
Puma Deviate Nitro Elite 4 review
De vriendelijkere carbon wedstrijdschoen van Puma, nu veel lichter, met een ruimere teenbox en een rustigere vorm dan zijn Fast-R-broer.
- Drop
- 8 mm
- Stack hiel
- 40 mm
- Voorvoet
- 32 mm
- Gewicht
- 170 g
- Ondersteuning
- Neutraal
- Plaat
- Carbon
Ons oordeel
De supershoe die vergeeft.
De Deviate Nitro Elite 4 combineert Nitrofoam Elite en een carbonplaat over de hele lengte met een eenvoudigere, minder felle vorm dan de Fast-R van Puma, voor ongeveer 170 g in een herenmaat US 9. Hij past bij lopers die op de hiel en het middenvoet landen en van 5 km tot de marathon racen, en snelheid willen zonder veeleisende loop, terwijl testers verdeeld zijn over hoe stabiel zijn smalle hiel echt is.
Sterke punten
- Zeer licht: slechts 6 van de 171 neutrale wegschoenen in onze catalogus wegen minder in een US 9
- Energieterugave van 77,4 procent bij de hiel in het lab van RunRepeat, ver boven het gemiddelde
- Teenbox verbreed tot 74,8 mm, van 69,5 mm bij de Elite 3
- Betrouwbare grip op natte wegen ondanks weinig rubber
- Valt normaal voor bijna elke tester
Zwakke punten
- Smal hielplatform dat de stabiliteit beperkt
- Stijve plaat en vroege rocker voelen onhandig bij landingen op de voorvoet
- Rubber onder de binnenhiel verwijderd, een zorg voor zware lopers die op de hiel landen
- Dunne, nauwelijks gewatteerde hielkap die gevoelige hielen kan schuren
- Te veerkrachtig en onstabiel voor rustig lopen
Voor wie hij past
- Je landt op je hiel of middenvoet
- Je wilt een supershoe die niet in de weg zit
- Je loopt een marathon, niet alleen een 10 km
- Je voeten zijn normaal tot iets smal
Wie hem moet overslaan
- Je landt op de voorvoet en wilt sprinten
- Je hebt een vaste hiel nodig
- Je bent een zware loper die op de hiel landt
- Je wilt één schoen ook voor rustige dagen
Schoenprofiel
Waar de Deviate Nitro Elite 4 zit tussen de 395 schoenen in onze catalogus, en wat er veranderde ten opzichte van de Deviate Nitro Elite 3.
| As | Deviate Nitro Elite 4 | Deviate Nitro Elite 3 | Verandering |
|---|---|---|---|
| Demping | 64 | 64 | = |
| Lichtheid | 97 | 93 | +4 |
| Stabiliteit | 30 | 30 | = |
| Drop | 45 | 45 | = |
| Reactiviteit | 60 | 80 | −20 |
Fig. 1 · Zo lees je het. Elke as loopt van 0 in het midden tot 100 aan de rand. Demping, lichtheid en drop zijn de plek van de schoen in de catalogus op basis van vermelde waarden; stabiliteit en reactiviteit zijn gescoord op basis van het type ondersteuning, de plaat, de rocker en het beoogde gebruik. De stippellijn in grijs is de mediaan van de catalogus. Bron: Strideprint-catalogus (cat).
Waar hij zit in de catalogus
Gewicht170 g, lichter dan 96% van de schoenen
Drop8 mm, hoger dan 45% van de schoenen
Stack hiel40 mm, hoger dan 64% van de schoenen
Stack voorvoet32 mm, hoger dan 52% van de schoenen
Hoe hij aanvoelt
Geschreven op basis van 7 gepubliceerde tests. We citeren metingen, geen indrukken die we niet hadden.
Stevig en veerkrachtig, dicht bij de grond voor een wedstrijdschoen. Nitrofoam Elite rond een carbonplaat: stevig en veerkrachtig voor Doctors of Running, 37,0 AC in het lab van RunRepeat, met volgens RTINGS meer gevoel voor de grond dan de meeste marathonschoenen.
Rustig voor een wedstrijdschoen, smal bij de hiel. Neutraal en voor verschillende testers rustiger dan de meeste carbon wedstrijdschoenen, maar RunRepeat mat een smalle hiel van 78,8 mm en RTINGS geeft stabiliteit 5,5 op 10.
