
Adidas Adizero SL 2 test
En lett dagligsko med Lightstrike Pro-kjerne i full lengde og uten plate. Testerne liker farten og er uenige om hvor myk den er og hvor mye plass den gir tærne.
- Drop
- 9 mm
- Hælstack
- 35 mm
- Forfot
- 26 mm
- Vekt
- 236 g
- Støtte
- Nøytral
- Plate
- Ingen
Vår dom
Lett, rask, litt tett.
Adizero SL 2 er en lett, nøytral treningssko som pakker en Lightstrike Pro-kjerne i full lengde inn i fastere Lightstrike 2.0-skum, uten plate. Den passer nøytrale løpere med normale til smale føtter som vil ha én sko til daglige mil og raskere økter, og som trenger lite hjelp med stabilitet.
Sterke sider
- Lett for en dagligsko: 236 g i herre US 9
- Rask i tempo og høyere tempo
- Allsidig fra rolige turer til baneøkter
- Godt grep på vått i RunRepeats laboratorium: 0,69 mot 0,53
- Svært pustende overdel i RunRepeats test
Svake sider
- Smal midtfot og passform med lavt volum
- Lite stabilitet for løpere som ruller innover
- Tunge uten sidefester som kan gli
- Ikke plysjet nok til lange, rolige dager
Hvem den passer for
- Løpesteget ditt er nøytralt
- Du vil ha én lett sko til de fleste turene
- Føttene dine er normale til smale
- Du liker høyere drop
Hvem bør hoppe over den
- Foten din ruller tydelig innover
- Forfoten din er bred eller har høyt volum
- Du vil ha en plysjet treningssko med maksimal demping
- Du lander hardt på hælen
Skoprofil
Hvor Adizero SL 2 ligger blant de 395 skoene i katalogen vår.
| Akse | Adizero SL 2 |
|---|---|
| Demping | 18 |
| Letthet | 72 |
| Stabilitet | 30 |
| Drop | 82 |
| Respons | 20 |
Fig. 1 · Slik leser du den. Hver akse går fra 0 i midten til 100 ytterst. Demping, letthet og drop er skoens plassering i katalogen ut fra oppgitte tall. Stabilitet og respons er skåret ut fra støttetype, plate, rocker og tiltenkt bruk. Den prikkede grå linjen er medianen i katalogen. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).
Hvor den ligger i katalogen
Vekt236 g, lettere enn 72 % av skoene
Drop9 mm, høyere enn 82 % av skoene
Hælstack35 mm, lavere enn 77 % av skoene
Forfotstack26 mm, lavere enn 83 % av skoene
Slik føles den
Skrevet ut fra 7 publiserte tester. Vi siterer målinger, ikke inntrykk vi ikke har hatt.
En myk kjerne i et fastere skall. Lightstrike Pro inne i fastere Lightstrike 2.0: 36,8 AC i RunRepeats laboratorium, mildt myk for noen testere, fast og plantet for andre.
Nøytral, med smal hæl. Ikke noe støttesystem og en hælbase på 82,4 mm, smalere enn gjennomsnittet på 91,1 mm: fint for nøytrale løpesteg, ikke for føtter som ruller innover.
Raskere jo mer du presser. Energitilbakeføring i forfoten på 64,3 prosent og 12,7 N bøyekraft: livlig i høyere tempo, men ikke en konkurransesko.
En myk kjerne i et fastere skall. En Lightstrike Pro-kjerne i full lengde sitter inne i et skall av Lightstrike 2.0, ifølge Doctors of Running og Foro Atletismo. RunRepeat målte mellomsålen til 36,8 AC, litt fastere enn gjennomsnittet på 35,5 AC.
Hvordan den føles, avhenger av testeren. Doctors of Running kaller den mildt myk og spenstig, og en tester hos Running Warehouse kjente at forfoten bunnet ut sent i en tur på 12 miles (ca. 19 km). OutdoorGearLab beskriver en fast, plantet gange som føles lavere enn stacken.
Nøytral, med smal hæl. Det finnes ikke noe støttesystem. Doctors of Running finner mild sentral føring fra Lightstrike Pro-kjernen og noe lateral hjelp fra hælskråningen, men en midtfot som smalner. RunRepeat målte en hælbase på 82,4 mm mot et gjennomsnitt på 91,1 mm og gir stabiliteten 65.
Testerne hos Running Warehouse fant den mindre stabil enn den første SL. For et nøytralt løpesteg er det frihet. For en fot som ruller innover, er det arbeid.
