1. Boty
  2. Adidas
  3. Adizero Boston 13
Adidas Adizero Boston 13, pohled z boku

Adidas Adizero Boston 13 recenze

Dlouholetá tempová bota Adidasu dostává víc pěny Lightstrike Pro, tužší opěrku paty a těsnější prostor pro prsty. Recenzenti se shodují v tom, co dělá dobře, a hádají se o její velikost.

Drop
6 mm
Stack u paty
36 mm
Přední část
30 mm
Váha
255 g
Podpora
Neutrální
Deska
Jiná

US M9, jak je uvedeno. Aktualizováno 13. 10. 2026 · 7 zdrojů

Náš verdikt

Stavěná na rychlé dny.

Boston 13 je pevná, stabilní tempová bota s tyčemi ze skelných vláken, která dává nejvíc, když tempo roste. Sedne běžcům s došlapem na střed a přední část chodidla s úzkou až normální nohou, kteří chtějí jednu botu na tréninky a rychlejší dlouhé výkony.

Silné stránky

  • Ostrá, citlivá v tempu i v závodním tempu
  • Víc pěny Lightstrike Pro než Boston 12
  • Tužší opěrka paty a vycpaný přišitý jazyk
  • Velmi odolná podešev

Slabé stránky

  • Zúžený, těsný prostor pro prsty
  • Pevná a tuhá při pomalých, volných bězích
  • Tenký svršek, který se opotřebuje brzy
  • Málo tlumení paty pro běžce s došlapem na patu

Komu sedí

  • Dopadáš na střed nebo přední část chodidla
  • Běháš tempa, intervaly a závody na 5 až 10 km
  • Máš rád pevný, stabilní chod
  • Chceš jednu botu na tréninky i rychlé dlouhé běhy

Kdo by ji měl přeskočit

  • Dopadáš na patu a chceš tlumení
  • Máš široké chodidlo v přední části
  • Většina tvého běhání je volná

Profil boty

Kde se Adizero Boston 13 řadí mezi 395 bot v našem katalogu.

50100TlumeníLehkostStabilitaDropOdezva
OsaAdizero Boston 13
Tlumení24
Lehkost60
Stabilita30
Drop20
Odezva80

Obr. 1 · Jak ho číst. Každá osa vede od 0 ve středu po 100 na okraji. Tlumení, lehkost a drop jsou pořadí boty v katalogu podle uvedených údajů; stabilita a odezva se hodnotí podle typu podpory, desky, rockeru a zamýšleného použití. Tečkovaná šedá čára je medián katalogu. Zdroj: katalog Strideprint (cat).

Kde se řadí v katalogu

Váha255 g, lehčí než 59 % bot

Drop6 mm, nižší než u 59 % bot

Stack u paty36 mm, nižší než u 69 % bot

Stack v přední části30 mm, nižší než u 56 % bot

Obr. 2 · Rozložení uvedených údajů v katalogu. Výška sloupce je počet bot v každé skupině. Váha: 300 bot, průměr 257,2 g. Drop: 306 bot, průměr 7,1 mm. Stack u paty: 255 bot, průměr 38 mm. Stack v přední části: 253 bot, průměr 31,1 mm. Zdroj: katalog Strideprint (cat), uvedené hodnoty.

Jaký je to pocit

Napsáno ze 4 zveřejněných testů. Citujeme měření, ne dojmy, které jsme nezažili.

Pevná, s víc pěny než dřív. Víc Lightstrike Pro pod přední částí nad pevnější vrstvou Lightstrike 40,5 AC: chrání v tempu, méně při šouravém běhu.

Stabilní, když přitlačíš, vzadu úzká. Maximální torzní tuhost a opěrka paty nově hodnocená 4 z 5 dávají jistou oporu, i když samotná pata je úzká.

Ostrá vpředu. Energy Rods 2.0 jsou ze skelného vlákna, ne z karbonu; RunRepeat naměřil v přední části návrat energie 69,7 procenta, kde sedí víc pěny.

