1. Schoenen
  2. Puma
  3. Magnify Nitro 3
Puma Magnify Nitro 3, zijaanzicht

Puma Magnify Nitro 3 review

De premium neutrale trainer voor elke dag van Puma stapt over op een met stikstof doordrenkt PEBA-schuim: lichter en veel veerkrachtiger dan de Magnify Nitro 2, op een klassieke drop van 10 mm.

Drop
10 mm
Stack hiel
40 mm
Voorvoet
30 mm
Gewicht
264 g
Ondersteuning
Neutraal
Plaat
Geen
Is het jouw paar? Start je fitting

herenmaat US 9, zoals vermeld. Bijgewerkt op 13 okt 2026 · 9 bronnen

Ons oordeel

Veerkrachtig, traditioneel, strak gesneden.

De Magnify Nitro 3 is een gedempte neutrale trainer waarvan het nieuwe schuim veel meer energie teruggeeft dan zijn voorganger, op een platform met hoge drop en zonder rocker. Hij past bij neutrale lopers die op de hiel landen, een normale tot smalle voet hebben en één schoen willen voor rustige en lange kilometers, niet bij lopers die steun nodig hebben.

Sterke punten

  • Hoge energieterugave: 73,6 procent bij de voorvoet in het lab van RunRepeat
  • Tegelijk zacht en levendig, met een natuurlijke, traditionele afrol
  • Ongeveer 264 g in een herenmaat US 9, licht voor zoveel schuim
  • Dekt rustige runs, duurlopen en wat tempowerk
  • Goede grip van het PUMAGRIP-rubber, ook op natte wegen

Zwakke punten

  • Strak middenvoet dat brede voeten krap kunnen vinden
  • Weinig structuur voor lopers die steun nodig hebben
  • Valt voor meerdere testers iets lang
  • Bescherming bij de voorvoet is maar gemiddeld
  • Meerdere testers vonden het bovenwerk warm

Voor wie hij past

  • Je landt op je hiel
  • Je voet is normaal tot smal
  • Je wilt één schoen voor rustige en lange kilometers
  • Je geeft de voorkeur aan een klassieke loop zonder rocker

Wie hem moet overslaan

  • Je hebt stabiliteitssteun nodig
  • Je middenvoet of voorvoet is breed
  • Je wilt snelheidswerk of een wedstrijdschoen

Schoenprofiel

Waar de Magnify Nitro 3 zit tussen de 395 schoenen in onze catalogus.

50100DempingLichtheidStabiliteitDropReactiviteit
AsMagnify Nitro 3
Demping64
Lichtheid50
Stabiliteit30
Drop84
Reactiviteit6

Fig. 1 · Zo lees je het. Elke as loopt van 0 in het midden tot 100 aan de rand. Demping, lichtheid en drop zijn de plek van de schoen in de catalogus op basis van vermelde waarden; stabiliteit en reactiviteit zijn gescoord op basis van het type ondersteuning, de plaat, de rocker en het beoogde gebruik. De stippellijn in grijs is de mediaan van de catalogus. Bron: Strideprint-catalogus (cat).

Waar hij zit in de catalogus

Gewicht264 g, zwaarder dan 50% van de schoenen

Drop10 mm, hoger dan 84% van de schoenen

Stack hiel40 mm, hoger dan 64% van de schoenen

Stack voorvoet30 mm, lager dan 56% van de schoenen

Fig. 2 · Verdeling van vermelde waarden over de catalogus. De hoogte van een balk is het aantal schoenen in elke klasse. Gewicht: 300 schoenen, gemiddeld 257,2 g. Drop: 306 schoenen, gemiddeld 7,1 mm. Stack hiel: 255 schoenen, gemiddeld 38 mm. Stack voorvoet: 253 schoenen, gemiddeld 31,1 mm. Bron: Strideprint-catalogus (cat), vermelde waarden.

Hoe hij aanvoelt

Geschreven op basis van 6 gepubliceerde tests. We citeren metingen, geen indrukken die we niet hadden.

Zacht, met echte veerkracht. Zacht NITROFOAM op PEBA-basis, door RunRepeat gemeten op 32,3 AC: zacht bij de hiel, minder gedempt onder de voorvoet.

