
Recenzja Hoka Rincon 4
Lekkie neutralne buty treningowe Hoka rosną o 3 mm i dostają pełną gumowaną podeszwę, kosztem węższego dopasowania i twardszego, cięższego biegu niż w Rincon 3.
- Drop
- 5 mm
- Stack pięty
- 36 mm
- Przodostopie
- 31 mm
- Waga
- 228 g
- Wsparcie
- Neutralne
- Płytka
- Brak
Nasz werdykt
Lekki, prosty i ciasny.
Hoka Rincon 4 to lekkie, neutralne buty do codziennych treningów, około 228 g w męskim US 9, z podanym dropem 5 mm, łagodnym rockerem i twardszym odczuciem niż większość Hoka. Pasują neutralnym biegaczom z wąskimi do przeciętnych stopami, którzy chcą jednej spokojnej pary na równe kilometry, o ile wezmą większy rozmiar albo wersję szeroką i zaakceptują, że podeszwa zużywa się szybko.
Mocne strony
- Lekki: około 228 g, lżejszy niż 108 ze 149 neutralnych butów szosowych zważonych w męskim US 9 w naszym katalogu
- Płynny, łagodny rocker, który łatwo toczy przez każdy krok
- Bardzo przewiewna cholewka, 5 na 5 w teście RunRepeat
- Szeroka platforma pięty, którą RunRepeat uważa za stabilniejszą niż w Rincon 3
- Dobry też do chodzenia i długich dni na nogach
Słabe strony
- Wypada mały i wąski: większość testerów sugeruje pół rozmiaru większy albo szeroką wersję
- Podeszwa z gumowanej EVA zużyła się źle w teście ścierania RunRepeat
- Śliski na mokrych drogach, według trzech testów
- Cięższy i twardszy niż Rincon 3, za czym tęskni część fanów
Dla kogo jest
- Twoja stopa toczy się neutralnie
- Twoje stopy są wąskie do przeciętnych
- Chcesz jednej lekkiej pary na równe kilometry
- Dopiero poznajesz Hoka
Kto powinien go ominąć
- Twoje stopy są szerokie albo palce potrzebują miejsca
- Jesteś cięższym biegaczem
- Szybko zużywasz buty
Profil buta
Gdzie Rincon 4 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu.
| Oś | Rincon 4 |
|---|---|
| Amortyzacja | 24 |
| Lekkość | 79 |
| Stabilność | 30 |
| Drop | 9 |
| Dynamika | 20 |
Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Gdzie plasuje się w katalogu
Waga228 g, lżejszy niż 78% butów
Drop5 mm, niższy niż u 80% butów
Stack pięty36 mm, niższy niż u 69% butów
Stack przodostopia31 mm, niższy niż u 49% butów
Odczucia
Napisane na podstawie 5 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.
Umiarkowany stack, twarde lądowanie. 36 mm w pięcie, umiarkowany stack. RunRepeat zmierzył przeciętną twardość pianki; testerzy opisują twarde lądowanie jak na Hoka.
Neutralny, z szeroką podstawą. Bez elementu wsparcia: szeroka platforma i łagodne boki trzymają go stabilnie jak na neutralny but, stabilniej niż Rincon 3 według RunRepeat.
Płynne przetoczenie, skromne odbicie. Zwrot energii poniżej średniej, 56,4 procent w pięcie według RunRepeat; łagodny Meta-Rocker utrzymuje krok w płynnym toczeniu.
Umiarkowany stack, twarde lądowanie. Podany stack to 36 mm w pięcie i 31 mm w przodostopiu, o 3 mm więcej niż w Rincon 3. To nadal umiarkowany stack: 132 ze 183 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu ma wyższą piętę.
RunRepeat zmierzył piankę na 35,9 w skali AC, dokładnie na swojej średniej 35,5, i tłumienie wstrząsów w pięcie odrobinę powyżej średniej. Na drodze testerzy skłaniają się ku twardości: Running Shoes Guru nazywa go twardym jak na Hoka, a Running Lab uznaje amortyzację za dobrą jak na wagę, ale twardą przy uderzeniu.
Neutralny, z szeroką podstawą. Nie ma elementu wsparcia. Doctors of Running opisują łagodne boki z tyłu i w śródstopiu oraz odrobinę rozszerzenia w przodostopiu, a Running Lab przypisuje pięcie jak fotel i szerokiej platformie stabilne odczucie.
