1. Buty
  2. Puma
  3. Velocity Nitro 5
Puma Velocity Nitro 5, widok z boku

Recenzja Puma Velocity Nitro 5

Puma Velocity Nitro 5 przechodzi na dwuwarstwową międzypodeszwę Nitro: lżejszy na nodze niż większość butów codziennych, bardziej miękki niż wcześniej i nadal wąsko skrojony.

Drop
8 mm
Stack pięty
33 mm
Przodostopie
25 mm
Waga
244 g
Wsparcie
Neutralne
Płytka
Brak

US M9, wg producenta. Zaktualizowano 12 paź 2026 · 7 źródeł

Nasz werdykt

Lekki, żywy, wąsko skrojony.

Velocity Nitro 5 to lekkie, elastyczne neutralne buty treningowe, które radzą sobie ze spokojnymi dniami i od czasu do czasu szybszym treningiem bez zamieszania. Pasują biegaczom z normalną do wąskiej stopą, lądującym na śródstopiu lub lekko na pięcie; ich prawdziwy drop jest niższy, niż mówi etykieta.

Mocne strony

  • Lekki jak na buty codzienne, z elastycznym, naturalnym biegiem
  • Nowa miękka pianka, która nadal wydaje się responsywna
  • Obejmuje spokojne biegi i dni szybszego tempa
  • Pewne trzymanie i lepsza przyczepność

Słabe strony

  • Wąski w pięcie i śródstopiu
  • Zmierzony drop dużo poniżej podanych 8 mm
  • Trochę mniejszy zwrot energii niż w Velocity Nitro 4
  • Skromny stack na długie, wolne kilometry

Dla kogo jest

  • Twoje stopy są normalne do wąskich
  • Lądujesz na śródstopiu lub lekko na pięcie
  • Chcesz jednych butów na większość tygodnia
  • Jesteś lżejszym biegaczem

Kto powinien go ominąć

  • Twoje stopy są szerokie
  • Jesteś przyzwyczajony do wysokiego dropu i lądujesz mocno na pięcie
  • Chcesz maksymalnej amortyzacji

Profil buta

Gdzie Velocity Nitro 5 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu i co zmieniło się względem Velocity Nitro 4.

50100AmortyzacjaLekkośćStabilnośćDropDynamika
OśVelocity Nitro 5Velocity Nitro 4Zmiana
Amortyzacja1324−11
Lekkość6766+1
Stabilność3030=
Drop4584−39
Dynamika620−14

Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Gdzie plasuje się w katalogu

Waga244 g, lżejszy niż 66% butów

Drop8 mm, wyższy niż u 45% butów

Stack pięty33 mm, niższy niż u 85% butów

Stack przodostopia25 mm, niższy niż u 89% butów

Rys. 2 · Rozkład podanych danych w katalogu. Wysokość słupka to liczba butów w danym przedziale. Waga: 300 butów, średnia 257,2 g. Drop: 306 butów, średnia 7,1 mm. Stack pięty: 255 butów, średnia 38 mm. Stack przodostopia: 253 butów, średnia 31,1 mm. Źródło: katalog Strideprint (cat), wartości podane przez producentów.

Odczucia

Napisane na podstawie 3 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.

Bardziej miękki, niż sugerują liczby. Dwie warstwy pianki Nitro wydają się bliższe butowi 40 mm, niż sugeruje stack, stawiając na komfort i tłumienie uderzeń bardziej niż na napęd.

Neutralny, lekko strukturalny. Wyraźnie neutralny, z łagodnym rozszerzeniem i małymi bokami dla pewnej struktury. Nic tu nie prowadzi wyraźnego uginania do wewnątrz.

Żywy, trochę mniej niż wcześniej. Nieco mniej żywy niż wersja 4, ale elastyczna podeszwa utrzymuje naturalny bieg, gdy tempo rośnie.

Bardziej miękki, niż sugerują liczby. Międzypodeszwa używa teraz dwóch warstw pianki Nitro zamiast jednej. RunRepeat zmierzył główną warstwę na 40,5 AC, a bardziej miękką warstwę dodatkową na 34,9 AC. Doctors of Running opisuje miękką, podatną piankę, która wydaje się bliższa butowi 40 mm niż jego rzeczywisty stack.

Stawia na komfort i tłumienie uderzeń bardziej niż na napęd: amortyzowany pod stopą bez wrażenia płaskości w spokojnym tempie.

