
Adidas Adizero SL 2 review
Een lichte trainer voor elke dag met een Lightstrike Pro-kern over de hele lengte en zonder plaat. Testers houden van de snelheid en discussiëren over hoe zacht hij is en hoeveel ruimte hij je tenen laat.
- Drop
- 9 mm
- Stack hiel
- 35 mm
- Voorvoet
- 26 mm
- Gewicht
- 236 g
- Ondersteuning
- Neutraal
- Plaat
- Geen
Ons oordeel
Licht, snel, een beetje strak.
De Adizero SL 2 is een lichte, neutrale trainer die een Lightstrike Pro-kern over de hele lengte omhult met stevigere Lightstrike 2.0-schuim, zonder plaat. Hij past bij neutrale lopers met normale tot smalle voeten die één schoen willen voor dagelijkse kilometers en snellere trainingen, en die weinig hulp bij stabiliteit nodig hebben.
Sterke punten
- Licht voor een trainer voor elke dag: 236 g in een herenmaat US 9
- Snel bij tempo en hoger tempo
- Veelzijdig van rustige runs tot baantrainingen
- Sterke grip op nat in het lab van RunRepeat: 0,69 tegenover 0,53
- Zeer goed ademend bovenwerk in de test van RunRepeat
Zwakke punten
- Smal middenvoet en pasvorm met weinig volume
- Weinig stabiliteit voor lopers die naar binnen rollen
- Tong zonder zijflappen die kan verschuiven
- Niet zacht genoeg voor lange, langzame dagen
Voor wie hij past
- Je loopstijl is neutraal
- Je wilt één lichte schoen voor de meeste runs
- Je voeten zijn normaal tot smal
- Je houdt van een hogere drop
Wie hem moet overslaan
- Je voet rolt duidelijk naar binnen
- Je voorvoet is breed of hoog van volume
- Je wilt een zachte trainer met maximale demping
- Je landt hard op je hiel
Schoenprofiel
Waar de Adizero SL 2 zit tussen de 395 schoenen in onze catalogus.
| As | Adizero SL 2 |
|---|---|
| Demping | 18 |
| Lichtheid | 72 |
| Stabiliteit | 30 |
| Drop | 82 |
| Reactiviteit | 20 |
Fig. 1 · Zo lees je het. Elke as loopt van 0 in het midden tot 100 aan de rand. Demping, lichtheid en drop zijn de plek van de schoen in de catalogus op basis van vermelde waarden; stabiliteit en reactiviteit zijn gescoord op basis van het type ondersteuning, de plaat, de rocker en het beoogde gebruik. De stippellijn in grijs is de mediaan van de catalogus. Bron: Strideprint-catalogus (cat).
Waar hij zit in de catalogus
Gewicht236 g, lichter dan 72% van de schoenen
Drop9 mm, hoger dan 82% van de schoenen
Stack hiel35 mm, lager dan 77% van de schoenen
Stack voorvoet26 mm, lager dan 83% van de schoenen
Hoe hij aanvoelt
Geschreven op basis van 7 gepubliceerde tests. We citeren metingen, geen indrukken die we niet hadden.
Een zachte kern in een stevigere schil. Lightstrike Pro binnenin stevigere Lightstrike 2.0: 36,8 AC in het lab van RunRepeat, voor sommige testers enigszins zacht, voor anderen stevig en vast.
Neutraal, met een smalle hiel. Geen steunsysteem en een hielbasis van 82,4 mm, smaller dan het gemiddelde van 91,1 mm: prima voor neutrale loopstijlen, niet voor voeten die naar binnen rollen.
Sneller naarmate je doorduwt. Energieterugave van 64,3 procent bij de voorvoet en 12,7 N buigkracht: levendig bij hoger tempo, maar geen racer.
Een zachte kern in een stevigere schil. Een Lightstrike Pro-kern over de hele lengte zit in een schil van Lightstrike 2.0, volgens Doctors of Running en Foro Atletismo. RunRepeat mat de tussenzool op 36,8 AC, iets stevigger dan het gemiddelde van 35,5 AC.