Pevná, s víc pěny než dřív. Adidas přidal Lightstrike Pro pod přední část: RunRepeat napočítal asi o 14 procent víc a Believe in the Run uvádějí totéž. Pod ním leží pevnější vrstva Lightstrike a RunRepeat naměřil mezipodešev na 40,5 AC, na pevné straně.

Výsledkem je bota, která chrání v tempu, ale ne při šouravém běhu. RTINGS cítil nohy zbité v závěru dlouhých tréninků a shledal, že pata chrání málo.

Stabilní, když přitlačíš, vzadu úzká. RunRepeat dal torzní tuhosti maximum a nové opěrce paty 4 z 5, oproti 1 z 5 u Boston 12. RTINGS hodnotí boční stabilitu jako skvělou.

Slabým místem je šířka paty: RunRepeat naměřil úzkou patu, která omezuje stabilitu pro běžce, kteří na ni dopadají.

Ostrá vpředu. Energy Rods 2.0 vedou po celé délce boty. Vlastní popis adidasu, který cituje Running Warehouse, je označuje za skelné vlákno a RTINGS také uvádí tyče ze skelného vlákna, takže to není bota s karbonovou deskou, ať říkají některé stránky cokoli.

RTINGS popisuje pevnou, ostrou přední část, která sedí na krátké závody, a RunRepeat poznamenává, že tyče stále působí tuhě.

Číst dál

Pevná, s víc pěny než dřív. Adidas přidal Lightstrike Pro pod přední část: RunRepeat napočítal asi o 14 procent víc a Believe in the Run uvádějí totéž. Pod ním leží pevnější vrstva Lightstrike a RunRepeat naměřil mezipodešev na 40,5 AC, na pevné straně.

Výsledkem je bota, která chrání v tempu, ale ne při šouravém běhu. RTINGS cítil nohy zbité v závěru dlouhých tréninků a shledal, že pata chrání málo.

Stabilní, když přitlačíš, vzadu úzká. RunRepeat dal torzní tuhosti maximum a nové opěrce paty 4 z 5, oproti 1 z 5 u Boston 12. RTINGS hodnotí boční stabilitu jako skvělou.

Slabým místem je šířka paty: RunRepeat naměřil úzkou patu, která omezuje stabilitu pro běžce, kteří na ni dopadají.

Ostrá vpředu. Energy Rods 2.0 vedou po celé délce boty. Vlastní popis adidasu, který cituje Running Warehouse, je označuje za skelné vlákno a RTINGS také uvádí tyče ze skelného vlákna, takže to není bota s karbonovou deskou, ať říkají některé stránky cokoli.

RTINGS popisuje pevnou, ostrou přední část, která sedí na krátké závody, a RunRepeat poznamenává, že tyče stále působí tuhě.

Pro které běhy je

BěhSedíPročZdroj
Tempový tréninkUrčená pro něJejí hlavní úkol, podle všech recenzentů.RunRepeat, Believe in the Run, Runnea
IntervalyUrčená pro něPevná a ostrá vpředu na krátké, rychlé opakování.RTINGS
Závod na půlmaratonZvládne jeRTINGS ji shledává spolehlivou, ale neoptimalizovanou na delší závody.RTINGS
Závod na maratonZvládne jeRunnea ji vidí fungovat pro rychlejší maratonce; pomalejším maratoncům víc poslouží větší tlumení.Runnea
Dlouhé běhyZvládne jeNa vzdálenost stabilní, i když RTINGS zjistil, že tlumení k závěru slábne.RTINGS, Runnea
Volné běhyNení pro něPro RTINGS a Believe in the Run příliš tuhá a pevná při volné námaze.Believe in the Run, RTINGS

Zdroj: RunRepeat, Believe in the Run, Runnea, RTINGS

Co říkají testy

Zveřejněné testy se shodují, že Boston 13 je pevná, univerzální tempová bota s těsnější přední částí než dřív. Rozcházejí se v její velikosti, ve stabilitě paty a v tom, jak moc se jim celkově líbí.