RunRepeat zmierzył szerszą międzypodeszwę niż w Rincon 3, 97,0 mm w pięcie i 116,3 mm w przodostopiu, i uznaje go za stabilniejszego niż wcześniej, zauważając jednocześnie, że but jest sprzedawany jako neutralny, a jego boczne wsparcie jest łagodne.
Płynne przetoczenie, skromne odbicie. RunRepeat zmierzył zwrot energii 56,4 procent w pięcie i 58,8 procent w przodostopiu, poniżej średniej 61,4 procent w przodostopiu. Doctors of Running nazywają responsywność przeciętną jak na obecne standardy, a Running Shoes Guru znaleźli mniej odbicia niż w Mach 6.
Krok niesie Meta-Rocker. Doctors of Running opisują łagodny, elastyczny rocker, a jeden tester Believe in the Run poczuł wyraźne przetoczenie i sprężystość przy odbiciu.
Czytaj dalej
Umiarkowany stack, twarde lądowanie. Podany stack to 36 mm w pięcie i 31 mm w przodostopiu, o 3 mm więcej niż w Rincon 3. To nadal umiarkowany stack: 132 ze 183 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu ma wyższą piętę.
RunRepeat zmierzył piankę na 35,9 w skali AC, dokładnie na swojej średniej 35,5, i tłumienie wstrząsów w pięcie odrobinę powyżej średniej. Na drodze testerzy skłaniają się ku twardości: Running Shoes Guru nazywa go twardym jak na Hoka, a Running Lab uznaje amortyzację za dobrą jak na wagę, ale twardą przy uderzeniu.
Neutralny, z szeroką podstawą. Nie ma elementu wsparcia. Doctors of Running opisują łagodne boki z tyłu i w śródstopiu oraz odrobinę rozszerzenia w przodostopiu, a Running Lab przypisuje pięcie jak fotel i szerokiej platformie stabilne odczucie.
RunRepeat zmierzył szerszą międzypodeszwę niż w Rincon 3, 97,0 mm w pięcie i 116,3 mm w przodostopiu, i uznaje go za stabilniejszego niż wcześniej, zauważając jednocześnie, że but jest sprzedawany jako neutralny, a jego boczne wsparcie jest łagodne.
Płynne przetoczenie, skromne odbicie. RunRepeat zmierzył zwrot energii 56,4 procent w pięcie i 58,8 procent w przodostopiu, poniżej średniej 61,4 procent w przodostopiu. Doctors of Running nazywają responsywność przeciętną jak na obecne standardy, a Running Shoes Guru znaleźli mniej odbicia niż w Mach 6.
Krok niesie Meta-Rocker. Doctors of Running opisują łagodny, elastyczny rocker, a jeden tester Believe in the Run poczuł wyraźne przetoczenie i sprężystość przy odbiciu.
Do jakich biegów jest
| Bieg | Dopasowanie | Dlaczego | Źródło |
|---|---|---|---|
| Spokojne biegi | Stworzony do tego | Jego główne zadanie. RunRepeat daje mu 86 za codzienne bieganie, a Doctors of Running zaliczają go do butów do codziennych treningów. | Doctors of Running, RunRepeat |
| Chodzenie | Stworzony do tego | Doctors of Running zaznaczają i chodzenie, i stanie, a RunRepeat ocenia go dobrze do chodzenia. | Doctors of Running, RunRepeat |
| Tempo | Da radę | W porządku na równe wysiłki: RunRepeat daje tempu 78. Running Lab uważa, że brakuje mu odbicia na długą pracę progową. | RunRepeat, Running Shoes Guru, Running Lab |
| Długie wybiegania | Da radę | Running Shoes Guru przebiegł w nim 38 km z wystarczającą amortyzacją, jeśli lubisz twardy bieg. Running Lab zostawia go na dystans półmaratonu. | Running Shoes Guru, Running Lab |
| Biegi regeneracyjne | Nie do tego | Zbyt twardy na dni regeneracji, według Running Shoes Guru i jednego testera Believe in the Run. | Believe in the Run, Running Shoes Guru |
| Interwały | Nie do tego | Za mało zwrotu energii na szybkie powtórzenia: RunRepeat zmierzył odbicie poniżej średniej, a Running Shoes Guru je wykluczają. | RunRepeat, Running Shoes Guru |
Źródło: Doctors of Running, RunRepeat, Running Shoes Guru, Running Lab, Believe in the Run
Co mówią testy
Opublikowane testy zgadzają się, że Rincon 4 jest lekki, twardszy niż typowy Hoka, ciasny i krótki w przodzie buta, z podeszwą, która słabo trzyma na mokrym i szybko się zużywa. Różnią się w ocenie samej aktualizacji: RunRepeat, Running Shoes Guru i Running Lab są pozytywni, Believe in the Run dużo chłodniejsi.