Neutraal, en dat merk je. Geen geleidingskenmerken en een lage torsiestijfheid van 9,7 Nm in het lab van RunRepeat; RTINGS beoordeelt de hielrand toch als ondersteunend.

De grote verandering ten opzichte van versie 2. De energieterugave springt naar 65,2 procent bij de hiel en 73,6 bij de voorvoet in het lab van RunRepeat, op een traditioneel platform zonder rocker.

Zacht, met echte veerkracht. De tussenzool is één volledig blok NITROFOAM over de hele lengte, dat Doctors of Running en Running Warehouse beschrijven als een met stikstof doordrenkt PEBA-schuim. Puma noemt 40 mm bij de hiel en 30 mm bij de voorvoet. RunRepeat mat het schuim op 32,3 op de AC-schaal, zachter dan zijn gemiddelde van 35,5.

Testers zijn het erover eens dat de demping bij de hiel royaal is. RunRepeat mat bovengemiddelde schokdemping bij de hiel maar zou meer willen bij de voorvoet, en RTINGS beoordeelt de voorvoet ook als minder gedempt dan de hiel. Doctors of Running beschrijven hem als mild zacht en dichter bij een lichte trainer dan bij een hoge schoen met maximale demping.

Neutraal, en dat merk je. Er zijn geen geleidingskenmerken. Doctors of Running merken kleine zijwanden achterin op, maar een verbreding en afschuining van de hiel die bij de landing iets naar binnen duwen, en geven stabiliteit C. RunRepeat mat een torsiestijfheid van 9,7 Nm, ruim onder zijn gemiddelde van 14,4 Nm, en een hielkap van 3 op 5.

RTINGS leest het anders en geeft stabiliteit 7,8, met lof voor een ondersteunende hielrand. De fysiotherapeut van Doctors of Running schrijft het toe aan het met PWRTAPE versterkte bovenwerk dat de voet op zo zacht schuim houdt. Rolt je voet sterk naar binnen, dan is dit niet de schoen om op te vertrouwen.

De grote verandering ten opzichte van versie 2. RunRepeat mat een energieterugave van 65,2 procent bij de hiel en 73,6 procent bij de voorvoet, tegenover 54,7 en 58,5 procent bij de Magnify Nitro 2. RTINGS vindt het schuim ook veerkrachtiger dan voorheen en merkt op dat de voorvoet steviger wordt naarmate het tempo stijgt.

De geometrie blijft traditioneel. Doctors of Running beschrijven een matig buigzame voorvoet met een gemakkelijke afzet maar een stugge overgang bij de hiel, en RunRepeat mat een buigkracht van 17,8 N, iets stijver dan gemiddeld. Running Shoes Guru gaf overgang en afzet de hoogste punten.

Lees meer

Zacht, met echte veerkracht. De tussenzool is één volledig blok NITROFOAM over de hele lengte, dat Doctors of Running en Running Warehouse beschrijven als een met stikstof doordrenkt PEBA-schuim. Puma noemt 40 mm bij de hiel en 30 mm bij de voorvoet. RunRepeat mat het schuim op 32,3 op de AC-schaal, zachter dan zijn gemiddelde van 35,5.

Testers zijn het erover eens dat de demping bij de hiel royaal is. RunRepeat mat bovengemiddelde schokdemping bij de hiel maar zou meer willen bij de voorvoet, en RTINGS beoordeelt de voorvoet ook als minder gedempt dan de hiel. Doctors of Running beschrijven hem als mild zacht en dichter bij een lichte trainer dan bij een hoge schoen met maximale demping.

Neutraal, en dat merk je. Er zijn geen geleidingskenmerken. Doctors of Running merken kleine zijwanden achterin op, maar een verbreding en afschuining van de hiel die bij de landing iets naar binnen duwen, en geven stabiliteit C. RunRepeat mat een torsiestijfheid van 9,7 Nm, ruim onder zijn gemiddelde van 14,4 Nm, en een hielkap van 3 op 5.

RTINGS leest het anders en geeft stabiliteit 7,8, met lof voor een ondersteunende hielrand. De fysiotherapeut van Doctors of Running schrijft het toe aan het met PWRTAPE versterkte bovenwerk dat de voet op zo zacht schuim houdt. Rolt je voet sterk naar binnen, dan is dit niet de schoen om op te vertrouwen.

