
Recenzja Adidas Adizero SL 2
Lekkie buty do codziennych treningów z rdzeniem Lightstrike Pro na całej długości i bez płytki. Recenzenci chwalą szybkość, a spierają się o miękkość i miejsce dla palców.
- Drop
- 9 mm
- Stack pięty
- 35 mm
- Przodostopie
- 26 mm
- Waga
- 236 g
- Wsparcie
- Neutralne
- Płytka
- Brak
Nasz werdykt
Lekki, szybki, trochę ciasny.
Adizero SL 2 to lekki, neutralny but treningowy, który otula rdzeń Lightstrike Pro na całej długości twardszą pianką Lightstrike 2.0, bez płytki. Pasuje neutralnym biegaczom z normalną lub wąską stopą, którzy chcą jednych butów na codzienne kilometry i szybsze treningi i potrzebują niewiele wsparcia stabilizującego.
Mocne strony
- Lekki jak na codzienny trening: 236 g w męskim US 9
- Szybki w tempie tempowym i w szybszych treningach
- Wszechstronny, od spokojnych biegów po trening na bieżni
- Mocna przyczepność na mokrym w laboratorium RunRepeat: 0,69 wobec 0,53
- Bardzo przewiewna cholewka w teście RunRepeat
Słabe strony
- Wąskie śródstopie i dopasowanie o małej objętości
- Mało stabilności dla biegaczy, którym stopa ugina się do wewnątrz
- Język bez mieszka, który może się przesuwać
- Niezbyt miękki na długie, wolne dni
Dla kogo jest
- Twój krok jest neutralny
- Chcesz jednych lekkich butów na większość biegów
- Twoje stopy są normalne lub wąskie
- Lubisz wyższy drop
Kto powinien go ominąć
- Twoja stopa wyraźnie ugina się do wewnątrz
- Twoje przodostopie jest szerokie lub o dużej objętości
- Chcesz miękkich butów z maksymalną amortyzacją
- Mocno lądujesz na pięcie
Profil buta
Gdzie Adizero SL 2 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu.
| Oś | Adizero SL 2 |
|---|---|
| Amortyzacja | 18 |
| Lekkość | 72 |
| Stabilność | 30 |
| Drop | 82 |
| Dynamika | 20 |
Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Gdzie plasuje się w katalogu
Waga236 g, lżejszy niż 72% butów
Drop9 mm, wyższy niż u 82% butów
Stack pięty35 mm, niższy niż u 77% butów
Stack przodostopia26 mm, niższy niż u 83% butów
Odczucia
Napisane na podstawie 7 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.
Miękki rdzeń w twardszej otoczce. Lightstrike Pro wewnątrz twardszego Lightstrike 2.0: 36,8 AC w laboratorium RunRepeat, lekko miękki dla jednych testerów, twardy i pewny dla innych.
Neutralny, z wąską piętą. Bez systemu wsparcia i z podstawą pięty 82,4 mm, węższą niż średnia 91,1 mm: w porządku dla neutralnego kroku, nie dla stóp uginających się do wewnątrz.
Szybszy, gdy przyspieszasz. Zwrot energii w przodostopiu 64,3 procent i siła zginania 12,7 N: żywy w szybszym tempie, ale nie but startowy.
Miękki rdzeń w twardszej otoczce. Rdzeń Lightstrike Pro na całej długości leży wewnątrz otoczki z Lightstrike 2.0, według Doctors of Running i Foro Atletismo. RunRepeat zmierzył międzypodeszwę na 36,8 AC, nieco twardziej niż średnia 35,5 AC.
To, jak się czuje, zależy od testera. Doctors of Running nazywają ją lekko miękką i sprężystą, a jeden z testerów Running Warehouse poczuł, że przodostopie dobija pod koniec biegu na 12 mil (19 km). OutdoorGearLab opisują twardy, pewny bieg, który wydaje się niższy niż jego stack.
