testers houden de v4 voor die afstand.
  • Lopers die op de hiel of voorvoet landen?Een tester van Doctors of Running vond de drop van 8 mm en de gedempte rocker beter passen bij lopers die op de hiel landen, terwijl de ander de voorvoet te stijf vond als je erop landt. The Running Channel richt hem op lopers die op de voorvoet en het middenvoet landen en vindt de hiel te weinig steun bieden voor lopers die op de hiel landen.
  • Hoe stabiel is de slanke basis?RunRepeat ziet de zeer smalle hiel als zijn grootste zwakte voor stabiliteit. Correr una Maratón vond hem verrassend stabiel ondanks het slankere platform.
Lees de volledige standpunten, punt voor punt

Lichter en sneller dan de v4. RunRepeat woog 198 g tegenover 232 g voor de v4, en Believe in the Run, The Run Testers en The Running Channel vonden hem allemaal sneller en meer klaar voor wedstrijden. (RunRepeat, Believe in the Run, The Run Testers, The Running Channel)

Een veel smallere schoen. RunRepeat mat de hiel van de tussenzool op 71,6 mm tegenover 88,7 mm bij de v4. Believe in the Run, The Run Testers en Correr una Maratón vonden de pasvorm allemaal slanker. (RunRepeat, Believe in the Run, The Run Testers, Correr una Maratón)

Grip is een hoogtepunt. RunRepeat mat een tractie van 0,72, 0,15 hoger dan de v4. The Running Channel noemt de grip toonaangevend in zijn categorie, en Correr una Maratón vond hem uitstekend op natte wegen. (RunRepeat, The Running Channel, Correr una Maratón)

Valt normaal. Doctors of Running, The Run Testers en Running Warehouse vonden de gebruikelijke maat goed, en de lezersenquête van RunRepeat is het eens. (Doctors of Running, RunRepeat, The Run Testers, Running Warehouse)

Is het een marathonschoen?. RunRepeat raadt hem aan voor marathonlopers die de v4 zwaar vonden, en Running Warehouse voor marathonracers uit het middenveld. Een tester van Doctors of Running raadt hem af voor de marathon vanwege de smalle hiel en het middenvoet, en The Run Testers houden de v4 voor die afstand. (Doctors of Running, RunRepeat, The Run Testers, Running Warehouse)

Lopers die op de hiel of voorvoet landen?. Een tester van Doctors of Running vond de drop van 8 mm en de gedempte rocker beter passen bij lopers die op de hiel landen, terwijl de ander de voorvoet te stijf vond als je erop landt. The Running Channel richt hem op lopers die op de voorvoet en het middenvoet landen en vindt de hiel te weinig steun bieden voor lopers die op de hiel landen. (Doctors of Running, The Running Channel)

Hoe stabiel is de slanke basis?. RunRepeat ziet de zeer smalle hiel als zijn grootste zwakte voor stabiliteit. Correr una Maratón vond hem verrassend stabiel ondanks het slankere platform. (RunRepeat, Correr una Maratón)

Hoe hij is gebouwd

Een afgeslankte wedstrijdopbouw: volledig PEBA FuelCell-schuim rond een stijvere Energy Arc-carbonplaat, een mesh bovenwerk met één laag, en een nieuwe, lichtere buitenzool met driehoekige noppen bij de voorvoet.

Volledig PEBA FuelCell-schuim dat ongeveer 25 procent slanker is dan de v4, een stijvere Energy Arc-carbonplaat, een dun mesh bovenwerk en een lichtere, grippiger buitenzool.

40321234567
#OnderdeelMaat
1BovenwerkEngineered mesh met één laagAdemend vermogen 4 / 5
2Tong1,0 mm
3HielStijfheid 2 / 5
4TussenzoolFuelCell (100% PEBA)Hardheid 33,8 AC
5PlaatEnergy Arc-carbonplaatFlex 16,2 N
6Binnenzool3,1 mm
7BuitenzoolTractie 0,72

Fig. 3 · Zijprofiel. Stackhoogtes op schaal (vermeld: 40 mm hiel, 32 mm voorvoet; gemeten: 3,5 mm buitenzool); de verdeling tussen de twee schuimlagen is niet gemeten en op halve hoogte getekend. Gestippeld: binnenzool, verborgen. Bronnen: Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run, The Run Testers, The Running Channel, Fleet Feet, Correr una Maratón.

  1. Bovenwerk. Een dunne mesh met één laag die Doctors of Running ademend vond door middenvoet en voorvoet. RunRepeat gaf het ademend vermogen 4 op 5.

