
Puma Deviate Nitro 4 recenze
Tréninková bota Puma s karbonovou deskou zhubla, drop klesl z 10 na 8 mm a prostor pro prsty je prostornější, přičemž si drží pevnou, tuhou přední část stavěnou na rychlejší běhání.
- Drop
- 8 mm
- Stack u paty
- 38 mm
- Přední část
- 30 mm
- Váha
- 250 g
- Podpora
- Neutrální
- Deska
- Karbon
Náš verdikt
Rychlá, tuhá a vybíravá na krok.
Deviate Nitro 4 je tréninková bota se středním stackem a karbonovou deskou, která působí živě v tempu a zůstává zvládnutelná na volné dny. Sedne neutrálním běžcům, kteří dopadají na střed chodidla nebo blíž k přední části a čistě se odvalují přes tuhou přední část; pokud tvůj odraz nesedí na její rocker, testeři ji shledali namáhavou.
Silné stránky
- Lehčí než v3: 250 g v pánské US 9, asi o 14 g míň
- Živá přední část: návrat energie 70,0 procenta v laboratoři RunRepeat
- Výborná přilnavost, 0,77 v testu RunRepeat, včetně mokrých silnic
- Prostornější, kulatější prostor pro prsty než u úzké Deviate Nitro 3
- Sedí na velikost téměř pro každého testera
Slabé stránky
- Velmi tuhá deska v přední části, která musí sedět tvému odrazu
- Pata působí plochá a při volném tempu trochu hrbolatá
- Svršek a vnitřek paty dostaly v testech opotřebení RunRepeat 1 z 5
- Méně ochranná než vyšší super tréninkové boty na dlouhých bězích
Komu sedí
- Dopadáš na střed chodidla nebo blíž k přední části
- Chceš jednu botu s deskou na tempo i stálé běhy
- Máš rád tuhý, ostrý odraz
- Už závodíš v superbotě
Kdo by ji měl přeskočit
- Tvůj odraz nesedí tuhé desce
- Chceš maximální tlumení na dlouhé běhy
- Tvé chodidlo se hodně kroutí dovnitř
Profil boty
Kde se Deviate Nitro 4 řadí mezi 395 bot v našem katalogu a co se změnilo oproti Deviate Nitro 3.
| Osa | Deviate Nitro 4 | Deviate Nitro 3 | Změna |
|---|---|---|---|
| Tlumení | 43 | 52 | −9 |
| Lehkost | 63 | 63 | = |
| Stabilita | 30 | 30 | = |
| Drop | 45 | 84 | −39 |
| Odezva | 80 | 80 | = |
Obr. 1 · Jak ho číst. Každá osa vede od 0 ve středu po 100 na okraji. Tlumení, lehkost a drop jsou pořadí boty v katalogu podle uvedených údajů; stabilita a odezva se hodnotí podle typu podpory, desky, rockeru a zamýšleného použití. Tečkovaná šedá čára je medián katalogu. Zdroj: katalog Strideprint (cat).
Kde se řadí v katalogu
Váha250 g, lehčí než 61 % bot
Drop8 mm, vyšší než u 45 % bot
Stack u paty38 mm, nižší než u 49 % bot
Stack v přední části30 mm, nižší než u 56 % bot
Jaký je to pocit
Napsáno ze 7 zveřejněných testů. Citujeme měření, ne dojmy, které jsme nezažili.
Vpředu pevná, pod tím střední. Měkčí svrchní pěna nad pevnější základnou, 38 mm uváděných na patě, ale 33,6 mm v laboratoři RunRepeat; pevná pod přední částí.
Neutrální, stabilnější, než vypadá. Neutrální, ale vyrovnaná: RTINGS ji hodnotí jako stabilní, i když RunRepeat naměřil úzkou platformu paty 85,4 mm.
Živá přední část, tichá pata. Živá přední část, 70,0 procenta návratu energie podle RunRepeat, nad velmi tuhou deskou; pata vrací mnohem míň.
