1. Sko
  2. Adidas
  3. Supernova Rise 3
Adidas Supernova Rise 3, sett fra siden

Adidas Supernova Rise 3 test

Adidas’ hverdagsskor får mykere Dreamstrike+-skum og en stødigere plattform. Testerne roser stabiliteten og slitestyrken, og savner noe av den gamle spretten.

Drop
8 mm
Hælstack
36 mm
Forfot
28 mm
Vekt
264 g
Støtte
Nøytral
Plate
Ingen

US M9, som oppgitt. Oppdatert 13. okt. 2026 · 7 kilder

Vår dom

Jevne mil, ikke raske mil.

Supernova Rise 3 er en nøytral dagligsko med mykt Dreamstrike+-skum i full lengde og en bred, stabil plattform, laget for rolige turer og langturer, ikke for fart. Den passer løpere med de fleste landingsmønstre som vil ha én slitesterk, beskyttende sko til jevne mil og ikke trenger et eget stabilitetssystem.

Sterke sider

  • Stabil for en nøytral sko, med bred plattform
  • Mykt skum: 28,6 AC i RunRepeats laboratorium
  • Slitesterk yttersåle og tåboks
  • Godt grep i RunRepeats laboratorium: 0,94 mot 0,53
  • Behagelig til rolige turer, langturer og gåing

Svake sider

  • Beskjeden energitilbakeføring, mindre sprett enn Rise 2
  • Føles som hardt arbeid i tempo og raskere
  • Hælpolstringen slitt fort i RunRepeats laboratorium: 1 av 5
  • Korte snører og lavt volum over tærne

Hvem den passer for

  • Løpesteget ditt er nøytralt, men du liker en stødig sko
  • Mesteparten av løpingen din er rolig og lang
  • Du bygger opp løpingen din
  • Du lander på hælen

Hvem bør hoppe over den

  • Du vil ha en livlig, spenstig sko
  • Du vil ha én sko til økter og konkurranser
  • Foten din ruller tydelig innover

Skoprofil

Hvor Supernova Rise 3 ligger blant de 395 skoene i katalogen vår.

50100DempingLetthetStabilitetDropRespons
AkseSupernova Rise 3
Demping24
Letthet50
Stabilitet30
Drop45
Respons20

Fig. 1 · Slik leser du den. Hver akse går fra 0 i midten til 100 ytterst. Demping, letthet og drop er skoens plassering i katalogen ut fra oppgitte tall. Stabilitet og respons er skåret ut fra støttetype, plate, rocker og tiltenkt bruk. Den prikkede grå linjen er medianen i katalogen. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Hvor den ligger i katalogen

Vekt264 g, tyngre enn 50 % av skoene

Drop8 mm, høyere enn 45 % av skoene

Hælstack36 mm, lavere enn 69 % av skoene

Forfotstack28 mm, lavere enn 72 % av skoene

Fig. 2 · Fordeling av oppgitte tall i katalogen. Høyden på søylen er antall sko i hvert intervall. Vekt: 300 sko, snitt 257,2 g. Drop: 306 sko, snitt 7,1 mm. Hælstack: 255 sko, snitt 38 mm. Forfotstack: 253 sko, snitt 31,1 mm. Kilde: Strideprint-katalogen (cat), oppgitte verdier.

Slik føles den

Skrevet ut fra 4 publiserte tester. Vi siterer målinger, ikke inntrykk vi ikke har hatt.

Mykere og mer beskyttende. Dreamstrike+ i full lengde på 28,6 AC, mykere enn gjennomsnittet på 35,5 AC: litt myk og beskyttende, med en forfot som kan bunne ut.

Stabil og nøytral. En formet Support Rod, sidevegger og en hælbase på 93,3 mm: stødig for en nøytral sko, uten stabilitetssystem.

Jevn, ikke spenstig. Energitilbakeføring på 62,8 prosent i forfoten, under Rise 2s 69,5: en jevn rocker, men lite sprett i fart.

Mykere og mer beskyttende. Mellomsålen er Dreamstrike+ i full lengde, som adidas beskriver som 20 prosent mykere og mer spenstig enn før, ifølge Running Warehouse. RunRepeat målte den til 28,6 AC, godt mykere enn gjennomsnittet på 35,5 AC, med 140 SA støtdemping i hælen mot et gjennomsnitt på 131 SA.

