
Adidas Adizero SL 2 recenze
Lehká tréninková bota na každý den s jádrem Lightstrike Pro po celé délce a bez desky. Recenzenti chválí její rychlost a hádají se o to, jak je měkká a kolik místa nechává prstům.
- Drop
- 9 mm
- Stack u paty
- 35 mm
- Přední část
- 26 mm
- Váha
- 236 g
- Podpora
- Neutrální
- Deska
- Žádná
Náš verdikt
Lehká, rychlá, trochu těsná.
Adizero SL 2 je lehká neutrální tréninková bota, která obaluje jádro Lightstrike Pro po celé délce pevnější pěnou Lightstrike 2.0, bez desky. Sedne neutrálním běžcům s normální až úzkou nohou, kteří chtějí jednu botu na denní kilometry i rychlejší tréninky a potřebují málo pomoci se stabilitou.
Silné stránky
- Lehká na tréninkovou botu: 236 g v pánské US 9
- Rychlá v tempu a rychlejším volném tempu
- Univerzální od volných běhů po dráhové tréninky
- Silná přilnavost na mokru v laboratoři RunRepeat: 0,69 proti 0,53
- Velmi prodyšný svršek v testu RunRepeat
Slabé stránky
- Úzká střední část a nízký objem střihu
- Málo stability pro běžce, kterým se chodidlo kroutí dovnitř
- Jazyk bez přišití, který může klouzat
- Není dost plyšová na dlouhé, pomalé dny
Komu sedí
- Tvůj krok je neutrální
- Chceš jednu lehkou botu na většinu běhů
- Máš normální až úzkou nohu
- Máš rád vyšší drop
Kdo by ji měl přeskočit
- Chodidlo se ti výrazně kroutí dovnitř
- Tvoje přední část je široká nebo objemná
- Chceš plyšovou botu s maximálním tlumením
- Dopadáš tvrdě na patu
Profil boty
Kde se Adizero SL 2 řadí mezi 395 bot v našem katalogu.
| Osa | Adizero SL 2 |
|---|---|
| Tlumení | 18 |
| Lehkost | 72 |
| Stabilita | 30 |
| Drop | 82 |
| Odezva | 20 |
Obr. 1 · Jak ho číst. Každá osa vede od 0 ve středu po 100 na okraji. Tlumení, lehkost a drop jsou pořadí boty v katalogu podle uvedených údajů; stabilita a odezva se hodnotí podle typu podpory, desky, rockeru a zamýšleného použití. Tečkovaná šedá čára je medián katalogu. Zdroj: katalog Strideprint (cat).
Kde se řadí v katalogu
Váha236 g, lehčí než 72 % bot
Drop9 mm, vyšší než u 82 % bot
Stack u paty35 mm, nižší než u 77 % bot
Stack v přední části26 mm, nižší než u 83 % bot
Jaký je to pocit
Napsáno ze 7 zveřejněných testů. Citujeme měření, ne dojmy, které jsme nezažili.
Měkké jádro v pevnějším plášti. Lightstrike Pro uvnitř pevnějšího Lightstrike 2.0: 36,8 AC v laboratoři RunRepeat, pro některé testery mírně měkká, pro jiné pevná a ukotvená.
Neutrální, s úzkou patou. Žádný podpůrný systém a základna paty 82,4 mm, užší než průměr 91,1 mm: v pořádku pro neutrální krok, ne pro chodidla, která se kroutí dovnitř.
Rychlejší, jak přidáváš. Návrat energie v přední části 64,3 procenta a síla ohybu 12,7 N: živá v rychlejším tempu, ale ne závodní bota.
Měkké jádro v pevnějším plášti. Jádro Lightstrike Pro po celé délce sedí uvnitř pláště z Lightstrike 2.0, podle Doctors of Running a Foro Atletismo. RunRepeat naměřil mezipodešev na 36,8 AC, o něco pevnější než průměr 35,5 AC.