De grote verandering ten opzichte van versie 2. RunRepeat mat een energieterugave van 65,2 procent bij de hiel en 73,6 procent bij de voorvoet, tegenover 54,7 en 58,5 procent bij de Magnify Nitro 2. RTINGS vindt het schuim ook veerkrachtiger dan voorheen en merkt op dat de voorvoet steviger wordt naarmate het tempo stijgt.

De geometrie blijft traditioneel. Doctors of Running beschrijven een matig buigzame voorvoet met een gemakkelijke afzet maar een stugge overgang bij de hiel, en RunRepeat mat een buigkracht van 17,8 N, iets stijver dan gemiddeld. Running Shoes Guru gaf overgang en afzet de hoogste punten.

Voor welke runs hij is

RunGeschiktheidWaaromBron
Rustige runsErvoor gemaaktZijn thuisbasis voor elke tester die we lazen.Doctors of Running, Running Shoes Guru, Carreras de Montaña
DuurlopenErvoor gemaaktDoctors of Running en Running Shoes Guru bewaren hem voor duurlopen; RunRepeat zou meer bescherming bij de voorvoet toevoegen voor de langste.RunRepeat, Doctors of Running, Running Shoes Guru
HerstelrunjesErvoor gemaaktZacht, comfortabel en niet veeleisend, zoals Carreras de Montaña hem beschrijft voor hersteldagen.Carreras de Montaña
TempotrainingKan ookLevendig genoeg voor gestaag tempowerk volgens Doctors of Running en The Run Testers, zonder ervoor gebouwd te zijn.Doctors of Running, The Run Testers
IntervaltrainingNiet ervoorRunning Shoes Guru raadt hem af voor snelheidsintervallen, en Doctors of Running vonden het schuim niet afgestemd op zeer snelle inspanningen.Doctors of Running, Running Shoes Guru
Marathon (wedstrijd)Kan ookRTINGS vindt hem verrassend degelijk voor een marathon op rustig doeltempo, maar te zwaar en zonder plaat voor een snelle tijd.RTINGS
WandelenErvoor gemaaktDoctors of Running beoordelen hem goed om in te wandelen en te staan.Doctors of Running

Bron: Doctors of Running, Running Shoes Guru, Carreras de Montaña, RunRepeat, The Run Testers, RTINGS

Wat de tests zeggen

De gepubliceerde tests zijn het erover eens dat de Magnify Nitro 3 een grote stap vooruit is ten opzichte van versie 2: veerkrachtiger, lichter en comfortabel voor dagelijkse kilometers, met een pasvorm aan de strakke kant. Ze verschillen van mening over hoe stabiel hij voelt, hoe koel het bovenwerk loopt en hoe lang de buitenzool meegaat.

TestTypeOnze lezingIn één zinBron
RunRepeatLabPositiefRunRepeat geeft hem 91 op 100: een sterke stap vooruit ten opzichte van versie 2, alleen geremd door bescheiden stabiliteit en een drop die niet bij iedereen past.
Doctors of RunningReviewPositiefDoctors of Running geven pasvorm en prestaties A min of beter: een zachte, lichte trainer voor elke dag met hogere drop, met een C voor stabiliteit en een stugge overgang bij de hiel.
RTINGSLabWisselendRTINGS geeft 7,7 voor dagelijkse training: veerkrachtig en beschermend bij de hiel, maar strak bij de boog, lang in lengte en te zwaar om te racen.
Running Shoes GuruReviewPositiefRunning Shoes Guru geeft hem 9 op 10 voor rustige runs, duurlopen en tempo, met zwakke steun bij de hiel en een smalle voorvoet als vangsten.
The Run TestersReviewPositiefThe Run Testers rangschikken hem onder hun topkeuzes voor een comfortabele allroundschoen, tenzij de smalle pasvorm hem uitsluit.
Carreras de MontañaReviewPositiefCarreras de Montaña ziet een sterke trainer voor veel kilometers voor smallere voeten, beter dan versie 2, maar geen schoen om te racen.
Tabel 1 · Consensus van gepubliceerde tests. “Onze lezing” vat de eigen conclusie van elke test samen, in onze woorden. Er worden geen scores omgerekend of verzonnen. Geraadpleegd op 13 okt 2026.

