
Recenzja Adidas Adizero Boston 13
Od dawna obecny w ofercie Adidas but tempowy dostaje więcej Lightstrike Pro, sztywniejszy zapiętek i ciaśniejszy przód. Recenzenci zgadzają się co do tego, co robi dobrze, i spierają się o rozmiar.
- Drop
- 6 mm
- Stack pięty
- 36 mm
- Przodostopie
- 30 mm
- Waga
- 255 g
- Wsparcie
- Neutralne
- Płytka
- Inna
Nasz werdykt
Zbudowany na szybkie dni.
Boston 13 to twardy, stabilny but na trening tempowy z prętami z włókna szklanego, który pokazuje klasę, gdy tempo rośnie. Pasuje biegaczom lądującym na śródstopiu i przodostopiu, z wąską lub normalną stopą, którzy chcą jednych butów na treningi z akcentami i szybsze długie wysiłki.
Mocne strony
- Dynamiczny, żywy w tempie tempowym i startowym
- Więcej pianki Lightstrike Pro niż w Boston 12
- Sztywniejszy zapiętek i wyściełany język z mieszkiem
- Bardzo trwała podeszwa zewnętrzna
Słabe strony
- Zwężony, ciasny przód buta
- Twardy i sztywny w wolnych, spokojnych biegach
- Cienka cholewka, która zużywa się wcześnie
- Mało amortyzacji w pięcie dla lądujących na pięcie
Dla kogo jest
- Lądujesz na śródstopiu lub przodostopiu
- Biegasz tempówki, interwały i starty na 5 do 10 km
- Lubisz twardy, stabilny bieg
- Chcesz jednych butów na treningi i szybkie długie biegi
Kto powinien go ominąć
- Lądujesz na pięcie i chcesz amortyzacji
- Masz szerokie przodostopie
- Większość twojego biegania jest spokojna
Profil buta
Gdzie Adizero Boston 13 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu.
| Oś | Adizero Boston 13 |
|---|---|
| Amortyzacja | 24 |
| Lekkość | 60 |
| Stabilność | 30 |
| Drop | 20 |
| Dynamika | 80 |
Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Gdzie plasuje się w katalogu
Waga255 g, lżejszy niż 59% butów
Drop6 mm, niższy niż u 59% butów
Stack pięty36 mm, niższy niż u 69% butów
Stack przodostopia30 mm, niższy niż u 56% butów
Odczucia
Napisane na podstawie 4 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.
Twardy, z większą ilością pianki niż dotąd. Więcej Lightstrike Pro pod przodostopiem na twardszej warstwie Lightstrike 40,5 AC: chroni w tempie, mniej przy truchcie.
Stabilny, gdy przyspieszasz, wąski z tyłu. Maksymalna sztywność skrętna i zapiętek oceniony teraz na 4 na 5 dają pewny grunt, choć sama pięta jest wąska.
Dynamiczny z przodu. Energy Rods 2.0 są z włókna szklanego, nie z karbonu; RunRepeat zmierzył 69,7 procent zwrotu energii w przodostopiu, gdzie leży dodatkowa pianka.
Twardy, z większą ilością pianki niż dotąd. Adidas dodał Lightstrike Pro pod przodostopiem: RunRepeat doliczył się około 14 procent więcej, a Believe in the Run podają to samo. Pod nią leży twardsza warstwa Lightstrike, a RunRepeat zmierzył międzypodeszwę na 40,5 AC, po twardej stronie.
Efekt chroni w tempie, ale nie przy truchcie. RTINGS czuli zmęczone nogi pod koniec długich treningów i uznali, że pięcie brakuje ochrony.
Stabilny, gdy przyspieszasz, wąski z tyłu. RunRepeat dał sztywności skrętnej maksimum, a nowemu zapiętkowi 4 na 5, w porównaniu z 1 na 5 w Boston 12. RTINGS oceniają stabilność boczną jako świetną.
Słabym punktem jest szerokość pięty: RunRepeat zmierzył wąską piętę, która ogranicza stabilność u biegaczy, którzy na niej lądują.