  2. Tong. Dun en met zijflappen met een veterlus, ter vervanging van de stoffen strook van de v4. RunRepeat mat maar 1,0 mm vulling, en Believe in the Run vond hem comfortabeler dan voorheen.

  3. Hiel. Een kleine, buigzame hielkap, 2 op 5 in de test van RunRepeat, met een meer gewatteerde rand die het hielschuren stopte dat meerdere testers bij de v4 hadden.

  4. Tussenzool. Dezelfde PEBA-formule als de v4, volgens Believe in the Run, in een platform dat ongeveer 25 procent slanker is. RunRepeat mat 33,8 AC.

  5. Plaat. Stijver in de voorvoet en met een nieuwe kromming, wat RunRepeat koppelt aan snellere overgangen. Haar buigkracht van 16,2 N maakt haar iets buigzamer dan de v4 in de buigtest van RunRepeat.

  6. Binnenzool. Een dunne binnenzool van 3,1 mm, zoals verwacht bij een wedstrijdschoen.

  7. Buitenzool. Een nieuwe, lichtere samenstelling met driehoekige noppen onder de voorvoet en een open middenvoet die de plaat toont. RunRepeat mat 3,5 mm dikte en een tractiescore van 0,72.

Lees meer

Een afgeslankte wedstrijdopbouw: volledig PEBA FuelCell-schuim rond een stijvere Energy Arc-carbonplaat, een mesh bovenwerk met één laag, en een nieuwe, lichtere buitenzool met driehoekige noppen bij de voorvoet.

1. Bovenwerk. Een dunne mesh met één laag die Doctors of Running ademend vond door middenvoet en voorvoet. RunRepeat gaf het ademend vermogen 4 op 5.

2. Tong. Dun en met zijflappen met een veterlus, ter vervanging van de stoffen strook van de v4. RunRepeat mat maar 1,0 mm vulling, en Believe in the Run vond hem comfortabeler dan voorheen.

3. Hiel. Een kleine, buigzame hielkap, 2 op 5 in de test van RunRepeat, met een meer gewatteerde rand die het hielschuren stopte dat meerdere testers bij de v4 hadden.

4. Tussenzool. Dezelfde PEBA-formule als de v4, volgens Believe in the Run, in een platform dat ongeveer 25 procent slanker is. RunRepeat mat 33,8 AC.

5. Plaat. Stijver in de voorvoet en met een nieuwe kromming, wat RunRepeat koppelt aan snellere overgangen. Haar buigkracht van 16,2 N maakt haar iets buigzamer dan de v4 in de buigtest van RunRepeat.

6. Binnenzool. Een dunne binnenzool van 3,1 mm, zoals verwacht bij een wedstrijdschoen.

7. Buitenzool. Een nieuwe, lichtere samenstelling met driehoekige noppen onder de voorvoet en een open middenvoet die de plaat toont. RunRepeat mat 3,5 mm dikte en een tractiescore van 0,72.

Duurzaamheid. Redelijk voor een racer. RunRepeat mat 1,1 mm slijtage bij de hiel, ongeveer gemiddeld, maar gaf de levensduur van de teenbox 1 op 5. The Run Testers zag na 40 mijl geen slijtage, en Correr una Maratón geen na 80 km, en verwacht dat het schuim eerder vermoeid raakt dan het rubber.

Duurzaamheid. Redelijk voor een racer. RunRepeat mat 1,1 mm slijtage bij de hiel, ongeveer gemiddeld, maar gaf de levensduur van de teenbox 1 op 5. The Run Testers zag na 40 mijl geen slijtage, en Correr una Maratón geen na 80 km, en verwacht dat het schuim eerder vermoeid raakt dan het rubber.

Specificaties, vermeld en gemeten

Elk cijfer heeft zijn bron.

Drop, mm

Doctors of Running8
RunRepeat10,7

Hielstack, mm

Doctors of Running40
RunRepeat39,3

Voorvoetstack, mm

Doctors of Running32
RunRepeat28,6

Gewicht (heren), g

Doctors of Running213
Running Warehouse201
RunRepeat198
SpecificatieVermeldGemeten
Drop
  • 8 mm Doctors of Running
  • 10,7 mm RunRepeat
Stack hiel
  • 40 mm Doctors of Running
  • 39,3 mm RunRepeat
Stack voorvoet
  • 32 mm Doctors of Running
  • 28,6 mm RunRepeat
Gewicht, US M9.5
  • 213 g Doctors of Running
  • 201 g Running Warehouse
  • 198 g RunRepeat
Ondersteuning
  • Neutraal Fleet Feet
–
Plaat
  • Carbon Fleet Feet
–
Ondergrond
  • Weg cat
–
Jaar van uitgave
  • 2025 Doctors of Running
–

Fig. 4 · Vermeld versus gemeten. Balken beginnen bij nul. Bronnen: Doctors of Running, RunRepeat, Running Warehouse.

