
Puma Deviate Nitro 4 review
De trainer met carbonplaat van Puma wordt lichter, zakt van 10 naar 8 mm drop en krijgt een ruimere teenbox, met behoud van een stevige, stijve voorvoet voor sneller lopen.
- Drop
- 8 mm
- Stack hiel
- 38 mm
- Voorvoet
- 30 mm
- Gewicht
- 250 g
- Ondersteuning
- Neutraal
- Plaat
- Carbon
Ons oordeel
Snel, stijf en kieskeurig over loopstijlen.
De Deviate Nitro 4 is een trainer met carbonplaat en matige stack die levendig voelt op tempo en beheersbaar blijft op rustige dagen. Hij past bij neutrale lopers die op het middenvoet of richting de voorvoet landen en netjes over een stijve voorvoet afrollen; past je afzet niet bij zijn rocker, dan vonden testers het zwaar werk.
Sterke punten
- Lichter dan de v3: 250 g in een herenmaat US 9, ongeveer 14 g minder
- Levendige voorvoet: 70,0 procent energieterugave in het lab van RunRepeat
- Uitstekende grip, 0,77 in de tractietest van RunRepeat, ook op natte wegen
- Ruimere, rondere teenbox dan de smalle Deviate Nitro 3
- Valt normaal voor bijna elke tester
Zwakke punten
- Zeer stijve plaat in de voorvoet die bij je afzet moet passen
- Hiel voelt vlak en een beetje hobbelig bij rustig tempo
- Bovenwerk en hielvoering scoorden 1 op 5 in de slijtagetests van RunRepeat
- Minder beschermend dan hogere supertrainers bij duurlopen
Voor wie hij past
- Je landt op het middenvoet of richting de voorvoet
- Je wilt één schoen met plaat voor tempo en gestage runs
- Je houdt van een stijve, pittige afzet
- Je racet al in een supershoe
Wie hem moet overslaan
- Je afzet past niet bij een stijve plaat
- Je wilt maximale demping voor duurlopen
- Je voet rolt sterk naar binnen
Schoenprofiel
Waar de Deviate Nitro 4 zit tussen de 395 schoenen in onze catalogus, en wat er veranderde ten opzichte van de Deviate Nitro 3.
| As | Deviate Nitro 4 | Deviate Nitro 3 | Verandering |
|---|---|---|---|
| Demping | 43 | 52 | −9 |
| Lichtheid | 63 | 63 | = |
| Stabiliteit | 30 | 30 | = |
| Drop | 45 | 84 | −39 |
| Reactiviteit | 80 | 80 | = |
Fig. 1 · Zo lees je het. Elke as loopt van 0 in het midden tot 100 aan de rand. Demping, lichtheid en drop zijn de plek van de schoen in de catalogus op basis van vermelde waarden; stabiliteit en reactiviteit zijn gescoord op basis van het type ondersteuning, de plaat, de rocker en het beoogde gebruik. De stippellijn in grijs is de mediaan van de catalogus. Bron: Strideprint-catalogus (cat).
Waar hij zit in de catalogus
Gewicht250 g, lichter dan 61% van de schoenen
Drop8 mm, hoger dan 45% van de schoenen
Stack hiel38 mm, lager dan 49% van de schoenen
Stack voorvoet30 mm, lager dan 56% van de schoenen
Hoe hij aanvoelt
Geschreven op basis van 7 gepubliceerde tests. We citeren metingen, geen indrukken die we niet hadden.
Stevig voorin, matig eronder. Zachter bovenschuim op een stevigere basis, 38 mm genoemd bij de hiel maar 33,6 mm in het lab van RunRepeat; stevig onder de voorvoet.
Neutraal, stabieler dan hij eruitziet. Neutraal maar beheerst: RTINGS beoordeelt hem als stabiel, al mat RunRepeat een smal hielplatform van 85,4 mm.
Pittige voorvoet, rustige hiel. Een levendige voorvoet, 70,0 procent energieterugave volgens RunRepeat, over een zeer stijve plaat; de hiel geeft veel minder terug.