Neutralny, z wąską piętą. Nie ma systemu wsparcia. Doctors of Running zauważają lekkie środkowe prowadzenie od rdzenia Lightstrike Pro i trochę bocznego wsparcia od ścięcia pięty, ale zwężające się śródstopie. RunRepeat zmierzył podstawę pięty 82,4 mm wobec średniej 91,1 mm i daje stabilności 65.
Testerzy Running Warehouse uznali go za mniej stabilny niż pierwszy SL. Dla neutralnego kroku to swoboda; dla stopy, która ugina się do wewnątrz, to praca.
Szybszy, gdy przyspieszasz. RunRepeat zmierzył 64,3 procent zwrotu energii w przodostopiu, powyżej średniej 61,4 procent, i 56,1 procent w pięcie, w porównaniu z 48,7 procent w pierwszym SL. OutdoorGearLab poczuli, że zwrot rośnie wraz z tempem, a testerzy Running Warehouse uznali go za żywy w tempie tempowym i progowym.
To nie but startowy: Doctors of Running nazywają go szybkim, ale nie najszybszym w swojej klasie, a Running Shoes Guru miało trudność z utrzymaniem tempa w biegu tempowym. Zgina się łatwo, 12,7 N w teście RunRepeat wobec średniej 15,5 N.
Czytaj dalej
Miękki rdzeń w twardszej otoczce. Rdzeń Lightstrike Pro na całej długości leży wewnątrz otoczki z Lightstrike 2.0, według Doctors of Running i Foro Atletismo. RunRepeat zmierzył międzypodeszwę na 36,8 AC, nieco twardziej niż średnia 35,5 AC.
To, jak się czuje, zależy od testera. Doctors of Running nazywają ją lekko miękką i sprężystą, a jeden z testerów Running Warehouse poczuł, że przodostopie dobija pod koniec biegu na 12 mil (19 km). OutdoorGearLab opisują twardy, pewny bieg, który wydaje się niższy niż jego stack.
Neutralny, z wąską piętą. Nie ma systemu wsparcia. Doctors of Running zauważają lekkie środkowe prowadzenie od rdzenia Lightstrike Pro i trochę bocznego wsparcia od ścięcia pięty, ale zwężające się śródstopie. RunRepeat zmierzył podstawę pięty 82,4 mm wobec średniej 91,1 mm i daje stabilności 65.
Testerzy Running Warehouse uznali go za mniej stabilny niż pierwszy SL. Dla neutralnego kroku to swoboda; dla stopy, która ugina się do wewnątrz, to praca.
Szybszy, gdy przyspieszasz. RunRepeat zmierzył 64,3 procent zwrotu energii w przodostopiu, powyżej średniej 61,4 procent, i 56,1 procent w pięcie, w porównaniu z 48,7 procent w pierwszym SL. OutdoorGearLab poczuli, że zwrot rośnie wraz z tempem, a testerzy Running Warehouse uznali go za żywy w tempie tempowym i progowym.
To nie but startowy: Doctors of Running nazywają go szybkim, ale nie najszybszym w swojej klasie, a Running Shoes Guru miało trudność z utrzymaniem tempa w biegu tempowym. Zgina się łatwo, 12,7 N w teście RunRepeat wobec średniej 15,5 N.