Labmetingen

SpecificatieGemeten
Hardheid tussenzool
  • 33,8 AC RunRepeat
Energieterugave (hiel)
  • 74,8 % RunRepeat
Torsiestijfheid
  • 12,5 Nm RunRepeat
Buigkracht
  • 16,2 N RunRepeat
Stijfheid hielkap
  • 2 / 5 RunRepeat
Tractiecoëfficiënt
  • 0,72 RunRepeat
SpecificatieGemeten
Ademend vermogen
  • 4 / 5 RunRepeat
Breedte teenbox
  • 74,5 mm RunRepeat
Hoogte teenbox
  • 26,4 mm RunRepeat
Dikte buitenzool
  • 3,5 mm RunRepeat
Dikte binnenzool
  • 3,1 mm RunRepeat
Dikte tong
  • 1 mm RunRepeat

Maat en pasvorm

Neem je gebruikelijke maat; de vraag is de breedte, niet de lengte.

Lengte

Valt normaal

Breedtes

standaard en breed

Ruimte voor de tenen

De ruimte voor de tenen is behoorlijk voor een racer. RunRepeat mat een teenbox van 74,5 mm, ruimer dan de meeste wedstrijdschoenen maar lager dan de 78,4 mm van de v4, met een iets lage hoogte van 26,4 mm. Doctors of Running vond ongeveer een halve duimbreedte bij de tenen.

Doctors of Running, RunRepeat

Volledige maatnotities van testers

Doctors of Running, The Run Testers en Running Warehouse vonden de gebruikelijke maat goed, en 64 lezers in de enquête van RunRepeat zijn het eens.

De pasvorm is strak en met weinig volume. The Run Testers vond hem smaller dan de v4, vooral bij het middenvoet, en Doctors of Running beschrijft een iets strakke hiel en middenvoet met een bredere, niet taps toelopende teenbox. De dunne tong met zijflappen en gewatteerde rand houden de voet goed vast.

Fleet Feet noemt een standaard- en een brede (2E) versie voor heren. RunRepeat merkt op dat de brede versie vooral in de VS wordt verkocht, dus hij kan in Europa moeilijk te vinden zijn.

Doctors of Running, RunRepeat, The Run Testers, Running Warehouse, Fleet Feet

Vs FuelCell SuperComp Elite v4

Een andere schoen in plaats van een update: lichter, slanker, hoger in drop, met een stijvere plaat en een volledig herontworpen bovenwerk.

FuelCell SuperComp Elite v5FuelCell SuperComp Elite v4
OndersteuningNeutraalNeutraal
Drop8 mm4 mm
Stack hiel40 mm40 mm
Voorvoet32 mm–
Gewicht213 g232 g

Hou de v4 als je een brede voet hebt, je wedstrijden op een gestaag in plaats van snel tempo loopt of een stabielere, vergevingsgezindere schoen voor de marathon wilt: The Run Testers en The Running Channel sturen beginnende, zwaardere of tragere lopers allebei terug daarnaartoe. Stap over op de v5 als je snel bent en de v4 zwaar en zacht vond.

Vermelde waarden. Bron: Strideprint-catalogus (cat).

Versiegeschiedenis: FuelCell SuperComp Elite v4 tot FuelCell SuperComp Elite v5

Lichter. RunRepeat woog 198 g tegenover 232 g voor de v4. (RunRepeat)

Drop verdubbeld. Van 4 naar 8 mm, door 4 mm van de voorvoet af te halen: 40 en 32 mm tegenover 40 en 36 mm. (Doctors of Running, Believe in the Run)

Veel slanker platform. Ongeveer 25 procent minder platform volgens Believe in the Run. RunRepeat mat de hiel op 71,6 mm tegenover 88,7 mm. (RunRepeat, Believe in the Run)

Stijvere plaat, nieuwe buitenzool. Een stijvere plaat in de voorvoet met een nieuwe kromming en een lichtere samenstelling van de buitenzool die beter grijpt. (RunRepeat, Believe in the Run, Fleet Feet)

Oplossingen aan het bovenwerk. Een tong met zijflappen en een gewatteerde rand vervangen de onderdelen die bij de v4 schuurden of slipten. (RunRepeat, Believe in the Run, The Run Testers)

Alternatieven vergeleken

Elk lost één ding op dat de FuelCell SuperComp Elite v5 niet doet.