Jaký je pocit, záleží na testerovi. Doctors of Running ji označují za mírně měkkou a pružnou a jeden tester Running Warehouse cítil, že přední část na konci běhu na 12 mil (asi 19 km) dosedla na doraz. OutdoorGearLab popisuje pevný, ukotvený chod, který působí níž, než je stack.
Neutrální, s úzkou patou. Žádný podpůrný systém. Doctors of Running shledávají mírné středové vedení od jádra Lightstrike Pro a nějakou boční pomoc ze zkosení paty, ale zužující se střed. RunRepeat naměřil základnu paty 82,4 mm proti průměru 91,1 mm a hodnotí stabilitu 65.
Testeři Running Warehouse ji shledali méně stabilní než první SL. Pro neutrální krok je to svoboda; pro chodidlo, které se kroutí dovnitř, práce.
Rychlejší, jak přidáváš. RunRepeat naměřil návrat energie 64,3 procenta v přední části, nad průměrem 61,4 procenta, a 56,1 procenta na patě, oproti 48,7 procenta u prvního SL. OutdoorGearLab cítil, že návrat roste s tempem, a testeři Running Warehouse ji shledali živou v rychlejším tempu a na prahu.
Není to závodní bota: Doctors of Running ji nazývají rychlou, ale ne nejrychlejší ve své třídě, a Running Shoes Guru měl potíže udržet tempo v tempovém běhu. Ohýbá se snadno, 12,7 N v testu RunRepeat proti průměru 15,5 N.
Číst dál
Měkké jádro v pevnějším plášti. Jádro Lightstrike Pro po celé délce sedí uvnitř pláště z Lightstrike 2.0, podle Doctors of Running a Foro Atletismo. RunRepeat naměřil mezipodešev na 36,8 AC, o něco pevnější než průměr 35,5 AC.
Jaký je pocit, záleží na testerovi. Doctors of Running ji označují za mírně měkkou a pružnou a jeden tester Running Warehouse cítil, že přední část na konci běhu na 12 mil (asi 19 km) dosedla na doraz. OutdoorGearLab popisuje pevný, ukotvený chod, který působí níž, než je stack.
Neutrální, s úzkou patou. Žádný podpůrný systém. Doctors of Running shledávají mírné středové vedení od jádra Lightstrike Pro a nějakou boční pomoc ze zkosení paty, ale zužující se střed. RunRepeat naměřil základnu paty 82,4 mm proti průměru 91,1 mm a hodnotí stabilitu 65.
Testeři Running Warehouse ji shledali méně stabilní než první SL. Pro neutrální krok je to svoboda; pro chodidlo, které se kroutí dovnitř, práce.
Rychlejší, jak přidáváš. RunRepeat naměřil návrat energie 64,3 procenta v přední části, nad průměrem 61,4 procenta, a 56,1 procenta na patě, oproti 48,7 procenta u prvního SL. OutdoorGearLab cítil, že návrat roste s tempem, a testeři Running Warehouse ji shledali živou v rychlejším tempu a na prahu.
Není to závodní bota: Doctors of Running ji nazývají rychlou, ale ne nejrychlejší ve své třídě, a Running Shoes Guru měl potíže udržet tempo v tempovém běhu. Ohýbá se snadno, 12,7 N v testu RunRepeat proti průměru 15,5 N.