Hoe het voelt hangt af van de tester. Doctors of Running noemt hem enigszins zacht en veerkrachtig, en één tester van Running Warehouse voelde de voorvoet laat in een run van 12 mijl doorzakken. OutdoorGearLab beschrijft een stevige, vaste loop die lager aanvoelt dan zijn stack.
Neutraal, met een smalle hiel. Er is geen steunsysteem. Doctors of Running vindt milde geleiding in het midden van de Lightstrike Pro-kern en wat zijdelingse hulp van de afschuining van de hiel, maar een middenvoet dat smaller wordt. RunRepeat mat een hielbasis van 82,4 mm tegenover een gemiddelde van 91,1 mm en geeft stabiliteit 65.
Testers van Running Warehouse vonden hem minder stabiel dan de eerste SL. Voor een neutrale loopstijl is dat vrijheid; voor een voet die naar binnen rolt is het werk.
Sneller naarmate je doorduwt. RunRepeat mat 64,3 procent energieterugave bij de voorvoet, boven het gemiddelde van 61,4 procent, en 56,1 procent bij de hiel, tegenover 48,7 procent bij de eerste SL. OutdoorGearLab voelde de terugave groeien met het tempo, en testers van Running Warehouse vonden hem levendig bij hoger tempo en drempelinspanningen.
Het is geen racer: Doctors of Running noemt hem snel maar niet de snelste in zijn klasse, en Running Shoes Guru kreeg het tempo bij een tempoloop niet gehaald. Hij buigt makkelijk, met 12,7 N in de test van RunRepeat tegenover een gemiddelde van 15,5 N.
Lees meer
Een zachte kern in een stevigere schil. Een Lightstrike Pro-kern over de hele lengte zit in een schil van Lightstrike 2.0, volgens Doctors of Running en Foro Atletismo. RunRepeat mat de tussenzool op 36,8 AC, iets stevigger dan het gemiddelde van 35,5 AC.
Hoe het voelt hangt af van de tester. Doctors of Running noemt hem enigszins zacht en veerkrachtig, en één tester van Running Warehouse voelde de voorvoet laat in een run van 12 mijl doorzakken. OutdoorGearLab beschrijft een stevige, vaste loop die lager aanvoelt dan zijn stack.
Neutraal, met een smalle hiel. Er is geen steunsysteem. Doctors of Running vindt milde geleiding in het midden van de Lightstrike Pro-kern en wat zijdelingse hulp van de afschuining van de hiel, maar een middenvoet dat smaller wordt. RunRepeat mat een hielbasis van 82,4 mm tegenover een gemiddelde van 91,1 mm en geeft stabiliteit 65.
Testers van Running Warehouse vonden hem minder stabiel dan de eerste SL. Voor een neutrale loopstijl is dat vrijheid; voor een voet die naar binnen rolt is het werk.
Sneller naarmate je doorduwt. RunRepeat mat 64,3 procent energieterugave bij de voorvoet, boven het gemiddelde van 61,4 procent, en 56,1 procent bij de hiel, tegenover 48,7 procent bij de eerste SL. OutdoorGearLab voelde de terugave groeien met het tempo, en testers van Running Warehouse vonden hem levendig bij hoger tempo en drempelinspanningen.
Het is geen racer: Doctors of Running noemt hem snel maar niet de snelste in zijn klasse, en Running Shoes Guru kreeg het tempo bij een tempoloop niet gehaald. Hij buigt makkelijk, met 12,7 N in de test van RunRepeat tegenover een gemiddelde van 15,5 N.