Do jakich biegów jest
| Bieg | Dopasowanie | Dlaczego | Źródło |
|---|---|---|---|
| Spokojne biegi | Stworzony do tego | OutdoorGearLab i Running Shoes Guru uważają go za wygodny na co dzień i na szybsze spokojne biegi. | OutdoorGearLab, Running Shoes Guru |
| Długie wybiegania | Da radę | Doctors of Running dali radę 10 mil (16 km); kilku testerów Running Warehouse nie chciało go brać na więcej niż kilka mil. | Doctors of Running, Running Warehouse |
| Tempo | Stworzony do tego | Jego najmocniejsze zastosowanie dla Doctors of Running, Running Warehouse i RunRepeat. | RunRepeat, Doctors of Running, Running Warehouse |
| Interwały | Stworzony do tego | RunRepeat i Running Warehouse używali go na bieżni; Doctors of Running uważają, że jest w porządku, choć nie najlżejszy. | RunRepeat, Doctors of Running, Running Warehouse |
| Zawody na półmaraton | Da radę | Foro Atletismo poleca go na zawody do półmaratonu; RunRepeat widzi w nim but startowy dla początkujących. | RunRepeat, Foro Atletismo |
| Zawody na maraton | Nie do tego | RTINGS dają mu 5,8 w startach w maratonie, a i-run kieruje maratończyków do bardziej amortyzowanego modelu adidasa. | RTINGS, i-run |
| Chodzenie | Da radę | Doctors of Running oceniają go tylko jako częściowo odpowiedni do chodzenia i stania. | Doctors of Running |
Źródło: OutdoorGearLab, Running Shoes Guru, Doctors of Running, Running Warehouse, RunRepeat, Foro Atletismo, RTINGS, i-run
Co mówią testy
Opublikowane recenzje zgadzają się, że SL 2 to lekki, neutralny but treningowy, który ożywa w szybszym tempie, z niewielką wbudowaną stabilnością. Różnią się w ocenie miękkości, przestronności przodostopia i tego, jak długo wytrzyma podeszwa zewnętrzna.
| Test | Rodzaj | Nasza interpretacja | W jednym zdaniu | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| RunRepeat | Laboratorium | Pozytywna | RunRepeat daje mu 85 na 100 i nazywa go godnym następcą pierwszego SL, zwracając uwagę na stabilność i podeszwę zewnętrzną. | Czytaj |
| Doctors of Running | Recenzja | Pozytywna | Doctors of Running dają B+ za dopasowanie i od B+ do A minus za wydajność: sprężysty, lekki but treningowy, który pozostaje wystarczająco stabilny. | Czytaj |
| OutdoorGearLab | Recenzja | Pozytywna | OutdoorGearLab widzą lekki, wszechstronny but na co dzień z większym pazurem niż jego klasa, hamowany wąskim dopasowaniem i ograniczoną stabilnością. | Czytaj |
| Running Shoes Guru | Recenzja | Mieszana | Running Shoes Guru uznają go za przeciętny do dobrego: wygodny i dobrze zbudowany, ale nic się nie wyróżnia. | Czytaj |
| Running Warehouse | Recenzja | Pozytywna | Testerzy Running Warehouse wysoko oceniają go do pracy nad szybkością i za komfort, i nazywają lepszym butem do biegania niż oryginał. | Czytaj |
| Foro Atletismo | Recenzja | Mieszana | Foro Atletismo lubią szybki, zwinny but ze znacznie lepszą amortyzacją, ale uważają dopasowanie za wąskie, a cholewkę za mało wygodną. | Czytaj |
Zgadzają się
- Lekki i szybkiRunRepeat, Doctors of Running, OutdoorGearLab i Running Warehouse wyróżniają małą wagę i dynamikę w szybszym tempie.
- Neutralny, z niewielkim wsparciemRunRepeat, Doctors of Running i OutdoorGearLab opisują neutralny but z ograniczoną stabilnością, a testerzy Running Warehouse uznali go za mniej stabilny niż pierwszy SL.
- Wszechstronny w różnych tempachRunRepeat, OutdoorGearLab i Doctors of Running używali go do wszystkiego, od równych kilometrów po tempo i pracę na bieżni.
Rozchodzą się
- Miękki czy twardy?Testerzy Running Warehouse uznali międzypodeszwę za miękką i chwilami gąbczastą, a Doctors of Running nazywają ją lekko miękką. OutdoorGearLab opisują twardy, pewny bieg, a Running Shoes Guru średnie odczucie, niezbyt miękkie. RunRepeat zmierzył 36,8 AC, nieco twardziej niż średnia.