Raskere jo mer du presser. RunRepeat målte 64,3 prosent energitilbakeføring i forfoten, over gjennomsnittet på 61,4 prosent, og 56,1 prosent i hælen, opp fra 48,7 prosent på den første SL. OutdoorGearLab kjente at tilbakeføringen økte med farten, og testerne hos Running Warehouse fant den livlig i høyere tempo og på terskelnivå.
Den er ikke en konkurransesko: Doctors of Running kaller den rask, men ikke den raskeste i klassen, og Running Shoes Guru slet med å holde tempo på en tempotur. Den bøyer seg lett, med 12,7 N i RunRepeats test mot et gjennomsnitt på 15,5 N.
Les mer
En myk kjerne i et fastere skall. En Lightstrike Pro-kjerne i full lengde sitter inne i et skall av Lightstrike 2.0, ifølge Doctors of Running og Foro Atletismo. RunRepeat målte mellomsålen til 36,8 AC, litt fastere enn gjennomsnittet på 35,5 AC.
Hvordan den føles, avhenger av testeren. Doctors of Running kaller den mildt myk og spenstig, og en tester hos Running Warehouse kjente at forfoten bunnet ut sent i en tur på 12 miles (ca. 19 km). OutdoorGearLab beskriver en fast, plantet gange som føles lavere enn stacken.
Nøytral, med smal hæl. Det finnes ikke noe støttesystem. Doctors of Running finner mild sentral føring fra Lightstrike Pro-kjernen og noe lateral hjelp fra hælskråningen, men en midtfot som smalner. RunRepeat målte en hælbase på 82,4 mm mot et gjennomsnitt på 91,1 mm og gir stabiliteten 65.
Testerne hos Running Warehouse fant den mindre stabil enn den første SL. For et nøytralt løpesteg er det frihet. For en fot som ruller innover, er det arbeid.
Raskere jo mer du presser. RunRepeat målte 64,3 prosent energitilbakeføring i forfoten, over gjennomsnittet på 61,4 prosent, og 56,1 prosent i hælen, opp fra 48,7 prosent på den første SL. OutdoorGearLab kjente at tilbakeføringen økte med farten, og testerne hos Running Warehouse fant den livlig i høyere tempo og på terskelnivå.
Den er ikke en konkurransesko: Doctors of Running kaller den rask, men ikke den raskeste i klassen, og Running Shoes Guru slet med å holde tempo på en tempotur. Den bøyer seg lett, med 12,7 N i RunRepeats test mot et gjennomsnitt på 15,5 N.
Hvilke økter den er til
| Økt | Egnethet | Hvorfor | Kilde |
|---|---|---|---|
| Rolige turer | Laget for det | OutdoorGearLab og Running Shoes Guru synes den er behagelig til hverdagsturer og raskere rolige turer. | OutdoorGearLab, Running Shoes Guru |
| Langturer | Funker | Doctors of Running klarte 10 miles (ca. 16 km). Flere testere hos Running Warehouse ville ikke ta den lenger enn ett siffer. | Doctors of Running, Running Warehouse |
| Tempotrening | Laget for det | Det sterkeste bruksområdet for Doctors of Running, Running Warehouse og RunRepeat. | RunRepeat, Doctors of Running, Running Warehouse |
| Intervaller | Laget for det | RunRepeat og Running Warehouse brukte den på bane. Doctors of Running synes den er fin, om ikke det letteste alternativet. | RunRepeat, Doctors of Running, Running Warehouse |
| Halvmaraton | Funker | Foro Atletismo anbefaler den til løp opp til halvmaraton. RunRepeat ser den som en konkurransesko for nybegynnere. | RunRepeat, Foro Atletismo |
| Maraton | Ikke til det | RTINGS gir den 5,8 for konkurranse på maraton, og i-run viser maratonløpere til en mer dempet adidas-modell. | RTINGS, i-run |
| Gåing | Funker | Doctors of Running vurderer den bare som noenlunde egnet til gåing og stående arbeid. | Doctors of Running |
Kilde: OutdoorGearLab, Running Shoes Guru, Doctors of Running, Running Warehouse, RunRepeat, Foro Atletismo, RTINGS, i-run
Hva testene sier
Publiserte tester er enige om at SL 2 er en lett, nøytral treningssko som våkner til liv i raskere tempo, med lite innebygd stabilitet. De er uenige om hvor myk den føles, hvor romslig forfoten er og hvor lenge yttersålen vil holde.
