
Recenzja HOKA Rocket X 3
Bardziej przystępny superbut HOKA: dwie warstwy pianki PEBA wokół skrzydlatej płytki karbonowej, nowa jednowarstwowa cholewka i bieg, który większość testerów uważa za spokojny jak na but startowy.
- Drop
- 7 mm
- Stack pięty
- 40 mm
- Przodostopie
- 33 mm
- Waga
- 210 g
- Wsparcie
- Neutralne
- Płytka
- Karbonowa
Nasz werdykt
But startowy, który trzyma cię na linii.
Rocket X 3 łączy żywą międzypodeszwę PEBA z płytką karbonową ze skrzydłami po bokach, co czyni go jednym ze stabilniejszych superbutów, jakie testowali recenzenci. Pasuje neutralnym biegaczom z normalną lub wąską stopą, którzy chcą jednych butów z płytką na treningi z akcentami i zawody od 5 km do maratonu. Ceną jest ciasne przodostopie i odsłonięta pianka, która według kilku testerów zużywa się wcześnie.
Mocne strony
- Wysoki zwrot energii w laboratorium RunRepeat: 73,9 procent w pięcie, 78,0 w przodostopiu
- Stabilny jak na superbut, dzięki szerokiej podstawie i płytce ze skrzydłami po bokach
- Jednowarstwowa cholewka, która pozostaje przewiewna w upale, 5 na 5 w teście RunRepeat
- Obejmuje od 5 km do maratonu w opinii większości testerów
- Dobra przyczepność na mokrych i suchych drogach, 0,57 w teście przyczepności RunRepeat
Słabe strony
- Odsłonięta pianka zużyta po około 30 milach (48 km) według Doctors of Running i po 100 km według Marathons.com
- Wąski, zwężony przód buta: 70,0 mm w pomiarze RunRepeat
- Cięższy niż najlżejsze buty startowe, 220 g na wadze RunRepeat
- Zbyt agresywny na spokojne biegi, według Doctors of Running
Dla kogo jest
- Chcesz butów z płytką, które wydają się stabilne
- Twój pierwszy but z płytką karbonową
- Lądujesz na pięcie
- Twoje stopy są normalne do wąskich
Kto powinien go ominąć
- Twoje przodostopie jest szerokie
- Toczysz się na zewnętrzną stronę stopy
- Chcesz jednych butów na każdy bieg
Profil buta
Gdzie Rocket X 3 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu.
| Oś | Rocket X 3 |
|---|---|
| Amortyzacja | 64 |
| Lekkość | 88 |
| Stabilność | 30 |
| Drop | 41 |
| Dynamika | 80 |
Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Gdzie plasuje się w katalogu
Waga210 g, lżejszy niż 85% butów
Drop7 mm, niższy niż u 55% butów
Stack pięty40 mm, wyższy niż u 64% butów
Stack przodostopia33 mm, wyższy niż u 60% butów
Odczucia
Napisane na podstawie 6 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.
Dwie pianki, dwa odczucia. Dwie warstwy PEBA: bardziej miękka i sprężysta w pięcie, twardsza w przodostopiu. RunRepeat zmierzył 39,6 mm w pięcie i 34,3 AC.
Skrzydła na płytce. Skrzydlata płytka karbonowa i szeroka podstawa trzymają większość testerów stabilnie; RTINGS ocenia stabilność niżej, a dla toczących się na zewnątrz daje niewiele.
Lepszy, im szybciej biegniesz. Zwrot energii 73,9 procent w pięcie i 78,0 w przodostopiu, ostry rocker i sztywna płytka: żywy, ale nie najdzikszy but startowy.
Dwie pianki, dwa odczucia. Międzypodeszwa układa dwie warstwy pianki PEBA wokół płytki. HOKA podaje 40 mm w pięcie i 33 mm w przodostopiu, a RunRepeat zmierzył 39,6 mm i 29,6 mm, blisko limitu 40 mm dla zawodów szosowych w pięcie.
Doctors of Running poczuli tył jako bardziej miękki i sprężysty, a przodostopie jako twardsze i bardziej responsywne. RunRepeat zmierzył piankę na 34,3 w skali AC, trochę bardziej miękką niż średnia, podczas gdy Marathons.com uznał ją za twardszą niż w Rocket X 2.
