1. Sko
  2. Puma
  3. Magnify Nitro 3
Puma Magnify Nitro 3, sett fra siden

Puma Magnify Nitro 3 test

Pumas nøytrale premium-dagligsko går over til et nitrogenfylt PEBA-skum: lettere og langt mer spenstig enn Magnify Nitro 2, med en klassisk drop på 10 mm.

Drop
10 mm
Hælstack
40 mm
Forfot
30 mm
Vekt
264 g
Støtte
Nøytral
Plate
Ingen

US M9, som oppgitt. Oppdatert 13. okt. 2026 · 9 kilder

Vår dom

Spenstig, tradisjonell, tett i passformen.

Magnify Nitro 3 er en dempet nøytral treningssko hvis nye skum gir langt mer energi tilbake enn forgjengeren, på en plattform med høy drop og uten rocker. Den passer nøytrale løpere som lander på hælen, har en normal til smal fot og vil ha én sko til rolige mil og langturer. Den passer ikke løpere som trenger støtte.

Sterke sider

  • Høy energitilbakeføring: 73,6 prosent i forfoten i RunRepeats laboratorium
  • Myk og livlig på en gang, med en naturlig, tradisjonell rulling
  • Rundt 264 g i herre US 9, lett for så mye skum
  • Dekker rolige turer, langturer og noe tempoarbeid
  • Godt grep fra PUMAGRIP-gummiet, også på våt vei

Svake sider

  • Tett midtfot som brede føtter kan finne trang
  • Lite struktur for løpere som trenger støtte
  • Går litt lang for flere testere
  • Forfotbeskyttelsen er bare gjennomsnittlig
  • Flere testere fant overdelen varm

Hvem den passer for

  • Du lander på hælen
  • Foten din er normal til smal
  • Du vil ha én sko til rolige mil og langturer
  • Du foretrekker en klassisk gange uten rocker

Hvem bør hoppe over den

  • Du trenger stabilitetsstøtte
  • Midtfoten eller forfoten din er bred
  • Du vil ha fartsarbeid eller en konkurransesko

Skoprofil

Hvor Magnify Nitro 3 ligger blant de 395 skoene i katalogen vår.

50100DempingLetthetStabilitetDropRespons
AkseMagnify Nitro 3
Demping64
Letthet50
Stabilitet30
Drop84
Respons6

Fig. 1 · Slik leser du den. Hver akse går fra 0 i midten til 100 ytterst. Demping, letthet og drop er skoens plassering i katalogen ut fra oppgitte tall. Stabilitet og respons er skåret ut fra støttetype, plate, rocker og tiltenkt bruk. Den prikkede grå linjen er medianen i katalogen. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Hvor den ligger i katalogen

Vekt264 g, tyngre enn 50 % av skoene

Drop10 mm, høyere enn 84 % av skoene

Hælstack40 mm, høyere enn 64 % av skoene

Forfotstack30 mm, lavere enn 56 % av skoene

Fig. 2 · Fordeling av oppgitte tall i katalogen. Høyden på søylen er antall sko i hvert intervall. Vekt: 300 sko, snitt 257,2 g. Drop: 306 sko, snitt 7,1 mm. Hælstack: 255 sko, snitt 38 mm. Forfotstack: 253 sko, snitt 31,1 mm. Kilde: Strideprint-katalogen (cat), oppgitte verdier.

Slik føles den

Skrevet ut fra 6 publiserte tester. Vi siterer målinger, ikke inntrykk vi ikke har hatt.

Myk, med reell tilbakefjæring. Mykt PEBA-basert NITROFOAM, målt til 32,3 AC av RunRepeat: plysjet i hælen, mindre polstret under forfoten.

Nøytral, og det merkes. Ingen føringsfunksjoner og en lav torsjonsstivhet på 9,7 Nm i RunRepeats laboratorium. RTINGS vurderer likevel hælkragen som støttende.