Levendig, met een stijve plaat. Energieterugave van 77,4 procent in het lab van RunRepeat en een stijve plaat van 21,1 N; pittig bij snelheid, onhandig bij landingen op de voorvoet volgens Doctors of Running.
Stevig en veerkrachtig, dicht bij de grond voor een wedstrijdschoen. Nitrofoam Elite, een met stikstof doordrenkt A-TPU-schuim volgens RunningXpert, omhult een carbonplaat over de hele lengte. Cijfers van het merk die RunRepeat doorgeeft noemen 40 mm bij de hiel en 32 mm bij de voorvoet; Running Warehouse noemt 38 en 30 mm.
RunRepeat mat het schuim op 37,0 op de AC-schaal, iets steviger dan zijn gemiddelde van 35,5, met 37,2 mm bij de hiel en 28,3 mm bij de voorvoet. Doctors of Running beschrijven een stevige, veerkrachtige loop, RunningXpert een subtiel zachte, en RTINGS merkt op dat de lagere voorvoet meer gevoel voor de grond geeft dan de meeste marathon-supershoes.
Rustig voor een wedstrijdschoen, smal bij de hiel. Beide testers van Doctors of Running rekenen hem tot neutraal en geven de stabiliteit B. The Run Testers vinden hem stabieler dan de meeste carbonschoenen, Supwell beschrijft een vast platform, en Marathons.com vond de hiel laat in een marathon iets ondersteunend.
De labcijfers temperen dat. RunRepeat mat een hielplatform van 78,8 mm breed tegenover een gemiddelde van 91,1 mm, en RTINGS geeft stabiliteit 5,5 op 10 en waarschuwt dat hij minder zeker voelt in bochten of als je vermoeid bent. Doctors of Running voelden ook het middenvoet wiebelen bij lage snelheid.
Levendig, met een stijve plaat. RunRepeat mat een energieterugave van 77,4 procent bij de hiel en 77,2 procent bij de voorvoet, tegenover een labgemiddelde van bijna 61 procent. De plaat is ook stijf: 21,1 N in de buigtest van RunRepeat, waar het gemiddelde 15,5 N is.
Doctors of Running vonden hem pittig vanaf tempo en hoger maar onhandig bij de voorvoet, met een vroege, felle rocker die de voeten van een tester pijnlijk maakte. The Run Testers voelden minder rocker en veerkracht dan bij veel carbon wedstrijdschoenen, en Marathons.com vond de plaat iets minder gebogen dan bij versie 3.
Lees meer
Stevig en veerkrachtig, dicht bij de grond voor een wedstrijdschoen. Nitrofoam Elite, een met stikstof doordrenkt A-TPU-schuim volgens RunningXpert, omhult een carbonplaat over de hele lengte. Cijfers van het merk die RunRepeat doorgeeft noemen 40 mm bij de hiel en 32 mm bij de voorvoet; Running Warehouse noemt 38 en 30 mm.
RunRepeat mat het schuim op 37,0 op de AC-schaal, iets steviger dan zijn gemiddelde van 35,5, met 37,2 mm bij de hiel en 28,3 mm bij de voorvoet. Doctors of Running beschrijven een stevige, veerkrachtige loop, RunningXpert een subtiel zachte, en RTINGS merkt op dat de lagere voorvoet meer gevoel voor de grond geeft dan de meeste marathon-supershoes.
Rustig voor een wedstrijdschoen, smal bij de hiel. Beide testers van Doctors of Running rekenen hem tot neutraal en geven de stabiliteit B. The Run Testers vinden hem stabieler dan de meeste carbonschoenen, Supwell beschrijft een vast platform, en Marathons.com vond de hiel laat in een marathon iets ondersteunend.
De labcijfers temperen dat. RunRepeat mat een hielplatform van 78,8 mm breed tegenover een gemiddelde van 91,1 mm, en RTINGS geeft stabiliteit 5,5 op 10 en waarschuwt dat hij minder zeker voelt in bochten of als je vermoeid bent. Doctors of Running voelden ook het middenvoet wiebelen bij lage snelheid.