Skrzydła na płytce. Płytka karbonowa na całej długości ma teraz skrzydła po bokach. Przy szerokich bazach z tyłu i w środku oraz podniesionych bokach Doctors of Running oceniają go jako stabilny neutralny but z łagodnym prowadzeniem przyśrodkowym, a iRunFar i Marathons.com czuli się pewnie na zakrętach.
Wyniki laboratoryjne są mniej jednoznaczne. RTINGS daje mu 5,3 na 10 za stabilność, a RunRepeat zmierzył wąską podstawę pięty 76,5 mm i dość miękki zapiętek, 2 na 5. Doctors of Running ostrzegają, że daje mało pomocy biegaczom, którzy toczą się na zewnątrz.
Lepszy, im szybciej biegniesz. RunRepeat zmierzył zwrot energii 73,9 procent w pięcie i 78,0 procent w przodostopiu, daleko powyżej swojej średniej 61,4 procent, a RTINGS ocenia zwrot energii na 8,5 na 10.
Ostry rocker w przodostopiu i sztywna płytka, 21,3 N w teście zginania RunRepeat, toczą cię do przodu. Doctors of Running stwierdzili, że but wydaje się lżejszy, niż jest, i poprawia się wraz z tempem; testerzy Running Warehouse zauważają, że jest mniej wybuchowy niż najbardziej agresywne buty startowe.
Czytaj dalej
Dwie pianki, dwa odczucia. Międzypodeszwa układa dwie warstwy pianki PEBA wokół płytki. HOKA podaje 40 mm w pięcie i 33 mm w przodostopiu, a RunRepeat zmierzył 39,6 mm i 29,6 mm, blisko limitu 40 mm dla zawodów szosowych w pięcie.
Doctors of Running poczuli tył jako bardziej miękki i sprężysty, a przodostopie jako twardsze i bardziej responsywne. RunRepeat zmierzył piankę na 34,3 w skali AC, trochę bardziej miękką niż średnia, podczas gdy Marathons.com uznał ją za twardszą niż w Rocket X 2.
Skrzydła na płytce. Płytka karbonowa na całej długości ma teraz skrzydła po bokach. Przy szerokich bazach z tyłu i w środku oraz podniesionych bokach Doctors of Running oceniają go jako stabilny neutralny but z łagodnym prowadzeniem przyśrodkowym, a iRunFar i Marathons.com czuli się pewnie na zakrętach.
Wyniki laboratoryjne są mniej jednoznaczne. RTINGS daje mu 5,3 na 10 za stabilność, a RunRepeat zmierzył wąską podstawę pięty 76,5 mm i dość miękki zapiętek, 2 na 5. Doctors of Running ostrzegają, że daje mało pomocy biegaczom, którzy toczą się na zewnątrz.
Lepszy, im szybciej biegniesz. RunRepeat zmierzył zwrot energii 73,9 procent w pięcie i 78,0 procent w przodostopiu, daleko powyżej swojej średniej 61,4 procent, a RTINGS ocenia zwrot energii na 8,5 na 10.
Ostry rocker w przodostopiu i sztywna płytka, 21,3 N w teście zginania RunRepeat, toczą cię do przodu. Doctors of Running stwierdzili, że but wydaje się lżejszy, niż jest, i poprawia się wraz z tempem; testerzy Running Warehouse zauważają, że jest mniej wybuchowy niż najbardziej agresywne buty startowe.