Vpředu pevná, pod tím střední. Puma uvádí 38 mm na patě a 30 mm v přední části, s měkčí svrchní pěnou nad pevnější základnou: RunRepeat popisuje čistou vrstvu PEBA nejsilnější v přední části nad směsí PEBA a EVA a Running Warehouse pojmenovává svrchní vrstvu NITROFOAM ELITE. Podle údaje značky uvádí vyšší patu 108 z 207 neutrálních silničních bot v našem katalogu.
RunRepeat naměřil míň než štítek, 33,6 mm na patě a 26,6 mm v přední části, a hlavní pěnu na 33,2 AC, o něco měkčí než průměr. Believe in the Run cítili víc povolení než u v3, zatímco Doctors of Running shledali přední část na svou výšku pevnou.
Neutrální, stabilnější, než vypadá. RTINGS ji hodnotí jako stabilní, s pomocí vnějšího tvaru a pevné paty, a shledávají ji stabilnější než Adizero Evo SL. Stuff připisují zásluhu širší platformě a pevnější základně. Doctors of Running ji shledali ne nestabilní, s mírným rozšířením podešve.
Je to pořád neutrální bota. RunRepeat naměřil úzkou platformu paty, 85,4 mm, a průměrnou torzní tuhost 14,5 Nm. Jedna testerka Doctors of Running zjistila, že její vnitřní střední část přesahuje přes úzký pas podešve.
Živá přední část, tichá pata. RunRepeat naměřil návrat energie 70,0 procenta v přední části, hluboko nad svým laboratorním průměrem, proti 58,1 procenta na patě. RTINGS došli ke stejnému rozdělení: pružná přední část a pata s malým odrazem.
Rozdvojená karbonová kompozitní deska PWRPLATE dělá přední část velmi tuhou: 22,7 N v testu ohybu RunRepeat proti průměru 15,5. Doctors of Running poznamenávají, že rocker začíná brzy, takže odměňuje čistý odraz a trestá nesedící. Kieran z The Run Testers shledal přechod od paty ke špičce trochu pomalý.
Číst dál
Vpředu pevná, pod tím střední. Puma uvádí 38 mm na patě a 30 mm v přední části, s měkčí svrchní pěnou nad pevnější základnou: RunRepeat popisuje čistou vrstvu PEBA nejsilnější v přední části nad směsí PEBA a EVA a Running Warehouse pojmenovává svrchní vrstvu NITROFOAM ELITE. Podle údaje značky uvádí vyšší patu 108 z 207 neutrálních silničních bot v našem katalogu.
RunRepeat naměřil míň než štítek, 33,6 mm na patě a 26,6 mm v přední části, a hlavní pěnu na 33,2 AC, o něco měkčí než průměr. Believe in the Run cítili víc povolení než u v3, zatímco Doctors of Running shledali přední část na svou výšku pevnou.
Neutrální, stabilnější, než vypadá. RTINGS ji hodnotí jako stabilní, s pomocí vnějšího tvaru a pevné paty, a shledávají ji stabilnější než Adizero Evo SL. Stuff připisují zásluhu širší platformě a pevnější základně. Doctors of Running ji shledali ne nestabilní, s mírným rozšířením podešve.
Je to pořád neutrální bota. RunRepeat naměřil úzkou platformu paty, 85,4 mm, a průměrnou torzní tuhost 14,5 Nm. Jedna testerka Doctors of Running zjistila, že její vnitřní střední část přesahuje přes úzký pas podešve.
Živá přední část, tichá pata. RunRepeat naměřil návrat energie 70,0 procenta v přední části, hluboko nad svým laboratorním průměrem, proti 58,1 procenta na patě. RTINGS došli ke stejnému rozdělení: pružná přední část a pata s malým odrazem.
Rozdvojená karbonová kompozitní deska PWRPLATE dělá přední část velmi tuhou: 22,7 N v testu ohybu RunRepeat proti průměru 15,5. Doctors of Running poznamenávají, že rocker začíná brzy, takže odměňuje čistý odraz a trestá nesedící. Kieran z The Run Testers shledal přechod od paty ke špičce trochu pomalý.