Pro které běhy je
| Běh | Sedí | Proč | Zdroj |
|---|---|---|---|
| Volné běhy | Určená pro ně | OutdoorGearLab a Running Shoes Guru ji shledávají pohodlnou na každodenní i rychlejší volné běhy. | OutdoorGearLab, Running Shoes Guru |
| Dlouhé běhy | Zvládne je | Doctors of Running zvládli 10 mil (asi 16 km); několik testerů Running Warehouse ji nechtělo brát přes jednociferné vzdálenosti. | Doctors of Running, Running Warehouse |
| Tempový trénink | Určená pro ně | Její nejsilnější využití podle Doctors of Running, Running Warehouse i RunRepeat. | RunRepeat, Doctors of Running, Running Warehouse |
| Intervaly | Určená pro ně | RunRepeat a Running Warehouse ji používali na dráze; Doctors of Running ji shledávají fajn, i když ne nejlehčí možností. | RunRepeat, Doctors of Running, Running Warehouse |
| Závod na půlmaraton | Zvládne je | Foro Atletismo ji doporučuje na závody až po půlmaraton; RunRepeat v ní vidí botu pro začínajícího závodníka. | RunRepeat, Foro Atletismo |
| Závod na maraton | Není pro ně | RTINGS jí dává 5,8 za závodění na maraton a i-run odkazuje maratonce na tlumenější model adidasu. | RTINGS, i-run |
| Chůze | Zvládne je | Doctors of Running ji hodnotí jako jen částečně vhodnou na chůzi a stání. | Doctors of Running |
Zdroj: OutdoorGearLab, Running Shoes Guru, Doctors of Running, Running Warehouse, RunRepeat, Foro Atletismo, RTINGS, i-run
Co říkají testy
Zveřejněné recenze se shodují, že SL 2 je lehká neutrální tréninková bota, která ožívá v rychlejších tempech, s malou vestavěnou stabilitou. Rozcházejí se v tom, jak měkká působí, jak prostorná je přední část a jak dlouho vydrží podešev.
| Test | Typ | Naše čtení | Jednou větou | Zdroj |
|---|---|---|---|---|
| RunRepeat | Laboratoř | Pozitivní | RunRepeat ji hodnotí 85 ze 100 a nazývá ji důstojným pokračováním prvního SL, přičemž upozorňuje na stabilitu a podešev. | Číst |
| Doctors of Running | Recenze | Pozitivní | Doctors of Running jí dávají B+ za sedění a B+ až A minus za výkon: pružná, lehká tréninková bota, která zůstává dost stabilní. | Číst |
| OutdoorGearLab | Recenze | Pozitivní | OutdoorGearLab vidí lehkou, univerzální botu na každý den s větším švihem než její třída, brzděnou úzkým střihem a omezenou stabilitou. | Číst |
| Running Shoes Guru | Recenze | Smíšené | Running Shoes Guru ji shledává průměrnou až dobrou: pohodlnou a dobře zpracovanou, ale nic nevyčnívá. | Číst |
| Running Warehouse | Recenze | Pozitivní | Testeři Running Warehouse ji vysoko hodnotí za rychlou práci a pohodlí a nazývají ji lepší běžeckou botou než originál. | Číst |
| Foro Atletismo | Recenze | Smíšené | Foro Atletismo se líbí rychlá, mrštná bota s mnohem lepším tlumením, ale shledává střih úzký a svršek málo pohodlný. | Číst |
Shodují se
- Lehká a rychláRunRepeat, Doctors of Running, OutdoorGearLab i Running Warehouse vyzdvihují nízkou hmotnost a ostrost v rychlejším tempu.
- Neutrální, s malou oporouRunRepeat, Doctors of Running i OutdoorGearLab popisují neutrální botu s omezenou stabilitou a testeři Running Warehouse ji shledali méně stabilní než první SL.
- Univerzální napříč tempyRunRepeat, OutdoorGearLab i Doctors of Running ji používali na všechno od stálých kilometrů po tempa a dráhu.
Rozcházejí se
- Měkká, nebo tvrdá?Testeři Running Warehouse shledali mezipodešev měkkou a občas rozplizlou a Doctors of Running ji označují za mírně měkkou. OutdoorGearLab popisuje pevný, ukotvený chod a Running Shoes Guru střední pocit, který není plyšový. RunRepeat naměřil 36,8 AC, o něco pevnější než průměr.