Levendig, met een stijve plaat. RunRepeat mat een energieterugave van 77,4 procent bij de hiel en 77,2 procent bij de voorvoet, tegenover een labgemiddelde van bijna 61 procent. De plaat is ook stijf: 21,1 N in de buigtest van RunRepeat, waar het gemiddelde 15,5 N is.
Doctors of Running vonden hem pittig vanaf tempo en hoger maar onhandig bij de voorvoet, met een vroege, felle rocker die de voeten van een tester pijnlijk maakte. The Run Testers voelden minder rocker en veerkracht dan bij veel carbon wedstrijdschoenen, en Marathons.com vond de plaat iets minder gebogen dan bij versie 3.
Voor welke runs hij is
| Run | Geschiktheid | Waarom | Bron |
|---|---|---|---|
| Marathon (wedstrijd) | Ervoor gemaakt | RunRepeat, RTINGS en The Run Testers staan achter hem voor de volle afstand; Doctors of Running bewaren hem voor lopers die met een stijve wedstrijdschoen overweg kunnen. | Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, The Run Testers |
| Halve marathon (wedstrijd) | Ervoor gemaakt | Zijn beste punt voor Doctors of Running, die hem zien van 5 km tot de halve. Marathons.com noemt hem voor 5 km tot de marathon. | Doctors of Running, Marathons.com |
| Tempotraining | Ervoor gemaakt | Marathons.com gebruikte hem voor drempel- en tempotrainingen, en RunRepeat geeft hem 89 voor tempo. | RunRepeat, Marathons.com |
| Intervaltraining | Ervoor gemaakt | Doctors of Running vonden hem prettig voor intervallen en tempowerk, al voelde sprinten op de voorvoet onhandig. | Doctors of Running |
| Duurlopen | Kan ook | Prima voor duurlopen op marathontempo, zoals Marathons.com deed. Niet voor langzame kilometers. | Doctors of Running, Marathons.com |
| Rustige runs | Niet ervoor | Te veerkrachtig en wiebelig bij langzaam tempo voor Doctors of Running; RunRepeat geeft hem 50 voor dagelijks lopen. | Doctors of Running, RunRepeat |
| Wandelen | Niet ervoor | Doctors of Running beoordelen hem als ongeschikt om in te wandelen of te staan. | Doctors of Running |
Bron: Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, The Run Testers, Marathons.com
Wat de tests zeggen
De gepubliceerde reviews zijn het erover eens dat de Deviate Nitro Elite 4 een duidelijke stap vooruit is ten opzichte van versie 3: lichter, ruimer en makkelijker om in te lopen dan de Fast-R-wedstrijdschoen van Puma. Ze verschillen van mening over hoe stabiel hij is en hoe fel zijn stijve plaat en rocker voelen.
| Test | Type | Onze lezing | In één zin | Bron |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Review | Positief | Beide testers van Doctors of Running geven het ontwerp A min: een echte opvolger van het origineel, geremd door zijn stijfheid en een dunne hielkap. | Lees |
| RunRepeat | Lab | Positief | RunRepeat geeft hem 89 op 100 en maakt hem een topkeuze voor de marathon, met de smalle hiel als belangrijkste voorbehoud. | Lees |
| RTINGS | Lab | Positief | RTINGS geeft hem 8,4 op 10: uitstekend voor racen op de marathon, beperkt door stabiliteit. | Lees |
| The Run Testers | Review | Positief | The Run Testers noemen hem een geweldige wedstrijdschoen en een verstandige partner voor de Fast-R 3, al missen ze het rubber onder de binnenhiel. | Lees |
| Marathons.com | Review | Positief | Marathons.com geeft hem 9,4 op 10 na ongeveer 200 km en een marathon van Londen in 2:38, met een iets vlakke rocker als belangrijkste voorbehoud. | Lees |
Ze zijn het eens
- Veel lichter dan de Elite 3RunRepeat woog 173 g tegenover 204 g voor versie 3, RTINGS 169,1 g, en Supwell meldt een daling van 194 g naar 170 g in cijfers van het merk.
- Makkelijker dan de Fast-R Nitro Elite 3Doctors of Running, The Run Testers, Supwell en Marathons.com beschrijven allemaal een rustigere, natuurlijkere vorm dan de Fast-R, beter geschikt voor landingen op de hiel en het middenvoet.