| Test | Rodzaj | Nasza interpretacja | W jednym zdaniu | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Recenzja | Mieszana | Doctors of Running oceniają go od C+ za dopasowanie do B+ za wydajność: lekki, płynny but neutralny, hamowany wąską cholewką i zwyczajną międzypodeszwą. | Czytaj |
| RunRepeat | Laboratorium | Pozytywna | RunRepeat daje mu 83 na 100: prawdziwy krok naprzód względem Rincon 3 w stabilności i zwrocie energii, zawiódł trwałością. | Czytaj |
| Believe in the Run | Recenzja | Mieszana | Believe in the Run umieszczają go w klasie C: porządny, prosty but na początek, którego wieloletni fani Rincon mogą nie pokochać. | Czytaj |
| Running Shoes Guru | Recenzja | Pozytywna | Running Shoes Guru dają mu 8 na 10: dobre, lekkie buty treningowe, które najlepiej działają w równym tempie. | Czytaj |
| Running Lab | Recenzja | Pozytywna | Running Lab ocenia go na 9,1 na 10: wszechstronne, lekkie buty na co dzień z twardym lądowaniem. | Czytaj |
Zgadzają się
- Ciasny, wąski i trochę krótkiDoctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run, Running Shoes Guru i Running Lab opisują ciasne przodostopie, a większość sugeruje pół rozmiaru większy albo wersję szeroką.
- Twardy jak na HokaRunning Shoes Guru uznali go za twardszego niż Mach 6 i Clifton 9, Believe in the Run za twardszego niż wcześniejsze Rincon, a Running Lab za twardego przy uderzeniu.
- Słaba przyczepność na mokrym i trwałośćBelieve in the Run, Running Shoes Guru i Running Lab donoszą o ślizganiu na mokrych nawierzchniach, a RunRepeat nisko ocenia trwałość zarówno podeszwy, jak i przodu buta.
- But treningowy, nie startowyDoctors of Running, RunRepeat, Running Shoes Guru i Running Lab stawiają go w codziennym treningu, a nie w zawodach.
Rozchodzą się
- Bardziej miękki czy twardszy niż Rincon 3?RunRepeat uznał nową międzypodeszwę za bardziej miękką i responsywną niż twardy Rincon 3. Believe in the Run i Running Shoes Guru odczuli coś przeciwnego: twardszy, cięższy but niż wcześniejsze Rincon.
- Czy aktualizacja się udała?RunRepeat nazywa ją wyraźnym ulepszeniem, a Running Lab ocenia wysoko. Believe in the Run dali mu klasę C i uznali, że ustępuje rywalom, a Doctors of Running poczuli, że stracił część atrakcyjności na treningi z akcentami.
- Trzymanie piętyDwóch testerów Believe in the Run uznało piętę za zbyt przestronną i się ześlizgnęło. Running Lab nie zauważył ześlizgiwania, a Doctors of Running chwalili pewne trzymanie.
Jak jest zbudowany
Prosta konstrukcja: lekka cholewka z siatki żakardowej, jedna międzypodeszwa z mieszanki EVA ukształtowana w Meta-Rocker i gumowana podeszwa z EVA na całej długości zamiast odsłoniętej pianki.
Cholewka z podwójnej siatki żakardowej, wyściełany język, międzypodeszwa z mieszanki EVA ukształtowana w łagodny Meta-Rocker i gruba gumowana podeszwa z EVA, która szybko się zużyła w teście RunRepeat.
| # | Część | Pomiar |
|---|---|---|
| 1 | CholewkaInżynieryjna siatka żakardowa | Przewiewność 5 / 5 |
| 2 | Język | 6,7 mm |
| 3 | Zapiętek | Sztywność 4 / 5 |
| 4 | MiędzypodeszwaMieszanka EVA z Meta-Rocker | Twardość 35,9 AC |
| 5 | Wkładka | 4,8 mm |
| 6 | Podeszwa zewnętrznaGumowana EVA | 6,6 mm |
Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 36 mm, przodostopie 31 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 6,6 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run, Running Shoes Guru, Running Lab.