- Przestronny czy wąski?RunRepeat wymienia przestronne dopasowanie wśród zalet. Doctors of Running, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru i Foro Atletismo opisują ciasne lub wąskie dopasowanie, zwłaszcza w śródstopiu.
- Jak długo wytrzyma podeszwa zewnętrzna?RunRepeat wymienia trwałość podeszwy jako wadę, z głębszym wgłębieniem niż w pierwszym SL w teście ścierania. Doctors of Running, Running Shoes Guru i OutdoorGearLab widzieli małe lub żadne zużycie, a Foro Atletismo spodziewa się około 750 km.
Jak jest zbudowany
Prosta konstrukcja treningowa: rdzeń Lightstrike Pro otulony Lightstrike 2.0, bez płytki, cholewka z siatki inżynieryjnej z grubym językiem bez mieszka i gumowa podeszwa zewnętrzna bez związku Continental.
Rdzeń Lightstrike Pro wewnątrz Lightstrike 2.0, bez płytki, bardzo przewiewna siatka z językiem 12,7 mm i gumowa podeszwa zewnętrzna 3,6 mm.
| # | Część | Pomiar |
|---|---|---|
| 1 | CholewkaSiatka inżynieryjna | Przewiewność 5 / 5 |
| 2 | Język | 12,7 mm |
| 3 | Zapiętek | Sztywność 2 / 5 |
| 4 | MiędzypodeszwaLightstrike Pro i Lightstrike 2.0 | Twardość 36,8 AC |
| 5 | Płytka | – |
| 6 | Wkładka | 3,4 mm |
| 7 | Podeszwa zewnętrzna | 3,6 mm |
Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 35 mm, przodostopie 26 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 3,6 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: RunRepeat, Doctors of Running, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru, Foro Atletismo, i-run.
Cholewka. Siatka inżynieryjna, która dostała 5 na 5 za przewiewność w teście RunRepeat, wobec średniej 3,6, i którą OutdoorGearLab uznali za bardzo przewiewną. Doctors of Running odczuli ją jako trochę grubą i ciepłą, z lekko drapiącą podszewką, a Running Shoes Guru odradzają bieganie bez skarpet.
Język. Wyściełany i bez mieszka. RunRepeat zmierzył 12,7 mm wyściółki, wobec średniej 5,8 mm i 4,1 mm w pierwszym SL. U Doctors of Running przesuwał się na szybkich zakrętach.
Zapiętek. Elastyczny zapiętek, oceniony przez RunRepeat na 2 na 5 za sztywność, wewnątrz obficie wyściełanego kołnierza według Doctors of Running.
Międzypodeszwa. Rdzeń Lightstrike Pro na całej długości otoczony Lightstrike 2.0, podczas gdy pierwszy SL miał tylko wkładkę Lightstrike Pro w przodostopiu. Foro Atletismo zauważa boczny rowek, który pomaga piance się zginać.
Płytka. Bez żadnej płytki, według OutdoorGearLab i Running Shoes Guru.
Wkładka. Cienka, 3,4 mm wobec średniej 4,4 mm w laboratorium RunRepeat. i-run podaje ją jako niewyjmowaną.
Podeszwa zewnętrzna. Guma, ale nie związek Continental z topowych modeli adidasa, według RunRepeat i Running Shoes Guru. RunRepeat zmierzył grubość 3,6 mm i przyczepność na mokrym 0,69 wobec średniej 0,53; Foro Atletismo stwierdza, że może się ślizgać na gładkich mokrych powierzchniach.
Czytaj dalej
Prosta konstrukcja treningowa: rdzeń Lightstrike Pro otulony Lightstrike 2.0, bez płytki, cholewka z siatki inżynieryjnej z grubym językiem bez mieszka i gumowa podeszwa zewnętrzna bez związku Continental.
1. Cholewka. Siatka inżynieryjna, która dostała 5 na 5 za przewiewność w teście RunRepeat, wobec średniej 3,6, i którą OutdoorGearLab uznali za bardzo przewiewną. Doctors of Running odczuli ją jako trochę grubą i ciepłą, z lekko drapiącą podszewką, a Running Shoes Guru odradzają bieganie bez skarpet.