- Valt normaalDoctors of Running, de lezersenquête van RunRepeat, RTINGS en Marathons.com vonden de gebruikelijke maat goed. The Run Testers adviseren de kleinere maat als je tussen twee maten zit.
- Grip op natDoctors of Running en The Run Testers vonden de tractie sterk op natte wegen, en RunRepeat mat 0,63 tegenover een labgemiddelde van 0,53.
Ze verschillen
- Hoe stabiel is hij?RTINGS geeft stabiliteit 5,5 op 10 en RunRepeat wijst op de smalle hiel. The Run Testers vinden hem stabieler dan de meeste carbonschoenen, Supwell noemt hem vast, en RunningXpert ziet hem als prima voor lopers met milde stabiliteitsbehoefte.
- Fel of vlak?Doctors of Running vonden de plaat zeer stijf en de rocker bij de voorvoet vroeg en fel. The Run Testers en Marathons.com beschrijven minder rocker dan andere supershoes, en Marathons.com vindt hem zelfs een beetje vlak.
- Stevig of zacht?Doctors of Running beschrijven een stevige, veerkrachtige loop en RunRepeat mat het schuim iets steviger dan gemiddeld, terwijl RunningXpert hem subtiel zacht vindt.
Hoe hij is gebouwd
Een wedstrijdopbouw: Nitrofoam Elite rond een PWRPLATE carbonplaat over de hele lengte, een ULTRAWEAVE-bovenwerk met PWRTAPE en een minimale PUMAGRIP-buitenzool zonder rubber onder de binnenhiel.
Nitrofoam Elite rond een stijve PWRPLATE, een zeer ademend ULTRAWEAVE-bovenwerk, een gewatteerde tong, een minimale hielkap en een dunne PUMAGRIP-buitenzool die toch goed grijpt.
| # | Onderdeel | Maat |
|---|---|---|
| 1 | BovenwerkULTRAWEAVE, PWRTAPE | Ademend vermogen 5 / 5 |
| 2 | Tong | 3,8 mm |
| 3 | Hiel | Stijfheid 1 / 5 |
| 4 | TussenzoolNITROFOAM Elite | Hardheid 37,0 AC |
| 5 | PlaatPWRPLATE | Buiging 21,1 N |
| 6 | Binnenzool | 2,6 mm |
| 7 | BuitenzoolPUMAGRIP | 2,1 mm |
Fig. 3 · Zijprofiel. Stackhoogtes op schaal (vermeld: 40 mm hiel, 32 mm voorvoet; gemeten: 2,1 mm buitenzool); de verdeling tussen de twee schuimlagen is niet gemeten en op halve hoogte getekend. Gestippeld: binnenzool, verborgen. Bronnen: RunRepeat, Doctors of Running, Running Warehouse, The Run Testers, RunningXpert, PUMA, Marathons.com.
Bovenwerk. Een zeer dun, ademend geweven bovenwerk met PWRTAPE-versterkingen voor houvast. RunRepeat gaf het ademend vermogen 5 op 5 en Doctors of Running vonden het koud in de winter, maar de teenbox scoorde maar 1 op 5 in de duurzaamheidstest van RunRepeat.
Tong. Nu over de hele lengte gewatteerd, 3,8 mm dik in de meting van RunRepeat, en zonder zijflappen. Versie 3 had vulling alleen in een klein stuk in het midden, volgens RunRepeat.
Hiel. Een minimale kap, 1 op 5 voor stijfheid bij RunRepeat, zonder hielleipje. Doctors of Running vonden dat de dunne kap zonder vulling gevoelige hielen kan irriteren.
Tussenzool. Met stikstof doordrenkt A-TPU-schuim, door RunRepeat gemeten op 37,0 AC, met een energieterugave boven 77 procent bij hiel en voorvoet. Running Warehouse zegt dat Puma de hardheid van het schuim in het middenvoet heeft aangepast.
Plaat. Een carbonvezelplaat over de hele lengte. RunRepeat mat 21,1 N in zijn buigtest en 16,7 Nm in torsie, beide stijver dan zijn gemiddelden.
Binnenzool. Dun met 2,6 mm. RunRepeat noemt hem uitneembaar, terwijl Doctors of Running vonden dat dat niet kan en de schoen als ongeschikt voor steunzolen beoordelen.