Cholewka. Nowa podwójna siatka żakardowa z otworami wentylacyjnymi nad palcami, według Believe in the Run. RunRepeat dał przewiewności najwyższą ocenę, 5 na 5, ale ocenił trwałość przodu buta na 1 na 5 po teście ścierania laboratorium.
Język. Tym razem wyściełany, 6,7 mm w pomiarze RunRepeat, i bez mieszka. Jeden tester Believe in the Run uznał go za krótki i niezgrabny.
Zapiętek. Sztywny zapiętek, 4 na 5 w teście RunRepeat. Uchwyt pięty z Rincon 3 zniknął, a dwóch testerów Believe in the Run uznało piętę za trochę przestronną.
Międzypodeszwa. Doctors of Running opisują zaktualizowaną mieszankę EVA formowanej na gorąco. RunRepeat zmierzył 35,9 AC, blisko średniej, siłę zginania 16,1 N i sztywność skrętną 4 na 5, więc but łatwo zgina się w przodostopiu, ale opiera się skręcaniu.
Wkładka. Wyjmowana i perforowana, grubości 4,8 mm w pomiarze RunRepeat, który podaje też but jako przyjazny ortezom.
Podeszwa zewnętrzna. Gumowana warstwa EVA na całej długości, grubości 6,6 mm i miękka, 55,8 HC w teście RunRepeat, zastępuje odsłoniętą piankę wcześniejszych Rincon. Dostała 0,46 za przyczepność na mokrym wobec średniej 0,53, a Believe in the Run, Running Shoes Guru i Running Lab uznali ją za śliską na mokrym podłożu.
Czytaj dalej
Prosta konstrukcja: lekka cholewka z siatki żakardowej, jedna międzypodeszwa z mieszanki EVA ukształtowana w Meta-Rocker i gumowana podeszwa z EVA na całej długości zamiast odsłoniętej pianki.
1. Cholewka. Nowa podwójna siatka żakardowa z otworami wentylacyjnymi nad palcami, według Believe in the Run. RunRepeat dał przewiewności najwyższą ocenę, 5 na 5, ale ocenił trwałość przodu buta na 1 na 5 po teście ścierania laboratorium.
2. Język. Tym razem wyściełany, 6,7 mm w pomiarze RunRepeat, i bez mieszka. Jeden tester Believe in the Run uznał go za krótki i niezgrabny.
3. Zapiętek. Sztywny zapiętek, 4 na 5 w teście RunRepeat. Uchwyt pięty z Rincon 3 zniknął, a dwóch testerów Believe in the Run uznało piętę za trochę przestronną.
4. Międzypodeszwa. Doctors of Running opisują zaktualizowaną mieszankę EVA formowanej na gorąco. RunRepeat zmierzył 35,9 AC, blisko średniej, siłę zginania 16,1 N i sztywność skrętną 4 na 5, więc but łatwo zgina się w przodostopiu, ale opiera się skręcaniu.
5. Wkładka. Wyjmowana i perforowana, grubości 4,8 mm w pomiarze RunRepeat, który podaje też but jako przyjazny ortezom.
6. Podeszwa zewnętrzna. Gumowana warstwa EVA na całej długości, grubości 6,6 mm i miękka, 55,8 HC w teście RunRepeat, zastępuje odsłoniętą piankę wcześniejszych Rincon. Dostała 0,46 za przyczepność na mokrym wobec średniej 0,53, a Believe in the Run, Running Shoes Guru i Running Lab uznali ją za śliską na mokrym podłożu.
Trwałość. Słaby punkt. Test ścierania RunRepeat usunął 6,5 mm podeszwy wobec średniej 1,1 mm, a wyściółka pięty dostała 2 na 5. Running Shoes Guru zobaczyli wyraźne zużycie na zewnętrznej pięcie, tester Believe in the Run miał odklejającą się gumę przy dużym palcu, a Running Lab ocenia trwałość jako przeciętną.