Pro které běhy je
| Běh | Sedí | Proč | Zdroj |
|---|---|---|---|
| Tempový trénink | Určená pro ně | Její nejlepší tempo podle Doctors of Running a nejvyšší skóre použití u RunRepeat. | Doctors of Running, RunRepeat |
| Intervaly | Určená pro ně | Tuhá deska a pevná přední část dávají rychlý odraz; RTINGS ji hodnotí nejlépe pro úsilí na 5 a 10 km. | RunRepeat, RTINGS |
| Volné běhy | Zvládne je | Pro The Run Testers dost pohodlná, ale Doctors of Running shledali přechod přes patu při pomalém tempu hrbolatý. | Doctors of Running, The Run Testers |
| Dlouhé běhy | Zvládne je | Runnea zahrnují dlouhé běhy; RTINGS shledávají střední stack málo ochranný na mnoho mil. | RTINGS, Runnea |
| Závod na půlmaraton | Zvládne je | Runnea uvádějí závodění na půlmaraton a maraton pro stálé běžce; RTINGS v ní vidí spíš tréninkovou než závodní botu. | RTINGS, Runnea |
| Závod na maraton | Zvládne je | Runnea ji navrhují pro maratonské cíle kolem 3:30 nebo pomalejší; pro rychlejší cíl je závodní botou Elite 4 od Puma. | RTINGS, Runnea |
| Chůze | Není pro ně | Doctors of Running ji nedoporučují na chůzi ani stání. | Doctors of Running |
Zdroj: Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, The Run Testers, Runnea
Co říkají testy
Zveřejněné recenze se shodují, že Deviate Nitro 4 je lehčí, lépe sedí a víc přilne než v3 a že je to rychlá tréninková bota, ne závodní. Dělí se v tuhé desce přední části, kterou někteří shledávají ostrou a jiní těžko běhatelnou.
| Test | Typ | Naše čtení | Jednou větou | Zdroj |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Recenze | Smíšené | Doctors of Running se dělí: jeden tester hodnotí celkový design B plus jako botu na svižný trénink, druhý ji shledal neohrabanou pro svůj krok se došlapem na střed chodidla. | Číst |
| RunRepeat | Laboratoř | Pozitivní | RunRepeat ji hodnotí 85 ze 100: hbitá, přilnavá a lehčí, brzděná tuhou deskou a křehkým svrškem. | Číst |
| RTINGS | Laboratoř | Smíšené | RTINGS vidí živou, stabilní přední část na rychlejší trénink, ale málo ochrany a lehkosti na maratonské závodění. | Číst |
| Believe in the Run | Recenze | Pozitivní | Believe in the Run hodnotí design a výkon A a nazývají ji dosud nejlepší verzí řady. | Číst |
| The Run Testers | Recenze | Smíšené | The Run Testers ji nazývají návratem k formě po v3, zatímco některé soupeře hodnotí jako lepší univerzály. | Číst |
| Runnea | Recenze | Pozitivní | Runnea jí dávají 8,8 z 10 jako univerzální tréninkové botě s deskou, s deskou, která může některým připadat příliš krotká. | Číst |
Shodují se
- Lehčí než dřívBelieve in the Run uvádějí úsporu asi půl unce, Stuff 14 g a RunRepeat asi 8 procent oproti v3.
- Tréninková bota na rychlejší dnyDoctors of Running, RunRepeat i RTINGS v ní všichni vidí botu na svižný trénink nebo partnera k závodní botě, ne maratonskou závodní.
- Přilnavost, které můžeš věřitRunRepeat naměřil 0,77 proti laboratornímu průměru 0,53, Doctors of Running ji chválili na mokrých silnicích, trávě a hlíně a The Run Testers zjistili, že drží v břečce.
- Sedí na velikostDoctors of Running, Believe in the Run i RTINGS shledali délku v obvyklé velikosti správnou.
Rozcházejí se
- Je deska přátelská, nebo náročná?Runnea shledávají desku odpouštějící a snadnou na každodenní život. Doctors of Running ji shledali v přední části velmi tuhou a RunRepeat uvádí tuhou desku jako cenu za pohodlí.