TestTypNaše čteníJednou větouZdroj
RunRepeatLaboratořPozitivníRunRepeat ji hodnotí 88 ze 100 a chválí její rychlost, se zúženým prostorem pro prsty, který je pro široká chodidla těsný.
Believe in the RunRecenzeSmíšenéBelieve in the Run ji řadí do úrovně C: univerzální a spolehlivá, ale bota na všechno.
RTINGSLaboratořSmíšenéRTINGS dává 6,9 z 10 na závodění na maraton: solidní trenér na rychlejší tréninky, neoptimalizovaný na závody, s nedostatečně tlumenou patou.
RunneaRecenzePozitivníRunnea je po 400 km pozitivní: jedna z nejuniverzálnějších tréninkových bot, i když svršek ukázal problémy s odolností.
Tab. 1 · Shoda zveřejněných testů. „Naše čtení“ shrnuje vlastní závěr každého testu našimi slovy. Žádná hodnocení nepřepočítáváme ani nevymýšlíme. Zobrazeno 9. 10. 2026.

Shodují se

  • V první řadě bota na tempa a tréninkyRunRepeat, Believe in the Run i Runnea ji řadí nejlépe na tempové běhy a rychlejší tréninky.
  • Pevná pod nohouRunRepeat naměřil pevnou mezipodešev a Believe in the Run i RTINGS popisují pevný chod, který je při pomalém tempu těžká práce.
  • Vpředu úzkáRunRepeat, RTINGS i Runnea upozorňují na úzkou přední část, která nesedne širokému chodidlu.
  • Stvořená pro dopad víc vpředuRunRepeat i RTINGS ji doporučují běžcům s došlapem na střed a přední část chodidla a běžcům s došlapem na patu ji nedoporučují.

Rozcházejí se

  • Sedí na velikost, nebo o půl čísla víc?Hlasování čtenářů RunRepeat, Believe in the Run i RTINGS ji označují za sedící na velikost. Několik zákaznických recenzí, které přebírá Running Warehouse, ji shledalo malou a radí o půl čísla víc, a Runnea totéž radí pro široká chodidla.
  • Jak stabilní je pata?RunRepeat vidí úzkou patu jako limit stability; RTINGS hodnotí její boční stabilitu jako skvělou.
  • Jak dobrá je celkově?RunRepeat ji hodnotí vysoko. Believe in the Run jsou mnohem chladnější, řadí ji do úrovně C a shledávají ji přes víc pěny blízkou Boston 12.
Číst celá stanoviska, bod po bodu

V první řadě bota na tempa a tréninky. RunRepeat, Believe in the Run i Runnea ji řadí nejlépe na tempové běhy a rychlejší tréninky. (RunRepeat, Believe in the Run, Runnea)

Pevná pod nohou. RunRepeat naměřil pevnou mezipodešev a Believe in the Run i RTINGS popisují pevný chod, který je při pomalém tempu těžká práce. (RunRepeat, Believe in the Run, RTINGS)

Vpředu úzká. RunRepeat, RTINGS i Runnea upozorňují na úzkou přední část, která nesedne širokému chodidlu. (RunRepeat, RTINGS, Runnea)

Stvořená pro dopad víc vpředu. RunRepeat i RTINGS ji doporučují běžcům s došlapem na střed a přední část chodidla a běžcům s došlapem na patu ji nedoporučují. (RunRepeat, RTINGS)

Sedí na velikost, nebo o půl čísla víc?. Hlasování čtenářů RunRepeat, Believe in the Run i RTINGS ji označují za sedící na velikost. Několik zákaznických recenzí, které přebírá Running Warehouse, ji shledalo malou a radí o půl čísla víc, a Runnea totéž radí pro široká chodidla. (RunRepeat, Believe in the Run, RTINGS, Running Warehouse, Runnea)

Jak stabilní je pata?. RunRepeat vidí úzkou patu jako limit stability; RTINGS hodnotí její boční stabilitu jako skvělou. (RunRepeat, RTINGS)

Jak dobrá je celkově?. RunRepeat ji hodnotí vysoko. Believe in the Run jsou mnohem chladnější, řadí ji do úrovně C a shledávají ji přes víc pěny blízkou Boston 12. (RunRepeat, Believe in the Run)

Jak je postavená

Superbota s dvojí pěnou na trénink: nahoře Lightstrike Pro, pod ním pevnější Lightstrike, mezi nimi Energy Rods 2.0 a na podešvi směs gumy Continental a Lighttraxion.