Trwałość. Słaby punkt. Test ścierania RunRepeat usunął 6,5 mm podeszwy wobec średniej 1,1 mm, a wyściółka pięty dostała 2 na 5. Running Shoes Guru zobaczyli wyraźne zużycie na zewnętrznej pięcie, tester Believe in the Run miał odklejającą się gumę przy dużym palcu, a Running Lab ocenia trwałość jako przeciętną.
Parametry, podane i zmierzone
Każda liczba ma swoje źródło.
Drop, mm
Stack pięty, mm
Stack przodostopia, mm
Waga (męskie), g
| Parametr | Podane | Zmierzone |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack pięty |
|
|
| Stack przodostopia |
|
|
| Waga, US M9 |
|
|
| Wsparcie |
| – |
| Płytka |
| – |
| Nawierzchnia |
| – |
| Rok premiery |
| – |
Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run, Running Lab, Running Shoes Guru.
Pomiary laboratoryjne
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Twardość międzypodeszwy |
|
| Zwrot energii (pięta) |
|
| Siła zginania |
|
| Sztywność skrętna |
|
| Sztywność zapiętka |
|
| Współczynnik przyczepności na mokrym |
|
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Przewiewność |
|
| Szerokość przodu buta (duży palec) |
|
| Wysokość przodu buta |
|
| Grubość podeszwy zewnętrznej |
|
| Grubość wkładki |
|
| Grubość języka |
|
Rozmiar i dopasowanie
Większość testerów uznała go za krótki i ciasny: weź pół rozmiaru większy albo wersję szeroką, jeśli twoje przodostopie jest szerokie.
Długość
Pół rozmiaru większy
Szerokości
standardowy i szeroki
Miejsce na palce
Miejsce na palce jest ograniczone. RunRepeat zmierzył 70,2 mm przy dużym palcu, wobec średniej 73,2 mm, i niską wysokość przodu buta 25,2 mm; Doctors of Running chcieliby więcej szerokości i objętości w przodostopiu.
Doctors of Running, RunRepeat
Pełne uwagi testerów o rozmiarze
Doctors of Running stwierdzili, że wypada mały i ciasny w przodostopiu, a Running Shoes Guru następnym razem wzięliby pół rozmiaru większy. Czytelnicy RunRepeat głosują „lekko mały”, a tester Believe in the Run rozważał większy rozmiar.
Hoka produkuje wersję szeroką: RunRepeat podaje dla mężczyzn standardową i szeroką, a dla kobiet dodatkowo wąską. Running Lab sugeruje pół rozmiaru większy albo wersję szeroką dla szerokich stóp.
Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run, Running Shoes Guru, Running Lab
Kontra Rincon 3
Więcej buta niż wcześniej: wyższy, cięższy i w pełni pokryty pod stopą, z węższą, bardziej wyściełaną cholewką. Rincon to teraz lekkie buty do codziennych treningów, a nie piórkowy but na szybkość.
| Rincon 4 | Rincon 3 | |
|---|---|---|
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne |
| Drop | 5 mm | 5 mm |
| Stack pięty | 36 mm | 33 mm |
| Przodostopie | 31 mm | 28 mm |
| Waga | 228 g | – |
Zostań przy Rincon 3, jeśli pokochałeś go jako piórkowy but na szybsze dni i bardziej wyrozumiałe dopasowanie: Believe in the Run i Running Shoes Guru uznają 4 za cięższy, twardszy i węższy. Przejdź na 4, jeśli chcesz więcej amortyzacji pod sobą i podeszwy, która pokrywa piankę.
Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Historia wersji: Rincon 3 do Rincon 4
O 3 mm więcej stacku. Doctors of Running i Running Shoes Guru podają o 3 mm więcej w pięcie i przodostopiu; RunRepeat zmierzył piętę na 36,0 mm wobec 31,8 mm w Rincon 3. (Doctors of Running, RunRepeat, Running Shoes Guru)
Cięższy. RunRepeat zważył 231 g wobec 208 g w Rincon 3, a Running Shoes Guru zauważają około 17 g więcej. (RunRepeat, Running Shoes Guru)
Pełna gumowana podeszwa. Gumowana warstwa EVA na całej długości zastępuje odsłoniętą piankę międzypodeszwy wcześniejszych Rincon. (Believe in the Run, Running Shoes Guru)
Nowa cholewka, węższe dopasowanie. Podwójna siatka żakardowa z wyściełanym językiem i bez uchwytu pięty. Believe in the Run i Running Shoes Guru uznali ją za węższą i mniej pojemną niż wcześniej. (Believe in the Run, Running Shoes Guru)
Porównanie alternatyw
Każda poprawia jedną rzecz, której Rincon 4 nie robi.