- Široká, nebo úzká?Stuff zjistili, že široká platforma sedí širším chodidlům, a Believe in the Run ji nazývají širší než dřívější verze. RunRepeat naměřil prostor pro prsty 70,6 mm, pod průměrem 73,2 mm, a radí širokým chodidlům hledat jinde.
- Jak dobrá je celkově?Believe in the Run ji nazývají dosud nejlepší Deviate Nitro. The Run Testers se líbí, ale několik soupeřů řadí před ni, a jeden tester Doctors of Running ohodnotil její výkon C.
Jak je postavená
Dvouvrstvá mezipodešev Nitro, měkčí pěna na bázi PEBA nahoře a pevnější směs pod ní, s rozdvojenou karbonovou kompozitní deskou PWRPLATE mezi nimi, svršek z technické síťoviny a podešev PUMAGRIP.
Měkčí pěna Nitro na bázi PEBA nad pevnější základnou, tuhá rozdvojená karbonová kompozitní deska PWRPLATE, prodyšný síťovinový svršek, který se rychle opotřebovává, a přilnavá, odolná podešev PUMAGRIP.
| # | Součást | Míra |
|---|---|---|
| 1 | SvršekTechnická síťovina s PWRTAPE | Prodyšnost 71 BR |
| 2 | Jazyk | 5,5 mm |
| 3 | Pata | Tuhost 3 / 5 |
| 4 | MezipodeševNITROFOAM ELITE a NITROFOAM | Tvrdost 33,2 AC |
| 5 | DeskaPWRPLATE | 22.7 N |
| 6 | Vložka | 3,5 mm |
| 7 | PodeševPUMAGRIP | Přilnavost 0,77 |
Obr. 3 · Boční profil. Výšky stacku v měřítku (uvedeno: pata 38 mm, přední část 30 mm; změřeno: podešev 3,3 mm); rozdělení mezi dvě pěny není změřeno a je nakresleno v polovině výšky. Čárkovaně: vložka, skrytá. Zdroje: PUMA, RunRepeat, Running Warehouse, Doctors of Running, Believe in the Run, The Run Testers. BR: škála prodyšnosti RunRepeat (není to skóre ze 100).
Svršek. Pletenina z v3 ustupuje technické síťovině s výztuhou PWRTAPE. RunRepeat ohodnotil prodyšnost 71 a shledal, že dobře schne, ale prostor pro prsty dostal v testu opotřebení 1 z 5.
Jazyk. Částečně bez přišití s tenkou vycpávkou, 5,5 mm podle měření RunRepeat. Believe in the Run ji shledali pohodlnou, zatímco jeden tester Doctors of Running varuje, že ji mohou cítit chodidla citlivá na tkaničky.
Pata. Srolovaný lem, podle Running Warehouse nový u této verze, dává jisté držení, které chválí Believe in the Run i Doctors of Running. RunRepeat hodnotí opěrku 3 z 5, průměr, ale vnitřek paty dostal za odolnost 1 z 5.
Mezipodešev. Dvě hustoty pěny nasycené dusíkem. RunRepeat naměřil hlavní pěnu na 33,2 AC, o trochu měkčí než průměr, a The Run Testers popisují svrchní vrstvu PEBA nad základnou ze směsi PEBA.
Deska. Rozdvojená karbonová kompozitní deska, kterou Running Warehouse popisuje jako lehčí a ohebnější než dříve. Přesto testuje velmi tuhá: 22,7 N v testu ohybu RunRepeat a Doctors of Running shledali přední část vůbec neohebnou.
Vložka. Vyjímatelná a tenká, 3,5 mm podle RunRepeat. Doctors of Running nehodnotí botu jako vhodnou pro ortopedické vložky.
Podešev. Guma v přední části a na patě, tlustá 3,3 mm. V testu přilnavosti RunRepeat dosáhla 0,77, špičkový výsledek, a v otěruvzdorném testu ztratila jen 0,6 mm proti průměru 1,1 mm.
Číst dál
Dvouvrstvá mezipodešev Nitro, měkčí pěna na bázi PEBA nahoře a pevnější směs pod ní, s rozdvojenou karbonovou kompozitní deskou PWRPLATE mezi nimi, svršek z technické síťoviny a podešev PUMAGRIP.