- Prostorná, nebo úzká?RunRepeat uvádí prostorný střih mezi přednostmi. Doctors of Running, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru i Foro Atletismo popisují těsný nebo úzký střih, zvlášť ve střední části.
- Jak dlouho podešev vydrží?RunRepeat uvádí odolnost podešve jako nevýhodu, s hlubším důlkem než u prvního SL v otěruvzdorném testu. Doctors of Running, Running Shoes Guru i OutdoorGearLab viděli malé nebo žádné opotřebení a Foro Atletismo očekává asi 750 km.
Jak je postavená
Jednoduchá konstrukce tréninkové boty: jádro Lightstrike Pro obalené Lightstrike 2.0, bez desky, svršek z technické síťoviny s tlustým jazykem bez přišití a gumová podešev, která není z Continentalu.
Jádro Lightstrike Pro uvnitř Lightstrike 2.0, bez desky, velmi prodyšná síťovina s jazykem 12,7 mm a gumová podešev 3,6 mm.
| # | Součást | Míra |
|---|---|---|
| 1 | SvršekTechnická síťovina | Prodyšnost 5 / 5 |
| 2 | Jazyk | 12,7 mm |
| 3 | Pata | Tuhost 2 / 5 |
| 4 | MezipodeševLightstrike Pro a Lightstrike 2.0 | Tvrdost 36,8 AC |
| 5 | Deska | – |
| 6 | Vložka | 3,4 mm |
| 7 | Podešev | 3,6 mm |
Obr. 3 · Boční profil. Výšky stacku v měřítku (uvedeno: pata 35 mm, přední část 26 mm; změřeno: podešev 3,6 mm); rozdělení mezi dvě pěny není změřeno a je nakresleno v polovině výšky. Čárkovaně: vložka, skrytá. Zdroje: RunRepeat, Doctors of Running, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru, Foro Atletismo, i-run.
Svršek. Technická síťovina, která v testu RunRepeat dostala za prodyšnost 5 z 5, proti průměru 3,6, a kterou OutdoorGearLab shledal velmi prodyšnou. Doctors of Running ji cítili trochu tlustou a teplou, s mírně drsnou podšívkou, a Running Shoes Guru radí neběhat bez ponožek.
Jazyk. Vycpaný a bez přišití. RunRepeat naměřil 12,7 mm vycpávky, proti průměru 5,8 mm a oproti 4,1 mm u prvního SL. Doctors of Running se jazyk při rychlých zatáčkách posouval.
Pata. Ohebná opěrka paty, kterou RunRepeat ohodnotil za tuhost 2 z 5, uvnitř bohatě vycpaného lemu podle Doctors of Running.
Mezipodešev. Jádro Lightstrike Pro po celé délce zapouzdřené v Lightstrike 2.0, zatímco první SL měl jen kus Lightstrike Pro v přední části. Foro Atletismo poznamenává boční drážku, která pomáhá pěně ohýbat se.
Deska. Žádná deska jakéhokoli druhu, podle OutdoorGearLab a Running Shoes Guru.
Vložka. Tenká, 3,4 mm proti průměru 4,4 mm v laboratoři RunRepeat. i-run ji uvádí jako nevyjímatelnou.
Podešev. Guma, ale ne směs Continental z nejvyšších modelů adidasu, podle RunRepeat a Running Shoes Guru. RunRepeat naměřil tloušťku 3,6 mm a adhezi na mokru 0,69 proti průměru 0,53; Foro Atletismo zjistil, že může klouzat na hladkých mokrých površích.
Číst dál
Jednoduchá konstrukce tréninkové boty: jádro Lightstrike Pro obalené Lightstrike 2.0, bez desky, svršek z technické síťoviny s tlustým jazykem bez přišití a gumová podešev, která není z Continentalu.