2. Język. Wyściełany i bez mieszka. RunRepeat zmierzył 12,7 mm wyściółki, wobec średniej 5,8 mm i 4,1 mm w pierwszym SL. U Doctors of Running przesuwał się na szybkich zakrętach.
3. Zapiętek. Elastyczny zapiętek, oceniony przez RunRepeat na 2 na 5 za sztywność, wewnątrz obficie wyściełanego kołnierza według Doctors of Running.
4. Międzypodeszwa. Rdzeń Lightstrike Pro na całej długości otoczony Lightstrike 2.0, podczas gdy pierwszy SL miał tylko wkładkę Lightstrike Pro w przodostopiu. Foro Atletismo zauważa boczny rowek, który pomaga piance się zginać.
5. Płytka. Bez żadnej płytki, według OutdoorGearLab i Running Shoes Guru.
6. Wkładka. Cienka, 3,4 mm wobec średniej 4,4 mm w laboratorium RunRepeat. i-run podaje ją jako niewyjmowaną.
7. Podeszwa zewnętrzna. Guma, ale nie związek Continental z topowych modeli adidasa, według RunRepeat i Running Shoes Guru. RunRepeat zmierzył grubość 3,6 mm i przyczepność na mokrym 0,69 wobec średniej 0,53; Foro Atletismo stwierdza, że może się ślizgać na gładkich mokrych powierzchniach.
Trwałość. Sprzeczne sygnały. RunRepeat zmierzył wgłębienie 1,1 mm w teście ścierania, przeciętne, ale głębsze niż 0,7 mm w pierwszym SL, i ocenił siatkę przodu buta na 1 na 5, wobec 5 na 5 za wyściółkę pięty. Doctors of Running nie widzieli zużycia po około 40 milach (64 km), Running Shoes Guru niewiele po 55 milach (88 km), a Foro Atletismo spodziewa się około 750 km.
Trwałość. Sprzeczne sygnały. RunRepeat zmierzył wgłębienie 1,1 mm w teście ścierania, przeciętne, ale głębsze niż 0,7 mm w pierwszym SL, i ocenił siatkę przodu buta na 1 na 5, wobec 5 na 5 za wyściółkę pięty. Doctors of Running nie widzieli zużycia po około 40 milach (64 km), Running Shoes Guru niewiele po 55 milach (88 km), a Foro Atletismo spodziewa się około 750 km.
Parametry, podane i zmierzone
Każda liczba ma swoje źródło.
Drop, mm
Stack pięty, mm
Waga (męskie), g
| Parametr | Podane | Zmierzone |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack pięty |
|
|
| Stack przodostopia |
| – |
| Waga, US M9 |
|
|
| Wsparcie |
| – |
| Płytka |
| – |
| Nawierzchnia |
| – |
| Rok premiery |
| – |
Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: RunRepeat, Doctors of Running, i-run, Foro Atletismo, RTINGS, OutdoorGearLab.
Pomiary laboratoryjne
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Twardość międzypodeszwy |
|
| Zwrot energii |
|
| Sztywność skrętna |
|
| Sztywność zapiętka |
|
| Współczynnik przyczepności |
|
| Przewiewność |
|
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Szerokość przodu buta |
|
| Wysokość przodu buta |
|
| Grubość podeszwy zewnętrznej |
|
| Grubość wkładki |
|
| Grubość języka |
|
| Siła zginania |
|
Rozmiar i dopasowanie
Większość testerów zostaje przy zgodności z rozmiarem, ale czytelnicy RunRepeat i Foro Atletismo sugerują większy rozmiar dla ciasnej stopy.
Długość
Opinie rozbieżne
Szerokości
standardowy i szeroki
Miejsce na palce
Zwężony przy palcach. RunRepeat zmierzył 71,7 mm przy dużym palcu wobec średniej 73,2 mm i wysokość 26,2 mm wobec 27,0 mm. Doctors of Running uznali, że osłona noska zwęża przód buta, a Running Shoes Guru uznali go za ciasny.