| Test | Type | Vår lesning | I én setning | Kilde |
|---|---|---|---|---|
| RunRepeat | Lab | Positiv | RunRepeat gir den 85 av 100 og kaller den en verdig oppfølger til den første SL, men peker på stabiliteten og yttersålen. | Les |
| Doctors of Running | Anmeldelse | Positiv | Doctors of Running gir B+ for passform og B+ til A minus for ytelse: en spenstig, lett treningssko som holder seg stabil nok. | Les |
| OutdoorGearLab | Anmeldelse | Positiv | OutdoorGearLab ser en lett, allsidig hverdagssko med mer driv enn klassen sin, holdt tilbake av en smal passform og begrenset stabilitet. | Les |
| Running Shoes Guru | Anmeldelse | Blandet | Running Shoes Guru synes den er gjennomsnittlig til god: behagelig og godt bygget, men ingenting skiller seg ut. | Les |
| Running Warehouse | Anmeldelse | Positiv | Testerne hos Running Warehouse gir den høy score for fartsarbeid og komfort, og kaller den en bedre løpesko enn originalen. | Les |
| Foro Atletismo | Anmeldelse | Blandet | Foro Atletismo liker en rask, smidig sko med mye bedre demping, men synes passformen er smal og overdelen mangler komfort. | Les |
De er enige
- Lett og raskRunRepeat, Doctors of Running, OutdoorGearLab og Running Warehouse trekker alle frem den lave vekten og farten i høyere tempo.
- Nøytral, med lite støtteRunRepeat, Doctors of Running og OutdoorGearLab beskriver alle en nøytral sko med begrenset stabilitet, og testerne hos Running Warehouse fant den mindre stabil enn den første SL.
- Allsidig på tvers av tempoRunRepeat, OutdoorGearLab og Doctors of Running brukte den til alt fra jevne mil til tempo og baneøkter.
De er uenige
- Myk eller fast?Testerne hos Running Warehouse fant mellomsålen myk og til tider grøtete, og Doctors of Running kaller den mildt myk. OutdoorGearLab beskriver en fast, plantet gange, og Running Shoes Guru en middels følelse som ikke er plysjete. RunRepeat målte 36,8 AC, litt fastere enn gjennomsnittet.
- Romslig eller smal?RunRepeat oppgir en romslig passform blant fordelene. Doctors of Running, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru og Foro Atletismo beskriver alle en tett eller smal passform, særlig i midtfoten.
- Hvor lenge holder yttersålen?RunRepeat oppgir yttersålens slitestyrke som en ulempe, med en dypere fordypning enn den første SL i slitetesten. Doctors of Running, Running Shoes Guru og OutdoorGearLab så lite eller ingen slitasje, og Foro Atletismo regner med rundt 750 km.
Slik er den bygget
En enkel treningsskokonstruksjon: en Lightstrike Pro-kjerne pakket inn i Lightstrike 2.0, ingen plate, en engineered mesh-overdel med tykk tunge uten sidefester og en gummiyttersåle som ikke er Continental.
En Lightstrike Pro-kjerne inne i Lightstrike 2.0, ingen plate, et svært pustende mesh med en 12,7 mm tunge og en 3,6 mm gummiyttersåle.
| # | Del | Mål |
|---|---|---|
| 1 | OverdelEngineered mesh | Pustbarhet 5 / 5 |
| 2 | Tunge | 12,7 mm |
| 3 | Hæl | Stivhet 2 / 5 |
| 4 | MellomsåleLightstrike Pro og Lightstrike 2.0 | Hardhet 36,8 AC |
| 5 | Plate | – |
| 6 | Innersåle | 3,4 mm |
| 7 | Yttersåle | 3,6 mm |
Fig. 3 · Sideprofil. Stackhøyder i målestokk (oppgitt: 35 mm hæl, 26 mm forfot; målt: 3,6 mm yttersåle). Fordelingen mellom de to skumlagene er ikke målt og er tegnet på midten. Stiplet: innersåle, skjult. Kilder: RunRepeat, Doctors of Running, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru, Foro Atletismo, i-run.
Overdel. Et engineered mesh som fikk 5 av 5 for pustbarhet i RunRepeats test, mot et gjennomsnitt på 3,6, og som OutdoorGearLab fant svært pustende. Doctors of Running synes det er litt tykt og varmt, med et lett skrapende fôr, og Running Shoes Guru fraråder å løpe uten sokker.