Neutralny, lekko strukturalny. Doctors of Running nazywa je wyraźnie neutralnymi butami, z łagodnym rozszerzeniem podeszwy i małymi bokami dla pewnej struktury. Klienci Running Warehouse wspominają solidną stabilność boczną. Nie ma tu nic, co prowadziłoby wyraźne uginanie do wewnątrz.

Żywy, trochę mniej niż wcześniej. RunRepeat zmierzył zwrot energii 64,0 procent w pięcie i 69,3 procent w przodostopiu, trochę poniżej Velocity Nitro 4. Nadal uznał but za responsywny i przyjemny, a elastyczna podeszwa (9,3 N w jego teście) utrzymuje naturalny bieg, gdy tempo rośnie.

RunRepeat wiąże niewielki spadek sprężystości z nową konstrukcją dwuwarstwową. Doctors of Running nadal czuje łagodne odbicie z pianki, choć lepiej pochłania obciążenie, niż pcha do przodu.

Czytaj dalej

Bardziej miękki, niż sugerują liczby. Międzypodeszwa używa teraz dwóch warstw pianki Nitro zamiast jednej. RunRepeat zmierzył główną warstwę na 40,5 AC, a bardziej miękką warstwę dodatkową na 34,9 AC. Doctors of Running opisuje miękką, podatną piankę, która wydaje się bliższa butowi 40 mm niż jego rzeczywisty stack.

Stawia na komfort i tłumienie uderzeń bardziej niż na napęd: amortyzowany pod stopą bez wrażenia płaskości w spokojnym tempie.

Neutralny, lekko strukturalny. Doctors of Running nazywa je wyraźnie neutralnymi butami, z łagodnym rozszerzeniem podeszwy i małymi bokami dla pewnej struktury. Klienci Running Warehouse wspominają solidną stabilność boczną. Nie ma tu nic, co prowadziłoby wyraźne uginanie do wewnątrz.

Żywy, trochę mniej niż wcześniej. RunRepeat zmierzył zwrot energii 64,0 procent w pięcie i 69,3 procent w przodostopiu, trochę poniżej Velocity Nitro 4. Nadal uznał but za responsywny i przyjemny, a elastyczna podeszwa (9,3 N w jego teście) utrzymuje naturalny bieg, gdy tempo rośnie.

RunRepeat wiąże niewielki spadek sprężystości z nową konstrukcją dwuwarstwową. Doctors of Running nadal czuje łagodne odbicie z pianki, choć lepiej pochłania obciążenie, niż pcha do przodu.

Do jakich biegów jest

BiegDopasowanieDlaczegoŹródło
Spokojne biegiStworzony do tegoTam, gdzie według Doctors of Running jest najlepszy.Doctors of Running
TempoDa radęZdolny do pracy w szybszym tempie, choć nie zbudowany do tego.RunRepeat, Doctors of Running
Długie wybieganiaDa radęRunnea umieszcza je do długich weekendowych biegów; skromny stack jest granicą.Runnea
Biegi regeneracyjneStworzony do tegoMiękkie i wygodne na bardzo spokojne dni.Doctors of Running, Runnea
Zawody na półmaratonDa radęRunnea podaje dystanse od 10 km po maraton na trening; na starty sensowniejszy jest lżejszy but z płytką.Runnea

Źródło: Doctors of Running, RunRepeat, Runnea

Co mówią testy

Nieliczne opublikowane testy zgadzają się, że to lekkie, wszechstronne i wąskie buty do codziennych treningów. Inaczej czytają zmianę względem wersji 4.

TestRodzajNasza interpretacjaW jednym zdaniuŹródło
RunRepeatLaboratoriumPozytywnaRunRepeat ocenia go na 89 na 100, w paśmie Superb, zauważając jednocześnie, że ciasny przód buta pozostawia mało miejsca na rozłożenie palców.
Doctors of RunningRecenzjaPozytywnaDoctors of Running daje A minus i nazywa je neutralnymi butami do codziennych treningów z tradycyjnym biegiem, lekkimi i miękkimi, z dopasowaniem trochę wąskim.
RunneaRecenzjaPozytywnaRunnea jest wyraźnie pozytywna: dopracowane buty do codziennych treningów dla neutralnych biegaczy z komfortem i trwałością w różnych tempach, ulepszające wersję 4 bez wynajdywania jej na nowo.
Tabela 1 · Konsensus opublikowanych testów. „Nasza interpretacja” streszcza własny wniosek każdego testu, naszymi słowami. Żadne oceny nie są przeliczane ani wymyślane. Dostęp: 9 paź 2026.