Stevig voorin, matig eronder. Puma noemt 38 mm bij de hiel en 30 mm bij de voorvoet, met een zachter schuim bovenop een stevigere basis: RunRepeat beschrijft een zuivere PEBA-laag die het sterkst is in de voorvoet boven een mengsel van PEBA en EVA, en Running Warehouse noemt de toplaag NITROFOAM ELITE. Op het cijfer van het merk noemen 108 van de 207 neutrale wegschoenen in onze catalogus een hogere hiel.
RunRepeat mat minder dan het etiket, 33,6 mm bij de hiel en 26,6 mm bij de voorvoet, en een hoofdschuim van 33,2 AC, iets zachter dan gemiddeld. Believe in the Run voelde meer meegeven dan bij de v3, terwijl Doctors of Running de voorvoet stevig vonden voor zijn hoogte.
Neutraal, stabieler dan hij eruitziet. RTINGS beoordeelt hem als stabiel, geholpen door zijn uitwendige vorm en stevige hiel, en vindt hem stabieler dan de Adizero Evo SL. Stuff schrijft het toe aan het bredere platform en de stevigere basis. Doctors of Running vonden hem niet onstabiel, met een milde verbreding van de zool.
Het blijft een neutrale schoen. RunRepeat mat een smal platform bij de hiel, 85,4 mm, en een gemiddelde torsiestijfheid van 14,5 Nm. Een tester van Doctors of Running vond dat haar binnenste middenvoet over de smalle taille van de zool hing.
Pittige voorvoet, rustige hiel. RunRepeat mat 70,0 procent energieterugave bij de voorvoet, ruim boven het labgemiddelde, tegenover 58,1 procent bij de hiel. RTINGS kwam tot dezelfde splitsing: een veerkrachtige voorvoet en een hiel met te weinig terugkaatsing.
De gevorkte PWRPLATE van carbon-composiet maakt de voorvoet zeer stijf: 22,7 N in de buigtest van RunRepeat tegenover een gemiddelde van 15,5. Doctors of Running merkt op dat de rocker vroeg begint, dus hij beloont een nette afzet en straft een niet passende. Kieran van The Run Testers vond de overgang van hiel naar teen wat traag.
Lees meer
Stevig voorin, matig eronder. Puma noemt 38 mm bij de hiel en 30 mm bij de voorvoet, met een zachter schuim bovenop een stevigere basis: RunRepeat beschrijft een zuivere PEBA-laag die het sterkst is in de voorvoet boven een mengsel van PEBA en EVA, en Running Warehouse noemt de toplaag NITROFOAM ELITE. Op het cijfer van het merk noemen 108 van de 207 neutrale wegschoenen in onze catalogus een hogere hiel.
RunRepeat mat minder dan het etiket, 33,6 mm bij de hiel en 26,6 mm bij de voorvoet, en een hoofdschuim van 33,2 AC, iets zachter dan gemiddeld. Believe in the Run voelde meer meegeven dan bij de v3, terwijl Doctors of Running de voorvoet stevig vonden voor zijn hoogte.
Neutraal, stabieler dan hij eruitziet. RTINGS beoordeelt hem als stabiel, geholpen door zijn uitwendige vorm en stevige hiel, en vindt hem stabieler dan de Adizero Evo SL. Stuff schrijft het toe aan het bredere platform en de stevigere basis. Doctors of Running vonden hem niet onstabiel, met een milde verbreding van de zool.
Het blijft een neutrale schoen. RunRepeat mat een smal platform bij de hiel, 85,4 mm, en een gemiddelde torsiestijfheid van 14,5 Nm. Een tester van Doctors of Running vond dat haar binnenste middenvoet over de smalle taille van de zool hing.
Pittige voorvoet, rustige hiel. RunRepeat mat 70,0 procent energieterugave bij de voorvoet, ruim boven het labgemiddelde, tegenover 58,1 procent bij de hiel. RTINGS kwam tot dezelfde splitsing: een veerkrachtige voorvoet en een hiel met te weinig terugkaatsing.
De gevorkte PWRPLATE van carbon-composiet maakt de voorvoet zeer stijf: 22,7 N in de buigtest van RunRepeat tegenover een gemiddelde van 15,5. Doctors of Running merkt op dat de rocker vroeg begint, dus hij beloont een nette afzet en straft een niet passende. Kieran van The Run Testers vond de overgang van hiel naar teen wat traag.