New Balance FuelCell SuperComp Elite v5New Balance FuelCell SuperComp Elite v4Nike Alphafly 3Puma Fast-R Nitro Elite 3Adidas Adizero Adios Pro 4
Kies hem voorDeze paginaRuimere pasvormStabielerLichterSneller
Drop8 mm4 mm8 mm8 mm6 mm
Stack hiel40 mm40 mm40 mm39 mm39 mm
Gewicht213 g232 g218 g170 g201 g
OndersteuningNeutraalNeutraalNeutraalNeutraalNeutraal
Tabel 2 · Vermelde waarden. Bron: Strideprint-catalogus (cat).

Vragen die hardlopers stellen

Valt de New Balance SC Elite v5 normaal qua maat?

Ja. Doctors of Running, The Run Testers en Running Warehouse vonden de gebruikelijke maat allemaal goed, en de lezersenquête van RunRepeat is het eens. De SC Elite v5 is smaller en met minder volume dan de v4, dus is je voet breed, kijk dan naar de brede (2E) versie waar die wordt verkocht.

SC Elite v4 of v5: welke kies ik?

Kies de SC Elite v5 als je in een vlot tempo racet en een lichtere, pittigere schoen met betere grip wilt. Blijf bij de v4 als je een brede voet hebt, op gestaag tempo racet of een stabieler platform voor de marathon wilt: The Run Testers en The Running Channel raden hem daarvoor allebei aan.

Is de SC Elite v5 goed voor een marathon?

Testers zijn het oneens. RunRepeat raadt de SC Elite v5 aan voor marathonlopers die de v4 zwaar vonden, en Running Warehouse voor marathonracers uit het middenveld. Een tester van Doctors of Running raadt hem af voor de marathon vanwege zijn smalle hiel en middenvoet, en The Run Testers zien hem het best van 5 km tot de halve.

Is de SC Elite v5 goed voor brede voeten?

Niet in de standaardbreedte. De SC Elite v5 is duidelijk smaller dan de v4 door hiel en middenvoet, en Correr una Maratón waarschuwt dat hij krap kan voelen bij brede voeten. RunRepeat mat toch een teenbox van 74,5 mm, ruim voor een racer. Fleet Feet noemt een brede (2E) versie, vooral verkocht in de VS.

Is de SC Elite v5 goed voor lopers die op de hiel landen?

De meningen verschillen. Een tester van Doctors of Running vond zijn drop van 8 mm en gedempte rocker beter passen bij lopers die op de hiel landen. The Running Channel ziet hem als schoen voor lopers die op de voorvoet en het middenvoet landen en vindt de smalle hiel te weinig steun bieden als je erop landt. RunRepeat mat ook een drop van 10,7 mm, hoger dan opgegeven.

Kun je trainen op de SC Elite v5?

Voor snelle trainingen wel. Doctors of Running vond de SC Elite v5 sterk bij tempo en hoger tempo en een tester gebruikt hem als vaste trainingsschoen. Voor rustige of langzame runs vonden Correr una Maratón en The Running Channel de stijve plaat en slanke basis oncomfortabel, dus hou een trainer voor elke dag daarvoor.

Bronnen

  1. Doctors of Running, New Balance FuelCell SuperComp Elite v5 Review (Andrea Myers, Matt Klein, June 2025). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  2. RunRepeat, New Balance FuelCell SuperComp Elite v5 lab review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  3. Believe in the Run, New Balance SC Elite v5 Review: Firing On All Cylinders. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  4. The Run Testers, New Balance SC Elite v5 review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  5. The Running Channel, New Balance SC Elite V5 Review & Comparisons (Mark Dredge, January 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  6. Correr una Maratón, Review New Balance SC Elite v5 (Eduardo Mateos, September 2025). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  7. Running Warehouse, New Balance FuelCell SuperComp Elite v5 Review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  8. Fleet Feet, Men’s New Balance FuelCell SuperComp Elite v5. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  9. cat: Strideprint-catalogus, 395 schoenen

Zo beoordelen we. We lezen gepubliceerde tests, pagina’s van merken en winkels en labmetingen, vergelijken de cijfers en melden waar ze niet overeenkomen. We hebben deze schoen zelf niet getest. Laatst bijgewerkt op 13 oktober 2026.

Is het jouw paar?Start je fitting