Zgadzają się

  • Wąskie dopasowanieRunRepeat i Doctors of Running opisują wąski but, zwłaszcza w pięcie i śródstopiu, a RunRepeat nie poleca go na szerokie stopy.
  • Wszechstronne buty do codziennych treningówRunRepeat i Doctors of Running zgadzają się, że radzi sobie ze spokojnymi biegami i trochę szybszą pracą, a Runnea umieszcza go w większości codziennego treningu.
  • Elastyczny, tradycyjny biegRunRepeat zmierzył elastyczną podeszwę, a Doctors of Running opisuje klasyczny bieg z elastycznym przodostopiem i ściętą piętą.

Rozchodzą się

  • Lepszy czy gorszy niż wersja 4?Doctors of Running uznaje nową piankę za bardziej miękką i puszystą. RunRepeat zmierzył nieco mniejszy zwrot energii i około 6 procent więcej wagi niż v4. Jeden klient Running Warehouse poczuł go lekko twardszym, nie będąc pewnym.
  • Wysokość stackuDoctors of Running i Running Warehouse podają 33 mm w pięcie; wartości producenta przekazane przez RunRepeat i Runnea podają 35 mm. RunRepeat zmierzył 31,3 mm.
Przeczytaj pełne stanowiska, punkt po punkcie

Wąskie dopasowanie. RunRepeat i Doctors of Running opisują wąski but, zwłaszcza w pięcie i śródstopiu, a RunRepeat nie poleca go na szerokie stopy. (RunRepeat, Doctors of Running)

Wszechstronne buty do codziennych treningów. RunRepeat i Doctors of Running zgadzają się, że radzi sobie ze spokojnymi biegami i trochę szybszą pracą, a Runnea umieszcza go w większości codziennego treningu. (RunRepeat, Doctors of Running, Runnea)

Elastyczny, tradycyjny bieg. RunRepeat zmierzył elastyczną podeszwę, a Doctors of Running opisuje klasyczny bieg z elastycznym przodostopiem i ściętą piętą. (RunRepeat, Doctors of Running)

Lepszy czy gorszy niż wersja 4?. Doctors of Running uznaje nową piankę za bardziej miękką i puszystą. RunRepeat zmierzył nieco mniejszy zwrot energii i około 6 procent więcej wagi niż v4. Jeden klient Running Warehouse poczuł go lekko twardszym, nie będąc pewnym. (RunRepeat, Doctors of Running, Running Warehouse)

Wysokość stacku. Doctors of Running i Running Warehouse podają 33 mm w pięcie; wartości producenta przekazane przez RunRepeat i Runnea podają 35 mm. RunRepeat zmierzył 31,3 mm. (RunRepeat, Doctors of Running, Running Warehouse, Runnea)

Jak jest zbudowany

Cholewka z siatki Jacquard z wyściełanym językiem z półmieszkiem siedzi na dwuwarstwowej międzypodeszwie NITROFOAM o tradycyjnej, elastycznej geometrii i obfitej gumowej podeszwie PUMAGRIP.

Cholewka z siatki inżynieryjnej Jacquard z wyściełanym językiem z półmieszkiem, dwuwarstwowa międzypodeszwa NITROFOAM o tradycyjnej, elastycznej geometrii i obfita gumowa podeszwa PUMAGRIP.

3325123456
#CzęśćPomiar
1CholewkaSiatka inżynieryjna Jacquard–
2Język9,3 mm
3ZapiętekSztywność 2 / 5
4MiędzypodeszwaNITROFOAM, dwie warstwy40.5 AC
5Wkładka4,4 mm
6Podeszwa zewnętrznaPUMAGRIP3,6 mm

Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 33 mm, przodostopie 25 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 3,6 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Running Warehouse, RunRepeat, Doctors of Running.

  1. Cholewka. Nowa siatka inżynieryjna z dodatkową wyściółką wokół kołnierza i języka. Doctors of Running uznaje siatkę Jacquard za wygodną i dość puszystą jak na przewiewność, z dopasowaniem, które pozostaje wąskie w pięcie i śródstopiu.

  2. Język. Z półmieszkiem po obu stronach i dużo grubszy niż wcześniej: RunRepeat zmierzył 9,3 mm wyściółki wobec 4,1 mm w Velocity Nitro 4. Doctors of Running nie mieli ucisku sznurówek.