Den store endringen fra versjon 2. Energitilbakeføringen hopper til 65,2 prosent i hælen og 73,6 i forfoten i RunRepeats laboratorium, på en tradisjonell plattform uten rocker.

Myk, med reell tilbakefjæring. Mellomsålen er en enkelt skumplate i full lengde av NITROFOAM, som Doctors of Running og Running Warehouse beskriver som et nitrogenfylt PEBA-skum. Puma oppgir 40 mm i hælen og 30 mm i forfoten. RunRepeat målte skummet til 32,3 på AC-skalaen, mykere enn gjennomsnittet på 35,5.

Testerne er enige om at dempingen er rikelig i hælen. RunRepeat målte støtdemping i hælen over gjennomsnittet, men ville hatt mer i forfoten, og RTINGS vurderer også forfoten som mindre polstret enn hælen. Doctors of Running beskriver den som mildt myk og nærmere en lett treningssko enn en høy sko med maksimal demping.

Nøytral, og det merkes. Det er ingen føringsfunksjoner. Doctors of Running bemerker små sidevegger bak, men en hælutvidelse og skråning som dytter litt innover ved landing, og gir stabiliteten C. RunRepeat målte torsjonsstivhet på 9,7 Nm, godt under gjennomsnittet på 14,4 Nm, og en hælkappe på 3 av 5.

RTINGS leser det annerledes og gir stabiliteten 7,8, og gir en støttende hælkrage æren. Fysioterapeuten til Doctors of Running gir overdelen forsterket med PWRTAPE æren for å holde foten oppå så mykt skum. Hvis foten din ruller mye innover, er dette ikke skoen å stole på.

Den store endringen fra versjon 2. RunRepeat målte energitilbakeføring på 65,2 prosent i hælen og 73,6 prosent i forfoten, mot 54,7 og 58,5 prosent på Magnify Nitro 2. RTINGS finner også skummet spenstigere enn før og bemerker at forfoten blir fastere når tempoet stiger.

Geometrien forblir tradisjonell. Doctors of Running beskriver en moderat fleksibel forfot med et lett avvik, men en klumpete hælovergang, og RunRepeat målte en bøyekraft på 17,8 N, litt stivere enn gjennomsnittet. Running Shoes Guru ga overgang og avvik toppkarakter.

Les mer

Myk, med reell tilbakefjæring. Mellomsålen er en enkelt skumplate i full lengde av NITROFOAM, som Doctors of Running og Running Warehouse beskriver som et nitrogenfylt PEBA-skum. Puma oppgir 40 mm i hælen og 30 mm i forfoten. RunRepeat målte skummet til 32,3 på AC-skalaen, mykere enn gjennomsnittet på 35,5.

Testerne er enige om at dempingen er rikelig i hælen. RunRepeat målte støtdemping i hælen over gjennomsnittet, men ville hatt mer i forfoten, og RTINGS vurderer også forfoten som mindre polstret enn hælen. Doctors of Running beskriver den som mildt myk og nærmere en lett treningssko enn en høy sko med maksimal demping.

Nøytral, og det merkes. Det er ingen føringsfunksjoner. Doctors of Running bemerker små sidevegger bak, men en hælutvidelse og skråning som dytter litt innover ved landing, og gir stabiliteten C. RunRepeat målte torsjonsstivhet på 9,7 Nm, godt under gjennomsnittet på 14,4 Nm, og en hælkappe på 3 av 5.

RTINGS leser det annerledes og gir stabiliteten 7,8, og gir en støttende hælkrage æren. Fysioterapeuten til Doctors of Running gir overdelen forsterket med PWRTAPE æren for å holde foten oppå så mykt skum. Hvis foten din ruller mye innover, er dette ikke skoen å stole på.