Tunge. Polstret og uten sidefester. RunRepeat målte 12,7 mm polstring, mot et gjennomsnitt på 5,8 mm og opp fra 4,1 mm på den første SL. Doctors of Running opplevde at den gled i raske svinger.
Hæl. En fleksibel hælkappe, gitt 2 av 5 for stivhet av RunRepeat, inne i en rikelig polstret krage ifølge Doctors of Running.
Mellomsåle. En Lightstrike Pro-kjerne i full lengde omsluttet av Lightstrike 2.0, der den første SL bare hadde en forfotbit av Lightstrike Pro. Foro Atletismo bemerker en lateral rille som hjelper skummet å bøye seg.
Plate. Ingen plate av noe slag, ifølge OutdoorGearLab og Running Shoes Guru.
Innersåle. Tynn, 3,4 mm mot et gjennomsnitt på 4,4 mm i RunRepeats laboratorium. i-run oppgir at den ikke kan tas ut.
Yttersåle. Gummi, men ikke Continental-blandingen fra adidas’ toppmodeller, ifølge RunRepeat og Running Shoes Guru. RunRepeat målte 3,6 mm tykkelse og 0,69 i grep på vått mot et gjennomsnitt på 0,53. Foro Atletismo fant at den kan gli på glatte våte flater.
Les mer
En enkel treningsskokonstruksjon: en Lightstrike Pro-kjerne pakket inn i Lightstrike 2.0, ingen plate, en engineered mesh-overdel med tykk tunge uten sidefester og en gummiyttersåle som ikke er Continental.
1. Overdel. Et engineered mesh som fikk 5 av 5 for pustbarhet i RunRepeats test, mot et gjennomsnitt på 3,6, og som OutdoorGearLab fant svært pustende. Doctors of Running synes det er litt tykt og varmt, med et lett skrapende fôr, og Running Shoes Guru fraråder å løpe uten sokker.
2. Tunge. Polstret og uten sidefester. RunRepeat målte 12,7 mm polstring, mot et gjennomsnitt på 5,8 mm og opp fra 4,1 mm på den første SL. Doctors of Running opplevde at den gled i raske svinger.
3. Hæl. En fleksibel hælkappe, gitt 2 av 5 for stivhet av RunRepeat, inne i en rikelig polstret krage ifølge Doctors of Running.
4. Mellomsåle. En Lightstrike Pro-kjerne i full lengde omsluttet av Lightstrike 2.0, der den første SL bare hadde en forfotbit av Lightstrike Pro. Foro Atletismo bemerker en lateral rille som hjelper skummet å bøye seg.
5. Plate. Ingen plate av noe slag, ifølge OutdoorGearLab og Running Shoes Guru.
6. Innersåle. Tynn, 3,4 mm mot et gjennomsnitt på 4,4 mm i RunRepeats laboratorium. i-run oppgir at den ikke kan tas ut.
7. Yttersåle. Gummi, men ikke Continental-blandingen fra adidas’ toppmodeller, ifølge RunRepeat og Running Shoes Guru. RunRepeat målte 3,6 mm tykkelse og 0,69 i grep på vått mot et gjennomsnitt på 0,53. Foro Atletismo fant at den kan gli på glatte våte flater.
Slitestyrke. Blandede signaler. RunRepeat målte en fordypning på 1,1 mm i slitetesten, gjennomsnittlig, men dypere enn 0,7 mm på den første SL, og ga mesh i tåboksen 1 av 5, mot 5 av 5 for hælpolstringen. Doctors of Running så ingen slitasje etter rundt 40 miles (ca. 64 km), Running Shoes Guru lite etter 55 miles (ca. 88 km), og Foro Atletismo regner med rundt 750 km.
Slitestyrke. Blandede signaler. RunRepeat målte en fordypning på 1,1 mm i slitetesten, gjennomsnittlig, men dypere enn 0,7 mm på den første SL, og ga mesh i tåboksen 1 av 5, mot 5 av 5 for hælpolstringen. Doctors of Running så ingen slitasje etter rundt 40 miles (ca. 64 km), Running Shoes Guru lite etter 55 miles (ca. 88 km), og Foro Atletismo regner med rundt 750 km.
Spesifikasjoner, oppgitt og målt
Hvert tall har sin kilde.
Drop, mm
Hælhøyde (stack), mm
Vekt (herre), g
| Spesifikasjon | Oppgitt | Målt |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Hælstack |
|
|
| Forfotstack |
| – |
| Vekt, US M9 |
|
|
| Støtte |
| – |
| Plate |
| – |
| Underlag |
| – |
| Lanseringsår |
| – |
Fig. 4 · Oppgitt mot målt. Søylene starter på null. Kilder: RunRepeat, Doctors of Running, i-run, Foro Atletismo, RTINGS, OutdoorGearLab.