Dynamiczny z przodu. Energy Rods 2.0 biegną przez całą długość buta. Własny opis adidasa, cytowany przez Running Warehouse, nazywa je włóknem szklanym, a RTINGS też podają pręty z włókna szklanego, więc to nie jest but z płytką karbonową, cokolwiek piszą niektóre strony.
RTINGS opisują twarde, dynamiczne przodostopie, które pasuje do krótkich zawodów, a RunRepeat zauważa, że pręty nadal są wyczuwalnie sztywne.
Czytaj dalej
Twardy, z większą ilością pianki niż dotąd. Adidas dodał Lightstrike Pro pod przodostopiem: RunRepeat doliczył się około 14 procent więcej, a Believe in the Run podają to samo. Pod nią leży twardsza warstwa Lightstrike, a RunRepeat zmierzył międzypodeszwę na 40,5 AC, po twardej stronie.
Efekt chroni w tempie, ale nie przy truchcie. RTINGS czuli zmęczone nogi pod koniec długich treningów i uznali, że pięcie brakuje ochrony.
Stabilny, gdy przyspieszasz, wąski z tyłu. RunRepeat dał sztywności skrętnej maksimum, a nowemu zapiętkowi 4 na 5, w porównaniu z 1 na 5 w Boston 12. RTINGS oceniają stabilność boczną jako świetną.
Słabym punktem jest szerokość pięty: RunRepeat zmierzył wąską piętę, która ogranicza stabilność u biegaczy, którzy na niej lądują.
Dynamiczny z przodu. Energy Rods 2.0 biegną przez całą długość buta. Własny opis adidasa, cytowany przez Running Warehouse, nazywa je włóknem szklanym, a RTINGS też podają pręty z włókna szklanego, więc to nie jest but z płytką karbonową, cokolwiek piszą niektóre strony.
RTINGS opisują twarde, dynamiczne przodostopie, które pasuje do krótkich zawodów, a RunRepeat zauważa, że pręty nadal są wyczuwalnie sztywne.
Do jakich biegów jest
| Bieg | Dopasowanie | Dlaczego | Źródło |
|---|---|---|---|
| Tempo | Stworzony do tego | Jego główne zadanie, według każdego recenzenta. | RunRepeat, Believe in the Run, Runnea |
| Interwały | Stworzony do tego | Twardy i dynamiczny z przodu, do krótkich, szybkich powtórzeń. | RTINGS |
| Zawody na półmaraton | Da radę | RTINGS uważają go za niezawodny, ale nie zoptymalizowany pod dłuższe zawody. | RTINGS |
| Zawody na maraton | Da radę | Runnea widzi go u szybszych maratończyków; wolniejszym lepiej posłuży więcej amortyzacji. | Runnea |
| Długie wybiegania | Da radę | Stabilny na dystansie, choć RTINGS stwierdzili, że amortyzacja słabnie pod koniec. | RTINGS, Runnea |
| Spokojne biegi | Nie do tego | Zbyt sztywny i twardy w spokojnym wysiłku według RTINGS i Believe in the Run. | Believe in the Run, RTINGS |
Źródło: RunRepeat, Believe in the Run, Runnea, RTINGS
Co mówią testy
Opublikowane testy zgadzają się, że Boston 13 to twardy, wszechstronny but tempowy z ciaśniejszym niż dotąd przodostopiem. Różnią się w ocenie rozmiaru, stabilności pięty i tego, jak bardzo ogólnie im się podoba.
| Test | Rodzaj | Nasza interpretacja | W jednym zdaniu | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| RunRepeat | Laboratorium | Pozytywna | RunRepeat daje mu 88 na 100 i chwali szybkość, z zwężonym przodem buta, ciasnym dla szerokich stóp. | Czytaj |
| Believe in the Run | Recenzja | Mieszana | Believe in the Run umieszcza go w klasie C: wszechstronny i niezawodny, ale do wszystkiego i do niczego. | Czytaj |
| RTINGS | Laboratorium | Mieszana | RTINGS daje 6,9 na 10 w startach w maratonie: solidny but na szybsze treningi, niezoptymalizowany pod zawody, z niedostatecznie amortyzowaną piętą. | Czytaj |
| Runnea | Recenzja | Pozytywna | Runnea jest pozytywna po 400 km: jeden z najbardziej wszechstronnych butów treningowych, choć cholewka wykazała problemy z trwałością. | Czytaj |
Zgadzają się
- Przede wszystkim but na tempo i treningi z akcentamiRunRepeat, Believe in the Run i Runnea stawiają go w najlepszej formie na biegach tempowych i szybszych treningach.