Ze zijn het eens

  • Levendig, comfortabel schuimRunRepeat mat sterke energieterugave, RTINGS geeft de energieterugave 7,8, en Doctors of Running, Running Shoes Guru en The Run Testers beschrijven allemaal een veerkrachtige, comfortabele loop.
  • Een trainer voor elke dag, geen snelheidsschoenDoctors of Running, Running Shoes Guru en Carreras de Montaña bewaren hem voor rustige en lange runs, en RTINGS en Running Shoes Guru sluiten hem uit voor racen en intervallen.
  • Strak door het middenvoetDoctors of Running, RTINGS, The Run Testers en Carreras de Montaña beschrijven allemaal een strak middenvoet of strakke boog, waarbij brede voeten er het meest tegen opzien.
  • Goede tractieRunRepeat mat bovengemiddelde grip, Doctors of Running vonden hem degelijk op natte wegen, en The Run Testers vonden het PUMAGRIP-rubber betrouwbaar op nat asfalt.

Ze verschillen

  • Hoe stabiel is hij?RTINGS geeft stabiliteit 7,8 en vindt de hielrand mild gestructureerd. Doctors of Running geven stabiliteit C en vinden hem zo neutraal als schoenen maar kunnen zijn, Running Shoes Guru noemt de steun bij de hiel zwak, en The Run Testers wijten het aan het smalle middenvoet.
  • Koel of warm bovenwerk?RunRepeat gaf hem zijn hoogste score voor ademend vermogen, 5 op 5. Doctors of Running, The Run Testers en Carreras de Montaña vonden het gebreide bovenwerk warm bij heet weer.
  • Hoe lang de buitenzool meegaatThe Run Testers en Running Shoes Guru vonden de buitenzool duurzaam. Doctors of Running zagen het rubber aan de buitenkant van de hiel na ongeveer 48 km beginnen te scheuren, en RunRepeat mat slijtage iets boven het gemiddelde.
Lees de volledige standpunten, punt voor punt

Levendig, comfortabel schuim. RunRepeat mat sterke energieterugave, RTINGS geeft de energieterugave 7,8, en Doctors of Running, Running Shoes Guru en The Run Testers beschrijven allemaal een veerkrachtige, comfortabele loop. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Running Shoes Guru, The Run Testers)

Een trainer voor elke dag, geen snelheidsschoen. Doctors of Running, Running Shoes Guru en Carreras de Montaña bewaren hem voor rustige en lange runs, en RTINGS en Running Shoes Guru sluiten hem uit voor racen en intervallen. (Doctors of Running, RTINGS, Running Shoes Guru, Carreras de Montaña)

Strak door het middenvoet. Doctors of Running, RTINGS, The Run Testers en Carreras de Montaña beschrijven allemaal een strak middenvoet of strakke boog, waarbij brede voeten er het meest tegen opzien. (Doctors of Running, RTINGS, The Run Testers, Carreras de Montaña)

Goede tractie. RunRepeat mat bovengemiddelde grip, Doctors of Running vonden hem degelijk op natte wegen, en The Run Testers vonden het PUMAGRIP-rubber betrouwbaar op nat asfalt. (RunRepeat, Doctors of Running, The Run Testers)

Hoe stabiel is hij?. RTINGS geeft stabiliteit 7,8 en vindt de hielrand mild gestructureerd. Doctors of Running geven stabiliteit C en vinden hem zo neutraal als schoenen maar kunnen zijn, Running Shoes Guru noemt de steun bij de hiel zwak, en The Run Testers wijten het aan het smalle middenvoet. (Doctors of Running, RTINGS, Running Shoes Guru, The Run Testers)

Koel of warm bovenwerk?. RunRepeat gaf hem zijn hoogste score voor ademend vermogen, 5 op 5. Doctors of Running, The Run Testers en Carreras de Montaña vonden het gebreide bovenwerk warm bij heet weer. (RunRepeat, Doctors of Running, The Run Testers, Carreras de Montaña)