1. Svršek. Technická síťovina, která v testu RunRepeat dostala za prodyšnost 5 z 5, proti průměru 3,6, a kterou OutdoorGearLab shledal velmi prodyšnou. Doctors of Running ji cítili trochu tlustou a teplou, s mírně drsnou podšívkou, a Running Shoes Guru radí neběhat bez ponožek.
2. Jazyk. Vycpaný a bez přišití. RunRepeat naměřil 12,7 mm vycpávky, proti průměru 5,8 mm a oproti 4,1 mm u prvního SL. Doctors of Running se jazyk při rychlých zatáčkách posouval.
3. Pata. Ohebná opěrka paty, kterou RunRepeat ohodnotil za tuhost 2 z 5, uvnitř bohatě vycpaného lemu podle Doctors of Running.
4. Mezipodešev. Jádro Lightstrike Pro po celé délce zapouzdřené v Lightstrike 2.0, zatímco první SL měl jen kus Lightstrike Pro v přední části. Foro Atletismo poznamenává boční drážku, která pomáhá pěně ohýbat se.
5. Deska. Žádná deska jakéhokoli druhu, podle OutdoorGearLab a Running Shoes Guru.
6. Vložka. Tenká, 3,4 mm proti průměru 4,4 mm v laboratoři RunRepeat. i-run ji uvádí jako nevyjímatelnou.
7. Podešev. Guma, ale ne směs Continental z nejvyšších modelů adidasu, podle RunRepeat a Running Shoes Guru. RunRepeat naměřil tloušťku 3,6 mm a adhezi na mokru 0,69 proti průměru 0,53; Foro Atletismo zjistil, že může klouzat na hladkých mokrých površích.
Odolnost. Smíšené signály. RunRepeat naměřil v otěruvzdorném testu důlek 1,1 mm, průměrný, ale hlubší než 0,7 mm u prvního SL, a síťovinu v prostoru pro prsty ohodnotil 1 z 5, proti 5 z 5 za vycpávku paty. Doctors of Running neviděli po zhruba 40 mílích (asi 64 km) žádné opotřebení, Running Shoes Guru po 55 mílích (asi 89 km) málo a Foro Atletismo očekává asi 750 km.
Odolnost. Smíšené signály. RunRepeat naměřil v otěruvzdorném testu důlek 1,1 mm, průměrný, ale hlubší než 0,7 mm u prvního SL, a síťovinu v prostoru pro prsty ohodnotil 1 z 5, proti 5 z 5 za vycpávku paty. Doctors of Running neviděli po zhruba 40 mílích (asi 64 km) žádné opotřebení, Running Shoes Guru po 55 mílích (asi 89 km) málo a Foro Atletismo očekává asi 750 km.
Parametry, uvedené a změřené
Každý údaj nese svůj zdroj.
Drop, mm
Stack paty, mm
Hmotnost (pánská), g
| Parametr | Uvedeno | Změřeno |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack u paty |
|
|
| Stack v přední části |
| – |
| Váha, US M9 |
|
|
| Podpora |
| – |
| Deska |
| – |
| Povrch |
| – |
| Rok vydání |
| – |
Obr. 4 · Uvedeno vs změřeno. Sloupce začínají od nuly. Zdroje: RunRepeat, Doctors of Running, i-run, Foro Atletismo, RTINGS, OutdoorGearLab.
Laboratorní měření
| Parametr | Změřeno |
|---|---|
| Tvrdost mezipodešve |
|
| Návrat energie |
|
| Torzní tuhost |
|
| Tuhost opěrky paty |
|
| Koeficient adheze |
|
| Prodyšnost |
|
| Parametr | Změřeno |
|---|---|
| Šířka prostoru pro prsty |
|
| Výška prostoru pro prsty |
|
| Tloušťka podešve |
|
| Tloušťka vložky |
|
| Tloušťka jazyka |
|
| Síla ohybu |
|
Velikost a střih
Většina testerů zůstává u své velikosti, ale čtenáři RunRepeat a Foro Atletismo radí vzít větší pro těsné chodidlo.