- Twardy pod stopąRunRepeat zmierzył twardą międzypodeszwę, a Believe in the Run i RTINGS opisują twardy bieg, który jest ciężką pracą w wolnym tempie.
- Wąski z przoduRunRepeat, RTINGS i Runnea wskazują wąskie przodostopie, które nie pasuje szerokim stopom.
- Zrobiony do lądowania bardziej z przoduRunRepeat i RTINGS kierują do niego lądujących na śródstopiu i przodostopiu, a odwodzą od niego lądujących na pięcie.
Rozchodzą się
- Zgodny z rozmiarem czy pół rozmiaru większy?Głosowanie czytelników RunRepeat, Believe in the Run i RTINGS uznają go za zgodny z rozmiarem. Kilka opinii klientów przekazanych przez Running Warehouse uznało go za mały i sugeruje pół rozmiaru większy, a Runnea sugeruje to samo dla szerokich stóp.
- Jak stabilna jest pięta?RunRepeat widzi wąską piętę jako ograniczenie stabilności; RTINGS oceniają jego stabilność boczną jako świetną.
- Jak dobry jest ogólnie?RunRepeat ocenia go wysoko. Believe in the Run są dużo chłodniejsi, umieszczając go w klasie C i uznając go za bliski Boston 12 mimo dodatkowej pianki.
Jak jest zbudowany
But treningowy z dwiema piankami: Lightstrike Pro na górze, twardszy Lightstrike pod spodem, Energy Rods 2.0 pomiędzy nimi i mieszanka gumy Continental i Lighttraxion na podeszwie zewnętrznej.
But treningowy z dwiema piankami: Lightstrike Pro na górze, twardszy Lightstrike pod spodem, Energy Rods 2.0 pomiędzy nimi i podeszwa zewnętrzna z gumy Continental i Lighttraxion grubości tylko 2,3 mm.
| # | Część | Pomiar |
|---|---|---|
| 1 | CholewkaSiatka inżynieryjna | Przewiewność 4 / 5 |
| 2 | Język | 2,9 mm |
| 3 | Zapiętek | Sztywność 4 / 5 |
| 4 | MiędzypodeszwaLightstrike Pro i Lightstrike | Twardość 40,5 AC |
| 5 | PłytkaEnergy Rods 2.0 | Skręcanie 5 / 5 |
| 6 | Wkładka | 3,3 mm |
| 7 | Podeszwa zewnętrznaGuma Continental i Lighttraxion | 2,3 mm |
Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 36 mm, przodostopie 30 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 2,3 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Believe in the Run, RunRepeat, Running Warehouse, RTINGS.
Cholewka. Cienka, sztywna jednowarstwowa siatka z syntetycznych nici i półprzezroczystych włókien TPU, która dobrze oddycha bez dużych otworów wentylacyjnych, na zbliżeniu RunRepeat. Adidas przerobił ją dla miększego wejścia stopy, z nowymi oczkami sznurowania i większą ilością wyściółki przy kołnierzu.
Język. Teraz z mieszkiem, co rozwiązuje częstą skargę na Boston 12. RunRepeat zmierzył taką samą cienką wyściółkę jak wcześniej, 2,9 mm, i wzmocnione oczka sznurowania.
Zapiętek. Prawie minimalny, startowy zapiętek z Boston 12 ustępuje wyściełanemu, dużo sztywniejszemu: 4 na 5 w teście RunRepeat, wobec 1 na 5 wcześniej. Believe in the Run zauważają, że niektórzy właściciele Boston 12 skarżyli się na ocieranie ścięgna Achillesa.
Międzypodeszwa. Dwie pianki: Lightstrike Pro na górze, o około 14 procent więcej niż w Boston 12 i głównie pod przodostopiem, na twardszej bazie Lightstrike, zmierzonej na 40,5 AC, która wypełnia więcej pięty, przy stacku niższym o około 2 mm niż wcześniej. RunRepeat zmierzył zwrot energii 63,4 procent w pięcie i 69,7 procent w przodostopiu, gdzie leży dodatkowy Lightstrike Pro. RTINGS zauważyli większe, bardziej trójkątne wycięcie w podbiciu, które zwęża śródstopie.