Hoe lang de buitenzool meegaat. The Run Testers en Running Shoes Guru vonden de buitenzool duurzaam. Doctors of Running zagen het rubber aan de buitenkant van de hiel na ongeveer 48 km beginnen te scheuren, en RunRepeat mat slijtage iets boven het gemiddelde. (RunRepeat, Doctors of Running, Running Shoes Guru, The Run Testers)

Hoe hij is gebouwd

Een eenvoudige, klassieke opbouw: een NITROFOAM-tussenzool op PEBA-basis over de hele lengte, een gebreid bovenwerk versterkt met PWRTAPE, en PUMAGRIP-rubber bij hiel en voorvoet met blootliggend schuim ertussen.

Een NITROFOAM-tussenzool op PEBA-basis over de hele lengte, een ademend met PWRTAPE versterkt gebreid bovenwerk, en PUMAGRIP-rubber bij hiel en voorvoet boven blootliggend schuim.

4030123456
#OnderdeelMaat
1BovenwerkEngineered knit met PWRTAPEAdemend vermogen 5 / 5
2Tong6,3 mm
3HielStijfheid 3 / 5
4TussenzoolNITROFOAM (PEBA doordrenkt met stikstof)Hardheid 32,3 AC
5Binnenzool5,3 mm
6BuitenzoolPUMAGRIP3,8 mm

Fig. 3 · Zijprofiel. Stackhoogtes op schaal (vermeld: 40 mm hiel, 30 mm voorvoet; gemeten: 3,8 mm buitenzool); de verdeling tussen de twee schuimlagen is niet gemeten en op halve hoogte getekend. Gestippeld: binnenzool, verborgen. Bronnen: PUMA, RunRepeat, Doctors of Running, The Run Testers, RTINGS, Running Shoes Guru, Running Warehouse, Carreras de Montaña.

  1. Bovenwerk. Een rekbare gebreide mesh versterkt met PWRTAPE-overlays die Doctors of Running nauwelijks merkbaar maar essentieel vonden om de voet vast te houden. RunRepeat gaf het ademend vermogen 5 op 5, gestegen van 2 bij de Magnify Nitro 2, al vonden drie andere reviews het warm. Puma zegt dat minstens 30 procent van het bovenwerk gerecycled materiaal is.

  2. Tong. Met zijflappen en vast, volgens Doctors of Running, met 6,3 mm vulling in de meting van RunRepeat, iets boven het gemiddelde. Doctors of Running vonden de binnenkant van het breisel een beetje krassend en raden af hem zonder sokken te dragen.

  3. Hiel. Een matig stijve kap, 3 op 5 in de test van RunRepeat, met matige vulling in de rand en zonder hielleipje. Running Shoes Guru vond dat de kleine kap de controle over de hiel beperkte bij duurlopen, terwijl RTINGS de rand mild gestructureerd noemt.

  4. Tussenzool. Eén laag over de hele lengte, door RunRepeat gemeten op 32,3 AC. Het platform draait makkelijk, met een torsiestijfheid van 9,7 Nm tegenover een gemiddelde van 14,4, en de schoen heeft geen plaat.

  5. Binnenzool. Uitneembaar en vrij dik met 5,3 mm in het lab van RunRepeat. Doctors of Running beoordelen de schoen als enigszins geschikt voor steunzolen.

  6. Buitenzool. Rubber bij hiel en voorvoet met blootliggende tussenzool in het midden, 3,8 mm dik. Het scoorde 0,61 in de tractietest van RunRepeat tegenover een gemiddelde van 0,53. Doctors of Running raden aan hem van trails te houden vanwege het blootliggende schuim.

Lees meer

Een eenvoudige, klassieke opbouw: een NITROFOAM-tussenzool op PEBA-basis over de hele lengte, een gebreid bovenwerk versterkt met PWRTAPE, en PUMAGRIP-rubber bij hiel en voorvoet met blootliggend schuim ertussen.

1. Bovenwerk. Een rekbare gebreide mesh versterkt met PWRTAPE-overlays die Doctors of Running nauwelijks merkbaar maar essentieel vonden om de voet vast te houden. RunRepeat gaf het ademend vermogen 5 op 5, gestegen van 2 bij de Magnify Nitro 2, al vonden drie andere reviews het warm. Puma zegt dat minstens 30 procent van het bovenwerk gerecycled materiaal is.