Hoka Rincon 4 | Hoka Clifton 11 | Adidas Adizero SL 2 | ASICS GT-2000 12 | Topo Athletic Specter 2 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Wybierz ją dla | Ta strona | Więcej amortyzacji | Szybszy | Więcej miejsca | Takie samo wsparcie |
| Drop | 5 mm | 8 mm | 10 mm | 8 mm | 5 mm |
| Stack pięty | 36 mm | 42 mm | 36 mm | 36 mm | 37 mm |
| Waga | 228 g | 261 g | 236 g | 269 g | 230 g |
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Stabilizacja | Neutralne |
Pytania biegaczy
Czy Hoka Rincon 4 wypada mały?
Tak, według większości testerów. Doctors of Running stwierdzili, że wypada mały i ciasny w przodostopiu, czytelnicy RunRepeat głosują „lekko mały”, a Running Shoes Guru wzięliby pół rozmiaru większy. Zwykła rada to pół rozmiaru większy albo wersja szeroka, jeśli twoje przodostopie jest szerokie.
Rincon 3 czy Rincon 4: który wybrać?
Rincon 4 ma o 3 mm więcej stacku, pełną gumowaną podeszwę i wyściełany język, ale jest cięższy i, według Believe in the Run i Running Shoes Guru, twardszy i węższy. Wybierz 4 dla większej ochrony na codziennych kilometrach; zostań przy Rincon 3, jeśli używałeś go jako lekkiego buta na szybsze dni.
Czy Hoka Rincon 4 nadaje się na szeroką stopę?
Nie w standardowej szerokości. RunRepeat zmierzył zwężony przód buta, 70,2 mm przy dużym palcu wobec średniej 73,2 mm, a Running Shoes Guru odradzają go przy szerokich stopach. Hoka produkuje wersję szeroką dla mężczyzn i kobiet, którą Running Lab sugeruje szerokim stopom.
Czy Hoka Rincon 4 to buty stabilizujące?
Nie. Doctors of Running i Running Lab klasyfikują Rincon 4 jako neutralny, a RunRepeat zauważa, że jest sprzedawany jako neutralny z łagodnym wsparciem bocznym. Jego szeroka podstawa stabilizuje neutralny krok, ale nie ma elementu wsparcia dla stopy, która ugina się do wewnątrz. Jeśli nie jesteś pewien, jak porusza się twoja stopa, najpierw to sprawdź, a przy bólu podczas biegania zgłoś się do specjalisty.
Jak trwały jest Hoka Rincon 4?
Trwałość to jego najsłabszy punkt. Test ścierania RunRepeat usunął 6,5 mm podeszwy, wobec średniej 1,1 mm, i przetarł dziurę w przodzie buta. Running Shoes Guru zobaczyli wczesne zużycie pięty, a Running Lab ocenia trwałość jako przeciętną. Gruba podeszwa zostawia pewien margines, ale spodziewaj się, że zużyje się szybciej niż w większości butów treningowych.
Czy Hoka Rincon 4 nadaje się do chodzenia?
Tak. Doctors of Running oceniają Rincon 4 dobrze zarówno do chodzenia, jak i stania, a RunRepeat ocenia go dobrze do chodzenia i poleca na co dzień i na siłownię. Mała waga i łagodny rocker pomagają na długich dniach na nogach; ciasne dopasowanie to rzecz do sprawdzenia najpierw.
Źródła
- Doctors of Running, HOKA Rincon 4 Review (David Salas, August 2024). Dostęp: 13 paź 2026.
- RunRepeat, HOKA Rincon 4 lab review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Believe in the Run, Hoka Rincon 4 Review (September 2024). Dostęp: 13 paź 2026.
- Running Shoes Guru, Hoka One One Rincon 4 review (Brandon Law, September 2024). Dostęp: 13 paź 2026.
- Running Lab, Hoka Rincon 4 : test et avis (Julien Guyod, octobre 2024). Dostęp: 13 paź 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
- cat: katalog Strideprint, 395 butów
Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.