Délka
Smíšené zprávy
Šířky
standardní a široká
Místo pro prsty
Zúžená u prstů. RunRepeat naměřil u palce 71,7 mm proti průměru 73,2 mm a výšku 26,2 mm proti 27,0 mm. Doctors of Running zjistili, že ochrana špičky zužuje prostor pro prsty, a Running Shoes Guru ho shledal těsným.
RunRepeat, Doctors of Running, Running Shoes Guru
Celé poznámky testerů k velikosti
Doctors of Running, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru i Running Warehouse ji shledali sedící na velikost na délku. Hlasování čtenářů RunRepeat, s 397 odpověďmi, říká, že vychází o půl čísla malá, a Foro Atletismo radí na trénink o půl čísla víc, nebo o celé číslo, pokud máš těsnou přední část.
Skutečným problémem je šířka: střed je úzký pro OutdoorGearLab a mírně těsný pro Doctors of Running. RunRepeat a OutdoorGearLab uvádějí širokou verzi a OutdoorGearLab radí vyzkoušet obě.
Pokud jsi mezi velikostmi nebo máš širokou přední část, vyzkoušej ji, než se rozhodneš.
RunRepeat, Doctors of Running, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru, Running Warehouse, Foro Atletismo
Vs Adizero SL
Měkčí, pružnější druhá verze: Lightstrike Pro nyní vede po celé délce boty, svršek je lehčí a chod se vzdává části pevnosti a stability prvního SL.
Nech si první Adizero SL, pokud se ti líbil jeho pevnější, hustší a stabilnější chod, nebo ho používáš na cvičení v posilovně a křížový trénink: testeři Running Warehouse ho tam preferovali. Přejdi na SL 2, pokud většinou běháš a chceš víc pružnosti v rychlosti.
Historie verzí: Adizero SL až Adizero SL 2
Lightstrike Pro po celé délce. První SL měl malý kus Lightstrike Pro v přední části; SL 2 má jádro po celé délce, podle RunRepeat a Doctors of Running. (RunRepeat, Doctors of Running)
Víc pružnosti. RunRepeat naměřil návrat energie na patě vyšší z 48,7 na 56,1 procenta a Doctors of Running ji shledali znatelně pružnější. (RunRepeat, Doctors of Running)
Vyšší, nebo ne?. Doctors of Running a Foro Atletismo uvádějí vyšší stack, podle Foro Atletismo asi o 3 mm, zatímco RunRepeat naměřil u obou verzí stejnou patu 34,9 mm. (RunRepeat, Doctors of Running, Foro Atletismo)
Lehčí, tlustší jazyk. Foro Atletismo ji dává asi o 4 g lehčí. RunRepeat naměřil jazyk s třikrát tlustší vycpávkou, což považuje za zbytečné. (RunRepeat, Foro Atletismo)
Méně stabilní, méně odolná podešev. Testeři Running Warehouse shledali první SL pevnější a stabilnější. RunRepeat naměřil měkčí podešev, méně odolnou proti otěru. (RunRepeat, Running Warehouse)
Porovnání alternativ
Každá z nich řeší jednu věc, kterou Adizero SL 2 nedělá.
Adidas Adizero SL 2 | Adidas Adizero Evo SL | Adidas Adizero Boston 13 | Hoka Mach 7 | Saucony Ride 19 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Vyber ji kvůli | Tato stránka | Rychlejší | Víc tlumení | Nižší drop | Stabilnější |
| Drop | 9 mm | 7 mm | 7 mm | 5 mm | 8 mm |
| Stack u paty | 35 mm | 37 mm | 37 mm | 37 mm | 38 mm |
| Váha | 236 g | 230 g | 255 g | 241 g | 255 g |
| Podpora | Neutrální | Neutrální | Neutrální | Neutrální | Neutrální |
Otázky, které běžci kladou
Má Adidas Adizero SL 2 karbonovou desku?