Doctors of Running kaller den litt myk, men aldri grøtete, med en hæl som er litt mykere enn forfoten. RTINGS mener forfoten kan bunne ut under hardt trykk. Med 36 mm i hælen er 132 av de 183 nøytrale asfaltskoene i katalogen vår høyere: beskyttende, ikke maksimalt dempet.

Stabil og nøytral. Det finnes ingen medial støtte. Running Warehouse beskriver et Support Rod-design som nå er formet inn i mellomsålen, og Doctors of Running legger til en bred plattform, en utvidet såle og sidevegger som er sterkest i hæl og midtfot.

RunRepeat målte en hælbase på 93,3 mm mot et gjennomsnitt på 91,1 mm og en hælkappe på 5 av 5. RTINGS gir stabiliteten 8,6 av 10.

Jevn, ikke spenstig. RunRepeat målte 62,8 prosent energitilbakeføring i forfoten og 58,8 prosent i hælen, under de 69,5 prosentene de målte på Rise 2. RTINGS gir energitilbakeføringen 6,2 av 10.

En stor rocker i forfoten holder overgangene jevne, ifølge Doctors of Running, men skoen er stivere enn før: 16,6 N i RunRepeats bøyetest mot et gjennomsnitt på 15,5 N. Tempofart føltes som et slit for Doctors of Running.

Les mer

Mykere og mer beskyttende. Mellomsålen er Dreamstrike+ i full lengde, som adidas beskriver som 20 prosent mykere og mer spenstig enn før, ifølge Running Warehouse. RunRepeat målte den til 28,6 AC, godt mykere enn gjennomsnittet på 35,5 AC, med 140 SA støtdemping i hælen mot et gjennomsnitt på 131 SA.

Doctors of Running kaller den litt myk, men aldri grøtete, med en hæl som er litt mykere enn forfoten. RTINGS mener forfoten kan bunne ut under hardt trykk. Med 36 mm i hælen er 132 av de 183 nøytrale asfaltskoene i katalogen vår høyere: beskyttende, ikke maksimalt dempet.

Stabil og nøytral. Det finnes ingen medial støtte. Running Warehouse beskriver et Support Rod-design som nå er formet inn i mellomsålen, og Doctors of Running legger til en bred plattform, en utvidet såle og sidevegger som er sterkest i hæl og midtfot.

RunRepeat målte en hælbase på 93,3 mm mot et gjennomsnitt på 91,1 mm og en hælkappe på 5 av 5. RTINGS gir stabiliteten 8,6 av 10.

Jevn, ikke spenstig. RunRepeat målte 62,8 prosent energitilbakeføring i forfoten og 58,8 prosent i hælen, under de 69,5 prosentene de målte på Rise 2. RTINGS gir energitilbakeføringen 6,2 av 10.

En stor rocker i forfoten holder overgangene jevne, ifølge Doctors of Running, men skoen er stivere enn før: 16,6 N i RunRepeats bøyetest mot et gjennomsnitt på 15,5 N. Tempofart føltes som et slit for Doctors of Running.

Hvilke økter den er til

ØktEgnethetHvorforKilde
Rolige turerLaget for detHovedoppgaven for Doctors of Running, RunRepeat og Runnea.RunRepeat, Doctors of Running, Runnea
LangturerLaget for detDoctors of Running og Runnea tok den med på langturer. RTINGS gir den 6,8 der.Doctors of Running, RTINGS, Runnea
RestitusjonsturerLaget for detMyk og beskyttende nok for slitne bein, ifølge Doctors of Running og Runnea.Doctors of Running, Runnea
TempotreningFunkerDen takler løping i høyere tempo, men Doctors of Running syntes tempofart var et slit. RunRepeat gir tempo 72.RunRepeat, Doctors of Running
MaratonIkke til detRTINGS sier at den ikke er laget for konkurranse på maraton. RunRepeat gir konkurranse 53.RunRepeat, RTINGS
GåingLaget for detDoctors of Running og Runnea vurderer den begge til gåing og stående arbeid.Doctors of Running, Runnea

Kilde: RunRepeat, Doctors of Running, Runnea, RTINGS

Hva testene sier

Publiserte tester er enige om at Rise 3 er en stabil, slitesterk dagligsko til rolige turer og langturer, med beskjeden energitilbakeføring. De er uenige om hvor romslig tåboksen er, hvordan den passer i lengden og om den har grep på våt vei.