Voor welke runs hij is
| Run | Geschiktheid | Waarom | Bron |
|---|---|---|---|
| Rustige runs | Ervoor gemaakt | OutdoorGearLab en Running Shoes Guru vinden hem comfortabel voor elke dag en voor snellere rustige runs. | OutdoorGearLab, Running Shoes Guru |
| Duurlopen | Kan ook | Doctors of Running haalde 10 mijl; meerdere testers van Running Warehouse namen hem niet verder dan enkele cijfers. | Doctors of Running, Running Warehouse |
| Tempotraining | Ervoor gemaakt | Zijn sterkste gebruik voor Doctors of Running, Running Warehouse en RunRepeat. | RunRepeat, Doctors of Running, Running Warehouse |
| Intervaltraining | Ervoor gemaakt | RunRepeat en Running Warehouse gebruikten hem op de baan; Doctors of Running vindt hem prima, al is hij niet de lichtste optie. | RunRepeat, Doctors of Running, Running Warehouse |
| Halve marathon (wedstrijd) | Kan ook | Foro Atletismo raadt hem aan voor wedstrijden tot de halve marathon; RunRepeat ziet een racer voor beginners. | RunRepeat, Foro Atletismo |
| Marathon (wedstrijd) | Niet ervoor | RTINGS geeft hem 5,8 voor racen op de marathon, en i-run verwijst marathonlopers naar een model van adidas met meer demping. | RTINGS, i-run |
| Wandelen | Kan ook | Doctors of Running vindt hem maar enigszins geschikt voor wandelen en staan. | Doctors of Running |
Bron: OutdoorGearLab, Running Shoes Guru, Doctors of Running, Running Warehouse, RunRepeat, Foro Atletismo, RTINGS, i-run
Wat de tests zeggen
De gepubliceerde reviews zijn het erover eens dat de SL 2 een lichte, neutrale trainer is die bij hoger tempo tot leven komt, met weinig ingebouwde stabiliteit. Ze verschillen van mening over hoe zacht hij voelt, hoe ruim de voorvoet is en hoe lang de buitenzool meegaat.
| Test | Type | Onze lezing | In één zin | Bron |
|---|---|---|---|---|
| RunRepeat | Lab | Positief | RunRepeat geeft hem 85 op 100 en noemt hem een waardig vervolg op de eerste SL, maar wijst op de stabiliteit en de buitenzool. | Lees |
| Doctors of Running | Review | Positief | Doctors of Running geeft B+ voor pasvorm en B+ tot A min voor prestaties: een veerkrachtige, lichte trainer die stabiel genoeg blijft. | Lees |
| OutdoorGearLab | Review | Positief | OutdoorGearLab ziet een lichte, veelzijdige schoen voor elke dag met meer pit dan zijn klasse, geremd door een smalle pasvorm en beperkte stabiliteit. | Lees |
| Running Shoes Guru | Review | Wisselend | Running Shoes Guru vindt hem gemiddeld tot goed: comfortabel en goed gebouwd, maar niets springt eruit. | Lees |
| Running Warehouse | Review | Positief | Testers van Running Warehouse waarderen hem hoog voor snelheidswerk en comfort en noemen hem een betere hardloopschoen dan het origineel. | Lees |
| Foro Atletismo | Review | Wisselend | Foro Atletismo houdt van een snelle, wendbare schoen met veel betere demping, maar vindt de pasvorm smal en het bovenwerk weinig comfortabel. | Lees |
Ze zijn het eens
- Licht en snelRunRepeat, Doctors of Running, OutdoorGearLab en Running Warehouse noemen allemaal het lage gewicht en de pit bij hoger tempo.
- Neutraal, met weinig steunRunRepeat, Doctors of Running en OutdoorGearLab beschrijven allemaal een neutrale schoen met beperkte stabiliteit, en testers van Running Warehouse vonden hem minder stabiel dan de eerste SL.
- Veelzijdig bij verschillende tempo’sRunRepeat, OutdoorGearLab en Doctors of Running gebruikten hem voor alles van gestage kilometers tot tempo en baanwerk.
Ze verschillen
- Zacht of stevig?Testers van Running Warehouse vonden de tussenzool zacht en soms papperig, en Doctors of Running noemt hem enigszins zacht. OutdoorGearLab beschrijft een stevige, vaste loop, en Running Shoes Guru een middelmatig gevoel dat niet zacht is. RunRepeat mat 36,8 AC, iets stevigger dan gemiddeld.