Płytka. Pręty na całej długości zamiast jednej płytki. Opis adidasa, cytowany przez Running Warehouse, nazywa je włóknem szklanym, a RTINGS poprawili swoją recenzję z karbonu na włókno szklane; RunRepeat nadal pisze karbon. W teście zginania RunRepeat uzyskały przeciętne 15,4 N, ale uczyniły but maksymalnie sztywnym na skręcanie.
Wkładka. Wyjmowana, grubości 3,3 mm, nieco cieńsza niż średnia w pomiarze RunRepeat.
Podeszwa zewnętrzna. Guma Continental pod obszarem odbicia, a gdzie indziej Lighttraxion, lżejszy odlewany związek poliuretanowy użyty po raz pierwszy w Adios Pro 4, z centralnym wycięciem odsłaniającym piankę. RunRepeat zmierzył warstwę 2,3 mm i przyczepność 0,47.
Czytaj dalej
But treningowy z dwiema piankami: Lightstrike Pro na górze, twardszy Lightstrike pod spodem, Energy Rods 2.0 pomiędzy nimi i mieszanka gumy Continental i Lighttraxion na podeszwie zewnętrznej.
1. Cholewka. Cienka, sztywna jednowarstwowa siatka z syntetycznych nici i półprzezroczystych włókien TPU, która dobrze oddycha bez dużych otworów wentylacyjnych, na zbliżeniu RunRepeat. Adidas przerobił ją dla miększego wejścia stopy, z nowymi oczkami sznurowania i większą ilością wyściółki przy kołnierzu.
2. Język. Teraz z mieszkiem, co rozwiązuje częstą skargę na Boston 12. RunRepeat zmierzył taką samą cienką wyściółkę jak wcześniej, 2,9 mm, i wzmocnione oczka sznurowania.
3. Zapiętek. Prawie minimalny, startowy zapiętek z Boston 12 ustępuje wyściełanemu, dużo sztywniejszemu: 4 na 5 w teście RunRepeat, wobec 1 na 5 wcześniej. Believe in the Run zauważają, że niektórzy właściciele Boston 12 skarżyli się na ocieranie ścięgna Achillesa.
4. Międzypodeszwa. Dwie pianki: Lightstrike Pro na górze, o około 14 procent więcej niż w Boston 12 i głównie pod przodostopiem, na twardszej bazie Lightstrike, zmierzonej na 40,5 AC, która wypełnia więcej pięty, przy stacku niższym o około 2 mm niż wcześniej. RunRepeat zmierzył zwrot energii 63,4 procent w pięcie i 69,7 procent w przodostopiu, gdzie leży dodatkowy Lightstrike Pro. RTINGS zauważyli większe, bardziej trójkątne wycięcie w podbiciu, które zwęża śródstopie.
5. Płytka. Pręty na całej długości zamiast jednej płytki. Opis adidasa, cytowany przez Running Warehouse, nazywa je włóknem szklanym, a RTINGS poprawili swoją recenzję z karbonu na włókno szklane; RunRepeat nadal pisze karbon. W teście zginania RunRepeat uzyskały przeciętne 15,4 N, ale uczyniły but maksymalnie sztywnym na skręcanie.
6. Wkładka. Wyjmowana, grubości 3,3 mm, nieco cieńsza niż średnia w pomiarze RunRepeat.
7. Podeszwa zewnętrzna. Guma Continental pod obszarem odbicia, a gdzie indziej Lighttraxion, lżejszy odlewany związek poliuretanowy użyty po raz pierwszy w Adios Pro 4, z centralnym wycięciem odsłaniającym piankę. RunRepeat zmierzył warstwę 2,3 mm i przyczepność 0,47.
Trwałość. Mocny pod stopą, słabszy z wierzchu. RunRepeat zmierzył tylko 0,5 mm zużycia podeszwy zewnętrznej, jedno z najlepszych, jakie testował, a wyściółka pięty wytrzymała na 4 na 5. Cienka cholewka dostała 2 na 5 za trwałość przodu buta, więc siatka prawdopodobnie ustąpi przed gumą.