TestTypeVår lesningI én setningKilde
RunRepeatLabPositivRunRepeat gir den 87 av 100 og kaller den et tydelig steg fremover som dagligsko, men mindre livlig enn tidligere versjoner.
Doctors of RunningAnmeldelsePositivDoctors of Running gir den A minus totalt: en overraskende forbedring som er mer stabil og slitesterk enn før.
RTINGSLabBlandetRTINGS liker den stabile, plantede plattformen og at den følger vanlig størrelse, men synes energitilbakeføringen er middelmådig og at forfoten har lett for å bunne ut.
RunneaAnmeldelsePositivRunnea ser adidas’ beste hverdagssko for ren løping, balansert og slitesterk, men ikke en konkurransesko.
Tabell 1 · Enighet mellom publiserte tester. «Vår lesning» oppsummerer hver tests egen konklusjon, med våre ord. Ingen karakterer er omregnet eller funnet på. Åpnet 13. okt. 2026.

De er enige

  • Stabil for en nøytral skoRunRepeat, Doctors of Running og RTINGS gir alle stabiliteten høy score: henholdsvis 84, A minus og 8,6 av 10.
  • Lite sprett i fartRTINGS kaller energitilbakeføringen middelmådig, RunRepeat målte mindre enn på Rise 2, og Doctors of Running syntes raskere tempo var hardt arbeid.
  • Bygget for å vareDoctors of Running venter slitestyrke over gjennomsnittet, RunRepeat målte lite slitasje på yttersålen, og Runnea så knapt noen slitasje etter 95 km.

De er uenige

  • Romslig eller lav tåboks?RunRepeat oppgir en romslig passform for føtter med høyt volum blant fordelene, og RTINGS synes forfoten gir god plass. Doctors of Running beskriver en litt bred forfot, men en spiss tåboks med lavt volum som sitter tett over tærne.
  • Har den grep på våt vei?RunRepeat målte 0,94 i friksjon, langt over gjennomsnittet på 0,53. Doctors of Running og Runnea melder begge om noe gliding på våt asfalt.
  • Lettere eller tyngre enn Rise 2?Doctors of Running synes den er lettere enn forgjengeren. RunRepeat målte den rundt 3 prosent tyngre.
Les de fulle standpunktene, punkt for punkt

Stabil for en nøytral sko. RunRepeat, Doctors of Running og RTINGS gir alle stabiliteten høy score: henholdsvis 84, A minus og 8,6 av 10. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS)

Lite sprett i fart. RTINGS kaller energitilbakeføringen middelmådig, RunRepeat målte mindre enn på Rise 2, og Doctors of Running syntes raskere tempo var hardt arbeid. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS)

Bygget for å vare. Doctors of Running venter slitestyrke over gjennomsnittet, RunRepeat målte lite slitasje på yttersålen, og Runnea så knapt noen slitasje etter 95 km. (RunRepeat, Doctors of Running, Runnea)

Romslig eller lav tåboks?. RunRepeat oppgir en romslig passform for føtter med høyt volum blant fordelene, og RTINGS synes forfoten gir god plass. Doctors of Running beskriver en litt bred forfot, men en spiss tåboks med lavt volum som sitter tett over tærne. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS)

Har den grep på våt vei?. RunRepeat målte 0,94 i friksjon, langt over gjennomsnittet på 0,53. Doctors of Running og Runnea melder begge om noe gliding på våt asfalt. (RunRepeat, Doctors of Running, Runnea)

Lettere eller tyngre enn Rise 2?. Doctors of Running synes den er lettere enn forgjengeren. RunRepeat målte den rundt 3 prosent tyngre. (RunRepeat, Doctors of Running)

Slik er den bygget

En klassisk dagligskokonstruksjon: Dreamstrike+ i full lengde med en Support Rod formet inn i skummet, en vevd Primeweave-overdel, en stiv hælkappe og en tynn Lighttraxion-yttersåle.

Dreamstrike+ i full lengde med en formet Support Rod, en Primeweave-overdel, en stiv hælkappe og en 2,1 mm Lighttraxion-yttersåle.

3628123456
#DelMål
1OverdelPrimeweavePustbarhet 3 / 5
2Tunge6,6 mm
3HælStivhet 5 / 5
4MellomsåleDreamstrike+Hardhet 28,6 AC
5Innersåle4,6 mm
6YttersåleLighttraxion2,1 mm

Fig. 3 · Sideprofil. Stackhøyder i målestokk (oppgitt: 36 mm hæl, 28 mm forfot; målt: 2,1 mm yttersåle). Fordelingen mellom de to skumlagene er ikke målt og er tegnet på midten. Stiplet: innersåle, skjult. Kilder: Running Warehouse, RunRepeat, Doctors of Running, i-run, Runnea.