Den store endringen fra versjon 2. RunRepeat målte energitilbakeføring på 65,2 prosent i hælen og 73,6 prosent i forfoten, mot 54,7 og 58,5 prosent på Magnify Nitro 2. RTINGS finner også skummet spenstigere enn før og bemerker at forfoten blir fastere når tempoet stiger.

Geometrien forblir tradisjonell. Doctors of Running beskriver en moderat fleksibel forfot med et lett avvik, men en klumpete hælovergang, og RunRepeat målte en bøyekraft på 17,8 N, litt stivere enn gjennomsnittet. Running Shoes Guru ga overgang og avvik toppkarakter.

Hvilke økter den er til

ØktEgnethetHvorforKilde
Rolige turerLaget for detDens hjemmebane for alle testerne vi leste.Doctors of Running, Running Shoes Guru, Carreras de Montaña
LangturerLaget for detDoctors of Running og Running Shoes Guru holder den til langturer. RunRepeat ville lagt til mer forfotbeskyttelse til de lengste.RunRepeat, Doctors of Running, Running Shoes Guru
RestitusjonsturerLaget for detMyk, behagelig og lite krevende, slik Carreras de Montaña beskriver den til restitusjonsdager.Carreras de Montaña
TempotreningFunkerLivlig nok til jevnt tempoarbeid ifølge Doctors of Running og The Run Testers, uten å være bygget for det.Doctors of Running, The Run Testers
IntervallerIkke til detRunning Shoes Guru fraråder den til fartsintervaller, og Doctors of Running fant at skummet ikke er tunet for svært rask innsats.Doctors of Running, Running Shoes Guru
MaratonFunkerRTINGS finner den overraskende grei til et maraton med rolig måltempo, men for tung og uten plate til en rask tid.RTINGS
GåingLaget for detDoctors of Running vurderer den godt til gåing og stående arbeid.Doctors of Running

Kilde: Doctors of Running, Running Shoes Guru, Carreras de Montaña, RunRepeat, The Run Testers, RTINGS

Hva testene sier

Publiserte tester er enige om at Magnify Nitro 3 er et stort steg opp fra versjon 2: spenstigere, lettere og behagelig til daglige mil, med en passform på den tette siden. De er uenige om hvor stabil den føles, hvor kjølig overdelen går og hvor lenge yttersålen varer.

TestTypeVår lesningI én setningKilde
RunRepeatLabPositivRunRepeat gir den 91 av 100: et sterkt steg opp fra versjon 2, holdt tilbake bare av beskjeden stabilitet og en drop som ikke passer alle.
Doctors of RunningAnmeldelsePositivDoctors of Running gir passform og ytelse A minus eller bedre: en plysjet, lett dagligsko med høyere drop, med en C for stabilitet og en klumpete hælovergang.
RTINGSLabBlandetRTINGS gir 7,7 for daglig trening: spenstig og beskyttende i hælen, men tett i buen, lang i lengden og for tung til konkurranse.
Running Shoes GuruAnmeldelsePositivRunning Shoes Guru gir den 9 av 10 for rolige turer, langturer og tempoturer, med svak hælstøtte og en smal forfot som ulempene.
The Run TestersAnmeldelsePositivThe Run Testers rangerer den blant toppvalgene sine for en behagelig allroundsko, med mindre den smale passformen utelukker den.
Carreras de MontañaAnmeldelsePositivCarreras de Montaña ser en sterk treningssko for høy ukentlig distanse til smalere føtter, bedre enn versjon 2, men ingen sko til konkurranse.
Tabell 1 · Enighet mellom publiserte tester. «Vår lesning» oppsummerer hver tests egen konklusjon, med våre ord. Ingen karakterer er omregnet eller funnet på. Åpnet 13. okt. 2026.