Voor welke runs hij is
| Run | Geschiktheid | Waarom | Bron |
|---|---|---|---|
| Tempotraining | Ervoor gemaakt | Zijn beste tempo voor Doctors of Running, en de hoogste gebruiksscore van RunRepeat. | Doctors of Running, RunRepeat |
| Intervaltraining | Ervoor gemaakt | De stijve plaat en stevige voorvoet geven een snelle afzet; RTINGS geeft hem de beste score voor inspanningen op 5 km en 10 km. | RunRepeat, RTINGS |
| Rustige runs | Kan ook | Comfortabel genoeg voor The Run Testers, maar Doctors of Running vonden de overgang bij de hiel hobbelig bij langzaam lopen. | Doctors of Running, The Run Testers |
| Duurlopen | Kan ook | Runnea noemt duurlopen; RTINGS vindt de matige stack te kort aan bescherming over veel kilometers. | RTINGS, Runnea |
| Halve marathon (wedstrijd) | Kan ook | Runnea noemt racen op de halve en hele marathon voor gestage lopers; RTINGS ziet eerder een trainingsschoen dan een wedstrijdschoen. | RTINGS, Runnea |
| Marathon (wedstrijd) | Kan ook | Runnea stelt hem voor bij marathondoelen rond 3:30 of langzamer; voor een sneller doel is de Elite 4 van Puma de wedstrijdschoen. | RTINGS, Runnea |
| Wandelen | Niet ervoor | Doctors of Running raden hem niet aan om in te wandelen of te staan. | Doctors of Running |
Bron: Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, The Run Testers, Runnea
Wat de tests zeggen
De gepubliceerde reviews zijn het erover eens dat de Deviate Nitro 4 lichter is, beter past en meer grip heeft dan de v3, en dat het een snelle trainer is in plaats van een wedstrijdschoen. Ze verschillen van mening over de stijve plaat in de voorvoet, die sommigen pittig vinden en anderen moeilijk om in te lopen.
| Test | Type | Onze lezing | In één zin | Bron |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Review | Wisselend | Doctors of Running zijn verdeeld: een tester geeft het ontwerp B plus als tempotrainer, de ander vond hem onhandig voor haar loopstijl op het middenvoet. | Lees |
| RunRepeat | Lab | Positief | RunRepeat geeft hem 85 op 100: wendbaar, grippig en lichter, geremd door een stijve plaat en een kwetsbaar bovenwerk. | Lees |
| RTINGS | Lab | Wisselend | RTINGS ziet een levendige, stabiele voorvoet voor sneller trainen, maar te weinig bescherming of lichtheid om op de marathon te racen. | Lees |
| Believe in the Run | Review | Positief | Believe in the Run geeft ontwerp en prestaties een A en noemt hem de beste versie van de lijn tot nu toe. | Lees |
| The Run Testers | Review | Wisselend | The Run Testers noemen hem een terugkeer naar vorm na de v3, terwijl ze sommige concurrenten betere allrounders vinden. | Lees |
| Runnea | Review | Positief | Runnea geeft hem 8,8 op 10 als veelzijdige trainer met plaat, met een plaat die voor sommigen te mak kan voelen. | Lees |
Ze zijn het eens
- Lichter dan voorheenBelieve in the Run schat de besparing op ongeveer een halve ounce, Stuff op 14 g, en RunRepeat op ongeveer 8 procent ten opzichte van de v3.
- Een trainingsschoen voor snellere dagenDoctors of Running, RunRepeat en RTINGS zien hem allemaal als tempotrainer of partner van een wedstrijdschoen, geen marathonwedstrijdschoen.
- Grip waarop je kunt vertrouwenRunRepeat mat 0,77 tegenover een labgemiddelde van 0,53, Doctors of Running waardeerden hem op natte wegen, gras en zand, en The Run Testers vonden dat hij hield in natte sneeuw.
- Valt normaalDoctors of Running, Believe in the Run en RTINGS vonden de lengte allemaal goed in de gebruikelijke maat.
Ze verschillen
- Is de plaat vriendelijk of veeleisend?Runnea vindt de plaat vergevingsgezind en makkelijk om dagelijks mee te leven. Doctors of Running vonden de voorvoet zeer stijf, en RunRepeat noemt de stijve plaat een kostenpost voor het comfort.