2. Tong. Met zijflappen en vast, volgens Doctors of Running, met 6,3 mm vulling in de meting van RunRepeat, iets boven het gemiddelde. Doctors of Running vonden de binnenkant van het breisel een beetje krassend en raden af hem zonder sokken te dragen.

3. Hiel. Een matig stijve kap, 3 op 5 in de test van RunRepeat, met matige vulling in de rand en zonder hielleipje. Running Shoes Guru vond dat de kleine kap de controle over de hiel beperkte bij duurlopen, terwijl RTINGS de rand mild gestructureerd noemt.

4. Tussenzool. Eén laag over de hele lengte, door RunRepeat gemeten op 32,3 AC. Het platform draait makkelijk, met een torsiestijfheid van 9,7 Nm tegenover een gemiddelde van 14,4, en de schoen heeft geen plaat.

5. Binnenzool. Uitneembaar en vrij dik met 5,3 mm in het lab van RunRepeat. Doctors of Running beoordelen de schoen als enigszins geschikt voor steunzolen.

6. Buitenzool. Rubber bij hiel en voorvoet met blootliggende tussenzool in het midden, 3,8 mm dik. Het scoorde 0,61 in de tractietest van RunRepeat tegenover een gemiddelde van 0,53. Doctors of Running raden aan hem van trails te houden vanwege het blootliggende schuim.

Duurzaamheid. Gemengde meldingen. RunRepeat mat 1,3 mm slijtage van de buitenzool, iets boven het gemiddelde van 1,1 mm, maar beoordeelde de teenbox met 5 op 5 voor levensduur. Doctors of Running zagen het rubber aan de buitenkant van de hiel na ongeveer 48 km beginnen te scheuren. Running Shoes Guru merkte na ongeveer 105 km drukstrepen in de tussenzool op en verwacht rond 480 km, terwijl The Run Testers de buitenzool zeer duurzaam vonden.

Duurzaamheid. Gemengde meldingen. RunRepeat mat 1,3 mm slijtage van de buitenzool, iets boven het gemiddelde van 1,1 mm, maar beoordeelde de teenbox met 5 op 5 voor levensduur. Doctors of Running zagen het rubber aan de buitenkant van de hiel na ongeveer 48 km beginnen te scheuren. Running Shoes Guru merkte na ongeveer 105 km drukstrepen in de tussenzool op en verwacht rond 480 km, terwijl The Run Testers de buitenzool zeer duurzaam vonden.

Specificaties, vermeld en gemeten

Elk cijfer heeft zijn bron.

Drop, mm

PUMA10
RunRepeat11,5
RTINGS10,2

Hielstack, mm

PUMA40
RunRepeat37,4
RTINGS38,7

Voorvoetstack, mm

PUMA30
RunRepeat25,9

Gewicht (heren), g

Running Warehouse264
RunRepeat261
RTINGS261
SpecificatieVermeldGemeten
Drop
  • 10 mm PUMA
  • 11,5 mm RunRepeat
  • 10,2 mm RTINGS
Stack hiel
  • 40 mm PUMA
  • 37,4 mm RunRepeat
  • 38,7 mm RTINGS
Stack voorvoet
  • 30 mm PUMA
  • 25,9 mm RunRepeat
Gewicht, herenmaat US 9
  • 264 g Running Warehouse
  • 261 g RunRepeat
  • 261 g RTINGS
Ondersteuning
  • Neutraal PUMA
–
Plaat
  • Geen Running Warehouse
–
Ondergrond
  • Weg PUMA
–

Fig. 4 · Vermeld versus gemeten. Balken beginnen bij nul. Bronnen: PUMA, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse.