De er enige

  • Livlig, behagelig skumRunRepeat målte sterk energitilbakeføring, RTINGS gir energitilbakeføringen 7,8, og Doctors of Running, Running Shoes Guru og The Run Testers beskriver alle en fjærende, behagelig gange.
  • En dagligsko, ikke en fartsskoDoctors of Running, Running Shoes Guru og Carreras de Montaña holder den til rolige turer og langturer, og RTINGS og Running Shoes Guru utelukker den til konkurranse og intervaller.
  • Tett gjennom midtfotenDoctors of Running, RTINGS, The Run Testers og Carreras de Montaña beskriver alle en tett midtfot eller bue, der brede føtter er de som mest sannsynlig protesterer.
  • Godt grepRunRepeat målte grep over gjennomsnittet, Doctors of Running fant det greit på våt vei, og The Run Testers fant PUMAGRIP-gummiet pålitelig på våt asfalt.

De er uenige

  • Hvor stabil er den?RTINGS gir stabiliteten 7,8 og finner hælkragen mildt strukturert. Doctors of Running gir stabiliteten C og finner den så nøytral som sko blir, Running Shoes Guru kaller hælstøtten svak, og The Run Testers legger skylden på den smale midtfoten.
  • Kjølig eller varm overdel?RunRepeat ga den toppscore for pustbarhet, 5 av 5. Doctors of Running, The Run Testers og Carreras de Montaña fant alle strikkeoverdelen varm i varmt vær.
  • Hvor lenge yttersålen varerThe Run Testers og Running Shoes Guru fant yttersålen slitesterk. Doctors of Running så gummiet på ytre hæl begynne å rives etter rundt 48 km, og RunRepeat målte slitasje litt over gjennomsnittet.
Les de fulle standpunktene, punkt for punkt

Livlig, behagelig skum. RunRepeat målte sterk energitilbakeføring, RTINGS gir energitilbakeføringen 7,8, og Doctors of Running, Running Shoes Guru og The Run Testers beskriver alle en fjærende, behagelig gange. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Running Shoes Guru, The Run Testers)

En dagligsko, ikke en fartssko. Doctors of Running, Running Shoes Guru og Carreras de Montaña holder den til rolige turer og langturer, og RTINGS og Running Shoes Guru utelukker den til konkurranse og intervaller. (Doctors of Running, RTINGS, Running Shoes Guru, Carreras de Montaña)

Tett gjennom midtfoten. Doctors of Running, RTINGS, The Run Testers og Carreras de Montaña beskriver alle en tett midtfot eller bue, der brede føtter er de som mest sannsynlig protesterer. (Doctors of Running, RTINGS, The Run Testers, Carreras de Montaña)

Godt grep. RunRepeat målte grep over gjennomsnittet, Doctors of Running fant det greit på våt vei, og The Run Testers fant PUMAGRIP-gummiet pålitelig på våt asfalt. (RunRepeat, Doctors of Running, The Run Testers)

Hvor stabil er den?. RTINGS gir stabiliteten 7,8 og finner hælkragen mildt strukturert. Doctors of Running gir stabiliteten C og finner den så nøytral som sko blir, Running Shoes Guru kaller hælstøtten svak, og The Run Testers legger skylden på den smale midtfoten. (Doctors of Running, RTINGS, Running Shoes Guru, The Run Testers)

Kjølig eller varm overdel?. RunRepeat ga den toppscore for pustbarhet, 5 av 5. Doctors of Running, The Run Testers og Carreras de Montaña fant alle strikkeoverdelen varm i varmt vær. (RunRepeat, Doctors of Running, The Run Testers, Carreras de Montaña)

Hvor lenge yttersålen varer. The Run Testers og Running Shoes Guru fant yttersålen slitesterk. Doctors of Running så gummiet på ytre hæl begynne å rives etter rundt 48 km, og RunRepeat målte slitasje litt over gjennomsnittet. (RunRepeat, Doctors of Running, Running Shoes Guru, The Run Testers)

Slik er den bygget

En enkel, klassisk konstruksjon: en PEBA-basert NITROFOAM-mellomsåle i full lengde, en strikkeoverdel forsterket med PWRTAPE og PUMAGRIP-gummi i hæl og forfot med blottlagt skum imellom.