Superbota s dvojí pěnou na trénink: nahoře Lightstrike Pro, pod ním pevnější Lightstrike, mezi nimi Energy Rods 2.0 a podešev z gumy Continental a Lighttraxion jen 2,3 mm silná.

36301234567
#SoučástMíra
1SvršekTechnická síťovinaProdyšnost 4 / 5
2Jazyk2,9 mm
3PataTuhost 4 / 5
4MezipodeševLightstrike Pro a LightstrikeTvrdost 40,5 AC
5DeskaEnergy Rods 2.0Torze 5 / 5
6Vložka3,3 mm
7PodeševGuma Continental a Lighttraxion2,3 mm

Obr. 3 · Boční profil. Výšky stacku v měřítku (uvedeno: pata 36 mm, přední část 30 mm; změřeno: podešev 2,3 mm); rozdělení mezi dvě pěny není změřeno a je nakresleno v polovině výšky. Čárkovaně: vložka, skrytá. Zdroje: Believe in the Run, RunRepeat, Running Warehouse, RTINGS.

  1. Svršek. Tenká, tuhá jednovrstvá síťovina ze syntetických vláken a průsvitných vláken TPU, která dobře prodýchá i bez velkých větracích otvorů, podle detailu RunRepeat. Adidas ji přepracoval pro měkčí vstup, s novými očky pro tkaničky a víc vycpávky u lemu.

  2. Jazyk. Nyní přišitý, což řeší častou stížnost na Boston 12. RunRepeat naměřil stejně tenkou vycpávku jako dřív, 2,9 mm, a zpevněná očka šněrování.

  3. Pata. Téměř minimální závodní opěrka paty z Boston 12 ustoupila vycpané, mnohem tužší: 4 z 5 v testu RunRepeat, oproti 1 z 5 dřív. Believe in the Run poznamenávají, že někteří majitelé Boston 12 si stěžovali na tření Achillovy šlachy.

  4. Mezipodešev. Dvě pěny: nahoře Lightstrike Pro, asi o 14 procent víc než u Boston 12 a většinou pod přední částí, nad pevnější základnou Lightstrike, naměřenou na 40,5 AC, která vyplňuje víc paty, na stacku asi o 2 mm nižším než dřív. RunRepeat naměřil návrat energie 63,4 procenta na patě a 69,7 procenta v přední části, kde sedí další Lightstrike Pro. RTINGS zjistil větší, trojúhelníkovější výřez klenby, který zužuje střední část.

  5. Deska. Tyče po celé délce místo jedné desky. Popis adidasu, který cituje Running Warehouse, je označuje za skelné vlákno a RTINGS opravil svou recenzi z karbonu na sklolaminát; RunRepeat stále píše karbon. V ohybovém testu RunRepeat dosáhly průměrných 15,4 N, ale botu udělaly maximálně tuhou na kroucení.

  6. Vložka. Vyjímatelná a tlustá 3,3 mm, podle měření RunRepeat o něco tenčí než průměr.

  7. Podešev. Guma Continental pod oblastí odrazu a Lighttraxion, lehčí litá polyuretanová směs poprvé použitá u Adios Pro 4, jinde, se středovým výřezem, který odkrývá pěnu. RunRepeat naměřil vrstvu 2,3 mm a adhezi 0,47.

Číst dál

Superbota s dvojí pěnou na trénink: nahoře Lightstrike Pro, pod ním pevnější Lightstrike, mezi nimi Energy Rods 2.0 a na podešvi směs gumy Continental a Lighttraxion.