- Breed of smal?Stuff vond dat het brede platform bij bredere voeten past, en Believe in the Run noemt hem breder dan eerdere versies. RunRepeat mat een teenbox van 70,6 mm, onder zijn gemiddelde van 73,2 mm, en adviseert brede voeten elders te kijken.
- Hoe goed is hij over het geheel?Believe in the Run noemt hem de beste Deviate Nitro tot nu toe. The Run Testers vinden hem prettig maar zetten verschillende concurrenten erboven, en een tester van Doctors of Running gaf zijn prestaties een C.
Hoe hij is gebouwd
Een Nitro-tussenzool met twee lagen, zachter schuim op PEBA-basis bovenop en een stevigere mix eronder, met een gevorkte PWRPLATE van carbon-composiet ertussen, een engineered-mesh bovenwerk en een PUMAGRIP-buitenzool.
Zachter Nitro-schuim op PEBA-basis boven een stevigere basis, een stijve gevorkte PWRPLATE van carbon-composiet, een ademend mesh bovenwerk dat snel slijt, en een grippige, slijtvaste PUMAGRIP-buitenzool.
| # | Onderdeel | Maat |
|---|---|---|
| 1 | BovenwerkEngineered mesh met PWRTAPE | Ademend vermogen 71 BR |
| 2 | Tong | 5,5 mm |
| 3 | Hiel | Stijfheid 3 / 5 |
| 4 | TussenzoolNITROFOAM ELITE en NITROFOAM | Hardheid 33,2 AC |
| 5 | PlaatPWRPLATE | 22,7 N |
| 6 | Binnenzool | 3,5 mm |
| 7 | BuitenzoolPUMAGRIP | Tractie 0,77 |
Fig. 3 · Zijprofiel. Stackhoogtes op schaal (vermeld: 38 mm hiel, 30 mm voorvoet; gemeten: 3,3 mm buitenzool); de verdeling tussen de twee schuimlagen is niet gemeten en op halve hoogte getekend. Gestippeld: binnenzool, verborgen. Bronnen: PUMA, RunRepeat, Running Warehouse, Doctors of Running, Believe in the Run, The Run Testers. BR: de ademendheidsschaal van RunRepeat (geen score op 100).
Bovenwerk. De knit van de v3 maakt plaats voor engineered mesh met PWRTAPE-versterking. RunRepeat gaf het ademend vermogen 71 en vond dat het goed droogt, maar de teenbox scoorde 1 op 5 in zijn slijtagetest.
Tong. Met halve zijflappen en dunne vulling, 5,5 mm in de meting van RunRepeat. Believe in the Run vond hem comfortabel, terwijl een tester van Doctors of Running waarschuwt dat voeten die gevoelig zijn voor veters hem kunnen voelen.
Hiel. Een omgerolde rand, nieuw in deze versie volgens Running Warehouse, geeft een vast houvast dat Believe in the Run en Doctors of Running waarderen. RunRepeat beoordeelt de hielkap met 3 op 5, gemiddeld, maar de hielvoering scoorde 1 op 5 voor levensduur.
Tussenzool. Twee dichtheden schuim met stikstof. RunRepeat mat het hoofdschuim op 33,2 AC, iets zachter dan gemiddeld, en The Run Testers beschrijven een PEBA-toplaag boven een basis van PEBA-mengsel.
Plaat. Een gevorkte plaat van carbon-composiet, door Running Warehouse beschreven als lichter en buigzamer dan voorheen. Hij test nog steeds zeer stijf: 22,7 N in de buigtest van RunRepeat, en Doctors of Running vonden de voorvoet helemaal niet buigzaam.
Binnenzool. Uitneembaar en dun, 3,5 mm volgens RunRepeat. Doctors of Running beoordeelt de schoen niet als geschikt voor steunzolen.
Buitenzool. Rubber bij voorvoet en hiel, 3,3 mm dik. Het scoorde 0,77 in de tractietest van RunRepeat, een topresultaat, en verloor maar 0,6 mm in zijn slijtagetest, tegenover een gemiddelde van 1,1 mm.
Lees meer
Een Nitro-tussenzool met twee lagen, zachter schuim op PEBA-basis bovenop en een stevigere mix eronder, met een gevorkte PWRPLATE van carbon-composiet ertussen, een engineered-mesh bovenwerk en een PUMAGRIP-buitenzool.