  1. Overdel. En myk, litt strekkbar vevd overdel med perforeringer, ifølge Running Warehouse og Doctors of Running. RunRepeat ga pustbarheten 3 av 5, mot et gjennomsnitt på 3,6, og slitestyrken i tåboksen 4 av 5.

  2. Tunge. Tynnere enn før ifølge Running Warehouse, festet til sidene på begge sider ifølge RunRepeat, som målte 6,6 mm polstring. Doctors of Running fant at den holdt foten trygt, også i svinger.

  3. Hæl. En stiv hælkappe, gitt 5 av 5 av RunRepeat og som ifølge Doctors of Running når omtrent to tredjedeler opp, med en kraftig polstret krage.

  4. Mellomsåle. Dreamstrike+ i full lengde med et Support Rod-design formet inn i skummet i stedet for lagt til som en egen del, ifølge Running Warehouse. i-run beskriver skummet som PEBA-basert.

  5. Innersåle. Avtagbar, 4,6 mm tykk mot et gjennomsnitt på 4,4 mm i RunRepeats laboratorium.

  6. Yttersåle. En Lighttraxion-blanding som Running Warehouse beskriver som lettere enn gummi, med rikelig dekning. RunRepeat målte bare 2,1 mm tykkelse mot et gjennomsnitt på 3,1 mm, men 0,94 i friksjon.

Les mer

En klassisk dagligskokonstruksjon: Dreamstrike+ i full lengde med en Support Rod formet inn i skummet, en vevd Primeweave-overdel, en stiv hælkappe og en tynn Lighttraxion-yttersåle.

1. Overdel. En myk, litt strekkbar vevd overdel med perforeringer, ifølge Running Warehouse og Doctors of Running. RunRepeat ga pustbarheten 3 av 5, mot et gjennomsnitt på 3,6, og slitestyrken i tåboksen 4 av 5.

2. Tunge. Tynnere enn før ifølge Running Warehouse, festet til sidene på begge sider ifølge RunRepeat, som målte 6,6 mm polstring. Doctors of Running fant at den holdt foten trygt, også i svinger.

3. Hæl. En stiv hælkappe, gitt 5 av 5 av RunRepeat og som ifølge Doctors of Running når omtrent to tredjedeler opp, med en kraftig polstret krage.

4. Mellomsåle. Dreamstrike+ i full lengde med et Support Rod-design formet inn i skummet i stedet for lagt til som en egen del, ifølge Running Warehouse. i-run beskriver skummet som PEBA-basert.

5. Innersåle. Avtagbar, 4,6 mm tykk mot et gjennomsnitt på 4,4 mm i RunRepeats laboratorium.

6. Yttersåle. En Lighttraxion-blanding som Running Warehouse beskriver som lettere enn gummi, med rikelig dekning. RunRepeat målte bare 2,1 mm tykkelse mot et gjennomsnitt på 3,1 mm, men 0,94 i friksjon.

Slitestyrke. Sterk under foten, svak i hælfôret. RunRepeat målte 0,8 mm slitasje på yttersålen mot et gjennomsnitt på 1,1 mm, men ga hælpolstringens slitestyrke 1 av 5. Doctors of Running så ingen slitasje etter rundt 30 miles (ca. 48 km), og Runnea anslår 600 til 700 km levetid.

Slitestyrke. Sterk under foten, svak i hælfôret. RunRepeat målte 0,8 mm slitasje på yttersålen mot et gjennomsnitt på 1,1 mm, men ga hælpolstringens slitestyrke 1 av 5. Doctors of Running så ingen slitasje etter rundt 30 miles (ca. 48 km), og Runnea anslår 600 til 700 km levetid.

Spesifikasjoner, oppgitt og målt

Hvert tall har sin kilde.

Drop, mm

Running Warehouse8
RunRepeat7,8
RTINGS9,6

Hælhøyde (stack), mm

Running Warehouse36
RunRepeat35
RTINGS34,9

Forfothøyde (stack), mm

Running Warehouse28
RunRepeat27,2

Vekt (herre), g

Running Warehouse264
Runnea272
RunRepeat264
RTINGS265,9
SpesifikasjonOppgittMålt
Drop
  • 8 mm Running Warehouse
  • 7,8 mm RunRepeat
  • 9,6 mm RTINGS
Hælstack
  • 36 mm Running Warehouse
  • 35 mm RunRepeat
  • 34,9 mm RTINGS
Forfotstack
  • 28 mm Running Warehouse
  • 27,2 mm RunRepeat
Vekt, US M9
  • 264 g Running Warehouse
  • 272 g Runnea
  • 264 g RunRepeat
  • 265,9 g RTINGS
Støtte
  • Nøytral Running Warehouse
–
Plate
  • Ingen Running Warehouse
–
Underlag
  • Vei i-run
–

Fig. 4 · Oppgitt mot målt. Søylene starter på null. Kilder: Running Warehouse, RunRepeat, RTINGS, Runnea.