En PEBA-basert NITROFOAM-mellomsåle i full lengde, en pustende strikkeoverdel forsterket med PWRTAPE og PUMAGRIP-gummi i hæl og forfot over blottlagt skum.

4030123456
#DelMål
1OverdelEngineered strikk med PWRTAPEPustbarhet 5 / 5
2Tunge6,3 mm
3HælStivhet 3 / 5
4MellomsåleNITROFOAM (nitrogenfylt PEBA)Hardhet 32,3 AC
5Innersåle5,3 mm
6YttersålePUMAGRIP3,8 mm

Fig. 3 · Sideprofil. Stackhøyder i målestokk (oppgitt: 40 mm hæl, 30 mm forfot; målt: 3,8 mm yttersåle). Fordelingen mellom de to skumlagene er ikke målt og er tegnet på midten. Stiplet: innersåle, skjult. Kilder: PUMA, RunRepeat, Doctors of Running, The Run Testers, RTINGS, Running Shoes Guru, Running Warehouse, Carreras de Montaña.

  1. Overdel. Et elastisk strikkemesh forsterket av PWRTAPE-overlegg som Doctors of Running fant knapt merkbare, men avgjørende for å holde foten. RunRepeat ga pustbarheten 5 av 5, opp fra 2 på Magnify Nitro 2, selv om tre andre tester fant den varm. Puma sier at minst 30 prosent av overdelen er resirkulert materiale.

  2. Tunge. Festet til sidene og sikker, ifølge Doctors of Running, med 6,3 mm polstring i RunRepeats måling, litt over gjennomsnittet. Doctors of Running fant innsiden av strikken litt skrapende og fraråder å bruke den uten sokker.

  3. Hæl. En moderat stiv hælkappe, 3 av 5 i RunRepeats test, med moderat kragepolstring og uten hælflik. Running Shoes Guru fant at den lille kappen begrenset hælkontrollen på lange turer, mens RTINGS vurderer kragen som mildt strukturert.

  4. Mellomsåle. Et enkelt lag i full lengde, målt til 32,3 AC av RunRepeat. Plattformen vrir seg lett, med torsjonsstivhet på 9,7 Nm mot et gjennomsnitt på 14,4, og skoen har ingen plate.

  5. Innersåle. Avtagbar og ganske tykk på 5,3 mm i RunRepeats laboratorium. Doctors of Running vurderer skoen som noenlunde ortosevennlig.

  6. Yttersåle. Gummi i hæl og forfot med blottlagt mellomsåle i midten, 3,8 mm tykt. Det fikk 0,61 i RunRepeats friksjonstest mot et gjennomsnitt på 0,53. Doctors of Running råder til å holde den unna stier på grunn av det blottlagte skummet.

Les mer

En enkel, klassisk konstruksjon: en PEBA-basert NITROFOAM-mellomsåle i full lengde, en strikkeoverdel forsterket med PWRTAPE og PUMAGRIP-gummi i hæl og forfot med blottlagt skum imellom.

1. Overdel. Et elastisk strikkemesh forsterket av PWRTAPE-overlegg som Doctors of Running fant knapt merkbare, men avgjørende for å holde foten. RunRepeat ga pustbarheten 5 av 5, opp fra 2 på Magnify Nitro 2, selv om tre andre tester fant den varm. Puma sier at minst 30 prosent av overdelen er resirkulert materiale.

2. Tunge. Festet til sidene og sikker, ifølge Doctors of Running, med 6,3 mm polstring i RunRepeats måling, litt over gjennomsnittet. Doctors of Running fant innsiden av strikken litt skrapende og fraråder å bruke den uten sokker.

3. Hæl. En moderat stiv hælkappe, 3 av 5 i RunRepeats test, med moderat kragepolstring og uten hælflik. Running Shoes Guru fant at den lille kappen begrenset hælkontrollen på lange turer, mens RTINGS vurderer kragen som mildt strukturert.