- Ruim of smal?RunRepeat noemt een ruime pasvorm onder de pluspunten. Doctors of Running, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru en Foro Atletismo beschrijven allemaal een strakke of smalle pasvorm, vooral bij het middenvoet.
- Hoe lang gaat de buitenzool mee?RunRepeat noemt de duurzaamheid van de buitenzool een nadeel, met een diepere deuk dan de eerste SL in de slijtagetest. Doctors of Running, Running Shoes Guru en OutdoorGearLab zagen weinig of geen slijtage, en Foro Atletismo verwacht ongeveer 750 km.
Hoe hij is gebouwd
Een eenvoudige trainersopbouw: een Lightstrike Pro-kern omhuld door Lightstrike 2.0, geen plaat, een engineered-mesh bovenwerk met een dikke tong zonder zijflappen en een buitenzool van rubber dat geen Continental is.
Een Lightstrike Pro-kern in Lightstrike 2.0, geen plaat, een zeer goed ademende mesh met een tong van 12,7 mm en een rubberen buitenzool van 3,6 mm.
| # | Onderdeel | Maat |
|---|---|---|
| 1 | BovenwerkEngineered mesh | Ademend vermogen 5 / 5 |
| 2 | Tong | 12,7 mm |
| 3 | Hiel | Stijfheid 2 / 5 |
| 4 | TussenzoolLightstrike Pro en Lightstrike 2.0 | Hardheid 36,8 AC |
| 5 | Plaat | – |
| 6 | Binnenzool | 3,4 mm |
| 7 | Buitenzool | 3,6 mm |
Fig. 3 · Zijprofiel. Stackhoogtes op schaal (vermeld: 35 mm hiel, 26 mm voorvoet; gemeten: 3,6 mm buitenzool); de verdeling tussen de twee schuimlagen is niet gemeten en op halve hoogte getekend. Gestippeld: binnenzool, verborgen. Bronnen: RunRepeat, Doctors of Running, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru, Foro Atletismo, i-run.
Bovenwerk. Een engineered mesh die in de test van RunRepeat 5 op 5 scoorde voor ademend vermogen, tegenover een gemiddelde van 3,6, en die OutdoorGearLab zeer goed ademend vond. Doctors of Running voelde hem wat dik en warm, met een licht schurende voering, en Running Shoes Guru raadt af om zonder sokken te lopen.
Tong. Gewatteerd en zonder zijflappen. RunRepeat mat 12,7 mm vulling, tegenover een gemiddelde van 5,8 mm en 4,1 mm bij de eerste SL. Bij Doctors of Running schoof hij weg bij snelle bochten.
Hiel. Een buigzame hielkap, door RunRepeat beoordeeld met 2 op 5 voor stijfheid, in een royaal gewatteerde rand volgens Doctors of Running.
Tussenzool. Een Lightstrike Pro-kern over de hele lengte, omhuld door Lightstrike 2.0, terwijl de eerste SL alleen een stuk Lightstrike Pro in de voorvoet had. Foro Atletismo merkt een zijdelingse groef op die het schuim helpt buigen.
Plaat. Geen enkele plaat, volgens OutdoorGearLab en Running Shoes Guru.
Binnenzool. Dun, 3,4 mm tegenover een gemiddelde van 4,4 mm in het lab van RunRepeat. i-run noemt hem niet uitneembaar.
Buitenzool. Rubber, maar niet de Continental-verbinding van de topmodellen van adidas, volgens RunRepeat en Running Shoes Guru. RunRepeat mat 3,6 mm dikte en een tractiescore op nat van 0,69 tegenover een gemiddelde van 0,53; Foro Atletismo vond dat hij kan slippen op gladde natte ondergronden.
Lees meer
Een eenvoudige trainersopbouw: een Lightstrike Pro-kern omhuld door Lightstrike 2.0, geen plaat, een engineered-mesh bovenwerk met een dikke tong zonder zijflappen en een buitenzool van rubber dat geen Continental is.