Labmålinger
| Spesifikasjon | Målt |
|---|---|
| Mellomsålens hardhet |
|
| Energitilbakeføring |
|
| Torsjonsstivhet |
|
| Hælkappens stivhet |
|
| Friksjonskoeffisient |
|
| Pustbarhet |
|
| Spesifikasjon | Målt |
|---|---|
| Tåboksens bredde |
|
| Tåboksens høyde |
|
| Yttersålens tykkelse |
|
| Innersålens tykkelse |
|
| Tungens tykkelse |
|
| Bøyekraft |
|
Størrelse og passform
De fleste testere sier vanlig størrelse, men RunRepeats lesere og Foro Atletismo foreslår å gå opp for en tett fot.
Lengde
Sprikende tilbakemeldinger
Bredder
normal og bred
Plass til tærne
Spiss i tåpartiet. RunRepeat målte 71,7 mm ved storetåen mot et gjennomsnitt på 73,2 mm og 26,2 mm høyde mot 27,0 mm. Doctors of Running fant at tåbeskyttelsen gjør tåboksen spiss, og Running Shoes Guru fant den trang.
RunRepeat, Doctors of Running, Running Shoes Guru
Alle størrelsesnotater fra testere
Doctors of Running, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru og Running Warehouse fant alle at den følger vanlig størrelse i lengden. RunRepeats leserstemme, med 397 svar, sier at den er en halv størrelse liten, og Foro Atletismo foreslår en halv størrelse opp til trening, eller en hel størrelse hvis forfoten din er trang.
Bredden er det egentlige problemet: midtfoten er smal for OutdoorGearLab og litt tett for Doctors of Running. RunRepeat og OutdoorGearLab oppgir en bred versjon, og OutdoorGearLab foreslår å prøve begge.
Hvis du ligger mellom to størrelser eller har bred forfot, bør du prøve den før du velger.
RunRepeat, Doctors of Running, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru, Running Warehouse, Foro Atletismo
Mot Adizero SL
En mykere, mer spenstig andre versjon: Lightstrike Pro går nå i hele skoens lengde, overdelen er lettere, og gangen gir fra seg noe av fastheten og stabiliteten til den første SL.
Behold den første Adizero SL hvis du likte den fastere, tettere og mer stabile gangen, eller brukte den til treningsstudio og tverrtrening: testerne hos Running Warehouse foretrakk den der. Bytt til SL 2 hvis du hovedsakelig løper og vil ha mer sprett i fart.
Versjonshistorikk: Adizero SL til Adizero SL 2
Lightstrike Pro i full lengde. Den første SL hadde en liten forfotbit av Lightstrike Pro. SL 2 har en kjerne i full lengde, ifølge RunRepeat og Doctors of Running. (RunRepeat, Doctors of Running)
Mer sprett. RunRepeat målte at energitilbakeføringen i hælen gikk opp fra 48,7 til 56,1 prosent, og Doctors of Running fant den merkbart mer spenstig. (RunRepeat, Doctors of Running)
Høyere, eller ikke?. Doctors of Running og Foro Atletismo melder om en høyere stack, rundt 3 mm mer ifølge Foro Atletismo, mens RunRepeat målte den samme hælen på 34,9 mm på begge versjonene. (RunRepeat, Doctors of Running, Foro Atletismo)
Lettere, tykkere tunge. Foro Atletismo mener den er rundt 4 g lettere. RunRepeat målte en tunge med tre ganger så tykk polstring, noe de mener er unødvendig. (RunRepeat, Foro Atletismo)
Mindre stabil, mindre slitesterk yttersåle. Testerne hos Running Warehouse fant den første SL fastere og mer stabil. RunRepeat målte en mykere yttersåle med dårligere slitestyrke. (RunRepeat, Running Warehouse)
Alternativer sammenlignet
Hvert av dem løser noe som Adizero SL 2 ikke gjør.
Adidas Adizero SL 2 | Adidas Adizero Evo SL | Adidas Adizero Boston 13 | Hoka Mach 7 | Saucony Ride 19 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Velg den for | Denne siden | Raskere | Mer demping | Lavere drop | Mer stabil |
| Drop | 9 mm | 7 mm | 7 mm | 5 mm | 8 mm |
| Hælstack | 35 mm | 37 mm | 37 mm | 37 mm | 38 mm |
| Vekt | 236 g | 230 g | 255 g | 241 g | 255 g |
| Støtte | Nøytral | Nøytral | Nøytral | Nøytral | Nøytral |
Spørsmål løpere stiller
Har Adidas Adizero SL 2 karbonplate?