4. Mellomsåle. Et enkelt lag i full lengde, målt til 32,3 AC av RunRepeat. Plattformen vrir seg lett, med torsjonsstivhet på 9,7 Nm mot et gjennomsnitt på 14,4, og skoen har ingen plate.

5. Innersåle. Avtagbar og ganske tykk på 5,3 mm i RunRepeats laboratorium. Doctors of Running vurderer skoen som noenlunde ortosevennlig.

6. Yttersåle. Gummi i hæl og forfot med blottlagt mellomsåle i midten, 3,8 mm tykt. Det fikk 0,61 i RunRepeats friksjonstest mot et gjennomsnitt på 0,53. Doctors of Running råder til å holde den unna stier på grunn av det blottlagte skummet.

Slitestyrke. Blandede rapporter. RunRepeat målte 1,3 mm slitasje på yttersålen, litt over gjennomsnittet på 1,1 mm, men ga tåboksen 5 av 5 for slitestyrke. Doctors of Running så gummiet på ytre hæl begynne å rives etter rundt 48 km. Running Shoes Guru la merke til kompresjonslinjer i mellomsålen etter rundt 105 km og venter rundt 480 km, mens The Run Testers fant yttersålen svært slitesterk.

Slitestyrke. Blandede rapporter. RunRepeat målte 1,3 mm slitasje på yttersålen, litt over gjennomsnittet på 1,1 mm, men ga tåboksen 5 av 5 for slitestyrke. Doctors of Running så gummiet på ytre hæl begynne å rives etter rundt 48 km. Running Shoes Guru la merke til kompresjonslinjer i mellomsålen etter rundt 105 km og venter rundt 480 km, mens The Run Testers fant yttersålen svært slitesterk.

Spesifikasjoner, oppgitt og målt

Hvert tall har sin kilde.

Drop, mm

PUMA10
RunRepeat11,5
RTINGS10,2

Hælhøyde (stack), mm

PUMA40
RunRepeat37,4
RTINGS38,7

Forfothøyde (stack), mm

PUMA30
RunRepeat25,9

Vekt (herre), g

Running Warehouse264
RunRepeat261
RTINGS261
SpesifikasjonOppgittMålt
Drop
  • 10 mm PUMA
  • 11,5 mm RunRepeat
  • 10,2 mm RTINGS
Hælstack
  • 40 mm PUMA
  • 37,4 mm RunRepeat
  • 38,7 mm RTINGS
Forfotstack
  • 30 mm PUMA
  • 25,9 mm RunRepeat
Vekt, US M9
  • 264 g Running Warehouse
  • 261 g RunRepeat
  • 261 g RTINGS
Støtte
  • Nøytral PUMA
–
Plate
  • Ingen Running Warehouse
–
Underlag
  • Vei PUMA
–

Fig. 4 · Oppgitt mot målt. Søylene starter på null. Kilder: PUMA, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse.

Labmålinger

SpesifikasjonMålt
Mellomsålens hardhet
  • 32,3 AC RunRepeat
Energitilbakeføring (hæl)
  • 65,2 % RunRepeat
Torsjonsstivhet
  • 9,7 Nm RunRepeat
Bøyekraft
  • 17,8 N RunRepeat
Hælkappens stivhet
  • 3 / 5 RunRepeat
Friksjonskoeffisient
  • 0,61 RunRepeat
SpesifikasjonMålt
Pustbarhet
  • 5 / 5 RunRepeat
Tåboksens bredde
  • 72,3 mm RunRepeat
Tåboksens høyde
  • 26 mm RunRepeat
Yttersålens tykkelse
  • 3,8 mm RunRepeat
Innersålens tykkelse
  • 5,3 mm RunRepeat
Tungens tykkelse
  • 6,3 mm RunRepeat

Størrelse og passform

Velg vanlig størrelse. Den kan føles litt lang, og det er midtfoten, ikke lengden, du bør sjekke.