1. Bovenwerk. Een engineered mesh die in de test van RunRepeat 5 op 5 scoorde voor ademend vermogen, tegenover een gemiddelde van 3,6, en die OutdoorGearLab zeer goed ademend vond. Doctors of Running voelde hem wat dik en warm, met een licht schurende voering, en Running Shoes Guru raadt af om zonder sokken te lopen.
2. Tong. Gewatteerd en zonder zijflappen. RunRepeat mat 12,7 mm vulling, tegenover een gemiddelde van 5,8 mm en 4,1 mm bij de eerste SL. Bij Doctors of Running schoof hij weg bij snelle bochten.
3. Hiel. Een buigzame hielkap, door RunRepeat beoordeeld met 2 op 5 voor stijfheid, in een royaal gewatteerde rand volgens Doctors of Running.
4. Tussenzool. Een Lightstrike Pro-kern over de hele lengte, omhuld door Lightstrike 2.0, terwijl de eerste SL alleen een stuk Lightstrike Pro in de voorvoet had. Foro Atletismo merkt een zijdelingse groef op die het schuim helpt buigen.
5. Plaat. Geen enkele plaat, volgens OutdoorGearLab en Running Shoes Guru.
6. Binnenzool. Dun, 3,4 mm tegenover een gemiddelde van 4,4 mm in het lab van RunRepeat. i-run noemt hem niet uitneembaar.
7. Buitenzool. Rubber, maar niet de Continental-verbinding van de topmodellen van adidas, volgens RunRepeat en Running Shoes Guru. RunRepeat mat 3,6 mm dikte en een tractiescore op nat van 0,69 tegenover een gemiddelde van 0,53; Foro Atletismo vond dat hij kan slippen op gladde natte ondergronden.
Duurzaamheid. Gemengde signalen. RunRepeat mat een deuk van 1,1 mm in de slijtagetest, gemiddeld maar dieper dan de 0,7 mm van de eerste SL, en gaf de mesh bij de teenbox 1 op 5, tegenover 5 op 5 voor de hielvulling. Doctors of Running zag na ongeveer 40 mijl geen slijtage, Running Shoes Guru weinig na 55 mijl, en Foro Atletismo verwacht ongeveer 750 km.
Duurzaamheid. Gemengde signalen. RunRepeat mat een deuk van 1,1 mm in de slijtagetest, gemiddeld maar dieper dan de 0,7 mm van de eerste SL, en gaf de mesh bij de teenbox 1 op 5, tegenover 5 op 5 voor de hielvulling. Doctors of Running zag na ongeveer 40 mijl geen slijtage, Running Shoes Guru weinig na 55 mijl, en Foro Atletismo verwacht ongeveer 750 km.
Specificaties, vermeld en gemeten
Elk cijfer heeft zijn bron.
Drop, mm
Hielstack, mm
Gewicht (heren), g
| Specificatie | Vermeld | Gemeten |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack hiel |
|
|
| Stack voorvoet |
| – |
| Gewicht, US M9 |
|
|
| Ondersteuning |
| – |
| Plaat |
| – |
| Ondergrond |
| – |
| Jaar van uitgave |
| – |
Fig. 4 · Vermeld versus gemeten. Balken beginnen bij nul. Bronnen: RunRepeat, Doctors of Running, i-run, Foro Atletismo, RTINGS, OutdoorGearLab.
Labmetingen
| Specificatie | Gemeten |
|---|---|
| Hardheid tussenzool |
|
| Energieterugave |
|
| Torsiestijfheid |
|
| Stijfheid hielkap |
|
| Tractiecoëfficiënt |
|
| Ademend vermogen |
|
| Specificatie | Gemeten |
|---|---|
| Breedte teenbox |
|
| Hoogte teenbox |
|
| Dikte buitenzool |
|
| Dikte binnenzool |
|
| Dikte tong |
|
| Buigkracht |
|
Maat en pasvorm
De meeste testers houden zich aan valt normaal, maar de lezers van RunRepeat en Foro Atletismo raden een maat groter aan bij een strakke voet.