1. Svršek. Tenká, tuhá jednovrstvá síťovina ze syntetických vláken a průsvitných vláken TPU, která dobře prodýchá i bez velkých větracích otvorů, podle detailu RunRepeat. Adidas ji přepracoval pro měkčí vstup, s novými očky pro tkaničky a víc vycpávky u lemu.

2. Jazyk. Nyní přišitý, což řeší častou stížnost na Boston 12. RunRepeat naměřil stejně tenkou vycpávku jako dřív, 2,9 mm, a zpevněná očka šněrování.

3. Pata. Téměř minimální závodní opěrka paty z Boston 12 ustoupila vycpané, mnohem tužší: 4 z 5 v testu RunRepeat, oproti 1 z 5 dřív. Believe in the Run poznamenávají, že někteří majitelé Boston 12 si stěžovali na tření Achillovy šlachy.

4. Mezipodešev. Dvě pěny: nahoře Lightstrike Pro, asi o 14 procent víc než u Boston 12 a většinou pod přední částí, nad pevnější základnou Lightstrike, naměřenou na 40,5 AC, která vyplňuje víc paty, na stacku asi o 2 mm nižším než dřív. RunRepeat naměřil návrat energie 63,4 procenta na patě a 69,7 procenta v přední části, kde sedí další Lightstrike Pro. RTINGS zjistil větší, trojúhelníkovější výřez klenby, který zužuje střední část.

5. Deska. Tyče po celé délce místo jedné desky. Popis adidasu, který cituje Running Warehouse, je označuje za skelné vlákno a RTINGS opravil svou recenzi z karbonu na sklolaminát; RunRepeat stále píše karbon. V ohybovém testu RunRepeat dosáhly průměrných 15,4 N, ale botu udělaly maximálně tuhou na kroucení.

6. Vložka. Vyjímatelná a tlustá 3,3 mm, podle měření RunRepeat o něco tenčí než průměr.

7. Podešev. Guma Continental pod oblastí odrazu a Lighttraxion, lehčí litá polyuretanová směs poprvé použitá u Adios Pro 4, jinde, se středovým výřezem, který odkrývá pěnu. RunRepeat naměřil vrstvu 2,3 mm a adhezi 0,47.

Odolnost. Pod nohou silná, nahoře slabší. RunRepeat naměřil jen 0,5 mm opotřebení podešve, mezi nejlepšími, jaké testoval, a vycpávka paty držela na 4 z 5. Tenký svršek dostal za odolnost prostoru pro prsty 2 z 5, takže síťovina půjde pravděpodobně dřív než guma.

Odolnost. Pod nohou silná, nahoře slabší. RunRepeat naměřil jen 0,5 mm opotřebení podešve, mezi nejlepšími, jaké testoval, a vycpávka paty držela na 4 z 5. Tenký svršek dostal za odolnost prostoru pro prsty 2 z 5, takže síťovina půjde pravděpodobně dřív než guma.

Parametry, uvedené a změřené

Každý údaj nese svůj zdroj.

Drop, mm

Believe in the Run6
Running Warehouse7
RunRepeat6
RTINGS6,8

Stack paty, mm

Believe in the Run36
Running Warehouse37
RunRepeat34,3
RTINGS35,9

Hmotnost (pánská), g

Believe in the Run255
RunRepeat254
RTINGS252,2
ParametrUvedenoZměřeno
Drop
  • 6 mm Believe in the Run
  • 7 mm Running Warehouse
  • 6 mm RunRepeat
  • 6,8 mm RTINGS
Stack u paty
  • 36 mm Believe in the Run
  • 37 mm Running Warehouse
  • 34,3 mm RunRepeat
  • 35,9 mm RTINGS
Stack v přední části
  • 30 mm Running Warehouse
–
Váha, US M9
  • 255 g Running Warehouse
  • 254 g RunRepeat
  • 252,2 g RTINGS
Podpora
  • Neutrální Running Warehouse
–
Deska
  • Jiná Running Warehouse
–
Povrch
  • Silnice cat
–
Rok vydání
  • 2025 roadtrailrun.com
–

Obr. 4 · Uvedeno vs změřeno. Sloupce začínají od nuly. Zdroje: Believe in the Run, Running Warehouse, RunRepeat, RTINGS.