Ne. Adizero SL 2 nemá karbonovou desku ani žádnou desku, podle OutdoorGearLab a Running Shoes Guru. Její rychlost pochází z jádra Lightstrike Pro po celé délce uvnitř pevnější pěny Lightstrike 2.0, u které RunRepeat naměřil návrat energie 64,3 procenta v přední části.
Sedí Adizero SL 2 na velikost?
Na délku většinou ano: Doctors of Running, OutdoorGearLab, Running Shoes Guru i Running Warehouse říkají, že sedí na velikost. 397 hlasů čtenářů RunRepeat říká o půl čísla malá a Foro Atletismo radí o půl čísla víc pro těsnou přední část. Střih je ve střední části úzký, takže ji vyzkoušej, pokud jsi mezi velikostmi.
Jaký je drop Adizero SL 2?
Adizero SL 2 má drop 9 mm, údaj adidasu přebíraný RunRepeat, s patou 35 mm a přední částí 26 mm. Doctors of Running a i-run uvádějí 10 mm a laboratoře se rozcházejí: RunRepeat naměřil 8,2 mm, RTINGS 10,1 mm. Tak či tak jde o vyšší drop než u většiny neutrálních silničních bot.
Je Adizero SL 2 dobrá na maraton?
Jako tréninková bota ano; jako maratonská závodní bota ne tak docela. RTINGS jí dává 5,8 za závodění na maraton proti 6,7 za 5 a 10 km, Foro Atletismo ji doporučuje na závody až po půlmaraton a i-run odkazuje maratonce na tlumenější model adidasu.
Adizero SL 2, nebo Adizero Evo SL?
Evo SL je rychlejší, lehčí volba: 230 g v našem katalogu proti 236 g a RunRepeat na ni odkazuje běžce, kteří chtějí mezipodešev celou z Lightstrike Pro. SL 2 si ponechává pevnější plášť z Lightstrike 2.0 kolem jádra Lightstrike Pro a vyšší drop, 9 mm proti 7 mm.
Existuje široká Adizero SL 2?
Ano. RunRepeat i OutdoorGearLab uvádějí normální a širokou verzi. S ohledem na úzkou střední část, kterou popisují OutdoorGearLab a Doctors of Running, by běžci se širokou nohou měli vyzkoušet širokou verzi, jak radí OutdoorGearLab.
Je Adizero SL 2 dobrá pro těžší běžce?
Obvykle ne první volba. RunRepeat těžší běžce, kteří chtějí hojné tlumení, odkazuje na jiné boty, OutdoorGearLab poznamenává, že těžším běžcům může připadat trochu měkká, a i-run ji uvádí pro běžce do 85 kg. Tlumenější, stabilnější tréninková bota bývá bezpečnější denní volbou.
Zdroje
- RunRepeat, adidas Adizero SL2 lab review (Carlos Sánchez, updated February 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Doctors of Running, Adidas Adizero SL 2 Review (Matt Klein, July 2024). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- RTINGS, adidas Adizero SL2 running shoe review (November 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- OutdoorGearLab, adidas Adizero SL2 review (Nathaniel Bailey, January 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Running Shoes Guru, Adidas adizero SL 2 review (Larry Lam, September 2024). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Running Warehouse, adidas adizero SL 2 review (June 2024). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Foro Atletismo, adidas Adizero SL 2 (Jónatan Simón, February 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- i-run, adidas Adizero SL2 men’s. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- runningwarehouse.com · Stack v přední části, Váha, US M9, Podpora a Deska, uvedeno
- i-run.fr · Povrch, uvedeno
- cat: katalog Strideprint, 395 bot
Jak recenzujeme. Čteme zveřejněné testy, stránky značek a prodejců a laboratorní měření, údaje porovnáváme a upozorňujeme, kde si odporují. Tuto botu jsme sami netestovali. Naposledy aktualizováno 13. října 2026.