Buitenzool. Maar 2,1 mm dik, met het stuk onder de binnenhiel verwijderd om gewicht te besparen. Het scoorde toch 0,63 in de tractietest van RunRepeat, boven het gemiddelde van 0,53, en testers vonden hem grippig op nat.
Lees meer
Een wedstrijdopbouw: Nitrofoam Elite rond een PWRPLATE carbonplaat over de hele lengte, een ULTRAWEAVE-bovenwerk met PWRTAPE en een minimale PUMAGRIP-buitenzool zonder rubber onder de binnenhiel.
1. Bovenwerk. Een zeer dun, ademend geweven bovenwerk met PWRTAPE-versterkingen voor houvast. RunRepeat gaf het ademend vermogen 5 op 5 en Doctors of Running vonden het koud in de winter, maar de teenbox scoorde maar 1 op 5 in de duurzaamheidstest van RunRepeat.
2. Tong. Nu over de hele lengte gewatteerd, 3,8 mm dik in de meting van RunRepeat, en zonder zijflappen. Versie 3 had vulling alleen in een klein stuk in het midden, volgens RunRepeat.
3. Hiel. Een minimale kap, 1 op 5 voor stijfheid bij RunRepeat, zonder hielleipje. Doctors of Running vonden dat de dunne kap zonder vulling gevoelige hielen kan irriteren.
4. Tussenzool. Met stikstof doordrenkt A-TPU-schuim, door RunRepeat gemeten op 37,0 AC, met een energieterugave boven 77 procent bij hiel en voorvoet. Running Warehouse zegt dat Puma de hardheid van het schuim in het middenvoet heeft aangepast.
5. Plaat. Een carbonvezelplaat over de hele lengte. RunRepeat mat 21,1 N in zijn buigtest en 16,7 Nm in torsie, beide stijver dan zijn gemiddelden.
6. Binnenzool. Dun met 2,6 mm. RunRepeat noemt hem uitneembaar, terwijl Doctors of Running vonden dat dat niet kan en de schoen als ongeschikt voor steunzolen beoordelen.
7. Buitenzool. Maar 2,1 mm dik, met het stuk onder de binnenhiel verwijderd om gewicht te besparen. Het scoorde toch 0,63 in de tractietest van RunRepeat, boven het gemiddelde van 0,53, en testers vonden hem grippig op nat.
Duurzaamheid. Beter dan versie 3, maar gebouwd om te racen. De buitenzool verloor 0,8 mm in de slijtagetest van RunRepeat, minder dan gemiddeld, en Doctors of Running zagen na ongeveer 50 mijl slechts lichte slijtage. Marathons.com vond hem in goede staat na meer dan 250 km, terwijl een tester van The Run Testers een stuk rubber van de hiel scheurde. De Europese pagina van Puma geeft een gemiddelde levensduur van 500 km.
Duurzaamheid. Beter dan versie 3, maar gebouwd om te racen. De buitenzool verloor 0,8 mm in de slijtagetest van RunRepeat, minder dan gemiddeld, en Doctors of Running zagen na ongeveer 50 mijl slechts lichte slijtage. Marathons.com vond hem in goede staat na meer dan 250 km, terwijl een tester van The Run Testers een stuk rubber van de hiel scheurde. De Europese pagina van Puma geeft een gemiddelde levensduur van 500 km.
Specificaties, vermeld en gemeten
Elk cijfer heeft zijn bron.
Drop, mm
Hielstack, mm
Voorvoetstack, mm
Gewicht (heren), g
| Specificatie | Vermeld | Gemeten |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack hiel |
|
|
| Stack voorvoet |
|
|
| Gewicht, herenmaat US 9 |
|
|
| Ondersteuning |
| – |
| Plaat |
| – |
| Ondergrond |
| – |
Fig. 4 · Vermeld versus gemeten. Balken beginnen bij nul. Bronnen: PUMA, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse, Doctors of Running.
Labmetingen
| Specificatie | Gemeten |
|---|---|
| Hardheid tussenzool |
|
| Energieterugave (hiel) |
|
| Buigkracht |
|
| Torsiestijfheid |
|
| Stijfheid hielkap |
|
| Tractiecoëfficiënt |
|
| Specificatie | Gemeten |
|---|---|
| Ademend vermogen |
|
| Breedte teenbox |
|
| Hoogte teenbox |
|
| Dikte buitenzool |
|
| Dikte binnenzool |
|
| Dikte tong |
|
Maat en pasvorm
Neem je gebruikelijke maat; zit je tussen twee maten, dan stellen The Run Testers de kleinere voor.