Lengde

Vanlig størrelse

Bredder

normal

Plass til tærne

Plassen i tærne er grei, men ikke raus. RunRepeat målte en tåboks på 72,3 mm, opp fra 70,1 mm på Magnify Nitro 2 men like under gjennomsnittet, med en lav høyde på 26,0 mm. RTINGS vurderer forfotbredden godt, mens Doctors of Running beskriver en litt avsmalnende tåboks.

RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS

Alle størrelsesnotater fra testere

Begge testerne hos Doctors of Running brukte vanlig størrelse, Running Shoes Guru fant vanlig størrelse, og RunRepeats lesere stemmer for vanlig størrelse. Flere testere legger til at den går en tanke lang: RTINGS, Running Shoes Guru og The Run Testers nevner alle ekstra lengde, og The Run Testers foreslår den minste størrelsen hvis du ligger mellom to.

Bredden er det egentlige spørsmålet. RTINGS finner at bueomslutningen er tett nok til å snøre inn en bredere midtfot og foreslår en halv størrelse opp for brede buer. The Run Testers og Carreras de Montaña peker også på en smal midtfot eller tett tåboks, som Carreras de Montaña fant løsnet med kilometerne.

Puma oppgir bare vanlig passform og Running Warehouse bare standardbredde D. RunRepeat oppgir en bred herreversjon, og Running Shoes Guru sier at noen forhandlere fører en, så tilgjengeligheten avhenger av hvor du bor.

RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Running Shoes Guru, The Run Testers, Carreras de Montaña, Running Warehouse, PUMA

Mot Magnify Nitro 2

Et nytt skum snarere enn en ny form: den PEBA-baserte Nitro-mellomsålen gjør versjon 3 mye spenstigere og lettere, på samme hælgeometri.

Ingen av testene vi leste nevner en løper som er bedre tjent med Magnify Nitro 2: RunRepeat og Carreras de Montaña vurderer begge versjon 3 som bedre over hele linjen. Hælformen er den samme, så hvis Nitro 2 passet landingen din, bør versjon 3 også gjøre det.

Versjonshistorikk: Magnify Nitro 2 til Magnify Nitro 3

Nytt PEBA-basert skum. RunRepeat målte energitilbakeføringen opp fra 54,7 til 65,2 prosent i hælen og fra 58,5 til 73,6 prosent i forfoten. (RunRepeat, Doctors of Running)

Lettere. RunRepeat veide 261 g mot 281 g for Magnify Nitro 2, og Carreras de Montaña anslår rundt 30 g spart i sin størrelse. (RunRepeat, Carreras de Montaña)

En kjøligere, sikrere overdel. Pustbarheten steg fra 2 til 5 av 5 i RunRepeats test, og Carreras de Montaña fant midtfoten mer samlet enn før. (RunRepeat, Carreras de Montaña)

Litt mer plass til tærne. RunRepeat målte tåboksen til 72,3 mm mot 70,1 mm, med nesten uendret hælstack og hælkrumning. (RunRepeat)

Alternativer sammenlignet

Hvert av dem løser noe som Magnify Nitro 3 ikke gjør.

Puma Magnify Nitro 3ASICS Novablast 5Puma Velocity Nitro 4Puma ForeverRun Nitro 2Puma MagMax Nitro 2
Velg den forDenne sidenRomsligere passformLettereMer stabilMer demping
Drop10 mm8 mm10 mm10 mm8 mm
Hælstack40 mm41,5 mm36 mm38 mm46 mm
Vekt264 g252 g245 g292 g275 g
StøtteNøytralNøytralNøytralStabilitetStabilitet
Tabell 2 · Oppgitte tall. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Spørsmål løpere stiller

Følger Puma Magnify Nitro 3 vanlig størrelse?