Do jakich biegów jest
| Bieg | Dopasowanie | Dlaczego | Źródło |
|---|---|---|---|
| Zawody na maraton | Stworzony do tego | Running Warehouse i Marathons.com zostawiają go na pełny dystans, a RTINGS ocenia go najwyżej za półmaratony i maratony. | RTINGS, Running Warehouse, Marathons.com |
| Zawody na półmaraton | Stworzony do tego | Doctors of Running uznali go za najlepszego przy szybszych wysiłkach do półmaratonu. | Doctors of Running, RTINGS |
| Tempo | Stworzony do tego | Prace progowe i szosowe treningi z akcentami to miejsce, gdzie iRunFar i Marathons.com używali go najczęściej. | iRunFar, Marathons.com |
| Interwały | Stworzony do tego | Doctors of Running i Running Warehouse stwierdzili, że bieg poprawia się wraz z tempem. | Doctors of Running, Running Warehouse |
| Długie wybiegania | Da radę | W porządku na długie biegi z szybkimi odcinkami; Doctors of Running nie użyliby go na wolne długie biegi. | Doctors of Running, RunRepeat |
| Spokojne biegi | Nie do tego | Zbyt agresywny w spokojnym tempie według Doctors of Running, a RTINGS ocenia go najniżej za trening na co dzień. | Doctors of Running, RTINGS |
Źródło: RTINGS, Running Warehouse, Marathons.com, Doctors of Running, iRunFar, RunRepeat
Co mówią testy
Testerzy zgadzają się, że Rocket X 3 to stabilny, dobrze leżący superbut na treningi z akcentami i zawody. Różnią się w ocenie trwałości, twardości względem Rocket X 2 i tego, jak wysoki naprawdę jest drop.
| Test | Rodzaj | Nasza interpretacja | W jednym zdaniu | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Recenzja | Pozytywna | Doctors of Running nazywają go prawdziwym stabilnym neutralnym butem startowym dla normalnych do wąskich stóp, z ocenami od A minus do B plus i wyraźnym ostrzeżeniem o trwałości. | Czytaj |
| RunRepeat | Laboratorium | Pozytywna | RunRepeat daje mu 88 na 100: trwały i stabilny jak na superbut, ale cięższy i węższy niż najszybsi rywale. | Czytaj |
| iRunFar | Recenzja | Pozytywna | Po ponad 100 milach (160 km) iRunFar zaliczają go do swoich ulubionych superbutów i wolą od Cielo X1 2.0. | Czytaj |
| Marathons.com | Recenzja | Pozytywna | Marathons.com uznają go za szybki i stabilny przez 100 km, hamowany wczesnym zużyciem pianki i wagą, która nie jest już czołowa w klasie. | Czytaj |
Zgadzają się
- Niezwykle stabilny jak na but startowyDoctors of Running, iRunFar, Running Warehouse i Marathons.com opisują spokojny, pewny bieg, a większość przypisuje zasługę skrzydlatej płytce.
- Zbudowany na treningi z akcentami i zawodyKażdy test stawia go między szybkimi treningami a dniem zawodów, od 5 km po maraton.
- Pewna, przewiewna cholewkaDoctors of Running, iRunFar i Running Warehouse stwierdzili, że jednowarstwowa cholewka dobrze blokuje stopę i pozostaje chłodna, a RunRepeat ocenił przewiewność na 5 na 5.
Rozchodzą się
- Jak długo wytrzymujeRunRepeat zmierzył zużycie podeszwy poniżej średniej i wymienia trwałość wśród mocnych stron. Doctors of Running zobaczyli odsłoniętą piankę przetartą po około 30 milach (48 km), a Marathons.com stwierdził zużycie boczne po około 100 km.
- Bardziej miękki czy twardszy niż Rocket X 2RunRepeat uznał międzypodeszwę za nieco bardziej miękką niż wcześniej. Marathons.com uznał amortyzację za twardszą niż w Rocket X 2, zwłaszcza pod piętą.
- Realny dropHOKA podaje 7 mm. RunRepeat zmierzył 10,0 mm, a RTINGS 8,6 mm, podczas gdy tester Doctors of Running poczuł, że but leży niżej niż 7 mm z powodu ścięcia pięty i wczesnego rockera w przodostopiu.
Jak jest zbudowany
Dwie warstwy pianki PEBA wokół płytki karbonowej na całej długości ze skrzydłami po bokach, jednowarstwowa cholewka z siatki inżynieryjnej i cienka gumowa podeszwa, która zostawia odsłoniętą piankę.
PEBA o podwójnej gęstości wokół skrzydlatej płytki karbonowej na całej długości, przewiewna jednowarstwowa cholewka z siatki i przyczepna gumowa podeszwa 2,4 mm, która zostawia piankę odsłoniętą i zużywa się wcześnie na drodze.
| # | Część | Pomiar |
|---|---|---|
| 1 | CholewkaJednowarstwowa siatka inżynieryjna | Przewiewność 5 / 5 |
| 2 | Język | 3,1 mm |
| 3 | Zapiętek | Sztywność 2 / 5 |
| 4 | MiędzypodeszwaPEBA o podwójnej gęstości | Twardość 34,3 AC |
| 5 | PłytkaSkrzydlata płytka karbonowa | 15,6 Nm |
| 6 | Wkładka | 3,4 mm |
| 7 | Podeszwa zewnętrzna | 2,4 mm |
Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 40 mm, przodostopie 33 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 2,4 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Running Warehouse, Doctors of Running, RunRepeat, iRunFar, Marathons.com.