Lengte
Wisselende meldingen
Breedtes
standaard en breed
Ruimte voor de tenen
Taps bij de tenen. RunRepeat mat 71,7 mm bij de grote teen tegenover een gemiddelde van 73,2 mm en 26,2 mm hoogte tegenover 27,0 mm. Doctors of Running vond dat de teenbescherming de teenbox smaller maakt, en Running Shoes Guru vond hem krap.
RunRepeat, Doctors of Running, Running Shoes Guru
Volledige maatnotities van testers
Doctors of Running, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru en Running Warehouse vonden hem allemaal valt normaal in de lengte. De lezersstem van RunRepeat, met 397 reacties, zegt dat hij een halve maat klein valt, en Foro Atletismo stelt een halve maat groter voor voor training, of een hele maat als je voorvoet krap zit.
De breedte is het echte probleem: het middenvoet is smal voor OutdoorGearLab en iets strak voor Doctors of Running. RunRepeat en OutdoorGearLab noemen een brede versie, en OutdoorGearLab stelt voor beide uit te proberen.
Zit je tussen twee maten of heb je een brede voorvoet, pas hem dan eerst voordat je kiest.
RunRepeat, Doctors of Running, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru, Running Warehouse, Foro Atletismo
Vs Adizero SL
Een zachtere, veerkrachtigere tweede versie: Lightstrike Pro loopt nu over de hele lengte van de schoen, het bovenwerk is lichter, en de loop levert iets in aan stevigheid en stabiliteit van de eerste SL.
Hou de eerste Adizero SL als je hield van de stevigere, dichtere en stabielere loop, of hem gebruikte voor krachttraining en cross-training: testers van Running Warehouse gaven daar de voorkeur aan hem. Stap over op de SL 2 als je vooral loopt en meer veerkracht bij snelheid wilt.
Versiegeschiedenis: Adizero SL tot Adizero SL 2
Lightstrike Pro over de hele lengte. De eerste SL had een klein stuk Lightstrike Pro in de voorvoet; de SL 2 heeft een kern over de hele lengte, volgens RunRepeat en Doctors of Running. (RunRepeat, Doctors of Running)
Meer veerkracht. RunRepeat mat de energieterugave bij de hiel omhoog van 48,7 naar 56,1 procent, en Doctors of Running vond hem merkbaar veerkrachtiger. (RunRepeat, Doctors of Running)
Hoger, of niet?. Doctors of Running en Foro Atletismo melden een hogere stack, ongeveer 3 mm meer volgens Foro Atletismo, terwijl RunRepeat bij beide versies dezelfde hiel van 34,9 mm mat. (RunRepeat, Doctors of Running, Foro Atletismo)
Lichtere, dikkere tong. Foro Atletismo schatte hem ongeveer 4 g lichter. RunRepeat mat een tong die drie keer zo dik is gewatteerd, wat het onnodig vindt. (RunRepeat, Foro Atletismo)
Minder stabiel, minder duurzame buitenzool. Testers van Running Warehouse vonden de eerste SL steviger en stabieler. RunRepeat mat een zachtere buitenzool die minder slijtvast is. (RunRepeat, Running Warehouse)
Alternatieven vergeleken
Elk lost één ding op dat de Adizero SL 2 niet doet.
Adidas Adizero SL 2 | Adidas Adizero Evo SL | Adidas Adizero Boston 13 | Hoka Mach 7 | Saucony Ride 19 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Kies hem voor | Deze pagina | Sneller | Meer demping | Lagere drop | Stabieler |
| Drop | 9 mm | 7 mm | 7 mm | 5 mm | 8 mm |
| Stack hiel | 35 mm | 37 mm | 37 mm | 37 mm | 38 mm |
| Gewicht | 236 g | 230 g | 255 g | 241 g | 255 g |
| Ondersteuning | Neutraal | Neutraal | Neutraal | Neutraal | Neutraal |
Vragen die hardlopers stellen
Heeft de Adidas Adizero SL 2 een carbonplaat?