Trwałość. Mocny pod stopą, słabszy z wierzchu. RunRepeat zmierzył tylko 0,5 mm zużycia podeszwy zewnętrznej, jedno z najlepszych, jakie testował, a wyściółka pięty wytrzymała na 4 na 5. Cienka cholewka dostała 2 na 5 za trwałość przodu buta, więc siatka prawdopodobnie ustąpi przed gumą.
Parametry, podane i zmierzone
Każda liczba ma swoje źródło.
Drop, mm
Stack pięty, mm
Waga (męskie), g
| Parametr | Podane | Zmierzone |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack pięty |
|
|
| Stack przodostopia |
| – |
| Waga, US M9 |
|
|
| Wsparcie |
| – |
| Płytka |
| – |
| Nawierzchnia |
| – |
| Rok premiery |
| – |
Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Believe in the Run, Running Warehouse, RunRepeat, RTINGS.
Pomiary laboratoryjne
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Twardość międzypodeszwy |
|
| Zwrot energii (pięta) |
|
| Sztywność skrętna |
|
| Sztywność zapiętka |
|
| Współczynnik przyczepności |
|
| Przewiewność |
|
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Szerokość przodu buta |
|
| Wysokość przodu buta |
|
| Grubość podeszwy zewnętrznej |
|
| Grubość wkładki |
|
| Grubość języka |
|
| Siła zginania |
|
Rozmiar i dopasowanie
Większość testerów mówi, że jest zgodny z rozmiarem; niektórzy klienci uznali go za mały. Szerokie stopy powinny wziąć większy rozmiar albo poszukać gdzie indziej.
Długość
Opinie rozbieżne
Szerokości
standardowy i szeroki
Miejsce na palce
Wąski dla szerokich stóp. RunRepeat zmierzył zwężony przód buta 70,6 mm przy wysokości 28,3 mm, a Runnea nazywa kopyto wąskim i radzi pół rozmiaru większy dla szerokich stóp. RTINGS mimo to oceniają dopasowanie szerokości przodostopia dobrze, na 8,9 na 10.
RunRepeat, RTINGS, Runnea
Pełne uwagi testerów o rozmiarze
Głosowanie czytelników RunRepeat, Believe in the Run i RTINGS uznają Boston 13 za zgodny z rozmiarem. Running Warehouse przekazuje kilka opinii klientów, którzy uznali go za mały, jedna o około pół rozmiaru mniejszy niż Boston 12, z radą wzięcia pół rozmiaru większego. Runnea sugeruje pół rozmiaru większy dla szerokich stóp.
Ciaśniejsze dopasowanie jest prawdziwe: RunRepeat zmierzył przód buta na 70,6 mm wobec 73,2 mm w Boston 12, a Running Warehouse opisują ciasną piętę, śródstopie i przód buta. W Believe in the Run jeden tester potrzebował zawiązania pętli biegacza, by zatrzymać unoszenie się pięty.
Szerokości: RunRepeat podaje normalną i szeroką, a Running Warehouse ma tylko D. Jeśli jesteś pomiędzy rozmiarami albo masz szerokie przodostopie, przymierz oba rozmiary.
RunRepeat, Believe in the Run, RTINGS, Running Warehouse, Runnea
Kontra Boston 12
Więcej pianki, lepsza pięta i węższy przód: trzynastka jest trochę lżejsza i lepiej trzyma stopę, a mniej wyrozumiała dla szerokich stóp.
Zostań przy Boston 12, jeśli masz szersze przodostopie: trzynastka jest wyraźnie ciaśniejsza z przodu. Przejdź na 13, jeśli przeszkadzała ci luźna pięta lub śliski język w dwunastce albo lądujesz na śródstopiu i chcesz więcej pianki pod przednią częścią stopy.