Lengte
Valt normaal
Breedtes
standaard
Ruimte voor de tenen
Ruimer dan voorheen: RunRepeat mat de teenbox op 74,8 mm, tegenover 69,5 mm bij de Elite 3 en boven het gemiddelde van 73,2 mm, al is hij maar 26,5 mm hoog. Doctors of Running beschrijven hem als taps toelopend maar ruim.
Doctors of Running, RunRepeat
Volledige maatnotities van testers
Doctors of Running, RTINGS en Marathons.com liepen allemaal in hun normale maat, en de lezers van RunRepeat stemmen valt normaal. RTINGS voegt toe dat de schoen iets langer kon.
Het volume is matig. Doctors of Running vonden de breedte iets strak en het best voor smalle tot normale voeten, terwijl RunningXpert de voorvoet breed noemt. De hiel zit strak, met een dunne kap die gevoelige hielen kan irriteren.
Running Warehouse noemt voor heren alleen een standaardbreedte D, en RTINGS zegt dat er geen brede versie wordt aangeboden.
Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, The Run Testers, Marathons.com, RunningXpert, Running Warehouse
Vs Deviate Nitro Elite 3
Een verfijning in plaats van een herbouw: dezelfde schuimfamilie, plaat en drop, maar veel lichter, ruimer en minder fel.
| Deviate Nitro Elite 4 | Deviate Nitro Elite 3 | |
|---|---|---|
| Ondersteuning | Neutraal | Neutraal |
| Drop | 8 mm | 8 mm |
| Stack hiel | 40 mm | 40 mm |
| Voorvoet | 32 mm | 32 mm |
| Gewicht | 170 g | 194 g |
Hou de Elite 3 als je hield van zijn stijvere, fellere loop, die Doctors of Running de stijfste van de serie noemen, of als je hard op de hiel landt en het rubber onder de binnenhiel wilt dat RunRepeat mist bij versie 4. Doctors of Running merken wel op dat de buitenzool van de Elite 3 slecht sleet.
Vermelde waarden. Bron: Strideprint-catalogus (cat).
Versiegeschiedenis: Deviate Nitro Elite 3 tot Deviate Nitro Elite 4
Ongeveer 30 g lichter. RunRepeat woog 173 g tegenover 204 g voor de Elite 3; Supwell geeft 170 g tegenover 194 g in cijfers van het merk. (RunRepeat, Supwell)
Bredere teenbox, nieuw bovenwerk. De teenbox groeide van 69,5 naar 74,8 mm in de meting van RunRepeat, onder een opnieuw ontworpen ULTRAWEAVE-bovenwerk en een volledig gewatteerde tong. (RunRepeat)
Minder rubber. Het stuk onder de binnenhiel is weg, wat The Run Testers en RunRepeat liever hadden gezien dat Puma had behouden. (RunRepeat, The Run Testers, Supwell)
Een mildere loop. Marathons.com vond de plaat iets minder gebogen en de rocker minder fel, en The Run Testers een iets zachter, veerkrachtiger schuim. Running Warehouse merkt een verandering in schuimhardheid in het middenvoet op. (The Run Testers, Marathons.com, Running Warehouse)
Alternatieven vergeleken
Elk lost één ding op dat de Deviate Nitro Elite 4 niet doet.
Puma Deviate Nitro Elite 4 | Puma Fast-R Nitro Elite 3 | Saucony Endorphin Pro 5 | ASICS Metaspeed Edge Tokyo | New Balance SuperComp Elite v6 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Kies hem voor | Deze pagina | Sneller | Stabieler | Lagere drop | Dezelfde ondersteuning |
| Drop | 8 mm | 8 mm | 8 mm | 5 mm | 8 mm |
| Stack hiel | 40 mm | 39 mm | 39,5 mm | 39,5 mm | 39 mm |
| Gewicht | 170 g | 170 g | 206 g | 170 g | 184 g |
| Ondersteuning | Neutraal | Neutraal | Neutraal | Neutraal | Neutraal |
Vragen die hardlopers stellen
Valt de Puma Deviate Nitro Elite 4 normaal qua maat?