Labmetingen

SpecificatieGemeten
Hardheid tussenzool
  • 32,3 AC RunRepeat
Energieterugave (hiel)
  • 65,2 % RunRepeat
Torsiestijfheid
  • 9,7 Nm RunRepeat
Buigkracht
  • 17,8 N RunRepeat
Stijfheid hielkap
  • 3 / 5 RunRepeat
Tractiecoëfficiënt
  • 0,61 RunRepeat
SpecificatieGemeten
Ademend vermogen
  • 5 / 5 RunRepeat
Breedte teenbox
  • 72,3 mm RunRepeat
Hoogte teenbox
  • 26 mm RunRepeat
Dikte buitenzool
  • 3,8 mm RunRepeat
Dikte binnenzool
  • 5,3 mm RunRepeat
Dikte tong
  • 6,3 mm RunRepeat

Maat en pasvorm

Neem je gebruikelijke maat; hij kan een beetje lang voelen, en het middenvoet, niet de lengte, is wat je moet controleren.

Lengte

Valt normaal

Breedtes

standaard

Ruimte voor de tenen

De ruimte voor de tenen is redelijk maar niet royaal. RunRepeat mat een teenbox van 72,3 mm, gestegen van 70,1 mm bij de Magnify Nitro 2 maar net onder het gemiddelde, met een lage hoogte van 26,0 mm. RTINGS beoordeelt de breedte van de voorvoet goed, terwijl Doctors of Running een licht taps toelopende teenbox beschrijven.

RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS

Volledige maatnotities van testers

Beide testers van Doctors of Running droegen hun gebruikelijke maat, Running Shoes Guru vond hem valt normaal, en de lezers van RunRepeat stemmen valt normaal. Meerdere testers voegen toe dat hij een tikje lang valt: RTINGS, Running Shoes Guru en The Run Testers noemen allemaal extra lengte, en The Run Testers stellen de kleinere maat voor als je tussen twee maten zit.

De breedte is de echte vraag. RTINGS vindt de omsluiting van de boog strak genoeg om een bredere middenvoet te beklemmen en stelt een halve maat groter voor bij brede bogen. The Run Testers en Carreras de Montaña wijzen ook op een smal middenvoet of strakke teenbox, die volgens Carreras de Montaña met kilometers losser werd.

Puma noemt alleen een reguliere pasvorm en Running Warehouse alleen de standaardbreedte D. RunRepeat noemt een brede herenversie en Running Shoes Guru zegt dat sommige retailers er een hebben, dus de beschikbaarheid hangt af van waar je woont.

RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Running Shoes Guru, The Run Testers, Carreras de Montaña, Running Warehouse, PUMA

Vs Magnify Nitro 2

Een nieuw schuim in plaats van een nieuwe vorm: de Nitro-tussenzool op PEBA-basis maakt versie 3 veel veerkrachtiger en lichter, op dezelfde geometrie van de hiel.

Geen van de reviews die we lazen noemt een loper die beter af is met de Magnify Nitro 2: RunRepeat en Carreras de Montaña beoordelen versie 3 allebei over de hele linie beter. De vorm van de hiel is dezelfde, dus als de Nitro 2 bij je landing paste, past versie 3 ook.

Versiegeschiedenis: Magnify Nitro 2 tot Magnify Nitro 3

Nieuw schuim op PEBA-basis. RunRepeat mat de energieterugave stijgen van 54,7 naar 65,2 procent bij de hiel en van 58,5 naar 73,6 procent bij de voorvoet. (RunRepeat, Doctors of Running)

Lichter. RunRepeat woog 261 g tegenover 281 g voor de Magnify Nitro 2, en Carreras de Montaña schat ongeveer 30 g winst in zijn maat. (RunRepeat, Carreras de Montaña)

Een koeler, vaster bovenwerk. Het ademend vermogen steeg van 2 naar 5 op 5 in de test van RunRepeat, en Carreras de Montaña vond het middenvoet meer ingesloten dan voorheen. (RunRepeat, Carreras de Montaña)

Iets meer ruimte voor de tenen. RunRepeat mat de teenbox op 72,3 mm tegenover 70,1 mm, met hielstack en hielkromming bijna ongewijzigd. (RunRepeat)

Alternatieven vergeleken

Elk lost één ding op dat de Magnify Nitro 3 niet doet.

Puma Magnify Nitro 3ASICS Novablast 5Puma Velocity Nitro 4Puma ForeverRun Nitro 2Puma MagMax Nitro 2
Kies hem voorDeze paginaRuimere pasvormLichterStabielerMeer demping
Drop10 mm8 mm10 mm10 mm8 mm
Stack hiel40 mm41,5 mm36 mm38 mm46 mm
Gewicht264 g252 g245 g292 g275 g
OndersteuningNeutraalNeutraalNeutraalStabiliteitStabiliteit
Tabel 2 · Vermelde waarden. Bron: Strideprint-catalogus (cat).