Cholewka. Nowa jednowarstwowa siatka, którą Doctors of Running i Running Warehouse uznali za pewną i bardzo przewiewną, 5 na 5 w teście RunRepeat. Kołnierz ma teraz wszytą i podwiniętą wyściółkę.
Język. Już bez mieszka i lekko wyściełany, 3,1 mm w pomiarze RunRepeat. iRunFar i Running Warehouse nie widzieli ześlizgiwania po zasznurowaniu.
Zapiętek. Półelastyczny, zaokrąglony zapiętek według Doctors of Running, oceniony przez RunRepeat na 2 na 5 za sztywność. Marathons.com uznał tył za twardszy i lepiej blokujący niż w Rocket X 2.
Międzypodeszwa. Dwie warstwy PEBA, przejęte z Rocket X 2 według iRunFar i Running Warehouse. RunRepeat zmierzył 34,3 AC i piętę 39,6 mm.
Płytka. Płytka karbonowa na całej długości umieszczona między dwiema warstwami pianki, teraz ze skrzydłami po bokach, którym recenzenci przypisują stabilność buta. RunRepeat zmierzył sztywność skrętną 15,6 Nm.
Wkładka. Cienka i wyjmowana, 3,4 mm, a Doctors of Running oceniają but jako przyjazny ortezom.
Podeszwa zewnętrzna. Poprawiona, bardziej przyczepna guma pokrywa główne strefy zużycia, grubości 2,4 mm, z gołą pianką gdzie indziej. RunRepeat zmierzył 0,57 przyczepności, powyżej średniej, a Doctors of Running uznali przyczepność za dobrą na mokrych drogach i bieżni.
Czytaj dalej
Dwie warstwy pianki PEBA wokół płytki karbonowej na całej długości ze skrzydłami po bokach, jednowarstwowa cholewka z siatki inżynieryjnej i cienka gumowa podeszwa, która zostawia odsłoniętą piankę.
1. Cholewka. Nowa jednowarstwowa siatka, którą Doctors of Running i Running Warehouse uznali za pewną i bardzo przewiewną, 5 na 5 w teście RunRepeat. Kołnierz ma teraz wszytą i podwiniętą wyściółkę.
2. Język. Już bez mieszka i lekko wyściełany, 3,1 mm w pomiarze RunRepeat. iRunFar i Running Warehouse nie widzieli ześlizgiwania po zasznurowaniu.
3. Zapiętek. Półelastyczny, zaokrąglony zapiętek według Doctors of Running, oceniony przez RunRepeat na 2 na 5 za sztywność. Marathons.com uznał tył za twardszy i lepiej blokujący niż w Rocket X 2.
4. Międzypodeszwa. Dwie warstwy PEBA, przejęte z Rocket X 2 według iRunFar i Running Warehouse. RunRepeat zmierzył 34,3 AC i piętę 39,6 mm.
5. Płytka. Płytka karbonowa na całej długości umieszczona między dwiema warstwami pianki, teraz ze skrzydłami po bokach, którym recenzenci przypisują stabilność buta. RunRepeat zmierzył sztywność skrętną 15,6 Nm.
6. Wkładka. Cienka i wyjmowana, 3,4 mm, a Doctors of Running oceniają but jako przyjazny ortezom.
7. Podeszwa zewnętrzna. Poprawiona, bardziej przyczepna guma pokrywa główne strefy zużycia, grubości 2,4 mm, z gołą pianką gdzie indziej. RunRepeat zmierzył 0,57 przyczepności, powyżej średniej, a Doctors of Running uznali przyczepność za dobrą na mokrych drogach i bieżni.