RunRepeat, Doctors of Running, Running Shoes Guru
Pełne uwagi testerów o rozmiarze
Doctors of Running, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru i Running Warehouse uznali go za zgodny z rozmiarem pod względem długości. Głosowanie czytelników RunRepeat, z 397 odpowiedziami, mówi, że wypada pół rozmiaru mały, a Foro Atletismo sugeruje pół rozmiaru większy na trening, a pełny rozmiar, jeśli przodostopie jest ciasne.
Prawdziwym problemem jest szerokość: śródstopie jest wąskie według OutdoorGearLab i lekko ciasne według Doctors of Running. RunRepeat i OutdoorGearLab podają szeroką wersję, a OutdoorGearLab sugeruje przymierzyć oba.
Jeśli jesteś pomiędzy rozmiarami albo masz szerokie przodostopie, przymierz go, zanim wybierzesz.
RunRepeat, Doctors of Running, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru, Running Warehouse, Foro Atletismo
Kontra Adizero SL
Miększa, bardziej sprężysta druga wersja: Lightstrike Pro biegnie teraz przez całą długość buta, cholewka jest lżejsza, a bieg traci trochę twardości i stabilności pierwszego SL.
Zostań przy pierwszym Adizero SL, jeśli podobał ci się jego twardszy, gęstszy i stabilniejszy bieg albo używałeś go na siłowni i w treningu uzupełniającym: testerzy Running Warehouse woleli go tam. Przejdź na SL 2, jeśli głównie biegasz i chcesz więcej sprężystości przy szybkości.
Historia wersji: Adizero SL do Adizero SL 2
Lightstrike Pro na całej długości. Pierwszy SL miał małą wkładkę Lightstrike Pro w przodostopiu; SL 2 ma rdzeń na całej długości, według RunRepeat i Doctors of Running. (RunRepeat, Doctors of Running)
Więcej sprężystości. RunRepeat zmierzył zwrot energii w pięcie wyższy z 48,7 do 56,1 procent, a Doctors of Running uznali go za wyraźnie bardziej sprężysty. (RunRepeat, Doctors of Running)
Wyższy czy nie?. Doctors of Running i Foro Atletismo podają wyższy stack, o około 3 mm według Foro Atletismo, podczas gdy RunRepeat zmierzył w obu wersjach tę samą piętę 34,9 mm. (RunRepeat, Doctors of Running, Foro Atletismo)
Lżejszy, grubszy język. Foro Atletismo wskazuje, że jest lżejszy o około 4 g. RunRepeat zmierzył język trzy razy grubiej wyściełany, co uważa za niepotrzebne. (RunRepeat, Foro Atletismo)
Mniej stabilny, mniej trwała podeszwa. Testerzy Running Warehouse uznali pierwszy SL za twardszy i stabilniejszy. RunRepeat zmierzył miększą, mniej odporną na ścieranie podeszwę zewnętrzną. (RunRepeat, Running Warehouse)
Porównanie alternatyw
Każda poprawia jedną rzecz, której Adizero SL 2 nie robi.
Adidas Adizero SL 2 | Adidas Adizero Evo SL | Adidas Adizero Boston 13 | Hoka Mach 7 | Saucony Ride 19 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Wybierz ją dla | Ta strona | Szybszy | Więcej amortyzacji | Niższy drop | Stabilniejszy |
| Drop | 9 mm | 7 mm | 7 mm | 5 mm | 8 mm |
| Stack pięty | 35 mm | 37 mm | 37 mm | 37 mm | 38 mm |
| Waga | 236 g | 230 g | 255 g | 241 g | 255 g |
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne |
Pytania biegaczy
Czy Adidas Adizero SL 2 ma płytkę karbonową?