  3. Zapiętek. Dobrze wyściełany kołnierz z uchwytem i odblaskowym elementem na biegi nocne. Testerzy inaczej czytają zapiętek: Doctors of Running poczuli twardy zapiętek, który blokuje piętę, podczas gdy RunRepeat ocenił go na 2 na 5 za sztywność, niewidoczny, ale dający niewiele wsparcia.

  4. Międzypodeszwa. Puma zastępuje pojedynczy płat pianki Nitro na bazie A-TPU dwiema warstwami: główną, którą RunRepeat zmierzył na 40,5 AC, taką samą pianką jak w zeszłym roku, nad bardziej miękką warstwą 34,9 AC. Geometria pozostaje tradycyjna, bez wyraźnego rockera, ze ściętą piętą i elastycznym przodostopiem. W teście zamrażarki RunRepeat pianka zmieniła się tylko o około 10 procent po 20 minutach.

  5. Wkładka. Wyjmowana, grubości 4,4 mm i wyprofilowana. RunRepeat zauważa, że zamiana na płaską wkładkę lekko zmieniłaby to, jak but trzyma stopę.

  6. Podeszwa zewnętrzna. Guma PUMAGRIP z większym pokryciem niż w Velocity Nitro 4, plus nowe wzdłużne kanały w przodostopiu, które odprowadzają wodę i pomagają butowi się zginać. RunRepeat zmierzył 3,6 mm gumy i współczynnik tarcia 0,78 na mokrym betonie, o 0,13 wyższy niż w poprzednim modelu.

Czytaj dalej

Cholewka z siatki Jacquard z wyściełanym językiem z półmieszkiem siedzi na dwuwarstwowej międzypodeszwie NITROFOAM o tradycyjnej, elastycznej geometrii i obfitej gumowej podeszwie PUMAGRIP.

1. Cholewka. Nowa siatka inżynieryjna z dodatkową wyściółką wokół kołnierza i języka. Doctors of Running uznaje siatkę Jacquard za wygodną i dość puszystą jak na przewiewność, z dopasowaniem, które pozostaje wąskie w pięcie i śródstopiu.

2. Język. Z półmieszkiem po obu stronach i dużo grubszy niż wcześniej: RunRepeat zmierzył 9,3 mm wyściółki wobec 4,1 mm w Velocity Nitro 4. Doctors of Running nie mieli ucisku sznurówek.

3. Zapiętek. Dobrze wyściełany kołnierz z uchwytem i odblaskowym elementem na biegi nocne. Testerzy inaczej czytają zapiętek: Doctors of Running poczuli twardy zapiętek, który blokuje piętę, podczas gdy RunRepeat ocenił go na 2 na 5 za sztywność, niewidoczny, ale dający niewiele wsparcia.

4. Międzypodeszwa. Puma zastępuje pojedynczy płat pianki Nitro na bazie A-TPU dwiema warstwami: główną, którą RunRepeat zmierzył na 40,5 AC, taką samą pianką jak w zeszłym roku, nad bardziej miękką warstwą 34,9 AC. Geometria pozostaje tradycyjna, bez wyraźnego rockera, ze ściętą piętą i elastycznym przodostopiem. W teście zamrażarki RunRepeat pianka zmieniła się tylko o około 10 procent po 20 minutach.

5. Wkładka. Wyjmowana, grubości 4,4 mm i wyprofilowana. RunRepeat zauważa, że zamiana na płaską wkładkę lekko zmieniłaby to, jak but trzyma stopę.

6. Podeszwa zewnętrzna. Guma PUMAGRIP z większym pokryciem niż w Velocity Nitro 4, plus nowe wzdłużne kanały w przodostopiu, które odprowadzają wodę i pomagają butowi się zginać. RunRepeat zmierzył 3,6 mm gumy i współczynnik tarcia 0,78 na mokrym betonie, o 0,13 wyższy niż w poprzednim modelu.

Trwałość. Dobra od góry do dołu w testach RunRepeat: podeszwa straciła tylko 0,9 mm materiału, 5 na 5 za wyściółkę pięty i 3 na 5 za przód buta. Doctors of Running też spodziewa się dobrej trwałości.

Trwałość. Dobra od góry do dołu w testach RunRepeat: podeszwa straciła tylko 0,9 mm materiału, 5 na 5 za wyściółkę pięty i 3 na 5 za przód buta. Doctors of Running też spodziewa się dobrej trwałości.