Vragen die hardlopers stellen

Valt de Puma Magnify Nitro 3 normaal qua maat?

Grotendeels wel. Doctors of Running en Running Shoes Guru droegen hun gebruikelijke maat, en de lezers van RunRepeat stemmen valt normaal. RTINGS, Running Shoes Guru en The Run Testers vinden hem iets lang, dus zit je tussen twee maten, dan kan de kleinere werken. Het middenvoet is strak, en RTINGS stelt een halve maat groter voor bij brede bogen.

Magnify Nitro 2 of Magnify Nitro 3: wat veranderde er?

De Magnify Nitro 3 stapt over op een Nitro-schuim op PEBA-basis. RunRepeat mat de energieterugave stijgen van 58,5 naar 73,6 procent bij de voorvoet, het gewicht dalen van 281 naar 261 g en het ademend vermogen stijgen van 2 naar 5 op 5. De vorm van de hiel is bijna ongewijzigd, en geen enkele tester die we lazen verkiest de Nitro 2.

Is de Magnify Nitro 3 goed voor brede voeten?

Meestal niet in de standaardbreedte. RTINGS vindt de omsluiting van de boog strak genoeg om op een bredere middenvoet beklemmend te voelen, en The Run Testers en Carreras de Montaña wijzen op een smal middenvoet of strakke teenbox. Puma noemt alleen een reguliere pasvorm; RunRepeat noemt een brede herenversie, dus kijk wat jouw land aanbiedt.

Is de Magnify Nitro 3 goed voor hyperpronatie of platvoeten?

Het is een neutrale schoen zonder geleidingskenmerken. RunRepeat raadt hem af voor lopers die steun bij pronatie nodig hebben, en Doctors of Running geven de stabiliteit C. Platvoeten betekenen niet altijd hyperpronatie, dus controleer eerst hoe je voet echt beweegt. Rolt hij sterk naar binnen, dan is een stabiliteitsschoen zoals de ForeverRun Nitro de betere match.

Kun je een marathon lopen in de Magnify Nitro 3?

Voor training wel: Doctors of Running en Running Shoes Guru bewaren hem voor duurlopen. Op wedstrijddag hangt het af van je doel. RTINGS vindt hem verrassend degelijk voor de marathonafstand maar te zwaar en zonder plaat voor competitief racen, dus lopers die een tijd najagen kiezen meestal een lichtere schoen met plaat.

Is de Magnify Nitro 3 goed om in te wandelen?

Ja. Doctors of Running beoordelen hem goed om in te wandelen en te staan, en de royale demping bij de hiel die RTINGS mat past bij lange dagen op de been. Het strakke middenvoet en een breisel dat warm kan vallen zijn de punten om te controleren voordat je hem de hele dag draagt.

Bronnen

  1. RunRepeat, PUMA Magnify Nitro 3 lab review (Carlos Sánchez, December 2025). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  2. Doctors of Running, Puma Magnify Nitro 3 Review (Matt Klein, David Salas, September 2025). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  3. RTINGS, PUMA Magnify NITRO 3 running shoe review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  4. Running Shoes Guru, Puma Magnify Nitro 3 review (Kristin Lassen, September 2025). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  5. The Run Testers, Puma Magnify Nitro 3 review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  6. Carreras de Montaña, Puma Magnify Nitro 3 review (Sergio Mayayo, September 2025). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  7. Running Warehouse, PUMA Magnify Nitro 3 Men’s Shoes. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  8. PUMA, Magnify NITRO 3 Men’s Road Running Shoes. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  9. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  10. cat: Strideprint-catalogus, 395 schoenen

Zo beoordelen we. We lezen gepubliceerde tests, pagina’s van merken en winkels en labmetingen, vergelijken de cijfers en melden waar ze niet overeenkomen. We hebben deze schoen zelf niet getest. Laatst bijgewerkt op 13 oktober 2026.

Is het jouw paar?Start je fitting