1. Svršek. Pletenina z v3 ustupuje technické síťovině s výztuhou PWRTAPE. RunRepeat ohodnotil prodyšnost 71 a shledal, že dobře schne, ale prostor pro prsty dostal v testu opotřebení 1 z 5.
2. Jazyk. Částečně bez přišití s tenkou vycpávkou, 5,5 mm podle měření RunRepeat. Believe in the Run ji shledali pohodlnou, zatímco jeden tester Doctors of Running varuje, že ji mohou cítit chodidla citlivá na tkaničky.
3. Pata. Srolovaný lem, podle Running Warehouse nový u této verze, dává jisté držení, které chválí Believe in the Run i Doctors of Running. RunRepeat hodnotí opěrku 3 z 5, průměr, ale vnitřek paty dostal za odolnost 1 z 5.
4. Mezipodešev. Dvě hustoty pěny nasycené dusíkem. RunRepeat naměřil hlavní pěnu na 33,2 AC, o trochu měkčí než průměr, a The Run Testers popisují svrchní vrstvu PEBA nad základnou ze směsi PEBA.
5. Deska. Rozdvojená karbonová kompozitní deska, kterou Running Warehouse popisuje jako lehčí a ohebnější než dříve. Přesto testuje velmi tuhá: 22,7 N v testu ohybu RunRepeat a Doctors of Running shledali přední část vůbec neohebnou.
6. Vložka. Vyjímatelná a tenká, 3,5 mm podle RunRepeat. Doctors of Running nehodnotí botu jako vhodnou pro ortopedické vložky.
7. Podešev. Guma v přední části a na patě, tlustá 3,3 mm. V testu přilnavosti RunRepeat dosáhla 0,77, špičkový výsledek, a v otěruvzdorném testu ztratila jen 0,6 mm proti průměru 1,1 mm.
Odolnost. Odolnost se dělí. Podešev je tvrdá: 0,6 mm opotřebení v testu RunRepeat a málo opotřebení u Doctors of Running, kteří čekají celkově dobrou odolnost. Slabým místem je svršek, kde prostor pro prsty i vnitřek paty dostaly u RunRepeat 1 z 5. Puma hodnotí botu na asi 800 km.
Odolnost. Odolnost se dělí. Podešev je tvrdá: 0,6 mm opotřebení v testu RunRepeat a málo opotřebení u Doctors of Running, kteří čekají celkově dobrou odolnost. Slabým místem je svršek, kde prostor pro prsty i vnitřek paty dostaly u RunRepeat 1 z 5. Puma hodnotí botu na asi 800 km.
Parametry, uvedené a změřené
Každý údaj nese svůj zdroj.
Drop, mm
Stack paty, mm
Stack přední části, mm
Hmotnost (pánská), g
| Parametr | Uvedeno | Změřeno |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack u paty |
|
|
| Stack v přední části |
|
|
| Váha, US M9 |
|
|
| Podpora |
| – |
| Deska |
| – |
| Povrch |
| – |
Obr. 4 · Uvedeno vs změřeno. Sloupce začínají od nuly. Zdroje: PUMA, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse.
Laboratorní měření
| Parametr | Změřeno |
|---|---|
| Tvrdost mezipodešve |
|
| Návrat energie (pata) |
|
| Síla ohybu |
|
| Torzní tuhost |
|
| Tuhost opěrky paty |
|
| Koeficient adheze |
|
| Parametr | Změřeno |
|---|---|
| Prodyšnost |
|
| Šířka prostoru pro prsty |
|
| Výška prostoru pro prsty |
|
| Tloušťka podešve |
|
| Tloušťka vložky |
|
| Tloušťka jazyka |
|
BR: škála prodyšnosti RunRepeat (není to skóre ze 100).
Velikost a střih
Vezmi si svou obvyklou velikost; pokud jsi mezi velikostmi, The Run Testers navrhují menší.