Nee. De Adizero SL 2 heeft geen carbonplaat en geen enkele plaat, volgens OutdoorGearLab en Running Shoes Guru. Zijn snelheid komt van een Lightstrike Pro-kern over de hele lengte in stevigere Lightstrike 2.0-schuim, waarvoor RunRepeat 64,3 procent energieterugave bij de voorvoet mat.
Valt de Adizero SL 2 normaal qua maat?
In de lengte grotendeels wel: Doctors of Running, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru en Running Warehouse zeggen allemaal valt normaal. De 397 lezersstemmen van RunRepeat zeggen een halve maat klein, en Foro Atletismo stelt een halve maat groter voor bij een strakke voorvoet. De pasvorm is smal bij het middenvoet, dus pas hem als je tussen twee maten zit.
Wat is de drop van de Adizero SL 2?
De Adizero SL 2 heeft een drop van 9 mm, het cijfer van adidas zoals doorgegeven door RunRepeat, met een hiel van 35 mm en een voorvoet van 26 mm. Doctors of Running en i-run noemen 10 mm, en de labs wijken af: RunRepeat mat 8,2 mm, RTINGS 10,1 mm. In beide gevallen is het een hogere drop dan bij de meeste neutrale wegschoenen.
Is de Adizero SL 2 goed voor een marathon?
Als trainingsschoen wel; als marathonracer niet echt. RTINGS geeft hem 5,8 voor racen op de marathon tegenover 6,7 voor 5 en 10 km, Foro Atletismo raadt hem aan voor wedstrijden tot de halve marathon, en i-run verwijst marathonlopers naar een model van adidas met meer demping.
Adizero SL 2 of Adizero Evo SL?
De Evo SL is de snellere, lichtere optie: 230 g in onze catalogus tegenover 236 g, en RunRepeat verwijst lopers die een tussenzool van alleen Lightstrike Pro willen ernaartoe. De SL 2 houdt een stevigere Lightstrike 2.0-schil om zijn Lightstrike Pro-kern en een hogere drop, 9 mm tegenover 7 mm.
Is er een brede Adizero SL 2?
Ja. RunRepeat en OutdoorGearLab noemen allebei normale en brede versies. Gezien het smalle middenvoet dat OutdoorGearLab en Doctors of Running beschrijven, kunnen lopers met brede voeten de brede versie passen, zoals OutdoorGearLab voorstelt.
Is de Adizero SL 2 goed voor zwaardere lopers?
Meestal niet de eerste keus. RunRepeat verwijst zwaardere lopers die veel demping willen naar andere schoenen, OutdoorGearLab merkt op dat zwaardere lopers hem misschien wat zacht vinden, en i-run noemt hem voor lopers onder 85 kg. Een trainer met meer demping en stabiliteit is vaak een veiligere schoen voor elke dag.
Bronnen
- RunRepeat, adidas Adizero SL2 lab review (Carlos Sánchez, updated February 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Doctors of Running, Adidas Adizero SL 2 Review (Matt Klein, July 2024). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- RTINGS, adidas Adizero SL2 running shoe review (November 2025). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- OutdoorGearLab, adidas Adizero SL2 review (Nathaniel Bailey, January 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Running Shoes Guru, Adidas adizero SL 2 review (Larry Lam, September 2024). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Running Warehouse, adidas adizero SL 2 review (June 2024). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Foro Atletismo, adidas Adizero SL 2 (Jónatan Simón, February 2025). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- i-run, adidas Adizero SL2 men’s. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- runningwarehouse.com · Stack voorvoet, Gewicht, US M9, Ondersteuning en Plaat, vermeld
- i-run.fr · Ondergrond, vermeld
- cat: Strideprint-catalogus, 395 schoenen
Zo beoordelen we. We lezen gepubliceerde tests, pagina’s van merken en winkels en labmetingen, vergelijken de cijfers en melden waar ze niet overeenkomen. We hebben deze schoen zelf niet getest. Laatst bijgewerkt op 13 oktober 2026.