1. Bovenwerk. De knit van de v3 maakt plaats voor engineered mesh met PWRTAPE-versterking. RunRepeat gaf het ademend vermogen 71 en vond dat het goed droogt, maar de teenbox scoorde 1 op 5 in zijn slijtagetest.
2. Tong. Met halve zijflappen en dunne vulling, 5,5 mm in de meting van RunRepeat. Believe in the Run vond hem comfortabel, terwijl een tester van Doctors of Running waarschuwt dat voeten die gevoelig zijn voor veters hem kunnen voelen.
3. Hiel. Een omgerolde rand, nieuw in deze versie volgens Running Warehouse, geeft een vast houvast dat Believe in the Run en Doctors of Running waarderen. RunRepeat beoordeelt de hielkap met 3 op 5, gemiddeld, maar de hielvoering scoorde 1 op 5 voor levensduur.
4. Tussenzool. Twee dichtheden schuim met stikstof. RunRepeat mat het hoofdschuim op 33,2 AC, iets zachter dan gemiddeld, en The Run Testers beschrijven een PEBA-toplaag boven een basis van PEBA-mengsel.
5. Plaat. Een gevorkte plaat van carbon-composiet, door Running Warehouse beschreven als lichter en buigzamer dan voorheen. Hij test nog steeds zeer stijf: 22,7 N in de buigtest van RunRepeat, en Doctors of Running vonden de voorvoet helemaal niet buigzaam.
6. Binnenzool. Uitneembaar en dun, 3,5 mm volgens RunRepeat. Doctors of Running beoordeelt de schoen niet als geschikt voor steunzolen.
7. Buitenzool. Rubber bij voorvoet en hiel, 3,3 mm dik. Het scoorde 0,77 in de tractietest van RunRepeat, een topresultaat, en verloor maar 0,6 mm in zijn slijtagetest, tegenover een gemiddelde van 1,1 mm.
Duurzaamheid. Gemengde levensduur. De buitenzool is taai: 0,6 mm versleten in de test van RunRepeat, en weinig slijtage voor Doctors of Running, die over het geheel goede levensduur verwachten. Het bovenwerk is het zwakke punt, met teenbox en hielvoering die allebei 1 op 5 scoren bij RunRepeat. Puma beoordeelt de schoen op ongeveer 800 km.
Duurzaamheid. Gemengde levensduur. De buitenzool is taai: 0,6 mm versleten in de test van RunRepeat, en weinig slijtage voor Doctors of Running, die over het geheel goede levensduur verwachten. Het bovenwerk is het zwakke punt, met teenbox en hielvoering die allebei 1 op 5 scoren bij RunRepeat. Puma beoordeelt de schoen op ongeveer 800 km.
Specificaties, vermeld en gemeten
Elk cijfer heeft zijn bron.
Drop, mm
Hielstack, mm
Voorvoetstack, mm
Gewicht (heren), g
| Specificatie | Vermeld | Gemeten |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack hiel |
|
|
| Stack voorvoet |
|
|
| Gewicht, herenmaat US 9 |
|
|
| Ondersteuning |
| – |
| Plaat |
| – |
| Ondergrond |
| – |
Fig. 4 · Vermeld versus gemeten. Balken beginnen bij nul. Bronnen: PUMA, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse.
Labmetingen
| Specificatie | Gemeten |
|---|---|
| Hardheid tussenzool |
|
| Energieterugave (hiel) |
|
| Buigkracht |
|
| Torsiestijfheid |
|
| Stijfheid hielkap |
|
| Tractiecoëfficiënt |
|
| Specificatie | Gemeten |
|---|---|
| Ademend vermogen |
|
| Breedte teenbox |
|
| Hoogte teenbox |
|
| Dikte buitenzool |
|
| Dikte binnenzool |
|
| Dikte tong |
|
BR: de ademendheidsschaal van RunRepeat (geen score op 100).
Maat en pasvorm
Neem je gebruikelijke maat; zit je tussen twee maten, dan stellen The Run Testers de kleinere voor.