Trwałość. Wyniki się rozchodzą. Test ścierania RunRepeat usunął 0,9 mm podeszwy, mniej niż jego średnia 1,1 mm. Na drodze Doctors of Running zobaczyli odsłoniętą piankę przetartą na zewnętrznym śródstopiu po około 30 milach (48 km), a Marathons.com stwierdził zużycie boczne po około 100 km i szacuje żywotność na 300 do 400 km.
Trwałość. Wyniki się rozchodzą. Test ścierania RunRepeat usunął 0,9 mm podeszwy, mniej niż jego średnia 1,1 mm. Na drodze Doctors of Running zobaczyli odsłoniętą piankę przetartą na zewnętrznym śródstopiu po około 30 milach (48 km), a Marathons.com stwierdził zużycie boczne po około 100 km i szacuje żywotność na 300 do 400 km.
Parametry, podane i zmierzone
Każda liczba ma swoje źródło.
Drop, mm
Stack pięty, mm
Stack przodostopia, mm
Waga (męskie), g
| Parametr | Podane | Zmierzone |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack pięty |
|
|
| Stack przodostopia |
|
|
| Waga, US M9 |
|
|
| Wsparcie |
| – |
| Płytka |
| – |
| Nawierzchnia |
| – |
| Rok premiery |
| – |
Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, iRunFar, Marathons.com.
Pomiary laboratoryjne
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Twardość międzypodeszwy |
|
| Zwrot energii (pięta) |
|
| Sztywność skrętna |
|
| Sztywność zapiętka |
|
| Współczynnik przyczepności |
|
| Przewiewność |
|
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Szerokość przodu buta |
|
| Wysokość przodu buta |
|
| Grubość podeszwy zewnętrznej |
|
| Grubość wkładki |
|
| Grubość języka |
|
| Siła zginania |
|
Rozmiar i dopasowanie
Weź swój zwykły rozmiar, jeśli twoja stopa jest normalna lub wąska; dopasowanie jest ciasne, więc weź pół rozmiaru większy, jeśli jesteś pomiędzy rozmiarami.
Długość
Zgodny z rozmiarem
Szerokości
standardowy
Miejsce na palce
Ciasno z przodu. RunRepeat zmierzył przód buta 70,0 mm i wysokość 26,9 mm, oba poniżej swoich średnich. Doctors of Running nie mieli nacisku na małe palce, ale uznali przodostopie za lekko ciasne, a jeden tester zauważył ocieranie od osłony noska bez skarpet.
Doctors of Running, RunRepeat
Pełne uwagi testerów o rozmiarze
Doctors of Running, iRunFar i zespół redakcyjny Running Warehouse podają dopasowanie zgodne z rozmiarem, a RTINGS ocenia je na 9,1 na 10 za rozmiar. Rocket X 3 ma rozmiarówkę unisex.
Nie wszyscy się zgadzają. Czytelnicy RunRepeat głosują, że lekko mały, a jeden tester Running Warehouse uznał go za krótki i sugeruje pół rozmiaru większy. Zespół Running Warehouse radzi też pół rozmiaru większy pomiędzy rozmiarami.
Jest tylko jedna szerokość. Doctors of Running i Marathons.com uznają go za najlepszy dla normalnych do wąskich stóp.
Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, iRunFar, Running Warehouse, Marathons.com
Kontra Rocket X 2
Ta sama pianka PEBA, prawie wszystko inne zmienione: cholewka, płytka, guma podeszwy, drop i dopasowanie.
Warto zostać przy Rocket X 2, jeśli podobał ci się jego niższy podany drop albo twardsze w odczuciu cholewka. Przejdź na Rocket X 3, jeśli stare dopasowanie było krótkie albo chcesz większej stabilności w tempie startowym.