Historia wersji: Boston 12 do Adizero Boston 13
Więcej Lightstrike Pro. Około 14 procent więcej pianki startowej pod przodostopiem, według RunRepeat i Believe in the Run. (RunRepeat, Believe in the Run)
Prawdziwy zapiętek. RunRepeat ocenił sztywność zapiętka na 4 na 5, wobec 1 na 5 w Boston 12, z większą wyściółką pięty. (RunRepeat, Believe in the Run)
Wyściełany język z mieszkiem. Częsta skarga na Boston 12, teraz naprawiona. (RunRepeat, Believe in the Run)
Węższy przód buta. RunRepeat zmierzył 70,6 mm wobec 73,2 mm w Boston 12. (RunRepeat)
Nieco lżejszy, niższy drop. RunRepeat zmierzył 254 g wobec 261 g; Believe in the Run zauważają zmianę dropu z 7 na 6 mm. (RunRepeat, Believe in the Run)
Porównanie alternatyw
Każda poprawia jedną rzecz, której Adizero Boston 13 nie robi.
Adidas Adizero Boston 13 | Adidas Adizero Evo SL | Saucony Endorphin Speed 5 | Puma Deviate Nitro 4 | ASICS Superblast 3 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Wybierz ją dla | Ta strona | Lżejszy | Miększy | Szybszy | Więcej amortyzacji |
| Drop | 6 mm | 7 mm | 8 mm | 8 mm | 8 mm |
| Stack pięty | 36 mm | 37 mm | 36 mm | 38 mm | 47 mm |
| Waga | 255 g | 230 g | 238 g | 250 g | 238 g |
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne |
Pytania biegaczy
Czy Adidas Boston 13 ma płytkę karbonową?
Nie. Boston 13 używa Energy Rods 2.0, które opis adidasa w Running Warehouse nazywa włóknem szklanym na całej długości, a RTINGS również podają jako pręty z włókna szklanego. Niektóre strony wspominają karbon, ale pręty są z włókna szklanego, dlatego but jest sztywny, a mniej agresywny niż karbonowy but startowy.
Czy Boston 13 wypada mały?
Testerzy mówią, że nie: głosowanie czytelników RunRepeat, Believe in the Run i RTINGS uznają go za zgodny z rozmiarem. Niektórzy klienci przekazani przez Running Warehouse uznali go za mały i wzięli pół rozmiaru większy. Przód buta jest węższy niż w Boston 12, więc szerokie stopy najpewniej będą potrzebować więcej miejsca.
Co zmieniło się między Boston 12 a Boston 13?
Boston 13 dodaje około 14 procent więcej Lightstrike Pro, dużo sztywniejszy zapiętek, wyściełany język z mieszkiem i nieco niższy drop. Jest trochę lżejszy, ale RunRepeat zmierzył węższy przód buta, 70,6 mm wobec 73,2 mm.
Boston 13 czy Evo SL?
Boston 13 jest twardszy, stabilniejszy i zbudowany na treningi z akcentami, z prętami z włókna szklanego; Evo SL jest lżejszy, bez płytki i bardziej wszechstronny na co dzień. Lądujący na śródstopiu, którzy chcą kontroli przy szybkości, skłaniają się ku Bostonowi; neutralni biegacze, którzy chcą jednych butów na większość biegów, ku Evo SL.
Czy w Boston 13 można przebiec maraton?
Szybsi biegacze mogą. Runnea widzi go u szybkich maratończyków i sugeruje więcej amortyzacji wolniejszym, a RTINGS uważają go za niezawodny, ale nie zoptymalizowany pod dłuższe zawody, z amortyzacją, która słabnie pod koniec. Większość biegaczy zechce go na treningi z akcentami i krótsze zawody.
Źródła
- RunRepeat, adidas Adizero Boston 13 lab review (Carlos Sánchez, updated February 2026). Dostęp: 9 paź 2026.
- Believe in the Run, Adidas Adizero Boston 13 Review. Dostęp: 9 paź 2026.
- RTINGS, adidas Adizero Boston 13 review (updated October 2025). Dostęp: 9 paź 2026.
- Running Warehouse, adidas adizero Boston 13 Men’s Shoes. Dostęp: 9 paź 2026.
- Runnea, Adidas Adizero Boston 13. Dostęp: 9 paź 2026.
- RunRepeat, adidas Adizero EVO SL lab review. Dostęp: 9 paź 2026.
- roadtrailrun.com · Rok premiery, podane
- cat: katalog Strideprint, 395 butów
Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.