Labmålinger

SpesifikasjonMålt
Mellomsålens hardhet
  • 28,6 AC RunRepeat
Energitilbakeføring
  • 62,8 % RunRepeat
Torsjonsstivhet
  • 11,4 Nm RunRepeat
Hælkappens stivhet
  • 5 / 5 RunRepeat
Friksjonskoeffisient
  • 0,94 RunRepeat
Pustbarhet
  • 3 / 5 RunRepeat
SpesifikasjonMålt
Tåboksens bredde
  • 74,5 mm RunRepeat
Tåboksens høyde
  • 29 mm RunRepeat
Yttersålens tykkelse
  • 2,1 mm RunRepeat
Innersålens tykkelse
  • 4,6 mm RunRepeat
Tungens tykkelse
  • 6,6 mm RunRepeat
Bøyekraft
  • 16,6 N RunRepeat

Størrelse og passform

Vanlig størrelse fungerer for de fleste. Volumet over tærne er det du bør sjekke.

Lengde

Vanlig størrelse

Bredder

normal og bred

Plass til tærne

Romslig målt, lav i følelsen. RunRepeat målte 74,5 mm tåboksbredde mot et gjennomsnitt på 73,2 mm og 29,0 mm høyde mot 27,0 mm, og RTINGS synes forfoten gir god plass. Doctors of Running kjente likevel at overdelen satt lavt over tærne, med en tåbeskyttelse som gjør fronten spiss.

RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS

Alle størrelsesnotater fra testere

Doctors of Running og RTINGS fant begge at den følger vanlig størrelse, og RTINGS gir lengdepasningen 10 av 10. RunRepeats leserstemme, med 93 svar, heller mot litt liten, mens Runnea fant den litt stor: de to drar i hver sin retning.

RunRepeat og RTINGS oppgir en bred versjon. RTINGS synes området rundt buen er litt tett, så løpere med høye buer bør prøve den.

RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Runnea

Mot Supernova Rise 2

En mykere, høyere og stødigere Rise som bytter bort noe av Rise 2s sprett og fleksibilitet mot beskyttelse, grep og stabilitet.

Supernova Rise 3Supernova Rise 2
StøtteNøytralNøytral
Drop8 mm10 mm
Hælstack36 mm–
Forfot28 mm–
Vekt264 g262 g

Behold Rise 2 hvis du likte en mer fleksibel, livligere gange: RunRepeat venter at fans av de tidligere, fleksible versjonene vil nøle, og RTINGS bemerker at tidligere Rise-modeller hadde mer sprett og fleksibilitet. Bytt til Rise 3 hvis du vil ha mer demping, mer stabilitet og bedre grep.

Oppgitte tall. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Versjonshistorikk: Supernova Rise 2 til Supernova Rise 3

Mykere, mer beskyttende skum. RunRepeat målte støtdemping i hælen opp fra 127 til 140 SA og i forfoten fra 96 til 112 SA. Adidas beskriver Dreamstrike+ som 20 prosent mykere, ifølge Running Warehouse. (RunRepeat, Running Warehouse)

Høyere stack, lavere drop. RunRepeat målte hælen til 35,0 mm mot 33,5 mm på Rise 2. i-run melder om rundt 1 mm mer skum i hælen og 3 mm mer i forfoten, for en drop på 8 mm. Katalogen vår oppgir 10 mm for Rise 2. (RunRepeat, i-run, Strideprint)

Mindre sprett, stivere bøy. RunRepeat målte 69,5 prosent energitilbakeføring på Rise 2, over Rise 3, og en forfot som er mer enn dobbelt så stiv i bøyetesten. (RunRepeat)

Support Rod bygget inn i skummet. Support Rod er nå formet inn i mellomsålen i stedet for å være en egen del, med en omarbeidet hælskråning, ifølge Running Warehouse. (Running Warehouse)

Mye bedre grep. RunRepeat fant friksjon under gjennomsnittet på Rise 1 og 2, og godt over gjennomsnittet på Rise 3. (RunRepeat)

Alternativer sammenlignet

Hvert av dem løser noe som Supernova Rise 3 ikke gjør.