Stort sett, ja. Doctors of Running og Running Shoes Guru brukte vanlig størrelse, og RunRepeats lesere stemmer for vanlig størrelse. RTINGS, Running Shoes Guru og The Run Testers finner den litt lang, så hvis du ligger mellom to størrelser kan den minste fungere. Midtfoten er tett, og RTINGS foreslår en halv størrelse opp for brede buer.

Magnify Nitro 2 eller Magnify Nitro 3: hva er endret?

Magnify Nitro 3 går over til et PEBA-basert Nitro-skum. RunRepeat målte energitilbakeføringen opp fra 58,5 til 73,6 prosent i forfoten, vekten ned fra 281 til 261 g og pustbarheten opp fra 2 til 5 av 5. Hælformen er nesten uendret, og ingen tester vi leste foretrekker Nitro 2.

Er Magnify Nitro 3 bra for brede føtter?

Vanligvis ikke i standardbredden. RTINGS finner at bueomslutningen er tett nok til å føles innsnevrende på en bredere midtfot, og The Run Testers og Carreras de Montaña peker på en smal midtfot eller tett tåboks. Puma oppgir bare vanlig passform. RunRepeat oppgir en bred herreversjon, så sjekk hva landet ditt tilbyr.

Er Magnify Nitro 3 bra ved overpronasjon eller flate føtter?

Den er en nøytral sko uten føringsfunksjoner. RunRepeat fraråder den til løpere som trenger støtte mot pronasjon, og Doctors of Running gir stabiliteten C. Flate føtter betyr ikke alltid overpronasjon, så sjekk først hvordan foten din faktisk beveger seg. Hvis den ruller mye innover, er en stabilitetssko som ForeverRun Nitro et bedre valg.

Kan du løpe maraton i Magnify Nitro 3?

Til trening, ja. Doctors of Running og Running Shoes Guru holder den til langturer. På konkurransedagen avhenger det av målet ditt. RTINGS finner den overraskende grei til maratondistansen, men for tung og uten plate til konkurranse, så løpere som jager en tid velger vanligvis en lettere sko med plate.

Er Magnify Nitro 3 bra til gåing?

Ja. Doctors of Running vurderer den godt til gåing og stående arbeid, og den rikelige hælutdempingen RTINGS målte passer lange dager på beina. Den tette midtfoten og en strikkeoverdel som kan gå varm er punktene å sjekke før du bruker den hele dagen.

Kilder

  1. RunRepeat, PUMA Magnify Nitro 3 lab review (Carlos Sánchez, December 2025). Åpnet 13. okt. 2026.
  2. Doctors of Running, Puma Magnify Nitro 3 Review (Matt Klein, David Salas, September 2025). Åpnet 13. okt. 2026.
  3. RTINGS, PUMA Magnify NITRO 3 running shoe review. Åpnet 13. okt. 2026.
  4. Running Shoes Guru, Puma Magnify Nitro 3 review (Kristin Lassen, September 2025). Åpnet 13. okt. 2026.
  5. The Run Testers, Puma Magnify Nitro 3 review. Åpnet 13. okt. 2026.
  6. Carreras de Montaña, Puma Magnify Nitro 3 review (Sergio Mayayo, September 2025). Åpnet 13. okt. 2026.
  7. Running Warehouse, PUMA Magnify Nitro 3 Men’s Shoes. Åpnet 13. okt. 2026.
  8. PUMA, Magnify NITRO 3 Men’s Road Running Shoes. Åpnet 13. okt. 2026.
  9. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Åpnet 13. okt. 2026.
  10. cat: Strideprint-katalogen, 395 sko

Slik tester vi. Vi leser publiserte tester, merke- og butikksider og labmålinger, krysssjekker tallene og peker på hvor de ikke stemmer overens. Vi har ikke testet denne skoen selv. Sist oppdatert 13. oktober 2026.

Er det riktig par?Start fittingen din