Parametry, podane i zmierzone

Każda liczba ma swoje źródło.

Drop, mm

Running Warehouse8
RunRepeat5,2

Stack pięty, mm

Running Warehouse33
Doctors of Running33
RunRepeat35
RunRepeat31,3

Stack przodostopia, mm

Running Warehouse25
RunRepeat27
RunRepeat26,1

Waga (męskie), g

Running Warehouse244
RunRepeat238
ParametrPodaneZmierzone
Drop
  • 8 mm eu.puma.com
  • 5,2 mm RunRepeat
Stack pięty
  • 33 mm Running Warehouse
  • 35 mm RunRepeat
  • 31,3 mm RunRepeat
Stack przodostopia
  • 25 mm Running Warehouse
  • 27 mm RunRepeat
  • 26,1 mm RunRepeat
Waga, US M9
  • 244 g Running Warehouse
  • 238 g RunRepeat
Wsparcie
  • Neutralne eu.puma.com
–
Płytka
  • Brak eu.puma.com
–
Nawierzchnia
  • Asfalt us.puma.com
–

Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Running Warehouse, RunRepeat, Doctors of Running.

Pomiary laboratoryjne

ParametrZmierzone
Twardość międzypodeszwy
  • 40,5 AC RunRepeat
Zwrot energii (pięta)
  • 64 % RunRepeat
Sztywność skrętna
  • 7,4 Nm RunRepeat
Sztywność zapiętka
  • 2 / 5 RunRepeat
Współczynnik przyczepności
  • 0,78 RunRepeat
Szerokość przodu buta
  • 72,1 mm RunRepeat
ParametrZmierzone
Wysokość przodu buta
  • 26,3 mm RunRepeat
Grubość podeszwy zewnętrznej
  • 3,6 mm RunRepeat
Grubość wkładki
  • 4,4 mm RunRepeat
Grubość języka
  • 9,3 mm RunRepeat
Siła zginania
  • 9,3 N RunRepeat

Rozmiar i dopasowanie

Weź swój zwykły rozmiar; pytanie dotyczy szerokości, nie długości.

Długość

Zgodny z rozmiarem

Szerokości

standardowy i szeroki

Miejsce na palce

Miejsce na palce jest skromne. RunRepeat zmierzył przód buta jako ciasny i pewny z małym miejscem na rozłożenie palców, a Doctors of Running opisuje normalną szerokość przodostopia, ale dopasowanie trochę wąskie w śródstopiu i przodostopiu.

RunRepeat, Doctors of Running

Pełne uwagi testerów o rozmiarze

RunRepeat i Doctors of Running uznali go za zgodny z rozmiarem. Doctors of Running opisuje wąską piętę i śródstopie z normalnym przodostopiem, a RunRepeat zmierzył przód buta na 72,1 mm.

Szerokość to miejsce, gdzie robi się trudno. RunRepeat podaje wersje normalną i szeroką, podczas gdy Running Warehouse ma tylko standardową D. Klienci Running Warehouse zauważają, że dopasowanie jest lepsze niż w v4, który niektórzy uznali za zdecydowanie zbyt wąski.

Jeśli twoje stopy są szerokie, szukaj wersji szerokiej po nazwie albo wybierz inny but zamiast brać większy rozmiar.

RunRepeat, Doctors of Running, Running Warehouse

Kontra Velocity Nitro 4

Nowa dwuwarstwowa międzypodeszwa, więcej wyściółki języka i lepsza przyczepność. Bardziej miękki, nieco cięższy i trochę mniej sprężysty według laboratorium.

Velocity Nitro 5Velocity Nitro 4
WsparcieNeutralneNeutralne
Drop8 mm10 mm
Stack pięty33 mm36 mm
Przodostopie25 mm26 mm
Waga244 g245 g

Zostań przy Velocity Nitro 4, jeśli lubiłeś jego sprężystsze, lżejsze odczucie i dobrze ci leżał. Przejdź na 5, jeśli chcesz bardziej miękkiego lądowania, lepszej przyczepności albo mniej krępującej cholewki.

Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Historia wersji: Velocity Nitro 4 do Velocity Nitro 5

Dwie warstwy pianki Nitro. RunRepeat zgłasza przejście z jednej gęstości na dwie, z bardziej miękką warstwą dodatkową; Doctors of Running opisuje nową piankę jako bardziej puszystą. (RunRepeat, Doctors of Running)

Więcej wyściółki w języku. RunRepeat zmierzył 9,3 mm wyściółki języka wobec 4,1 mm w poprzednim modelu. (RunRepeat)

Lepsza przyczepność. RunRepeat uznał przyczepność za ulepszoną na mokrych i suchych nawierzchniach. (RunRepeat)

Trochę cięższy, trochę mniej sprężystości. RunRepeat zmierzył około 6 procent więcej wagi i nieco niższy zwrot energii niż v4. (RunRepeat)

Szersza platforma i lepsze dopasowanie. Runnea zgłasza szerszą platformę, a klienci Running Warehouse uznają dopasowanie za lepsze niż wąskiego v4. (Running Warehouse, Runnea)

Porównanie alternatyw

Każda poprawia jedną rzecz, której Velocity Nitro 5 nie robi.

Puma Velocity Nitro 5Puma Velocity Nitro 4Adidas Adizero Evo SLNike Pegasus 42Brooks Ghost Amp
Wybierz ją dlaTa stronaLżejszySzybszyWyższy dropWięcej amortyzacji
Drop8 mm10 mm7 mm10 mm6 mm
Stack pięty33 mm36 mm37 mm37 mm37 mm
Waga244 g245 g230 g292 g255 g
WsparcieNeutralneNeutralneNeutralneNeutralneNeutralne
Tabela 2 · Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Pytania biegaczy

Czy Puma Velocity Nitro 5 jest zgodny z rozmiarem?

Tak. RunRepeat i Doctors of Running uznali Velocity Nitro 5 za zgodny z rozmiarem. Dopasowanie jest wąskie w pięcie i śródstopiu, więc szerokie stopy powinny szukać wersji szerokiej zamiast brać większy rozmiar.

Jaki jest prawdziwy drop Velocity Nitro 5?

Puma podaje 8 mm, a Running Warehouse i Doctors of Running to powtarzają. RunRepeat zmierzył 5,2 mm w swoim laboratorium, więc but zachowuje się bliżej butów treningowych z niskim dropem. Biegacze przyzwyczajeni do 10 mm lub więcej mogą chcieć wchodzić stopniowo.

Co zmieniło się między Velocity Nitro 4 a 5?

Velocity Nitro 5 dostaje dwuwarstwową międzypodeszwę Nitro z bardziej miękką dolną warstwą, więcej wyściółki języka i lepszą przyczepność. RunRepeat zmierzył nieco więcej wagi i nieco mniejszy zwrot energii niż v4; Doctors of Running uznaje go za bardziej puszystego.

Czy Velocity Nitro 5 nadaje się na biegi tempowe?

Może sobie z nimi poradzić. RunRepeat ocenia go jako responsywne buty do codziennych treningów, a Doctors of Running uznali go za zdolny do pracy w szybszym tempie, choć najlepszy w spokojnym. Na regularne ciężkie treningi dedykowany but tempowy będzie szybszy.

Czy Velocity Nitro 5 nadaje się na szeroką stopę?

Nie w standardowej szerokości. RunRepeat radzi szerokim stopom szukać gdzie indziej, a Doctors of Running sugeruje najpierw przymierzyć. RunRepeat podaje wersję szeroką, ale Running Warehouse pokazuje tylko standardową D.

Jak długo wytrzymuje Velocity Nitro 5?

RunRepeat ocenia jego trwałość dobrze. Runnea szacuje do około 800 km na asfalcie, jest to szacunek, a nie pomiar. Twoja waga, krok i nawierzchnie bardzo zmieniają tę liczbę.

Źródła

  1. RunRepeat, PUMA Velocity Nitro 5 lab review. Dostęp: 9 paź 2026.
  2. Doctors of Running, Puma Velocity Nitro 5 Review (David Salas, August 2026). Dostęp: 9 paź 2026.
  3. Running Warehouse, PUMA Velocity Nitro 5 Men’s Shoes. Dostęp: 9 paź 2026.
  4. Runnea, Puma Velocity Nitro 5. Dostęp: 9 paź 2026.
  5. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-11). Dostęp: 11 paź 2026.
  6. eu.puma.com · Drop, Wsparcie i Płytka, podane
  7. us.puma.com · Nawierzchnia, podane
  8. cat: katalog Strideprint, 395 butów

Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 12 października 2026.

Czy to twoja para?Zacznij swój fitting