Ja. Doctors of Running, RTINGS en Marathons.com liepen in hun gebruikelijke maat, en de lezers van RunRepeat stemmen valt normaal. The Run Testers stellen voor een maat kleiner te nemen als je tussen twee maten zit. De pasvorm is strak bij middenvoet en hiel, en Running Warehouse noemt voor heren alleen een standaardbreedte.
Is de Deviate Nitro Elite 4 goed voor een marathon?
De meeste testers vinden van wel. RunRepeat maakt hem een topkeuze voor de marathon, RTINGS beoordeelt hem uitstekend voor racen op de marathon, en Marathons.com liep er de marathon van Londen in 2:38 in. Doctors of Running zijn voorzichtiger: het best van 5 km tot de halve, en de hele marathon voor lopers die met een stijve wedstrijdschoen overweg kunnen.
Deviate Nitro Elite 4 of Fast-R Nitro Elite 3?
Kies de Deviate Nitro Elite 4 als je op de hiel of het middenvoet landt en een rustigere, natuurlijkere wedstrijdschoen wilt. De Fast-R Nitro Elite 3 is feller, heeft veel rocker en is gebouwd voor landingen op het middenvoet en de voorvoet, volgens Doctors of Running en Supwell. The Run Testers vinden de twee ongeveer even licht.
Wat veranderde er ten opzichte van de Deviate Nitro Elite 3?
De Deviate Nitro Elite 4 is ongeveer 30 g lichter, 173 g tegenover 204 g in het lab van RunRepeat, met een teenbox verbreed van 69,5 naar 74,8 mm, een nieuw ULTRAWEAVE-bovenwerk en een volledig gewatteerde tong. Puma verwijderde het rubber onder de binnenhiel, en testers vinden de loop minder fel dan voorheen.
Is de Deviate Nitro Elite 4 ook breed verkrijgbaar?
Niet voor heren. Running Warehouse noemt alleen een standaardbreedte D en RTINGS zegt dat er geen brede versie wordt aangeboden. De teenbox is ruimer dan bij versie 3, 74,8 mm in de meting van RunRepeat, maar Doctors of Running vinden de schoen nog steeds het best voor smalle tot normale voeten.
Is de Deviate Nitro Elite 4 goed voor lopers die op de hiel landen?
In vorm wel: Doctors of Running en Supwell vinden hem het vriendelijkst voor landingen op de hiel en het middenvoet. De kanttekening is de achterkant van de schoen. RunRepeat raadt zware lopers die op de hiel landen af, omdat het rubber onder de binnenhiel weg is en het hielplatform smal.
Kun je trainen in de Deviate Nitro Elite 4?
Voor snelle trainingen wel. Marathons.com gebruikte hem voor drempelwerk en duurlopen op marathontempo, en RunRepeat geeft hem 89 voor tempo. Voor rustig lopen niet: Doctors of Running vonden hem te veerkrachtig en onstabiel bij langzaam tempo, en RunRepeat geeft hem 50 voor dagelijks lopen.
Bronnen
- Doctors of Running, Puma Deviate Nitro Elite 4 Review (Andrea Myers, Matt Klein, March 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- RunRepeat, PUMA Deviate Nitro Elite 4 lab review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- RTINGS, PUMA Deviate NITRO Elite 4 review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- The Run Testers, Puma Deviate Nitro Elite 4 review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Marathons.com, PUMA Deviate Nitro Elite 4 : test et avis après 200 km (Clément Laborieux, May 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Supwell, Puma Deviate Nitro Elite 4 overview and first run review (January 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- RunningXpert, Test: Puma Deviate Nitro 4 and Deviate Nitro Elite 4 (March 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Running Warehouse, PUMA Deviate Nitro Elite 4 Men's Shoes. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- PUMA, Deviate NITRO Elite 4 Running Shoes (Men). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- us.puma.com · Ondergrond, vermeld
- cat: Strideprint-catalogus, 395 schoenen
Zo beoordelen we. We lezen gepubliceerde tests, pagina’s van merken en winkels en labmetingen, vergelijken de cijfers en melden waar ze niet overeenkomen. We hebben deze schoen zelf niet getest. Laatst bijgewerkt op 13 oktober 2026.