Laboratorní měření

ParametrZměřeno
Tvrdost mezipodešve
  • 40,5 AC RunRepeat
Návrat energie (pata)
  • 63,4 % RunRepeat
Torzní tuhost
  • 5 / 5 RunRepeat
Tuhost opěrky paty
  • 4 / 5 RunRepeat
Koeficient adheze
  • 0,47 RunRepeat
Prodyšnost
  • 4 / 5 RunRepeat
ParametrZměřeno
Šířka prostoru pro prsty
  • 70,6 mm RunRepeat
Výška prostoru pro prsty
  • 28,3 mm RunRepeat
Tloušťka podešve
  • 2,3 mm RunRepeat
Tloušťka vložky
  • 3,3 mm RunRepeat
Tloušťka jazyka
  • 2,9 mm RunRepeat
Síla ohybu
  • 15,4 N RunRepeat

Velikost a střih

Většina testerů říká, že sedí na velikost; někteří zákazníci ji cítili malou. Široká chodidla by měla vzít větší velikost nebo hledat jinde.

Délka

Smíšené zprávy

Šířky

standardní a široká

Místo pro prsty

Úzká pro široká chodidla. RunRepeat naměřil zúžený prostor pro prsty 70,6 mm s výškou 28,3 mm a Runnea označuje kopyto za úzké a radí o půl čísla víc pro široká chodidla. RTINGS šířku přední části přesto hodnotí dobře, 8,9 z 10.

RunRepeat, RTINGS, Runnea

Celé poznámky testerů k velikosti

Hlasování čtenářů RunRepeat, Believe in the Run i RTINGS označují Boston 13 za sedící na velikost. Running Warehouse přebírá několik zákaznických recenzí, které ji shledaly malou, jedna zhruba o půl čísla menší než Boston 12, s radou vzít o půl čísla víc. Runnea radí o půl čísla víc pro široká chodidla.

Těsnější střih je skutečný: RunRepeat naměřil prostor pro prsty 70,6 mm proti 73,2 mm u Boston 12 a Running Warehouse popisuje těsnou patu, střed i prostor pro prsty. U Believe in the Run potřeboval jeden tester zdvojené šněrování, aby se pata nezvedala.

Šířky: RunRepeat uvádí normální a širokou, zatímco Running Warehouse skladuje jen D. Pokud jsi mezi velikostmi nebo máš širokou přední část, vyzkoušej obě velikosti.

RunRepeat, Believe in the Run, RTINGS, Running Warehouse, Runnea

Vs Boston 12

Víc pěny, lepší pata a užší prostor pro prsty: třináctka je o něco lehčí a pevněji drží, a méně odpouští širokému chodidlu.

Nech si Boston 12, pokud máš širší přední část: třináctka je vpředu zřetelně těsnější. Přejdi na 13, pokud ti vadila volná pata nebo kluzký jazyk dvanáctky, nebo pokud dopadáš na střed chodidla a chceš víc pěny pod přední částí.

Historie verzí: Boston 12 až Adizero Boston 13

Víc Lightstrike Pro. Asi o 14 procent víc závodní pěny pod přední částí, podle RunRepeat a Believe in the Run. (RunRepeat, Believe in the Run)

Skutečná opěrka paty. RunRepeat dal tuhosti opěrky paty 4 z 5, oproti 1 z 5 u Boston 12, s víc vycpávkou paty. (RunRepeat, Believe in the Run)

Přišitý, vycpaný jazyk. Častá stížnost na Boston 12, nyní vyřešená. (RunRepeat, Believe in the Run)

Užší prostor pro prsty. RunRepeat naměřil 70,6 mm proti 73,2 mm u Boston 12. (RunRepeat)

O něco lehčí, nižší drop. RunRepeat naměřil 254 g proti 261 g; Believe in the Run poznamenávají, že drop klesl ze 7 na 6 mm. (RunRepeat, Believe in the Run)

Porovnání alternativ

Každá z nich řeší jednu věc, kterou Adizero Boston 13 nedělá.