Historia wersji: Rocket X 2 do Rocket X 3
Skrzydlata płytka karbonowa. Płytka zachowuje kształt, ale zyskuje skrzydła po bokach, którym większość testerów przypisuje stabilniejszy bieg. (Doctors of Running, RunRepeat, iRunFar, Running Warehouse)
Nowa cholewka, prostszy język. Jednowarstwowa siatka zastępuje starą cholewkę, język traci mieszki, a kołnierz dostaje więcej wyściółki. Running Warehouse uważa, że łatwiej wsunąć stopę. (iRunFar, Running Warehouse)
Więcej miejsca, zgodny z rozmiarem. Doctors of Running mówią, że Rocket X 2 wypadał lekko krótko; nowe dopasowanie jest zgodne z rozmiarem. RunRepeat uważa je za trochę bardziej przystępne, choć nadal węższe niż średnia. (Doctors of Running, RunRepeat)
Wyższy podany drop, bardziej przyczepna guma. iRunFar donosi o podanym dropie wyższym z 5 do 7 mm, a poprawiona guma przodostopia lepiej trzyma na mokrym według iRunFar i Marathons.com. (iRunFar, Marathons.com)
Porównanie alternatyw
Każda poprawia jedną rzecz, której Rocket X 3 nie robi.
Hoka Rocket X 3 | Hoka Cielo X1 2.0 | Nike Vaporfly 4 | ASICS Metaspeed Sky Tokyo | Hoka Skyward X 2 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Wybierz ją dla | Ta strona | Mniej stabilny | Lżejszy | Szybszy | Więcej amortyzacji |
| Drop | 7 mm | 7 mm | 6 mm | 5 mm | 5 mm |
| Stack pięty | 40 mm | 46 mm | 36 mm | 39,5 mm | 44 mm |
| Waga | 210 g | 210 g | 190 g | 170 g | 283 g |
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne |
Pytania biegaczy
Czy HOKA Rocket X 3 jest zgodny z rozmiarem?
Według większości testerów tak: Doctors of Running, iRunFar i zespół Running Warehouse wzięli swój zwykły rozmiar. Dopasowanie jest ciasne i unisex, czytelnicy RunRepeat uważają, że lekko mały, a Running Warehouse sugeruje pół rozmiaru większy, jeśli jesteś pomiędzy rozmiarami.
Czy Rocket X 3 nadaje się na maraton?
Recenzenci uważają, że tak. Running Warehouse i Marathons.com polecają go od 5 km do maratonu, a RTINGS ocenia go najwyżej za półmaratony i maratony. Doctors of Running uznali go za najlepszego do półmaratonu i odpowiedniego na maraton, jeśli dogadasz się z twardym przodostopiem.
Rocket X 3 czy Cielo X1 2.0?
Rocket X 3 jest stabilniejszy i bardziej wyrozumiały z dwóch. Doctors of Running kierują biegaczy, którzy uważają go za zbyt stabilny, do Cielo X1 2.0, a Marathons.com poleca Cielo za bardziej sprężysty bieg z większym rockerem. iRunFar woleli Rocket X 3.
Jak trwały jest Rocket X 3?
To zależy od testu. RunRepeat zmierzył zużycie podeszwy poniżej średniej w swoim laboratorium. Na drodze Doctors of Running zobaczyli odsłoniętą piankę przetartą po około 30 milach (48 km), a Marathons.com po około 100 km, z szacowaną żywotnością 300 do 400 km.
Jaki jest realny drop Rocket X 3?
HOKA podaje 7 mm, z 40 mm w pięcie i 33 mm w przodostopiu. RunRepeat zmierzył 10,0 mm, a RTINGS 8,6 mm. W naszym katalogu podane 7 mm leży w środku stawki wśród neutralnych butów szosowych.
Czy Rocket X 3 nadaje się na szeroką stopę?
Raczej nie. Występuje w jednej szerokości, RunRepeat zmierzył przód buta 70,0 mm wobec średniej 73,2 mm, a Doctors of Running i Marathons.com uznają go za najlepszy dla normalnych do wąskich stóp.
Źródła
- Doctors of Running, HOKA Rocket X 3 Review (Matt Klein, Andrea Myers, July 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- RunRepeat, HOKA Rocket X 3 lab review. Dostęp: 13 paź 2026.
- RTINGS, HOKA Rocket X 3 running shoe review. Dostęp: 13 paź 2026.
- iRunFar, Hoka Rocket X 3 Review (Nathan Allen, August 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- Running Warehouse, HOKA Rocket X 3 shoe review (July 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- Marathons.com, Hoka Rocket X 3 im Test (Clément Laborieux, September 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
- Running Warehouse, HOKA Rocket X 3 product page. Dostęp: 13 paź 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
- doctorsofrunning.com · Rok premiery, podane
- cat: katalog Strideprint, 395 butów
Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.