Lengte
Valt normaal
Breedtes
standaard en breed
Ruimte voor de tenen
Ronder en ruimer dan de v3, volgens Running Warehouse en Doctors of Running, maar in het lab nog aan de smalle kant: RunRepeat mat een teenbox van 70,6 mm, onder het gemiddelde van 73,2 mm, en 26,1 mm hoogte.
Doctors of Running, RunRepeat, Running Warehouse
Volledige maatnotities van testers
Doctors of Running, Believe in the Run en RTINGS melden allemaal een pasvorm die valt normaal, en de lezersenquête van RunRepeat is het eens. Een tester van Doctors of Running had een volle duimbreedte ruimte bij de tenen. The Run Testers, die vaak tussen twee maten zitten, namen de kleinere en vonden de pasvorm bij de tenen goed.
Het bovenwerk is strak voor prestaties: Doctors of Running beschrijven iets weinig volume met een vaste hiel en zonder slip, en een tester voelde de logo-overlay aan de zijkant op het buitenste middenvoet drukken. De tong met halve zijflappen is dun gewatteerd, 5,5 mm volgens RunRepeat, wat voeten die gevoelig zijn voor veters kan hinderen.
De breedtes verschillen per markt. RunRepeat en RTINGS noemen een brede versie voor heren en dames, zeldzaam voor een schoen met plaat, maar de pagina van Puma Europa toont de normale breedte en Running Warehouse alleen D.
Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run, The Run Testers, Running Warehouse, PUMA
Vs Deviate Nitro 3
Een verfijning in plaats van een herbouw: lagere drop, minder gewicht, een zachter bovenschuim, een herwerkte plaat en een ruimer bovenwerk.
| Deviate Nitro 4 | Deviate Nitro 3 | |
|---|---|---|
| Ondersteuning | Neutraal | Neutraal |
| Drop | 8 mm | 10 mm |
| Stack hiel | 38 mm | 39 mm |
| Voorvoet | 30 mm | 29 mm |
| Gewicht | 250 g | 250 g |
Hou de Deviate Nitro 3 als zijn drop van 10 mm en nauwere, dichtere pasvorm je pasten en je meer op de hiel landt. Stap over op de 4 als de v3 je tenen kneep of zwaar voelde op tempo.
Vermelde waarden. Bron: Strideprint-catalogus (cat).
Versiegeschiedenis: Deviate Nitro 3 tot Deviate Nitro 4
Drop van 10 naar 8 mm. Believe in the Run merkt de lagere opgegeven drop op, en Stuff meldt een hiel die 1 mm lager is dan bij de v3. (Believe in the Run, Stuff)
Lichter. Ongeveer 14 g minder volgens Stuff, ongeveer 8 procent volgens RunRepeat. Met 250 g in een herenmaat US 9 staat hij 79e lichtste van de 171 neutrale wegschoenen die in die maat zijn gewogen in onze catalogus: licht voor een trainer, zwaar voor een wedstrijdschoen. (Doctors of Running, RunRepeat, Stuff, Strideprint)
Nieuw bovenschuim en een gevorkte plaat. Running Warehouse noemt een NITROFOAM ELITE-toplaag en een gevorkte PWRPLATE die lichter en buigzamer moet zijn. Runnea en Believe in the Run vinden de loop zachter en comfortabeler. (Believe in the Run, Runnea, Running Warehouse)
Ruimer bovenwerk. De knit wordt engineered mesh, de teenbox is ronder, en de rand is omgerold. Een tester van Doctors of Running die niet in de smalle v3 kon lopen vond dat de v4 past. (Doctors of Running, RunRepeat, Running Warehouse)
Alternatieven vergeleken
Elk lost één ding op dat de Deviate Nitro 4 niet doet.
Puma Deviate Nitro 4 | Saucony Endorphin Speed 5 | Adidas Adizero Evo SL | Saucony Endorphin Azura | Puma Deviate Nitro Elite 4 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Kies hem voor | Deze pagina | Zachter | Lichter | Meer demping | Sneller |
| Drop | 8 mm | 8 mm | 7 mm | 8 mm | 8 mm |
| Stack hiel | 38 mm | 36 mm | 37 mm | 40 mm | 38 mm |
| Gewicht | 250 g | 238 g | 230 g | 240 g | 170 g |
| Ondersteuning | Neutraal | Neutraal | Neutraal | Neutraal | Neutraal |
Vragen die hardlopers stellen
Valt de Puma Deviate Nitro 4 normaal qua maat?