Adidas Supernova Rise 3Adidas Supernova Solution 3Adidas Adizero Evo SLNew Balance 1080 v15Altra Experience Flow 2
Velg den forDenne sidenMer stabilRaskereMer dempingLavere drop
Drop8 mm8 mm7 mm6 mm4 mm
Hælstack36 mm36 mm37 mm40 mm32 mm
Vekt264 g280 g230 g261 g231 g
StøtteNøytralStabilitetNøytralNøytralNøytral
Tabell 2 · Oppgitte tall. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Spørsmål løpere stiller

Er Adidas Supernova Rise 3 bra for nybegynnere?

Ja, det er en av de naturlige bruksområdene. i-run retter den mot mindre erfarne løpere som vil ha trygghet, Runnea mot et bredt spekter av profiler i rolig tempo, og Doctors of Running og RTINGS beskriver begge en stabil, beskyttende plattform. Det er en sko for å bygge opp kilometer, ikke for konkurranse.

Følger Supernova Rise 3 vanlig størrelse?

For de fleste løpere, ja. Doctors of Running og RTINGS fant at den følger vanlig størrelse, mens RunRepeats 93 leserstemmer heller mot litt liten og Runnea fant den litt stor. Brede modeller finnes, ifølge RunRepeat og RTINGS. Sjekk volumet over tærne og under buen.

Kan man løpe maraton i Supernova Rise 3?

Det er en treningssko, ikke en konkurransesko. RTINGS sier at den ikke er laget for konkurranse på maraton, og RunRepeat gir konkurranse 53, men RunRepeat og Runnea ser den som en god sko til kilometerne i maratontreningen. Ta en lettere, mer spenstig sko til konkurransedagen.

Har Supernova Rise 3 plate?

Nei. Supernova Rise 3 har ingen plate, ifølge RTINGS. Stabiliteten kommer fra et Support Rod-design formet inn i Dreamstrike+-mellomsålen, slik Running Warehouse beskriver, pluss en bred plattform og sidevegger som Doctors of Running bemerker.

Supernova Rise 3 eller Rise 2?

Rise 3 er mykere, høyere og mer stabil, med mye bedre grep i RunRepeats laboratorium. Rise 2 er livligere og mer fleksibel: RunRepeat målte 69,5 prosent energitilbakeføring på den, over Rise 3. Velg Rise 3 for beskyttelse på rolige mil, Rise 2 hvis du savner en mer naturlig, spenstig følelse.

Supernova Rise 3 eller Supernova Solution 3?

Rise 3 er den nøytrale skoen og Solution 3 stabilitetsskoen, med føringselementer for moderat innoverrulling, ifølge Runnea. Doctors of Running synes Rise 3 er lettere og mindre klumpete. En fitting kan vise om løpesteget ditt trenger den ekstra føringen.

Er Supernova Rise 3 bra ved knesmerter?

Ingen sko behandler knesmerter. RunRepeat tar Rise 3 med blant valgene sine til løpere med knesmerter, og den myke, stabile plattformen kan føles behagelig, men det er en rapport om komfort, ikke en behandling. Hvis smertene vedvarer eller forverres, bør du kontakte en fysioterapeut eller idrettslege.

Kilder

  1. RunRepeat, adidas Supernova Rise 3 lab review (Carlos Sánchez, updated August 2026). Åpnet 13. okt. 2026.
  2. Doctors of Running, Adidas Supernova Rise 3 Review (Matt Klein, March 2026). Åpnet 13. okt. 2026.
  3. RTINGS, adidas Supernova Rise 3 running shoe review (updated August 2026). Åpnet 13. okt. 2026.
  4. Runnea, adidas Supernova Rise 3 (Gorka Sedano, updated June 2026). Åpnet 13. okt. 2026.
  5. Running Warehouse, adidas Supernova Rise 3 Men’s Shoes. Åpnet 13. okt. 2026.
  6. i-run, adidas Supernova Rise 3 homme. Åpnet 13. okt. 2026.
  7. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Åpnet 13. okt. 2026.
  8. cat: Strideprint-katalogen, 395 sko

Slik tester vi. Vi leser publiserte tester, merke- og butikksider og labmålinger, krysssjekker tallene og peker på hvor de ikke stemmer overens. Vi har ikke testet denne skoen selv. Sist oppdatert 13. oktober 2026.

Er det riktig par?Start fittingen din