Délka
Sedí na velikost
Šířky
standardní a široká
Místo pro prsty
Kulatější a prostornější než v3, podle Running Warehouse a Doctors of Running, ale v laboratoři pořád spíš štíhlá: RunRepeat naměřil prostor pro prsty 70,6 mm, pod průměrem 73,2 mm, a výšku 26,1 mm.
Doctors of Running, RunRepeat, Running Warehouse
Celé poznámky testerů k velikosti
Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS uvádějí sedění na velikost a anketa čtenářů RunRepeat souhlasí. Jeden tester Doctors of Running měl na špičce celou šířku palce. The Run Testers, kteří často sedí mezi velikostmi, šli níž a shledali prostor pro prsty dobrý.
Svršek je na výkon těsný: Doctors of Running popisují mírně nízký objem s jistou patou a bez sjíždění a jeden tester cítil, jak mu překryv s logem na boku tlačí na vnější střední část. Jazyk částečně bez přišití je tence vycpaný, 5,5 mm podle RunRepeat, což může vadit chodidlům citlivým na tkaničky.
Šířky se podle trhu liší. RunRepeat a RTINGS uvádějí širokou verzi pro muže i ženy, vzácnou u boty s deskou, ale stránka Puma Europe ukazuje běžnou šířku a Running Warehouse jen D.
Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run, The Run Testers, Running Warehouse, PUMA
Vs Deviate Nitro 3
Vylepšení, ne přestavba: nižší drop, menší hmotnost, měkčí svrchní pěna, přepracovaná deska a prostornější svršek.
| Deviate Nitro 4 | Deviate Nitro 3 | |
|---|---|---|
| Podpora | Neutrální | Neutrální |
| Drop | 8 mm | 10 mm |
| Stack u paty | 38 mm | 39 mm |
| Přední část | 30 mm | 29 mm |
| Váha | 250 g | 250 g |
Nech si Deviate Nitro 3, pokud ti sedl její drop 10 mm a užší, těsnější střih a dopadáš víc na patu. Přejdi na 4, pokud v3 tlačila na prsty nebo připadala těžká v tempu.
Uvedené údaje. Zdroj: katalog Strideprint (cat).
Historie verzí: Deviate Nitro 3 až Deviate Nitro 4
Drop dolů z 10 na 8 mm. Believe in the Run poznamenávají nižší uváděný drop a Stuff uvádí patu o 1 mm nižší než u v3. (Believe in the Run, Stuff)
Lehčí. Asi o 14 g míň podle Stuff, zhruba o 8 procent podle RunRepeat. S 250 g v pánské US 9 se řadí na 79. nejlehčí místo ze 171 neutrálních silničních bot vážených v této velikosti v našem katalogu: lehká na tréninkovou botu, těžká na závodní. (Doctors of Running, RunRepeat, Stuff, Strideprint)
Nová svrchní pěna a rozdvojená deska. Running Warehouse uvádí svrchní vrstvu NITROFOAM ELITE a rozdvojenou desku PWRPLATE, která má být lehčí a ohebnější. Runnea a Believe in the Run shledávají chod měkčí a pohodlnější. (Believe in the Run, Runnea, Running Warehouse)
Prostornější svršek. Pletenina se mění na technickou síťovinu, prostor pro prsty je kulatější a lem je srolovaný. Tester Doctors of Running, který nemohl běhat v úzké v3, shledal, že v4 sedí. (Doctors of Running, RunRepeat, Running Warehouse)
Porovnání alternativ
Každá z nich řeší jednu věc, kterou Deviate Nitro 4 nedělá.
Puma Deviate Nitro 4 | Saucony Endorphin Speed 5 | Adidas Adizero Evo SL | Saucony Endorphin Azura | Puma Deviate Nitro Elite 4 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Vyber ji kvůli | Tato stránka | Měkčí | Lehčí | Víc tlumení | Rychlejší |
| Drop | 8 mm | 8 mm | 7 mm | 8 mm | 8 mm |
| Stack u paty | 38 mm | 36 mm | 37 mm | 40 mm | 38 mm |
| Váha | 250 g | 238 g | 230 g | 240 g | 170 g |
| Podpora | Neutrální | Neutrální | Neutrální | Neutrální | Neutrální |
Otázky, které běžci kladou
Sedí Puma Deviate Nitro 4 na velikost?