Ja. Doctors of Running, Believe in the Run en RTINGS vonden de Deviate Nitro 4 allemaal valt normaal. De pasvorm is strak en gericht op prestaties, met een vaste hiel. Zit je tussen twee maten, dan stellen The Run Testers de kleinere voor. RunRepeat mat een teenbox van 70,6 mm, dus brede voeten zoeken de brede versie waar die wordt verkocht.
Deviate Nitro 3 of Deviate Nitro 4: wat veranderde er?
De Deviate Nitro 4 zakt van 10 naar 8 mm, weegt ongeveer 14 g minder, krijgt een zachtere NITROFOAM ELITE-toplaag, een gevorkte PWRPLATE en een ruimer engineered-mesh bovenwerk. Testers vinden hem comfortabeler en beter passend. Hou de v3 alleen als je hield van zijn hogere drop en dichtere pasvorm.
Is de Deviate Nitro 4 goed voor een marathon?
Voor een relaxt doel misschien: Runnea stelt hem voor bij marathons rond 3:30 of langzamer. RTINGS en Doctors of Running zien hem als snelle trainingsschoen, met te weinig bescherming en te veel gewicht voor een marathon op volle kracht. Voor een tijddoel is de Deviate Nitro Elite 4 de wedstrijdschoen van Puma.
Kan ik de Deviate Nitro 4 gebruiken voor rustige runs?
Dat kan, met beperkingen. The Run Testers vonden de Deviate Nitro 4 comfortabel voor relaxt lopen en Runnea noemt hem veelzijdig. Doctors of Running voelden de overgang bij de hiel hobbelig bij langzaam tempo en de voorvoet stevig, dus een zachtere trainer voor elke dag past beter bij hersteldagen.
Is de Deviate Nitro 4 ook breed verkrijgbaar?
In sommige markten. RunRepeat en RTINGS noemen een brede versie voor heren en dames, wat zeldzaam is voor een trainer met plaat. De pagina van Puma Europa toont de normale breedte en Running Warehouse alleen de standaardbreedte D, dus de beschikbaarheid hangt af van land en retailer.
Deviate Nitro 4 of Endorphin Speed 5?
Beide zijn trainers met plaat van vergelijkbare hoogte. RTINGS vindt de Endorphin Speed 5 vergevingsgezinder en stabieler, en Doctors of Running merkt op dat zijn plaat in de voorvoet buigzamer is. De Deviate Nitro 4 heeft een stijvere, pittigere afzet en uitstekende grip, wat past bij lopers die van een stevige afzet houden.
Is de Deviate Nitro 4 goed voor hyperpronatie?
De Deviate Nitro 4 is een neutrale schoen. RTINGS beoordeelt hem als stabiel voor zijn type, maar RunRepeat mat een smal hielplatform en adviseert lopers die steun bij pronatie nodig hebben elders te kijken. Een binnenwaartse rol is op zichzelf geen diagnose: controleer hoe je voet echt beweegt voordat je kiest.
Bronnen
- Doctors of Running, Puma Deviate Nitro 4 Review (David Salas and Andrea, January 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- RunRepeat, PUMA Deviate Nitro 4 lab review (Carlos Sánchez, May 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- RTINGS, PUMA Deviate NITRO 4 running shoe review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Believe in the Run, Puma Deviate Nitro 4 Review (January 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- The Run Testers, Puma Deviate Nitro 4 review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Runnea, Puma Deviate Nitro 4 (Gorka Cabañas, April 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Running Warehouse, PUMA Deviate Nitro 4 Men’s Shoes. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- PUMA, Deviate NITRO 4 Running Shoes (Men). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Stuff, Puma Deviate Nitro 4 review (Sally Hudson, February 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- us.puma.com · Ondergrond, vermeld
- cat: Strideprint-catalogus, 395 schoenen
Zo beoordelen we. We lezen gepubliceerde tests, pagina’s van merken en winkels en labmetingen, vergelijken de cijfers en melden waar ze niet overeenkomen. We hebben deze schoen zelf niet getest. Laatst bijgewerkt op 13 oktober 2026.