Nie. Adizero SL 2 nie ma płytki karbonowej ani żadnej innej, według OutdoorGearLab i Running Shoes Guru. Jego szybkość pochodzi z rdzenia Lightstrike Pro na całej długości wewnątrz twardszej pianki Lightstrike 2.0, którą RunRepeat zmierzył na 64,3 procent zwrotu energii w przodostopiu.
Czy Adizero SL 2 jest zgodny z rozmiarem?
Pod względem długości w większości tak: Doctors of Running, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru i Running Warehouse mówią o zgodności z rozmiarem. 397 głosów czytelników RunRepeat mówi, że wypada pół rozmiaru mały, a Foro Atletismo sugeruje pół rozmiaru większy dla ciasnego przodostopia. Dopasowanie jest wąskie w śródstopiu, więc przymierz go, jeśli jesteś pomiędzy rozmiarami.
Jaki jest drop w Adizero SL 2?
Adizero SL 2 ma drop 9 mm, wartość adidasa przekazana przez RunRepeat, z piętą 35 mm i przodostopiem 26 mm. Doctors of Running i i-run podają 10 mm, a laboratoria się różnią: RunRepeat zmierzył 8,2 mm, RTINGS 10,1 mm. Tak czy inaczej to wyższy drop niż w większości neutralnych butów szosowych.
Czy Adizero SL 2 nadaje się na maraton?
Jako but treningowy tak; jako maratoński but startowy raczej nie. RTINGS dają mu 5,8 w startach w maratonie wobec 6,7 na 5 km i 10 km, Foro Atletismo poleca go na zawody do półmaratonu, a i-run kieruje maratończyków do bardziej amortyzowanego modelu adidasa.
Adizero SL 2 czy Adizero Evo SL?
Evo SL to szybsza, lżejsza opcja: 230 g w naszym katalogu wobec 236 g, a RunRepeat kieruje do niego biegaczy, którzy chcą międzypodeszwy w całości z Lightstrike Pro. SL 2 zachowuje twardszą otoczkę Lightstrike 2.0 wokół rdzenia Lightstrike Pro i wyższy drop, 9 mm wobec 7 mm.
Czy jest szeroka wersja Adizero SL 2?
Tak. RunRepeat i OutdoorGearLab podają wersje normalną i szeroką. Przy wąskim śródstopiu opisanym przez OutdoorGearLab i Doctors of Running biegacze z szeroką stopą powinni przymierzyć szeroką wersję, jak sugerują OutdoorGearLab.
Czy Adizero SL 2 nadaje się dla cięższych biegaczy?
Zwykle nie jest to pierwszy wybór. RunRepeat kieruje cięższych biegaczy, którzy chcą obfitej amortyzacji, do innych butów, OutdoorGearLab zauważają, że cięższym biegaczom może wydawać się trochę miękki, a i-run podaje go dla biegaczy poniżej 85 kg. Bardziej amortyzowany, stabilniejszy but treningowy jest często bezpieczniejszym wyborem na co dzień.
Źródła
- RunRepeat, adidas Adizero SL2 lab review (Carlos Sánchez, updated February 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
- Doctors of Running, Adidas Adizero SL 2 Review (Matt Klein, July 2024). Dostęp: 13 paź 2026.
- RTINGS, adidas Adizero SL2 running shoe review (November 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- OutdoorGearLab, adidas Adizero SL2 review (Nathaniel Bailey, January 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
- Running Shoes Guru, Adidas adizero SL 2 review (Larry Lam, September 2024). Dostęp: 13 paź 2026.
- Running Warehouse, adidas adizero SL 2 review (June 2024). Dostęp: 13 paź 2026.
- Foro Atletismo, adidas Adizero SL 2 (Jónatan Simón, February 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- i-run, adidas Adizero SL2 men’s. Dostęp: 13 paź 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
- runningwarehouse.com · Stack przodostopia, Waga, US M9, Wsparcie i Płytka, podane
- i-run.fr · Nawierzchnia, podane
- cat: katalog Strideprint, 395 butów
Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.