Adidas Adizero Boston 13Adidas Adizero Evo SLSaucony Endorphin Speed 5Puma Deviate Nitro 4ASICS Superblast 3
Vyber ji kvůliTato stránkaLehčíMěkčíRychlejšíVíc tlumení
Drop6 mm7 mm8 mm8 mm8 mm
Stack u paty36 mm37 mm36 mm38 mm47 mm
Váha255 g230 g238 g250 g238 g
PodporaNeutrálníNeutrálníNeutrálníNeutrálníNeutrální
Tab. 2 · Uvedené údaje. Zdroj: katalog Strideprint (cat).

Otázky, které běžci kladou

Má Adidas Boston 13 karbonovou desku?

Ne. Boston 13 používá Energy Rods 2.0, které popis adidasu na Running Warehouse označuje za skelné vlákno po celé délce a RTINGS je také uvádí jako tyče ze sklolaminátu. Některé stránky zmiňují karbon, ale tyče jsou ze skelného vlákna, a proto je bota tuhá, ale méně agresivní než karbonová závodní bota.

Vychází Boston 13 malý?

Testeři říkají, že ne: hlasování čtenářů RunRepeat, Believe in the Run i RTINGS ji označují za sedící na velikost. Někteří zákazníci, které přebírá Running Warehouse, ji shledali malou a vzali o půl čísla víc. Prostor pro prsty je užší než u Boston 12, takže nejspíš víc místa potřebují široká chodidla.

Co se změnilo mezi Boston 12 a Boston 13?

Boston 13 přidává asi o 14 procent víc Lightstrike Pro, mnohem tužší opěrku paty, vycpaný přišitý jazyk a o něco nižší drop. Je o něco lehčí, ale RunRepeat naměřil užší prostor pro prsty, 70,6 mm proti 73,2 mm.

Boston 13, nebo Evo SL?

Boston 13 je pevnější, stabilnější a stavěný na tréninky, s tyčemi ze skelného vlákna; Evo SL je lehčí, bez desky a univerzálnější v běžném dni. Běžci s došlapem na střed, kteří chtějí kontrolu v rychlosti, se přiklánějí k Bostonu; neutrální běžci, kteří chtějí jednu botu na většinu běhů, k Evo SL.

Dá se v Boston 13 běžet maraton?

Rychlejší běžci ano. Runnea ji vidí fungovat pro rychlé maratonce a pomalejším navrhuje víc tlumení a RTINGS ji shledává spolehlivou, ale neoptimalizovanou na delší závody, s tlumením, které k závěru slábne. Většina běžců ji bude chtít na tréninky a kratší závody.

Zdroje

  1. RunRepeat, adidas Adizero Boston 13 lab review (Carlos Sánchez, updated February 2026). Zobrazeno 9. 10. 2026.
  2. Believe in the Run, Adidas Adizero Boston 13 Review. Zobrazeno 9. 10. 2026.
  3. RTINGS, adidas Adizero Boston 13 review (updated October 2025). Zobrazeno 9. 10. 2026.
  4. Running Warehouse, adidas adizero Boston 13 Men’s Shoes. Zobrazeno 9. 10. 2026.
  5. Runnea, Adidas Adizero Boston 13. Zobrazeno 9. 10. 2026.
  6. RunRepeat, adidas Adizero EVO SL lab review. Zobrazeno 9. 10. 2026.
  7. roadtrailrun.com · Rok vydání, uvedeno
  8. cat: katalog Strideprint, 395 bot

Jak recenzujeme. Čteme zveřejněné testy, stránky značek a prodejců a laboratorní měření, údaje porovnáváme a upozorňujeme, kde si odporují. Tuto botu jsme sami netestovali. Naposledy aktualizováno 13. října 2026.

Je to tvůj pár?Začni svůj fitting