Ano. Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS shledali Deviate Nitro 4 sedící na velikost. Sedání je těsné, zaměřené na výkon, s jistou patou. Pokud jsi mezi velikostmi, The Run Testers navrhují menší. RunRepeat naměřil prostor pro prsty 70,6 mm, takže široká chodidla by měla hledat širokou verzi, kde se prodává.
Deviate Nitro 3, nebo Deviate Nitro 4: co se změnilo?
Deviate Nitro 4 klesá z 10 na 8 mm, váží asi o 14 g míň, má měkčí svrchní vrstvu NITROFOAM ELITE, rozdvojenou desku PWRPLATE a prostornější svršek z technické síťoviny. Recenzenti ji shledávají pohodlnější a lépe sedící. Nech si v3 jen tehdy, pokud se ti líbil její vyšší drop a těsnější střih.
Je Deviate Nitro 4 dobrá na maraton?
Na uvolněný cíl možná: Runnea ji navrhují na maratony kolem 3:30 nebo pomalejší. RTINGS a Doctors of Running v ní vidí rychlou tréninkovou botu s příliš malou ochranou a příliš velkou hmotností na maraton naplno. Na časový cíl je závodní botou Puma Deviate Nitro Elite 4.
Můžu Deviate Nitro 4 používat na volné běhy?
Můžeš, s limity. The Run Testers shledali Deviate Nitro 4 pohodlnou na uvolněné běhání a Runnea ji nazývají univerzální. Doctors of Running cítili přechod přes patu při pomalém tempu hrbolatý a přední část pevnou, takže na regenerační dny sedí líp měkčí tréninková bota.
Vyrábí se Deviate Nitro 4 v široké verzi?
Na některých trzích. RunRepeat a RTINGS uvádějí širokou verzi pro muže i ženy, což je u tréninkové boty s deskou vzácné. Stránka Puma Europe ukazuje běžnou šířku a Running Warehouse jen standardní šířku D, takže dostupnost závisí na zemi a prodejci.
Deviate Nitro 4, nebo Endorphin Speed 5?
Obě jsou tréninkové boty s deskou podobné výšky. RTINGS shledávají Endorphin Speed 5 odpouštějící a stabilnější a Doctors of Running poznamenávají, že její deska v přední části je ohebnější. Deviate Nitro 4 má tužší, ostřejší odraz a výbornou přilnavost, což sedí běžcům, kteří mají rádi pevný odraz.
Je Deviate Nitro 4 dobrá na nadměrnou pronaci?
Deviate Nitro 4 je neutrální bota. RTINGS ji hodnotí jako stabilní na svůj typ, ale RunRepeat naměřil úzkou platformu paty a běžcům, kteří potřebují oporu pronace, radí hledat jinde. Zkroucení dovnitř samo o sobě není diagnóza: před výběrem zjisti, jak se tvé chodidlo skutečně pohybuje.
Zdroje
- Doctors of Running, Puma Deviate Nitro 4 Review (David Salas and Andrea, January 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- RunRepeat, PUMA Deviate Nitro 4 lab review (Carlos Sánchez, May 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- RTINGS, PUMA Deviate NITRO 4 running shoe review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Believe in the Run, Puma Deviate Nitro 4 Review (January 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- The Run Testers, Puma Deviate Nitro 4 review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Runnea, Puma Deviate Nitro 4 (Gorka Cabañas, April 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Running Warehouse, PUMA Deviate Nitro 4 Men’s Shoes. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- PUMA, Deviate NITRO 4 Running Shoes (Men). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Stuff, Puma Deviate Nitro 4 review (Sally Hudson, February 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- us.puma.com · Povrch, uvedeno
- cat: katalog Strideprint, 395 bot
Jak recenzujeme. Čteme zveřejněné testy, stránky značek a prodejců a laboratorní měření, údaje porovnáváme a upozorňujeme, kde si odporují. Tuto botu jsme sami netestovali. Naposledy aktualizováno 13. října 2026.