Nei. Adizero SL 2 har ingen karbonplate og ingen plate av noe slag, ifølge OutdoorGearLab og Running Shoes Guru. Farten kommer fra en Lightstrike Pro-kjerne i full lengde inne i fastere Lightstrike 2.0-skum, som RunRepeat målte til 64,3 prosent energitilbakeføring i forfoten.
Følger Adizero SL 2 vanlig størrelse?
I lengden, for det meste ja: Doctors of Running, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru og Running Warehouse sier alle vanlig størrelse. RunRepeats 397 leserstemmer sier en halv størrelse liten, og Foro Atletismo foreslår en halv størrelse opp for en tett forfot. Passformen er smal i midtfoten, så prøv den hvis du ligger mellom to størrelser.
Hva er droppen på Adizero SL 2?
Adizero SL 2 har 9 mm drop, adidas’ tall videreformidlet av RunRepeat, med 35 mm hæl og 26 mm forfot. Doctors of Running og i-run oppgir 10 mm, og laboratoriene er uenige: RunRepeat målte 8,2 mm, RTINGS 10,1 mm. Uansett er det en høyere drop enn de fleste nøytrale asfaltsko.
Er Adizero SL 2 bra til maraton?
Som treningssko, ja. Som konkurransesko til maraton, egentlig ikke. RTINGS gir den 5,8 for konkurranse på maraton mot 6,7 for 5 og 10 km, Foro Atletismo anbefaler den til løp opp til halvmaraton, og i-run viser maratonløpere til en mer dempet adidas-modell.
Adizero SL 2 eller Adizero Evo SL?
Evo SL er det raskeste og letteste alternativet: 230 g i katalogen vår mot 236 g, og RunRepeat viser løpere som vil ha en mellomsåle helt i Lightstrike Pro til den. SL 2 beholder et fastere Lightstrike 2.0-skall rundt Lightstrike Pro-kjernen og en høyere drop, 9 mm mot 7 mm.
Finnes Adizero SL 2 i bred modell?
Ja. RunRepeat og OutdoorGearLab oppgir begge normale og brede versjoner. Gitt den smale midtfoten som OutdoorGearLab og Doctors of Running beskriver, bør løpere med brede føtter prøve den brede versjonen, slik OutdoorGearLab foreslår.
Er Adizero SL 2 bra for tyngre løpere?
Vanligvis ikke førstevalget. RunRepeat viser tyngre løpere som vil ha rikelig demping til andre sko, OutdoorGearLab bemerker at tyngre løpere kan synes den er litt myk, og i-run oppgir den for løpere under 85 kg. En mer dempet og stabil treningssko er ofte et tryggere valg til daglig bruk.
Kilder
- RunRepeat, adidas Adizero SL2 lab review (Carlos Sánchez, updated February 2026). Åpnet 13. okt. 2026.
- Doctors of Running, Adidas Adizero SL 2 Review (Matt Klein, July 2024). Åpnet 13. okt. 2026.
- RTINGS, adidas Adizero SL2 running shoe review (November 2025). Åpnet 13. okt. 2026.
- OutdoorGearLab, adidas Adizero SL2 review (Nathaniel Bailey, January 2026). Åpnet 13. okt. 2026.
- Running Shoes Guru, Adidas adizero SL 2 review (Larry Lam, September 2024). Åpnet 13. okt. 2026.
- Running Warehouse, adidas adizero SL 2 review (June 2024). Åpnet 13. okt. 2026.
- Foro Atletismo, adidas Adizero SL 2 (Jónatan Simón, February 2025). Åpnet 13. okt. 2026.
- i-run, adidas Adizero SL2 men’s. Åpnet 13. okt. 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Åpnet 13. okt. 2026.
- runningwarehouse.com · Forfotstack, Vekt, US M9, Støtte og Plate, oppgitt
- i-run.fr · Underlag, oppgitt
- cat: Strideprint-katalogen, 395 sko
Slik tester vi. Vi leser publiserte tester, merke- og butikksider og labmålinger, krysssjekker tallene og peker på hvor de ikke stemmer overens. Vi har ikke testet denne skoen selv. Sist oppdatert 13. oktober 2026.



